PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

a11
10-04-10, 11:12
εχω προσωπικη εμπειρια γυρω απο αυτο,
εχω τον tilgin τον απλο, τελευταια και λογω της αυξησης του crosstalk, κυριως το βραδυ, ειχα πολλα σπασιματα και παγωματα, με το conn-x tv, ,
ενας φιλος εβαλε προσφατα και αυτος , και του εδωσαν ενα pirelli, τον πηρα εγω δοκιμαστικα , για 3 μερες, και του εδωσα το δικο μου για να κανουμε συγκρισεις,, σε εμενα σταματησαν τα παγωματα, ακομα και το βραδυ, το μονο που κανει, ειναι κατι σπασιματα στο χρωμα , αραια και που, στην κατω μερια της οθονης, δεν κοβεται η φωνη καθολου..στου φιλου μου βεβαια που του εδωσα τον tilgin
ουτε που μπορεσε να δει ουτε 10 λεπτα μιας και αυτος εχει χειροτερη γραμμη [att=55 snr=6, 5186/381]και καθε 5 δευτερολεπτα παγωνε ......
οποτε πηρα τηλ στον οτε, τους ειπα τι εκανα και ζητησα αντικατασταση του δεκτη
με ενα pirelli...το δεχτηκαν , αλλα επεσα σε ελειψη, δεκτων και ετσι απο τις 10 του μηνα το καταχωρησαν σαν βλαβη, και περιμενω να μου φερουν τον αλλο,
τον tilgin τον πακεταρα στην κουτα να ειναι ετοιμος να τον παρουν πισω, και περιμενω,
υποψη οτι για οσο καιρο δεν γινεται η αλλαγη του δεκτη, γινεται αποχρεωση ,γιατι το βλεπουν σαν βλαβη, και εφοσον στο συστημα παραμενει ανοιχτη, θα αφαιρεθουν οι μερες , που δεν βλεπω, απο την συνδρομη μου
Υ.Γ=πολυ καλη εξυπηρετηση σε οσα τηλ εχω κανει και κανενας δισταγμος για την αλλαγη του δεκτη, παρολο που ο αλλος δεν εχει ζημια, ηηταν πολυ θετικοι στο αιτημα μου για αλλαγη του υπαρχον δεκτη....

........Auto merged post: a11 πρόσθεσε 6 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα αργότερα ........

εγω δεν θα ηθελα ενα καναλι σε στυλ novacinema, αλλα βελτιωση του film club, με ποικιλια ταινιων , η τελος παντων κατι σε τετοιο στυλ, γιατι ετσι εχειις εσυ τον ελεγχο των ταινιων οτι ωρα θελεις να το δεις και επιλογη εργων,
Αρα να μιλαμε για βελτιωση αυτης της υπηρεσια, ναι, με περισσοτερες επιλογες , και ποικιλια ταινιων,
εμενα προσωπικα με ευχαριστει ετσι..

αυτο ειναι το μηνυμα μου, τοτε, ..... ακομα περιμενω να φερουν δεκτη αντικαταστασης απο τοτε και εχει περασει ενας μηνας βεβαια, το θεμα ειναι οτι σε καινουριους συνδρομητες , δινουν δεκτες αλλα στο τεχνικο τμημα που ειναι υπευθυνο για την αλλαγη..οχι με αποτελεσμα να καθυστερει και μενα η αλλαγη ...
ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ.......

epp82
10-04-10, 11:28
Ο ΟΤΕ απέκτησε τα τηλεοπτικά δικαιώματα των δοκιμαστικών των Γκραν-Πρι της Φόρμουλα 1. Ο Alpha θα διατηρήσει το δικαίωμα για περιλήψεις…Είναι σίγουρο ότι τα δοκιμαστικά του Γκραν-Πρι της Κίνας, το Σάββατο 17 Απριλίου, θα το δούμε απ’...


το Conn-X TV. Ο Alpha που θα δείχνει τα Γκραν-Πρι, θα έχει μία περίληψη από κάθε δοκιμαστικό.

Pre game show για Φάιναλ-φορ

Όπως γράψαμε την Τρίτη, ο ΣΚΑΙ θα βγάλει εκπομπή για το Φάιναλ-φορ της Ευρωλίγκα μπάσκετ, μία μέρα πριν απ’ την έναρξη της διοργάνωσης. Δηλαδή, την Πέμπτη 6 Μαίου. Η εκπομπή θα βγεί γύρω στα μεσάνυχτα και θα έχει όλα τα τελευταία νέα του Ολυμπιακού και των άλλων τριών ομάδων απ’ τους απεσταλμένους του καναλιού στο Παρίσι.

Θα αντιδράσει η TEAM;

Τα όσα έγιναν την Τετάρτη το βράδυ στην μετάδοση απ’ τη ΝΕΤ του αγώνα Μάντσεστερ Γ.- Μπάγερν Μ. (προημιτελικός Τσάμπιονς Λιγκ) ίσως έχει τις συνέπειες του για την ΕΡΤ. Και θα τις έχει αν η TEAM που θα δει την κασέτα (όπως βλέπει όλες τις κασέτες των μεταδιδόμενων αγώνων, απ’ όλα τα κανάλια που έχουν τα δικαιώματα) κρίνει ότι η διακοπή της μετάδοσης και η προβολή διαφημίσεων ή τρέιλερ πρέπει να τιμωρηθεί με κάποιον τρόπο.



Τριπλή αποστολή ΣΚΑΙ στη Ν. Αφρική

Ο ΣΚΑΙ θα έχει τρείς απεσταλμένους στη Ν. Αφρική για την κάλυψη της τελικής φάσης του Μουντιάλ. Πιο συγκεκριμένα, στη Ν. Αφρική θα πάνε ο Άγγελος Τόμπρος, ο Αριστοστέλης Παπαπάνος και ένας ακόμα που δεν έχει αποφασιστεί ποιος θα είναι. Οι τρείς τους θα κάνουν περιγραφές των αγώνων για το ραδιόφωνο του ΣΚΑΙ (ο Τόμπρος της Εθνικής, ο Παπαπάνος των αγώνων που θα γίνουν στο Γιοχάνεσμπουργκ), καθώς ο τελευταίος έχει αποκτήσει τα σχετικά (ραδιοφωνικά) δικαιώματα της διοργάνωσης.

Δ. Σ. την Τρίτη

Την ερχόμενη Τρίτη θα συνεδριάσει εκ νέου το Δ. Σ. της ΕΣΗΕΑ που έχει μπει για τα καλά σε τροχιά ΣΣΕ και ΕΡΤ. Να δούμε, όμως, με ποιο αποτέλεσμα.

Δύο στα δύο. Πάει για τρίτο;

Μέσα σε δύο μέρες, η ΕΡΤ μετέδωσε την κατάκτηση δύο ευρωπαϊκών τίτλων από ισάριθμες ελληνικές ομάδες. Τον Εθνικό στο Len Trophy πόλο και τον Αθηναϊκό στο Europa Cup μπάσκετ γυναικών. Η δημόσια τηλεόραση ελπίζει πως θα γίνει το «τρία στα τρία» με Ολυμπιακό ή Βουλιαγμένη στο Τσάμπιονς Καπ πόλο γυναικών που μεταδίδει σήμερα και αύριο (η ΕΤ1).

Τα απολύτως απαραίτητα απ’ το κολυμβητήριο

Σε ότι αφορά στην τηλεοπτική παραγωγή που θα κάνει η ΕΡΤ απ’ το κολυμβητήριο της Κέρκυρας για το φάιναλ-φορ του Τσάμπιονς Καπ πόλο γυναικών, θα πρέπει να τονιστεί ότι θα υπάρξουν οι απολύτως απαραίτητες λήψεις. Μία οι περιορισμένες δυνατότητες του κολυμβητηρίου της Κέρκυρας και μία η διάθεση της ΕΡΤ για περικοπές, οδηγούν σε αυτό το αποτέλεσμα.

O Σεφτελής απ' την Κέρκυρα
Την εκπομπή που θα βγάλει σήμερα η ΕΤ1 μετά τον πρώτο και πριν τον δεύτερο ημιτελικό του φάιναλ-φορ του Τσάμπιονς Καπ πόλο γυναικών θα την παρουσιάσει ο Στράτος Σεφτελής απ' την Κέρκυρα.

Ένας από ΕΡΑ ΣΠΟΡ;

Η ΕΡΑ ΣΠΟΡ θα έχει μόνο έναν απεσταλμένο στη Ν. Αφρική για τις μεταδόσεις των αγώνων του Μουντιάλ; Για εκεί πάει το πράγμα.


Για τη βία η "Δίκη"

Η ΒΙΑ ΣΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ, Ο ΑΔΑΜΙΔΗΣ, Ο ΟΣΦΠ ΚΑΙ Η ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ ΣΤΗ "ΔΙΚΗ" ΤΟΥ BLUE SKY

Το φαινόμενο της βίας στο ποδόσφαιρο και εν γένει στον αθλητισμό, οι εξελίξεις στα διοικητικά της ΠΑΕ ΑΕΚ και το πως εξελίσσονται οι καταστάσεις στην κορυφή και στις θέσεις που οδηγούν στην παραμονή της Σούπερ Λίγκα, θα συζητηθούν στην εκπομπή του τηλεοπτικού σταθμού BLUE SKY, "Η ΔΙΚΗ" (ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟΥ ΘΩΜΑ 12 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2010 ΣΤΙΣ 23.00) την οποία παρουσιάζει ο Κυριάκος Θωμαϊδης.

Καλεσμένοι θα είναι ο Πρόεδρος της “Ένωσης 1924”, Κυριάκος Χήνας,
ο Πρώην Πρόεδρος της ΠΑΕ ΟΣΦΠ, Γιώργος Μπανασάκης,
ο προπονητής ποδοσφαίρου και επί χρόνια “κατάσκοπος” του ΠΑΟ, Γιάννης Καλογεράς και
ο πρώην Διεθνής Διαιτητής , Κώστας Λάππας,

Στη διάρκεια της εκπομπής θα μεταδοθούν οι δηλώσεις που έκαναν στον Χρήστο Παπαθεοφάνους για το θέμα της βίας οι παλαίμαχοι ποδοσφαιριστές του ΠΑΟ, Μιχάλης Βουτσαράς και Γιώργος Γονιός, αλλά και ο πρώην Αθλητικός Δικαστής, Νίκος Μίνης.
Επίσης θα μεταδοθούν οι δηλώσεις που έκαναν οι παλαίμαχοι ποδοσφαιριστές του ΟΣΦΠ, Νίκος Γούτσος, Ηλίας Υφαντής και Μηνάς Χατζίδης για τον Λαυρεντιάδη και τη φετινή πορεία των “ερυθρόλευκων”.

gazzetta.gr

ddjpp
10-04-10, 13:03
Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ στο VOD, παρόλο που έχω καλή γραμμή (17 attenuation, 8192Mb, 28 SNR). Στα κανάλια δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα. Μπορώ να βλέπω ώρες χωρίς κανένα κόλημα εικόνας ή ήχου. Στο VOD όμως, όχι σε προκαθορισμένα διαστήμα, κάποια στιγμή κόβεται μόνο ο ήχος με την εικόνα να τρέχει κανονικά. Μετά από 10-15 δευτερόλεπτα παγώνει και η εικόνα και μετά από λίγο επανέρχονται και τα δύο. Αυτό μπορεί να γίνει 2 φορές μέσα σε μισή ώρα ή 2 φορές μέσα σε 2 ώρες.
Δυστυχώς δεν έχω τη δυνατότητα να δοκιμάσω το Pirelli να δω αν κάνει τα ίδια. Όσοι έχουν tilgin καλό θα ήταν να μας πουν την εμπειρία τους για να προσπαθήσουμε τελικά να καταλάβουμε που οφείλεται το συγκεκριμένο φαινόμενο. :)

Ακριβώς τα ίδια και σε εμένα στο VOD και μερικές φορές στα κανάλια μπορεί να κολλήσει στον ίδιο υπότιτλο και θέλει βγάλσιμο από την πρίζα για να φτιάξει. tilgin...

MemphisGr
10-04-10, 23:32
Ακριβώς τα ίδια και σε εμένα στο VOD και μερικές φορές στα κανάλια μπορεί να κολλήσει στον ίδιο υπότιτλο και θέλει βγάλσιμο από την πρίζα για να φτιάξει. tilgin...
Μπορούμε να το επικαλεστούμε ως πρόβλημα (που είναι άλλωστε) και να ζητήσουμε αντικατάσταση με Pirelli;

antonis556
11-04-10, 00:30
Ναι :oneup:

MemphisGr
11-04-10, 01:01
Ναι :oneup:
Έχεις κάνει την αλλαγή και όντως έχεις δει βελτίωση ή γνωρίζεις παρόμοιες περιπτώσεις που έγινε η αλλαγή και όντως εξαλείφθηκαν αυτά τα κολλήματα;

antonis556
11-04-10, 01:17
Απλα γνωριζω παρομοιες περιπτωσεις , το Pirelli ειναι πολυ καλο ! :oneup:

MemphisGr
11-04-10, 01:25
Θα κάνω ένα τηλέφωνο τη Δευτέρα τότε και θα παραθέσω τις εντυπώσεις όταν πάρω το Pirelli.

Thanks Αντώνη(υποθέτω) :)

antonis556
11-04-10, 01:30
Your welcome :)

vagos22
13-04-10, 00:29
ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ

http://www.conn-x.gr:clap::clap::clap:

bluesattack
13-04-10, 03:13
Kαλημερα .

Mπορω να αποφυγω την συνδεση (και φυσικα το καλωδιο ) ethernet μεταξυ του pirelli και του modem ? Mπορω να συνδεσω πχ μια ασυρματη καρτα δικτυου usb , στην αντιστοιχη θυρα usb που εχει ο αποκωδικοποιητης ? Και αν ναι ποια (κατα προτιμηση φθηνη ) προτεινετε ?

alany
13-04-10, 09:41
Kαλημερα .

Mπορω να αποφυγω την συνδεση (και φυσικα το καλωδιο ) ethernet μεταξυ του pirelli και του modem ? Mπορω να συνδεσω πχ μια ασυρματη καρτα δικτυου usb , στην αντιστοιχη θυρα usb που εχει ο αποκωδικοποιητης ? Και αν ναι ποια (κατα προτιμηση φθηνη ) προτεινετε ?

http://goo.gl/J2GV

bluesattack
13-04-10, 19:06
Και κατι ακομα..:oops:

Οταν συνδεομαι , δεν θα πρεπει το λαμπακι '@ λινκ ' (στο baudtec ) να ειναι αναμμενο ? Το μεσημερι που το πρωτοσυνδεσα ηταν , μετα ειχα καποια προβληματακια στην συνδεση (για πολυ λιγο ) , και τωρα ειναι μονιμα σβηστο ...(εκανα και ενα restart ,τα ιδια )

dpa2006
13-04-10, 20:03
το @ λινκ θα πρέπει να είναι αναμμένο.μήπως φταίει η γραμμή ,το έλεγξες;

2048dsl
13-04-10, 20:24
οσοι έχουμε DP8+connxtv με αναβάθμιση στα 24mbps μπορει να χάσουμε την tv λογο αλλαγης?διοτι σε αλλο ποστ ενος παιδιου με την αναβάθμιση έπαθε οτι λέω πιο πάνω.υσχύει?

bluesattack
13-04-10, 20:25
το @ λινκ θα πρέπει να είναι αναμμένο.μήπως φταίει η γραμμή ,το έλεγξες;

Πηρα τηλ τελικα, και μου ειπανε να περιμενω ,μηπως παιζει κατι με τις αναβαθμισεις (εχω 24 εγω παντως ), και αν ειναι να ξαναπαρω .
Μπορω να ελεγξω κατι μονος μου ?

pankostas
13-04-10, 22:01
οσοι έχουμε DP8+connxtv με αναβάθμιση στα 24mbps μπορει να χάσουμε την tv λογο αλλαγης?διοτι σε αλλο ποστ ενος παιδιου με την αναβάθμιση έπαθε οτι λέω πιο πάνω.υσχύει?

ΝΑΙ εγω το επαθα.Για σημερα δεν εχω conx tv.Ελπιζω αυριο να το φτιαξουν.Παντως ρωτησα αν ειναι δυνατον τωρα με τις αναβαθμισεις απο 8 σε 24 ΟΛΟΙ θα παθουν αυτο που επαθα,μου απαντησε πως ΟΧΙ και οτι πρεπει να ειναι λαθος του 134 που εκανα την αιτηση για double-play.
Μια βοηθεια.Ενω πριν με την 8αρα συγχρονιζα 8190/384 τωρα με την 24αρα συγχρονιζω 7500/717.Κατεβαζω μεσω DMT το SNR απο 16 σε 12 και τοτε συγχρονιζω 11000/800.
Υπαρχει περιπτωση να ζητησω να κατεβασουν το SNR απο τα κεντρικα ετσι ωστε και να συγχρονιζω περισσοτερα ΑΛΛΑ και να παιζει καλα το conx tv?

2048dsl
14-04-10, 13:28
ΝΑΙ εγω το επαθα.Για σημερα δεν εχω conx tv.Ελπιζω αυριο να το φτιαξουν.Παντως ρωτησα αν ειναι δυνατον τωρα με τις αναβαθμισεις απο 8 σε 24 ΟΛΟΙ θα παθουν αυτο που επαθα,μου απαντησε πως ΟΧΙ και οτι πρεπει να ειναι λαθος του 134 που εκανα την αιτηση για double-play.
Μια βοηθεια.Ενω πριν με την 8αρα συγχρονιζα 8190/384 τωρα με την 24αρα συγχρονιζω 7500/717.Κατεβαζω μεσω DMT το SNR απο 16 σε 12 και τοτε συγχρονιζω 11000/800.
Υπαρχει περιπτωση να ζητησω να κατεβασουν το SNR απο τα κεντρικα ετσι ωστε και να συγχρονιζω περισσοτερα ΑΛΛΑ και να παιζει καλα το conx tv?

οποτε να περιμενω και εγω μια απο τα ιδια μολις με γυρισουνε στα 24 να μην πεζει το connx-tv

pankostas
14-04-10, 15:25
Δεν πιστευω να εχεις προβλημα.Γιατι μου ειπαν απο το help desk οτι κανονικα στο 134 που εκανα την αιτηση δεν θα επρεπε να με αλλαξουν σαν χρηστη αλλα να το αφησουν ως εχει.
Το θεμα ειναι οτι ακομα και σημερα δεν εχω tv.Μιλησα με help desk ,εβαλα-εβγαλα μπριζες,μεχρι και restore χρησιμοποιησα ΑΛΛΑ τιποτα ακομα.Μπουταρει κανονικα και οταν φτανει στο τελος γραφει "could not locate user list from server".Ενω κανονικα επρεπε να μου ζηταει πριν μπουταρει κωδικο pin, και να βαλω τον καινουργιο που μου εδωσαν απο το 134.
Τι να πω? Μετα απο αρκετα τηλεφωνηματα θα περιμενω να με παρουν αυτοι!Ετσι ειπαν.

pankostas
14-04-10, 20:56
Τοσο δυσκολο ειναι να κανουν reset τον αποκωδικοποιητη και να βαλω το νεο pin?Στο κατω-κατω δικο τους προβλημα ηταν που μου εδωσαν νεο pin.Ας μην μου εδιναν.Και μετα μου λενε οτι τις βλαβες τις κοιτανε σε 2-3 μερες.Μα δεν ειναι βλαβη αυτο.Ειναι χαζομαρα τους!
Ειμαι ηδη στην δευτερη μερα χωρις conx-tv.
Αυριο το πρωι θα τους ξαναπαρω τηλεφωνο και θα πεσουν γκαζια μου φαινεται!

nicolasdr
15-04-10, 00:27
Καλησπερα και χρονια πολλα.Εκανα εχθες αιτηση για ενεργοποιηση του Conn-x Tv και ενεργοποιηθηκε εντος της ημερας.η ταχυτητα απο τα 10+ μβιτ επεσε στα 6 και το snr απο 9 πηγε στο 15.καταλαβαινω οτι το κανουν για λογους σταθεροτητας αλλα με το snr στο 9 δεν ειχα ουτε εχω καποιο προβλημα.Μπορω να τους πω να γυρισουν το προφιλ οπως ηταν και να συνεχισω να εχω tv?Επισης ακουγα απο πολλους οτι το snr το πηγαιναν στο 11.Απ'οτι φαινεται το πηγαινουν παραπανω :)

pankostas
15-04-10, 09:06
Ναι και μενα το SNR ειναι στο 16.Αλλα ειχα 8αρα ταχυτητα οποτε δεν με ενοιαζε.Τωρα που ανεβηκα 24αρα η ταχυτητα μου επεσε.Μολις διορθωθει ενα προβλημα που αντιμετωπιζω με την tv θα ζητησω να το κατεβασουν στο 11.Πιστευω θα ειναι καλα και δεν θα τρωμε τιποτα κολληματα.Καποιος που ζητησε χαμηλωμα στο SNR να μας πληροφορησει?

panos123
15-04-10, 19:18
εγώ ζήτησα και με πήγαν στο 11
τα προβλήματα είναι τα ίδια είτε 11 είτε 15 margin να εχω

aneza
16-04-10, 01:46
Καλησπερα παιδια εχω και εγω την υπηρεσια και θελω να κανω μια ερωτηση για τον pirelli τον εχω συνδεμενο με hdmi αλλα δεν μου βγαζει αναλυση 1080 αλλα 720 και 50hz αντι για 60. Έψαξα στο menu του αλλά δεν βρήκα κάποια ρύθμιση για ανάλογη αλλαγή. Γνωριζει κανεις πως μπορώ να λύσω το πρόβλημα αυτό? Ευχαριστώ

pankostas
16-04-10, 11:58
εγώ ζήτησα και με πήγαν στο 11
τα προβλήματα είναι τα ίδια είτε 11 είτε 15 margin να εχω

Σε ποιο τηλεφωνο πηρες και το ζητησες?Εγω πηρα στο helpdesk του conx και μου ειπαν οτι δεν ξερουν και να παρω στο 121.Τι τους ειπες ακριβως?Οτι εχεις προβλημα με την ταχυτητα?
Η απλώς το απαιτησες?

baskon
16-04-10, 12:12
Το πιο απλο ειναι να παρεις τηλ και να τους πεις συγχρονιζα εκει και τωρα συγχρονιζω εκει!Δε μαρεσει αν δε το φτιαξετε αμεσα το κοβω (το Tv).
Τωρα αν εχει περασει ο καιρος που μπορεις να το κοψεις (το 10ημερο δηλαδη) θα πρεπει να πεσεις σε καποιον που να θελει να σε εξυπηρετησει..

panos123
16-04-10, 14:46
είχε έρθει ο τεχνικός σπίτι και το είχα ζητήσει από αυτόν
και αλλη μια φορα απο την εξυπηρετηση

TeoT
16-04-10, 15:23
Καλησπερα παιδια εχω και εγω την υπηρεσια και θελω να κανω μια ερωτηση για τον pirelli τον εχω συνδεμενο με hdmi αλλα δεν μου βγαζει αναλυση 1080 αλλα 720 και 50hz αντι για 60. Έψαξα στο menu του αλλά δεν βρήκα κάποια ρύθμιση για ανάλογη αλλαγή. Γνωριζει κανεις πως μπορώ να λύσω το πρόβλημα αυτό? Ευχαριστώ


Δεν ξερω γαι το Pirelli αλλα το Tilgin 720 μου βγαζει και τα 50 Ηz ειναι σωστα.

pan34
18-04-10, 20:42
μου φερανε και εμενα την Παρασκευη τον εξοπλισμο αλλα την πατησα.Ρουτερ το sagem και απο την Παρασκευη βραδυ μεχρι τωρα εκανα αγωνα να το κανω να συγχρονισει αλλα ματαια.Δεν προλαβα να δοκιμασω τιποτα απο την υπηρεσια.Μου ειπαν οτι μαλλον ειναι ελαττωματικο και απο Δευτερα θα με παρουν τηλεφωνο.Μαλλον εχουν δικιο γιατι το bautec που ξαναεβαλα ειναι μια χαρα

emeliss
18-04-10, 20:52
μου φερανε και εμενα την Παρασκευη τον εξοπλισμο αλλα την πατησα.Ρουτερ το sagem και απο την Παρασκευη βραδυ μεχρι τωρα εκανα αγωνα να το κανω να συγχρονισει αλλα ματαια.
Έχεις γραμμή pstn ή isdn; Το sagem είναι το 2404 ή το 2444;

pan34
18-04-10, 20:55
Έχεις γραμμή pstn ή isdn; Το sagem είναι το 2404 ή το 2444;


pstn εχω και το sagem ειναι το 2404

emeliss
18-04-10, 21:04
Το σωστό σου έδωσαν. Είναι κλασσική "βλάβη" να δίνουν isdn μόντεμ για pstn γραμμή και ανάποδα.

pan34
18-04-10, 21:05
Το σωστό σου έδωσαν. Είναι κλασσική "βλάβη" να δίνουν isdn μόντεμ για pstn γραμμή και ανάποδα.

καταλαβα.Πιστευειs οτι ειναι ελαττωματικο το ρουτερ οπωs μου ειπαν;

emeliss
18-04-10, 21:35
Τι να σου πω. Από μακρυά δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Τις περισσότερες πάντως φορές που κάτι του κουτιού δεν παίζει, δεν είναι βλάβη αλλά κάτι άλλο. Θα περάσει πιθανότατα κάποιος από εκεί να το δει.

pan34
18-04-10, 21:38
Τι να σου πω. Από μακρυά δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Τις περισσότερες πάντως φορές που κάτι του κουτιού δεν παίζει, δεν είναι βλάβη αλλά κάτι άλλο. Θα περάσει πιθανότατα κάποιος από εκεί να το δει.

μακαρι να μην με ταλαιπωρησουν γιατι τα βλεπω στο κουτι και νευριαζω

singara
19-04-10, 09:28
Παιδιά μια ερώτηση ξέρει κάνεις αν η σειρές που είναι free θα γίνουν update
Δηλαδή το σαββατοκύριακο είδα μια σειρά το collector αλλά έχει μόνο τον πρώτο κύκλο ενώ είναι αρκετά παλιά σειρά 2004-2006 έχει δηλαδή τρεις σεζόν..το είδα μετά από ψάξιμο στο ιντερνέτ..έχω σκαλώσει με την ιστορία και θέλω να δω την συνέχεια…συνήθως πάντως η free σειρές πάνε έτσι:hmm::hmm:

kostthem
19-04-10, 09:33
Τους έχω στείλει mail για την συγκεκριμένη σειρά. Έχω φάει κόλλημα. (Ειδικά με το τι θα γίνει με το αγοράκι και ποιος ακριβώς είναι ο ρόλος του).
Κάνε υπομονή, μου έχουν απαντήσει πως ο δεύτερος κύκλος οπου να'ναι θα ξεκινήσει να μπαίνει στο filmclub (όχι όλα τα επεισόδια ταυτόχρονα).

........Auto merged post: kostthem πρόσθεσε 2 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Επίσης, συνιστώ ανεπιφύλακτα "Το χαμένο δωμάτιο" πριν βγει, γιατί είναι καιρό μέσα.
Είναι μίνι σειρά και τα έξι επεισόδια τα είδα σερί.

singara
19-04-10, 11:32
ευχαριστώ φίλε που μου απάντησες θα περιμένω με αγωνιά
έχω και γω περιέργεια όντως τι θα γίνει με το αγόρι και ποιος ο ρόλος του
άλλα θα ήθελα να δω και το τι θα γίνει τελικά με την μάγια....

dslakiass
19-04-10, 13:16
μου φερανε και εμενα την Παρασκευη τον εξοπλισμο αλλα την πατησα.Ρουτερ το sagem και απο την Παρασκευη βραδυ μεχρι τωρα εκανα αγωνα να το κανω να συγχρονισει αλλα ματαια.Δεν προλαβα να δοκιμασω τιποτα απο την υπηρεσια.Μου ειπαν οτι μαλλον ειναι ελαττωματικο και απο Δευτερα θα με παρουν τηλεφωνο.Μαλλον εχουν δικιο γιατι το bautec που ξαναεβαλα ειναι μια χαρα

Δοκίμασε να δεις άμα μπεί με G.DMT mode.

Ακόμα και αν δουλέψει μην κλείσεις την βλάβη. Απλά για να έχεις tv μέχρι να το φτιάξουν.

offtopic : Για αυτούς που έχουν 24άρα και Interleave mode , άμα θέλετε για κάποιο λόγο fast path δοκιμάστε να το γυρίσετε σε G.DMT . Συνήθως γυρνάει αυτόματα σε fast path.Φυσικά έτσι θα συγχρονίζεται μέχρι τα 8Mbps αλλά μπορεί να σας βοηθήσει στα online games όταν δεν κάνετε download.( έχω αρκετό καιρό να το δοκιμάσω και δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα ή αμα ισχύει και με iptv).

kostthem
19-04-10, 16:28
Μπήκαν τα πρώτα 9 από τα 13 επεισόδια του δεύτερου κύκλου του "Συλλέκτη".
Απολαύστε!

dwros1
19-04-10, 21:37
Παιδιά μια ερώτηση. Αν αγοράσω τις πρίζες που κάνουν δίκτυο LAN μέσω του δικτύου ΔΕΗ μπορώ να βγάλω απο την πρίζα που θα είναι κοντά στην τηλεόραση το καλώδιο δικτύου και να το βάλω σε Switch και μετά να φύγει απο το Switch ενα ethernet για το box του conn-x tv? Ρωτώ γιατι θέλω να τραβήξω και άλλα καλώδια απο το switch για την τηλεόραση που συνδέεται στο ιντερνετ, το PS3, το bluray κλπ.

Ευχαριστώ

2048dsl
20-04-10, 09:27
Μία ερώτηση σχετικά με conn-x tv.Στο Thomson στην τρίτη θύρα εαν συνδέσω ένα 3COM Switch θα έχω κανένα πρόβλημα;διότι η 3 θυρες που απομένουν απο τις τέσσερις μιάς και η τέταρτη είναι για STB είναι λίγες.

vgk
20-04-10, 10:22
Μία ερώτηση σχετικά με conn-x tv.Στο Thomson στην τρίτη θύρα εαν συνδέσω ένα 3COM Switch θα έχω κανένα πρόβλημα;διότι η 3 θυρες που απομένουν απο τις τέσσερις μιάς και η τέταρτη είναι για STB είναι λίγες.

Όχι. Δεν θα έχεις πρόβλημα.

........Auto merged post: vgk πρόσθεσε 3 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Παιδιά μια ερώτηση. Αν αγοράσω τις πρίζες που κάνουν δίκτυο LAN μέσω του δικτύου ΔΕΗ μπορώ να βγάλω απο την πρίζα που θα είναι κοντά στην τηλεόραση το καλώδιο δικτύου και να το βάλω σε Switch και μετά να φύγει απο το Switch ενα ethernet για το box του conn-x tv? Ρωτώ γιατι θέλω να τραβήξω και άλλα καλώδια απο το switch για την τηλεόραση που συνδέεται στο ιντερνετ, το PS3, το bluray κλπ.

Ευχαριστώ

Ναι γίνεται...αλλά να ξέρεις ότι αμέσως πέφτει η ταχύτητα του homeplug γιατί ότι άλλο βάλεις θα τρώει ταχύτητα. Επίσης μπορεί να έχει και πρόβλημα με το conn-x tv ( κολλήματα).

2048dsl
20-04-10, 11:01
Όχι. Δεν θα έχεις πρόβλημα.


ok ευχαριστω

TeoT
20-04-10, 12:59
Παιδιά μια ερώτηση. Αν αγοράσω τις πρίζες που κάνουν δίκτυο LAN μέσω του δικτύου ΔΕΗ μπορώ να βγάλω απο την πρίζα που θα είναι κοντά στην τηλεόραση το καλώδιο δικτύου και να το βάλω σε Switch και μετά να φύγει απο το Switch ενα ethernet για το box του conn-x tv? Ρωτώ γιατι θέλω να τραβήξω και άλλα καλώδια απο το switch για την τηλεόραση που συνδέεται στο ιντερνετ, το PS3, το bluray κλπ.

Ευχαριστώ

Δεν γινεται γιατι στο Power plug που βρισκετε διπλα στον rooter εχει μονο μια θεση για καλωδιο δικτυου και εκει θα πρεπει να οδηγησεις αναγκαστικα την 4η πορτα του rooter που ειναι η πορτα που βγαζει το connx TV.

vgk
20-04-10, 13:26
Δεν γινεται γιατι στο Power plug που βρισκετε διπλα στον rooter εχει μονο μια θεση για καλωδιο δικτυου και εκει θα πρεπει να οδηγησεις αναγκαστικα την 4η πορτα του rooter που ειναι η πορτα που βγαζει το connx TV.


Από το Power plug στο switch, Από το switch ένα καλώδιο στο STB(4η πόρτα), και με τις υπόλοιπες ελεύθερες θύρες PS3 και ότι άλλο θες. Το έχω κάνει και παίζει.

TeoT
20-04-10, 15:21
Από το Power plug στο switch, Από το switch ένα καλώδιο στο STB(4η πόρτα), και με τις υπόλοιπες ελεύθερες θύρες PS3 και ότι άλλο θες. Το έχω κάνει και παίζει.


Χρησιμοποιεις δυο switch δηλαδη .
Ενα που τα μαζευει ολα σε ενα καλωδιο που το καρφωνεις στο πρωτο PP και ενα αλλο switch στο απεναντι ΡΡ που τα διαχωριζει .

vgk
20-04-10, 15:44
Χρησιμοποιεις δυο switch δηλαδη .
Ενα που τα μαζευει ολα σε ενα καλωδιο που το καρφωνεις στο πρωτο PP και ενα αλλο switch στο απεναντι ΡΡ που τα διαχωριζει .

Από το router (ADSL) ένα καλώδιο από τη θύρα STB και ένα καλώδιο από μία άλλη θύρα και τα δύο σε ένα switch. Από το switch, ένα καλώδιο στο power plug.
Από την άλλη μεριά, από το power plug σε ένα switch και μετά, ένα καλώδιο για το conn-x tv και στις υπόλοιπες θύρες, PS3 και Η/Υ.
Όλα αυτά αρκεί το power plug να είναι 200αρι.
Επίσης έχω και ένα 2ο Η/Υ σε άλλο δωμάτιο το οποίο είναι απευθείας σε power plug.
Όλα παίζουν κανονικά και χωρίς κολλήματα στο conn-x tv. :oneup:

tsarbo
21-04-10, 10:07
Από το router (ADSL) ένα καλώδιο από τη θύρα STB και ένα καλώδιο από μία άλλη θύρα και τα δύο σε ένα switch. Από το switch, ένα καλώδιο στο power plug.
Από την άλλη μεριά, από το power plug σε ένα switch και μετά, ένα καλώδιο για το conn-x tv και στις υπόλοιπες θύρες, PS3 και Η/Υ.
Όλα αυτά αρκεί το power plug να είναι 200αρι.
Επίσης έχω και ένα 2ο Η/Υ σε άλλο δωμάτιο το οποίο είναι απευθείας σε power plug.
Όλα παίζουν κανονικά και χωρίς κολλήματα στο conn-x tv. :oneup:

Γεια σας
σκέφτομαι και εγώ να βάλω connx tv (μόλις ολοκληρωθεί η φορητότητα μου από tellas και ανάλογα με την ταχύτητα συγχρονισμού που θα πιάσω) και σκεφτόμουν το θέμα της καλωδίωσης.
Tο setup μου τώρα είναι ως εξής:
Ενα καλώδιο φεύγει από το router (που βρίσκεται στο δωμάτιο μου) και πάει σε ένα gigabit switch, ένα άλλο καλώδιο φεύγει από το gigabit switch και παεί στο σαλόνι όπου πέφτει πάνω σε άλλλο ένα gigabit switch από όπου συνδέονται με το δίκτυο ένα ps3 και ένα access point.
Σύμφωνα με το παραπάνω post αν συνδέσω από το router ένα καλώδιο από τη θύρα STB και ένα καλώδιο από μία άλλη θύρα πάνω στο switch του δωματίου μου και βάλω το STB πάνω στο switch του σαλονιού το connx tv θα παίξει κανονικά και δεν θα χρειαστεί να πάρω τα power plugs (Γιατί το κομμάτι του δικτύου που υλοποιείται από τα power plugs στο setup του φίλου παραπάνω, σε μένα υλοποιείται από ένα καλώδιο ethernet). Σωστα?
Ελπίζω να δουλεύει έτσι γιατί θέλω να πάρω το stb με το σκληρό δίσκο και δεν θέλω να δώσω και άλλα λεφτά για να πάρω τα power plugs.

Ευχαριστώ

vgk
21-04-10, 10:48
Γεια σας
...αν συνδέσω από το router ένα καλώδιο από τη θύρα STB και ένα καλώδιο από μία άλλη θύρα πάνω στο switch του δωματίου μου και βάλω το STB πάνω στο switch του σαλονιού το connx tv θα παίξει κανονικά και δεν θα χρειαστεί να πάρω τα power plugs (Γιατί το κομμάτι του δικτύου που υλοποιείται από τα power plugs στο setup του φίλου παραπάνω, σε μένα υλοποιείται από ένα καλώδιο ethernet). Σωστα?
Ελπίζω να δουλεύει έτσι ...


Λογικά θα είναι OK.:hmm:
Αλλά αν δεν το δοκιμάσεις δεν θα μάθεις. Εμένα μου πείρε μια εβδομάδα και με πολλές προσπάθειες και τελικά έχω το αποτέλεσμα που θέλω. Για μένα τέρμα το ασύρματο στο σπίτι...:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.