PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

kostthem
07-09-10, 09:52
Πάντως και τοτε που δημιουργήθηκε το πρόβλημα, από το conn-x τον είδα τον αγώνα από το 10' και μετά.

a11
07-09-10, 10:36
για να μην εχετε πολλες αποριες,σχετικα με το CONN-X SAT οι τελευταιες πληροφοριες μεχρι τωρα ειναι ως εξης

1=η συνδρομη θα ειναι μαλλον 18 ε το απλο πακετο, και 24 μαζι με τα HD ΚΑΝΑΛΙΑ
2=οι δεκτες που εχουν επιλεγει ειναι SAGEM, KAON , δεν γνωριζουμε μοντελα ακομα, [λεγεται οτι θα εχουν και δεκτη για επιγεια ψηφιακη ληψη της digea ενσωματωμενο]αρα μιλαμε για combo δεκτες..
3=μεγαλο οπλο ειναι η προσθηκη των καναλιων εθνικης εμβελειας, [ακουγεται οτι εχουν ερθει σε συμφωνια , με ανταλαγμα της δυνατοτητα να χρησιμοποιηθουν και ως σημεια ζευξης των επιγειων αναμεταδοτων, ανα την ελλαδα..
4=δεν εχουμε ενημερωση αν προτιθετε να ενταξει και περιφεριακα καναλια, που θα ανεβασει πολυ την συνδρομητικη του βαση,ιδιως στους ελληνες του εξωτερικου,που θα θελουν μια απευθειας επαφη με τον τοπο τους, αν το υλοποιησει τελικα [πχ ΚΡΗΤΗ ΤV, STAR KENTRIKHS ELLADOS, ,ΚΑΝΑΛΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗς
ΚΛΠ]
5=συνδυασμος πακετων τηλεφωνιας ιντερνετ, και δορυφορικης σε προνομιακες τιμες,και για χρηστες ηδη της IPTV ΠΛΑΤΦΟΡΜΑς, για την μεταβαση τους στην δορυφορικη

kostthem
07-09-10, 10:39
Ευχαριστούμε για την πληροφόρηση και αναμένουμε.

singara
07-09-10, 12:15
όπως το ακούω και το διαβάζω φίλε με βλέπω και εγώ να μεταβαίνω στο sat όταν με το κάλο γίνει

soccermania
07-09-10, 19:21
ΣΚΑΪ, ΟΤΕ για Τσάμπιονς Λιγκ, Europa League και στιγμιότυπα Β Εθνικής

Οι διαπραγματεύσεις για τα τηλεοπτικά δικαιώματα του Τσάμπιονς Λιγκ και του Europa League την τριετία 2012-15 ξεκίνησαν και αναμένεται να ολοκληρωθούν στα τέλη του 2010.

Η αντιπροσωπεία της TEAM βρίσκεται στην Αθήνα και σήμερα και αύριο θα έχει επαφές με τα κανάλια που ενδιαφέρονται για την απόκτηση κάποιου εκ των «πακέτων». Οι συζητήσεις θα έχουν καθαρά διερευνητικό χαρακτήρα, με την TEAM να θέλει να ακούσει μέχρι ποιο σημείο είναι διατεθειμένα να φτάσουν, στις προσφορές τους τα κανάλια, ενώ απ’ την σειρά της, θα παρουσιάσει όλα τα προς διάθεση «πακέτα».

ΕΡΤ, ΑΝΤ1, MEGA και Nova σίγουρα θα εκδηλώσουν ενδιαφέρον, αλλά στη «μάχη» για την απόκτηση των δικαιωμάτων αναμένεται να μπουν ο ΟΤΕ (για το Conn-X TV) και ο ΣΚΑΙ. Σε κάθε περίπτωση, η διαπραγμάτευση αναμένεται να έχει τεράστιο ενδιαφέρον, με άγνωστη κατάληξη.

Τα στιγμιότυπα της Β’ Εθνικής…

Θέμα έχει προκύψει με τα στιγμιότυπα των αγώνων της Β’ Εθνικής, τουλάχιστον στην πρεμιέρα που θα γίνει την ερχόμενη Κυριακή (12/9). Αυτή τη στιγμή, η ΕΤ3 δεν έχει αποκτήσει κάποια δικαιώματα (κάτι που οι άνθρωποι του τρίτου κρατικού καναλιού ελπίζουν να γίνει σύντομα) και όλα τα έχει ο ΟΤΕ. Το θέμα είναι τι θα γίνει με τα στιγμιότυπα των αγώνων. Η ΕΡΤ θέλει να τα παίξει στην «Αθλητική Κυριακή» και η ΕΤ3 στην δική της κυριακάτικη αθλητική εκπομπή. Έχουν γίνει οι πρώτες επαφές με το Conn-X TV και μέχρι την Παρασκευή θα γίνει γνωστό αν θα επιτραπεί στα συνεργεία της ΕΡΤ να μπουν στα γήπεδα και να τραβήξουν στιγμιότυπα.
(gazzetta.gr)

madmetal
07-09-10, 20:08
για να μην εχετε πολλες αποριες,σχετικα με το CONN-X SAT οι τελευταιες πληροφοριες μεχρι τωρα ειναι ως εξης

1=η συνδρομη θα ειναι μαλλον 18 ε το απλο πακετο, και 24 μαζι με τα HD ΚΑΝΑΛΙΑ
2=οι δεκτες που εχουν επιλεγει ειναι SAGEM, KAON , δεν γνωριζουμε μοντελα ακομα, [λεγεται οτι θα εχουν και δεκτη για επιγεια ψηφιακη ληψη της digea ενσωματωμενο]αρα μιλαμε για combo δεκτες..
3=μεγαλο οπλο ειναι η προσθηκη των καναλιων εθνικης εμβελειας, [ακουγεται οτι εχουν ερθει σε συμφωνια , με ανταλαγμα της δυνατοτητα να χρησιμοποιηθουν και ως σημεια ζευξης των επιγειων αναμεταδοτων, ανα την ελλαδα..
4=δεν εχουμε ενημερωση αν προτιθετε να ενταξει και περιφεριακα καναλια, που θα ανεβασει πολυ την συνδρομητικη του βαση,ιδιως στους ελληνες του εξωτερικου,που θα θελουν μια απευθειας επαφη με τον τοπο τους, αν το υλοποιησει τελικα [πχ ΚΡΗΤΗ ΤV, STAR KENTRIKHS ELLADOS, ,ΚΑΝΑΛΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗς
ΚΛΠ]
5=συνδυασμος πακετων τηλεφωνιας ιντερνετ, και δορυφορικης σε προνομιακες τιμες,και για χρηστες ηδη της IPTV ΠΛΑΤΦΟΡΜΑς, για την μεταβαση τους στην δορυφορικη

στην αναμονή καθώς δεν έχω δυνατότητα για connxtv μέσω adsl.
μια απορία που ακόμα έχω είναι τι θα γίνει με το video on demand στο δορυφορικό πακέτο.

Πληκτροκράτορας
08-09-10, 00:52
3=μεγαλο οπλο ειναι η προσθηκη των καναλιων εθνικης εμβελειας, [ακουγεται οτι εχουν ερθει σε συμφωνια , με ανταλαγμα της δυνατοτητα να χρησιμοποιηθουν και ως σημεια ζευξης των επιγειων αναμεταδοτων, ανα την ελλαδα..
Συγχωρήστε μου την αφελή απορία, αλλά η προσθήκη θα αφορά και την IPTV πλατφόρμα;

pankostas
08-09-10, 01:40
στην αναμονή καθώς δεν έχω δυνατότητα για connxtv μέσω adsl.
μια απορία που ακόμα έχω είναι τι θα γίνει με το video on demand στο δορυφορικό πακέτο.

Μηπως θα υπαρχει ταυτοχρονα και iptv?

a11
08-09-10, 10:31
Να απαντησω συνολικα στις ερωτησεις σας,
1 =ναι θα συνεχισει να υπαρχει η IPTV ...
2=OTI καναλια , εχει το δορυφορικο, τα ιδια θα εχει και το iptv αφου μιλαμε για το ιδιο πακετο αλλα με διαφορετικο τροπο μεταδοσης..
3= video on demand , ΔΕΝ ΞΕΡΩ αν θα υπαρχει,, ακουγεται οτι θα εχει την δυνατοτητα αλλα δεν το πιστευω,
, εκτος αν εχει θυρα ethernet η modem ο δεκτης και μπορει να συνδεθει στο ιντερνετ,
εγω παντως αυτο που ξερω μεχρι τωρα, ειναι θα δημιουργησει καναλια ταινιων σε στυλ nova cinema
,και για πρεμιερες η επιλεγμενες ταινιες
θα εχει το λεγομενο σε αλλα πακετα του εξωτερικου, pay per view,
το οποιο θα ειναι καναλια με συγκεκριμενες ταινιες επι πληρωμη ,
και οποιος θελει με μια ημερησια ενεργοποιηση θα μπορει να παρακολουθει την ταινια που θελει , την ωρα που θελει ...
εφαρμοζετε ηδη στα ξενα πακετα χρονια τωρα,
αυτα ξερω ως τωρα, μενει να επιβεβαιωθω:p:p

madmetal
08-09-10, 11:03
πιο πολύ με απασχολούν οι σειρές κλπ στο vod οπότε ελπίζω να υπάρχει και iptv.. έστω και στα 2mbps.

soccermania
08-09-10, 13:42
Τσάμπιονς λιγκ στο Connx-tv?

H TEAM σήμερα θα τα πει με αντιπροσωπείες της Nova, του ΟΤΕ και του ΣΚΑΙ. ΟΤΕ και ΣΚΑΙ είναι οι δύο νέοι «παίκτες», που διεκδικούν τα δικαιώματα είτε του Τσάμπιονς Λιγκ είτε του Γιουρόπα Λιγκ, κάτι που κάνει τις διαπραγματεύσεις να αποκτούν μεγάλο ενδιαφέρον.

«Sports Show» στο Conn-X TV

Την ερχόμενη Δευτέρα ξεκινάει η εβδομαδιαία εκπομπή του Conn-X TV Sport, το «Sports Show», που θα παρουσιάζουν ο Αντρέα Παλομπαρίνι και ο Στάθης Βαρυτιμιάδης. Η εκπομπή θα προβάλλεται μετά τη μετάδοση του αγώνα της Β' Εθνικής (Λίγκα) που θα δείχνει το «μπουκέτο» του ΟΤΕ κάθε Δευτέρα.
(gazzetta.gr)

soccermania
09-09-10, 22:01
Το Καμπιονάτο μπαίνει στην δεύτερη αγωνιστική του, αλλά ακόμα δεν έχουν ξεκαθαρίσει τα τηλεοπτικά του δικαιώματα. Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι Nova και Conn-X TV έχουν καταθέσει τις προσφορές τους που δεν θα φτάσουν πάνω από ένα συγκεκριμένο όριο. Και όλα τα ενδεχόμενα θεωρούνται πιθανά. (gazzetta)

pankostas
10-09-10, 00:48
Παιδια μια ερωτηση επειδη σε λιγο καιρο περναει ενας χρονος που εχω conx tv.Υπαρχει περιπτωση να κανω ανανεωση για αλλο ενα χρονο (με την χαμηλη τιμη)χωρις να διακοψω και να ξαναενεργοποιησω την υπηρεσια?

Maynen
10-09-10, 05:30
Οχι, αν αλλαξεις πακετο θα διακοπει για περιπου 5 εργασιμες και μετα σε παιρνουν τηλ και σου δινουν ΠΙΝ

soccermania
10-09-10, 12:56
Σημερινές μεταδόσεις απ'το CONN-X TV SPORTS
19:00 ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ - ΡΟΤ ΒΑΙΣ ΟΜΠΕΡΧΑΟΥΖΕΝ Β΄ Γερμανίας
21:30 ΧΟΦΕΝΧΑΙΜ - ΣΑΛΚΕ Α΄ Γερμανίας
00:00 ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ(ΑΡΓΕΝΤ.) - ΑΡΧΕΝΤΙΝΟΣ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ(ΑΡΓΕΝΤ.) 6ος γύρος Κόπα Σουνταμερικάνα

pankostas
10-09-10, 15:54
Οχι, αν αλλαξεις πακετο θα διακοπει για περιπου 5 εργασιμες και μετα σε παιρνουν τηλ και σου δινουν ΠΙΝ

Thanks...

kater
11-09-10, 09:58
Έχει παρατηρήσει κανείς το πρόγραμμα των αθλητικών τηλεοπτικών μεταδόσεων του SportFM στο site τους;
Οι αγώνες που δείχνει ότι θα παίξουν στο ConnX είναι οι μισοί. Για να καταλάβετε σήμερα δεν λέει καν ότι στο ConnX θα έχει τη Μπάρτσα.........:rolleyes:

teodgeor
11-09-10, 10:32
Έχει παρατηρήσει κανείς το πρόγραμμα των αθλητικών τηλεοπτικών μεταδόσεων του SportFM στο site τους;
Οι αγώνες που δείχνει ότι θα παίξουν στο ConnX είναι οι μισοί. Για να καταλάβετε σήμερα δεν λέει καν ότι στο ConnX θα έχει τη Μπάρτσα.........:rolleyes:


Και εγω δεν εχω βρει καπου σωστο προγραμμα για τους αγωνες του connx, στο site τους κοιταω καθε πρωϊ.Δεν ξερω αν εχει βρει καποιος φιλος ενα σωστο προγραμμα?

stMike
11-09-10, 11:20
Το κάνουν για να μην μπουν πολλοί μαζί και πέσει πάλι...:down:

emeliss
11-09-10, 11:25
Για να καταλάβετε σήμερα δεν λέει καν ότι στο ConnX θα έχει τη Μπάρτσα.........:rolleyes:
Μια χαρά το λέει. Στο sport 2.

treli@ris
11-09-10, 11:41
Το προγραμμα υπαρχει αναλυτικα εδω (http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/tvChannels)

soccermania
11-09-10, 13:21
Οι περισσότερες αθλητικές εφημερίδες καθώς και τα περισσότερα αθλητικά sites δεν αναφέρουν ,τις περισσότερες φορές, τις μεταδόσεις του ΟΤΕ και αυτό μου φαίνεται "περίεργο".
Σημερινές μεταδόσεις του CONN-X TV
14:00 Ντούισμπουργκ - Μόναχο 1860 Β' Γερμανίας
16:30 Μπορούσια Ντόρτμουντ - Βόλφσμπουργκ Α' Γερμανίας
19:00 Μπαρτσελόνα - Χέρκουλες Α' Ισπανίας
19:00 Βαλένθια - Ράσιγκ Σανταντέρ Α' Ισπανίας
19:30 Μπάγερν Μονάχου - Βέρντερ Βρέμης Α' Γερμανίας
21:00 Ρεάλ Μαδρίτης - Οσασούνα Α' Ισπανίας

maik
11-09-10, 14:49
Οι περισσότερες αθλητικές εφημερίδες καθώς και τα περισσότερα αθλητικά sites δεν αναφέρουν ,τις περισσότερες φορές, τις μεταδόσεις του ΟΤΕ και αυτό μου φαίνεται "περίεργο".


"Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη"
ή με αλλα λογια βρομικος πολεμος.

kater
11-09-10, 20:10
"Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη"
ή με αλλα λογια βρομικος πολεμος.

Συμφωνώ απόλυτα.:oneup:

LiNuXReVoLuTioN
11-09-10, 21:19
παιδιά πόση ταχύτητα κόβει; κόβει μόνο όταν είναι ανοικτό έτσι;

soccermania
12-09-10, 11:53
Κυριακάτικες μεταδόσεις από το connx-tv:
14:30 ΜΠΟΧΟΥΜ - ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ Β΄Γερμανίας
16:30 ΜΑΪΝΤΖ - ΚΑΪΖΕΡΣΛΑΟΥΤΕΡΝ Α΄Γερμανίας
18:00 ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΧΙΧΟΝ - ΜΑΓΙΟΡΚΑ Α΄Ισπανίας
18:15 ΚΟΛΩΝΙΑ - ΣΑΝ ΠΑΟΥΛΙ Α΄Γερμανίας
20:00 ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ - ΕΣΠΑΝΙΟΛ Α΄Ισπανίας
22:00 ΣΕΒΙΛΛΗ - ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ Α΄Ισπανίας

LiNuXReVoLuTioN
12-09-10, 12:34
παιδιά μπορεί να μου απαντήσει κάποιος; άμα είναι να το παραγγείλω σμρ να μη χάσω την προσφορά..... πόση ταχύτητα σου κόβει; άμα κλείσω τον αποκωδικοποιητή δεν μου τρώει ταχύτητα; ο αποκωδικοποιητής θα πρέπει να συνδέεται με το router ενσύρματα; οι ταινίες στο φιλμ κλαμπ είναι καλές; γιατί από ότι είδα στις προτάσεις δεν είχε κάτι καλό....

sdikr
12-09-10, 14:03
παιδιά μπορεί να μου απαντήσει κάποιος; άμα είναι να το παραγγείλω σμρ να μη χάσω την προσφορά..... πόση ταχύτητα σου κόβει; άμα κλείσω τον αποκωδικοποιητή δεν μου τρώει ταχύτητα; ο αποκωδικοποιητής θα πρέπει να συνδέεται με το router ενσύρματα; οι ταινίες στο φιλμ κλαμπ είναι καλές; γιατί από ότι είδα στις προτάσεις δεν είχε κάτι καλό....

Υπάρχουν όλα αυτά στο νήμα, γιατί δεν του ρίχνεις μια ματιά;

Σε γενικές γραμμές, κόβει στον συγχρονισμό απο 2 -4 mb, όταν παίζει η tv κόβει άλλα 3-5 όταν είναι κλειστό όχι, ενσύρματα πρέπει να πάει ή με powerline, οι ταινίες είναι ανάλογα τα γούστα

LiNuXReVoLuTioN
12-09-10, 16:00
άρχισα να διαβάζω.... αλλά είδα πως είναι 145 σελίδες....
όταν λες συγχρονισμό δλδ χάνω 2-3mbp/s για πάντα; αυτό με το powerline δεν το κατάλαβα.... το πρόβλημα με εμένα είναι ότι το ρουτερ είναι 2 ορόφους κάτω από την tv και έχω βάλει κεραία... θα μπορεί να συνδεθεί ασύρματα;

[DSL]MANOS
12-09-10, 16:08
Να απαντησω συνολικα στις ερωτησεις σας,
1 =ναι θα συνεχισει να υπαρχει η IPTV ...
2=OTI καναλια , εχει το δορυφορικο, τα ιδια θα εχει και το iptv αφου μιλαμε για το ιδιο πακετο αλλα με διαφορετικο τροπο μεταδοσης..
3= video on demand , ΔΕΝ ΞΕΡΩ αν θα υπαρχει,, ακουγεται οτι θα εχει την δυνατοτητα αλλα δεν το πιστευω,
, εκτος αν εχει θυρα ethernet η modem ο δεκτης και μπορει να συνδεθει στο ιντερνετ,
εγω παντως αυτο που ξερω μεχρι τωρα, ειναι θα δημιουργησει καναλια ταινιων σε στυλ nova cinema
,και για πρεμιερες η επιλεγμενες ταινιες
θα εχει το λεγομενο σε αλλα πακετα του εξωτερικου, pay per view,
το οποιο θα ειναι καναλια με συγκεκριμενες ταινιες επι πληρωμη ,
και οποιος θελει με μια ημερησια ενεργοποιηση θα μπορει να παρακολουθει την ταινια που θελει , την ωρα που θελει ...
εφαρμοζετε ηδη στα ξενα πακετα χρονια τωρα,
αυτα ξερω ως τωρα, μενει να επιβεβαιωθω:p:p
To video on demand στα δορυφορικά πακέτα γίνεται με σκληρό δίσκο και όχι με internet. Με internet θα έχουμε video on demand μέσω IPTV.

LiNuXReVoLuTioN
12-09-10, 17:35
το ipdtv συνδέεται με ιντερνετ ενώ το άλλο με δορυφόρο; μπορεί να μου πείτε αν μπορώ να συνδεθώ ασύρματα;

treli@ris
12-09-10, 17:47
μπορεί να μου πείτε αν μπορώ να συνδεθώ ασύρματα;

http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x/-/-/ruckus-access-points/prodruckus_access_points.html

LiNuXReVoLuTioN
12-09-10, 18:26
αυτό κεραία δεν είναι; κεραία έχω το θέμα είναι αν συνδέεται ασύρματα με το connx-tv

sexrazat
13-09-10, 12:02
Πρόγραμμα επόμενης βδομάδας

Δευτέρα 13.09.10
18.30 ΠΑΣ Γιάννινα-Πανθρακικός LIVE conn-x TV sport1
21.15 Ενεργκι Κότμπους-Καρλσρούη LIVE conn-x TV sport2
22.00 Αλμερία-Σοσιεδάδ LIVE conn-x TV sport1

Τρίτη 14.09.10

Τετάρτη 15.09.10
17.00 Παναχαϊκή-Λεβαδειακός LIVE conn-x TV sport1
19.30 Ρόδος-Διαγόρας LIVE conn-x TV sport1

Πέμπτη 16.09.10
15.00 Απόλλων Σμύρνης-Πανθρακικός LIVE conn-x TV sport1

02.30 Banfield-Velez Sarsfield LIVE conn-x TV sport1

Παρασκεύη 17.09.10
21.30 Άιντραχτ -Φράιμπουργκ LIVE conn-x TV sport1

Σάββατο 18.09.10
14.45 DTM Oschersleben qualifying LIVE conn-x TV sport2
16.30 Μπάγερν-Κολονία LIVE conn-x TV sport1
16.30 Βέρντερ-Μάιντς LIVE conn-x TV sport3

Κυριακή 19.09.10
14.45 DTM Oschersleben race LIVE conn-x TV sport2
16.30 Σαν Πάουλι-Αμβούργο LIVE conn-x TV sport1
18.30 Σάλκε-Ντόρτμουντ LIVE conn-x TV sport2

Δευτέρα 20.09.10
19.00 Καλλιθέα-Εθνικός Αστέρας LIVE

George28
13-09-10, 12:13
η αυριανη λεει το contra στo conn-x

zillakarpen
13-09-10, 20:01
Καλησπέρα και απο μενα.Ακόμη βέβαια δεν έχει ενεργοποιηθεί αφού σήμερα το πρωί πήγα σε τοπικό κατάστημα για την αίτηση αλλά ελπίζω σε κανα 2 μέρες το πολύ -αν όχι αύριο- να ενεργοποιηθεί.Βέβαια αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι ένώ είχα και τους 2 αποκωδηκοποιητές δεν είχαν να μου δώσουν συμβατό ρούτερ!
Τελικά βρήκα απο γνωστό μου το Sagem 2404 που έχει θύρα STB μιας και το fritzbox 7140 δεν ξέρω αν θα δουλέψει.Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι ότι θα πρέπει να του κάνω τίποτα ρυθμίσεις επιπλέον για δουλέψει το IPTV,γιατί τεχνικός του ΟΤΕ μου είπε ότι αρκεί να βάλω τις ρυθμίσεις για το conexx-internet και θα δουλέψει.
Επίσης επειδή με ενδιαφέρει να μπορώ να πέρνω τα μέγιστα απο το το ρουτερ (ασύρματα) ΄θα ήθελα κάποιο το οποίο να υποστηρίζει θύρα STB αλλά και το πρωτόκολλο N εκτός απο B kai G.Υπάρχει κάποιο που θα μου προτείνατε?
Βλέπωντας και τα κανάλια που υποστηρίζονται πάντως αυτή τη στιγμή νομίζω ότι καταλυτικό ρόλο για τη διάδοση του Conexxtv θα παίξει και κατα πόσο γρήγορα θα μπορέσει να ενσωματώσει τα ιδιωτικά κανάλια στο μπουκέτο του ώστε μην αποτελεί πολυτέλεια η απόκτησή του σε σχέση με τη ΝΟΒΑ αλλά όντως εναλλακτική.

dionyshs77
14-09-10, 05:32
Παιδιά μια ερώτηση παρακαλώ. Εχω βάλει το conn-x tv αλλά δεν έχω κλείσει χρόνο. Λείπω όλη την ημέρα από το σπίτι πλέον. Πως μπορώ να το διακόψω; Τι επιπτώσεις θα έχω, γνωρίζει κανείς; Ευχαριστώ.

Lusifer_gr
14-09-10, 06:53
Οι περισσότερες αθλητικές εφημερίδες καθώς και τα περισσότερα αθλητικά sites δεν αναφέρουν ,τις περισσότερες φορές, τις μεταδόσεις του ΟΤΕ και αυτό μου φαίνεται "περίεργο".
Σημερινές μεταδόσεις του CONN-X TV
14:00 Ντούισμπουργκ - Μόναχο 1860 Β' Γερμανίας
16:30 Μπορούσια Ντόρτμουντ - Βόλφσμπουργκ Α' Γερμανίας
19:00 Μπαρτσελόνα - Χέρκουλες Α' Ισπανίας
19:00 Βαλένθια - Ράσιγκ Σανταντέρ Α' Ισπανίας
19:30 Μπάγερν Μονάχου - Βέρντερ Βρέμης Α' Γερμανίας
21:00 Ρεάλ Μαδρίτης - Οσασούνα Α' Ισπανίας


Το έχω παρατηρήσει κι εγώ αυτο φίλε.

Αίσχος φυσικά και ίσως να μια ουσιαστική διαμαρτυρία χρηστών από την απέναντι όχθη φυσικά. Γιατί εγώ κατηγόρησα πολλές φορές τον ΟΤΕ αλλά τώρα θα τον υποστηρίξω με χίλια.

Ο αρμόδιος φορέας τι κάνει? Έχει δικαίωμα κάθε μέσο να δημοσιεύει επιλεκτικά τις αναμεταδώσεις? Χωρίς να είμαι νομικός έχω την εντύπωση οτί αυτό είναι παράνομο :rtfm:

a11
14-09-10, 11:15
Το έχω παρατηρήσει κι εγώ αυτο φίλε.

Αίσχος φυσικά και ίσως να μια ουσιαστική διαμαρτυρία χρηστών από την απέναντι όχθη φυσικά. Γιατί εγώ κατηγόρησα πολλές φορές τον ΟΤΕ αλλά τώρα θα τον υποστηρίξω με χίλια.

Ο αρμόδιος φορέας τι κάνει? Έχει δικαίωμα κάθε μέσο να δημοσιεύει επιλεκτικά τις αναμεταδώσεις? Χωρίς να είμαι νομικός έχω την εντύπωση οτί αυτό είναι παράνομο :rtfm:
φυσικα και ειναι προβλημα, αυτο αλλα ισως το θεωρουν ακομα ασημαντο,, η κατι πολυ κλειστο... λογω αριθμο συνδρομητων,[30000] και δεν το εχουν ισοδυναμο με αλλα πακετα και καναλια,η επισης μπορει να μην στελνει και ο οτε δελτια τυπου με το προγραμμα

zillakarpen
14-09-10, 13:17
Τελικά μου το ενεργοποίησαν σήμερα οπότε μετά και τις απαραίτητες συνδέσεις μπορώ να έχω μια ολοκληρωμένη άποψη.Η πρώτη μου εντύπωση δεν μπορώ να ΄πω ότι με ενθουσίασε καθώς η εικόνα που είδα η αλήθεια έιναι ότι δεν φτάνει τα έπίπεδα της ΝΟΒΑ.Ένα μικρό πιξέλιασμα το έχει εδώ αν και δεν έμεινα να δω κάποια ταινία παρά μόνο ότι ζωντανό είχε.
Επειδή έχω μικρά στο σπίτι μου έκανε εντύπωση που σε κάποια παιδικά είχε ολόκληρους κύκλους επεισοδείων και αυτό είναι απο μόνο του ένα θετικό αν θέλεις λίγο ησυχία κάπου κάπου.
Απο κανάλια όπως είπα και σε πρηγούμενο θα ήθελα να έχει περισσότερα ιδιωτικά και πολύ πιθανο κάποια στιγμή να γίνει έτσι ώστε να είμαστε ή στον ένα ή στον άλλο.
Με λίγα λόγια καλό αλλά ελλιπές ακόμα.Ίσως να είναι νωρίς ακόμη και να μας επιφυλλάσουν και άλλες εκπλήξεις αλλά σας λέω ειλικρινά ότι αυτό που με ξένισε περισσότερο ήταν η ποιότητα της εικόνας η οποία θυμίζει ότι παρακολουθείς τν απο υπολογιστή όντως....με ότι αυτό συνεπάγετε,και επειδή πολλοί μπορεί να πουν ότι είναι θέμα σύνδεσης έχω κρατήσει την 24αρα με τα 20 κλειδωμένα σταθερά και έχω βάλει και το HDMI καλώδιο.(Μπορεί όντως με SCART να δειχνει καλύτερο).

pankostas
14-09-10, 17:44
Οχι καμμια σχεση το scart.Με το hdmi δειχνει πολυ καλυτερα!
Εχω 42αρα και ορισμενα καναλια οπως το alter δειχνει πολυ καλυτερα και απο το ψηφιακο σημα!

minus
14-09-10, 18:43
Ρε παιδια σορρυ κιολας, αλλα εδω ουτε οι ιδιοι δεν γραφουν σωστα το προγραμμα τους στο EPG. Ηδη σε δυο φασεις που ετυχε να το προσεξω, γραφανε αλλα αντι αλλων. Την μια εγραφε οτι δειχνει εναν αγωνα του Γερμανικου πρωταθληματος και εδειχνε Ισπανικο (και ακριβως το ιδιο λαθος ειχανε και στο σαιτ τους) και την αλλη σε αγωνα Γερμανικου πρωταθληματος, ενω οι ομαδες ητανε σωστες, στην περιγραφη ελεγε 3η αγωνιστικη του Ισπανικου(!) πρωταθληματος. Προφανως ακομα δεν γυρισανε απο τις παραλιες. Μην βλεπετε παντου συνωμοσιες.

kater
14-09-10, 20:50
Ρε παιδια σορρυ κιολας, αλλα εδω ουτε οι ιδιοι δεν γραφουν σωστα το προγραμμα τους στο EPG. Ηδη σε δυο φασεις που ετυχε να το προσεξω, γραφανε αλλα αντι αλλων. Την μια εγραφε οτι δειχνει εναν αγωνα του Γερμανικου πρωταθληματος και εδειχνε Ισπανικο (και ακριβως το ιδιο λαθος ειχανε και στο σαιτ τους) και την αλλη σε αγωνα Γερμανικου πρωταθληματος, ενω οι ομαδες ητανε σωστες, στην περιγραφη ελεγε 3η αγωνιστικη του Ισπανικου(!) πρωταθληματος. Προφανως ακομα δεν γυρισανε απο τις παραλιες. Μην βλεπετε παντου συνωμοσιες.

Δεν είναι έτσι ακριβώς όπως το λες, γιατί πολύ συχνά επισκέπτομαι το site του SportFM και πολλές φορές το έχω παρατηρήσει να μην δίνουν όλες τις μεταδόσεις.... :hmm:
Όσο για τα λάθη του προγράμμτος του ConnX έxεις δίκιο, δεν είναι πάντα σωστό το πρόγραμμα, όπως και στα ντοκυμαντέρ δεν έχουν ολόκληρους τους τίτλους, όπως και στις ταινίες έχουν λάθος το είδος (δίνουν το Barfly ως κωμωδία ...):down:

soccermania
15-09-10, 00:36
Πάντως ,από ότι διάβασα, οι συνδρομητές φθάνουν τους 40.000.Σκεφτείτε να αρχίσει και το δορυφορικό πρόγραμμα.Όσο για τις μεταδόσεις παρακολουθείτε αυτό το forum και δε θα χάσετε καμία.

danko
15-09-10, 00:50
Όσο για τις μεταδόσεις παρακολουθείτε αυτό το forum και δε θα χάσετε καμία.

+1 Tι sportfm και μ....... ρε παιδιά!Soccermania και τα έχετε όλα στο πιάτο!;) Έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση. :D

pankostas
15-09-10, 01:55
Παιδια μπηκε καινουργιο καναλι το KONTRA CHANNEL!
Τωρα παιζει μουσικα βιντεακια ενω το EPG γραφει για ξενη ταινια!
Ειναι το νέο κανάλι του Γιώργου Κουρή,το οποιο εκανε πρεμιερα την 13 Σεπτεμβριου.

soccermania
15-09-10, 09:56
Σήμερα 2 μεταδόσεις για το κύπελλο Ελλάδος
17:00 ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
19:30 ΡΟΔΟΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ

sexrazat
15-09-10, 10:25
Για να τη σπάσουμε στον φίλο Soccermania και να τον στείλουμε στην ανεργία, ιδού και όλη η βδομάδα μέχρι και την επομένη Πέμπτη:p


Τετάρτη 15.09.10
17.00 Παναχαϊκή-Λεβαδειακός LIVE conn-x TV sport1
19.30 Ρόδος-Διαγόρας LIVE conn-x TV sport1

Πέμπτη 16.09.10
15.00 Απόλλων Σμύρνης-Πανθρακικός LIVE conn-x TV sport1
02.30 Banfield-Velez Sarsfield LIVE conn-x TV sport1

Παρασκεύη 17.09.10
19.00 Ουνιόν Βερολίνου-Χέρτα Βερολίνου LIVE conn-x TV sport2
21.30 Άιντραχτ -Φράιμπουργκ LIVE conn-x TV sport1

Σάββατο 18.09.10
14.00 Ρότ Βάις Ομπερχάουζεν-Μπόχουμ LIVE conn-x TV sport3
14.45 DTM Oschersleben qualifying LIVE conn-x TV sport2
16.30 Μπάγερν-Κολονία LIVE conn-x TV sport1
16.30 Βέρντερ-Μάιντς LIVE conn-x TV sport3
19.00 Μαγιόρκα-Οσασούνα LIVE conn-x TV sport1
21.00 Σπόρτινγκ Χιχόν-Αθλέτικ Μπιλμπάο LIVE conn-x TV sport2

Κυριακή 19.09.10
14.30 Άουγκσμπουργκ-Όσναμπρικ LIVE conn-x TV sport3
14.30 Φορτούνα Ντίσελντορφ-Μόναχο 1860 LIVE conn-x TV sport1
14.45 DTM Oschersleben race LIVE conn-x TV sport2
16.30 Σαν Πάουλι-Αμβούργο LIVE conn-x TV sport1
18.00 Χέρκουλες-Βαλένθια LIVE conn-x TV sport3
18.30 Σάλκε-Ντόρτμουντ LIVE conn-x TV sport2
20.00 Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπαρτσελόνα LIVE conn-x TV sport1
22.00 Μάλαγα-Σεβίλη LIVE conn-x TV sport2

Δευτέρα 20.09.10
19.00 Καλλιθέα-Εθνικός Αστέρας LIVE conn-x TV sport1
22.00 Ντεπορτίβο-Χετάφε LIVE conn-x TV sport2

Τρίτη 21.09.10
18.30 Ενεργκι-Κότμπους-Γκρόιτερ Φίρτ LIVE conn-x TV sport2
18.30 Χέρτα Βερολίνου-Καρλσρούη LIVE conn-x TV sport1
21.00 Χοφενχάιμ-Μπάγερν LIVE conn-x TV sport1
21.00 Αννόβερο-Βέρντερ LIVE conn-x TV sport2
21.00 Οσασούνα-Ρεάλ Σοσιεδάδ LIVE conn-x TV sport3
23.00 Αθλέτικ Μπιλμπάο-Μαγιόρκα (Μ) conn-x TV sport3


Τετάρτη 22.09.10
18.30 Ντούισμπουργκ-Αουγκσμπουργκ LIVE conn-x TV sport2
18.30 Μπόχουμ-Αρμίνια Μπίλεφελντ LIVE conn-x TV sport3
21.00 Μπαρτσελόνα-Σπόρτινγκ Χιχόν LIVE conn-x TV sport1
21.00 Λεβερκούζεν-Άιντραχτ LIVE conn-x TV sport3
21.00 Αμβούργο-Βόλφσμπουργκ LIVE conn-x TV sport2
23.00 Βαλένθια-Ατλέτικο Μαδρίτης LIVE conn-x TV sport1
23.00 Αλμερία-Λεβάντε (M) conn-x TV sport3

Πέμπτη 23.09.10
21.00 Χετάφε-Μάλαγα LIVE conn-x TV sport2
21.00 Βιγιαρεάλ-Ντεπορτίβο LIVE conn

kater
15-09-10, 13:00
Επειδή συζητάμε πολύ για τις μεταδόσεις, όσοι φίλοι έχουν Win7 ή Vista, μπορούν να κατεβάσουν από αυτή την διεύθυνση (http://www.brothersoft.com/uefa-informer-gadget-95921.html) ένα εξαιρετικό gadget που έχει πάρα πολλές πληροφορίες για όλα τα Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα (και το Ελληνικό μαζί), τα αποτελέσματα, τις αγωνιστικές κλπ., κλπ.
Βέβαια, δεν μπορεί να έχει τις πληροφορίες του Sexrazat :worthy:, αλλά, έ κάτι έχει κι αυτό.:oneup:

atlandis
15-09-10, 14:49
Ερώτηση για το film club, γιατί διαγράφουν τα παλιά για να βάλουν καινούργια? Δεν έχουν σκληρούς? Πάνω που έπιασα να βλέπω ένα sequel, το διέγραψαν.. Επίσης παρατήρησα ότι έχουν διαγράψει πάρα πολλά εκ τότε.. κρίμα..
Τουλάχιστο θα μπορούσαν να διαγράφουν τις παλιές ταινίες και να κρατήσουν τα sequels..

Ένας φίλος φαν της HOL ήρθε σπίτι να το δει, έμεινε αρκετά ικανοποιημένος αν και το έθαβε συνεχώς.. Διότι όπως λέει το χολ έχει καλύτερο interface μέσω Microsoft. Η μόνη διαφορά ότι του ΟΤΕ δίνει αρκετό τσάμπα υλικό να δει ο πελάτης. Όπως τα sequels και τα ντοκιμαντέρ, κάτι που στο χολ τα πληρώνεις όλα.. δεν τον χάλασε.. λολ

@ ADSLgr.com All rights reserved.