PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

emeliss
06-06-10, 23:36
Όταν χρειάζεται γίνεται. Κάνει την γραμμή σταθερότερη αλλά ρίχνει τον συγχρονισμό.

pan34
07-06-10, 11:26
Όταν χρειάζεται γίνεται. Κάνει την γραμμή σταθερότερη αλλά ρίχνει τον συγχρονισμό.

thanks.Εγω σωθηκα και μακαρι να το κανουν σε ολουs

Soul_Giannis
07-06-10, 11:51
Να ρωτησω και εγω μηπως ξερεται κατι!
Υπαρχει καποιο αλλο Modem περα απο αυτο που δινει ο ΟΤΕ που να ειναι συμβατο με την υπηρεσια Connx tv?Θελω να βαλω ενα modem τυπου N για να εχω καλυτερο σημα!!!

cmaniac
07-06-10, 13:41
thanks.Εγω σωθηκα και μακαρι να το κανουν σε ολουs

Αν το κανουν σε ολους δεν φανταζεσαι τι εχει να γινει εδω μεσα.

Η καθε γραμμη ειναι διαφορετικη.

kadronarxis
07-06-10, 15:03
Ωραίο το HD menu. Να πω εντυπώσεις: ξεκινάει η ταινία με καθυστέρηση(3 secs περίπου) αλλά μετά δε σπάει καθόλου. Και νομίζω αυτό είναι το ζητούμενο....

άντε γερά!

ΥΓ: νοίκιασα το bourne identity....καλή φάση.

sexrazat
08-06-10, 23:52
Σύμφωνα με το δελτίο τύπου (http://www.ase.gr/content/gr/announcements/Files/%CE%94%CE%A4%20%CE%9F%CE%A4%CE%95%20IFRS%20Q1.10.120510%20final.pdf) του ΟΤΕ για τα αποτελέσματα του α' τριμήνου του 2010 οι συνδρομητές tv είναι 23.432. Το 48000 που το είδες; Διπλασιάστηκαν σε 2 μήνες;

Ρε συ τώρα κατάλαβα ότι έχω γράψει 58.000. Έχεις δίκιο 28.000 χιλιάδες είναι αλλά πρέπει να ήμουν τελείως εκτός λειτουργίας.:down:

Eki_13
09-06-10, 01:57
Ωραίο το HD menu. Να πω εντυπώσεις: ξεκινάει η ταινία με καθυστέρηση(3 secs περίπου) αλλά μετά δε σπάει καθόλου. Και νομίζω αυτό είναι το ζητούμενο....

άντε γερά!

ΥΓ: νοίκιασα το bourne identity....καλή φάση.


εβαλαν HD ταινιες??

kater
09-06-10, 10:46
[QUOTE=sexrazat;3523722]Κάποιες σκόρπιες πληροφορίες

2. Στο Film Club, στις κατηγορίες «Παιδικά» & «Μουσική» αναπτύχθηκε η λειτουργικότητα των playlists. Έτσι οι συνδρομητές πλέον θα μπορούν να αναπαράγουν όλους τους τίτλους κάθε φακέλου χωρίς καμιά διακοπή. Απλά επιλέγουν το πράσινο κουμπί από το τηλεχειριστήριο και διαλέγουν είτε «Αναπαραγωγή όλων» ή «Τυχαία Αναπαραγωγή». Η προβολή ξεκινά αμέσως χωρίς καμιά διακοπή. Κατά την διάρκεια της αναπαραγωγής οι συνδρομητές θα μπορούν να μετακινηθούν στον επόμενο ή προηγούμενο τίτλο πατώντας  ή . Επίσης ισχύουν και εδώ οι λειτουργίες Fast-Forward, Rewind, Pause & Stop όπως σε όλους τους άλλους τίτλους.


........Auto merged post: sexrazat πρόσθεσε 2 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Μήπως ξέρεις πότε θα ενεργοποιηθεί αυτή η υπηρεσία, γιατί ακόμη δεν διαθέτει αυτό το μενού.

kadronarxis
09-06-10, 13:55
Προς το παρόν HD ντοκυμαντέρ, μάλλον για τέστ περισσότερο.
Έρχονται και οι HD ταινίες!

dimgavril
09-06-10, 15:26
Τα playlists λειτουργούν από σήμερα, πατώντας το πράσινο κουμπί στις κατηγορίες Παιδικά και Μουσική!!

crist35
10-06-10, 02:00
Παιδιά γεια σας και πάλι μου συνέβει το εξής παράξενο: Σήμερα το μεσημέρι προμήθευτικα απο oteshop τα corinex είναι για να συνδέομαι μέσω ρεύματος το connx tv. Το παράξενο της υπόθεσης ειναι ότι ενώ βλέπω connx tv κανονικά στο internet δεν μπαίνω με τίποτα ούτε καν στην σελίδα του ρούτερ. Έχω τον ρούτερ Bauntec του Ote.
Τι πρέπει να κάνω μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Πήρα στον Οτε αλλά δεν με βοήθησαν καθόλου με αυτα που μου είπαν.

tsarbo
10-06-10, 07:23
Παιδιά γεια σας και πάλι μου συνέβει το εξής παράξενο: Σήμερα το μεσημέρι προμήθευτικα απο oteshop τα corinex είναι για να συνδέομαι μέσω ρεύματος το connx tv. Το παράξενο της υπόθεσης ειναι ότι ενώ βλέπω connx tv κανονικά στο internet δεν μπαίνω με τίποτα ούτε καν στην σελίδα του ρούτερ. Έχω τον ρούτερ Bauntec του Ote.
Τι πρέπει να κάνω μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Πήρα στον Οτε αλλά δεν με βοήθησαν καθόλου με αυτα που μου είπαν.
Το ίδιο παθαίνω και εγώ όταν βάζω για router το draytek vigor 2710. Μόλις βάλω το sagem που μου έδωσε ο ΟΤΕ όλα δουλεύουν κανονικά. Δεν είχα σκεφτεί ότι μπορεί να φταίνε τα corinex.
Αν βρείς καμια λύση πες την και σε μένα σε παρακαλώ γιατί θέλω να ξαναβάλω το draytek, είναι αρκετα καλυτερο από το sagem

crist35
10-06-10, 10:20
Παιδιά γεια σας και πάλι μου συνέβει το εξής παράξενο: Σήμερα το μεσημέρι προμήθευτικα απο oteshop τα corinex είναι για να συνδέομαι μέσω ρεύματος το connx tv. Το παράξενο της υπόθεσης ειναι ότι ενώ βλέπω connx tv κανονικά στο internet δεν μπαίνω με τίποτα ούτε καν στην σελίδα του ρούτερ. Έχω τον ρούτερ Bauntec του Ote.
Τι πρέπει να κάνω μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Πήρα στον Οτε αλλά δεν με βοήθησαν καθόλου με αυτα που μου είπαν.

Σήμερα δοκίμασα τα crinex με τον Thomson 587 ενός φίλου και όλα δουλεύουν μια χαρά.
Μήπως γνωρίζει κανείς τι ρυθμίσεις πρέπει να γίνουν για να δουλεύουν και με τον Bauntec;

alfagamma
10-06-10, 10:38
Παιδιά γεια σας και πάλι μου συνέβει το εξής παράξενο: Σήμερα το μεσημέρι προμήθευτικα απο oteshop τα corinex είναι για να συνδέομαι μέσω ρεύματος το connx tv. Το παράξενο της υπόθεσης ειναι ότι ενώ βλέπω connx tv κανονικά στο internet δεν μπαίνω με τίποτα ούτε καν στην σελίδα του ρούτερ. Έχω τον ρούτερ Bauntec του Ote.
Τι πρέπει να κάνω μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Πήρα στον Οτε αλλά δεν με βοήθησαν καθόλου με αυτα που μου είπαν.


κατ'αρχας βγαζεις το καλωδιο που παει στο πιρελλι, μετα επανεκινηση το ρουτερ και μπαινεις στην σελιδα του (ετσι μπαινεις και νετ) πας interface setup & Lan, εκει που λεει δυο επιλογες Multicast & IGMP Snoop επιλεγεις Disabled, εισαι ετοιμος, συνδεσε το καλωδιο του πιρελλι και πλεον θα εχεις και νετ και τιβι.

crist35
10-06-10, 12:59
κατ'αρχας βγαζεις το καλωδιο που παει στο πιρελλι, μετα επανεκινηση το ρουτερ και μπαινεις στην σελιδα του (ετσι μπαινεις και νετ) πας interface setup & Lan, εκει που λεει δυο επιλογες Multicast & IGMP Snoop επιλεγεις Disabled, εισαι ετοιμος, συνδεσε το καλωδιο του πιρελλι και πλεον θα εχεις και νετ και τιβι.
Φίλε μου είσαι καταπληκτικός το έκανα και δουλεύει άψογα. Κάποιοι δήθεν αρμόδιοι εκεί πέρα μάλλον θα πρέπει να μετατεθούν σε άλλα πόστα (οικοδόμοι κ.λπ).

Lusifer_gr
11-06-10, 04:01
Έχουμε κανα νέο για τα υπόλοιπα κανάλια εθνικής εμβέλειας;

Mega, Ant1 κτλ.

Αποφάσισαν οι μεγαλοκαναλάρχες να ρίξουν τις τιμές η ακόμη ζητάνε τον ουρανό με τ' άστρα;

Fanis
11-06-10, 11:14
Εγώ έβαλα connexTv επειδή δεν επιανα καλό σημα. Αν με την ψηφιακη εχω καλο σημα την αλλη μερα θα διακοψω το connexTV. Ετσι και αλλιως το connexTV δεν εβαλε ολα τα κανάλια....

lk
15-06-10, 22:00
κατ'αρχας βγαζεις το καλωδιο που παει στο πιρελλι, μετα επανεκινηση το ρουτερ και μπαινεις στην σελιδα του (ετσι μπαινεις και νετ) πας interface setup & Lan, εκει που λεει δυο επιλογες Multicast & IGMP Snoop επιλεγεις Disabled, εισαι ετοιμος, συνδεσε το καλωδιο του πιρελλι και πλεον θα εχεις και νετ και τιβι.
να προσθέσω επίσης ότι όταν κάνουμε και τα Corinex hardware reset κάποιες φορές γίνεται enable η ρυθμιση IGMP και εκεί ,
οπότε ακολουθάμε τις οδηγίες setup με τις καρφωτές ρυθμίσεις δικτύου, χτυπάμε το 10.0.0.138 που είναι h default διευθυνση του κάθε powerplug (απο ότι θυμάμαι) και το απενεργοποιούμε και απο τα Corinex. ;)

sexrazat
15-06-10, 23:26
Από 15/6 δύο νέα ειδικά πακέτα Conn-X TV.

Για πρακτορεία ΟΠΑΠ με 25,90 € και για χώρους εστίασης και ψυχαγωγίας (καφετέριες, bar, εστιατόρια, ξενοδοχεία κλπ) με 29,90 το μήνα. Τιμές με ΦΠΑ

Μόνο τα αθλητικά κανάλια μέσα. Όχι Film express και Film Club. Φυσικά όχι και premium:p

kadronarxis
16-06-10, 15:02
Αυτό με τα υπόλοιπα Ελληνικά κανάλια, ποτέ δεν μπόρεσα να το καταλάβω.
Αντί να παρακαλούν οι καναλάρχες για μεγαλύτερη εθνική εμβέλεια, ζητούν και χρήματα από πάνω;
ποιότητα περιεχομένου; βλέπε star.Ειδήσεις συγκεκριμένα. Δείχνει για τις νέες αποστολές στον Άρη και την εξερεύνηση για νερό.

ότι και να πω είναι λίγο.

vgk
17-06-10, 14:12
"H συνδρομητική IP τηλεόραση του ΟΤΕ γίνεται δορυφορική και για λίγες μέρες μπορείτε να βλέπετε τα περισσότερα κανάλια της δωρεάν.

Εδώ και λίγες μέρες έχουν ξεκινήσει ε οι ελεύθερες δοκιμαστικές μεταδόσεις των καναλιών της υπηρεσίας Conn-x TV του ΟΤΕ στα πλαίσια της δορυφορικής μετάβασης της υπηρεσίας, από τον ιδιόκτητο δορυφόρο Hellas Sat 2 στις 39Ε.

Η κωδικοποίηση των καναλιών επειδή όμως είναι σε κωδικοποίηση DVB-S2 με codec Η.264 χρειάζεται αποκλειστικά HD δορυφορικός δέκτης.

Η συχνότητα των καναλιών για όσους έχουν τέτοιο δέκτη είναι η 12729Η - SR:30000 - FEC:7/8

Τα κανάλια που μπορείτε να δείτε ελεύθερα, για την ώρα είναι 23 από τα συνολικά 32.

πηγή: NewsIt.gr"
:twisted:

bluesattack
18-06-10, 16:34
Καλησπερα.

Παρατηρω στους αγωνες του Μουντιαλ , πολυ συχνα σπασιματα-πιξελιασματα.
Δεν το εχω 'δουλεψει' και πολυ το connex απο τοτε που το εβαλα αλλα δεν ειχα ξαναπαρατηρησει τετοια.
Τι να κανω για αυτο ? :(

........Auto merged post: bluesattack πρόσθεσε 3 λεπτά και 24 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ειναι θεμα γραμμης μου ? (αν και μετα απο μια περιπετεια-βλαβη πριν λιγο καιρο ολα φαινονταν οτι διορθωθηκαν)
Μπορει να ειναι ας το πω λιγο απλοικα , αναγκαστικο καπου κακο λογω της μεγαλης θεασης-απασχολησης γραμμων ? :sorry:

Αυτα ειναι τα στοιχεια της γραμμης

SNR Margin
:
7.0 11.5 db
Line Attenuation
:
38.4 21.4 db
Data Rate
:
7869 863 kbp

gangel
18-06-10, 17:54
Καλησπερα.

Παρατηρω στους αγωνες του Μουντιαλ , πολυ συχνα σπασιματα-πιξελιασματα.
Δεν το εχω 'δουλεψει' και πολυ το connex απο τοτε που το εβαλα αλλα δεν ειχα ξαναπαρατηρησει τετοια.
Τι να κανω για αυτο ? :(

........Auto merged post: bluesattack πρόσθεσε 3 λεπτά και 24 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ειναι θεμα γραμμης μου ? (αν και μετα απο μια περιπετεια-βλαβη πριν λιγο καιρο ολα φαινονταν οτι διορθωθηκαν)
Μπορει να ειναι ας το πω λιγο απλοικα , αναγκαστικο καπου κακο λογω της μεγαλης θεασης-απασχολησης γραμμων ? :sorry:

Αυτα ειναι τα στοιχεια της γραμμης

SNR Margin
:
7.0 11.5 db
Line Attenuation
:
38.4 21.4 db
Data Rate
:
7869 863 kbpΕίναι οριακή η γραμμή σου με snr 7 και ταχύτητα 7869...

crist35
18-06-10, 19:03
Παιδιά να ρωτήσω κάτι;
Μπορώ να γράψω ένα πρόγραμμα απο το connx tv σε dvd recorder γίνεται;
Πάντως σύνδεσα το scart με το dvd και μου λέει πως δεν γίνεται εγγραφή.
Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος;

George28
18-06-10, 19:32
εδω (http://www.pirellibroadband.com/en_IT/browser/attachments/pdf/PVU2000.pdf) εχει τα χαρακτιριστικα του pirelli,εχει κλειδωματα που δεν σε αφηνουν να παρεις ή να δωσεις σημα για ευνοητους λογους:whistle:

bluesattack
19-06-10, 08:43
Είναι οριακή η γραμμή σου με snr 7 και ταχύτητα 7869...

Eυχαριστω φιλε μου.

Υποθετω οτι το snr κανει τη ζημια ?

Απο τι εξαρταται αυτο ? Αυτη τη στιγμη ειναι στο καλυτερο δυνατο που μπορω να πιασω (αν μπορει καποιος να το εκτιμησει απο τα υπολοιπα νουμερα ) η να δηλωσω παλι βλαβη ? :sorry:

(Οταν ειχα προβλημα και αποσυνδεσεις τα νουμερα ηταν snr 4 ταχυτητα 6 + περιπου )

olive oil
19-06-10, 10:14
Παιδιά να ρωτήσω κάτι;
Μπορώ να γράψω ένα πρόγραμμα απο το connx tv σε dvd recorder γίνεται;
Πάντως σύνδεσα το scart με το dvd και μου λέει πως δεν γίνεται εγγραφή.
Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος;


Απλο,φιλε μου:συνδεεις μεταξυ τους με scart τις δυο συσκευες κι ερχεσαι στην καταλληλη source στο dvd recorder σου(να "βλεπει",δηλαδη,το conn-x,στο επιθυμητο καναλι).And that's it!:hello

gangel
19-06-10, 10:45
Eυχαριστω φιλε μου.

Υποθετω οτι το snr κανει τη ζημια ?

Απο τι εξαρταται αυτο ? Αυτη τη στιγμη ειναι στο καλυτερο δυνατο που μπορω να πιασω (αν μπορει καποιος να το εκτιμησει απο τα υπολοιπα νουμερα ) η να δηλωσω παλι βλαβη ? :sorry:

(Οταν ειχα προβλημα και αποσυνδεσεις τα νουμερα ηταν snr 4 ταχυτητα 6 + περιπου )Το πιθανότερο είναι αυτό αλλά αν στο ανεβάσουν ίσως η ταχύτητα πέσει σε επίπεδο που δε θα μπορεί να τρέχει το tv...

crist35
19-06-10, 16:08
Απλο,φιλε μου:συνδεεις μεταξυ τους με scart τις δυο συσκευες κι ερχεσαι στην καταλληλη source στο dvd recorder σου(να "βλεπει",δηλαδη,το conn-x,στο επιθυμητο καναλι).And that's it!:hello
Το έχω κάνει αυτό αλλά μόλις πατάω record στο dvd μου γράφει ότι δεν επιτρέπονται οι εγγραφές. Κάποιος άλλος τρόπος πρέπει να υπάρχει δεν μπορεί.

sdikr
19-06-10, 16:13
Το έχω κάνει αυτό αλλά μόλις πατάω record στο dvd μου γράφει ότι δεν επιτρέπονται οι εγγραφές. Κάποιος άλλος τρόπος πρέπει να υπάρχει δεν μπορεί.


Δεν μπορείς, υπάρχει κλείδωμα

olive oil
19-06-10, 16:19
Το έχω κάνει αυτό αλλά μόλις πατάω record στο dvd μου γράφει ότι δεν επιτρέπονται οι εγγραφές. Κάποιος άλλος τρόπος πρέπει να υπάρχει δεν μπορεί.

Εχω κι εγω conn-x tv,τον αποκωδικοποιητη με σκληρο δισκο κι αντιγραφω τα παντα με τον τροπο που σου ειπα.Δεν ξερω αν εχεις τον σκετο αποκωδικοποιητη κι ειναι προβληματικη η αντιγραφη σε dvd recorder....

karatsos
19-06-10, 23:15
γεια χαρα σε ολους / ες ..... εχω μια "ηλιθια" ερωτηση να σας κανω.....υπαρχει η περιπτωση να μπορεσω με καποιο μαγικο τροπο να εχω connx tv σε 3 τηλεορασεις ταυτοχρονα?.....δεν με ενδιαφερει αν θα γονατησει η γραμη μου. ο σκοπος ειναι οπως ειπα να εχω ταυτοχρονα σε 3 τβ οπου ενοητε οτι θα μπορουν να βλεπουν οτι καναλι θελουν.
Αν και κατι μου λεει οτι δεν ειναι εφικτο μια ερωτηση δεν βλαπτει!

Ευχατιστω.

MemphisGr
19-06-10, 23:34
Γίνεται αλλά θα χρειαστείς ανάλογο αριθμό αποκωδικοποιητών και κάποιες ρυθμίσεις στο router που διαθέτεις.

karatsos
20-06-10, 09:09
Γίνεται αλλά θα χρειαστείς ανάλογο αριθμό αποκωδικοποιητών και κάποιες ρυθμίσεις στο router που διαθέτεις.

Αυτο ειναι το τελευταιο που με απασχολει.....το θεμα ειναι πως μπορει να γινει....σε τηλ που εκανα στο 1242 και ζητοντας τεχνικο και οχι να πω το προβλημα μου στην ευγενικοτατη κοπελα που βγηκε στην αλλη ακρη της γραμης...μιλοντας λοιπον με τον τεχνικο...μου ειπε οτι δεν ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο...κατι για την mac adreess κλπ κλπ και οτι γινοταν παλια με vlc αλλα πλεον το εχουν καταργησει και αλλες τετοιες ιστοριες...ακουγοταν πολυειληκρινης σε σημειο που γυρησε και μου ειπε <<αν γινοταν θα σου ελεγα ψαξτο αν δεν μπορουσα να σου πω ακριβος τον τροπο>>.

το θεμα ειναι να μην ξηλωθω χρηματα και μην χασω χρονο για κατι που δεν θα μπορει να υλοποιηθει.

Στο διαταυτα τωρα....τι ρυθμησεις πρεπει να κανω στο ρουτερ μεσες ακρες....τουλαχιστον να πειρματιστω περνοντας και ενος φιλου τον δεκτη.
Υπαρχει μηπως η μαγικη περιπτωση να δουλεψει το σχεδιο ασυρματα?

Ευχαριστω.

MemphisGr
20-06-10, 13:36
Το θέμα είναι λίγο μπερδεμένο :)

Εγώ ξεκίνησα με το πιλοτικό όπου πήρα ένα STB και όταν έκλεισα χρόνο ανανέωσα το συμβόλαιο και πήρα το δεύτερο. Τα router του ΟΤΕ είναι ρυθμισμένα να δίνουν IPTV σε μια θύρα. Το ρύθμισα να δίνει σε 2 και έτσι δουλεύουν και τα 2 STB με διαφορετικά κανάλια σε κάθε τηλεόραση.
Θεωρώ πως αν πάρεις το STB φίλου θα δουλέψουν κανονικά αφού από τη στιγμή που έχει και ο φίλος IPTV το mac address θα είναι καταχωρημένο στους server του OTE.
Αυτό που πιθανότατα έχει συμβεί με εμάς που έχουμε 2 STB από ανανεώσεις συμβολαίων είναι ότι ο ΟΤΕ δεν αφαίρεσε τις προηγούμενες mac από τα συστήματα του και έτσι παίζουν και τα 2. Ενδεχομένως κάποια στιγμή να το καταλάβουν και να μας "κόψουν" :)
Επιπλέον δεν μπορείς να αγοράσεις μόνο STB από τον ΟΤΕ. Αγοράζεις το πακέτο για μια τηλεφωνική σύνδεση. Η μόνη περίπτωση να αγοράσεις δεύτερο είναι να βρεις κάποιο μεταχειρισμένο από πρώην συνδρομητή.
Το πρώτο πρόβλημα σε πρώτη φάση είναι που θα βρεις 3 STB. Με το συμβόλαιο θα πάρεις μόνο ένα, σου μένουν 2. Αν βρεις μεταχειρισμένα θεωρώ πώς θα δουλέψουν κανονικά. Όσον αφορά τις ρυθμίσεις του router στο φόρουμ υπάρχει νήμα που ασχολείται με την παρεμετροποίηση .
Γνώμη μου είναι πώς αν προχωρήσεις θα πρέπει να δεχτείς πως υπάρχει το ενδεχόμενο ένα πρωί να παίζει μόνο το 1 STB.

Για ότι άλλο θες εδώ είμαστε :)

jmakro
27-06-10, 00:40
παιδες μια απορια εχω και θελω την βοηθεια σας!
Πριν απο δυο μερες με πηραν και μου ειπαν αν θελω connx-tv και λεω οκ μετα απο 1 μερα μου λενε ενεργοποιηθηκε με sms και λεω οκ και περιμενω τον εξοπλισμο απο τεταρτη που μου ειπαν τηλεφωνικα.
Μπαινω σπιτι και βλεπω συχρονισμο στο ρουτερ 15355 σταθερα και ενα SNR 12.4 απο 21530 και 9.0!
Ειναι φυσιολογικο αυτο επειδη μπηκε το connx tv η να ψαχτω αλλου?ευχαριστω!

emeliss
27-06-10, 09:56
Με το conn-x tv σηκώνουν το snr margin με αποτέλεσμα να πέφτει ο συγχρονισμός.

clyde
27-06-10, 19:44
To Conn-X TV παιζει στην τηλεοραση η' στην οθονη του Η/Υ?

kostthem
27-06-10, 20:04
Στην τηλεόραση.

Vitruvian78
27-06-10, 21:05
Και όταν έχεις ταχύτητα 2ΜΒ πώς λειτουργεί το Conn-X TV?

treli@ris
27-06-10, 21:13
Και όταν έχεις ταχύτητα 2ΜΒ πώς λειτουργεί το Conn-X TV?

Μπαινεις σε 8αρι (24αρι μαλλον τωρα) προφιλ το οποιο χρησιμοποιειται μονο για την τηλεοραση.

Fanis
28-06-10, 10:58
Το connex-TV μετά απο 1.5 χρόνο το διέκοψα.....
Το digea με καλυππτει σχεδον πληρως.. εγω εβαλα connex-tv για να βλεπω καλα τα εθνικης εμβελεια καναλια. Ας τα εβαζαν.....


Μήμπως να πουλήσω τον εξοπλισμο???

maarten
28-06-10, 11:32
Φίλε μου σε καταλαβαίνω απόλυτα.Αυτό περιμένω κι εγώ, και θα κάνω υπομονή 3 μήνες.Όσο για τον εξοπλισμό καλύτερα να τον χαρίσεις.Μακριά!!!!!!!!!!!!!!!!!

MemphisGr
28-06-10, 13:08
Το connex-TV μετά απο 1.5 χρόνο το διέκοψα.....
Το digea με καλυππτει σχεδον πληρως.. εγω εβαλα connex-tv για να βλεπω καλα τα εθνικης εμβελεια καναλια. Ας τα εβαζαν.....
Από τη στιγμή που σε εξυπηρετεί μια άλλη υπηρεσία δωρεάν καλά έκανες και το διέκοψες :)
Με τις εξελίξεις που υπάρχουν με την Digea μου φαίνεται απίθανο πια να προστεθούν τα εθνικής εμβέλειας στο πακέτο. Ειδικά αν τα κανάλια ζητούν πάρα πολλά.

teodgeor
29-06-10, 08:31
Φίλε μου σε καταλαβαίνω απόλυτα.Αυτό περιμένω κι εγώ, και θα κάνω υπομονή 3 μήνες.Όσο για τον εξοπλισμό καλύτερα να τον χαρίσεις.Μακριά!!!!!!!!!!!!!!!!!

και εγω 4 μηνες εχω ακομη συμβολαιο αν δεν δω προσθηκη καναλιων παω και εγω για κοψιμο...

a11
29-06-10, 10:52
εγω ειμαι μεχρι τον οκτωβρη με συμβολαιο, ετσι τον σεπτεμβρη πιο πιθανον που θα ξεκινησει η εμπορικη προσφορα του conn-x tv sat... θα παω εκει , μιας και εχω δορυφορικο εξοπλισμο,
Παντως ακουγεται οτι θα υπαρχει ειδικη προσφορα για τους ηδη συνδρομητες που θελουν να αλλαξουν σε δορυφορικο απο το IPTV..
Οπως επισης οι τιμες θα ξεκινανε 20-22 Ε το φουλ πακετο,με ΗD ΚΑΝΑΛΙΑ , και ο δεκτης θα εχει και θυρα ethernet, για να δουλευουν και τα filmclub, filmexpress, αρα μιλαμε για ιδιοκτησιακο δεκτη, με κωδικοποιηση videogouard.... επισης θα εχει και το πακετο των 15,η, 18 ευρω, αλλα χωρις τα 2 καναλια των ταινιων... να υπενθυμισω βεβαια οτι θα συνεχιστει και η προσθηκη καναλιων, ξενων και ελληνικων[πανελληνια,οπως και περιφεριακα ισως] και φυσικα μιλαμε για τα ξενα καναλια τουλαχιστον σε HD ΠΟΙΟΤΗΤΑ....... εγω παντως θα ειμαι σιγουρα συνδρομητης τους..... τωρα η νοβα τρεχει, αλλα παρολα αυτα θα αυξησει και 10 ε ακομα την συνδρομη για οσους θελουν και το hd καναλια,+ τον δεκτη που θα αγορασουν , γυρω στα 150 ε ,
υπενθυμιζω οτι ο οτε εχει και αλλα 2 πακετα δικα του, , bulsat KAI dolce[αρα θα εχει δικαιωματα να μεταφερει καναλια και στην ελληνικη πλατφορμα]
ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ..........ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ...

clyde
30-06-10, 00:48
Εχω διαβασει εδω στο φορουμ οτι το Conn-x TV "τρωει" πολυ απο θεμα ταχυτητας.
Εχετε παρατηρησει κατι τετοιο? Σε περιπτωση που το Conn-x Tv ειναι κλειστο, η ταχυτητα ειναι ΟΚ?

antonis556
30-06-10, 01:49
Εχω διαβασει εδω στο φορουμ οτι το Conn-x TV "τρωει" πολυ απο θεμα ταχυτητας.
Εχετε παρατηρησει κατι τετοιο? Σε περιπτωση που το Conn-x Tv ειναι κλειστο, η ταχυτητα ειναι ΟΚ?

Ναι , αν το connx-tv ειναι κλειστο , η ταχυτητα ειναι ΟΚ . Το θεμα ειναι οτι με Connx-tv σου ανεβαζουν αρκετα το SNR και αυτο σε ριχνει σε συγχρονισμο ...

stathis117
30-06-10, 23:28
Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΘΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ CONN-X TV ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝ ΚΑΠΙΟΙΑ ΦΙΛΤΡΑ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΗ ΕΙΚΟΝΑΣ ΚΑΙ ΗΧΟΥ.ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΤΟ CONN-X TV ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 0.5-1 ΜΒΙΤ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΟΥ.

antonis556
30-06-10, 23:30
Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΘΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ CONN-X TV ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝ ΚΑΠΙΟΙΑ ΦΙΛΤΡΑ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΗ ΕΙΚΟΝΑΣ ΚΑΙ ΗΧΟΥ.ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΤΟ CONN-X TV ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 0.5-1 ΜΒΙΤ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΟΥ.

Ωχ , αυτο δεν το ηξερα . Ευχαριστω που το ειπες και εμαθα και κατι ;):oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.