PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

[DSL]MANOS
15-09-10, 17:47
Ερώτηση για το film club, γιατί διαγράφουν τα παλιά για να βάλουν καινούργια? Δεν έχουν σκληρούς? Πάνω που έπιασα να βλέπω ένα sequel, το διέγραψαν.. Επίσης παρατήρησα ότι έχουν διαγράψει πάρα πολλά εκ τότε.. κρίμα..
Τουλάχιστο θα μπορούσαν να διαγράφουν τις παλιές ταινίες και να κρατήσουν τα sequels..

Ένας φίλος φαν της HOL ήρθε σπίτι να το δει, έμεινε αρκετά ικανοποιημένος αν και το έθαβε συνεχώς.. Διότι όπως λέει το χολ έχει καλύτερο interface μέσω Microsoft. Η μόνη διαφορά ότι του ΟΤΕ δίνει αρκετό τσάμπα υλικό να δει ο πελάτης. Όπως τα sequels και τα ντοκιμαντέρ, κάτι που στο χολ τα πληρώνεις όλα.. δεν τον χάλασε.. λολ
Τα βγάζουν από το film club, αλλά είναι διαθέσιμα από το film express ή τα βγάζουν τελείως???

singara
15-09-10, 18:02
τα βγάζουν τελείως μάγκες... για να σας λυθεί η απορία μπορεί κάποια σειρά έργο να την ανεβάσουν πάλι σε κάνα ...κυρίως το κάνουν λογω χώρου ...
γιατί αν τα άφηναν ολα θα είχαμε πήξει..πχ το smallville έχει δέκα σεζόν με 22 επεισόδιά
την σεζόν το conn x tv έχει βάλει μέχρι την 4η σεζόν φανταστείτε να της άφηνε όλες διαθέσιμες..σε κάθε σειρά η έργο μου βάζει θα έπεφτε το σύστημά

soccermania
15-09-10, 19:56
Ο sexrazat με βγάζει στην ανεργία αλλά εγώ θα επιμείνω να κρατήσω τη δουλείτσα μου!!!

sexrazat
15-09-10, 20:28
Ο sexrazat με βγάζει στην ανεργία αλλά εγώ θα επιμείνω να κρατήσω τη δουλείτσα μου!!!

Με ένα λογικό ποσοστό θα μπορούσαμε να τα βρούμε:p

TeoT
16-09-10, 01:13
H λιστα συμπληρωμενη


Κανάλια Conn-x TV

1 Conn-x TV Promo 16:9

Ελληνικά
2 ΕΤ1
3 ΝΕΤ
4 ΕΤ3
5 Alter
6 ΣΚΑΪ 16:9
7 Σινέ+ 16:9
8 Πρίσμα+ 16:9
9 Σπορ+ 16:9
10 Kontra Tv 16:9

Κανάλια που προβάλλουν σειρές και ταινίες
11 Universal Channel ΥΠ
12 FOX Life ΥΠ
13 FX ΥΠ

Αθλητικά
14 Conn-x TV Sport 1 16:9
15 Conn-x TV Sport 2 16:9
16 Conn-x TV Sport 3 16:9
17 Eurosport 16:9 M
18 Eurosport 2 16:9 M
19 Extreme Sports ΥΠ
20 ESPN Classic
21 ESPN America 16:9

Θεματικά
22 Discovery Channel ΥΠ
23 Discovery Science ΥΠ
24 ID Investigation Discovery ΥΠ
25 Discovery World
26 Discovery Travel & Living
27 Nat Geo Wild ΥΠ

Μουσικά
28 MTV Music
29 Nat Geo Music
30 C Music TV

Lifestyle κλπ
31 Style TV ΥΠ
32 Zone Reality ΥΠ
33 Fashion TV
34 World Fashion

Παιδικά
35 Disney Channel M
36 KidsCo M
37 Baby TV

Ειδησεογραφικά
38 Euronews
39 Deutsche Welle 16:9
40 France 24 En
41 France 24 Fr
42 Al Jazeera En
43 Al Jazeera Ar
44 Russia Today En
45 Bloomberg

Κανάλια με περιεχόμενο για ενηλίκους
46 Blue Hustler

47 Hustler TV (Premium)
48 Dorcel TV (Premium)


ΥΠ Υποτιτιτλοι M Μεταγλωτισμενο

[DSL]MANOS
16-09-10, 08:52
τα βγάζουν τελείως μάγκες... για να σας λυθεί η απορία μπορεί κάποια σειρά έργο να την ανεβάσουν πάλι σε κάνα ...κυρίως το κάνουν λογω χώρου ...
γιατί αν τα άφηναν ολα θα είχαμε πήξει..πχ το smallville έχει δέκα σεζόν με 22 επεισόδιά
την σεζόν το conn x tv έχει βάλει μέχρι την 4η σεζόν φανταστείτε να της άφηνε όλες διαθέσιμες..σε κάθε σειρά η έργο μου βάζει θα έπεφτε το σύστημά
Αααα καλά... Τότε δεν βλέπω τον λόγο να βάλω connx tv. Αν τώρα με SD διαγράφει τίτλους μετά από κάποιο καιρό, αργότερα με το HD θα τους διαγράφει μέσα στο δίμηνο. Πέρα του ότι δεν θα έχει πολλούς τίτλους όπως τώρα δλδ. :down:

........Auto merged post: [DSL]MANOS πρόσθεσε 1 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........


H λιστα συμπληρωμενη



Όλα αυτά που δεν γράφουν 16:9, είναι 4:3???

atlandis
16-09-10, 12:30
Θέλω να πιστεύω ότι θα αναβαθμιστεί, και έτσι μια χαρά είναι αλλά τουλάχιστον καλά θα ήταν να βάζουν τουλάχιστον μια ημ λήξεις για να ξέρη ο κόσμος... Δεν νομίζω να φρικάρει το δίκτυο λόγο μεγαλύτερης χωρητικότητας και περισσότερο υλικό.. Απλά η συντήρηση είναι ποιο δαπανηρή για τα backups, ktl.

Dsl MANOS, αυτό θα το καταλάβαινα να το πεις πριν 1-2 χρόνια.. τώρα όμως έτσι και αλλιώς έχει πολλά κανάλια να βλέπεις από το πρωί μέχρι το βράδυ… Αν και το έχω 1.2 μήνα το τιβι.. από αυτά που διαβάζω έχει αναβαθμιστεί υπερβολικά το τελευταίο έτος.. όπως και να έχει, είναι το μοναδικό δίκτυο που μπορεί να σε κρατήσει να βλέπεις όλο το 24ορο εντελώς τσάμπα υλικό.. Άπλα το ανανεώνουν συνεχώς και διαγράφουν τα παλιά.. (αλλά δεν θα ήθελα να τους δω να διαγράφουν το true blood) μου αρέσει πολύ.. λολ

Όλα τα sequels και ταινίες β κατηγορίας είναι εντελώς δωρεάν στο φιλμ κλαμπ.. δεν μεταφέροντα στο εξπρες. Αλλά και το FX παίζει sequels από το πρωί μέχρι το βράδυ..

Εγώ προσωπικά είμαι πωρωμένος με τα id-discovery, Nat geo wild, zone reality, fx.

soccermania
16-09-10, 14:25
Σημερινές μεταδόσεις
15.00 Απόλλων Σμύρνης - Πανθρακικός Κομοτηνής (κύπελλο Ελλάδος)
02.30 Μπάνφιλντ - Βελέζ Σάρσφιλντ (κύπελλο σουνταμερικάνα)

[DSL]MANOS
16-09-10, 19:34
Θέλω να πιστεύω ότι θα αναβαθμιστεί, και έτσι μια χαρά είναι αλλά τουλάχιστον καλά θα ήταν να βάζουν τουλάχιστον μια ημ λήξεις για να ξέρη ο κόσμος... Δεν νομίζω να φρικάρει το δίκτυο λόγο μεγαλύτερης χωρητικότητας και περισσότερο υλικό.. Απλά η συντήρηση είναι ποιο δαπανηρή για τα backups, ktl.

Dsl MANOS, αυτό θα το καταλάβαινα να το πεις πριν 1-2 χρόνια.. τώρα όμως έτσι και αλλιώς έχει πολλά κανάλια να βλέπεις από το πρωί μέχρι το βράδυ… Αν και το έχω 1.2 μήνα το τιβι.. από αυτά που διαβάζω έχει αναβαθμιστεί υπερβολικά το τελευταίο έτος.. όπως και να έχει, είναι το μοναδικό δίκτυο που μπορεί να σε κρατήσει να βλέπεις όλο το 24ορο εντελώς τσάμπα υλικό.. Άπλα το ανανεώνουν συνεχώς και διαγράφουν τα παλιά.. (αλλά δεν θα ήθελα να τους δω να διαγράφουν το true blood) μου αρέσει πολύ.. λολ

Όλα τα sequels και ταινίες β κατηγορίας είναι εντελώς δωρεάν στο φιλμ κλαμπ.. δεν μεταφέροντα στο εξπρες. Αλλά και το FX παίζει sequels από το πρωί μέχρι το βράδυ..

Εγώ προσωπικά είμαι πωρωμένος με τα id-discovery, Nat geo wild, zone reality, fx.
Ναι, αλλά εγώ δεν το θέλω για την τηλεόραση, αλλά για το VoD. Και δεν με νοιάζει αν πληρώνω τον τίτλο, αν μου προσφέρει HD και ποικιλία για να διαλέξω. Οπότε για εμένα είναι ένα μεγάλο μείον το ότι σβήνει τίτλους, από την στιγμή που έχει λίγους για να προσφέρει.

singara
16-09-10, 20:02
εντάξει φίλε ειναι μείον να τα σβήνει
δεν αντιλέγω έχει πολλά μείον άλλα το μεγαλύτερο συν για μένα ξέρεις πιο
είναι ότι για τα ελληνικά δεδομένα και για τα λεφτα του ειναι μια χαρά
ΚΟΡΥΦΉ οταν στην ελληνική tv κυβερνούν τα trash show
τα reality...η ειδήσεις με τα παράθυρά...που ο ένα τα ρίχνει στον άλλον
κτλ...κτλ.. το conn x άνοιξε ενα δρόμο..τώρα όλα σιγά σιγά βελτιώνονται
για αυτο είμαστε εδώ για να τα λέμε και να μας ακούνε

[DSL]MANOS
16-09-10, 20:07
Το ζήτημα είναι ότι έχουμε παγκοσμιοποίηση και για τα παγκόσμια δεδομένα, άρα και τον ανταγωνισμό, είναι πίσω. Και επαναλαμβάνω ότι δεν βλέπω τηλεόραση.

soccermania
17-09-10, 11:18
Μεταδόσεις Παρασκευής:
19:00 ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ - ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ (Β΄Γερμανίας)
21:30 ΆΙΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ - ΦΡΑΙΜΠΟΥΡΓΚ (Α΄Γερμανίας)

soccermania
17-09-10, 18:43
Conn-x TV, σε όλη την Ελλάδα
Το Conn-x TV, η συνδρομητική τηλεόραση του ΟΤΕ, συνεχίζει να επεκτείνεται πανελλαδικά, καλύπτοντας και περιοχές με ολοένα και μικρότερο πληθυσμό. Ήδη η τηλεόραση από τον ΟΤΕ είναι διαθέσιμη σε σχεδόν 400 σημεία παρουσίας του δικτύου του ΟΤΕ σε όλη την Ελλάδα. Σε αυτά περιλαμβάνονται όλες οι πρωτεύουσες νομών, κωμοπόλεις, νησιά, καθώς και αστικά κέντρα με ακόμη μικρότερους πληθυσμούς. Στο www.oteshop.gr είναι διαθέσιμη μηχανή αναζήτησης όπου ο καθένας μπορεί να πληροφορηθεί, εισάγοντας τον αριθμό της τηλεφωνικής του σύνδεσης, εάν η τηλεόραση από τον ΟΤΕ είναι διαθέσιμη στην περιοχή του.

Νέα σεζόν, νέες σειρές και ταινίες στο Conn-x TV
• Replay και Rookie Club στο Universal Channel, αποκλειστικά από το Conn-x TV
• «Το Νησί Των Καταραμένων» και «Ανίκητος» στο Film Express


Νέα σεζόν, νέες σειρές και ταινίες στο Conn-x TV

• Replay και Rookie Club στο Universal Channel, αποκλειστικά από το Conn-x TV
• «Το Νησί Των Καταραμένων» και «Ανίκητος» στο Film Express

Αθήνα, 16 Σεπτεμβρίου 2010 – Η νέα σεζόν ξεκινά δυναμικά στον τηλεοπτικό κόσμο του Conn-x TV με πρεμιέρες ταινιών και νέων σειρών, που προβάλλονται για πρώτη φορά στην Ελλάδα.

Τηλεοπτικά Κανάλια

Το Universal Channel φέρνει για πρώτη φορά στις οθόνες μας, αποκλειστικά μέσα από το Conn-x TV, δύο συναρπαστικές σειρές:

• «Replay»: Σε 24 επεισόδια ο Silio Bozzi, ο Υπαρχηγός του Ιατροδικαστικού Τμήματος της Αστυνομίας, μαζί με ειδικούς πυροτεχνουργούς και το N.O.C.S το τμήμα άμεσης δράσης της αστυνομίας που αναλαμβάνει επικίνδυνες υποθέσεις, μας αποκαλύπτουν τα πιο συνηθισμένα κλισέ που βλέπουμε σε ταινίες δράσης στο σινεμά. Εικοσιτέσσερις διαφορετικές καταστάσεις που έχουμε δει αμέτρητες φορές στον κινηματογράφο και πιστέψαμε πως είναι αληθινές. Μήπως τελικά δεν είναι; Η σειρά «Replay» προβάλλεται,από τον Σεπτέμβριο, καθημερινά, Δευτέρα έως Παρασκευή στις 20:55.

• «Rookie Blue»: H σειρά Rookie Blue είναι ένα αστυνομικό δράμα με επίκεντρο μια οικογένεια αστυνομικών. Αφηγείται τις δοκιμασίες, τις επιτυχίες, τους ανταγωνισμούς και τη συντροφικότητα που αναπτύσσονται μεταξύ πέντε επίδοξων αστυνομικών, που μόλις αποφοίτησαν από την Ακαδημία και είναι έτοιμοι να αναλάβουν δράση και να αντιμετωπίσουν τη δύσκολη δουλειά στους δρόμους. Η σειρά ξεκινά τη Δευτέρα 20 Σεπτεμβρίου στις 21:00, όπου θα προβληθούν τα 2 πρώτα επεισόδια. Νέα επεισόδια θα προβάλλονται κάθε Δευτέρα στις 21:00.

Στο κανάλι FX, μη χάσετε από τις 6 Σεπτεμβρίου και κάθε βράδυ στις 22:00, τις μεγάλες πρεμιέρες από τις καλύτερες σειρές δράσης, sci-fi και animation, σε αποκλειστική πρώτη προβολή στην Ελλάδα. Επιτυχημένες νέες ξένες σειρές, όπως White Collar και It’s Always Sunny in Philadelphia, νέοι κύκλοι και νέα επεισόδια των αγαπημένων σειρών Crash, Legend of the Seeker, Sons of Anarchy, Family Guy και Dollhouse, Flash Forward, Life on Mars, Criminal Minds, Amazing Race, The Simpsons.

Film Express

Νέες πρεμιέρες στην ατελείωτη ταινιοθήκη του Film Express και αυτό τον μήνα:

Με την τελευταία ταινία του Κλιντ Ίστγουντ “Ανίκητος”, γυρίζουμε στο 1994 και παρακολουθούμε με τη δική του ματιά τον αγώνα του Νέλσον Μαντέλα, να ενώσει την διαιρεμένη από το Απαρτχάιντ Νότια Αφρική.

Στο πολλά υποσχόμενο θρίλερ “Το Νησί Των Καταραμένων”, η dream team Σκορτσέζε - Ντι Κάπριο ενώνεται ξανά για να μας χαρίσει ένα φιλμ νουάρ σαν το παλιό καλό σινεμά!

Στην ταινία “Το Εξπρές”, η μεταφορά της αληθινής ιστορίας της ζωής του Έρνι Ντέιβις, του πρώτου Αφροαμερικανού που κέρδισε το Βραβείο Χάισμαν, μας καθηλώνει.

Conn-x TV, σε όλη την Ελλάδα

Το Conn-x TV, η συνδρομητική τηλεόραση του ΟΤΕ, συνεχίζει να επεκτείνεται πανελλαδικά, καλύπτοντας και περιοχές με ολοένα και μικρότερο πληθυσμό. Ήδη η τηλεόραση από τον ΟΤΕ είναι διαθέσιμη σε σχεδόν 400 σημεία παρουσίας του δικτύου του ΟΤΕ σε όλη την Ελλάδα. Σε αυτά περιλαμβάνονται όλες οι πρωτεύουσες νομών, κωμοπόλεις, νησιά, καθώς και αστικά κέντρα με ακόμη μικρότερους πληθυσμούς.

Στο www.oteshop.gr είναι διαθέσιμη μηχανή αναζήτησης όπου ο καθένας μπορεί να πληροφορηθεί, εισάγοντας τον αριθμό της τηλεφωνικής του σύνδεσης, εάν η τηλεόραση από τον ΟΤΕ είναι διαθέσιμη στην περιοχή του.

Conn-x TV, η συναρπαστική τηλεόραση!

Το Conn-x TV του ΟΤΕ είναι η πιο προηγμένη τεχνολογικά, μορφή μετάδοσης τηλεοπτικού σήματος στην τηλεόραση μέσω της απλής τηλεφωνικής πρίζας και της ευρυζωνικής σύνδεσης. Με το Conn-x TV, οι τηλεθεατές μπορούν να παρακολουθήσουν:
 48 τηλεοπτικά κανάλια με ψηφιακή εικόνα (όπως Universal Channel, Fox Life, FX, Discovery Channel, Nat Geo Wild, Eurosport, Extreme Sports, KidsCo, Disney Channel και το νέο Kontra Channel). Ανάμεσά τους συμπεριλαμβάνονται τρία αθλητικά κανάλια, τα Conn-x TV Sport 1, 2, 3, τα οποία εκπέμπουν μόνο στην υπηρεσία Conn-x TV και μεταδίδουν αποκλειστικά σημαντικά αθλητικά γεγονότα,
 Video on Demand (Film Express και Film Club), με περιεχόμενο που συνεχώς ανανεώνεται. Η υπηρεσία Film Express είναι ένα εικονικό Video Club, όπου μπορείτε να νοικιάσετε για ένα 24ωρο ταινίες πρώτης τηλεοπτικής προβολής από μεγάλα studios. Το Film Club είναι ένα συνδρομητικό Video Club που προσφέρει απεριόριστη πρόσβαση σε γνωστές τηλεοπτικές σειρές, ταινίες, μουσικά video clip, ντοκιμαντέρ, παιδικές σειρές κ.α.

Οι καταναλωτές μπορούν να μάθουν περισσότερα για την υπηρεσία στο site www.conn-xtv.gr και να γίνουν συνδρομητές με ένα τηλεφώνημα στο 13888, ή με μια επίσκεψη στο www.oteshop.gr, ή στα καταστήματα ΟΤΕSHOP και ΓΕΡΜΑΝΟΣ. (satleo.gr)

treli@ris
17-09-10, 18:45
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=427319 ;)

TeoT
17-09-10, 19:20
Μηπως το οτι φευγουν καποιοι τιτλοι απο το Film Club εχει να κανει με θεμα δικαιωματων?

singara
17-09-10, 19:38
MANOS;3696291']Το ζήτημα είναι ότι έχουμε παγκοσμιοποίηση και για τα παγκόσμια δεδομένα, άρα και τον ανταγωνισμό, είναι πίσω. Και επαναλαμβάνω ότι δεν βλέπω τηλεόραση.

Παγκοσμιοποίηση; φίλε τι ενοεις μήπως υπερβάλλεις..μιλάμε για το conn x tv..δεν συγκρίνουμε
την ψηφιακή πλατφόρμα. με κάποια αμερικανική η σουηδική αυτό είναι αδύνατον η χώρες αυτές είναι τεχνολογικά πιο αναπτυγμένες:cool:

Maynen
17-09-10, 20:36
Μηπως το οτι φευγουν καποιοι τιτλοι απο το Film Club εχει να κανει με θεμα δικαιωματων?
Δεν νομιζω γιατι εχει συμβαση με τα studios παραγωγης οπως HBO warner tv
Πρεπει να ειναι καθαρα θεμα χωρου

[DSL]MANOS
17-09-10, 21:07
Παγκοσμιοποίηση; φίλε τι ενοεις μήπως υπερβάλλεις..μιλάμε για το conn x tv..δεν συγκρίνουμε
την ψηφιακή πλατφόρμα. με κάποια αμερικανική η σουηδική αυτό είναι αδύνατον η χώρες αυτές είναι τεχνολογικά πιο αναπτυγμένες:cool:
Βλέπε torrent, youtube κτλ.

atlandis
18-09-10, 11:35
Διαφωνώ.. είναι ποιο ελεγχόμενη η Αμερική και τους κάνουν ότι θέλουν.. Με αποτέλεσμα ότι έχει σχέση με ενημέρωση, επικοινωνία είναι πολύ ποιο πίσω από εμάς.. Γιατί τα πάντα εκεί φιλτράρονται έτσι ώστε να ξέρουν ότι θέλουν τα ελιτε τους..
Κατά τα άλλα το 70% ίσως και παραπάνω δεν έχουν ιντερνετ στην Αμερική, μερικοί δεν ξέρουν καν τι σημαίνει αυτό, μην αναφέρουμε και τις τιμές για να βάλεις διαδίκτυο εκεί... Είναι πανάκριβο.. το μόνο που έχουν είναι καλωδιακή τηλεόραση με προπαγάνδες και ραβίνους.. λολ
Πρόσφατα είχα δει και ένα ντοκιμαντέρ γιαυτο το πράγμα και έβλεπες τους ποιο «εξελιγμένους» τεχνολογικά να πηγαίνουν σε τοπικές βιβλιοθήκες να μπουν στο διαδίκτυο!..
Μα δεν έχετε παρατηρήσει ότι η Ελλάδα έχει χάσει υπερβολικά τα τελευταία χρόνια στην τηλεόραση? Σε κάνει να θες να βρεις άλλο κανάλι να ενημερωθείς, η να μπεις ιντερνέτ.. αυτά είναι τα πρώτα σημάδια ότι προσπαθούν να πάρουν τον έλεγχο και εδώ.. Ευρώπη.

soccermania
18-09-10, 12:21
Σημερινές μεταδόσεις:
14:00 ΟΜΠΕΡΧΑΟΥΖΕΝ - ΜΠΟΧΟΥΜ (Β΄Γερμανίας)
16:30 ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ - ΚΟΛΩΝΙΑ (Α΄Γερμανίας)
16:30 ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ - ΜΑΪΝΤΖ (Α΄Γερμανίας)
19:00 ΜΑΓΙΟΡΚΑ - ΟΣΑΣΟΥΝΑ (Α΄Ισπανίας)
21:00 ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΧΙΧΟΝ-ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ (Α΄Ισπανίας)

zillakarpen
18-09-10, 20:12
Μια εβδομάδα έχει περάσει σχεδόν απο το τελευταίο ποστ σχετικά με τις εντυπώσεις μου απο το connextv και πλεον μπορώ να πω ότι πραγματικά αξίζουν τα λεφτά του .Μπορεί να ήμουν λίγο αρνητικός στην αρχή αλλά εξετάζοντας το θέμα καλύτερα είδα ότι μπορεί μεν στα κανάλια να είναι λίγο φτωχό αλλά στο περιεχόμενο που είναι διαθέσιμο για προβολή κάθε στιγμή πραγματικά την έχω καταβρεί(σε σχέση με τη Νοβα πάντα) αφού για έχεις κάτι παρόμοιο εκεί πρέπει αναγκαστικά να πας στο πακέτο Cinema Value ή Full Pack όπου η τιμή κυμαίνετε απο 50-60 ευρώ χοντρικά + το HD.Οπότε μιλώνατς προσωπικά πάντα αυτή τη στιγμή έχοντας τη Νοβα Start Pack + Connextv είμαι αρκετά χαμηλότερα .

Επίσης μπορεί να είμαι λίγο offtopic αλλά θα ήθελα να σας παραθέσω κάποια στοιχεία απο τη γραμμή μου και να μου πείτε τη γνώμη σας σχετικά με τα χαρακτηριστικά της.

[DSL]MANOS
18-09-10, 20:32
Χάλια η γραμμή σου. Μόνο 20Mbit download από τα 24???!!! Τόσο κάτω??? :p
Πέρα από την πλάκα, παίζεις με τον πόνο μας?? Εγώ έχω 13mbit. Περιμένω το VDSL για να δω μεγαλύτερες ταχύτητες. :(

emeliss
18-09-10, 20:40
To SNR 14 του conn-x tv του "καταστρέφει" την σύνδεση.

zillakarpen
18-09-10, 20:44
Η αλήθεια είναι ότι πριν το TV κλείδωνα στα 22-23 με το fritzbox αλλά μετά αναγκαστικά έπρεπε να δουλέψω με το Sagem 2404 .Υπάρχει περίπτωση με άλλο ρουτεράκι συμβατό να κλειδώσω παραπάνω?Επίσης θέλα να τονίσω ότι πλέον δεν έχω και αποσυδέσεις και δεν ξέρω αν αυτό οφείλετε στο ρούτερ....

emeliss
18-09-10, 20:48
Κατεβάζοντας το SNR margin αλλά μπορεί μετά να έχεις σπασίματα στην εικόνα. Ψάξε στο forum για οδηγίες.

zillakarpen
18-09-10, 20:53
ΣΧετικά με τα σπασίματα που λες έιδα μια ταινία τις προάλλες απο το εχπρεσσ και παρατήρησα ότι σε όλη την ταινία μου έκανεπερίπου 4-5 παγώματα της εικόνας του 1 δευτερολέπτου ξερω γω και κανα 2-3 φορές σε έντονη κίνηση παρατήρησα κάποιο πιξέλιασμα.Μιας που μιλάμε για IPTV είναι κάτι αναμενόμενο αυτό φαντάζομαι.Επίσης σε ποιότητα εικόνας μου έκανε τρομερή εντύπωση κάποια HD βιντεάκια που είχε που πραγματικά εκεί η εικόνα είχε τρομερή διαφορά.Μακάρι να δώσει περισσότερο τέτοιο υλικό.

atlandis
18-09-10, 22:26
Και εμένα κάνει κάτι παγώματα όταν βλέπω φιλμ κλαμπ.. αλλά έχω χάλια πόρτα.. να δούμε πότε θα με πάρουν τηλέφωνο να το φτιάξουν (όπως υποσχεθήκαν) είμαι 10η μέρα δηλωμένη βλάβη .. κατά τα άλλα εδώ στο φόρουμ μου είπαν ότι η γραμμή μου θα έπρεπε να πιάνει τα 19-20 mbit.. αλλά ο τεχνικώς του ΟΤΕ όταν του το είπα, απάντησε ότι κάνω λάθος και το attenuation μου είναι 22.5 και όχι 10.5.. μου είπε πάντα να κοιτάζω το downstream και όχι το up..

Uptime: 0 days, 0:36:26
DSL Type: G.992.5 annex A
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 863 / 11.940
Data Transferred (Sent/Received) [kB/kB]: 0,00 / 0,00
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 19,5
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 10,5 / 22,0
SN Margin (Up/Down) [dB]: 18,5 / 14,5
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 0 / 0
FEC Errors (Up/Down): 0 / 370
CRC Errors (Up/Down): 0 / 0
HEC Errors (Up/Down): 25.260 / 0

Σήμερα από τα 14 έπεσα στα 12.. αλλά μια ερώτηση που έχω κάνει, δεν μου έχει απαντήσει κανείς.. Από το τηλέφωνο ο ΟΤΕ μου λέει ότι δεν έπρεπε να γίνεται αυτό.. ο τεχνικώς που ήρθε είπε ότι το τομσον το κάνει αυτό που θα γράψω παρακάτω..
Όταν αλλάζει ip κάθε 30 ώρες περίπου.. κλείνουν όλα τα λαμπάκια του μόντεμ, σαν να του κάνω ρεσετ.. η να το βγάζω από την πρίζα. Το καλύτερο δα είναι ότι δεν μπαίνει στο ιντερνετ αυτόματα!!! Πρέπει να μπω στο interface του και να πατήσω connect!!!!

:(

ps: Πριν το έκανε συνέχεια.. τώρα πλέον ποιο σπάνια.. άλλαζε ip 3-4 φορές την ημέρα..

LefterisK
19-09-10, 02:09
Eπειδη σκεφτομαι να ερθω ΟΤΕ, διαβασα οτι κανουν αλλαγή IP (= αποσύνδεση) κάθε 64 ώρες.
Ισχυει ακομα αυτο?

nikosira
19-09-10, 09:41
ο δεκτης με το σκληρο δισκο μπορει να δειξει 2 καναναλια ταυτοχρονα του connx-tv η μονο να γραφει το ενα στο σκληρο δισκο για να το δεις μετα και το αλλο να παιζει?

TeoT
19-09-10, 11:00
ο δεκτης με το σκληρο δισκο μπορει να δειξει 2 καναναλια ταυτοχρονα του connx-tv η μονο να γραφει το ενα στο σκληρο δισκο για να το δεις μετα και το αλλο να παιζει?

Δεν εχω δεκτη με σκληρο αλλα απ οτι ξερω δεν μπορει να κανει τιποτα απο τα παραπανω.

Μπορει να γραψει ενα καναλι οταν λειπεις η να γραφει αυτο που βλεπεις .

zillakarpen
19-09-10, 11:04
Η πραγματικότητα είναι ότι μπορεί και να γράψει κάποιο άλλο απο αυτό που βλέπεις.

maik
19-09-10, 11:50
ο δεκτης με το σκληρο δισκο μπορει να δειξει 2 καναναλια ταυτοχρονα του connx-tv η μονο να γραφει το ενα στο σκληρο δισκο για να το δεις μετα και το αλλο να παιζει?

Τι εννοεις ταυτοχρονα; Να βλεπεις σε μια τηλεοραση ενα καναλι και σε αλλη διαφορετικο;
Οχι αυτο δεν γινεται. Να γραφει ομως το ενα και να βλεπεις αλλο γινεται.

soccermania
19-09-10, 13:42
Κυριακάτικες μεταδόσεις:
14:30 ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΟΣΝΑΜΠΡΙΚ (Β΄Γερμανίας)
14:30 ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΝΤΙΣΕΛΝΤΟΡΦ - ΜΟΝΑΧΟ 1860 (Β΄Γερμανίας)
16:30 ΣΕΝΤ ΠΑΟΥΛΙ - ΑΜΒΟΥΡΓΟ (Α΄Γερμανίας , τοπικό ντέρμπυ)
18:00 ΧΕΡΚΟΥΛΕΣ - ΒΑΛΕΝΘΙΑ (Α΄Ισπανίας)
18:30 ΣΑΛΚΕ - ΜΠΟΡΟΥΣΙΑ ΝΤΟΡΝΤΜΟΥΝΤ (Α΄Γερμανίας , τοπικό ντέρμπυ)
20:00 ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (Α΄Ισπανίας)
22:00 ΜΑΛΑΓΑ - ΣΕΒΙΛΗ (Α΄Ισπανίας , τοπικό ντέρμπυ)

imcan
19-09-10, 23:01
Δεν νομιζω γιατι εχει συμβαση με τα studios παραγωγης οπως HBO warner tv
Πρεπει να ειναι καθαρα θεμα χωρου

Είναι μόνο θέμα δικαιωμάτων, υπάρχει rotation στους τίτλους που καθορίζεται από τα studios ....άλλωστε είναι αστείο να μιλάμε για χώρο στις μέρες μας

silegav
19-09-10, 23:47
Eπειδη σκεφτομαι να ερθω ΟΤΕ, διαβασα οτι κανουν αλλαγή IP (= αποσύνδεση) κάθε 64 ώρες.
Ισχυει ακομα αυτο?

Σε άλλο thread θυμάμαι ότι αλλάζει κάθε 72 ώρες. Υποθέτω ότι αυτό επηρεάζει και την τηλεόραση, έτσι δεν είναι;


ΣΧετικά με τα σπασίματα που λες έιδα μια ταινία τις προάλλες απο το εχπρεσσ και παρατήρησα ότι σε όλη την ταινία μου έκανεπερίπου 4-5 παγώματα της εικόνας του 1 δευτερολέπτου ξερω γω και κανα 2-3 φορές σε έντονη κίνηση παρατήρησα κάποιο πιξέλιασμα.Μιας που μιλάμε για IPTV είναι κάτι αναμενόμενο αυτό φαντάζομαι.Επίσης σε ποιότητα εικόνας μου έκανε τρομερή εντύπωση κάποια HD βιντεάκια που είχε που πραγματικά εκεί η εικόνα είχε τρομερή διαφορά.Μακάρι να δώσει περισσότερο τέτοιο υλικό.

Αλήθεια, η ποιότητα της γραμμής και η ταχύτητα που συγχρονίζεις δεν παίζει ρόλο στην ποιότητα της εικόνας; Αν ισχύει αυτό και έχεις εσύ διακοπές με την γραμμή που έχεις, μάλλον δεν θα την παλέψει κάποιος με μια κανονική γραμμή (δεν μένουμε όλοι πάνω στο dslam :p). Ίσως για τον λόγο αυτό δεν δίνει ακόμα πολύ περιεχόμενο σε HD (δεδομένου του bw που χρειάζεται για να περάσει το HD).

LefterisK
20-09-10, 00:40
Σε άλλο thread θυμάμαι ότι αλλάζει κάθε 72 ώρες. Υποθέτω ότι αυτό επηρεάζει και την τηλεόραση, έτσι δεν είναι;


στο tv δεν θα το καταλάβεις (δεν έχει να κάνει με το Ip), σε άλλες περιπτώσεις ίσως


Δεν γνωριζω κατι παραπανω

tasanas
20-09-10, 01:23
Αν αποσυνδέεσαι τότε ναι θα χάνεται και η τελεόραση. Από την αλλαγή Ip θεωρητικά δεν πρέπει να επηρεαστείς καθόλου. Όσο για την ποιότητα της γραμμής και βέβαια παίζει ρόλο. Άλλωστε και το iptv είναι στην ουσία streaming και με τα δίκτυα που έχουμε το streaming δεν πολυπάει καλά.

soccermania
20-09-10, 13:19
Μεταδόσεις Δευτέρας:
19:00 ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Β΄ Εθνική)
22:00 ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ - ΧΕΤΑΦΕ (Α΄ Ισπανίας)

Maynen
20-09-10, 13:20
Είναι μόνο θέμα δικαιωμάτων, υπάρχει rotation στους τίτλους που καθορίζεται από τα studios ....άλλωστε είναι αστείο να μιλάμε για χώρο στις μέρες μας
Τοτε γιατι τα ξαναβαζει μετα απο 2 μηνες βγαζοντας καποια αλλα?
Δεν καθοριζεται απο τα studios,παιρνει τα δικαιωματα για καποιο χρονικο διαστημα και απο κει και μετα κανει το rotation αναλογα πως τους βολευει

soccermania
21-09-10, 01:34
Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα βόλεϊ στο Conn-X TV…
Στα γήπεδα της Ιταλίας, από 25 Σεπτεμβρίου και το πρώτο σέρβις έως την ημέρα του τελικού στις 10 Οκτωβρίου στην «Αιώνια Πόλη», το συναρπαστικό ταξίδι της αγκόσμιας Πετοσφαίρισης θα αγγίξει συνολικά 10 πόλεις (Μιλάνο, Μόντενα, Κατάνια, Ρέτζιο Καλάμπρια, Τεργέστη, Ανκόνα, Βερόνα, Τορίνο, Φλωρεντία), με τη συμμετοχή 24 ομάδων οι οποίες προέρχονται από τις 5 Ηπείρους.

Τα μεγάλα φαβορί για τη μάχη των μεταλλίων, Βραζιλία, Ρωσία, ΗΠΑ, Σερβία, Πολωνία, η διοργανώτρια Ιταλία και ακόμη Βουλγαρία, Γαλλία, Τσεχία, Ισπανία και Κούβα, θα παλέψουν για το στέμμα σε τρεις προκριματικές φάσεις, από τις οποίες θα προκύψουν τα ζευγάρια των ημιτελικών.

Tα αθλητικά κανάλια του Conn-x TV θα μεταδώσουν ζωντανά συνολικά 20 αναμετρήσεις. Ακολουθεί αναλυτικά το πρόγραμμα:

Πέντε αγώνες από την 1η φάση:

25.09.10 ΓΑΛΛΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ (18.00 Conn-x TV sport3)

25.09.10 ΙΤΑΛΙΑ-ΙΑΠΩΝΙΑ (22.00 Conn-x TV sport3)

26.09.10 ΒΡΑΖΙΛΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ (22.00 Conn-x TV sport3)

27.09.10 ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ (18.00 Conn-x TV sport2)

27.09.10 ΒΡΑΖΙΛΙΑ-ΚΟΥΒΑ (22.00 Conn-x TV sport3)

Πέντε αγώνες από τη 2η φάση:

30.09.10 B1-F2 (18.00 Conn-x TV sport2)

30.09.10 E1-D2 (22.00 Conn-x TV sport2)

30.09.10 F1-B2 (22.00 Conn-x TV sport1)

01.10.10 B3-C1 (22.00 Conn-x TV sport1)

01.10.10 E3-F1 (22.00 Conn-x TV sport3)

Έξι αγώνες από την 3η φάση:

04.10.10 H1-M1 (18.00 Conn-x TV sport2)

04.10.10 I1-N1 (22.00 Conn-x TV sport3)

05.10.10 L2-G1 (18.00 Conn-x TV sport1)

05.10.10 I2-H1 (18.00 Conn-x TV sport2)

06.10.10 G1-M2 (18.00 Conn-x TV sport1)

06.10.10 N1-H2 (22.00 Conn-x TV sport1)

Τους 2 ημιτελικούς:

09.10.10 P1-Q1 (18.00 Conn-x TV sport1)

09.10.10 O1-R1 (22.00 Conn-x TV sport1)

Τον τελικό για τη 3η-4η θέση και τον τελικό για την 1η-2η θέση:

10.10.10 Loser P1-Q1 vs loser O1-R1 (18.00 Conn-x TV sport1)

10.10.10 Winner P1-Q1 vs Winner O1-R1 (22.00 Conn-x TV sport1)
gazzetta.gr

soccermania
21-09-10, 10:11
Μεταδόσεις Τρίτης:
18:30 ΚΟΤΜΠΟΥΣ - ΓΚΡΟΙΤΕΡ ΦΙΡΤ (Β΄Γερμανίας)
18:30 ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ - ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ (Β΄Γερμανίας)
21:00 ΧΟΦΕΝΧΑΙΜ - ΜΠΑΓΙΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ (Α΄Γερμανίας)
21:00 ΑΝΟΒΕΡΟ - ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ (Α΄Γερμανίας)
21:00 ΟΣΑΣΟΥΝΑ - ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ (Α΄Ισπανίας)
23:00 ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ - ΜΑΓΙΟΡΚΑ (Α΄Ισπανίας)

soccermania
22-09-10, 10:35
Μεταδόσεις Τετάρτης:
18:30 ΜΠΟΧΟΥΜ - ΑΡΜΙΝΙΑ ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ (Β΄Γερμανίας)
18:30 ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ (Β΄Γερμανίας)
21:00 ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΧΙΧΟΝ (Α΄Ισπανίας)
21:00 ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ - ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ (Α΄Γερμανίας)
21:00 ΑΜΒΟΥΡΓΟ - ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ (Α΄Γερμανίας)
23:00 ΒΑΛΕΝΘΙΑ - ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Α΄Ισπανίας)
02:45 ΕΣΤΟΥΝΤΙΑΝΤΕΣ (Αργεντ.)- ΝΙΟΥΕΛΣ ΟΛΝΤ ΜΠΟΥΣ (Αργεντ.) Κόπα Σουνταμερικάνα

teodgeor
22-09-10, 10:57
Τελικα , ανακοινωσε τιποτα ο οτε για το δορυφορικο προγραμμα του connex tv που εγραφαν για Σεπτεμβριο?

atlandis
22-09-10, 11:49
Έναν ολόκληρο κύκλο επιπλέον supernatural, μερικά επεισόδια επιπλέον tru blood και 1-2 ταινίες.. Αν σε ενδιαφέρει αυτό.. :) *δωρεαν-τσαμπε

Όσο για το νέο κανάλι « κόντρα» έπαθα μικρό σοκ όταν είδα κάποιον να χτυπιέται στην οθόνη μου, διότι είχα χαμηλό ήχο και όταν ανέβασα ένταση κατάλαβα ότι πουλούσε βιβλία του λιακοπουλου.. ΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑ

soccermania
22-09-10, 20:09
Όχι Σεπτέμβριο φίλε.Τον Δεκέμβρη είχαν ανακοινώσει ότι θα αρχίσει.

soccermania
23-09-10, 12:14
Μεταδόσεις Πέμπτης:
21:00 ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ - ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ (Α΄Ισπανίας)
21:00 ΧΕΤΑΦΕ - ΜΑΛΑΓΑ (Α΄Ισπανίας)
23:00 ΣΕΒΙΛΛΗ - ΡΑΣΙΝΓΚ ΣΑΝΤΑΝΤΕΡ (Α΄Ισπανίας)

@phonekiller
24-09-10, 14:05
παιδιά καλημέρα,

έκανα αίτηση για connex tv ,

ήθελα να μου πείτε αν είναι καλό. Δηλαδή: κολάει,σταματάει,ποιότητα εικόνας?

Επίσης superleage ελληνική έχει?


thnks in advance!

soccermania
24-09-10, 15:02
Μεταδόσεις Παρασκευής:
19:00 ΚΟΤΜΠΟΥΣ - ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ (Β΄Γερμανίας) CONN-X TV Sport 2
20:00 Παγκόσμιο πρωτάθλημα Άρσης Βαρών (85κ. Ανδρών) EUROSPORT
21:05 ΕΛΛΑΔΑ - ΓΑΛΛΙΑ (MUNDOBASKET Γυναικών) SPORT+
21:30 ΚΟΛΩΝΙΑ - ΧΟΦΕΝΧΑΙΜ (Α΄Γερμανίας) CONN-X TV Sport 1

Serafeim Karakostas
24-09-10, 15:13
Επίσης superleage ελληνική έχει?
Όχι, είναι στη nova.

atlandis
24-09-10, 16:44
Αν και δεν βλέπω σπορτ έχει 5 κανάλια. Αν σου αρέσουν ντοκιμαντέρ και sequels θα πωρωθείς, επίσης υπάρχουν κανάλια που παίζουν μόνο ταινίες, μόδα, ειδήσεις, κτλ. Επιπλέον έχει τα film club με δωρεάν πρόγραμμα (ταινίες, σειρές όπως tru blood, sex and the city, etc.., ντοκιμαντέρ, μουσική).. Υπάρχει και το film express και είναι σαν να νοικιάζεις σε βίντεο κλαμπ ταινιούλα, εκεί βρίσκεις ποιο καινούργιες ταινίες από ότι στο film club οπού είναι και δωρεάν. Για ακατάλληλα υπάρχει ένα που δεν αξίζει καθόλου και προαιρετική επιλογή να πληρώσεις παραπάνω για να σου δώσουν ένα καλό xxx κανάλι.. (μόνο οι πορεμένοι που δεν ξέρουν να σερφάρουν θα το έκαναν αυτό) :) . Από τα ελληνικά δωρεάν κανάλια έχει τα, Alter, Skai, et1, et2, et3, kontra

Ποιότητα εικόνας πολύ καλή και έχει υποδοχή για HDMI αλλά αν σκοπεύεις να μοιράσεις το σήμα και σε άλλες τηλεοράσεις μέσα στο σπίτι, υπάρχουν 1-2 θέματα πώς να το κάνεις.. Πρέπει να αγοράσεις επιπλέον εξαρτήματα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.