PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

vspiros
25-05-10, 21:37
Πάντως από γρηγοράδα σκίζουνε!!!από τις 11Μάη που επικοινώνησα με το 134 για διακοπή και επανασύνδεση ...περιμένω ακόμα!!!και δεν ξέρουν και το τι γίνεται από το13888 από σήμερα παρά τα δυο παράπονα που έχουν βγει!!!

sexrazat
25-05-10, 23:27
Η έλλειψη απλών αποκωδικοποιητών έφερε προσφορά στους αποκωδικοποιητές Pirelli με σκληρό δίσκο. 49 € πλέον

vspiros
27-05-10, 14:25
Παιδιά,έλεος!!!Από τις 11 Μαΐου έκανα ,μέσω του 134 , αίτηση διακοπής και επανασύνδεσης της τηλεόρασης και ταυτόχρονα να τα μαζέψω όλα στο double play και από τότε η τηλεόραση δεν έχει συνδεθεί!!! Σε συχνές επικοινωνίες με το 134 (13888 σήμερα) η μόνιμη επωδός είναι ότι ότι υπάρχει συστημικό πρόβλημα που ελέγχεται από τους τεχνικούς (λες και ήταν το διαστημικό λεωφορείο τόσες μέρες!!!) και δεν ξέρουν τι μπορεί να γίνει!!! Υπάρχει κάποιο άλλο τηλέφωνο που μπορώ να απευθυνθώ;

tsarbo
27-05-10, 19:18
Και εγώ τα ίδια περνάω φίλε μου!!!
Έκανα πρώτη φορά αίτηση στις 10/5. Ενεργοποιήθηκε στις 14/5 αλλά είχα μόνο 5 κανάλια (+ το promo) γιατί είχαν κάνει λάθος στο ote-shop που έκανα την αίτηση και μου έβαλαν επαγγελματικό πακέτο connx-tv (υπάρχει τέτοιο πράγμα?). Πάω στο ote-shop και τους το λέω και κάνουν αμέσως αίτηση ακύρωσης του connx-tv και νέα αίτηση η οποία πέρασε στο σύστημα στις 17/5. Η ενεργοποίηση θα γινόταν σε 1 μερα όπως μου είπε η διευθύντρια του καταστήματος γιατί ήταν δικό τους λάθος και πίεσε τους τεχνικούς να το προχωρήσουν γρήγορα. Η 1 μέρα φυσικά πέρασε χωρίς να γίνει η ενεργοποίηση και από τότε κάθε μέρα μου λένε ότι "Σήμερα θα ενεργοποιηθείτε οπωσδήποτε" και ότι βρίσκομαι στο τελευταίο στάδιο.
Η ειρωνεία είναι οτι όντως πρέπει να βρίσκομαι στο τελευταίο στάδιο γιατί το pirelli από τις 18/5 περίπου όταν bootαρει φτάνει μέχρι το σημείο που μου ζητάει κωδικο συνδρομητή και pin, ενώ πρίν μου έβγαζε DHCP error, και όταν του τα βάζω μου βγάζει μήνυμα "Αδυναμία εγγραφής χρήστη". Πόσες μέρες πια θα κάνει να ολοκληρωθεί αυτό το τελευταίο στάδιο?
Δεν βλέπω ούτε αυτό το σ/κ να ευχαριστηθώ το conn-x tv :cry:

epp82
27-05-10, 23:11
Και εγώ τα ίδια περνάω φίλε μου!!!

Η ειρωνεία είναι οτι όντως πρέπει να βρίσκομαι στο τελευταίο στάδιο γιατί το pirelli από τις 18/5 περίπου όταν bootαρει φτάνει μέχρι το σημείο που μου ζητάει κωδικο συνδρομητή και pin, ενώ πρίν μου έβγαζε DHCP error, και όταν του τα βάζω μου βγάζει μήνυμα "Αδυναμία εγγραφής χρήστη". Πόσες μέρες πια θα κάνει να ολοκληρωθεί αυτό το τελευταίο στάδιο?
Δεν βλέπω ούτε αυτό το σ/κ να ευχαριστηθώ το conn-x tv :cry:

Μια απο τα ίδια και εγώ ... όσο ήμουν στο προφίλ της 8αρας ολα καλά χωρις σπασίματα και το ιντερνετ πετούσε... Μπήκα στο προφίλ 24αρας πριν 20 μέρες και απο τότε ή δεν θα έχω ουτε ιντερνετ ή θα έχω αλλα το Conn-x TV θα μου δείχνει μόνο το promo channel... ολα τα υπολοιπα μαυρη μαυρίλα και για σπάσιμο να περνάνε κανονικά οι υπότιτλοι απο κάτω...

Η πλάκα είναι οτι ήρθαν οι τεχνικοί (τα παιδιά ήταν πολύ εξυπηρετικά (μέχρι και την πρίζα μου μου άλλαξαν)) αλλά μάλλον προσπαθούσαν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα... Η γραμμή απλά δεν σηκώνει στο προφίλ της 24αρας με τα FEC errors να χτυπάνε πλέον 450000. Τα παιδιά βέβαια μου είπαν οτι με άλλαξαν προφίλ με χαμηλό SNR για να δούμε πως πάει... το πιο κουφό είναι οτι μου έκαναν και hard reset to tilgin και αυτό με πεταξε στο δώσε στοιχεία συνδρομητή τα οποία έβαλα απο το χαρτί που μου έδωσαν και μου πέταξε και εμένα το μύνημα αδυναμία εγγραφής χρήστη....

Αυτη τη στιγμή "δανείζομαι" internet απο τον γείτονα (Forthnet) και αν μεχρι αυριο δεν έχει φτιάξει η κατάσταση (που δεν το βλέπω) πάω για καταγγελία της σύμβασης και γύρισμα σε 2mbit και bye bye conn-x TV... Οταν έρθει το SAT βλέπουμε... ΟΤΕ δυστυχώς αλλά αν δεν βελτιώσεις το (απαρχαιομένο) δίκτυό σου η IP-TV που προσφέρεις ειναι το λιγότερο άχρηστη για μένα ...

Άσε που θα γλιτώσω και 45 ευρουλάκια που δεν μου περισσεύουν πιά :nono:....

cmaniac
28-05-10, 01:21
Μια απο τα ίδια και εγώ ... όσο ήμουν στο προφίλ της 8αρας ολα καλά χωρις σπασίματα και το ιντερνετ πετούσε... Μπήκα στο προφίλ 24αρας πριν 20 μέρες και απο τότε ή δεν θα έχω ουτε ιντερνετ ή θα έχω αλλα το Conn-x TV θα μου δείχνει μόνο το promo channel... ολα τα υπολοιπα μαυρη μαυρίλα και για σπάσιμο να περνάνε κανονικά οι υπότιτλοι απο κάτω...

Ολα αυτα που λες δειχνουν ανενεργο ConnxTV απο την πλευρα του ΟΤΕ.

Επισης, οσον αφορα το modem, αν εχεις αυτο του προφιλ σου, αναβαθμισε το σε 7.4.3.2, γιατι η 7.4.1.7 ειναι πρωιμη της σειρας 7 (μην ξεχασεις να του περασεις ξανα τις ρυθμισεις για το ConnXTV) και δες πως θα συμπεριφερθει (ελπιζεις σε καλυτερη μοιρα).

Επισης, αν εχεις ορεξη να τρεξεις μερικα διαγνωστικα απο την πλευρα σου και να το ψαξεις λιγο παραπανω, δοκιμασε να περασεις ενα συμβατο με το DMT Tool firmware (το τελευταιο ειναι το 6.1.0.5) και να τραβηξε με αυτο το προγραμμα ενα γραφημα για να δουμε σε τι επιπεδα κυμαινεται η γραμμη σου.

Ολα αυτα φυσικα οχι εδω γιατι θα βγουμε offtopic. Αν εχεις χρονο και διαθεση, προτεινω να ανοιξεις ενα νεο, δικο σου θεμα, εξιστορωντας οποια προβληαματα εχει παρουσιασει στο παρελθον η γραμμη σου και τα γραφηματα που σου ζητησα παραπανω.

epp82
28-05-10, 01:49
Ολα αυτα που λες δειχνουν ανενεργο ConnxTV απο την πλευρα του ΟΤΕ.

Επισης, οσον αφορα το modem, αν εχεις αυτο του προφιλ σου, αναβαθμισε το σε 7.4.3.2, γιατι η 7.4.1.7 ειναι πρωιμη της σειρας 7 (μην ξεχασεις να του περασεις ξανα τις ρυθμισεις για το ConnXTV) και δες πως θα συμπεριφερθει (ελπιζεις σε καλυτερη μοιρα).

Επισης, αν εχεις ορεξη να τρεξεις μερικα διαγνωστικα απο την πλευρα σου και να το ψαξεις λιγο παραπανω, δοκιμασε να περασεις ενα συμβατο με το DMT Tool firmware (το τελευταιο ειναι το 6.1.0.5) και να τραβηξε με αυτο το προγραμμα ενα γραφημα για να δουμε σε τι επιπεδα κυμαινεται η γραμμη σου.

Ολα αυτα φυσικα οχι εδω γιατι θα βγουμε offtopic. Αν εχεις χρονο και διαθεση, προτεινω να ανοιξεις ενα νεο, δικο σου θεμα, εξιστορωντας οποια προβληαματα εχει παρουσιασει στο παρελθον η γραμμη σου και τα γραφηματα που σου ζητησα παραπανω.

στατιστικά γραμμής

DSL Connection

Link Information

Uptime: 0 days, 1:34:24

DSL Type: G.992.5 annex A

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 863 / 6.554

Data Transferred (Sent/Received) [kB/kB]: 141,00 / 138,00

Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 19,0

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 22,0 / 41,0

SN Margin (Up/Down) [dB]: 12,0 / 10,5

Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM

Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Link (Remote): 0

Error Seconds (Local/Remote): 0 / 0

FEC Errors (Up/Down): 0 / 3.618

CRC Errors (Up/Down): 0 / 15

HEC Errors (Up/Down): 21.754 / 14


γενικές ταχύτητες συγχρονισμού
DSL Connection

View more...

Uptime: 0 days, 1:36:03

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 863 / 6.554

Data Transferred (Sent/Received) [kB/kB]: 199,00 / 221,00



IPTV

View more...

Type: Bridge

Uptime: 0 days, 1:36:03

Data Transferred (Sent/Received) [B/kB]: 0 / 2,92



Internet

View more...

Type: PPPoE

Uptime: 0 days, 1:35:22

IP Address: XX.XXX.XX.XX

Data Transferred (Sent/Received) [kB/kB]: 66,21 / 114,80

firmware

SpeedTouch

Information

Product Name: ST585

Serial Number: XP06X6XXXXX

Software Release: 7.4.3.2


Configuration

Service Name: OTE Broadband Services

Time Since Power-on: 0 days, 3:38:05

gio1989
28-05-10, 14:48
Γεια σας και απο μενα!!Με πηραν χτες τηλεφωνο απο τον οτε και μου ειπαν πως υπαρχει μια προσφορα για conn-x tv με δωρεαν ασυρματο ρουτερ αποκωδικοποιητη με σκληρο δισκο κτλ(η οποια μου φανηκε καλη και συμφερουσα για την τιμη που προσφερεται και απαντησα ναι,οσο ομως το ψαχνω βλεπω οτι πιθανως να μην επραξα σωστα)...Αγχωνομαι λοιπον απο οσα εχω διαβασει γιατι πριν ειχα συνδεση στα 8 mbps(την οποια ομως με πληροφορησαν πως την ανεβασαν και φτανει εως τα 12 περιπου)..Υπαρχει κανεις που να ειχε 8 να του την αναβαθμισαν γυρω στα 12 και να μην του κολλαει το ιντερνετ ή η τηλεοραση οταν ειναι και τα 2 ανοιχτα??Επιπλεον θα ηθελα να ρωτησω αν ο αποκωδικοποιητης(που θα λαβω την τριτη) παιζει σε hd αναλυση και αν οχι μεχρι τι αναλυση φτανει??

Ευχαριστω πολυ και συγγνωμη αν επαναλαμβανω καποιο ερωτημα που εχει απαντηθει αλλα με τοσες σελιδες χανεσαι!!:closed:

dslakiass
28-05-10, 15:48
Geia sas kai apo mena!!Me piran xtes thl apo ton ote kai mou eipan pws yparxei mia prosfora gia conn-x tv me dwrean asyrmato router apokwdikopoihth me skliro ktl(h opoia mou fanike kalh kai symferousa gia thn timh pou prosferetai kai apantisa nai,oso omws to psaxnw vlepw oti isws den epraksa swsta)...Agxwnomai loipon apo osa exw diavasei gt prin eixa syndesh sta 8mbps(thn opoia omws me pliroforhsan pws thn anevasan kai ftanei ews ta 12 peripou)..Yparxei kaneis pou na eixe 8 na tou thn anavathmisan kai na mhn tou kollaei to internet h i thleorash??Epipleon tha ithela na rwthsw an o apokwdikopoihths(pou tha lavw thn trith) paizei se hd analysh k an oxi mexri ti analysh ftanei??

Eyxaristw polu kai syggnwmh an epanalamvanw kapoio erwthma pou exei apantithei alla me toses apantiseis xanesai!!:closed:

1ον. Αν μπορείς κάνε edit το μήνυμα και γράψτο στα ελληνικά.Απαγορεύονται τα greeklish.

2ον. Ο αποκωδικοποιητής είναι HD. Ανάλυση: 576i (PAL D1), 720p, 1080i(παίζει όμως μόνο iptv,δεν κάνει για τα επίγεια ψηφιακά). Αλλά μέχρι στιγμής δεν υπάρχουν HD κανάλια. Θα κάνει όμως upscale αν το συνδέσεις με HDMI(στα 720p νομίζω αλλά με εικόνα "sd").
Το άν έχεις προβλήματα εξαρτάται από την γραμμή σου.Είναι δύσκολο να απαντήσουμε.Δεν παίζει ρόλο η αναβάθμιση σου όμως.Αν τώρα είσαι στα 12 θα πέσει πάλι στα 8-9 περίπου.Πιστεύω πως αν με την 8άρα που είχες κλείδωνες στα 8 δεν θα έχεις πρόβλημα.

gio1989
28-05-10, 16:08
Δεν το ξερα για τα greeklish...Και εγω ελπιζω να μην εχω προβληματα(αν και τωρα με το μουντιαλ δεν θα χρειαζεται τοσο πολυ η υπηρεσια του conn-x tv)

teodgeor
29-05-10, 10:55
Γεια σας και απο μενα!!Με πηραν χτες τηλεφωνο απο τον οτε και μου ειπαν πως υπαρχει μια προσφορα για conn-x tv με δωρεαν ασυρματο ρουτερ αποκωδικοποιητη με σκληρο δισκο κτλ(η οποια μου φανηκε καλη και συμφερουσα για την τιμη που προσφερεται και απαντησα ναι,οσο ομως το ψαχνω βλεπω οτι πιθανως να μην επραξα σωστα)...Αγχωνομαι λοιπον απο οσα εχω διαβασει γιατι πριν ειχα συνδεση στα 8 mbps(την οποια ομως με πληροφορησαν πως την ανεβασαν και φτανει εως τα 12 περιπου)..Υπαρχει κανεις που να ειχε 8 να του την αναβαθμισαν γυρω στα 12 και να μην του κολλαει το ιντερνετ ή η τηλεοραση οταν ειναι και τα 2 ανοιχτα??Επιπλεον θα ηθελα να ρωτησω αν ο αποκωδικοποιητης(που θα λαβω την τριτη) παιζει σε hd αναλυση και αν οχι μεχρι τι αναλυση φτανει??

Ευχαριστω πολυ και συγγνωμη αν επαναλαμβανω καποιο ερωτημα που εχει απαντηθει αλλα με τοσες σελιδες χανεσαι!!:closed:


Εμενα εγινε αναβαθμιση απο 8 πηγα στα 12 με 13 περιπου, δεν εχω προβλημα κανενα οταν δουλευει και η tv (σπανια κολαει κανα 2 δευτερολεπτα και το ιντερνετ καλα ειναι)
Οταν ομως κατεβαζω με μεγαλη ταχυτητα κολαει η tv αρκετα

George28
31-05-10, 16:36
Ξερει κανεις πως παει η πλατφορμα απο αριθμο συνδρομητων,καλο να λεμε οτι θελουμε νεα καναλια αλλα αμα δεν πουλαει τζαμπα φωναζουμε.Παντως τα ελληνικα καναλια θα ειναι βασικος παραγοντας για να με εχουν πελατη και στο τελος της συνδρομης(μενω σε περιοχη που δεν θα εχει digea).

treli@ris
31-05-10, 16:39
Περιπου 25.000 συνδρομητες ...

George28
31-05-10, 17:48
thanks

vspiros
31-05-10, 18:39
Είναι δυνατόν η υπηρεσία πληροφορικής να μη μπορεί να επιλύσει εδώ και 17 μέρες ένα πρόβλημα γιατί δε δέχεται το όνομά μου ( και κάποιων άλλων φυσικά) στο σύστημα για επανασύνδεση της υπηρεσίας τηλεόρασης; Αυτή τη δικαιολογία μου είπαν σήμερα, μπορεί να ισχύει; και ότι δεν ξέρουν πότε θα μπορέσουν να επιλύσουν το πρόβλημα; Τα παιδιά που είναι μέσα στον ΟΤΕ μπορούν να δώσουν καμία συμβουλή;

djanton
31-05-10, 20:26
Καλησπερα σε ολους,εγω αμα πω πως ειμαι απ τους τυχερους θα με παρετε με τις πετρες???εκανα την αιτηση για connxtv πρωι δινοντας μου κ τον εξοπλισμο,το απογευμα εβλεπα ηδη...αγορασα επισης κ 2 powerline γιατι εχω αλλου το μοντεμ αλλου το μηχανημα κ με ταχυτητα 24 που εχω δεν κολλαει τιποτα...
''δουλευοντας''ταυτοχρονα κ το ιντερνετ κ το connxtv κανοντας ενα speedtest μου εγραψε 18mb/s.
Nα τονισω φυσικα πως μενω σχεδον απεναντι απο τον ΟΤΕ.

gio1989
01-06-10, 15:46
Εμενα ηρθε τελικα ο εξοπλισμος!!Ολα καλα αλλα conn-x tv δεν εχει διοτι υπαρχει προβλημα λογω περιοχης αλλα και φορτου εργασιας(χιλιαδες αιτησεις συμφωνα με το τμημα εξυπηρετησης) και θα πρεπει να περιμενω 10 μερες για να ενεργοποιηθει η υπηρεσια!!

kostthem
01-06-10, 17:15
HD ντοκιμαντέρ και συναυλίες στο Film Club!
Αρκετά καλή εικόνα!


Ακόμα δεν έχω μετρήσει bandwidth (κανα επτάρι θα τρώει)....

MemphisGr
02-06-10, 01:01
Έριξα και εγώ μια ματιά στο HD υλικό.

Bandwith τρώει 5.7ΜΒ (710Kb) αλλά την εικόνα δε την λες και HD (συγκρινόμενη με εικόνα συμπιεσμένου HD υλικού). Υποθέτω θα παίζει ρόλο και το είδος της συμπίεσης και ίσως και ο αποκωδικοποιητής. Δεν μπορώ να ξεχωρίσω και πολλές διαφορές σε σχέση με την εικόνα που βλέπω στο SKAI ή στο ALTER, χωρίς να ισχυρίζομαι πως δεν ειναι καλύτερη.
Έχω βέβαια και τηλεόραση 32". Ας μας πουν τη γνώμη τους και αυτοί που έχουν 40+" να δούμε τι γίνεται :)
Φυσικά μην αδικώ σε καμιά περίπτωση, η εικόνα είναι πολύ καλή.

singara
02-06-10, 10:49
Ούτε εγώ παίδες είδα καμιά τραγική διάφορα
τηλεόραση 42 ιντσών με αποκωδικοποιητή pirelli

George28
02-06-10, 11:11
μηπως ειναι δοκιμη το hd για το mundial....

MemphisGr
02-06-10, 14:13
μηπως ειναι δοκιμη το hd για το mundial....
Θα δείξει το connx-tv παιχνίδια από το μουντιάλ;

pankostas
02-06-10, 16:26
Αυτα που θα δειχνουν τα κρατικα καναλια...

kostthem
02-06-10, 17:18
Ούτε αυτά θα δείξουν HD.
Η ΕΡΤ θα δώσει μερικούς HD αγώνες στην Nova, ως μέρος συμφωνίας για την Αθλητική Κυριακή.

Clouseau
03-06-10, 05:10
Καλημέρα. Τα 'εκπαιδευτικά' κανάλια Blue Hustler και Dorcel TV γιατί δεν τα βλέπω στη λίστα όταν κάνω ζάπινγκ? :whistle: (Μόνο το Hustler TV βλέπω)

:lol:

teodgeor
03-06-10, 09:25
Καλημέρα. Τα 'εκπαιδευτικά' κανάλια Blue Hustler και Dorcel TV γιατί δεν τα βλέπω στη λίστα όταν κάνω ζάπινγκ? :whistle: (Μόνο το Hustler TV βλέπω)

:lol:

Τα δυο αυτα ειναι στο premium πακετο (Hustler TV,Dorcel TV) ειναι + 6euro τον μηνα

obillias
03-06-10, 10:40
ποσο στοιχιζει ρε παιδια η tv?
και καπου διαβασα στην προηγουμενη σελιδα
οτι σε ενα παιδι του κανανε προσφορα δωρεαν τον εξοπλισμο
αν παω σε oteshop θα ισχυει αυτο? ή ειναι μονο μεσω τηλ αν σε επιλεξουν αυτοι

George28
03-06-10, 11:39
http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/PriceList

MemphisGr
03-06-10, 16:18
Να ρωτήσω κάτι σχετικά με το HD μήπως γνωρίζει κάποιος.
Η HD εικόνα που έχω δει προσωπικά και χρησιμοποιώ ως σημείο αναφοράς είναι τα mkv και BR-DVD. Το υλικό που βλέπουμε εμείς πώς "βαφτίζετε" HD?
Αν τα βίντεο αυτά που έχουν ανέβει στο Filmclub είναι συμπισμενα από HD πηγή τότε μάλλον έχει γίνει πολύ μεγάλη συμπίεση. Ειδικά στο video με το surf, το τελευταίο αν θυμάμαι καλά, το πιξέλιασμα είναι ολοφάνερο.

George28
03-06-10, 21:10
το pirelli παιζει h264 το γνωστο quicktime,εδω (http://www.apple.com/quicktime/guide/hd/) εχει καποια hd videos.1080p μην περιμενουμε να δουμε,θελει γυρω στο 1-1.5mb/s το λιγοτερο.

sexrazat
04-06-10, 00:11
Κάποιες σκόρπιες πληροφορίες

1. Ένας νέος φάκελος προστέθηκε στην υπηρεσία Film Club με όνομα “High Definition”. Στον φάκελο αυτό οι συνδρομητές θα έχουν την δυνατότητα να απολαύσουν ντοκιμαντέρ με εικόνα υψηλής ευκρίνειας.

2. Στο Film Club, στις κατηγορίες «Παιδικά» & «Μουσική» αναπτύχθηκε η λειτουργικότητα των playlists. Έτσι οι συνδρομητές πλέον θα μπορούν να αναπαράγουν όλους τους τίτλους κάθε φακέλου χωρίς καμιά διακοπή. Απλά επιλέγουν το πράσινο κουμπί από το τηλεχειριστήριο και διαλέγουν είτε «Αναπαραγωγή όλων» ή «Τυχαία Αναπαραγωγή». Η προβολή ξεκινά αμέσως χωρίς καμιά διακοπή. Κατά την διάρκεια της αναπαραγωγής οι συνδρομητές θα μπορούν να μετακινηθούν στον επόμενο ή προηγούμενο τίτλο πατώντας  ή . Επίσης ισχύουν και εδώ οι λειτουργίες Fast-Forward, Rewind, Pause & Stop όπως σε όλους τους άλλους τίτλους.

3. Οι συνδρομητές θα μπορούν πλέον να πλοηγηθούν ταχύτερα μέσα στους φακέλους επιλέγοντας ένα γράμμα πατώντας μία ή περισσότερες φορές το αντίστοιχο κουμπί του τηλεχειριστηρίου. Πχ. πατώντας 2 φορές το νούμερο «3» στο τηλεχειριστήριο θα μεταβούν στον κατάλογο στους τίτλους που ξεκινούν από το γράμμα «Ε». Η λειτουργικότητα αυτή είναι διαθέσιμη τόσο για το ελληνικό όσο και για το αγγλικό αλφάβητο.

........Auto merged post: sexrazat πρόσθεσε 2 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Περίπου 58000 είναι οι συνδρομητές με Conn-X TV

obillias
04-06-10, 00:22
http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/PriceList

ωραιος ευχαριστω
καλη προσφορα μου φαινεται

μετα το περας του 12μηνου ρουτερ και αποκωδικοποιητης παραμενουν στον κατοχο?

alfagamma
04-06-10, 01:49
Κάποιες σκόρπιες πληροφορίες

1. Ένας νέος φάκελος προστέθηκε στην υπηρεσία Film Club με όνομα “High Definition”. Στον φάκελο αυτό οι συνδρομητές θα έχουν την δυνατότητα να απολαύσουν ντοκιμαντέρ με εικόνα υψηλής ευκρίνειας.

2. Στο Film Club, στις κατηγορίες «Παιδικά» & «Μουσική» αναπτύχθηκε η λειτουργικότητα των playlists. Έτσι οι συνδρομητές πλέον θα μπορούν να αναπαράγουν όλους τους τίτλους κάθε φακέλου χωρίς καμιά διακοπή. Απλά επιλέγουν το πράσινο κουμπί από το τηλεχειριστήριο και διαλέγουν είτε «Αναπαραγωγή όλων» ή «Τυχαία Αναπαραγωγή». Η προβολή ξεκινά αμέσως χωρίς καμιά διακοπή. Κατά την διάρκεια της αναπαραγωγής οι συνδρομητές θα μπορούν να μετακινηθούν στον επόμενο ή προηγούμενο τίτλο πατώντας  ή . Επίσης ισχύουν και εδώ οι λειτουργίες Fast-Forward, Rewind, Pause & Stop όπως σε όλους τους άλλους τίτλους.

3. Οι συνδρομητές θα μπορούν πλέον να πλοηγηθούν ταχύτερα μέσα στους φακέλους επιλέγοντας ένα γράμμα πατώντας μία ή περισσότερες φορές το αντίστοιχο κουμπί του τηλεχειριστηρίου. Πχ. πατώντας 2 φορές το νούμερο «3» στο τηλεχειριστήριο θα μεταβούν στον κατάλογο στους τίτλους που ξεκινούν από το γράμμα «Ε». Η λειτουργικότητα αυτή είναι διαθέσιμη τόσο για το ελληνικό όσο και για το αγγλικό αλφάβητο.

........Auto merged post: sexrazat πρόσθεσε 2 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Περίπου 58000 είναι οι συνδρομητές με Conn-X TV

Αυτα που γραφεις υπαρχουν καπου να δουμε λεπτομερειες?
προσπαθω να το κανω (το PIRELLI) να παιξει μουσικη ολα, αλλα δεν μπορω ... ποιο ειναι αυτο το πρασινο κουμπι?

sexrazat
04-06-10, 10:40
Αυτα που γραφεις υπαρχουν καπου να δουμε λεπτομερειες?
προσπαθω να το κανω (το PIRELLI) να παιξει μουσικη ολα, αλλα δεν μπορω ... ποιο ειναι αυτο το πρασινο κουμπι?

Από εσωτερική ενημέρωση του ΟΤΕ είναι δεν έχω ασχοληθεί. Αν μάθω κάτι θα το γράψω.

ΥΣ Εξάλλου σαν Ολυμπιακός όλα τα κουμπιά κόκκινα τα βλέπω. Κοίτα και συ μήπως το βλέπεις ασπρόμαυρο.:p

gangel
04-06-10, 12:08
Περίπου 58000 είναι οι συνδρομητές με Conn-X TVΣύμφωνα με το δελτίο τύπου (http://www.ase.gr/content/gr/announcements/Files/%CE%94%CE%A4%20%CE%9F%CE%A4%CE%95%20IFRS%20Q1.10.120510%20final.pdf) του ΟΤΕ για τα αποτελέσματα του α' τριμήνου του 2010 οι συνδρομητές tv είναι 23.432. Το 48000 που το είδες; Διπλασιάστηκαν σε 2 μήνες;

alfagamma
04-06-10, 17:57
Από εσωτερική ενημέρωση του ΟΤΕ είναι δεν έχω ασχοληθεί. Αν μάθω κάτι θα το γράψω.

ΥΣ Εξάλλου σαν Ολυμπιακός όλα τα κουμπιά κόκκινα τα βλέπω. Κοίτα και συ μήπως το βλέπεις ασπρόμαυρο.:p
ψαχνω και για ... ασπρομαυρο αλλα τιποτα.
χωρις πλακα ποιο ειναι τελικα το κουμπι που κανει να παιζουν τα τραγουδια σαν playlist?

cmaniac
04-06-10, 18:51
Διπλασιάστηκαν σε 2 μήνες;

Χμμμ, μην το αποκλειεις... :whistle:

pankostas
04-06-10, 22:20
ψαχνω και για ... ασπρομαυρο αλλα τιποτα.
χωρις πλακα ποιο ειναι τελικα το κουμπι που κανει να παιζουν τα τραγουδια σαν playlist?

Αν το βρεις πες και μενα...και γω ακομα το ψαχνω!!!
Δεν πρεπει να λειτουργει ακομα η υπηρεσια αυτη.Λογικα θα ηταν στις "επιλογες"

sexrazat
05-06-10, 00:08
Σύμφωνα με το δελτίο τύπου (http://www.ase.gr/content/gr/announcements/Files/%CE%94%CE%A4%20%CE%9F%CE%A4%CE%95%20IFRS%20Q1.10.120510%20final.pdf) του ΟΤΕ για τα αποτελέσματα του α' τριμήνου του 2010 οι συνδρομητές tv είναι 23.432. Το 48000 που το είδες; Διπλασιάστηκαν σε 2 μήνες;

Όλα τα σημεία πώλησης του ΟΤΕ έτρεξαν κυρίως Tv τους 2 τελευταίους μήνες

xterm
05-06-10, 00:33
Έχω εδώ και 2 μήνες conn-x tv. Από 18mbit που συγχρονιζόμουν τώρα έπεσα στα 11 με snr 3. Γανάτω. Άρε ΟΤΕ και τα μεγαλεία σου. Μόλις φτάσω στα 2mbit θα σας ενημερώσω

gangel
05-06-10, 11:03
Όλα τα σημεία πώλησης του ΟΤΕ έτρεξαν κυρίως Tv τους 2 τελευταίους μήνεςΈτσι κι αλλιώς στο tv έτρεχε και μεγάλη διαφημιστική καμπάνια αλλά και πολύ μεγάλη προώθηση απο τα telemarketing από το φθινόπωρο. Είναι απίθανο σε 8 μήνες να ήταν τόσοι και μόλις μέσα σε μόλις 2 μήνες να διπλασιάστηκαν ;)

kater
05-06-10, 14:11
Γεια χαρά συμφορουμίτες,
Έχω ένα φίλο που πήρε το καινούργιο TopBox της Pirelli και μου είπε ότι μπροστά έχει υποδοχή για USB. Μήπως ξέρει κανείς αν είναι είσοδος ή έξοδος;
Thanks.

sdikr
05-06-10, 15:01
Γεια χαρά συμφορουμίτες,
Έχω ένα φίλο που πήρε το καινούργιο TopBox της Pirelli και μου είπε ότι μπροστά έχει υποδοχή για USB. Μήπως ξέρει κανείς αν είναι είσοδος ή έξοδος;
Thanks.

είναι disabled (και το tilgin έχει αλλά πάλι disabled)

George28
05-06-10, 15:56
Έχω εδώ και 2 μήνες conn-x tv. Από 18mbit που συγχρονιζόμουν τώρα έπεσα στα 11 με snr 3. Γανάτω. Άρε ΟΤΕ και τα μεγαλεία σου. Μόλις φτάσω στα 2mbit θα σας ενημερώσω

και εμενα ειχε πεσει αρκετα αλλα με ενα reset που εκαναν απο 1242 εστρωσε,το δοκιμασες;

crist35
05-06-10, 16:05
Γεία σας και από έμενα. Απο εχτές ανήκω και εγώ στούς συνδρομητές του conn-x tv.
Ομολογώ ότι ειναι πολύ καλύτερο απο ότι περίμενα. Θέλω όμως να ρωτήσω το εξής: Υπάρχει περίπτωση να ακούσω πολυκάναλο ήχο αν συνδέσω οπτίκη ίνα απο τόν pirelli στο home cinema που διαθέτω. Αν υπάρχει και αυτη η δυνατότητα 8α είναι απλά τέλειο για μένα. Κατα τα άλλα δεν έχω κανένα παράπονο όσον αφορά την εικόνα αν και παρουσίαζει κάποια απειροελάχιστα σπασιματάκια.

kater
05-06-10, 18:26
είναι disabled (και το tilgin έχει αλλά πάλι disabled)

Σε ευχαριστώ πολύ. Να 'σαι καλά. :oneup:

pankostas
05-06-10, 21:37
Γεία σας και από έμενα. Απο εχτές ανήκω και εγώ στούς συνδρομητές του conn-x tv.
Ομολογώ ότι ειναι πολύ καλύτερο απο ότι περίμενα. Θέλω όμως να ρωτήσω το εξής: Υπάρχει περίπτωση να ακούσω πολυκάναλο ήχο αν συνδέσω οπτίκη ίνα απο τόν pirelli στο home cinema που διαθέτω. Αν υπάρχει και αυτη η δυνατότητα 8α είναι απλά τέλειο για μένα. Κατα τα άλλα δεν έχω κανένα παράπονο όσον αφορά την εικόνα αν και παρουσίαζει κάποια απειροελάχιστα σπασιματάκια.

Σε ορισμενες ταινιες ναι.Στο film express ειχε το G-Force 5.1

pan34
06-06-10, 13:39
εχω περιπου ενα μημα το connex-tv και εκτοs απο ελαχιστα σπασιματακια ειναι μια χαρα.Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι πριν βαλω tv ειχα την 24αρα αλλα με προβληματακια.Καθε μερα θα ειχα 2-3 αποσυνδεσειs αλλα την κρατουσα λογω upload.Μολιs εβαλα την tv και λυθηκαν ορισμενα προβληματακια εχω σταθεροποιηθει και σε καλυτερη ταχυτητα.Παιζουν ρολο η αλλαγη προφιλ λογω tv και το οτι κραταει καποια ταχυτητα μονο για την tv;

emeliss
06-06-10, 13:43
Τα προφίλ της τηλεόρασης έχουν υψηλότερο SNR margin.

pan34
06-06-10, 23:08
Τα προφίλ της τηλεόρασης έχουν υψηλότερο SNR margin.

με εσωσε αυτο τοτε.Αναρωτιεμαι γιατι δεν το κανουν γενικα

@ ADSLgr.com All rights reserved.