PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

ktinos2008
26-01-09, 13:00
Παιδια γεια και χαρα ξανα..λοπον με εμενα τα πραγματα κοιλισαν ρολοι..δλδ...μου ηρθε ο εξοπλισμος την επομενη το πρωι τα συνδεσα και οπως ολοι καταλαβαινετε (λογικο πλεον) επεσε η ταχυτητα απο 12 στα 6.για την εκριβεια το tomson κλειδωσε στ 6.996.τα πηρα λοιπον τα καλοπαιδα στο τηλεφωνο και μου δηλωσαν προβλημα στο ρουτερ.ακριβως την επομενη μερα ερχετε ενας καημενουλης κυριος γυρο στα 65,και μου λεει πως ηρθε να μου αλλαξει το ρουτερ.βγαζει απο την πριζα το tomson και μου βαζει ενα baudtec το οποιο ηταn ειδη χρησιμοποιημενο γιατι εχει κατι γρατζουνιες πανω.το βαζει και πιανει ταχυτητα 14 και του λεω οκ απο 6 που ειχα πριν μια χαρα ειναι αστο.(να σημειωθει οτι πληρωνω 24 ετσι?)..και γυριζει ο καημενουλης και τι μου λεει ? "" θα σε πειραζε να ανοιγες λιγο την τv σου ,να δω λιγο τα καναλια και τι ειναι επιτελους αυτο το ip-tv???????"" το πιστευετε οτι τον εστειλαν και δεν ηξερε καν τι ειναι αυτο? ασε που ειδε τον αποκοδικοποιητη και με ρωταει ""αυτο το εβαλες εσυ ή στο δωσαμε εμεις?και ποσο σου χρεωσαμε?? "" ελεος ρε παιδια ελεος...... Το μονο καλο στην ιστορια παντως ειναι οτι πριν να μου στειλουν το tomson ειχα ενα philips Ποθ κλειδωνε στα 12 και τωρα με το baudtec κλειδωνο στα 14 ..παλι καλα....

Tem
26-01-09, 13:28
Παιδια γεια και χαρα ξανα..λοπον με εμενα τα πραγματα κοιλισαν ρολοι..δλδ...μου ηρθε ο εξοπλισμος την επομενη το πρωι τα συνδεσα και οπως ολοι καταλαβαινετε (λογικο πλεον) επεσε η ταχυτητα απο 12 στα 6.για την εκριβεια το tomson κλειδωσε στ 6.996.τα πηρα λοιπον τα καλοπαιδα στο τηλεφωνο και μου δηλωσαν προβλημα στο ρουτερ.ακριβως την επομενη μερα ερχετε ενας καημενουλης κυριος γυρο στα 65,και μου λεει πως ηρθε να μου αλλαξει το ρουτερ.βγαζει απο την πριζα το tomson και μου βαζει ενα baudtec το οποιο ηταn ειδη χρησιμοποιημενο γιατι εχει κατι γρατζουνιες πανω.το βαζει και πιανει ταχυτητα 14 και του λεω οκ απο 6 που ειχα πριν μια χαρα ειναι αστο.(να σημειωθει οτι πληρωνω 24 ετσι?)..και γυριζει ο καημενουλης και τι μου λεει ? "" θα σε πειραζε να ανοιγες λιγο την τv σου ,να δω λιγο τα καναλια και τι ειναι επιτελους αυτο το ip-tv???????"" το πιστευετε οτι τον εστειλαν και δεν ηξερε καν τι ειναι αυτο? ασε που ειδε τον αποκοδικοποιητη και με ρωταει ""αυτο το εβαλες εσυ ή στο δωσαμε εμεις?και ποσο σου χρεωσαμε?? "" ελεος ρε παιδια ελεος...... Το μονο καλο στην ιστορια παντως ειναι οτι πριν να μου στειλουν το tomson ειχα ενα philips Ποθ κλειδωνε στα 12 και τωρα με το baudtec κλειδωνο στα 14 ..παλι καλα....

είναι προφανές ότι το Thomson 585 είχε κλειδώσει σε ADSL 2 και όχι σε ADSL2+.
Το συγκεκριμένο πρόβλημα είναι γνωστό αλλά με μερικές επανεκκινήσεις θα κλείδωνε σε ADSL2+.
Με το Baudtek έχεις IPTV ?

vader
26-01-09, 16:34
Παιδιά γεία σας,

Με πήρανε και μένα τηλέφωνο προλίγου να με ρωτήσουν αν ενδιαφέρομαι για conn-x tv αλλά τους είπα θα το σκεφτώ και θα ξαναπάρουν αυριο.
Το πρόβλημα είναι οτι δεν έχω τηλεόραση κανονική αλλα έχω κάρτα TV στο PC μου.
Υπάρχει τρόπος να βλέπω IPTV μέσω της TV-κάρτας?

mitron
26-01-09, 17:03
Παιδιά γεία σας,

Με πήρανε και μένα τηλέφωνο προλίγου να με ρωτήσουν αν ενδιαφέρομαι για conn-x tv αλλά τους είπα θα το σκεφτώ και θα ξαναπάρουν αυριο.
Το πρόβλημα είναι οτι δεν έχω τηλεόραση κανονική αλλα έχω κάρτα TV στο PC μου.
Υπάρχει τρόπος να βλέπω IPTV μέσω της TV-κάρτας?

νομίζω πως αν η TV-κάρτα σου δεν εχει εισοδο SCART ή HDMI δεν σε βλέπω να παίζεις...:(

omnio
26-01-09, 17:12
Εχει δοκιμασει κανεις με Fritz Box 7140 τι ρυθμισεις θελει και αν παιζει?

+1 κι απο μενα

vader
26-01-09, 22:25
νομίζω πως αν η TV-κάρτα σου δεν εχει εισοδο SCART ή HDMI δεν σε βλέπω να παίζεις...:(

mitron ευχαριστώ για την απάντηση σου, η κάρτα μου μόνο s-video έχει.

Η οθόνη του υπολογιστή μου έχει HDMI αλλά δεν έχει ψηφιακό δέκτη DVB-T, δεν είναι και τηλεόραση δηλαδη, γίνεται με αυτό τον τρόπο?

Η άλλη επιλογή που σκέφτηκα είναι αυτη η κάρτα Blackmagic Design Intensity αλλά δεν γνωρίζω αν κάνει. Θα μπορ'ω να κάνω και εγγραφή αν τελικά γίνεται:oneup:

Συγνώμη που είμαι εκτός θέματος αλλά δέχτηκα σήμερα να βάλω conn-x tv και την Πέμπτη θα παραλάβω τον εξοπλισμό και δεν ξέρω τι να κάνω.:hmm:

Edited
και κάτι αλλο που μόλις θυμήθηκα τώρα είναι ότι μου είπανε θα με βάλουν σε διαφορετικό dslam που είναι αποκλειστικό για αυτούς που έχουν conn-x tv όταν με συνδέσουν και θα παρέχει πιο σταθέρο internet και μάλλον καλύτερες ταχυτητες εφόσον είχα πει πρώτα οτι έχω χαμήλές ταχυτητες κατα την διάρκεια της ημέρας με την τωρινή σύνδεση.( κλειδώνει στα 5.5 με 6 και τις νυχτερινές με πρωινες στα 11 Μβιτ, όταν το είχα πρωτοβάλει μόλις βγήκε πακέτο στα 24 Μβιτ έπιανα 13-14 σταθέρα). Ελπίζω να φτιάξουνε οι ταχύτητες.

mmoukiou
26-01-09, 23:39
...
Η οθόνη του υπολογιστή μου έχει HDMI αλλά δεν έχει ψηφιακό δέκτη DVB-T, δεν είναι και τηλεόραση δηλαδη, γίνεται με αυτό τον τρόπο?

...
Ελπίζω να φτιάξουνε οι ταχύτητες.

Με τη σύνδεση HDMI της οθόνης κάνεις δουλειά. Δεν χρειάζεται το μόνιτορ να ειναι και tv.
Όσο για την ταχύτητα -λογικά- θα προσπαθήσουν να σε σταθεροποιήσουν εκεί που παίζει σωστά η iptv.

mitron
26-01-09, 23:45
Η οθόνη του υπολογιστή μου έχει HDMI αλλά δεν έχει ψηφιακό δέκτη DVB-T, δεν είναι και τηλεόραση δηλαδη, γίνεται με αυτό τον τρόπο?

φίλε vader,

αφού η οθόνη σου έχει είσοδο HDMI δεν θα έχεις πρόβλημα, καθώς ο εξοπλισμός που θα σου στείλουν εκτός από το router, περιέχει και τον αποκωδικοποιητή (tiglin μάλλον) ο οποίος έχει έξοδους HDMI & SCART. Το μόνο που θα πρέπει να κάνεις είναι να αγοράσεις ενα καλώδιο HDMI γιατι το tiglin ερχεται μόνο με καλώδιο SCART.

καλή εγκατάσταση λοιπόν;)

vader
26-01-09, 23:58
mmoukiou kai mitron ευχαριστώ, να 'στε καλά:oneup:

john84
27-01-09, 11:53
Vader βεβαια υπαρχει το θεμα του ηχου που συνδεεις ,αν δεν εχει ενσωματωμενα ηχεια η οθονη σου, την εξοδο RCA του STB με οποιαδοιποτε Audio in της καρτας ηχου σου η των ηχειων του PC. Παντως αυτο που εκανα εγω ειναι να αγορασω ενα μετατροπεα scart σε s-video με εξοδους ηχου και αναλογικο video & audio και συνεδεσα τα καλωδια με την καρτα τηλεορασης του υπολογιστη εχοντας το Conn-TV σε καναλι κανονικα. Βεβαια μετα αρχιζει η μαχη του τηλεκοντολ :p

υ.γ. Κανα "πειραμα" IPTV μερω Fritz που εχω αναφερει παραπανω εγινε οπως με το Asus??!!! αντε ρε παιδια δουλεψτε το το πραμα μπας και δουμε ασπρη μερα:)

MiLToS_666
27-01-09, 12:04
Πήρα σήμερα τηλέφωνο στο 134 πρωί πρωί και ζήτησα να τα ακυρώσουν όλα γιατί το internet συνεχίζει να παίζει με τα νεύρα μου και δεν ανεβαίνει πάνω από 7mbps (με το υπάρχον Thomson 585v6 που χρησιμοποιώ τόσο καιρό...).
Είπαν πως θα με πάρουν τηλέφωνο από το τμήμα IPTV για να προχωρήσει η διαδικασία της ακύρωσης...
Άντε να δούμε... Ψάχνω εναλλακτικό πάροχο τώρα να χαμηλώσει λίγο ο λογαριασμός γιατί 110 και βάλε ευρώ κάθε φορά μόνο από το internet πονάνε... Αυτά τα αναδρομικά ποτέ δεν τα κατάλαβα γιατί τα βάζουν με το ζόρι... :(

etiroll
27-01-09, 17:52
Καλησπερα σε ολους εδω στο φορουμ και απο εδω θα κσεκινισω το πρωτο μοθ ποστ στο φορουμ σας!

Απο σημερα ειμαι και εγω ενας χρηστης του conn-x TV και θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει κανει καμια μετατροπη για το μοντεμ linksys wag200 ωστε να μην χρειαζεται να χρησιμοποιουμε το thomson που δινει ο οτε για να βλεπουμε τηλεοραση!

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!:oneup:

pan.nl
27-01-09, 18:40
Μου ανέβασαν χωρίς κανένα λόγο το snr margin στο 14! Αποτέλεσμα να πέσει ο συγχρονισμός κατά 3 Mbps - να υπήρχε πρόβλημα να πω εντάξει αλλά όχι έτσι. :evil:

patriot3132
27-01-09, 21:14
Χαιρετώ όλο το club χρηστών connex TV,
Χθες με πήραν από οτε και συμφωνήσαμε να ενεργοποιήσω την υπηρεσία.
Σήμερα ενεργοποιήθηκε (μοθ στείλαν sms). Παρατήρησα στο μενου του ρουτερ (philips) ότι η ταχύτητα απο 17500kbps(20000 όταν είχα usr) έπεσε στα 9300 και το upstream απο 1020 sta 828. μετά από restart του router κλειδώνει στα 152000klbps με αυξημένο noise margine. Αύτο έγινε λόγω connex tv ή θα γίνει χειροτερο όταν βάλω και τον εξοπλισμό?

Takis K
27-01-09, 21:23
Τι γίνεται ρε παιδια και μενα πριν απο λιγο μου ανεβασαν το noise mergin στο 14 και εχασα κοντα στα 2 Mbit.Συνολικα εχω χασει 4Mbit απο την ενεργοποίηση του IPTV.

pan.nl
27-01-09, 23:50
Μόλις μου είπαν από τυην τεχνική υποστήριξη πως το DSLam μάλλον ανίχνευσε κάποια αστάθεια στη γραμμή και αυτόματα ανέβασε το snr margin. Είπαν πως αύριο λογικά θα επανέλθει, αν όχι τότε να τους καλέσω για να μιλήσουν με τους τεχνικούς ώστε να κάνουν την αλλαγή χειροκίνητα.

Dagalidis
28-01-09, 00:23
To ίδιο έγινε (14db down - 16db up) και σε εμένα σήμερα.....
Από ότι φαίνεται παίζουν με τα νεύρα μας.
Ευτυχώς που έχω κάτι τηλέφωνα (ΑΠΟΡΗΤΑ - λόγο δουλειάς) μέσα στο ΝMS του τοπικού βρόγχου DSLAM που ανήκω και ξαναγύρισα στο παλιό καλό profile του ADSL 24Mbps με 9db upstream 9db downstream και FastPath.....:oneup:

Tem
28-01-09, 01:00
σήμερα το πρωί ήταν ολα ΟΚ και με υψηλό συγχρονισμό. Τώρα που το βλέπω με ανέβασαν κι εμένα στα 14 με ότι βέβαια αυτο συνεπάγεται:down:

Dagalidis
28-01-09, 01:39
Aλλαξαν το καθολικό Profile στα 24Mbps από SNR 11/13db DN/UP που ήταν εως τώρα, στα 14/16db DN/UP με ότι κόστος έχει αυτό στο χρονισμό μας. :down:
ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ τις 24αρες ΙPTV συνδέσεις, και όποιος κάνει restart στο MODEM του, θα κλειδώσει στο νέο SNR profile.:evil:

Eίπαμε να πάρουμε IPTV - αλλά ΟΧΙ και να χάσουμε 5 Mbps για να εξυπηρετήσει ο ΟΤΕ 1,5 ΙPTV συνδρομές επιπλέον με δική μας "χρηματοδότηση - αφαίμαξη" της γραμμής μας.

ΕΛΕΟΣ δηλαδή.:mad:

ariadgr
28-01-09, 01:45
Aλλαξαν το καθολικό Profile στα 24Mbps από SNR 11/13db DN/UP που ήταν εως τώρα, στα 14/16db DN/UP με ότι κόστος έχει αυτό στο χρονισμό μας. :down:

Αν ισχύει οτι αφορά όλους τους πελάτες TV στα 24Mbps, είναι υπεβολικά συντηρητική τιμή το SNR 14...

DocXer
28-01-09, 01:51
για να φτιαχτεί τώρα αυτό τη κάνουμε γιατί απο 12,5mbit που είχα τώρα έχω 10mbit άντε και σε λίγο στα 8mbit θα πάω το αρχικό snrm ήταν 11 τώρα είναι 14! θέλω ταχύτητα!!!
πως θα γίνει να αλλάξω το interleaved mode σε fast path?

Tem
28-01-09, 01:54
To 14/16db DN/UP ισχύει μόνο για όσους έχουν IPTV ?
Νομίζω ότι ισχύει πλέον γενικότερα :hmm:

ariadgr
28-01-09, 01:55
To 14/16db DN/UP ισχύει μόνο για όσους έχουν IPTV ?
Νομίζω ότι ισχύει πλέον γενικότερα :hmm:

Ακόμα χειρότερα αν ισχύει γενικότερα...

DocXer
28-01-09, 01:57
όση έχουν Iptv μάλλον

Tem
28-01-09, 02:10
ισως θα έπρεπε να ανοιχθεί ένα νέο θέμα ώστε να έχουμε και τις μαρτυρίες αυτών που δεν έχουν IPTV.
Φίλοι μου χωρίς ΙPTV , μου ανέφεραν ότι είναι και αυτοί πλέον στην κατηγορία14/16db DN/UP

DocXer
28-01-09, 02:13
εγώ το γύρισα στο 530v6 απο το 780 για να μπορώ να πειράξω το snrm το πήγα στο ποιο low 8,5-9 και ανέβηκα στα 14-15mbit θα το αφήσω να δω μακάρι να μην έχω αποσυνδέσεις

Dagalidis
28-01-09, 02:20
Ανοιξα ΝΕΟ ΘΕΜΑ για το νέο καθεστώς SNR.....

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=266940

........Auto merged post: Dagalidis πρόσθεσε 3 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........


ισως θα έπρεπε να ανοιχθεί ένα νέο θέμα ώστε να έχουμε και τις μαρτυρίες αυτών που δεν έχουν IPTV.
Φίλοι μου χωρίς ΙPTV , μου ανέφεραν ότι είναι και αυτοί πλέον στην κατηγορία14/16db DN/UP

Δεν είναι σε ΟΛΕΣ τις 24αρες......
Είναι μόνο για τις 24άρες ΙPTV.
Eγώ γύρισα το Profile μου στο Αρχικό 9/9 SNR & Fast Path...

DocXer
28-01-09, 02:21
πώς ακριβώς το γύρισες να μάθουμε και εμείς μου καίγεται καρφί για το fast path!

Dagalidis
28-01-09, 02:32
πώς ακριβώς το γύρισες να μάθουμε και εμείς μου καίγεται καρφί για το fast path!

MONO μέσα από τον ΟΤΕ γίνεται και είναι ανεπίσημη διαδικασία.
Δε μπορώ να πώ τίποτα παραπάνω δυστηχώς...:hmm:

DocXer
28-01-09, 02:35
μάλιστα μυστικά μας κρύβει όλη πάνω του !! :p

stako
28-01-09, 10:35
Απλά να πω ότι κι εγώ μια από τα ίδια.....

Εντάξει, 1-2 ήταν λογικό, αλλά 6(!)...........?!? Συνολικά έχω πέσει από τα 18 στα 12!

Επειδή μόνο το Eurosport με ενδιαφέρει, ήδη ψάχνω για λύσεις με κανονικό πιάτο και μετά διακοπή αν δεν φτιάξει η κατάσταση.

Μήπως όλο το θέμα γίνεται επειδή πρόκειται να βγει εμπορικά και να μπουν όλα τα ελεύθερα ελληνικά κανάλια από 1/2 όπως έγραψε κάποιος πριν λίγες μέρες? Και θέλουν να φυλάξουν bandwidth?

ddjpp
29-01-09, 10:44
Καλημέρα, πριν λίγο έκαναν update(επιτέλους) και μπήκε και η επιλογή εγγραφή (αλλά δεν έχει σκληρό για να γράψει) και διορθώθηκε η εικόνα στο hdmi

Takis K
29-01-09, 10:59
Επίσης μια σημαντικη αλλαγη που εκαναν για αυτους που εχουν συνδεσει τον TILGIN μεσω HDMI ειναι οτι τα καναλια παιζουν σε full καδρο στις 16/9.

alany
29-01-09, 11:39
Καλημέρα, πριν λίγο έκαναν update(επιτέλους) και μπήκε και η επιλογή εγγραφή (αλλά δεν έχει σκληρό για να γράψει) και διορθώθηκε η εικόνα στο hdmi

Προφανώς θα έχουμε όλοι κάποιον εικονικό χώρο για εγγραφή και έτσι θα προγραμματίζουμε τί θέλουμε να γράψουμε και θα το βλέπουμε μέσα από το Μενού-Εγγραφές.
Έχει γίνει άλλη μία ορατή αλλαγή.
Το teletext υποστηρίζει Ελληνικά πλέον και είναι πολύ γρήγορο.
Το κακό είναι ότι το ΕΤ3 ακόμα να φτιάξει στον ήχο.

Chris_Nik
29-01-09, 11:51
Eγώ γύρισα το Profile μου στο Αρχικό 9/9 SNR & Fast Path...

Και τωρα που γυρισες ολα καλα με την IPTV....?????

Tem
29-01-09, 12:24
Μήπως όλο το θέμα γίνεται επειδή πρόκειται να βγει εμπορικά και να μπουν όλα τα ελεύθερα ελληνικά κανάλια από 1/2 όπως έγραψε κάποιος πριν λίγες μέρες? Και θέλουν να φυλάξουν bandwidth?
το θέμα είναι ότι δύσκολα θα αποκτήσουν πελατεία αν συνεχιστεί η ίδια τακτική

Chris_Nik
29-01-09, 12:31
Αν παει ετσι, κανενας δεν θα βαλει IPTV......:down:

Dagalidis
29-01-09, 12:39
Και τωρα που γυρισες ολα καλα με την IPTV....?????

H συπεριφορά της είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια όπως όταν είμουν με 14/16 SNR DN/UP & Interleaved Mode.
Aρα τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση, ο ψαλιδισμός της γραμμής μου με το αιτιολογικό της καλύτερης ποιότητας είναι εντελώς ΑΚΥΡΟΣ.

Τα λάθη στην γραμμή οκ υπάρχουν αλλά ακόμη και με μεγάλο SNR δεν μειώθηκαν.
Εαν θέλουν να ρίξουν τα λάθη, ας κοιτάξουν να βελτιώσουν το χάλκινο δύκτιό τους και ας σταματήσουν να κατακρεουργούν τις συνδέσεις με σκληρά SNR.

As δώσουν επιλογές SNR στον χρήστη όσο είναι καιρός, γιατί με αυτό τον τρόπο δε βλέπω να αποκτούν πελάτες για IPTV.:down:

GeorgeSot
29-01-09, 13:06
Eπισης αλλαξαν και ονοματα τα videoclub.
To ενα εγινε film express και το αλλο filmclub

patriot3132
29-01-09, 22:03
Κάνενα άλλο ξένο κανάλι θα μπεί? Θα μπεί κανενα κανάλι αντίστοιχο του filmnet ή θα περιοριστούμε στα ιδιωτικά ψηφιακά όταν με το καλό....?

Tem
29-01-09, 23:11
...Aρα τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση, ο ψαλιδισμός της γραμμής μου με το αιτιολογικό της καλύτερης ποιότητας είναι εντελώς ΑΚΥΡΟΣ..

το ίδιο ισχύει και για πολλούς ακόμα

Dagalidis
30-01-09, 00:12
Σε λίγο προβλέπω να ανοίγει και ΝΕΟ TOPIC με θέμα... CLUB Απενεργοποιημένων συνδρομητών conn-x TV. :rofl:

Tem
30-01-09, 03:52
H υπηρεσία IPTV δεν ενδείκνυται σε καμία περίπτωση για συνδρομητές με μέτριες ή κακές γραμμές.
Από την άλλη οι συνδρομητές που έχουν καλές γραμμές θα πρεπει να συμβιβαστούν με την ιδέα μιας ουσιαστικά μέτριας γραμμής όσον αφορά την απόδοση της ADSL σύνδεσής τους. Το ζήτημα είναι κατά πόσο είναι διατεθειμένοι αυτοί οι τελευταίοι να δεχτούν μια σημαντικά μειωμένη απόδοση της σύνδεσής τους.

stako
30-01-09, 13:41
Τελικά δοκίμασε να βάλει κανείς δίσκο στο Tilgin για να δει αν ενεργοποιούνται οι εγγραφές?

Εγώ γύρισα πολύ αργά χτες και δεν πρόλαβα να αδειάσω έναν εξωτερικό που έχω και να τον κάνω format. Το έκανα δλδ αλλά σε Vista64 μου έβγαζε επιλογές μόνο για NTFS και exFAT, κάτι τέτοιο... Ε και είχε περάσει η ώρα οπότε δεν το συνέχισα να δω πως θα το κάνω FAT32...

Saimag
30-01-09, 13:53
Τελικά δοκίμασε να βάλει κανείς δίσκο στο Tilgin για να δει αν ενεργοποιούνται οι εγγραφές?

Εγώ γύρισα πολύ αργά χτες και δεν πρόλαβα να αδειάσω έναν εξωτερικό που έχω και να τον κάνω format. Το έκανα δλδ αλλά σε Vista64 μου έβγαζε επιλογές μόνο για NTFS και exFAT, κάτι τέτοιο... Ε και είχε περάσει η ώρα οπότε δεν το συνέχισα να δω πως θα το κάνω FAT32...


Το USB δεν λειτουργεί ,γιατί τα τζιμάνια της ΟΤΕ το έχουν κάνει disable :down:

stako
30-01-09, 13:57
Το USB δεν λειτουργεί ,γιατί τα τζιμάνια της ΟΤΕ το έχουν κάνει disable :down:

Πλάκα κάνεις!!!

Δλδ στα specs του Tilgin λέει ότι μπορείς να συνδέσεις δίσκο και να τον χρησιμοποιήσεις?!? Ή τέλος πάντων υπάρχουν ανάλογες αναφορές στο net περί αυτού?!?

ddjpp
30-01-09, 14:11
δεν κάνει εγγραφή λέει, είναι μελλοντική επιλογή για εξοπλισμό με hd ετσι είπαν όταν τούς πήρα....
έβαλα usb σκληρό αλλά δεν τον βλέπει

Saimag
30-01-09, 16:55
Παιδιά , τους έχω πάρει τηλέφωνο παλιότερα και μου έχουν πει ότι το USB το Power κουμπάκι πάνω στο μηχάνημα και το RESET δεν παίζουν γιατί το έχουν πειράξει από τον ΟΤΕ

stako
30-01-09, 17:17
δεν κάνει εγγραφή λέει, είναι μελλοντική επιλογή για εξοπλισμό με hd ετσι είπαν όταν τούς πήρα....
έβαλα usb σκληρό αλλά δεν τον βλέπει


Παιδιά , τους έχω πάρει τηλέφωνο παλιότερα και μου έχουν πει ότι το USB το Power κουμπάκι πάνω στο μηχάνημα και το RESET δεν παίζουν γιατί το έχουν πειράξει από τον ΟΤΕ

Μάλιστα...... Καλή φάση...........

prizi
31-01-09, 04:26
Απεκτησα κι εγω απο σημερα το conn-x tv. Μενω αρκετα κοντα στο dslam, συγκεκριμενα συγχρονιζα αρχικα στα 20 mbps και απο το Πασχα η ταχυτητα αρχισε να πεφτει και εφτασε στα 16. Απο χθες (δηλαδη μια μερα μετα που με πηραν τηλεφωνο) επεσα στα 12 και απο τοτε που συνδεσα το Speedtouch 585 συγχρονιζω στα 7,5....ΝΑΙ ΠΛΗΡΩΝΩ 24αρα :mad:!!! Πριν αλλαξω τη συνδεση ειχα ενα speedtouch 530v6 σε bridge mode συνδεδεμενο με ενα Dir-655 για να ειμαι ασυρματα. Προφανως (και λογω draft-n) δε θελω να καταργησω το Dir-655 οποτε εχει καποιος να μου προτεινει καποιο ενσυρματο router που να κανει τη δουλεια οπως το ASUS WL-600G? Βεβαια αν δε βελτιωθει (πριν αλλαξω router) σκεφτομαι να διακοψω γενικοτερα τον ΟΤΕ (πριν περασουν 10 μερες που δικαιουμαι διακοπη του Conn-x TV) γιατι αν μπορω να συγχρονισω στα 20 ο συγχρονισμος ακομα και στα 12 κανει τα 30€ για ιντερνετ να μην αξιζουν....

@ ADSLgr.com All rights reserved.