PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

gbil
01-07-10, 09:30
Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΘΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ CONN-X TV ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝ ΚΑΠΙΟΙΑ ΦΙΛΤΡΑ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΗ ΕΙΚΟΝΑΣ ΚΑΙ ΗΧΟΥ.ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΤΟ CONN-X TV ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 0.5-1 ΜΒΙΤ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΟΥ.

Καταρχάς μην γράφεις κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις!

Επίσης ΔΕΝ βάζουν φίλτρα κλπ κλπ απλά αλλάζουν το SNR. Σε κατάσταση αναμονής δεν χρησιμοποιεί καθόλου bandwidth.

a11
01-07-10, 12:29
εγω ειμαι μεχρι τον οκτωβρη με συμβολαιο, ετσι τον σεπτεμβρη πιο πιθανον που θα ξεκινησει η εμπορικη προσφορα του conn-x tv sat... θα παω εκει , μιας και εχω δορυφορικο εξοπλισμο,
Παντως ακουγεται οτι θα υπαρχει ειδικη προσφορα για τους ηδη συνδρομητες που θελουν να αλλαξουν σε δορυφορικο απο το IPTV..
Οπως επισης οι τιμες θα ξεκινανε 20-22 Ε το φουλ πακετο,με ΗD ΚΑΝΑΛΙΑ , και ο δεκτης θα εχει και θυρα ethernet, για να δουλευουν και τα filmclub, filmexpress, αρα μιλαμε για ιδιοκτησιακο δεκτη, με κωδικοποιηση videogouard.... επισης θα εχει και το πακετο των 15,η, 18 ευρω, αλλα χωρις τα 2 καναλια των ταινιων... να υπενθυμισω βεβαια οτι θα συνεχιστει και η προσθηκη καναλιων, ξενων και ελληνικων[πανελληνια,οπως και περιφεριακα ισως] και φυσικα μιλαμε για τα ξενα καναλια τουλαχιστον σε HD ΠΟΙΟΤΗΤΑ....... εγω παντως θα ειμαι σιγουρα συνδρομητης τους..... τωρα η νοβα τρεχει, αλλα παρολα αυτα θα αυξησει και 10 ε ακομα την συνδρομη για οσους θελουν και το hd καναλια,+ τον δεκτη που θα αγορασουν , γυρω στα 150 ε ,
υπενθυμιζω οτι ο οτε εχει και αλλα 2 πακετα δικα του, , bulsat KAI dolce[αρα θα εχει δικαιωματα να μεταφερει καναλια και στην ελληνικη πλατφορμα]
ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ..........ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ...


επανερχομε με νεοτερα στο θεμα ..... τελικα μαλλον δεν θα καταφυγει στην λυση του ethernet , που εγραψα τοτε, αλλα για το θεμα των ταινιων, θα χρησιμοποιησει το συστημα , VIDEO ON DEMAND,,.... οσοι ασχολουνται με την δορυφορικη , γνωριζουν τι ειναι αυτο, ...οπως και να εχει τα υπολοιπα που εχω αναφερει μεχρι τωρα ειναι ετσι ,[τιμες πακετων . καναλια , κλπ] ....

Antikeimenikos
01-07-10, 17:14
Το conn-x TV ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτη την στιγμη στην αγορα σε αναλογια τιμης με αυτα που προσφερει. Περα απο τα καναλια με τα ντοκιμαντερ που υπο αλλες συνθηκες πρεπει να βαλεις αλλα συνδρομητικα πακετα ψηφιακης τηλεορασης πολυ πιο ακριβα εχει και καναλια με παιδικα ολα τα ιδιωτικα+που για τα δικα μου γουστα ειναι οτι καλυτερο εχει ξενα πρωταθληματα οπως το ισπανικο :) και ολα αυτα με 13ευρω. Ενα πολυ σημαντικο επισης ειναι οτι μπορεις να αγορασεις να δεις ταινια οπως θα πηγαινες σε ενα video club να νοικιασεις. θα μου πειτε ειναι extra κοστος αλλα απο την αλλη δεν σε υποχρεωνει κανεις ουτε υπαρχει καμια exta χρεωση αν δεν το χρησιμοποιησεις απλα οποιαδηποτε στιγμη βλεπεις ταινια στο κοστος της ενοικιασης χωρις να βγαινεις απο το σπιτι σου. Αν καποιος θελει παντως καποια επιμερους πληροφορια μην διστασει να μου στειλει ενα Pm και να ρωτησει και σας το λεω αυτο επειδη δουλευω μεσα στον οτε στο conn-x tv να βοηθησω οσο μπορω.

........Auto merged post: Antikeimenikos πρόσθεσε 1 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Να ξερετε επισης οτι εχει μπει και ενα νεο προγραμμα που μπορεις να το παρεις το conn-x tv και με 4 ευρω. Αν καποιος ενδιαφερετε ας μου στειλει ενα pm να του εξηγησω τον τροπο.

treli@ris
01-07-10, 17:21
Και ποιο ειναι αυτο το προγραμμα που δεν μπορει να ειπωθει δημοσια;

Antikeimenikos
01-07-10, 17:30
Ειπα εγω οτι δεν μπορει να ειπωθει δημοσια???? Απλα ειναι οτι χρησιμοποιωντας ενα συγκεκριμενο πακετο σταθερης τηλεφωνιας το conn-x tv δινετε σε αυτους στην προνομιακη τιμη των 4 ευρω. Απλα δεν θελω να κατσω να γραψω 30 σειρες εξηγωντας το προγραμμα αν καποιος δεν ενδιαφερετε σοβαρα

treli@ris
01-07-10, 17:33
Ωραια. Κι επειδη εδω μεσα κανουμε συζητηση, ας γραψεις ποιο ειναι αυτο προγραμμα γιατι μπορει να ενδιαφερει πολλους. Ειτε σοβαρα ειτε απλα ως ενημερωση.

vlad
01-07-10, 17:39
Oταν τον πριξουμε με τα μνμ πιστευω θα αναγκαστει να το γραψει:rofl:

teodgeor
01-07-10, 18:04
Ειπα εγω οτι δεν μπορει να ειπωθει δημοσια???? Απλα ειναι οτι χρησιμοποιωντας ενα συγκεκριμενο πακετο σταθερης τηλεφωνιας το conn-x tv δινετε σε αυτους στην προνομιακη τιμη των 4 ευρω. Απλα δεν θελω να κατσω να γραψω 30 σειρες εξηγωντας το προγραμμα αν καποιος δεν ενδιαφερετε σοβαρα

Φιλε μου πες μας και αν εχεις καποια ενημερωση για προσθηκη καναλιων?? Ευχαριστω

Mak
01-07-10, 19:57
Παιδιά το συμβόλαιο μου λήγει στις 20 Αυγούστου, και προβληματίζομαι τι να κάνω. Διακοπή ή να συνεχίσω, μέχρι που θα ξεκινήσει η εμπορική προσφορά του conn-x TV sat, γιατί μιας και έχω δορυφορικό εξοπλισμό θα πάω εκεί.Με προβλημάτισε το post του φίλου a11 στο ότι ακούγεται ότι θα υπάρχει ειδική προσφορά για τους ήδη συνδρομητές που θέλουν να αλλάξουν σε δορυφορικό από το IPTV..

ubuntubu
01-07-10, 20:22
Ειπα εγω οτι δεν μπορει να ειπωθει δημοσια???? Απλα ειναι οτι χρησιμοποιωντας ενα συγκεκριμενο πακετο σταθερης τηλεφωνιας το conn-x tv δινετε σε αυτους στην προνομιακη τιμη των 4 ευρω. Απλα δεν θελω να κατσω να γραψω 30 σειρες εξηγωντας το προγραμμα αν καποιος δεν ενδιαφερετε σοβαρα
Δε μας βγαίνουν οι στόχοι και βγήκαμε παγανιά στο νετ ;
Σου τά'πα Παναγή :ότι πληρώνεις παίρνεις.
Που είσαι βρε sexrazat ,έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση .

stathis117
01-07-10, 20:49
συγνωμη για τα κεφαλαια απλοσ ξεχασα να τα απενεργοποιησω . επειδη εχουμε φιλο τεχνικο του οτε ξερω οτι βαζουν φιλτρα στην γραμμη σου για σταθεροποιηση εικονασ-ηχου και επισησ σε κατασταση αναμονησ <<τρωει>> ελαχιστη ταχυτητα και για αυτο πολλεσ φορεσ αν το παρατηρισεισ ακομα και αν το απενεργοποιησησ το λαμπακι του ethernet αναβοσβινει γιατι μεταφερονται δεδομενα και ετσι γινετε και η ανανεωση τησ βιβλιοθηκησ των ταινιων κ.α για πιο γρηγορο χρονο αποκρισησ.

emeliss
01-07-10, 20:53
επειδη εχουμε φιλο τεχνικο του οτε ξερω οτι βαζουν φιλτρα στην γραμμη σου για σταθεροποιηση εικονασ-ηχου
Να του πεις να ζητήσει σεμινάριο για να ενημερωθεί σωστά.

sexrazat
01-07-10, 21:19
Ωραια. Κι επειδη εδω μεσα κανουμε συζητηση, ας γραψεις ποιο ειναι αυτο προγραμμα γιατι μπορει να ενδιαφερει πολλους. Ειτε σοβαρα ειτε απλα ως ενημερωση.


Δεν υπάρχει κανένα καινούργιο πρόγραμμα ούτε τιμή του TV στα 4€. Απλά παίρνεις κάποιον που έχει 24άρα και Conn-X Talk 24x7 και πληρώνει περίποπυ 53 € το μήνα και το μετατρέπεις σε DP24 που έχει τα ίδια και 45 €. Του δίνεις και TV, πάει στ 58 οπότε με 5 € παραπάνω πήρε και TV. Τυχαίο; Δε νομίζω.

Και τα άσχημα νέα. Έληξε η προσφορά των 49 € του αποκωδικοποιητή με σκληρό και επανήλθε στα 100 €

Πράγματι για τα λεφτά του το Conn-X TV είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή στην αγορά.

a11
02-07-10, 11:58
Παιδιά το συμβόλαιο μου λήγει στις 20 Αυγούστου, και προβληματίζομαι τι να κάνω. Διακοπή ή να συνεχίσω, μέχρι που θα ξεκινήσει η εμπορική προσφορά του conn-x TV sat, γιατί μιας και έχω δορυφορικό εξοπλισμό θα πάω εκεί.Με προβλημάτισε το post του φίλου a11 στο ότι ακούγεται ότι θα υπάρχει ειδική προσφορά για τους ήδη συνδρομητές που θέλουν να αλλάξουν σε δορυφορικό από το IPTV..

εγω θα σου ελεγα , αφου ληγει τοσο νωρις, να το διακοψεις αν θες, γιατι αλλιως θα συνεχισεις με αοριστου χρονου και φυσικα οχι με 14 ε το μηνα, νομιζω 18, 19....ετσι και αλλιως η συνδρομη δορυφορικα καπου στα 20 θα παιζει μαλλον. αλλιως δεσμευεσε για αλλο 1 χρονο με τα 14 ε, ....
γνωμη μου λοιπον να διακοψεις, και θα δεις μεχρι τον οκτωβρη τι θα γινει ,, θα υπαρχουν νεα σιγουρα μεχρι τοτε, και τοτε πραττεις αναλογα...

MemphisGr
02-07-10, 14:35
Παιδιά το συμβόλαιο μου λήγει στις 20 Αυγούστου, και προβληματίζομαι τι να κάνω. Διακοπή ή να συνεχίσω, μέχρι που θα ξεκινήσει η εμπορική προσφορά του conn-x TV sat, γιατί μιας και έχω δορυφορικό εξοπλισμό θα πάω εκεί.Με προβλημάτισε το post του φίλου a11 στο ότι ακούγεται ότι θα υπάρχει ειδική προσφορά για τους ήδη συνδρομητές που θέλουν να αλλάξουν σε δορυφορικό από το IPTV..
Συμφωνώ και εγώ με τους προλαλήσαντες. Οι εξελίξεις αναμένονται ραγδαίες οπότε θα είναι κρίμα να δεσμευτείς με νέο συμβόλαιο και να μην μπορείς να πας κάπου αλλού μετά. Όσον αφορά το δορυφορικό πακέτο του ΟΤΕ διαβάζω - όχι μόνο εδώ - ότι θα ξεκινήσει εμπορικά από το Σεπτέμβριο. Απλά να σημειώσω ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμα και αλλαγές υπάρχουν κάθε μέρα. Για Σεπτέμβριο προσωπική μου άποψη λίγο δύσκολο να βγει εμπορικά. Παρόλα αυτά μέχρι το τέλος του χρόνου φαίνεται πως θα υπάρξουν σίγουρα εξελίξεις.
Θα μπορούσες επίσης να παρανείνεις αορίστου στο IPTV μέχρι να δεις τί θα γίνει. Σίγουρα είναι μερικά € παραπάνω το μήνα αλλά σκέψου πώς θα είναι για 3-4 μήνες, ίσως και λιγότερο. Όταν γίνει κάποια οριστική ανακοίνωση από τον ΟΤΕ σχετικά με το δορυφορικό πακέτο κάνεις την κίνησή σου :)
Γενικά η περίοδος αυτή δεν είναι για συμβόλαια και δεσμεύσεις :oneup:

Mak
02-07-10, 20:33
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σας. Μάλλον θα το αφήσω αορίστου για λίγο καιρό μέχρι να δω το τι θα γίνει, 20,57 € / μήνα και μόλις γίνει κάποια οριστική ανακοίνωση από τον ΟΤΕ σχετικά με το δορυφορικό πακέτο θα μεταβώ εκεί.Γιατί πραγματικά με τις τόσες εξελίξεις που υπάρχουν δεν είναι περίοδος για συμβόλαια.

athoryvos
03-07-10, 09:24
Ειπα εγω οτι δεν μπορει να ειπωθει δημοσια???? Απλα ειναι οτι χρησιμοποιωντας ενα συγκεκριμενο πακετο σταθερης τηλεφωνιας το conn-x tv δινετε σε αυτους στην προνομιακη τιμη των 4 ευρω. Απλα δεν θελω να κατσω να γραψω 30 σειρες εξηγωντας το προγραμμα αν καποιος δεν ενδιαφερετε σοβαρα

χμμ, είσαι σοβαρός λεβέντη μου? αν υποθέσουμε κιόλας ότι έχεις ιδέα για τι μιλάς... έχεις καταλάβει ποιος είναι ο λόγος για τον οποίο υπάρχουν τα fora? και για ποιο λόγο είμαστε όλοι εμείς εδώ? ή μήπως μας λες ότι αυτό που θα γράψεις σε pm θα σου πάρει λιγότερο χρόνο/κόπο από ότι αν το ποστάρεις απευθείας στο thread? τι να πω πια, ό,τι κουλαμάρα να 'ναι...

Phaethon
08-07-10, 16:27
Παίρνω τηλέφωνο την Δευτέρα και παραγγέλνω το conn-x tv τηλεφωνικά και μου κλείνουν ραντεβού για Παρασκευή για να παραλάβω τον εξοπλισμό με σκληρό δίσκο στα 100 ευρώ.
Όλα καλά μέχρι εδώ, για να μην μακρηγορώ τελικά μου ακυρώνουν το ραντεβού το βάζουν για αργότερα και το ακυρώνω . Την επόμενη μέρα πάω στο oteshop στο Mall και κάνω ξανά αίτηση και παραλαμβάνω επιτόπου τον εξοπλισμό. Το παράδοξο όμως είναι ότι μου κράτησαν μόλις 49 ευρώ !!!!! για τον ίδιο αποκωδικοποιητή !!! Τι γίνετε άλλη τιμή από το τηλέφωνο άλλη στα καταστήματα ?
Μήπως έτρεχε καμιά προσφορά και είχαν απόθεμα ? Επίσης ο πωλητής στο κατάστημα με ενημέρωσε ότι η μηνιαία χρέωση είναι 12,90 και όχι 13,20 που μου είπαν στο τηλέφωνο !!! Τι να πω …

sexrazat
08-07-10, 19:13
Παίρνω τηλέφωνο την Δευτέρα και παραγγέλνω το conn-x tv τηλεφωνικά και μου κλείνουν ραντεβού για Παρασκευή για να παραλάβω τον εξοπλισμό με σκληρό δίσκο στα 100 ευρώ.
Όλα καλά μέχρι εδώ, για να μην μακρηγορώ τελικά μου ακυρώνουν το ραντεβού το βάζουν για αργότερα και το ακυρώνω . Την επόμενη μέρα πάω στο oteshop στο Mall και κάνω ξανά αίτηση και παραλαμβάνω επιτόπου τον εξοπλισμό. Το παράδοξο όμως είναι ότι μου κράτησαν μόλις 49 ευρώ !!!!! για τον ίδιο αποκωδικοποιητή !!! Τι γίνετε άλλη τιμή από το τηλέφωνο άλλη στα καταστήματα ?
Μήπως έτρεχε καμιά προσφορά και είχαν απόθεμα ? Επίσης ο πωλητής στο κατάστημα με ενημέρωσε ότι η μηνιαία χρέωση είναι 12,90 και όχι 13,20 που μου είπαν στο τηλέφωνο !!! Τι να πω …

Απλά δεν είχαν ενημερωθεί για τη νέα τιμή που έτρεχε από την ημέρα που πήγες και ο πωλητής ήταν λίγο ψιλοάσχετος. 13,20 θα πληρώνεις με το νέο ΦΠΑ και εφόσον πλήρωσες μετρητοίς για τον αποκωδικοποιητή κανένα πρόβλημα. Μόνο αν ζήτησες να πληρωθεί στον πρώτο λογαριασμό μπορεί να σου έρθει καμιά τιμή 99 € μιας και το μηχανογραφικό το χρεώνει αυτόματα με τη νέα τιμή.

Phaethon
08-07-10, 21:48
Το πλήρωσα με μετρητά :)

pankostas
10-07-10, 00:34
Κανα καινουργιο καναλι θα μπει?
Ειχαν πει οτι τελος 2009 θα γινοντουσαν 50!

gangel
10-07-10, 10:24
Κανα καινουργιο καναλι θα μπει?
Ειχαν πει οτι τελος 2009 θα γινοντουσαν 50!Τους "έφαγε" η κρίση... Ίσως δώσει βάση στο δορυφορικό.

teodgeor
12-07-10, 08:27
Τους "έφαγε" η κρίση... Ίσως δώσει βάση στο δορυφορικό.

Δηλαδη λετε να βαλει και αλλα καναλια στο δορυφορικο και να μην τα δωσει σε εμας?? Δεν νομιζω. Eivαι και καποιος φιλος παντως εδω στο forum που δουλευει στο conn-x tv νομιζω ειχε γραψει τον ειχα ρωτησει αν ηξερε κατι για νεα καναλια αλλα δεν απαντησε

gangel
12-07-10, 15:02
Δηλαδη λετε να βαλει και αλλα καναλια στο δορυφορικο και να μην τα δωσει σε εμας?? Δεν νομιζω. Eivαι και καποιος φιλος παντως εδω στο forum που δουλευει στο conn-x tv νομιζω ειχε γραψει τον ειχα ρωτησει αν ηξερε κατι για νεα καναλια αλλα δεν απαντησεΔεν απάντησε γιατί απλά δεν ήξερε γιατί δεν υπάρχει ούτε επίσημη ούτε "εκ των έσω" πληροφόρηση ;)

imcan
13-07-10, 00:36
Δεν απάντησε γιατί απλά δεν ήξερε γιατί δεν υπάρχει ούτε επίσημη ούτε "εκ των έσω" πληροφόρηση ;)

Θα μπουνε καινούργια κανάλια, αλλά από Σεπτέμβριο/Οκτώβριο......

George28
13-07-10, 11:42
ποιό σεπτέμβριο εδώ αρχίζει το ΟΥΕΦΑ κάνα αγώνα δεν θα πάρουν τόσο έξω έχουν πέσει, άμα είναι να τσοντάρουμε:p

teodgeor
13-07-10, 18:39
Τελικα το κυπελο Ελλαδος το πηρε? ή παει και αυτο?

alex24
13-07-10, 22:37
Παίρνω τηλέφωνο την Δευτέρα και παραγγέλνω το conn-x tv τηλεφωνικά και μου κλείνουν ραντεβού για Παρασκευή για να παραλάβω τον εξοπλισμό με σκληρό δίσκο στα 100 ευρώ.
Όλα καλά μέχρι εδώ, για να μην μακρηγορώ τελικά μου ακυρώνουν το ραντεβού το βάζουν για αργότερα και το ακυρώνω . Την επόμενη μέρα πάω στο oteshop στο Mall και κάνω ξανά αίτηση και παραλαμβάνω επιτόπου τον εξοπλισμό. Το παράδοξο όμως είναι ότι μου κράτησαν μόλις 49 ευρώ !!!!! για τον ίδιο αποκωδικοποιητή !!! Τι γίνετε άλλη τιμή από το τηλέφωνο άλλη στα καταστήματα ?
Μήπως έτρεχε καμιά προσφορά και είχαν απόθεμα ? Επίσης ο πωλητής στο κατάστημα με ενημέρωσε ότι η μηνιαία χρέωση είναι 12,90 και όχι 13,20 που μου είπαν στο τηλέφωνο !!! Τι να πω …

Και μενα 50ευρο μου ειπανε σε καταστημα Γερμανος

singara
14-07-10, 14:35
Θα μπουνε καινούργια κανάλια, αλλά από Σεπτέμβριο/Οκτώβριο......

Δηλαδή όταν λέμε θα μπουν κανάλια τι ενωουμε; ΑΛ ΤΖΑΖΙΡΑ η σαν το ΦΟΞΛΙΦΕ
κτλ...
και κανα αθλητικό τίποτα γενικά έχω να ακούσω καιρό μια είδηση σχετικά με το conn- x tv
βλέπω μια στασιμότητά...
επίσης να κανω και ένα παράπονο δεν μπορω με πια λογική ταινίες του στυλ scarface.. η εξολοθρευτής 2 η και άλλες παλιές που της έχει δείξει η ελεύθερη τV 100 φόρες
στο conn-x tv να πληρώνεις 2. και 3 ευρώ για να τι δεις..ενώ έπρεπε να ηταν free

[DSL]MANOS
14-07-10, 14:45
Δεν θα έπρεπε να είναι free. Θα έπρεπε να είναι HD με τέτοιες τιμές. Ελπίζω με το VDSL να προσφέρουν και VOD HD σε ταινίες και σειρές. Μόνο τότε θα αξίζουν τα λεφτά τους. Ήδη έκανε αναβάθμιση στην ταχύτητα εξωτερικού (100Gb, έναντι 40Gb που είχε), οπότε θέλω να ελπίζω ότι από Σεπτέμβριο - Οκτώβριο θα δούμε και VDSL και VOD HD και TV HD.

maik
14-07-10, 15:03
Δηλαδή όταν λέμε θα μπουν κανάλια τι ενωουμε; ΑΛ ΤΖΑΖΙΡΑ η σαν το ΦΟΞΛΙΦΕ
κτλ...
και κανα αθλητικό τίποτα γενικά έχω να ακούσω καιρό μια είδηση σχετικά με το conn- x tv
βλέπω μια στασιμότητά...
επίσης να κανω και ένα παράπονο δεν μπορω με πια λογική ταινίες του στυλ scarface.. η εξολοθρευτής 2 η και άλλες παλιές που της έχει δείξει η ελεύθερη τV 100 φόρες
στο conn-x tv να πληρώνεις 2. και 3 ευρώ για να τι δεις..ενώ έπρεπε να ηταν free

Γενικα η τιμολογηση των ταινιων ειναι "οτι μας κατεβει στο κεφαλι".:evil:
Ετσι χανονται και πελατες.

soccermania
14-07-10, 21:40
Τα δικαιώματα του Καμπιονάτο για την σεζόν 2010-11 παραμένουν στον «αέρα» και βρίσκονται προς διεκδίκηση. Απ’ την στιγμή μάλιστα που η Nova πάρει (όπως φαίνεται) το «πακέτο» της Σούπερ Λίγκα που είχε την περυσινή σεζόν ο ΣΚΑΙ, κάτι που σημαίνει ότι θα βγάλει απ’ το ταμείο της ένα σημαντικότατο ποσό, τότε δεν αποκλείεται να μην ενδιαφερθεί εν τέλει για το ιταλικό Πρωτάθλημα.
Σε κάθε περίπτωση, τα τηλεοπτικά δικαιώματα του Καμπιονάτο δεν έχουν ακόμα ξεκαθαρίσει και μέσα σε αυτό το πλαίσιο δεν μπορούμε να αποκλείσουμε δυναμική είσοδο στην διεκδίκηση τους του ΟΤΕ (για το Conn-X TV). gazzetta.gr

pan34
14-07-10, 22:29
να και κατι να ελπιζουμε.Μακαρι να τα παρει τα δικαιωματα

teodgeor
15-07-10, 09:05
Ελληνικες ομαδες ρε παιδια θελει να βλεπει ο Ελληνας, μεσα και τα Ευρωπαικα κυπελα, δεν τον ενδιαφερει τοσο πολυ τα ξενα πρωταθληματα, λιγοι ειναι αυτοι που βλεπουν τα ξενα, ετσι πιστευω. Χτυπα ρε οτε τους αγωνες πρωταθληματος που εδειχνε ο σκαι κανα αγωνα uefa και κυπελο Ελλαδος μονο ετσι θα χτυπησει σιγα σιγα την nova. Ειδη πηρε πολλους συνδρομητες περυσι για να βλεπουν μονο την Β εθνικη

soccermania
15-07-10, 13:01
Το κύπελλο Ελλάδος το έχει.Πέρσι είχε δήξει και κύπελλο uefa(ΠΑΟΚ).

sexrazat
16-07-10, 10:12
Από σήμερα μέχρι και 31/8 προσφορά σε αποκωδικοποιητές με σκληρό δίσκο (“Pirelli – HY 2600-OT” & "Tilgin Mood 400-002") με 49,90 € με κάθε νέα σύνδεση Conn-x TV

kadronarxis
16-07-10, 22:43
Το μάτς ΠΑΟΚ-Άγιαξ θα το δείξει το connxtv?
Ρωτάω για να οργανωθώ κατάλληλα. ;)

soccermania
17-07-10, 01:36
Όχι φίλε απλά ανέφερα ότι είχε δείξει πέρσι κύπελλο ουέφα(τον ΠΑΟΚ) και ότι πήρε ,από φέτος, το κύπελλο Ελλάδος για 3 χρόνια αν δεν κάνω λάθος.Φέτος ο ΠΑΟΚ είναι champions league.

vagos22
17-07-10, 13:03
conn x tv sport

EUROBASKET ΕΦΗΒΩΝ

17/7 20:00 ΕΛΛΑΔΑ ΚΡΟΑΤΙΑ
22:15 ΙΣΠΑΝΙΑ ΓΑΛΛΙΑ

18/7 20:00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
22:15 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

subzer0
17-07-10, 16:29
Το μάτς ΠΑΟΚ-Άγιαξ θα το δείξει το connxtv?
Ρωτάω για να οργανωθώ κατάλληλα. ;)

Προς NOVA ο επαναληπτικός , το πρώτο παιχνίδι δεν ξέρουμε ακόμα.


Στη Nova η ρεβάνς

Στις 4 Αυγούστου, η Τούμπα αναμένεται να ζήσει μεγάλες στιγμές, στην ρεβάνς με τον Άγιαξ κι όσοι δεν καταφέρουν να εξασφαλίσουν ένα εισιτήριο, μάλλον θα αρκεστούν στη Nova.

Το συνδρομητικό κανάλι, που μεταδίδει και τα φιλικά στη Γερμανία και βέβαια θα μεταδώσει και το σημερινό παιχνίδι με του Κίκερς Όφενμπαχ (7μμ), είναι μία ανάσα από το να εξασφαλίσει τα δικαιώματα μετάδοσης του εντός έδρας αγώνα με τον Άγιαξ.

Οι επαφές των δύο πλευρών είναι σε καλό δρόμο και θεωρείται θέμα χρόνου να κλείσει η συμφωνία για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Εφόσον ο ΠΑΟΚ προκριθεί στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ, τα δικαιώματα θα ανήκουν στα κανάλια, που έχουν σύμβαση με την ΤΕΑΜ από τα πλέι οφ είναι στο καθεστώς της κεντρικής διαχείρισης.

Σ΄ ότι αφορά το παιχνίδι της μεθεπόμενης Τετάρτης στην «Άμστερνταμ Αρένα», αυτό ακόμη δεν έχει βρει τηλεοπτική στέγη στην Ελλάδα, αλλά δεν θα δυσκολευτεί να βρει.

Τα δικαιώματα ανήκουν βέβαια στον Άγιαξ (ο ΠΑΟΚ δεν έχει συμμετοχή), οι Ολλανδοί θα τα πουλήσουν σε ελληνικό κανάλι και δεν αποκλείεται να τρέχουν πάλι καλοκαιριάτικα οι φίλοι του ΠΑΟΚ, να βρουν τρόπο να δουν το παιχνίδι, όπως και τα περσινά εκτός έδρας με Βαλερένγκα και Χέρενφεν.

http://www.paok24.com/newsitem.asp?s=12&id=1092

George28
17-07-10, 20:05
Στο troktiko λεει οτι το connex-tv εχει προβληματα με το ΕΣΡ,ξερει κανεις περι τινος προκειται;

nicolasdr
18-07-10, 11:23
Ενώπιον του ΕΣΡ θα βρεθεί την Τρίτη (20/7) ο ΟΤΕ για παροχή διευκρινήσεων (η υπόθεση είχε αναβληθεί στις 29/6) σχετικά με:
(α) αιτήματα για έγκριση περιεχομένου ευρυζωνικών τηλεοπτικών σταθμών (ADSL TV) για τους κάτωθι σταθμούς : STYLE NETWORK TV, FASHION TV, CONN-X TV SPORTS, CONN-X TV SPORT 2, CONN-X TV SPORT 3, EUROSPORT, EUROSPORT 2, DISNEY CHANNEL.
(β) αιτήματα για έγκριση περιεχομένου προγράμματος για παροχή τηλεοπτικών υπηρεσιών μέσω ευρυζωνικού δικτύου (ADSL TV) για τους κάτωθι αλλοδαπούς σταθμούς : BABY TV, C MUSIC TV, KIDSCO, NBC UNIVERSAL, HUSTLER TV, BLUE HUSTLER, MARC DORCEL, BLOOMBERG TELEVISION, RUSSIA TODAY, DISCOVERY WORLD, DISCOVERY CHANNEL, DISCOVERY IDENDIFICATION, ZONE REALITY, EXTREME SPORTS, AL-JAZEERA SATELLITE CHANNEL (ARABIC). (Tv nea)

GeorgeSot
18-07-10, 12:05
Ενώπιον του ΕΣΡ θα βρεθεί την Τρίτη (20/7) ο ΟΤΕ για παροχή διευκρινήσεων (η υπόθεση είχε αναβληθεί στις 29/6) σχετικά με:
(α) αιτήματα για έγκριση περιεχομένου ευρυζωνικών τηλεοπτικών σταθμών (ADSL TV) για τους κάτωθι σταθμούς : STYLE NETWORK TV, FASHION TV, CONN-X TV SPORTS, CONN-X TV SPORT 2, CONN-X TV SPORT 3, EUROSPORT, EUROSPORT 2, DISNEY CHANNEL.
(β) αιτήματα για έγκριση περιεχομένου προγράμματος για παροχή τηλεοπτικών υπηρεσιών μέσω ευρυζωνικού δικτύου (ADSL TV) για τους κάτωθι αλλοδαπούς σταθμούς : BABY TV, C MUSIC TV, KIDSCO, NBC UNIVERSAL, HUSTLER TV, BLUE HUSTLER, MARC DORCEL, BLOOMBERG TELEVISION, RUSSIA TODAY, DISCOVERY WORLD, DISCOVERY CHANNEL, DISCOVERY IDENDIFICATION, ZONE REALITY, EXTREME SPORTS, AL-JAZEERA SATELLITE CHANNEL (ARABIC). (Tv nea)

δλδ τι συμβαινει?

maik
18-07-10, 12:10
δλδ τι συμβαινει?

Πολεμος εντυωσεων και κλοτσιες κατω απο το τραπεζι.

soccermania
18-07-10, 22:25
Δεν είναι μόνο πόλεμος εντυπώσεων αλλά και ουσίας.Τα πράγματα αλλάζουν από μέρα σε μέρα.Χαρακτηριστικό το παρακάτω άρθρο της εφημερίδας ΠΑΡΟΝ.
Στην Επιτροπή Ανταγωνισμού για τα ελεύθερα κανάλια...
Κερδίζει τη μία μάχη (αυτή των αθλητικών τηλεοπτικών δικαιωμάτων) η Nova και ξεκινάει την άλλη. Ο ΟΤΕ σχεδιάζει από το επόμενο φθινόπωρο να παρουσιάσει τη δική του δορυφορική πλατφόρμα, χρησιμοποιώντας το μπουκέτο των καναλιών που έχει στη διαδυκτιακή τηλεόραση Conn-x TV. Στο επίκεντρο της διαμάχης είναι οι ιδιωτικοί σταθμοί πανελλαδικής εμβέλειας, αφού η Nova έχει κλειδώσει (καταβάλλοντας ένα μυθικό ποσό) το ελληνικό πρωτάθλημα της SuperLeague και διαθέτει αποκλειστικές συμφωνίες με όλα τα μεγάλα στούντιο του Χόλυγουντ. Πέρυσι ανανέωσε και τις συμφωνίες αποκλειστικής μετάδοσης των ελεύθερων ιδιωτικών σταθμών πανελλαδικής εμβέλειας, πλην όμως εκεί ετοιμάζεται να «χτυπήσει» ο ΟΤΕ! Πώς; Πληροφορίες αναφέρουν πως ο ΟΤΕ ετοιμάζεται (στην εποχή της κρίσης) να προσφέρει ένα διπλό πακέτο στους ιδιωτικούς σταθμούς, που έχουν βέβαια και τα δικά τους σχέδια μέσω της Digea.

ImageΈτσι, λοιπόν, είναι διατεθειμένος να προσφέρει και χρήματα (ένα συνολικό ποσό 5 εκατομμυρίων ευρώ) για να ανέβει το πρόγραμμα των μεγάλων ιδιωτικών καναλιών στην υπό δημιουργία δορυφορική συνδρομητική πλατφόρμα της Conn-x TV, παράλληλα με την εξασφάλιση πακέτων από τη διαφήμιση του οργανισμού στους σταθμούς που αναζητούν τώρα με αγωνία έσοδα! Έτσι σκοπεύουν να δελεάσουν τους σταθμούς και να τους έχουν μαζί τους σε μια ενδεχόμενη προσφυγή στην Επιτροπή Ανταγωνισμού όπου θα καταγγελθεί η σύμβαση Forthnet και ιδιωτικών σταθμών.

Έχει διαπιστωθεί άλλωστε από έρευνες πως η παροχή των ιδιωτικών σταθμών εθνικής εμβέλειας από τη Nova είναι ένα σοβαρό κίνητρο για την αγορά της συνδρομής στην επαρχία, όπου το σήμα φτάνει με πολλά προβλήματα. Έτσι το σχέδιο του ΟΤΕ είναι να βγει με μια κατά πολύ φθηνότερη συνδρομή (περίπου στα 18 ευρώ) έχοντας τα κανάλια της Conn-x TV, τα κρατικά (που αποτελούν υποχρέωση του παρόχου) και τα εθνικής εμβέλειας ιδιωτικά. Είναι μια «επιθετική πολιτική» που ανησυχεί τη Nova και ξαναθυμίζει τις εποχές της Alpha Digital και της ΕΡΤ που οδήγησαν, είτε με το σπάσιμο των συμβάσεων (περίπτωση Warner) είτε με την αύξηση του τιμήματος των ομάδων, στα γνωστά αποτελέσματα.

milios
19-07-10, 14:56
Το CONN-X TV θα μεταδώσει τα επόμενα πέντε φιλικά του Παναθηναϊκού κόντρα σε δυνατές ευρωπαϊκές ομάδες. Αναλυτικά το πρόγραμμα:

20\7 με τη Βόλφσμπουργκ
23\7 με τη Γουέστ Χαμ
26\7 με τη Μάιντζ
3\8 με την Ίντερ (Τορόντο)
6\8 με τη Μίλαν (Ντιτρόιτ)

Πηγή: http://www.sport-fm.gr/article/283615

lewton
19-07-10, 15:23
Το βρίσκω αδιανόητο να υπάρχει συμφωνία αποκλειστικότητας μεταξύ των τηλεοπτικών σταθμών και μιας πλατφόρμας.
Αυτή η συμφωνία προφανώς θα θεωρηθεί άκυρη.

Εδώ στο Η.Β. η Sky υποχρεώθηκε να διαθέσει στους ανταγωνιστές της τα δικά της κανάλια, και συζητάμε για αποκλειστικότητα στους σταθμούς που προβάλλουν ελεύθερα; Θα έπρεπε ο ΟΤΕ (όπως και οι Nova, On etc) να μην πληρώνουν τίποτα στους σταθμούς για να μεταδίδουν το πρόγραμμά τους.

Και όσον αφορά το γεγονός ότι μεγάλο μέρος των πελατών της Nova την έβαλαν αποκλειστικά για να βλέπουν με υποφερτή ποιότητα την Τρέμη και το Λαζόπουλο, αυτούς τους πελάτες δεν θα τους χάσει λόγω ΟΤΕ αλλά λόγω Digea. ;)

[DSL]MANOS
19-07-10, 15:47
Η Digea θέλει μέχρι και 5 χρόνια για να πάει σε όλη την Ελλάδα. Οπότε ο ΟΤΕ μπορεί να εκμεταλλευτεί αυτή την καθυστέρηση για να αποκτήσει πελάτες.

ddjpp
21-07-10, 12:20
Έχει κανένας πρόβλημα με τους υπότιτλους στο κανάλι discovery channel ? Από εχτές δεν μου εμφανίζει καθόλου σε καμία εκπομπή ενώ είχε συνέχεια. Ρυθμίσεις έλεγξα και έκανα επανεκκίνηση.

teodgeor
21-07-10, 14:58
Έχει κανένας πρόβλημα με τους υπότιτλους στο κανάλι discovery channel ? Από εχτές δεν μου εμφανίζει καθόλου σε καμία εκπομπή ενώ είχε συνέχεια. Ρυθμίσεις έλεγξα και έκανα επανεκκίνηση.

Τωρα ανοιξα οντως δεν εχει , αρα εινα προβλημα δικο τους αν προλαβω θα παρω τηλ. να ρωτησω

@ ADSLgr.com All rights reserved.