PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

kostthem
14-03-10, 11:44
Μου τυχαίνει τις τελευταίες 10 μέρες αυτό. Πολύ κουλό...

baskon
14-03-10, 12:04
αλλα ευελπιστώ αυτο να αλλάξει τώρα με την αυτόματη αναβάθμιση σε 24mbps...
τα στατιστικά της γραμμής είναι τα εξής:


Τι ακριβως περιμενεις να αλλαξει;
Μονο το upload θα βελτιωθει..Στο download σε βλεπω να έχεις ακόμα και πολυ μικρη μείωση μόλις πας σε 24αρα..
Τα στατιστικά σου είναι αρκετά οριακα και η γραμμη σου δειχνει οτι μπορει να πάει μέχρι τοσο..

epp82
14-03-10, 14:58
Τι ακριβως περιμενεις να αλλαξει;
Μονο το upload θα βελτιωθει..Στο download σε βλεπω να έχεις ακόμα και πολυ μικρη μείωση μόλις πας σε 24αρα..
Τα στατιστικά σου είναι αρκετά οριακα και η γραμμη σου δειχνει οτι μπορει να πάει μέχρι τοσο..

Η γραμμή είναι οριακά μέτρια... αυτο που πιστεύω οτι με σώζει είναι το πραγματικά "σκυλι" speedtouch που αποδεδειγμένα πλέον είναι το πλέον ανθεκτικό και αξιόπιστο σε τέτοιες γραμμές...

Ελπίζω να συγχρονίζω στα 16... εκεί θα είμαι ικανοποιημένος... πιστεύω οτι μπορεί να τα καταφέρει το speedaki .... παραπάνω θα είναι θαύμα...

treli@ris
14-03-10, 22:03
Το καλοκαίρι του 2010 ορίζουν ως νέο χρονικό ορόσημο οι επιτελείς του ΟΤΕ για την έναρξη παροχής συνδρομητικών δορυφορικών υπηρεσιών με το περιεχόμενο της Conn-x TV. Ήδη η σχετική άδεια που είχε εξασφαλίσει η θυγατρική του, Hellas Sat, μεταβιβάστηκε στον ΟΤΕ, πράξη που έχει κατατεθεί προς έγκριση στο ΕΣΡ.

Ταυτόχρονα έχουν ξεκινήσει διαπραγματεύσεις με τους ελληνικούς τηλεοπτικούς σταθμούς για τη μεταφορά του σήματός τους. Ο ΟΤΕ καραδοκεί και για τα δικαιώματα της SuperLeague στην περίπτωση που υπάρξει ανατροπή της συμφωνίας κεντρικής διαχείρισης των τηλεοπτικών δικαιωμάτων.

Πηγη: Παρόν

terko
15-03-10, 03:18
Η γραμμή είναι οριακά μέτρια... αυτο που πιστεύω οτι με σώζει είναι το πραγματικά "σκυλι" speedtouch που αποδεδειγμένα πλέον είναι το πλέον ανθεκτικό και αξιόπιστο σε τέτοιες γραμμές...

Ελπίζω να συγχρονίζω στα 16... εκεί θα είμαι ικανοποιημένος... πιστεύω οτι μπορεί να τα καταφέρει το speedaki .... παραπάνω θα είναι θαύμα...

Καλά σου τα είπε παραπάνω ο @baskon, με Line Attenuation 41,5 έχεις τον μέγιστο δυνατό και θεωρητικά συγχρονισμό (http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php) άσε που μπορεί να ανέβει με την 24άρα το attenuation και αν λάβεις ως δεδομένο ότι με την 24άρα θα πέσει και άλλο το SNR Margin από το 7,5 που είναι τώρα, νομίζω πως είναι σίγουρο μετά ότι θα έχεις προβλήματα.

soccermania
15-03-10, 15:05
Το καλοκαίρι του 2010 ορίζουν ως νέο χρονικό ορόσημο οι επιτελείς του ΟΤΕ για την έναρξη παροχής συνδρομητικών δορυφορικών υπηρεσιών με το περιεχόμενο της Conn-x TV. Ήδη η σχετική άδεια που είχε εξασφαλίσει η θυγατρική του, Hellas Sat, μεταβιβάστηκε στον ΟΤΕ, πράξη που έχει κατατεθεί προς έγκριση στο ΕΣΡ.

Ταυτόχρονα έχουν ξεκινήσει διαπραγματεύσεις με τους ελληνικούς τηλεοπτικούς σταθμούς για τη μεταφορά του σήματός τους. Ο ΟΤΕ καραδοκεί και για τα δικαιώματα της SuperLeague στην περίπτωση που υπάρξει ανατροπή της συμφωνίας κεντρικής διαχείρισης των τηλεοπτικών δικαιωμάτων. (Παρόν)

treli@ris
15-03-10, 17:32
@soccermania Πριν ποσταρεις νεο μηνυμα κοιτας αν εχει ηδη μπει ;)

soccermania
15-03-10, 23:48
Ουουουουπς σόρυ!

baskon
15-03-10, 23:51
Ελπίζω να συγχρονίζω στα 16... εκεί θα είμαι ικανοποιημένος... πιστεύω οτι μπορεί να τα καταφέρει το speedaki .... παραπάνω θα είναι θαύμα...

Πανω απο 9 με αυτα τα στατιστικα ειναι θαυμα..Παω και στοιχημα οτι παραπανω δε θα δεις...

singara
16-03-10, 21:15
Παιδιά μια ερώτηση από την στιγμή που κάνεις αίτηση για conn- x TV και έχεις το εξοπλισμό
δηλαδή το βάζεις πάνω και παίζει η πρέπει να περιμένεις να γίνει ενεργοποίση..

sexrazat
17-03-10, 00:57
Να γίνει ενεργοποίηση.

npil
17-03-10, 04:11
Παιδια μια ερωτησηση πριν απο 15 μερες περιπου με ειχαν παρει τηλεφωνο απο ΟΤΕ και μου ειπαν πως με 6,5€ μπορω να βαλω conx-tv εχω την 8αρα με απεριοριστες ...ισχυει γιατι εδω διαβαζω για κατι τιμες 12 και 13€ ?????????

emeliss
17-03-10, 10:57
Παιδια μια ερωτησηση πριν απο 15 μερες περιπου με ειχαν παρει τηλεφωνο απο ΟΤΕ και μου ειπαν πως με 6,5€ μπορω να βαλω conx-tv εχω την 8αρα με απεριοριστες ...ισχυει γιατι εδω διαβαζω για κατι τιμες 12 και 13€ ?????????
To ενιαίο πακέτο conn-x 8 + απεριόριστες αστικές-υπεραστικές + conn-x tv έχει συνολική τιμή 57,63 ευρώ.

Το πακέτο internet+ομιλία έχει 44,64 ευρώ

Ο συνδυασμός πάγιο pstn (15 ευρώ) + conn-x 8 (22,88 ευρώ) + conn-x talk (15,15) ευρώ βγαίνει 53,03 ευρώ αλλά έχει και μία ώρα προς κινητά (που αντιστοιχεί σε περίπου 3 ευρώ). Αν βάλεις το conn-x tv (12,99 ευρώ) πάμε στα 66,02 ευρώ.

Όλες οι τιμές υπάρχουν στο oteshop.gr (http://oteshop.ote.gr/portal/page/portal/OTESHOP/MainPageOTESHOP)

baskon
17-03-10, 14:29
Έχεις 8αρα + απεριόριστες..Αρα πληρωνεις 53 ευρω..
Αυτο που σου ειπαν ειναι με 4.6 ευρω παραπανω να πας σε double play με tv στο οποιο θα δινεις 57.6 Ε.
Εαν ειχες κινητα δωρεαν τα χανεις.Φυσικά μπορεις να βάλεις σκετο double play και τότε αυτα που πληρωνεις πάνε στα 45 ευρω περιπου χωρις Tv..

Σε καθε περιπτωση το tv έχει 13 ευρω..Είναι απλως πως στο παρουσιαζουν.Ψεματα δε σου ειπαν..4.5 ευρω παραπανω απο αυτα που δινεις τωρα θα δινεις ,αλλα μπορεις να πας σε dp8 και να πληρωνεις λιγοτερα..
Εαν σου ειπαν οτι το Tv εχει 5 ευρω τοτε σου ειπαν ψεματα

Ps.Το 6.5 ευρω το ελεγαν παλια..
Μετα επεσε η τιμη του Tv στα 13.60 και μετα με την αλλαγη της ΦαΠΑς η διαφορα διαμορφωθηκε στα 4.6 ευρω..

npil
17-03-10, 22:06
Έχεις 8αρα + απεριόριστες..Αρα πληρωνεις 53 ευρω..
Αυτο που σου ειπαν ειναι με 4.6 ευρω παραπανω να πας σε double play με tv στο οποιο θα δινεις 57.6 Ε.
Εαν ειχες κινητα δωρεαν τα χανεις.Φυσικά μπορεις να βάλεις σκετο double play και τότε αυτα που πληρωνεις πάνε στα 45 ευρω περιπου χωρις Tv..

Σε καθε περιπτωση το tv έχει 13 ευρω..Είναι απλως πως στο παρουσιαζουν.Ψεματα δε σου ειπαν..4.5 ευρω παραπανω απο αυτα που δινεις τωρα θα δινεις ,αλλα μπορεις να πας σε dp8 και να πληρωνεις λιγοτερα..
Εαν σου ειπαν οτι το Tv εχει 5 ευρω τοτε σου ειπαν ψεματα

Ps.Το 6.5 ευρω το ελεγαν παλια..
Μετα επεσε η τιμη του Tv στα 13.60 και μετα με την αλλαγη της ΦαΠΑς η διαφορα διαμορφωθηκε στα 4.6 ευρω..

ευχαριστω...

μια ακομα ερωτηση με την 8αρα που μαλον θα αναβαθμιστει μεχρι 24 και με

NR Margin (dB): 8.4 7.5
Attenuation (dB): 38.5 33.4
Output Power (dBm): 12.3 19.6
Attainable Rate (Kbps): 9820 434
Rate (Kbps): 8191 381

θα απει καλα λετε το connx-tv?????????? γιατι συμφερει τελικα!!!!!!!!

baskon
18-03-10, 00:25
ευχαριστω...

μια ακομα ερωτηση με την 8αρα που μαλον θα αναβαθμιστει μεχρι 24 και με

NR Margin (dB): 8.4 7.5
Attenuation (dB): 38.5 33.4
Output Power (dBm): 12.3 19.6
Attainable Rate (Kbps): 9820 434
Rate (Kbps): 8191 381

θα απει καλα λετε το connx-tv?????????? γιατι συμφερει τελικα!!!!!!!!


Λοιπον.Εχουμε και λεμε.Η γραμμή σου είναι οριακη για Tv..
Οποτε κανεις δε θα σου πει αν θα ειναι ενταξει ή οχι..
Τα 8 Mbps τα πιανεις σχεδον οριακα,και αν σου ανεβει το snr λογω tv δε θα τα πιανεις μαλλον..Θα εισαι γυρω στα 7-7.5..
Εαν εχεις προβλημα με το tv και δε στο φτιαξουν το επιστρεφεις οποτε είσαι καλυμενος..

Οσο για την 24αρα...Οταν γινει το μονο που θα περιμενεις ειναι αναβαθμιση στο Upload..
Τιποτα παραπανω..

sexrazat
18-03-10, 01:01
Νέες περιοχές με Conn-X TV

• Σπάρτη
• Ιαλυσός (Ρόδου)
• Σγουρού (Ρόδου)
• Δήλεσι
• Ν. Παλάτια
• Αγ. Απόστολοι
• Κάλαμος

vagos22
18-03-10, 01:28
Pirelli για τον ΟΤΕ


Η εταιρεία Pirelli Broadband Solutions ανακοίνωσε ότι επιλέχτηκε από τον ΟΤΕ για την παροχή των IPTV αποκωδικοποιητών P.VU2000 και P.VU2600. Οι παραπάνω αποκωδικοποιητές θα διατίθενται στους συνδρομητές της Conn-x TV και είναι εξοπλισμένοι με το σύστημα κρυπτογράφησης Encryptonite One της εταιρείας Secure Media, ενώ παράλληλα συνεργάζονται με την πλατφόρμα MAS IPTV της Ericsson.

satleo

treli@ris
18-03-10, 01:30
Παλια ειδηση αυτη. Ο Οτε δινει pirelli εδω και 1,5 μηνα. Τωρα τους ηρθε να το γραψουνε :p

darax
18-03-10, 10:45
Παλια ειδηση αυτη. Ο Οτε δινει pirelli εδω και 1,5 μηνα. Τωρα τους ηρθε να το γραψουνε :p

...καί απ'ότι λένε όσοι το χρησιμοποιούν δουλέυει καί μιά χαρά..;)

mekgr
18-03-10, 15:21
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΑ ΚΑΝΑΛΙ ΜΕ ΤΑΙΝΙΕΣ ΘΑ ΜΠΕΙ?

pankostas
18-03-10, 15:56
Ας μπουνε πρωτα τα free καναλια τα ελληνικα,mega,ant1,mad κτλ......και βλεπουμε και για τα αλλα....

a11
19-03-10, 10:52
...καί απ'ότι λένε όσοι το χρησιμοποιούν δουλέυει καί μιά χαρά..;)εχω προσωπικη εμπειρια γυρω απο αυτο,
εχω τον tilgin τον απλο, τελευταια και λογω της αυξησης του crosstalk, κυριως το βραδυ, ειχα πολλα σπασιματα και παγωματα, με το conn-x tv, ,
ενας φιλος εβαλε προσφατα και αυτος , και του εδωσαν ενα pirelli, τον πηρα εγω δοκιμαστικα , για 3 μερες, και του εδωσα το δικο μου για να κανουμε συγκρισεις,, σε εμενα σταματησαν τα παγωματα, ακομα και το βραδυ, το μονο που κανει, ειναι κατι σπασιματα στο χρωμα , αραια και που, στην κατω μερια της οθονης, δεν κοβεται η φωνη καθολου..στου φιλου μου βεβαια που του εδωσα τον tilgin
ουτε που μπορεσε να δει ουτε 10 λεπτα μιας και αυτος εχει χειροτερη γραμμη [att=55 snr=6, 5186/381]και καθε 5 δευτερολεπτα παγωνε ......
οποτε πηρα τηλ στον οτε, τους ειπα τι εκανα και ζητησα αντικατασταση του δεκτη
με ενα pirelli...το δεχτηκαν , αλλα επεσα σε ελειψη, δεκτων και ετσι απο τις 10 του μηνα το καταχωρησαν σαν βλαβη, και περιμενω να μου φερουν τον αλλο,
τον tilgin τον πακεταρα στην κουτα να ειναι ετοιμος να τον παρουν πισω, και περιμενω,
υποψη οτι για οσο καιρο δεν γινεται η αλλαγη του δεκτη, γινεται αποχρεωση ,γιατι το βλεπουν σαν βλαβη, και εφοσον στο συστημα παραμενει ανοιχτη, θα αφαιρεθουν οι μερες , που δεν βλεπω, απο την συνδρομη μου
Υ.Γ=πολυ καλη εξυπηρετηση σε οσα τηλ εχω κανει και κανενας δισταγμος για την αλλαγη του δεκτη, παρολο που ο αλλος δεν εχει ζημια, ηηταν πολυ θετικοι στο αιτημα μου για αλλαγη του υπαρχον δεκτη....

........Auto merged post: a11 πρόσθεσε 6 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα αργότερα ........


ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΑ ΚΑΝΑΛΙ ΜΕ ΤΑΙΝΙΕΣ ΘΑ ΜΠΕΙ?εγω δεν θα ηθελα ενα καναλι σε στυλ novacinema, αλλα βελτιωση του film club, με ποικιλια ταινιων , η τελος παντων κατι σε τετοιο στυλ, γιατι ετσι εχειις εσυ τον ελεγχο των ταινιων οτι ωρα θελεις να το δεις και επιλογη εργων,
Αρα να μιλαμε για βελτιωση αυτης της υπηρεσια, ναι, με περισσοτερες επιλογες , και ποικιλια ταινιων,
εμενα προσωπικα με ευχαριστει ετσι..

panos123
19-03-10, 13:41
υποψη οτι για οσο καιρο δεν γινεται η αλλαγη του δεκτη, γινεται αποχρεωση ,γιατι το βλεπουν σαν βλαβη, και εφοσον στο συστημα παραμενει ανοιχτη, θα αφαιρεθουν οι μερες , που δεν βλεπω, απο την συνδρομη μου
Υ.Γ=πολυ καλη εξυπηρετηση σε οσα τηλ εχω κανει και κανενας δισταγμος για την αλλαγη του δεκτη, παρολο που ο αλλος δεν εχει ζημια, ηηταν πολυ θετικοι στο αιτημα μου για αλλαγη του υπαρχον δεκτη....


Μη βιάζεσαι. Κάτσε πρώτα να γίνει η αποχρέωση. Έτσι με διαβεβαιωναν και εμένα επί δυο μήνες που ούτε έγραφε το Tilgin σωστά ούτε έπαιζε σωστα και στο τελος μου είπαν: δεν σας αποχρεώνουμε γιατι η υπηρεσια ψιλο-λειτουργούσε. Είναι ΜΕΓΑΛΑ ΛΑΜΟΓΙΑ.

a11
19-03-10, 14:19
δεν το ζητησα εγω αυτοι μου το ειπαν, εξαλου εμενα φαινετε σαν βλαβη στο δικτυο αποτι καταλαβα , οποτε ισως ειναι διαφορετικο...και βεβαια ειναι ο απλος δεκτης , ισως στην περιπτωση σου , να θεωρουσαν οτι περα απο το να μην γραφεις , εβλεπες κανονικα , γιαυτο, ενω σε εμενα δεν βλεπω καθολου..... θα ενημερωσω με την πορεια της αποχρεωσηςς , ηδη εχουν περασει 9 μερες ,μεχρι σημερα ....και βλεπουμε

panos123
19-03-10, 22:20
δεν το ζητησα εγω αυτοι μου το ειπαν, εξαλου εμενα φαινετε σαν βλαβη στο δικτυο αποτι καταλαβα , οποτε ισως ειναι διαφορετικο...και βεβαια ειναι ο απλος δεκτης , ισως στην περιπτωση σου , να θεωρουσαν οτι περα απο το να μην γραφεις , εβλεπες κανονικα , γιαυτο, ενω σε εμενα δεν βλεπω καθολου..... θα ενημερωσω με την πορεια της αποχρεωσηςς , ηδη εχουν περασει 9 μερες ,μεχρι σημερα ....και βλεπουμε

και εγω δε το ζητησα αυτοι μου το ειπαν
και σε εμενα ειχε καταχωρηθει βλαβη και ετρεχε στο συστημα
δεν εβλεπα κανονικα αλλα και αν ακομα εβλεπα κανονικα η υπηρεσια περιλαμβανει και την εγγραφη, μη τρελαθουμε δηλαδη

οπως και να εχει ευχομαι να επεσα εγω στη περιπτωση και να μην εχεις κανενα προβλημα

vagos22
23-03-10, 10:20
DT - OTE: προώθηση της επερχόμενης δορυφορικής πλατφόρμας

Αύξηση της κερδοφορίας αλλά και των συνεργιών με τη Deutsche Telekom, καθώς και νέες υπηρεσίες στους χώρους της συνδρομητικής τηλεόρασης και της κινητής τηλεφωνίας, είναι οι στόχοι που θέτει αναφορικά με τον ΟΤΕ ο γερμανικός τηλεπικοινωνιακός όμιλος για την επόμενη τριετία. Αυτό επεσήμανε ο Γκουίντο Κέρκχοφ, επικεφαλής της Deutsche Telekom για την περιοχή της νοτιοανατολικής Ευρώπης στην παρουσίαση που έκανε την περασμένη εβδομάδα στο πλαίσιο της διημερίδας για τους θεσμικούς επενδυτές που πραγματοποίησε ο γερμανικός όμιλος.

Ο κ. Κέρκχοφ ανέφερε πως στα πλάνα είναι η περαιτέρω προώθηση των υπηρεσιών συνδρομητικής τηλεόρασης μέσω DSL και της επερχόμενης δορυφορικής πλατφόρμας, με στόχο τη διατήρηση των πελατών και τη δημιουργία νέων πηγών εσόδων. Αντίστοιχοι είναι οι στόχοι και από την παρουσίαση νέων υπηρεσιών δεδομένων στο χώρο της κινητής τηλεφωνίας. Ο ΟΤΕ θα δώσει μεγαλύτερη έμφαση σε πακέτα που θα απευθύνονται σε επιχειρήσεις και θα συνδυάζουν τηλεπικοινωνιακές υπηρεσίες και λύσεις πληροφορικής. Ακόμη, στα πλάνα περιλαμβάνονται...

περαιτέρω επενδύσεις στο DSL (ενσύρματα δίκτυα) και στο 3G (κινητή τηλεφωνία) προκειμένου ο όμιλος ΟΤΕ να διατηρήσει την ηγετική θέση του.
Η μόνη χώρα με παρουσία από πλευράς ΟΤΕ που δεν έκανε αναφορά ο κ. Κέρκχοφ ήταν η Σερβία, αν και αυτό είναι πιθανό να αλλάξει στο μέλλον. Ο Σέρβος πρωθυπουργός, Μίρκο Τσβέτκοβιτς σε χθεσινή συνέντευξή του δήλωσε ότι η πώληση επιπλέον ποσοστού της Telekom Srbija -το 20% της οποίας ελέγχει ο ΟΤΕ- θα γίνει μέσω δημοπρασίας και «θα ήταν καλό αυτό να γινόταν φέτος». Η DΤ θεωρείται βέβαιο ότι θα ενδιαφερθεί.

satleo

singara
23-03-10, 13:23
παιδια ειμαι απο χθες και γω στο conn- x tv
για τα λεφτα του ειναι υπεροχο πιστευω..ε ενταξει ( οχι οτι δεν χρειαζετε βελτιώσει)
ουτε κολημα ουτε τιποτα μπραβο
μια απορια τωρα σε τι χρειαζετε το usb μπροστα στο pirelli

Hayate_Skywalker
23-03-10, 20:05
παιδια ειμαι απο χθες και γω στο conn- x tv
για τα λεφτα του ειναι υπεροχο πιστευω..ε ενταξει ( οχι οτι δεν χρειαζετε βελτιώσει)
ουτε κολημα ουτε τιποτα μπραβο
μια απορια τωρα σε τι χρειαζετε το usb μπροστα στο pirelli

Αν σου πέρασε και σένα από το μυαλό να συνδέσεις κανένα εξωτερικό σκληρό μην παραξενευτείς που δεν έγινε τίποτα. :p Είναι κλειδωμένο, έχει ξανασυζητηθεί το θέμα. Ψάξε λίγο.

bluesattack
24-03-10, 13:34
Kαλημερα παιδια .
Μια απλη ερωτησουλα.Τα Ελληνικα καναλια παιζουν απροβληματιστα ? Χωρις σπασιματα κλπ , και αν οχι παντα απο τι εξαρταται ? Μονο απο το αν η γραμμη του χρηστη ειναι επαρκης ?

kostthem
24-03-10, 13:39
Ακριβώς. Αν δεν σου κάνει σπασίματα το tv γενικώς, ούτε τα Ελληνικά κανάλια κανουν. Γενικότερα, τα πράγματα έχουν βελτιωθεί πολύ.

bluesattack
24-03-10, 14:48
Ακριβώς. Αν δεν σου κάνει σπασίματα το tv γενικώς, ούτε τα Ελληνικά κανάλια κανουν. Γενικότερα, τα πράγματα έχουν βελτιωθεί πολύ.

Ευχαριστω φιλε μου .Που μπορω να δω την ταχυτητα της γραμμης μου ? Εχω 24αρα , πρακτικα (νομιζω οτι το ειχα δει στη σελιδα του ρουτερ μου ) καπου 11, αλλα πριν λιγο που ετρεξα (δεν ξερω αν ηθελε τιποτα ρυθμισεις ) απλως το speedtest μου εδειξε 5 :shock:.Αν παντως ισχυει το τελευταιο (θα παρω τηλ και στον οτε ) θα εχω προβλημα να υποθεσω ? (δεν προκειται ταυτοχρονα με την tv να απασχολησω την γραμμη για κατι αλλο..)

emeliss
24-03-10, 15:48
Κανένα πρόβλημα δεν φαίνεται να έχεις. Να θυμάσαι ότι η τηλεόραση δεσμεύει περίπου 4Mbps από τον συγχρονισμό σου. Είτε βλέπεις είτε όχι, αρκεί να είναι online το stb. Άρα λογικό το νούμερο που σου έδειξε το speedtest αν κλειδώνεις στα 11.

baskon
24-03-10, 16:01
emeliss απο οσο καταλαβαινω ο φιλος δεν εχει τv απλως αναρωτιεται αν θα παιζει..
Βασικά μόνο τον συγχρονισμο κοιτα..Είσαι στα 11?Αν ναι λογικά θα είσαι οκ..
Μη κοιτας το καθε speedtest τι ταχυτητα σου λεει..
Αλλοι ειναι οι τροποι για να μετρησεις πραγματικη ταχυτητα..
Οπως και να εχει το Tv σου ερχεται απο τα μηχανηματα του Οτε και όχι απο καποια σελιδα στο εξωτερικο ή σε καποια αλλη εταιρια οπως στο speedtest που εκανες..Οποτε οπως καταλαβαινεις ειναι πιο σταθερη και μεγαλυτερη η ταχυτητα..
Λογικά δε θα εχεις προβλημα..Ισως συγχρονισεις χαμηλοτερα αλλά θα εισαι οκ..

GeorgeSot
24-03-10, 19:21
Το tilgin θα κανει για την digea η δεν εχει καμια σχεση?

maik
24-03-10, 19:43
Το tilgin θα κανει για την digea η δεν εχει καμια σχεση?

Δεν κανει.

emeliss
24-03-10, 20:39
Δεν κανει.
Θα ήταν κίνητρο να είχε πάνω και ψηφιακό δέκτη. Όχι για το κόστος, αλλά για να μην έχεις ένα ακόμα κουτί κάτω από τηλεόραση.

GeorgeSot
24-03-10, 23:04
Θα ήταν κίνητρο να είχε πάνω και ψηφιακό δέκτη. Όχι για το κόστος, αλλά για να μην έχεις ένα ακόμα κουτί κάτω από τηλεόραση.

Γιαυτο ρωτησα κι εγω.Δεν θα χωραω σε λιγο απο τα κουτια

kadronarxis
24-03-10, 23:05
connxtv και τα μυαλά στα κάγκελα.
Ήρθαν καινούργιες ταινίες στο FilmExpress. Την πέφτω βλέπω καμιά με τη γυναίκα ή και μόνος όταν ηρεμεί ή φύση....:p

imcan
25-03-10, 13:35
Γιαυτο ρωτησα κι εγω.Δεν θα χωραω σε λιγο απο τα κουτια
Οι πληροφορίες μου λένε ότι τα STB που θα δίνει ο ΟΤΕ για το δορυφορικό conn-x TV θα έχουν και επίγειο ψηφιακό δέκτη (MPEG-4)....για το conn-x TV δεν ξέρω εάν υπάρχουν πλάνα

maik
25-03-10, 15:51
Οι πληροφορίες μου λένε ότι τα STB που θα δίνει ο ΟΤΕ για το δορυφορικό conn-x TV θα έχουν και επίγειο ψηφιακό δέκτη (MPEG-4)....για το conn-x TV δεν ξέρω εάν υπάρχουν πλάνα

ναι ναι

darax
25-03-10, 23:09
connxtv και τα μυαλά στα κάγκελα.
Ήρθαν καινούργιες ταινίες στο FilmExpress. Την πέφτω βλέπω καμιά με τη γυναίκα ή και μόνος όταν ηρεμεί ή φύση....:p

kadronarxis :Θέλω να ρωτήσω άν αξίζει το πακέτο Film Express [άν έχει καλές, καινούργιες ταινίες]καί άν γνωρίζεις ή άν έχεις προσέξει κάθε πότε ανανεώνονται οί ταινίες .thnx!

kadronarxis
25-03-10, 23:46
Γεια σου παικταρά darax.
Οι ταινίες του fim express είναι αρκετά καινούργιες(διαθέτει και αρκετές παλιές κλασικές) και οι τιμές παίζουν από 0.01 ευρώ(ταινίες σε προσφορά) μέχρι 3 ευρώ.
Ανανέωση συμβαίνει κάθε βδομάδα περίπου, αν υπολογίζω σωστά.

άντε γερά.

ΥΓ: πάντως όταν με ρωτάει η γυναίκα αν η ταινία είναι νοικιασμένη ή free(από film club), αναφέρω το κλασικό πλέον: Φυσικά δωρεάν! Δεν έχω όρεξη για γκρίνιες....:clap:

darax
26-03-10, 00:24
Γεια σου παικταρά darax.
Οι ταινίες του fim express είναι αρκετά καινούργιες(διαθέτει και αρκετές παλιές κλασικές) και οι τιμές παίζουν από 0.01 ευρώ(ταινίες σε προσφορά) μέχρι 3 ευρώ.
Ανανέωση συμβαίνει κάθε βδομάδα περίπου, αν υπολογίζω σωστά.

άντε γερά.

ΥΓ: πάντως όταν με ρωτάει η γυναίκα αν η ταινία είναι νοικιασμένη ή free(από film club), αναφέρω το κλασικό πλέον: Φυσικά δωρεάν! Δεν έχω όρεξη για γκρίνιες....:clap:

Σ' ευχαριστώ φίλτατε kadronarxis γιά τήν άμεση απάντηση γιατί είμαι στό...ψήσιμο ,άντε να δούμε !:oneup:

tsakman
26-03-10, 15:44
Σ' ευχαριστώ φίλτατε kadronarxis γιά τήν άμεση απάντηση γιατί είμαι στό...ψήσιμο ,άντε να δούμε !:oneup:

Εδω
http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/Video/filmExpress

και εδώ κάθε μήνα
http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/News

φαίνονται στο περίπου ποιες ταινίες προστίθονται

singara
26-03-10, 16:02
παιδια καθε ποτε μπαινουν καινουργια καναλια υπαρχει χρονικο διαγραμμα η οποτε τυχη

εγω παντως θα ηθελα ενα καποι καναλι ολο racing F1 κτλ..
και κανα history channel..αν και ο κρυφος μου ποθος ειναι το CW:lol:

darax
27-03-10, 00:06
Ο μοναδικός πάροχος πού ασχολείται με τήν tv αυτή τήν περίοδο είναι ο οτέ (d.t).

Mobbius
27-03-10, 16:56
Καλησπέρα σε όλη τη παρέα,

Ενδιαφέρομαι κι εγώ να γίνω συνδρομητής στο Conn-X TV αλλά με αυτά που διάβασα (όχι αναλυτικά ομολογώ) στο topic μαζεύτηκα κάπως:sorry:

Έχω κάποιες ερωτήσεις και αν γίνεται θα ήθελα θα φώτα σας.

1) To router μου είναι το Vigor 2700VG (Annex A) και για να "φέρω" το internet στη τηλεόραση αγόρασα αυτό (http://www.netgear.com/Products/PowerlineNetworking/PowerlineEthernetAdapters/XAVB1004.aspx)

Θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα στη σύνδεση του STB? Θα δουλέψει ή θα τρέχω και δε θα φτάνω για να το επιστρέψω?

Χρειάζονται επιπλέον ρυθμίσεις στο QoS ή στο Bandwidth limit ;;

2) Τα στατιστικά της γραμμής μου έχουν επισυναπτεί. Δεν είναι και τα καλύτερα στο κόσμο φαντάζομαι αλλά κατεβάζω από ntua με 1,3 Mbps το οποίο το θεωρώ αρκετά ικανοποιητικό. Θεωρείτε ότι τα 4 που απαιτούνται για τη λειτουργία του Conn-x TV θα μου γονατίσουν τη σύνδεση ή θα ξεκινήσουν τίποτα περίεργες αποσύνδεσεις που τόσο μ'έχουν ταλαιπωρήσει παλιότερα;;:mad:

3) Υπάρχει κάποια προσφορά που με συμφέρει να επιλέξω αυτή τη στιγμή? Σημειωτέον πως η γραμμή είναι 24άρα και δε θέλω να την υποβαθμίσω.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

dimgavril
28-03-10, 10:32
Είναι πολυ πιθανό να μην δουλέψουν! Το μόνο σίγουρο που δουλεύει είναι το Conirex (http://oteshop.ote.gr/storefront/-/-/corinex-hd200-wall-mount/prodCorinex_HD200_Wall_Mount.html) που δίνει ο ΟΤΕ, έχει 90euro άλλα μαζί με νέα σύνδεση ConnX-TV το δίνει 69euro.
Τα στατιστικά σου είναι πολύ καλά, έχω δει να δουλεύει και σε πολύ χειρότερη γραμμή.

Mobbius
28-03-10, 11:06
Είναι πολυ πιθανό να μην δουλέψουν! Το μόνο σίγουρο που δουλεύει είναι το Conirex (http://oteshop.ote.gr/storefront/-/-/corinex-hd200-wall-mount/prodCorinex_HD200_Wall_Mount.html) που δίνει ο ΟΤΕ, έχει 90euro άλλα μαζί με νέα σύνδεση ConnX-TV το δίνει 69euro.
Τα στατιστικά σου είναι πολύ καλά, έχω δει να δουλεύει και σε πολύ χειρότερη γραμμή.

To Conirex όπως το βλέπω από τις φωτογραφίες δε γίνεται να δουλέψει σε μένα γιατί η απόσταση της 2ης ξεχωριστής πρίζας από το STB είναι μεγάλη και χρειάζεται μόνιμη προέκταση ethernet ενώ με το netgear λόγω καλωδίου τροφοδοσίας ρεύματος κερδίζω απόσταση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το σιγουρέψω πριν ξεχάσω δια παντός το Conn-X TV;;

Είναι όντως καλά τα στατιστικά; Νόμιζα ότι με SNR Margin 9 δε πας πουθενά:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.