PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

MemphisGr
05-08-10, 23:18
Διαβάζω στην Gazzetta:
"Μπάχαλο με Conn-X TV! Ο Ολυμπιακός στον ΣΚΑΙ!"
http://www.gazzetta.gr/component/k2/item/96272

Τί έγινε ρε παιδιά?
Έπεσε το IPTV παντού (και όχι μόνο από ότι έμαθα) για πάνω από μια ώρα και επανήλθε στις 9:20 περίπου.
Δυστυχώς τότε ήταν αργά και όντως πάλι καλά που συννενοήθηκαν με το SKAI και έδειξαν τον αγώνα.
Δυστυχώς σε αυτό το τεστ απέτυχε παταγωδώς το Connx-TV. Αύριο θα γίνει ο χαμός που θα πέσουν αβέρτα καταργήσεις και με το δίκιο τους φυσικά. Πολύ το έβαλαν μόνο και μόνο για αυτόν τον αγώνα.

George28
05-08-10, 23:26
εχασα μιση ωρα αγωνα,το pirelli μεχρι και reset εκανε απο μονο του:rofl:

sexrazat
05-08-10, 23:40
Κάτι για 2 server της Otenet που έπεσαν. Δεν ξέρω λεπτομέρειες

paparesta
06-08-10, 00:49
Έπεσαν servers στη Κωλλέτη, μάλλον εξαιτίας της κίνησης στο streaming του ip-tv...:whistle:

gbil
06-08-10, 08:08
Εγώ πάντως μεταξύ 8-9:30 έκανα 5-6 restart το tilgin που είχε κολλήσει από πιο πριν και σκεφτόμουν ότι μάλλον τα έφτυσε για τα καλά. Μετά διάβασα τι έγινε αλλά βαρέθηκα να το ξαναβγάλω από την πρίζα....

Phaethon
06-08-10, 08:58
Σήμερα βλέπω να πέφτουν κεφάλια !!!!

subzer0
06-08-10, 09:07
Αναρωτιόμουν κι εγώ γιατί το δείχνει παράλληλα το παιχνίδι και το ΣΚΑΙ , μια και στην Έδεσσα που είμαι αυτές τις μέρες , μέχρι το 30´ που έφυγα από το μαγαζί που έβλεπα τον Ολυμπιακό , μια χαρά έπαιζε το Conn-x TV.

George28
06-08-10, 10:18
τουλάχιστον τώρα ξέρουμε γιατί δεν βάζουν τα ελληνικά κανάλια ή γιατί δεν βάζουν μεγάλα αθλητικά γεγονότα θα μέναμε με τα κουτιά στο χέρι,θέλουν και IPTV τρομάρα τους:p

singara
06-08-10, 10:37
εγώ παιδιά δεν θα κραζω τον οτε ειμαι ενάντια
σκεφτείτε οτι ειναι ολυμπιακος και κακος η καλος στην ελλαδα πουλαει και ηταν η πρωτη φορα που το conn- x τv ειχε μια τοσο σοβαρη και σπουδαια μεταδοση...πιστευω πως στο μελλον θα διορθωθει και θα μπουρουμε να βλεπουμε μεγαλες διοργανωσεις με ανεση

vtsonos
06-08-10, 10:56
εγώ παιδιά δεν θα κραζω τον οτε ειμαι ενάντια
σκεφτείτε οτι ειναι ολυμπιακος και κακος η καλος στην ελλαδα πουλαει και ηταν η πρωτη φορα που το conn- x τv ειχε μια τοσο σοβαρη και σπουδαια μεταδοση...πιστευω πως στο μελλον θα διορθωθει και θα μπουρουμε να βλεπουμε μεγαλες διοργανωσεις με ανεση

Για να δούμε τις μεγάλες διοργανώσεις πρέπει να ΄πάρει και τα δικαιώματα πρώτα...Μόνο την Μπουντεσλίγκα...

subzer0
06-08-10, 11:09
εγώ παιδιά δεν θα κραζω τον οτε ειμαι ενάντια
σκεφτείτε οτι ειναι ολυμπιακος και κακος η καλος στην ελλαδα πουλαει και ηταν η πρωτη φορα που το conn- x τv ειχε μια τοσο σοβαρη και σπουδαια μεταδοση...πιστευω πως στο μελλον θα διορθωθει και θα μπουρουμε να βλεπουμε μεγαλες διοργανωσεις με ανεση

Μακάρι στο μέλλον να διορθωθεί. Αλλά μέχρι τότε και για το χτεσινό ματς ευτυχώς που ήταν ο Ολυμπιακός και είναι μεσα στο ΣΚΑΙ ο Μαρινάκης και ευτυχώς είδαν το παιχνίδι οι φίλοι του Ολυμπιακού. Δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα γινόταν αν ήταν κάποια άλλη ομάδα στην θέση του Ολυμπιακού.

soccermania
06-08-10, 12:32
Μόνο μπουντεσλίγκα???Έχει και ισπανικό,χτυπάει και ιταλικό που είχε πέρσι.

dimx2
06-08-10, 13:50
lol Μα καλά, πάνε καλά σήμερα μου έστειλαν τον εξοπλισμό με την απόδειξη κανονικά κλπ χαρτιά με λάθος modem (isdn αντί PSTN) και χώρίς τον αποδ. Δλδ μπράβο προσπάθησαν αρκετά γι αυτό?:worthy:

gatoulas
06-08-10, 16:55
Σε εμένα δούλευε κανόνικα χωρίς κανένα πρόβλημα (θεσσαλονίκη, Π. Μελά) και είδα κανονικά το παιχνίδι από εκεί. Περίεγο

........Auto merged post: gatoulas added 5 minutes and 5 seconds later ........

Άσχετο, έχει προσπαθήσει κανείς να αλλάξει την ψησταριά (tilgin) με το λάστιχο (pirelli) που έχει και δίσκο;
Αν πωλείται ξεχωριστά και πόσο;

faji
06-08-10, 18:53
Σε εμένα δούλευε κανόνικα χωρίς κανένα πρόβλημα (θεσσαλονίκη, Π. Μελά) και είδα κανονικά το παιχνίδι από εκεί. Περίεγο

........Auto merged post: gatoulas added 5 minutes and 5 seconds later ........

Άσχετο, έχει προσπαθήσει κανείς να αλλάξει την ψησταριά (tilgin) με το λάστιχο (pirelli) που έχει και δίσκο;
Αν πωλείται ξεχωριστά και πόσο;

Εχει αρκετά φράγκακια εχω ακουσει. Καλεσε 13888 να σου πουν τιμη καλυτερα

sdikr
06-08-10, 20:04
Σε εμένα δούλευε κανόνικα χωρίς κανένα πρόβλημα (θεσσαλονίκη, Π. Μελά) και είδα κανονικά το παιχνίδι από εκεί. Περίεγο

........Auto merged post: gatoulas added 5 minutes and 5 seconds later ........

Άσχετο, έχει προσπαθήσει κανείς να αλλάξει την ψησταριά (tilgin) με το λάστιχο (pirelli) που έχει και δίσκο;
Αν πωλείται ξεχωριστά και πόσο;

εμένα μου το αλλάξανε λόγο σπασιμάτων,

soccermania
06-08-10, 20:22
Μπορεί να προέκυψε το (γνωστό πλέον) μπάχαλο με την μετάδοση του αγώνα, Μακάμπι-Ολυμπιακού στο Conn-X TV Sport, αλλά το τεχνικό πρόβλημα έχει ξεπεραστεί και το φιλικό του Παναθηναϊκού με τη Μίλαν, τα ξημερώματα του Σαββάτου (στης 3:00 σε λίγες ώρες δηλαδή) θα μεταδοθεί κανονικά απ' το IPTV του ΟΤΕ.

alexree2001
06-08-10, 21:36
Με πηρανε πριν λιγο τηλεφωνο απο τον οτε να μου ζητησουν συγγνωμη για αυτο που εγινε και μαλιστα μου ειπαν οτι δεν θα μου χρεωσουν τους επομενους 5 μηνες για το Conn-x TV.:clap:
Η πλακα ειναι οτι εμενα η γραμμη ενεργοποιηθηκε χθες και ο εξοπλισμος θα ερθει την Τεταρτη :whistle: . Οτι να ναι, και να ηθελα τον αγωνα δεν θα μπορουσα να τον δω ετσι και αλλιως.
Παντως αν αυτο εγινε και σε αλλους πιο παλιους και οχι σε περιπτωσεις οπως την δικη μου που μπορω να το ακυρωσω ακομα χωρις επιπτωσεις τοτε μπραβο στον οτε.
Αλλη μια φορα να πεσουν οι servers και βγαλαμε την χρονια τσαμπα.:oneup:

George28
06-08-10, 22:47
λογικά στους servers θα υπάρχει κάποιο log για να ελέγξουν ποιοι είχαν πρόβλημα εκείνη την στιγμή και ανάλογα θα ενεργήσουν ελπίζω...

sexrazat
06-08-10, 23:34
Σχεδόν 2000 πελάτες του ΟΤΕ που έκαναν αίτηση 30/7 - 5/8 άρχισαν να ενημερώνονται τηλεφωνικά από σήμερα από το 13888 ότι δεν θα χρεωθούν το 5μηνο 8ος - 12ος 2010.
Σχεδόν 1200 έχουν ήδη ενημερωθεί ενώ καμιά 20αριά είχαν κάνει αίτηση για διακοπή (πάνω από τους μισούς ζήτησαν να παραμείνουν τελικά)
Επεξεργασία / Διαγραφή μηνύματος

danko
07-08-10, 01:46
Με πηρανε πριν λιγο τηλεφωνο απο τον οτε να μου ζητησουν συγγνωμη για αυτο που εγινε και μαλιστα μου ειπαν οτι δεν θα μου χρεωσουν τους επομενους 5 μηνες για το Conn-x TV.:clap:


Μια από τα ίδια. :respekt:

Να ρωτήσω και κάτι. Με την οθόνη του υπολογιστή που έχει υποδοχή dvi μπορώ να συνδέσω τον αποκωδικοποιητή?

kater
07-08-10, 13:40
Θεωρώ ότι το χειρότερο με την υπόθεση του αγώνα του Ολυμπιακού ήταν ότι ΚΑΝΕΝΑΣ δεν σήκωνε το τηλέφωνο στην τεχνική υποστήριξη για να ενημερώσει τους χρήστες ότι πράγματι υπάρχει πρόβλημα και ότι βρε αδερφέ, κάντε υπομονή να το φτιάξουμε.
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Θυμίζει κάτι άλλους παρόχους ......

soccermania
07-08-10, 13:50
Σήμερα απ'το Conn-X TV Sports1 το Σούπερ Καπ Γερμανίας , Μπάγερν Μονάχου-Σάλκε στης 18:45.

soccermania
07-08-10, 18:42
Τα τηλεοπτικά δικαιώματα του Καμπιονάτο, γιατί ρωτούν πολλοί φίλοι της στήλης, παραμένουν στον «αέρα» για τη νέα σεζόν. Nova και ΟΤΕ έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον, η πρώτη θεωρητικά έχει τον πρώτο λόγο, αλλά ουσιαστική εξέλιξη που να …ξεμπερδεύει την κατάσταση δεν υπάρχει.

Serafeim Karakostas
07-08-10, 19:49
Τα τηλεοπτικά δικαιώματα του Καμπιονάτο, γιατί ρωτούν πολλοί φίλοι της στήλης, παραμένουν στον «αέρα» για τη νέα σεζόν. Nova και ΟΤΕ έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον, η πρώτη θεωρητικά έχει τον πρώτο λόγο, αλλά ουσιαστική εξέλιξη που να …ξεμπερδεύει την κατάσταση δεν υπάρχει.
Πηγή: gazzetta.gr

vlad
09-08-10, 10:54
Mωλις δεκτηκα τηλεφωνημα απο μια ευγενικη κυρια η οποια με ενημερωσε οτι η γραμμη μου ειναι οριακη 7,20mbps και δεν μπορει να υποστηριξει την τηλεοραση
ρε παιδια δεν ειναι περιεργο οτι η hol μπορει ανετα να μου παρεχει iptv και ο οτε να μου λεει οτι δεν εχει την δυνατοτητα

kostthem
09-08-10, 17:34
Η Hol έχει mpeg4 (και μπράβο της για αυτό).Το mpeg2 απαιτεί περισσότερο bandwidth.

vlad
09-08-10, 18:52
Δηλαδη μου λες οτι χρειαζομαι μεγαλυτερη ταχυτητα απο οτι μου δινει η hol για τηλεοραση στον οτε

sdikr
09-08-10, 18:54
Mωλις δεκτηκα τηλεφωνημα απο μια ευγενικη κυρια η οποια με ενημερωσε οτι η γραμμη μου ειναι οριακη 7,20mbps και δεν μπορει να υποστηριξει την τηλεοραση
ρε παιδια δεν ειναι περιεργο οτι η hol μπορει ανετα να μου παρεχει iptv και ο οτε να μου λεει οτι δεν εχει την δυνατοτητα

ο ΟΤΕ θέλει να είναι καλυμμένος, το tv θέλει εως 4mbit, αλλά έχουν βάλει σαν όριο την 8αρά

soccermania
09-08-10, 22:26
Για το Ολλανδικό πρωτάθλημα , τα δικαιώματα άλλαξαν εταιρία, δεν τα έχει πλέον η ΕΡΤ και είναι "στον αέρα". Αν τα πάρει κάποιος, μάλλον αυτός θα είναι ο ΟΤΕ. (gazzetta.gr)

subzer0
09-08-10, 22:38
Για το Ολλανδικό πρωτάθλημα , τα δικαιώματα άλλαξαν εταιρία, δεν τα έχει πλέον η ΕΡΤ και είναι "στον αέρα". Αν τα πάρει κάποιος, μάλλον αυτός θα είναι ο ΟΤΕ. (gazzetta.gr)

Και μετά ποιος θα είναι ο λόγος ύπαρξης του Sport+?
Για να μας δείχνει επαναλήψεις τελικών 30ετίας του Wimbledon με τον ΜακΕνρόου?

vtsonos
10-08-10, 09:42
Καλημέρα, μόλις παρέλαβα τον εξοπλισμό από τον ΟΤΕ. Είναι PIRELLI. Αυτό είναι καλό ή κακό τώρα;

dimx2
10-08-10, 15:04
Οκ μου ήρθε κι μένα ο "λάστιχος" με τον δίσκο και όλα παίζουν άψογα με αυτή την γραμμή

SNR Margin: 13.8 db

Line Attenuation: 12.9db

Data Rate: 14140kbps

όπως επίσης με ενημέρωσαν ότι μέχρι 31/12 δεν πληρώνω συνδρομή λόγο του προβλήματος με τον ολυμπιακό :):respekt:

vtsonos
10-08-10, 15:08
Οκ μου ήρθε κι μένα ο "λάστιχος" με τον δίσκο και όλα παίζουν άψογα με αυτή την γραμμή

SNR Margin: 13.8 db

Line Attenuation: 12.9db

Data Rate: 14140kbps

Δηλαδή ο PIRELLI έχει σκληρό; Κι εμένα γιατί μου το στείλανε; Ζήτησα απλό αποκωδικοποιητή.

gangel
10-08-10, 15:53
Δηλαδή ο PIRELLI έχει σκληρό; Κι εμένα γιατί μου το στείλανε; Ζήτησα απλό αποκωδικοποιητή.Υπάρχει και χωρίς σκληρό! Πάντως οι PIRELLI παρουσιάζουν καλύτερη συμπεριφορά ακόμα και σε "δύσκολες" γραμμές ;)

manicx
10-08-10, 16:31
Να ξαναρωτήσω κάτι που ρώτησα και πριν αλλά το χάσαμε μετά το πρόβλημα με το παιχνίδι του Ολυμπιακού. Αν συνδέσω το pirelli σε ένα DVD Recorder (επιτραπέζιο), μπορώ να γράψω πρόγραμμα ή είναι protected; Απαιτείται PVR για κάτι τέτοιο ή όχι. Είναι καθαρά και μόνο για προσωπική χρήση.

vlad
11-08-10, 07:32
Οκ μου ήρθε κι μένα ο "λάστιχος" με τον δίσκο και όλα παίζουν άψογα με αυτή την γραμμή

SNR Margin: 13.8 db

Line Attenuation: 12.9db

Data Rate: 14140kbps

όπως επίσης με ενημέρωσαν ότι μέχρι 31/12 δεν πληρώνω συνδρομή λόγο του προβλήματος με τον ολυμπιακό :):respekt:

Kαλημερα ποτε την εκανες την αιτηση,πριν τον αγωνα του ολυμπιακου:hmm:
Εκανα και εγω αιτηση την δευτερα{9-08-10}θα εχω και εγω δωρεαν μεχρι 31/12;)

........Auto merged post: vlad πρόσθεσε 1 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Δηλαδή ο PIRELLI έχει σκληρό; Κι εμένα γιατί μου το στείλανε; Ζήτησα απλό αποκωδικοποιητή.
Φιλε μου εαν δεν τον πληρωσες{49,90}κρατα τον:whistle::whistle:

sexrazat
11-08-10, 09:04
Kαλημερα ποτε την εκανες την αιτηση,πριν τον αγωνα του ολυμπιακου:hmm:
Εκανα και εγω αιτηση την δευτερα{9-08-10}θα εχω και εγω δωρεαν μεχρι 31/12;)



Όσοι κάναν από 30/7 - 5/8

vlad
11-08-10, 09:12
Όσοι κάναν από 30/7 - 5/8

Φτου για 4 μερουλες:sorry:

sexrazat
11-08-10, 09:40
Φτου για 4 μερουλες:sorry:

Σχεδόν 2000 πελάτες. Λιγότεροι από 80 ακύρωσαν. Το αστείο είναι ότι θα πάρουν δωρεάν και η ΠΑΕ Ολυμπιακός και ένας παλιός παίχτης του Παναθηναικού με γηπεδάκια 5χ5 μιας και είχαν κάνει αίτηση :p

vlad
11-08-10, 10:31
Xρησιμοποιει καποιος powerline για να συνδεσει τον αποκωδικοποιητη με το ρουτερ και αν ναι ποιο:hmm:

emeliss
11-08-10, 10:34
Xρησιμοποιει καποιος powerline για να συνδεσει τον αποκωδικοποιητη με το ρουτερ και αν ναι ποιο
http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x/-/-/corinex-hd200-wall-mount/prodCorinex_HD200_Wall_Mount.html

vlad
11-08-10, 10:42
http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x/-/-/corinex-hd200-wall-mount/prodCorinex_HD200_Wall_Mount.html

Να φανταστω οτι το χρησιμοποιεις:hmm::hmm:

emeliss
11-08-10, 10:54
Το έχω βάλει σε φίλο. Δεν έχω conn-x tv στο σπίτι.

vlad
11-08-10, 10:58
Το έχω βάλει σε φίλο. Δεν έχω conn-x tv στο σπίτι.

Λειτουργει καλα:hmm:Δηλαδη αν παρω διαφορετικης εταιρειας{powerline 200mbps}πιστευεις οτι θα λειτουργισει καλα
σκεφτομουν κατι τετοιοhttp://www.info-world.gr/index.php?target=products&product_id=54694

emeliss
11-08-10, 11:11
Αν και δεν είμαι fan των powerline adapters δεν έχω ακούσει παράπονα από τον φίλο μου. Μπορείς να βάλεις όποιο θες, αρκεί να υποστηρίζει IGMP. Αν έχεις κάποιο δοκίμασε το. Το corinex παίζει εγγυημένα από τον ίδιο τον ΟΤΕ. Για να αγόραζα εκτός ΟΤΕ θα έπρεπε να είχαν μεγάλη διαφορά στην τιμή.

Ψάξε στο forum, όλο και κάποιος θα έχει το stb με άλλο powerline adapter.

vlad
11-08-10, 11:18
Αν και δεν είμαι fan των powerline adapters δεν έχω ακούσει παράπονα από τον φίλο μου. Μπορείς να βάλεις όποιο θες, αρκεί να υποστηρίζει IGMP. Αν έχεις κάποιο δοκίμασε το. Το corinex παίζει εγγυημένα από τον ίδιο τον ΟΤΕ. Για να αγόραζα εκτός ΟΤΕ θα έπρεπε να είχαν μεγάλη διαφορά στην τιμή.

Ψάξε στο forum, όλο και κάποιος θα έχει το stb με άλλο powerline adapter.

:oneup:

nnn
11-08-10, 13:22
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ταξιδέψτε με την «Αλίκη Στη Χώρα Των Θαυμάτων»

του Τιμ Μπάρτον

τον Αύγουστο στο Conn-xTV
Αθήνα, 11 Αυγούστου 2010 – Ακόμα και στην καρδιά του καλοκαιριού οι επιλογές στο Conn-x TV δεν τελειώνουν ποτέ! Νέες ταινίες και τηλεοπτικές σειρές στις υπηρεσίες FilmExpress και FilmClub, καθώς και στα κανάλια του Conn-xTV!

Θερινό σινεμά στο σαλόνι τον Αύγουστο, με εντυπωσιακές νέες ταινίες και κλασσικά films να προστίθενται στην ταινιοθήκη του FilmExpress:


Ο Τιμ Μπάρτον επέστρεψε και μας παρουσιάζει τη δική του “Αλίκη Στη Χώρα Των Θαυμάτων”.
Η «μπερδεμένη», Χολιγουντιανή, ρομαντική κωμωδία “Είναι Μπερδεμένο” θα μας ξεκουράσει από έννοιες.
Η ζωή πέφτει μερικές φορές και… στα χαμηλά για τον Τζορτζ Κλούνεϊ που πρωταγωνιστεί στη δραματική κομεντί “Ραντεβού Στον Αέρα”.
Ο Ρόμπερτ Ντε Νίρο μας δίνει μαθήματα… πατέρα στην κωμωδία “Είναι Όλοι Τους Καλά” αφού πρέπει να αναθερμάνει τη σχέση του με τα παιδιά του (Ντρου Μπάριμορ & Κέιτ Μπλάνσετ).

Επιπλέον, αυτό το καλοκαίρι στο FilmExpress του Conn-xTV, οι λάτρεις του ανεξάρτητου κινηματογράφου μπορούν να απολαύσουν κορυφαίες ταινίες του είδους. Φέτος τον Αύγουστο δείτε:


την σατιρικήκωμωδία “Thank You For Smoking”,
την κοινωνική “Traffic” με τους Μάικλ Ντάγκλας, Κάθριν Ζέτα Τζόουνς και
το μοναδικό κόμικ “Persepolis” για το σύγχρονο Ιράν.

Ολόκληροι κύκλοι από διάσημες σειρές κάνουν την εμφάνισή τους αυτό το μήνα στο FilmClub, την ανεξάντλητη και χωρίς επιπλέον χρέωση βιβλιοθήκη με ταινίες, σειρές, μουσικά videoclips, παιδικά προγράμματα και ντοκιμαντέρ:
Δείτε στον φάκελο “WarnerTVSummer” επεισόδια back-to-back από “Τζόι” (κύκλοι 1 & 2), “Δύο και Μισό Άντρες” (κύκλοι 2 & 3) & “CaliforniaTeens” (κύκλοι 1 & 2), όταν θέλετε, όσες φορές θέλετε.

Η τηλεόραση αυτό το καλοκαίρι είναι πιο ελκυστική από ποτέ. Το καλοκαιρινό ξεφάντωμα για τους μικρούς μας φίλους συνεχίζεται στο παιδικό κανάλι KidsCo με καταιγιστικές περιπέτειες στα ολοκαίνουρια επεισόδια των «Ηρώων Διάσωσης» και με νέα επεισόδια της αγαπημένης σειράς «Μπαμπάρ».

Παρακολουθήστε τα τελευταία επεισόδια από κρίσιμους κύκλους σειρών και πολλά από τα ερωτήματα που σας ταλανίζουν όλη τη χρονιά θα βρουν απάντηση! Το μεγάλο φινάλε της σειράς δράσης «FlashForward», θα προβληθεί στις 16/8, μόνο στο κανάλι FX, ενώ το τέλος του 1ου κύκλου της σειράς «LegendOfTheSeeker» θα προβληθεί στις 18/8. Ποιά θα είναι η μοίρα του RichardCypher και της συντροφιάς του στον κόσμο της φαντασίας, της μαγείας και των σκοτεινών δυνάμεων; Φυσικά μόνο στο FX!

Conn-xTV, σε όλη την Ελλάδα

Το Conn-xTV, η συνδρομητική τηλεόραση του ΟΤΕ, συνεχίζει να επεκτείνεται πανελλαδικά, καλύπτοντας περιοχές με ολοένα και μικρότερο πληθυσμό. Ήδη η τηλεόραση από τον ΟΤΕ είναι διαθέσιμη σε 330 σημεία παρουσίας του δικτύου του ΟΤΕ σε όλη την Ελλάδα. Σε αυτά περιλαμβάνονται όλες οι πρωτεύουσες νομών, κωμοπόλεις, νησιά, καθώς και αστικά κέντρα με ακόμη μικρότερους πληθυσμούς.

Στο www.oteshop.gr (http://www.adslgr.com/forum/http%3a//www.oteshop.gr) είναι διαθέσιμη μηχανή αναζήτησης όπου ο καθένας μπορεί να πληροφορηθεί, εισάγοντας τον αριθμό της τηλεφωνικής του σύνδεσης, εάν η τηλεόραση από τον ΟΤΕ είναι διαθέσιμη στην περιοχή του.

Conn-xTV, η τηλεόραση της νέας εποχής

Το Conn-xTV του ΟΤΕ είναι η πιο προηγμένη τεχνολογικά, μορφή μετάδοσης τηλεοπτικού σήματος στην τηλεόραση μέσω της απλής τηλεφωνικής πρίζας και της ευρυζωνικής σύνδεσης. Με το Conn-xTV, οι τηλεθεατές μπορούν να παρακολουθήσουν:


47 τηλεοπτικάκανάλιαμεψηφιακήεικόνα (όπωςUniversalChannel, FoxLife, FX, DiscoveryChannel, NatGeoWild, Eurosport, ExtremeSports, KidsCo, DisneyChannel). Ανάμεσά τους συμπεριλαμβάνονται τρία αθλητικά κανάλια, τα Conn-xTVSport1, 2, 3, τα οποία εκπέμπουν μόνο στην υπηρεσία Conn-xTV και μεταδίδουν αποκλειστικά σημαντικά αθλητικά γεγονότα,
VideoonDemand (FilmExpressκαι FilmClub), με περιεχόμενο που συνεχώς ανανεώνεται. Η υπηρεσία FilmExpress είναι ένα εικονικό VideoClub, όπου μπορείτε να νοικιάσετε για ένα 24ωρο ταινίες πρώτης τηλεοπτικής προβολής από μεγάλα studios. Το FilmClubείναι ένα συνδρομητικό VideoClub που προσφέρει απεριόριστη πρόσβαση σε γνωστές τηλεοπτικές σειρές, ταινίες, μουσικά videoclip, ντοκιμαντέρ, παιδικές σειρές κ.α.

Οι καταναλωτές μπορούν να μάθουν περισσότερα για την υπηρεσία στο sitewww.conn-xtv.gr (http://www.adslgr.com/forum/http%3a//www.conn-xtv.gr) και να γίνουν συνδρομητές της υπηρεσίας με ένα τηλεφώνημα στο 13888, ή με μια επίσκεψη στο www.oteshop.gr (http://www.adslgr.com/forum/http%3a//www.oteshop.gr), ή στα καταστήματα ΟΤΕSHOP και ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

TeoT
11-08-10, 20:16
Xρησιμοποιει καποιος powerline για να συνδεσει τον αποκωδικοποιητη με το ρουτερ και αν ναι ποιο:hmm:


Εχω τα Corrinex σχεδον ενα χρονο και παιζουν αψογα . Κανενα προβλημα .

subzer0
12-08-10, 17:30
Πάει για ConnX η ρεβάνς


Άσχημα είναι τα νέα για τους φίλους του ΠΑΟΚ, με εξαίρεση τους περίπου 2.500, που θα ταξιδέψουν στην Κωνσταντινούπολη και θα δουν το παιχνίδι με την Φενέρμπαχτσε από τις κερκίδες του «Σουκρού Σαράτσογλου».

Σύμφωνα με όσα έχουν διαρρεύσει, το ConnX-TV είναι πολύ κοντά στο να αποκτήσει τα δικαιώματα της ρεβάνς της Πόλης, όπερ σημαίνει, ότι οι φίλοι του ΠΑΟΚ θα τρέχουν μέσα στο καλοκαίρι να βρουν τρόπο να δουν το μεγάλο αυτό παιχνίδι.

Υπενθυμίζεται, ότι τα δικαιώματα της ρεβάνς ανήκουν αποκλειστικά στη Φενέρμπαχτσε και ο ΠΑΟΚ δεν έχει κανέναν λόγο για το που θα τα πουλήσουν.

http://www.paok24.com/mmeitem.asp?m=11&id=284

Kadronarxis ετοιμάσου. :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.