PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

soccermania
21-07-10, 18:39
Σύμφωνα με πληροφορίες τα δικαιώματα της μετάδοσης στην Ελλάδα του εκτός έδρας αγώνα του ΠΑΟΚ ,στο ch.league, διαχειρίζεται το γραφείο του Πασχάλη Παπαδόπουλου και ακόμα δεν έχει πουληθεί στη Nova ή στο Conn-X TV που είναι οι μοναδικοί υποψήφιοι.
Θυμίζουμε ότι την περασμένη σεζόν, για τα προκριματικά του Europa League, o OTE, για το Conn-X TV, είχε πάρει τα δικαιώματα για τον εκτός έδρας αγώνα του ΠΑΟΚ με την Χέρενφεϊν. Αλλά τα είχε αποκτήσει από άλλη εταιρία, την «ΤΑΦ». (gazzetta.gr)

achilleasltb
22-07-10, 00:13
Παιδιά έχω αγανακτήσει από την ημέρα που έβαλα con-x tv . Από την πρώτη μέρα που πήγα να κάνω εγκατάσταση μου χαλασε το Internet και έκαναν 10 μέρες να έρθουν να μου το φτιάξουν. Όταν έχω ανοιχτό το con-x tv με πετάει συνέχεια εκτός και έχω συνέχεια προβλήματα με τον ήχο , εδώ και 2 μέρες δεν έχει ήχο κανένα κανάλι και αυτοί επιμένουν πως φταίει το καλώδιο hdmi το οποίο το δοκίμασα σε άλλη συσκευή και λειτουργεί κανονικά .
Δεν ξέρω και εγώ πόσες φορές έχω πάρει τηλ. τις βλάβες του con-x tv. Και δυστυχώς την πληρώνουν τα παιδιά στο τηλεφωνικό κέντρο που δεν φταίνε σε τίποτα και ακούνε τις φωνές μου αφού έχω αγανακτήσει.
Το θέμα είναι πως θέλω να κάνω διακοπή , αλλά στο συμβόλαιο η δέσμευση είναι για ένα χρόνο και είμαι υποχρεωμένος να πληρώνω μια υπηρεσία που έχει συνεχώς προβλήματα.
Δεν ξέρω για τους άλλους αλλά θα σας πρότεινα να μην σκεφτείτε καν να βάλετε con-x tv . Δεν υπάρχει βδομάδα που να μην είχα πρόβλημα .

ddjpp
22-07-10, 00:33
Σχετικά με τούς υπότιτλους, τώρα είναι οκ.

achilleasltb δοκίμασε και με το scart και δες αν έχει ήχο.
Στείλε τους email με το πρόβλημα σου και όλο το ιστορικό με κοινοποίηση ΕΕΤΤ.

subzer0
22-07-10, 17:57
Σύμφωνα με πληροφορίες τα δικαιώματα της μετάδοσης στην Ελλάδα του εκτός έδρας αγώνα του ΠΑΟΚ ,στο ch.league, διαχειρίζεται το γραφείο του Πασχάλη Παπαδόπουλου και ακόμα δεν έχει πουληθεί στη Nova ή στο Conn-X TV που είναι οι μοναδικοί υποψήφιοι.
Θυμίζουμε ότι την περασμένη σεζόν, για τα προκριματικά του Europa League, o OTE, για το Conn-X TV, είχε πάρει τα δικαιώματα για τον εκτός έδρας αγώνα του ΠΑΟΚ με την Χέρενφεϊν. Αλλά τα είχε αποκτήσει από άλλη εταιρία, την «ΤΑΦ». (gazzetta.gr)

Μια και υπήρχαν πιθανότητες να μεταδοθεί από το Conn-X TV...

Στη Νova ο αγώνας του Άμστερναμ

Το συνδρομητικό Κανάλι πήρε τα δικαιώματα του αγώνα της Τετάρτης (28/07) μεταξύ του Άγιαξ και του ΠΑΟΚ

Το συνδρομητικό Κανάλι Nova Sports πήρε τελικώς τα δικαιώματα της τηλεοπτικής μετάδοσης του πρώτου αγώνα μεταξύ του Άγιαξ και του ΠΑΟΚ που θα διεξαχθεί στην Τετάρτη (28/07) στο Άμστερνταμ και θα αρχίσει 21.45. Όπως είναι γνωστό η Nova θα μεταδώσει και τον επαναληπτικό αγώνα της Τούμπας (4/8).

http://olapaok.gr/podosfairo/Europe/sth_nova_o_agwnas_toy_amsternam.426561.html

alex24
22-07-10, 19:47
Λοιπον θα θελα να κανω μια ερωτηση εχω conn-x tv και δηλωσα βλαβη και μου ειπανε να επιστρεψω τον εξοπλισμο διοτι δεν το αντεχει η γραμμη μου αλλα εγω επειδη τον εχω πληρωσει θα παρω τα λευτα μου πισω?Να επισημανω οτι τον εξοπλισμο τον προμυθευτικα απο τον ΓΕΡΜΑΝΟ

panos123
22-07-10, 20:04
Παιδιά έχω αγανακτήσει από την ημέρα που έβαλα con-x tv . Από την πρώτη μέρα που πήγα να κάνω εγκατάσταση μου χαλασε το Internet και έκαναν 10 μέρες να έρθουν να μου το φτιάξουν. Όταν έχω ανοιχτό το con-x tv με πετάει συνέχεια εκτός και έχω συνέχεια προβλήματα με τον ήχο , εδώ και 2 μέρες δεν έχει ήχο κανένα κανάλι και αυτοί επιμένουν πως φταίει το καλώδιο hdmi το οποίο το δοκίμασα σε άλλη συσκευή και λειτουργεί κανονικά .
Δεν ξέρω και εγώ πόσες φορές έχω πάρει τηλ. τις βλάβες του con-x tv. Και δυστυχώς την πληρώνουν τα παιδιά στο τηλεφωνικό κέντρο που δεν φταίνε σε τίποτα και ακούνε τις φωνές μου αφού έχω αγανακτήσει.
Το θέμα είναι πως θέλω να κάνω διακοπή , αλλά στο συμβόλαιο η δέσμευση είναι για ένα χρόνο και είμαι υποχρεωμένος να πληρώνω μια υπηρεσία που έχει συνεχώς προβλήματα.
Δεν ξέρω για τους άλλους αλλά θα σας πρότεινα να μην σκεφτείτε καν να βάλετε con-x tv . Δεν υπάρχει βδομάδα που να μην είχα πρόβλημα .

όταν εγώ είχα προβλήματα τα όποια δε λύθηκαν έκανα καταγγελία σύμβασης (ένα έντυπο που μου έστειλε το 134) και η υπηρεσία καταργήθηκε ατελώς, εντός του χρόνου της δέσμευσης

maik
22-07-10, 21:19
Λοιπον θα θελα να κανω μια ερωτηση εχω conn-x tv και δηλωσα βλαβη και μου ειπανε να επιστρεψω τον εξοπλισμο διοτι δεν το αντεχει η γραμμη μου αλλα εγω επειδη τον εχω πληρωσει θα παρω τα λευτα μου πισω?Να επισημανω οτι τον εξοπλισμο τον προμυθευτικα απο τον ΓΕΡΜΑΝΟ

Πως τον εχεις πληρωσει δηλαδη;

sdikr
22-07-10, 21:31
Πως τον εχεις πληρωσει δηλαδη;

Αν πήρε με τον σκληρό δίσκο πχ
ρε συ Μιχάλη, χαλαρα!!

imcan
22-07-10, 23:56
Παιδιά έχω αγανακτήσει από την ημέρα που έβαλα con-x tv . Από την πρώτη μέρα που πήγα να κάνω εγκατάσταση μου χαλασε το Internet και έκαναν 10 μέρες να έρθουν να μου το φτιάξουν. Όταν έχω ανοιχτό το con-x tv με πετάει συνέχεια εκτός και έχω συνέχεια προβλήματα με τον ήχο , εδώ και 2 μέρες δεν έχει ήχο κανένα κανάλι και αυτοί επιμένουν πως φταίει το καλώδιο hdmi το οποίο το δοκίμασα σε άλλη συσκευή και λειτουργεί κανονικά .
Δεν ξέρω και εγώ πόσες φορές έχω πάρει τηλ. τις βλάβες του con-x tv. Και δυστυχώς την πληρώνουν τα παιδιά στο τηλεφωνικό κέντρο που δεν φταίνε σε τίποτα και ακούνε τις φωνές μου αφού έχω αγανακτήσει.
Το θέμα είναι πως θέλω να κάνω διακοπή , αλλά στο συμβόλαιο η δέσμευση είναι για ένα χρόνο και είμαι υποχρεωμένος να πληρώνω μια υπηρεσία που έχει συνεχώς προβλήματα.
Δεν ξέρω για τους άλλους αλλά θα σας πρότεινα να μην σκεφτείτε καν να βάλετε con-x tv . Δεν υπάρχει βδομάδα που να μην είχα πρόβλημα .

Για το πρόβλημα με τον ήχο μπορώ να σου πω ότι φταίει ο συγκεκριμένος συνδυασμός του μοντέλου της TV με το STB που έχεις. Αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Έχω μια SONY46W5500 και με το Pirelli της περισσότερες φορές δεν έχω ήχο όταν συνδέομαι με το HDMI καλώδιο. Με το SCART παίζει μια χαρά. Παλιότερα που είχα ένα Tiglin STB δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Αν συνεχίσεις να έχεις διάφορα προβλήματα όπως λες μπορείς να καταργήσεις επικαλούμενος αδυναμία παροχής της υπηρεσίας λόγω τεχνικών προβλημάτων. Θα έρθει τεχνικός να δει τη γραμμή σου και να βεβαιώσει το πρόβλημα και εάν όντως δεν γίνεται τίποτα μπορείς να διακόψεις χωρίς ποινές.

alex24
23-07-10, 00:23
Πως τον εχεις πληρωσει δηλαδη;

Πηρα με τον σκληρο και θελω να μαθω εαν θα παρω τα χρηματα μου πισω ή θα μου τα αφαιρεσουν απο καποιο λογαριασμο;)

soccermania
23-07-10, 13:57
Σημερινές μεταδόσεις από τον ΟΤΕ:
# 17:30EUROSPORT 2
ΜΠΙΤΣ ΣΟΚΕΡ: ΑΓΓΛΙΑ - ΓΕΡΜΑΝΙΑ
# 18:00EUROSPORT 2
ΜΠΙΤΣ ΣΟΚΕΡ: ΡΩΣΙΑ - ΡΟΥΜΑΝΙΑ
# 19:00EUROSPORT
ΦΙΛΙΚΟ: ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ - ΤΒΕΝΤΕ
# 19:15EUROSPORT 2
ΜΠΙΤΣ ΣΟΚΕΡ: ΙΣΠΑΝΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ
# 19:30CONN-X SPORTS 1
ΦΙΛΙΚΟ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ
# 20:30EUROSPORT 2
ΜΠΙΤΣ ΣΟΚΕΡ: ΟΛΛΑΝΔΙΑ - ΑΝΔΟΡΑ
# 21:30EUROSPORT
ΦΙΛΙΚΟ: ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΙΣ - ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ

achilleasltb
23-07-10, 15:36
Για το πρόβλημα με τον ήχο μπορώ να σου πω ότι φταίει ο συγκεκριμένος συνδυασμός του μοντέλου της TV με το STB που έχεις. Αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Έχω μια SONY46W5500 και με το Pirelli της περισσότερες φορές δεν έχω ήχο όταν συνδέομαι με το HDMI καλώδιο. Με το SCART παίζει μια χαρά. Παλιότερα που είχα ένα Tiglin STB δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Αν συνεχίσεις να έχεις διάφορα προβλήματα όπως λες μπορείς να καταργήσεις επικαλούμενος αδυναμία παροχής της υπηρεσίας λόγω τεχνικών προβλημάτων. Θα έρθει τεχνικός να δει τη γραμμή σου και να βεβαιώσει το πρόβλημα και εάν όντως δεν γίνεται τίποτα μπορείς να διακόψεις χωρίς ποινές.

Ο ήχος διακόπηκε ξαφνικά , δεν είναι ότι έβαλα τώρα το HDMI , το Scart είναι αδύνατο να μπει διότι έχω βάλει βάση τηλεόρασης για TFT SAMSUNG τηλεόραση για τον τοίχο και εμποδίζει η βάση.
Αυτό που με εξοργίζει είναι όμως η κοροϊδία. Ξαναπήρα σήμερα Παρασκευή τηλέφωνο για να δω τι θα γίνει με τη βλάβη . Μιλάω με μία τεχνικό και μου λέει πως σήμερα έστειλαν την βλάβη στην φόρμα . Την ρωτάω από την Δευτέρα σήμερα την στείλατε; Μου απαντάει πως την Τετάρτη πήρα για την βλάβη και πως με πήρε η ίδια και δεν το σήκωνα (5 δεύτερα κλήση που δεν πρόλαβα ) . Να της λέω πως την Δευτέρα πήρα και να επιμένει και να με ηρωνεύεται πως την Τετάρτη πήρα τηλ.
Κλείνω το τηλέφωνο και βλέπω στο κινητό μου πως η αναπάντητη από con-x tv ήταν την Δευτέρα . ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!!! Νομίζουν πως είμαστε κορόϊδα να πληρώνουμε κερατιάτικα λεφτά για υπηρεσίες που δεν μας προσφέρουν και να χρεώνουν στον λογαριασμό επιπλέον από αυτά που σου λένε πως έχει το πακέτο.
Συγγνώμη αν ζάλισα κάποιους και ευχαριστώ τα παιδιά για τις πληροφορίες για το πως μπορεί να λυθεί το πρόβλημα και πως μπορώ να βρω το δίκιο μου...

soccermania
23-07-10, 19:20
Τον αγώνα για το γερμανικό Σούπερ Καπ, το Μπάγερν Μ.- Σάλκε, θα μεταδώσει το Conn-X TV Sport στις 18.45 της 7ης Αυγούστου. Επίσης, το αθλητικό κανάλι του ΟΤΕ θα δείξει το φιλικό Γκλάντμπαχ-Λίβερπουλ την Κυριακή 1η Αυγούστου, στις 15.00.

soccermania
26-07-10, 12:09
Στην Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης αναμένεται να ανακοινωθεί η επίσημη λειτουργία του δορυφορικού πακέτου Conn-X Sat του ΟΤΕ, σύμφωνα με την εφημερίδα "Ισοτιμία". Το Conn-X Sat αναμένεται να προσφέρει ελκυστικά πακέτα θεματικών καναλιών με μικρότερη συνδρομή από τη Nova. Αναμένουμε…

Eki_13
26-07-10, 12:49
ρε παιδια ξερει κανενας να ξανει stream στο ιντερνετ απο το connx? μηπως και δουμε την παναθα..

[DSL]MANOS
26-07-10, 13:08
Στην Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης αναμένεται να ανακοινωθεί η επίσημη λειτουργία του δορυφορικού πακέτου Conn-X Sat του ΟΤΕ, σύμφωνα με την εφημερίδα "Ισοτιμία". Το Conn-X Sat αναμένεται να προσφέρει ελκυστικά πακέτα θεματικών καναλιών με μικρότερη συνδρομή από τη Nova. Αναμένουμε…
Για 18 ευρώ λένε.

sexrazat
27-07-10, 15:35
Το Conn-x TV εξασφάλισε και θα προβάλλει ζωντανά τους αγώνες Ολυμπιακού, Άρη και ΑΠΟΕΛ για τον 3ο Προκριματικό Γύρο του Europa League καθώς και τον διεθνή φιλικό αγώνα της Εθνικής Ελλάδος.


29 Ιουλίου Jagiellonia - Άρης 21:45, Conn-x TV Sport 1

5 Αυγούστου Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός 21:00, Conn-x TV Sport 1

5 Αυγούστου Jablonec – ΑΠΟΕΛ 21:00, Conn-x TV Sport 2


Διεθνής Φιλικός Αγώνας


11 Αυγούστου Σερβία – Ελλάδα 21:30, Conn-x TV Sport 1

vagos22
27-07-10, 18:33
Πήρε ...και Κόπα Σουνταμερικάνα!

Σύμφωνα με πληροφορίες, ο ΟΤΕ προχώρησε και σε νέο "χτύπημα", καθώς απέκτησε τα τηλεοπτικά δικαιώματα του Κόπα Σουνταμερικάνα, το οποίο είναι κάτι σαν το Europa League της Ευρώπης, αλλά το αντίστοιχο στη Ν. Αφρική. gazzeta

νομίζω ομως πως το Σουνταμερικάνα ειναι της Λατινικής Αμερικής κ οχι Αφρικής

soccermania
27-07-10, 18:54
:oneup:

soccermania
28-07-10, 16:27
Από satleo.gr :
Οι εκτός έδρας αναμετρήσεις Άρη, Ολυμπιακού και ΑΠΟΕΛ στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League αλλά και το πρώτο φιλικό της Εθνικής ποδοσφαίρου στην μετά-Ρεχάγκελ εποχή, έρχονται αποκλειστικά και ζωντανά στα αθλητικά κανάλια του Conn-x TV!
Αναλυτικά το πρόγραμμα των μεταδόσεων:

UEFA Europa League 3ος προκριματικός γύρος:

Ημερομηνία


Αγώνας


Ώρα


Κανάλι

29/7/10


Jagiellonia Bialystok - Άρης


21:45


Conn-x TV Sport1

5/8/10


Maccabi Tel Aviv - Ολυμπιακός


21:00


Conn-x TV Sport1

5/8/10


FK Jablonec 97 - ΑΠΟΕΛ


21:00


Conn-x TV Sport2

Φιλικά Εθνικών Ομάδων:

Ημερομηνία


Αγώνας


Ώρα


Κανάλι

11/8/10


ΣΕΡΒΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ


21:30


Conn-x TV Sport1

Η νέα σεζόν ξεκινάει με ευρωπαϊκές προκλήσεις για «κίτρινους» και «ερυθρόλευκους», που «διψούν» για διάκριση στα γήπεδα της Πολωνίας και του Ισραήλ.

O Άρης ταξιδεύει στα σύνορα Πολωνίας-Λευκορωσίας και στο μακρινό Μπιάλιστοκ, όπου την Πέμπτη 29 Ιουλίου, αναζητάει με πάθος και δύναμη, ένα θετικό αποτέλεσμα για σοβαρή υποθήκη πρόκρισης, εν’ όψει της ρεβάνς.

Στο Τελ Αβίβ μια εβδομάδα μετά, την Πέμπτη 5 Αυγούστου, ο Ολυμπιακός αποκαλύπτει τα νέα του μεγάλα αποκτήματα και φιλοδοξεί να προσπεράσει τη Μακάμπι, στο κυνήγι μιας θέσης που οδηγεί στα play-off της διοργάνωσης.

Στο πλαίσιο του 3ου προκριματικού γύρου του Europa League, την ίδια ημέρα στην Τσεχία, το ΑΠΟΕΛ κοντράρεται με τη Γιάμπλονετς 97, με το Conn-x TV να καλύπτει ζωντανά και αποκλειστικά την προσπάθεια της κυπριακής ομάδας.

Επιπλέον, το Conn-x TV εξασφάλισε τα δικαιώματα αποκλειστικής τηλεοπτικής μετάδοσης, του πρώτου φιλικού αγώνα της Εθνικής Ελλάδος για τη νέα σεζόν. Εν’ όψει του «μαραθωνίου» των προκριματικών αγώνων για τα τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2012, ο Φερνάντο Σάντος κάνει ντεμπούτο στον πάγκο της Εθνικής με αντίπαλο τη Σερβία την Τετάρτη 11 Αυγούστου στο Βελιγράδι.

singara
30-07-10, 11:38
παιδια κανα νεο για αυγουστο ξερουμε
η ακομα τιποτα

soccermania
30-07-10, 11:56
Conn-x vs Nova και οι συμμαχοί τους

Θα βλέπατε το NovaSports και το NovaCinema στο μπουκέτο του Conn-x TV; Συμβαίνει ήδη μέσα από την πλατφόρμα της On Telecoms , στην τιμή του μπουκέτου της Nova, και είναι μια εκ των δύο εισηγήσεων που έχει στα χέρια του ο ΟΤΕ. Η δεύτερη είναι για την σπάσιμο των αποκλειστικών συμφωνιών που έχει η Nova με τα ελεύθερα κανάλια που λήγει το 2012 . Η σκέψη που επικρατεί στον ΟΤΕ. Αν δεν ο ανταγωνιστής σου είναι χρόνια στην αγορά και έχει κλειδώσει όλο το ενδιαφέρον περιεχόμενο, τότε το μόνο που σου μένει είναι να το αγοράσει από τον πάροχο περιεχομένου. Και αν δεν θέλει να το πράξει, τότε να τον εξαναγκάσεις προσφεύγοντας στην επιτροπή ανταγωνισμού. (sdtv.gr)

soccermania
31-07-10, 16:36
Πολλά αθλητικά δικαιώματα θα επιδιώξει να πάρει ο ΟΤΕ
....
Τους τελευταίους μήνες, ο ΟΤΕ προσπαθεί να αντιμετωπίσει τις απώλειες πελατών με νέα πακέτα υπηρεσιών. Το «πρόβλημα» είναι η καθυστέρηση που υπάρχει στην έγκρισή τους από την Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων. Αυτή τη στιγμή, εκκρεμούν στην ΕΕΤΤ πάνω από 8 πακέτα που έχουν κατατεθεί προς έγκριση και τα οποία δεν έχουν ακόμα πάρει το «πράσινο φως» ώστε να βγουν στην αγορά. Πέραν των πακέτων, ο ΟΤΕ θα επιδιώξει να εκμεταλλευτεί την επικείμενη είσοδό του στη δορυφορική τηλεόραση.
Το λανσάρισμα των υπηρεσιών αναμένεται να πραγματοποιηθεί το τελευταίο τρίμηνο του έτους με πακέτα που θα είναι ανταγωνιστικά. «Ο ΟΤΕ κάνει προσπάθεια να διαφοροποιηθεί κυρίως όσον αφορά τις τιμές των πακέτων για τη δορυφορική τηλεόραση», δηλώνουν στελέχη του ΟΤΕ.
Ισοστάθμιση
Οι υπηρεσίες συνδρομητικής τηλεόρασης (δορυφορικής αλλά και επίγειας μέσω ευρυζωνικών συνδέσεων) εκτιμάται ότι μπορούν να βοηθήσουν στην ισοστάθμιση των απωλειών πελατών από τη σταθερή τηλεφωνία. Στο συγκεκριμένο τομέα, σημαντικό ρόλο παίζει και το περιεχόμενο και δη το αθλητικό.
Γι’ αυτό και ο ΟΤΕ πήρε τα δικαιώματα για τη μετάδοση μέσω της πλατφόρμας Conn-x TV των εκτός έδρας ποδοσφαιρικών αναμετρήσεων του Άρη, του Ολυμπιακού και του ΑΠΟΕΛ στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League (29/7 και 5/8) καθώς και του φιλικού αγώνα Ελλάδας - Σερβίας.
Σύμφωνα με παρατηρητές της αγοράς, ο ΟΤΕ θα επιδιώξει να πάρει τα δικαιώματα για όσο το δυνατόν περισσότερο αθλητικές διοργανώσεις και δη ποδοσφαιρικές, προκειμένου να «πιέσει» τη Nova.

(Του Δημήτρη Μαλλά και της Μαρίας Μόσχου στην Ημερησία)

........Auto merged post: soccermania πρόσθεσε 85 λεπτά και 15 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ρωτάει κόσμος τι γίνεται με τα τηλεοπτικά δικαιώματα του Καμπιονάτο, το οποίο ξεκινάει το διήμερο 28 και 29 Αυγούστου. Από πού θα το βλέπουμε. Μέχρι και την περυσινή σεζόν (2009-10) τα δικαιώματα στην Ελλάδα είχαν χωριστεί ανάμεσα σε Nova και ΟΤΕ, αλλά απ’ το 2010-11 ξεκινάει η κεντρική διαχείριση. Δηλαδή, όποιος τα πάρει, θα τα πάρει όλα!
Το θέμα είναι ότι μέχρι αυτή την στιγμή δεν υπάρχει κάτι νεώτερο. Η εταιρία που χειρίζεται τα δικαιώματα για την Ελλάδα κάνει προσπάθειες, βρίσκεται σε συζητήσεις, αλλά συμφωνία δεν υπάρχει. Μέχρι και πριν λίγο καιρό υπήρχε η βεβαιότητα ότι το Καμπιονάτο είχε πάει στη Nova. Κάποια εμπλοκή που παρουσιάστηκε, όμως, έφερε ξανά το θέμα στην αβεβαιότητα.
Ο ΟΤΕ ξαναμπήκε στην μάχη των δικαιωμάτων που, σύμφωνα με πληροφορίες, κοστίζουν γύρω στα 3 εκ. ευρώ την σεζόν. Και δεν αποκλείεται, τελικά, να τα αποκτήσει.
Τη νέα σεζόν, η ιδιαιτερότητα που υπάρχει στα τηλεοπτικά δικαιώματα του Καμπιονάτο είναι ότι θα προβάλλεται αγώνας και την Παρασκευή. Συν αυτούς του Σαββάτου και της Κυριακής.
Με δεδομένη την οικονομική κρίση, το γεγονός ότι την ίδια στιγμή βρίσκονται σε εκκρεμότητα ή κλείνουν μέρος της κεντρικής διαχείρισης της Σούπερ Λίγκας (μάλιστα με επέκταση στη σύμβαση της Nova) και της Ευρωλίγκα μπάσκετ, κάνει (τουλάχιστον) προβληματική την απόκτηση των δικαιωμάτων του Καμπιονάτο απ’ το κανάλι που θα συμφωνήσει για τα δύο πρώτα. Που στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι η Nova.
Ωστόσο, τίποτα δεν μπορεί να θεωρηθεί ως δεδομένο. Κατά την εκτίμηση του gazzetta.gr, o OTE έχει ένα προβάδισμα, αλλά κανείς δεν μπορεί να ξεγράψει τη Nova. Μέχρι το Δεκαπενταύγουστο αναμένεται να ξεκαθαρίσει, έτσι ή αλλιώς, το θέμα.

........Auto merged post: soccermania πρόσθεσε 8 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Η έναρξη του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας στις 28 Αυγούστου επιταχύνει τις διαβουλεύσεις για το μέλλον των τηλεοπτικών δικαιωμάτων. Η πιθανή ένταξη του Ολυμπιακού στην κεντρική διαχείριση στο μέλλον, φαίνεται πως είναι για μια ακόμη φορά το «αγκάθι» στις νέες συμφωνίες που κυοφορούνται. Ενώ η ΕΡΤ φερόταν να βρίσκεται κοντά σε συμφωνία με τη Nova μετά την απόσυρση του ΣΚΑΪ από τη μετάδοση αγώνων ποδοσφαίρου, η ενεργοποίηση της δεύτερης δορυφορικής πλατφόρμας στη χώρα μας, της ConnX Sat από τον ΟΤΕ ανακατεύει πάλι την τράπουλα.
Ο ΟΤΕ θεωρείται βέβαιο πως θα μπει στο παιχνίδι των τηλεοπτικών δικαιωμάτων και η «ελευθερία» του Ολυμπιακού τα δικαιώματα του οποίου κατέχει για ένα ακόμη χρόνο η ΕΡΤ, φαίνεται πως έχει εξαιρετική σημασία στο περίπλοκο σταυρόλεξο των διαπραγματεύσεων. (εφημ.Ισοτιμία)

npil
31-07-10, 18:09
παιδια γεια σας, προσφατα εχω αναβαθμιση γραμμης και θα ηθελα να ξερω αν αξιζει να βαλω το tv
Downstream Upstream
SNR Margin (dB): 9.9 9.9
Attenuation (dB): 39.0 33.8
Output Power (dBm): 12.3 19.7
Attainable Rate (Kbps): 12860 542
Rate (Kbps): 10747 546

ακομα πως θα βλεπω στην τηλεοραση που ειναι σε μερος που ειναι μακρια απο την συνδεση του τηλεφωνου μου
ευχαριστω

partali7
01-08-10, 19:21
Καλησπερα,μια ερωτησουλα ολη κι ολη. Υπαρχει η δυνατοτητα να αγορασω εναν αγωνα που θα δειξει το conx-tv και να τον δω σε live streaming οπως πχ κανω με την nova με 5 ευρω??

[DSL]MANOS
01-08-10, 19:57
Όχι...

sdikr
01-08-10, 20:17
παιδια γεια σας, προσφατα εχω αναβαθμιση γραμμης και θα ηθελα να ξερω αν αξιζει να βαλω το tv
Downstream Upstream
SNR Margin (dB): 9.9 9.9
Attenuation (dB): 39.0 33.8
Output Power (dBm): 12.3 19.7
Attainable Rate (Kbps): 12860 542
Rate (Kbps): 10747 546

ακομα πως θα βλεπω στην τηλεοραση που ειναι σε μερος που ειναι μακρια απο την συνδεση του τηλεφωνου μου
ευχαριστω

είσαι οριακά, το σίγουρο είναι οτι αν θα βάλεις conn-x tv θα κατέβει ο συγχρονισμός (λόγο snr) κάπου στα 7500 - 8500

για να δείς μακριά απο εκεί που είναι το τηλ, καλώδιο δικτύου powerline adapter

soccermania
01-08-10, 22:05
"Καυτή" εβδομάδα για Nova και Conn-X TV!

Δεν είναι υπερβολικός ο προσδιορισμός «καυτή» που χρησιμοποιούμε για την εβδομάδα που μπαίνει αύριο, τόσο για τη Nova, όσο και για το Conn-X TV, καθώς έχουν δύο …συν ένα πολύ μεγάλα παιχνίδια που πρέπει να βγάλουν εις πέρας ως προς τις μεταδόσεις τους.

Το «συν ένα» είναι η ρεβάνς του Άρη με την Γιανγκελόνια, τα τηλεοπτικά δικαιώματα της οποίας μέχρι αυτή την στιγμή είναι ανοιχτά, δεν έχουν κλείσει στη Nova ή τον ΟΤΕ, κάτι που αναμένεται να γίνει λογικά την Δευτέρα.

Από εκεί και πέρα υπάρχει η μεγάλη (ιστορική έως ένα σημείο) ρεβάνς του ΠΑΟΚ με τον Άγιαξ στη Τούμπα (το έως ένα σημείο έχει να κάνει με τον σκόπελο των πλέι-οφ που πρέπει να ξεπεράσει ο «Δικέφαλος» του Βορρά, αν προκριθεί επί του «Αίαντα») που θα μεταδώσει την Τετάρτη το Novasports 1, το οποίο ρίχνει όλο το βάρος του (τούτη την στιγμή) στην συγκεκριμένη αναμέτρηση.

Την δε Πέμπτη έρχεται η ώρα του Conn-X TV που θα έχει την ρεβάνς του Ολυμπιακού, κόντρα στην Μακάμπι στο Ισραήλ και θα είναι η πρώτη φορά που το αθλητικό κανάλι του ΟΤΕ, θα δείξει ένα τόσο κρίσιμο παιχνίδι (μάλιστα σε ευρωπαϊκό επίπεδο) των «ερυθρολεύκων».

Από εκεί και πέρα, μην ξεχνάμε ότι την Πέμπτη θα γίνει η κλήρωση των πλέι-οφ του Τσάμπιονς Λιγκ και του Europa League και, σιγά-σιγά, το «πάρτι» στις δύο κορυφαίες διασυλλογικές διοργανώσεις της Ευρώπης μπαίνει στο πιο ενδιαφέρον (τηλεοπτικά) σημείο του. Μέχρι το επόμενο, βέβαια που είναι η φάση των ομίλων.

Το Καμπιονάτο...

Στην τελική ευθεία μπαίνει το θέμα των τηλεοπτικών δικαιωμάτων στην Ελλάδα του Καμπιονάτο για την ερχόμενη διετία. Δικαιωμάτων που όπως γράψαμε το Σάββατο εξακολουθούν να βρίσκονται στον "αέρα", καθώς ακόμα δεν έχουν κλείσει, σε Nova ή Conn-X TV. Η εβδομάδα που μπαίνουμε από αύριο ίσως φέρει εξελίξεις και σε αυτόν τον τομέα.

Η Πριμέρα Ντιβιζιόν και ο ΣΚΑΙ

Γύρω στο Δεκαπενταύγουστο αναμένεται να οριστεί το τηλεοπτικό πρόγραμμα της πρώτης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν που και για την σεζόν 2010-11 (όπως συνέβη το 2009-10 και θα συμβεί το 2011-12) θα μεταδίδονται στην Ελλάδα από ΣΚΑΙ και Conn-X TV. (gazzetta.gr)

prjohn
02-08-10, 02:17
Μακάρι να το πάρει η Nova το ιταλικό , γιατί δε γίνεται να πληρώνουμε 15 διαφορετικούς παρόχους. Άλλωστε από όσο διαβάζω βλέπω αρκετά προβληματάκια στο connxtv.

treli@ris
02-08-10, 12:13
Μακάρι να το πάρει η Nova το ιταλικό , γιατί δε γίνεται να πληρώνουμε 15 διαφορετικούς παρόχους. Άλλωστε από όσο διαβάζω βλέπω αρκετά προβληματάκια στο connxtv.

Ναι, ας τα παρει ολα η Nova και μετα να γκρινιαζετε για τη συνδρομη. Το connx-tv μεσω iptv δεν εχει σχεση με το αντιστοιχο δορυφορικο.

soccermania
02-08-10, 14:28
Όχι ρε φίλε γιατί να πάρει η NOVA το CAMPIONATO; Για να ζητάει μετά 60άρια το μήνα; Μια χαρά είναι ο ΟΤΕ.

npil
02-08-10, 19:34
Σορρυ, αλλα θα θελα να ξερω πως θα καταφερω εγω και αλλοι τοσοι συνδρομητες του ΟΤΕ που εχουμε μακρυα τη γραμμη μας απο τον ΟΤΕ και δεν πιανουμε πανω απο 10ΜΒΤ .Πως θα εχουμε ενα αξιοπιστο ιντερνετ και τηλεοραση μαζι ,ωστε να μπορω να βλεπω και TV και να κατεβαζω σχετικα καλα?

Αν αυτο δεν ειναι σοβαρη αιτια να μην βαλω το connextv πια ειναι? προτιμω την καφετερια και να βλεπω εκει τον αγωνα , παρα να εχω κοψιματα στην οθονη τησ tv μου οπως και υποτιτλους αλλου για αλλου.Τι στο καλο ολοι τεχνικοι πρεπει να γινουμε για να δουλευει κατι σωστα σαυτη την χωρα?????
ελεος

sdikr
02-08-10, 19:51
Σορρυ, αλλα θα θελα να ξερω πως θα καταφερω εγω και αλλοι τοσοι συνδρομητες του ΟΤΕ που εχουμε μακρυα τη γραμμη μας απο τον ΟΤΕ και δεν πιανουμε πανω απο 10ΜΒΤ .Πως θα εχουμε ενα αξιοπιστο ιντερνετ και τηλεοραση μαζι ,ωστε να μπορω να βλεπω και TV και να κατεβαζω σχετικα καλα?

Αν αυτο δεν ειναι σοβαρη αιτια να μην βαλω το connextv πια ειναι? προτιμω την καφετερια και να βλεπω εκει τον αγωνα , παρα να εχω κοψιματα στην οθονη τησ tv μου οπως και υποτιτλους αλλου για αλλου.Τι στο καλο ολοι τεχνικοι πρεπει να γινουμε για να δουλευει κατι σωστα σαυτη την χωρα?????
ελεος

με 10 θα βλέπεις άνετα, το ίδιο και με 8, το tv τραβάει όταν παίζει κοντά στα 4mbit

Απο εκεί και πέρα, περιμένεις μέχρι να βγεί το conn-x sat

npil
02-08-10, 19:53
με 10 θα βλέπεις άνετα, το ίδιο και με 8, το tv τραβάει όταν παίζει κοντά στα 4mbit

Απο εκεί και πέρα, περιμένεις μέχρι να βγεί το conn-x sat

ευχαριστω , αλλα εδω μου λενε οτι απο 10 που τρεχει τωρα αν βαλω tv θα πεσω στα 7,5 αρα μιλαμε για το μισο σε tv και το αλλο μισο σε νετ?

sdikr
02-08-10, 19:58
ευχαριστω , αλλα εδω μου λενε οτι απο 10 που τρεχει τωρα αν βαλω tv θα πεσω στα 7,5 αρα μιλαμε για το μισο σε tv και το αλλο μισο σε νετ?

Μόνο όταν παίζει η tv

ΥΓ σου είπα απο 7.5 εως και 8.5

arj
02-08-10, 22:31
Παιδια καλησπέρα, ξέρει κανείς εάν το connx-tv έχει πακέτο για ξενοδοχεία? Και πόσο περίπου το χρεώνει?

sexrazat
02-08-10, 23:54
[QUOTE=arj;]Παιδια καλησπέρα, ξέρει κανείς εάν το connx-tv έχει πακέτο για ξενοδοχεία? Και πόσο περίπου το χρεώνει?[/QUOTE

Από 15/6/2010 διατίθενται προς πώληση δύο ειδικά πακέτα της υπηρεσίας Conn-x TV :

1. για πρακτορεία ΟΠΑΠ, στην τιμή των 25,90 € (με ΦΠΑ 21%) για τους πρώτους 12 μήνες. Μετά το πέρας του 12μηνου η τιμή διαμορφώνεται στα 39,90 € (με ΦΠΑ 21%)

2. για χώρους εστίασης και ψυχαγωγίας ( π.χ. καφετέριες, bar, εστιατόρια, εντευκτήρια, μπαρ/εστιατόρια ξενοδοχείων κ.λπ. ), στην τιμή των 29,90 € (με ΦΠΑ 21%) για τους πρώτους 12 μήνες. Μετά το πέρας του δωδεκάμηνου η τιμή διαμορφώνεται στα 49,90 € (με ΦΠΑ 21%).

Τα πακέτα έχουν ελάχιστη διάρκεια παραμονής 12 μήνες. Κατάργηση πριν από τη λήξη της δέσμευσης επιφέρει την επιβολή ποινών. Εξαιρούνται οι περιπτώσεις επιβεβαιωμένων τεχνικών προβλημάτων
(εντός 30 ημερών από την ημερομηνία ενεργοποίησης της υπηρεσίας) και υπαναχώρησης (εντός 14 ημερολογιακών ημερών από την κατάθεση του αιτήματος) .

Τα πακέτα Conn-x TV για επαγγελματίες έχουν τα εξής χαρακτηριστικά:
• περιλαμβάνουν μόνο τα αθλητικά κανάλια Conn-x TV Sport 1, 2, 3 το ESPN Classic και το ESPN America
• δεν παρέχονται υπηρεσίες Video on Demand (Film Express & Film Club)
• δεν παρέχεται το προαιρετικό πακέτο Premium
• έχουν 12μηνη διάρκεια ελάχιστης παραμονής στην υπηρεσία
• δεν επιτρέπεται η ένταξη σε τρέχουσα προσφορά για τα συγκεκριμένα πακέτα

Απαραίτητη προϋπόθεση για την ένταξη στα παραπάνω πακέτα είναι ο πελάτης να έχει γραμμή ΟΤΕ και σύνδεση Conn-x. Στα επαγγελματικά πακέτα θα διατίθεται δωρεάν το ασύρματο router και για τον αποκωδικοποιητή θα ισχύει η τρέχουσα εμπορική προσφορά.

Απαραίτητα δικαιολογητικά για τη σύναψη του συμβολαίου είναι :
- Άδεια λειτουργίας του καταστήματος ή Υπογεγραμμένη Σύμβαση ΟΠΑΠ
- Φωτοαντίγραφο ταυτότητας και αποδεικτικό ΑΦΜ του κατόχου της τηλεφωνικής γραμμής

prova1
03-08-10, 13:35
Να ρωτησω κατι...
Ξερετε αν μπορω και πως να διακοψω την συνδρομη μου στο connex tv σε χρονικο διαστημα μικροτερο του ενος χρονου? Εχω το connex αλλα δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος με την ταχυτητα του (ηρακλειο Κρητης) και ακουω πολυ καλα λόγια για την Forthnet εδω....
Ευχαριστω

soccermania
03-08-10, 14:23
Η απόφαση για «φιλέτο» στο Conn-X TV

Τις αμέσως ερχόμενες μέρες, το Conn-X TV του ΟΤΕ θα προχωρήσει στην μετάδοση αθλητικών γεγονότων που θεωρούνται και είναι «φιλέτο». Η αρχή έγινε την περασμένη Πέμπτη, με την κάλυψη του εκτός έδρας αγώνα του Άρη, κόντρα στην Γιανγκελόνια για την γ’ προκριματική φάση του Europa League και η συνέχεια δίνεται αυτή την εβδομάδα. Με την μετάδοση (την Πέμπτη) της κρίσιμης ρεβάνς, Μακάμπι-Ολυμπιακού (επίσης γ’ προκριματική φάση Europa League), των φιλικών του Παναθηναϊκού (Τετάρτη και Κυριακή ξημερώματα) στις ΗΠΑ, κόντρα σε Ίντερ και Μίλαν και την άλλη Πέμπτη (11/8), με το εκτός έδρας φιλικό της Ελλάδας με την Σερβία. Το πρώτο παιχνίδι του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, με τον Φερνάντο Σάντος στον πάγκο. Όλα αυτά δίνουν την εντύπωση ότι στον ΟΤΕ πάρθηκε η απόφαση για να αποκτηθεί αθλητικό προϊόν-«φιλέτο». Το θέμα, βέβαια, είναι πως θα δοθεί η συνέχεια. Η Α1 μπάσκετ αποτελεί μία ενδεχόμενη περίπτωση, έναν τομέα τηλεοπτικών δικαιωμάτων που θα πάρει αρκετό χρόνο, μέχρι να ξεκαθαρίσει. Θυμίζουμε ότι το Κύπελλο Ελλάδας θα προβάλλεται από την ερχόμενη σεζόν απ’ το Conn-X TV, ενώ θα συνεχίσει στο «μπουκέτο» του ΟΤΕ και η Β’ Εθνική. Κοντολογίς, ο ΟΤΕ θα διεκδικήσει ότι είναι ελεύθερο στην αγορά και, υπό αυτή την έννοια, η κόντρα με τη Nova, θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον. (gazzetta.gr)

soccermania
04-08-10, 00:46
Φρέσκα νέα από την NOVA! Μόλις με ενημερώσανε ότι ο εξοπλισμός θα κοστίζει 129 ευρώ. Και η συνδρομή 5 ευρώ τον μηνά επιπλέον, εκτός αν κάνεις καινούργιο συμβόλαιο 12μηνης διάρκειας.
(από αναγνώστη του satleo.gr)

Το παραπάνω "νταβατζηλίκι" της NOVA αφιερωμένο σε αυτούς που θέλουν να πάρει τα πιο πολλά αθλητικά το εβραιοκάναλο.Εν μέσω κρίσης και ενω όλοι ρίχνουν τις τιμές αυτοί το βιολί τους!

ionized
04-08-10, 14:03
Παιδια εχουμε κανενα νεο για τον αγωνα του Αρη αυριο;;;

soccermania
04-08-10, 14:49
Όχι ακόμη τίποτα.Πάντως αν πάρει και τον ΑΡΗ για αύριο θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσει και τα 3 αθλητικά του κανάλια ο ΟΤΕ αφού εκτός του Ολυμπιακού δείχνει και τη ρεβάνς του ΑΠΟΕΛ στη Τσεχία με τη Γιάμπλονετς. (οι παρακάτω αράδες από gazzetta.gr)
Η σύνδεση του Conn-X TV Sport 1 αύριο το βράδυ με το Ισραήλ και το γήπεδο της Μακάμπι, θα γίνει περίπου είκοσι λεπτά πριν την έναρξη του μεγάλου αγώνα του Ολυμπιακού. Οι απεσταλμένοι του "μπουκέτου" του ΟΤΕ, Αντρέα Παλομπαρίνι και Λάμπρος Μπαλάφας, θα δώσουν όλο το ρεπορτάζ λίγο πριν την σέντρα, τις συνθέσεις, ενώ πιθανότατα θα μιλήσει και παίκτης του Ολυμπιακού που θα βρίσκεται στον πάγκο.

danko
04-08-10, 17:01
Παιδιά ισχύει ότι χρειάζεται tv tuner ή είσοδο hdmi για να δουλέψει το conn-x tv στο pc?:hmm: Eπίσης με PSTN δουλεύει κανονικά ή θέλει ISDN?

manicx
04-08-10, 17:20
Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση; Η αντιγραφή προγράμματος σε DVD Recorder (ή μέσω κάρτας σύλληψης στο PC) είναι εφικτή ή χρειάζομαι PVR και μόνο;

JOS
04-08-10, 17:42
Γεια κι απο μενα.Μολις μου εκαναν την συνδεση του connex tv οταν μπαινω σε ΄βαριες΄σελιδες στο ιντερνετ με πεταει εξω χωρις να εχω βαλει ακομη τον εξοπλισμο.Εχω 2mb συνδεση.Υπαρχει περιπτωση να φταιει αυτο;

soccermania
05-08-10, 18:32
Σημερινές μεαδόσεις απ'τα κανάλια του ΟΤΕ:
Connx Tv Sports2 ΓΙΑΜΠΛΟΝΕΤΣ (Τσεχίας)- ΑΠΟΕΛ (1ο ματς 0-1)
Connx Tv Sports1 ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ (Ισραήλ)- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (1ο ματς 1-2)
και τα δύο ματς αρχίζουν στης 9.

mmoukiou
05-08-10, 22:11
Διαβάζω στην Gazzetta:
"Μπάχαλο με Conn-X TV! Ο Ολυμπιακός στον ΣΚΑΙ!"
http://www.gazzetta.gr/component/k2/item/96272

Τί έγινε ρε παιδιά?

soccermania
05-08-10, 23:02
Πάλι καλά που τους "έκοψε" και το έδωσαν στο Σκάι.

zenith
05-08-10, 23:10
και παλι εκθετοι ειναι.

καποιοι πληρωσαν connx για να δουν το παιχνιδι απο το connx και οχι απο το σκαϊ

darax
05-08-10, 23:16
μεγάλα τεχνικά προβλήματα, "έπεσε" το δίκτυο στις περισσότερες περιοχές της Ελλάδας ...:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.