PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

soccermania
04-10-10, 12:22
Μεταδόσεις Δευτέρας:
16:00 ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Β' Εθνική)
18:00 ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ - ΤΣΕΧΙΑ (Παγκόσμιο πρωτάθλημα βόλλευ)
21:15 ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ - ΑΛΕΜΑΝΙΑ ΑΑΧΕΝ (Β' Γερμανίας)

........Auto merged post: soccermania πρόσθεσε 7 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Θα μας καραφλιάσετε εδώ μέσα!Τί Ελληνικό πρωτάθλημα ρε φίλε και ποιο κολπάκι του Αυγούστου και ποιες Ελληνιλές ομάδες στην ευρώπη??????Δεν ξέρεις ότι το Ελληνικό πρωτάθλημα είναι "κλείστο" για 3 χρόνια στη Νόβα?Δεν ξέρεις ότι Champions league και uefa Europa leaue είναι και αυτά "κλειστά" και μπορείς να διαπραγματευτείς κάθε τρία χρόνια σχεδόν?Εσύ αν προτιμάς με 62 ευρώ να βλέπεις Ελληνικό και Αγγλικό πρωτάθλημα , εγώ προτιμώ με 13 ευρώ να βλέπω Ισπανικό,Γερμανικό και Β' Εθνική!

pankostas
04-10-10, 14:10
Μεταδόσεις Δευτέρας:
16:00 ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Β' Εθνική)
18:00 ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ - ΤΣΕΧΙΑ (Παγκόσμιο πρωτάθλημα βόλλευ)
21:15 ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ - ΑΛΕΜΑΝΙΑ ΑΑΧΕΝ (Β' Γερμανίας)

........Auto merged post: soccermania πρόσθεσε 7 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Θα μας καραφλιάσετε εδώ μέσα!Τί Ελληνικό πρωτάθλημα ρε φίλε και ποιο κολπάκι του Αυγούστου και ποιες Ελληνιλές ομάδες στην ευρώπη??????Δεν ξέρεις ότι το Ελληνικό πρωτάθλημα είναι "κλείστο" για 3 χρόνια στη Νόβα?Δεν ξέρεις ότι Champions league και uefa Europa leaue είναι και αυτά "κλειστά" και μπορείς να διαπραγματευτείς κάθε τρία χρόνια σχεδόν?Εσύ αν προτιμάς με 62 ευρώ να βλέπεις Ελληνικό και Αγγλικό πρωτάθλημα , εγώ προτιμώ με 13 ευρώ να βλέπω Ισπανικό,Γερμανικό και Β' Εθνική!

:oneup: Συμφωνω...απλως καμμια αναβαθμιση σε film-club σε καμμια σειρα και κανα παιδικο καλα θα ηταν.Αυτα τα παιδικα εχουν να τα ανανεωσουν κατι μηνες! Τι να κανουμε εχουμε και παιδια.

Lusifer_gr
04-10-10, 16:48
Μεταδόσεις Δευτέρας:
16:00 ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Β' Εθνική)
18:00 ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ - ΤΣΕΧΙΑ (Παγκόσμιο πρωτάθλημα βόλλευ)
21:15 ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ - ΑΛΕΜΑΝΙΑ ΑΑΧΕΝ (Β' Γερμανίας)

........Auto merged post: soccermania πρόσθεσε 7 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Θα μας καραφλιάσετε εδώ μέσα!Τί Ελληνικό πρωτάθλημα ρε φίλε και ποιο κολπάκι του Αυγούστου και ποιες Ελληνιλές ομάδες στην ευρώπη??????Δεν ξέρεις ότι το Ελληνικό πρωτάθλημα είναι "κλείστο" για 3 χρόνια στη Νόβα?Δεν ξέρεις ότι Champions league και uefa Europa leaue είναι και αυτά "κλειστά" και μπορείς να διαπραγματευτείς κάθε τρία χρόνια σχεδόν?Εσύ αν προτιμάς με 62 ευρώ να βλέπεις Ελληνικό και Αγγλικό πρωτάθλημα , εγώ προτιμώ με 13 ευρώ να βλέπω Ισπανικό,Γερμανικό και Β' Εθνική!


Καταρχήν, μίλα καλύτερα γιατί αλλιώς γίνεσαι κουραστικός και δείχνεις ότι δε μπορείς να συζητήσεις σε κόσμιο επίπεδο. Αν θες λοιπόν να σε παίρνει ο κόσμος που διαβάζει το φόρουμ στα σοβαρά, ρίξε τους τόνους.

Το γεγονός ότι το ελληνικό είναι κλειστό δεν είναι δική μου δουλειά να το ξέρω σαν καταναλωτής, ούτε να έχω ανάλυση και εικόνα των ετήσιων συμβολαίων κάθε εταιρίας. Πληρώνω μια υπηρεσία η οποία βάση της παρούσης, οφείλει να αναβαθμίζεται και να είναι ανταγωνιστική.

Θεωρώ λοιπόν (σαν individual) ότι το πακέτο νοβα αυτή τη στιγμή ίσως είναι καλύτερο από άποψη ουσίας και πάντα για τις δικές μου ανάγκες. Παράλληλα ένιωσα την ανάγκη να το δημοσιοποιήσω στο αντίστοιχο φόρουμ. Ίσως να κάνω και λάθος, θα δείξει.

Επίσης η καραμέλα των 13 ευρώ πρέπει να σταματήσει.
Μιας και θέλετε να ασχοληθούμε με συμβόλαια και δικαιώματα προβολής αγώνων, Θα ήταν ακριβές αν γνωρίζαμε πόσα πληρώνει η κάθε εταιρία για την περίοδο 10-11, να τα βάλουμε κάτω και να βγάλουμε τα συμπεράσματα μας. Και αν όντως ο ΟΤΕ έχει μικρότερο συνολικό κέρδος σε αναλογία με τους συνδρομητές τότε να τον υποστηρίξουμε, καμία αντίρρηση.



Αλλά να πληρώνεις κάτι μονό και μόνο επειδή είναι φθηνό δε στέκει

Serafeim Karakostas
04-10-10, 16:56
Το μονοπώλιο της nova σίγουρα θα θέλαμε να σπάσει, ώστε να πέσουν και οι τιμές. Αλλά με τα κανάλια που έχει το conn-x tv αυτή τη στιγμή αυτό φαίνεται δύσκολο.

emeliss
04-10-10, 16:58
Το γεγονός ότι το ελληνικό είναι κλειστό δεν είναι δική μου δουλειά να το ξέρω σαν καταναλωτής, ούτε να έχω ανάλυση και εικόνα των ετήσιων συμβολαίων κάθε εταιρίας.
Δεν υπάρχει λόγος για αντιπαράθεση. Είναι γνωστή η τιμή της υπηρεσίας, είναι γνωστό τι προσφέρει σήμερα, ο καθένας τα βάζει κάτω και αποφασίζει.

singara
04-10-10, 19:01
παιδιά να κάνω λίγο τον δικηγόρου του διαβόλου
η τιμή 13 ευρώ είναι η τιμή της προσφοράς μετά το ένα χρόνο νομίζω παει 20 ευρώ
να λέμε τα σύκα σύκα:oops::oops::hmm:

soccermania
04-10-10, 20:09
Lusifer_gr μια χαρά μιλάω ούτε έβρισα ούτε τίποτα.Από ότι είδες μιλάω σε πρώτο πληθυντικό,η ένσταση μου δεν ήταν για σένα ,μόνο, άλλα για όλους αυτούς που κάθε και λίγο και λιγάκι γράφουν ακρίβως αυτά που έγραψες κι εσύ.Τα έχουμε "ξαναπεί" αυτά εδώ πολλάκις.Αν ασχολείσαι ,έστω και λίγο, με τα αθλητικά αμφιβάλλω ότι δεν ξέρεις το τι περίπου παίζει με τα συμβόλαια ομάδων-τηλεόρασης.Κουραστικός δε γίνομαι εγώ φίλε αλλά εσύ και διάφοροι άλλοι που κάθε λίγο και λιγάκι επαναλαμβάνεστε.Άρα μάλλον εσύ κινδυνεύεις με το να μη σε πάρουνε στα σοβαρά.Μόλις πριν λίγες ημέρες έγραφα εδώ ότι η ΤΕΑΜ (η εταιρεία που διαχειρίζεται τα τηλεοπτικά δικαιώματα για λογαριασμό της UEFA) ξεκίνησε συζητήσεις για Chamions league και Europa league κι ότι στις διαπραγματεύσεις είναι και ο ΟΤΕ.Τα ίδια και για το Ελληνικό πρωτάθλημα.Θες να λέμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια?Ύμαρτον πια.Φυσικά και το πρόγραμμα της ΝΟΒΑ είναι πολύ πιο πλούσιο άλλα η τιμή είναι απαράδεκτη.Όσο για το τι κέρδος έχει ό ΟΤΕ δε μπορώ να το ξέρω και ούτε με νοιάζει αλλά καλύτερα να κάνει προσεκτικές κινήσεις παρά να σπαταλάει αλόγιστα χρήματα και στο τέλος να καταρεύσει η iptv του.Αν καταρεύσει και το connx-tv όπως ο alpha-digital τότε δε θα "σπάσει" ποτέ το μονοπώλιο της ΝΟΒΑ.Αναλογικά με την τιμή το Connx-tv είναι σε πάρα πολύ καλό επίπεδο.

grtt
04-10-10, 22:03
Νομίζω ότι είναι θέμα προτιμήσεων. Προσωπικά για παράδειγμα δε με ενδιαφέρουν καθόλου τα αθλητικά κανάλια, θεωρώ λοιπόν, ότι αν εξαιρέσει κανείς τα αθλητικά μια χαρά πακέτο όχι ο ΟΤΕ. Και αξιοπρεπή παιδικά κανάλια έχει, και κανάλια με σειρές, και ντοκιμαντέρ (να είχε και υπότιτλους το Discovery World το οποίο είναι πολύ καλό κανάλι, θα ταν τέλεια!) και Video On Demand. Αν με ρωτάγατε θα είχα να προτείνω 2-3 κανάλια ακόμα, αλλά ΟΚ μη νομίζετε ότι όλα είναι τέλεια, εδώ μέσω net έχω γραφτεί (ημινόμιμα, ημιπαράνομα) σε αγγλικό πακέτο καναλιών και δεν είμαι και κατενθουσιασμένος...

Lusifer_gr
04-10-10, 22:39
Ωραία αγαπητέ Soccermania, επί της ουσίας λοιπόν

Παίρνω τηλ σήμερα στην NOVA, επειδή αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την γραμμή παράλληλα και τα έχω πάρει ελαφρώς με τον ΟΤΕ. Και επειδή μ' αρέσει να ψάχνομαι ενώ ποτέ δεν υπήρξα πρόβατο μίας εταιρίας (βλέπε Apple), τα έβαλα κάτω και παρατήρησα τα εξής:

Λύση 1η

Μένω στον ΟΤΕ και έχω

-24άρι ίντερνετ (το καλύτερο αυτή τη στιγμή σε ταχύτητα)
-Αστικά/Υπεραστικά δωρεάν
-60' κινητά
-Connx-TV* (πανω-κατω ξέρουμε τι προσφέρει ας μην τα ξαναλέμε)
-Δωρεάν εξοπλισμό (PVR Decoder + Wifi Router για νέους συνδρομητές)

*Film Club, PVR, 3 Αθλητικά, Ισπανικό,Γερμανικό και Β' Εθνική etc. etc.

Τιμή: 58,70

Λύση 2η

Forthnet 2play + Nova Sports/Value Pack

-24άρι ίντερνετ (κατώτερο του ΟΤΕ σε ταχύτητα ΑΛΛΑ όταν το connx-TV είναι ανοιχτό τότε χάνεις 4-4.5 mbit)
-Αστικά/Υπεραστικά δωρεάν
-60' κινητά
-Nova Sports+Value*
-Δωρεάν εξοπλισμό (Πλήρες Δορυφορικό σετ + WiFi Router + HD Αποκωδικοποιητής) για νέους συνδρομητές

*Nova Sports+Value
+7 Αθλητικά (πολλοί αγώνες σε High Definition)
+ Ελληνικό πρωτάθλημα
+ NBA
+ Euroleague
+ Champions league
+ Europa league
+ Αγγλικό πρωτάθλημα
+ Όλα τα free κανάλια του ΟΤΕ (πάνω κάτω)
+ τα free satellite
+ τα ελεύθερα ιδιωτικά που δε δείχνει το connxTV

Τιμή: 76 ευρώ (-20% λόγω συνδιαστικου πακέτου Forthnet + Nova)

Λύση 3η

Κόβω Connx-TV + Δωρεάν Υπεραστικά/Αστικά/60' σε κινητά, κρατάω ΟΤΕ ίντερνετ Connx24 + Συνδρομή Nova Sports +Value

Connx24mbit --> 23.26 euro

Nova Sports +Value --> 52.20 euro

Τιμή: 75.5 euro



Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά με 18 ευρώ παραπάνω κάνω την δουλειά μου και έχω "τα πάντα όλα" σχεδόν στις λύσεις 2 και 3. Φυσικά εγώ δεν ξεκίνησα από το "13 ευρώ το μήνα" αλλά υπολόγισα συνολικά το κόστος μαζί με το ίντερνετ. Και απλά σκεπτόμενος, θεωρώ ότι έτσι πρέπει να υπολογίζεται το κόστος.

Γιατί πολύ απλά αν δεν έχεις το ακριβό ιντερνετ του ΟΤΕ δεν έχεις και το φθηνό IPTV του ;)

Λυπάμαι αλλά τα μονοπώλια δε σπάνε έτσι...

sdikr
04-10-10, 22:42
Ωραία αγαπητέ Soccermania, επί της ουσίας λοιπόν

Παίρνω τηλ σήμερα στην NOVA, επειδή αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την γραμμή παράλληλα και τα έχω πάρει ελαφρώς με τον ΟΤΕ. Και επειδή μ' αρέσει να ψάχνομαι ενώ ποτέ δεν υπήρξα πρόβατο μίας εταιρίας (βλέπε Apple), τα έβαλα κάτω και παρατήρησα τα εξής:

Λύση 1η

Μένω στον ΟΤΕ και έχω

-24άρι ίντερνετ (το καλύτερο αυτή τη στιγμή σε ταχύτητα)
-Αστικά/Υπεραστικά δωρεάν
-60' κινητά
-Connx-TV* (πανω-κατω ξέρουμε τι προσφέρει ας μην τα ξαναλέμε)
-Δωρεάν εξοπλισμό (PVR Decoder + Wifi Router για νέους συνδρομητές)

*Film Club, PVR, 3 Αθλητικά, Ισπανικό,Γερμανικό και Β' Εθνική etc. etc.

Τιμή: 58,70

Λύση 2η

Forthnet 2play + Nova Sports/Value Pack

-24άρι ίντερνετ (κατώτερο του ΟΤΕ σε ταχύτητα ΑΛΛΑ όταν το connx-TV είναι ανοιχτό τότε χάνεις 4-4.5 mbit)
-Αστικά/Υπεραστικά δωρεάν
-60' κινητά
-Nova Sports+Value*
-Δωρεάν εξοπλισμό (Πλήρες Δορυφορικό σετ + WiFi Router) για νέους συνδρομητές

*Nova Sports+Value
+7 Αθλητικά
+ Ελληνικό πρωτάθλημα
+ NBA
+ Euroleague
+ Champions league
+ Europa league
+ Αγγλικό πρωτάθλημα
+ Όλα τα free κανάλια του ΟΤΕ (πάνω κάτω)
+ τα free satellite
+ τα ελεύθερα ιδιωτικά που δε δείχνει το connxTV

Τιμή: 76 ευρώ (-20% λόγω συνδιαστικου πακέτου Forthnet + Nova)

Λύση 3η

Κόβω Connx-TV + Δωρεάν Υπεραστικά/Αστικά/60' σε κινητά, κρατάω ΟΤΕ ίντερνετ Connx24 + Συνδρομή Nova Sports +Value

Connx24mbit --> 23.26 euro

Nova Sports +Value --> 52.20 euro

Τιμή: 75.5 euro



Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά με 18 ευρώ παραπάνω κάνω την δουλειά μου και έχω "τα πάντα όλα" σχεδόν στις λύσεις 2 και 3. Φυσικά εγώ δεν ξεκίνησα από το "13 ευρώ το μήνα" αλλά υπολόγισα συνολικά το κόστος μαζί με το ίντερνετ. Και απλά σκεπτόμενος, θεωρώ ότι έτσι πρέπει να υπολογίζεται το κόστος.

Γιατί πολύ απλά αν δεν έχεις το ακριβό ιντερνετ του ΟΤΕ δεν έχεις και το φθηνό IPTV του ;)

Λυπάμαι αλλά τα μονοπώλια δε σπάνε έτσι...

εε τι κάθεσαι και δεν κάνεις την αλλάγη;

αλλά να ξέρεις είναι 70 ευρώ η διακοπή, αν μάλιστα υπάρχει και nova πάει παραπάνω

Lusifer_gr
04-10-10, 23:26
εε τι κάθεσαι και δεν κάνεις την αλλάγη;

αλλά να ξέρεις είναι 70 ευρώ η διακοπή, αν μάλιστα υπάρχει και nova πάει παραπάνω



Τι έγινε κάνουμε ζημιά στον οργανισμό? Την αλήθεια γράφουμε να ξέρει ο κόσμος τι παίζει αλλά ξέχασα ότι όποιος πει κακό λόγο για τον ΟΤΕ εδώ μέσα θα πρέπει να αντιμετωπίσει και τα μιμητικά πτηνά. Αυτή τη φορά μέχρι τέλους όμως γιατί τα έχω πάρει άσχημα με τον "οργανισμό".

Άσε που έχει περάσει ο χρόνος οπότε διακόπτω όποτε θέλω χωρίς 70άρι

sdikr
04-10-10, 23:28
Τι έγινε κάνουμε ζημιά στον οργανισμό? Την αλήθεια γράφουμε να ξέρει ο κόσμος τι παίζει αλλά ξέχασα ότι όποιος πει κακό λόγο για τον ΟΤΕ εδώ μέσα θα πρέπει να αντιμετωπίσει και τα μιμητικά πτηνά. Αυτή τη φορά μέχρι τέλους όμως γιατί τα έχω πάρει άσχημα με τον "οργανισμό".

Άσε που έχει περάσει ο χρόνος οπότε διακόπτω όποτε θέλω χωρίς 70άρι


Δεν μιλάω καρδιά μου για τον ΟΤΕ, αλλού έχουν το 70αρι
ενας απλός χρήστης connx-tv που έχασε και αυτός κάποια mb

Πάντως να ξέρεις το νήμα αυτό θα στο χτύπησω κάποια στιγμή που θα φωνάζεις για τους άλλους :p

Lusifer_gr
04-10-10, 23:34
Δεν μιλάω καρδιά μου για τον ΟΤΕ, αλλού έχουν το 70αρι
ενας απλός χρήστης connx-tv που έχασε και αυτός κάποια mb

Πάντως να ξέρεις το νήμα αυτό θα στο χτύπησω κάποια στιγμή που θα φωνάζεις για τους άλλους :p

Μετά Χαράς!

giannis6
05-10-10, 00:33
Ωραία αγαπητέ Soccermania, επί της ουσίας λοιπόν

Παίρνω τηλ σήμερα στην NOVA, επειδή αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την γραμμή παράλληλα και τα έχω πάρει ελαφρώς με τον ΟΤΕ. Και επειδή μ' αρέσει να ψάχνομαι ενώ ποτέ δεν υπήρξα πρόβατο μίας εταιρίας (βλέπε Apple), τα έβαλα κάτω και παρατήρησα τα εξής:

Λύση 1η

Μένω στον ΟΤΕ και έχω

-24άρι ίντερνετ (το καλύτερο αυτή τη στιγμή σε ταχύτητα)
-Αστικά/Υπεραστικά δωρεάν
-60' κινητά
-Connx-TV* (πανω-κατω ξέρουμε τι προσφέρει ας μην τα ξαναλέμε)
-Δωρεάν εξοπλισμό (PVR Decoder + Wifi Router για νέους συνδρομητές)

*Film Club, PVR, 3 Αθλητικά, Ισπανικό,Γερμανικό και Β' Εθνική etc. etc.

Τιμή: 58,70

Λύση 2η

Forthnet 2play + Nova Sports/Value Pack

-24άρι ίντερνετ (κατώτερο του ΟΤΕ σε ταχύτητα ΑΛΛΑ όταν το connx-TV είναι ανοιχτό τότε χάνεις 4-4.5 mbit)
-Αστικά/Υπεραστικά δωρεάν
-60' κινητά
-Nova Sports+Value*
-Δωρεάν εξοπλισμό (Πλήρες Δορυφορικό σετ + WiFi Router + HD Αποκωδικοποιητής) για νέους συνδρομητές

*Nova Sports+Value
+7 Αθλητικά (πολλοί αγώνες σε High Definition)
+ Ελληνικό πρωτάθλημα
+ NBA
+ Euroleague
+ Champions league
+ Europa league
+ Αγγλικό πρωτάθλημα
+ Όλα τα free κανάλια του ΟΤΕ (πάνω κάτω)
+ τα free satellite
+ τα ελεύθερα ιδιωτικά που δε δείχνει το connxTV

Τιμή: 76 ευρώ (-20% λόγω συνδιαστικου πακέτου Forthnet + Nova)

Λύση 3η

Κόβω Connx-TV + Δωρεάν Υπεραστικά/Αστικά/60' σε κινητά, κρατάω ΟΤΕ ίντερνετ Connx24 + Συνδρομή Nova Sports +Value

Connx24mbit --> 23.26 euro

Nova Sports +Value --> 52.20 euro

Τιμή: 75.5 euro



Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά με 18 ευρώ παραπάνω κάνω την δουλειά μου και έχω "τα πάντα όλα" σχεδόν στις λύσεις 2 και 3. Φυσικά εγώ δεν ξεκίνησα από το "13 ευρώ το μήνα" αλλά υπολόγισα συνολικά το κόστος μαζί με το ίντερνετ. Και απλά σκεπτόμενος, θεωρώ ότι έτσι πρέπει να υπολογίζεται το κόστος.

Γιατί πολύ απλά αν δεν έχεις το ακριβό ιντερνετ του ΟΤΕ δεν έχεις και το φθηνό IPTV του ;)

Λυπάμαι αλλά τα μονοπώλια δε σπάνε έτσι...

Το 3 ξέχασέ το φίλε μου γιατί απλά δεν έχεις τηλέφωνο.Όταν θα σηκώνεις το ακουστικό για να καλέσεις οπουδήποτε θα χρεώνεσαι και μάλιστα με ακρβότερες χρεώσεις απ οτι στον ΟΤΕ!!!Οπότε το 3 δεν έχει καμία σχέση με όλα οσα συγκρίνεις γιατί απλά ξεχνάς να χρεώσεις τη τηλεφωνία.
Για το 2 έχεις ξεχάσει τα 4,99 ευρώ plus κάθε μήνα για το HD!!!Σιγά μην το έδιναν τζάμπα!!!Οπότε έφτασες στα 81 ευρώ.Από εκεί και πέρα εγώ προσωπικά το βλέπω πανάκριβο από τη στιγμή μάλιστα που στη Κύπρο στη NOVA δίνεις τα μισά.Το θεωρώ ξεφτίλα!!!Όπως επίσης θεωρώ και τον ΟΤΕ.Τουλάχιστον στον ΟΤΕ ξέρω ότι και να ήθελαν να ρίξουν τις τιμές, που το έχουν επιχειρήσει κάποιες φορές,έρχεται η ΕΕΤΤ και τους κόβει το βήχα εις βάρος δυστυχώς όλων μας και υπερ των ιδιωτικών παρόχων.Σας υπηρεσίες τηλεφωνίας και ιντερνετ ο ΟΤΕ είναι όπως έχει θεσπίσει και ονομος πιο ακριβός αλλα σαν TV τον θεώρω πλύ προσιτο στη τιμή.
Περιμένω να βγει η δορυφορική TV του ΟΤΕ για να τσούξει λίγο και τη ΝΟVA που την έχι δει μονοπωλιακή χούντα και κάνει ότι θέλει στις τιμές.Τουλάχιστον στον ΟΤΕ επίσης μπορεις να πεις οτι αν και ακριβος κάθε χρόνο στο ιντερνετ και στη τηλεφωνια ρίχνει τις τιμές ή βγάζει καλύτερα πακέτα απ οτι πριν.
Τέλος,για να μην παρεξηγηθώ,εχώ ΟΤΕ με Conn-x TV και είμαι για τα χρήματα που δίνω ευχαριστημένος.Δεν λέω απόλυτα ευχαριστημένος αλλά ο χρονος πιστεύω θα λειτουργήσει υπερ του ΟΤΕ όσο παίρνει μερίδιο από την αγορά.Τώρα αν μου ελεγαν να βάλω σχέτο ΝOVA δεν υπήρχε περίπτωση γιατι το θεωρώ κλεψια για τη τιμή του.Με το 20% εκπτωση θα ο σκεφτόμουν αλλά δύσκολα να το έκανα και πάλι.Στο φινάλε και να μην έχω ουτε Conn-x TV δεν θα με ενοχλούσε αλλά με 13 ευρώ παραπάνω έχω καλή υπηρεσία,με καλή εικόνα και αρκετά κανάλια.

Lusifer_gr
05-10-10, 01:29
Για το 5ρακι θα σου πω αύριο γιατί μου έδωσαν κομπλέ τιμή με το HD

Ακόμη και να ισχύει, πάλι είναι πάρα πολλά εκείνα που παίρνεις (+)

Ξέχνα το +13 δες το συνολικά +18 (ή +23 θα το δούμε αύριο) και τσέκαρε τι παραπάνω θα έχεις

Το δορυφορικό του ΟΤΕ μακάρι να κόψει και βήχες και κρυολογήματα αν μπορεί, όταν θα το κάνει η αγορά θα είναι αλλιώς.

+13 κάθε μήνα μέχρι και όταν θα βγει το δορυφορικό? Όχι ευχαριστώ. 1 χρόνο nova και έπειτα βλέπουμε. Και αυτή την τακτική θα έπρεπε όλοι να ακολουθούμε to be honest



ΥΓ: Το 3 υπάρχει για εκείνους που δεν χρησιμοποιούν σταθερό και είναι πάρα πολλοί, τώρα με τα δωρεάν πακέτα κινητής

hightop
05-10-10, 02:58
Μέχρι στιγμής τπτ το connx tv πάντως

-Ελληνικό πρωτάθλημα γιοκ

-Ελληνικές ομάδες που παίζουν ευρώπη νοβα και μη συνδρομητικά/κρατικά

-Βελγιο και β γερμανιας (όπως είπε και ο φίλος) και κάτι άλλα ανύπαρκτα δε βλέπει κανείς

-Λέγανε θα παίξει και κανένα μπασκετάκι και δεν έχουμε δει ούτε ΕΣΚΑ ακόμη



Γενικά το "κολπάκι" του αυγούστου με τα φιλικά των ελληνικών ομάδων έξω, για να τσακώσουν πελάτες καθόλου δε μου άρεσε. Τα ίδια και τα ίδια κουτοπόνηρα τρικ εδώ και χρόνια.

Το TV κάθεται κλειστό σχεδόν πάντα πλέον και που και που ανοίγει για κανένα NAT GEO Wild

Το Film Club ασχολίαστο, πας να δεις μια season και πριν προλάβεις να την τελειώσεις μπαίνει η επόμενη και σβήνεται εκείνη που έβλεπες (!!!).


Τέλμα μέχρι στιγμής, είπαμε 15 ευρώ αλλά να υπάρχει και λίγο νόημα. To nova start pack 20 euro λέει. Μάλλον πάμε για διακοπή.

:oneup::oneup::oneup: Πολυ σωστος φιλε μου, καλα δεν μπορω να καταλαβω πως καπιοι επιτιθενται οταν κανουμε κριτικη στο πακετο, πελατες ειμαστε και εμεις του οτε, δεν ειμαστε της νοβα, δεν μπορω να καταλαβω, το ξερουμε οτι το ελληνικο πρωταθλημα το εχει η νοβα - προτιμω να βλεπω τεταρτη κατηγορια αγγλιας παρα το γελοιο ελληνικο ποδοσφαιρο - αλλο λεμε και δεν το καταλαβενεται η δεν θελεται να το καταλαβεται, υπαρχουν και αλλα πραγματα να κανει ο οτε να αναβαθμισει το πακετακι, ειχα γραψει παλια να βγουν μερικα αχρηστα καναλια, στν αραβικη και γαλλικη γλωσσα, να μην μπαινουν καναλια που δε τα βλεπει κανεις μονο για να λεμε οτι το πακετο εχει 50 60 καναλια , και καπιοι εγραψαν εδω οτι τα καναλια αυτα τα βλεπουν οι αραβες και οι γαλλοι της ελλαδος!!! δηλαδη ο αραβας που μενει στην ελλδα πληρωνει καθε μηνα 13 ευρω να βλεπει ενα αραβικο καναλι αντι να βαλει πιατο και να βλεπει 200 δωρεαν στον hotbird.....:lol:

minus
05-10-10, 13:56
Εχει φετος Βελγιο το conn-x; Εγω γιατι δεν το εχω πετυχει ποτε;

kostthem
05-10-10, 14:08
Να σας πω και εγώ την γνώμη μου έχοντας ταυτόχρονα και τις 2 υπηρεσίες αυτές τις μέρες.

Σίγουρα το πακέτο της Nova είναι καλύτερο, αλλά πάντα συγκρίνουμε ως προς την τιμή.

Για μένα το Conn-X πλεονεκτεί στα:
Εικόνα (εκτός τα HD της Nova)
Filmclub (πολύ μεγάλο πλεονέκτημα, ειδικά για μένα που έχω κόλλημα με την μουσική και ανατρέχω συχνά σε video clips).
Τιμή.
Δωρεάν PVR.
Bundesliga και Κύπελλο Ελλάδας.
Ισπανικό πρωτάθλημα.

Η Nova με την σειρά της:
Εικόνα στα HD κανάλια. Το Novacinema HD και το Novasports HD είναι ένα μεγάλο plus.
Περισσότερα Ελληνικά κανάλια.
Superleague (λέμε τώρα)
Premier League (πολύ μεγάλη υπόθεση για μένα).
VH1.
Μηδενικά σπασίματα εικόνας και απελευθέρωση bandwidth.

Συνυπολογίζοντας λοιπόν τιμή και υπηρεσίες, μάλλον καταλήγω πως θα επιλέξω την προσφορά με το 20% έκπτωση. Πληρώνω 20-25 ευρώ παραπάνω και έχω πιο γρήγορο internet, Ελληνικό και Αγγλικό πρωτάθλημα, καλύτερες ταινίες και καλό HD. Αναμένω για το PVR.

Θα μου λείψουν πολύ το Filmclub και το εξαιρετικό Γερμανικό πρωτάθλημα. Ελάχιστα το Universal.

soccermania
05-10-10, 15:11
Μεταδόσεις Τρίτης:
18:00 ΡΩΣΙΑ - ΣΕΡΒΙΑ (Παγκόσμιο πρωτάθλημα βόλλευ)
22:00 ΚΟΥΒΑ - ΙΣΠΑΝΙΑ (Παγκόσμιο πρωτάθλημα βόλλευ)

Lusifer_gr
05-10-10, 15:56
δηλαδη ο αραβας που μενει στην ελλδα πληρωνει καθε μηνα 13 ευρω να βλεπει ενα αραβικο καναλι αντι να βαλει πιατο και να βλεπει 200 δωρεαν στον hotbird.....

:lol::lol::lol::lol::rofl:

grtt
05-10-10, 17:09
Να κάνω μια ερώτηση: Όταν ο ΟΤΕ ανεβάσει το δορυφορικό του πακέτο θα είναι το ίδιο ως προς την τιμή αλλά και τα παρεχόμενα κανάλια με το Conn-x TV ή διαφορετικό; Ξέρει κανείς;

Υ.Γ Επίσης άσχετο αλλά μάλλον η Nova πρέπει να ετοιμάζει και επίγεια συνδρομητικά ψηφιακά κανάλια. Με πήραν τηλέφωνο για γκάλοπ και αν θα έβλεπα και πόσα θα πλήρωνα σε εξοπλισμό κλπ για το Nova DTT όπως μου είπαν...

emeliss
05-10-10, 17:13
Να κάνω μια ερώτηση: Όταν ο ΟΤΕ ανεβάσει το δορυφορικό του πακέτο θα είναι το ίδιο ως προς την τιμή αλλά και τα παρεχόμενα κανάλια με το Conn-x TV ή διαφορετικό;
Πιθανότατα ναι. Μέχρι όμως να βγει κανείς δεν ξέρει σίγουρα.

kater
05-10-10, 19:45
Καλησπέρα σε όλους.
Καταλαβαίνω αυτούς που δεν έχουν Connx-TV όταν θέλουν να ρωτήσουν ή να μάθουν ή ότι άλλο εντέλει.
Όταν όμως κάποιος μπαίνει σε ένα forum που ο τίτλος του είναι
"Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv" και θέλει να συγκρίνει τι καλή που είναι η Nova και η HOL σε σχέση με τον "κακό" ΟΤΕ, αυτό είναι κάτι που δεν το καταλαβαίνω. :hmm:
Αν θεωρεί εκ των προτέρων ότι οι υπηρεσίες της Nova, της HOL και 'γω δεν ξέρω ποιου άλλου είναι καλύτερες από αυτές του ΟΤΕ, τότε τι νόημα έχει να μπει σε ΑΥΤΟ ακριβώ το forum και να ρωτάει δήθεν για το ποιος είναι καλύτερος, πιο γρήγορος, πιο όμορφος, πιο καλός, κ.ά.
Εάν έχει ήδη διαμορφώσει την άποψή του τότε τι στην ευχή ψάχνει;;;;

Το forum - άν το καταλαβαίνω εγώ καλά και δεν κάνω λάθος - είναι για όσους είναι "Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv" και όχι για όσους θέλουν να πείσουν κάποιον άλλο για το πόσο καλή είναι η Nova, η HOL ή όποιος άλλος.
:down:

mekgr
05-10-10, 19:53
ΠΕΣΤΑ ΜΕΓΑΛΕ!!!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΣ ΜΗΝ ΒΑΛΕΙ CONN-X TV ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΡΗΖΕΙ ΕΔΩΜΕΣΑ.

ΕΔΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ FORUM ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΑΛΛΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ. ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ CONN-X TV.

kakos poly
05-10-10, 20:01
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/291473.html
:down:

tsakman
05-10-10, 21:19
Σε διαδικασία προετοιμασίας βρίσκεται η επερχόμενη δορυφορική πλατφόρμα του «ΟΤΕ/Conn-x Sat», για να λανσάρει στην Ελληνική αγορά, το αντίστοιχο μπουκέτο καναλιών κανονικής και υψηλής ευκρίνειας. Στα πλαίσια αυτά πραγματοποίησε χθες τις πρώτες δοκιμαστικές εκπομπές υψηλής ευκρίνειας, μέσω του δορυφόρου Hellas Sat 39Ε και την συχνότητα 12729Η, 30000, 3/4, DVB-S2. Κατά την προσωρινή ελεύθερη και δοκιμαστική εκπομπή του καναλιού «Test HD», μεταδόθηκαν εκπομπές από την ροη προγράμματος του καναλιού υψηλής ευκρίνειας «Nat Geo Wild HD», με ανάλυση εικόνας στα 1280x1080i, σε φορμάτ 16:9, bitrate κοντά στα 8.5Mbit και ήχος Dolby Digital 5.1…

πηγή:http://satzapper.blogspot.com/2010/10/conn-x-sat-39.html

karavagos
05-10-10, 23:42
Υ.Γ Επίσης άσχετο αλλά μάλλον η Nova πρέπει να ετοιμάζει και επίγεια συνδρομητικά ψηφιακά κανάλια. Με πήραν τηλέφωνο για γκάλοπ και αν θα έβλεπα και πόσα θα πλήρωνα σε εξοπλισμό κλπ για το Nova DTT όπως μου είπαν...
Σύντομα...

soccermania
06-10-10, 14:22
Μεταδόσεις Τετάρτης:
16:30 ΖΟΜΠΑΧΑΝ(Ιράν)-ΑΛ ΧΙΛΑΛ(Σ.Αραβία) Ημιτελικός ασιατικού champions league στο Eurosport 2
20:00 ΧΑΠΟΕΛ ΙΕΡ.(Ισρ.)-ΣΤΑΝΤΑΡ ΛΙΕΓΗΣ(Βελγ.) Προκριματικά EUROCUP μπάσκετ στο Eurosport 2
22:00 ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ - ΚΟΥΒΑ (Παγκόσμιο πρωτάθλημα βόλλευ)
22:00 ΙΤΑΛΙΑ - ΓΑΛΛΙΑ (Παγκόσμιο πρωτάθλημα βόλλευ)
03:15 ΝΙΟΥΕΛΣ ΟΛΝΤ ΜΠΟΥΣ (Αργεντ.)- ΣΑΝ ΧΟΣΕ(Βολιβία) (Κόπα σουνταμερικάνα)

maik
06-10-10, 15:27
Καλησπέρα σε όλους.
Καταλαβαίνω αυτούς που δεν έχουν Connx-TV όταν θέλουν να ρωτήσουν ή να μάθουν ή ότι άλλο εντέλει.
Όταν όμως κάποιος μπαίνει σε ένα forum που ο τίτλος του είναι
"Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv" και θέλει να συγκρίνει τι καλή που είναι η Nova και η HOL σε σχέση με τον "κακό" ΟΤΕ, αυτό είναι κάτι που δεν το καταλαβαίνω. :hmm:


Μην εξαπτεσαι φιλε μου. Ειναι τα γνωστα λεγομενα trolls οπου το μονο τους μελημα ειναι να βρουν που γραφει την λεξη ΟΤΕ και να μπουν να "τα χωσουν"

Ανιατη ασθενεια πραγματι.

alex24
06-10-10, 15:38
To καλο με την nova ειναι οτι εχεις περισσοτερα καναλια επιλογης αλλα απο θεμα χρηματων ειναι ακριβοτερη και δεν αξιζει.Προσωπικα το conn-x tv για τα χρηματα που δινω ειναι μια χαρα.....

lamousis
06-10-10, 16:32
To καλο με την nova ειναι οτι εχεις περισσοτερα καναλια επιλογης αλλα απο θεμα χρηματων ειναι ακριβοτερη και δεν αξιζει.Προσωπικα το conn-x tv για τα χρηματα που δινω ειναι μια χαρα.....

Η nova ναι μεν εχει περισσοτερα αλλα η διαφορα ειναι μικρή. Ουσιαστικα τα ελληνικα καναλια ειναι που αυξανουν τη διαφορα. Όμως όπως και να χει η τιμή της nova είναι απαράδεκτη!! Με τέτοια κρίση και ζητάνε 60 ευρώ το μήνα!! Ακόμα και οι προσφορές τους, τουλάχιστον για μένα, δεν είναι καθόλου ικανοποιητικές. Τόσα λεφτά μόνο και μόνο για το ελληνικό πρωτάθλημα αξίζουν;

Lusifer_gr
06-10-10, 17:34
Μην εξαπτεσαι φιλε μου. Ειναι τα γνωστα λεγομενα trolls οπου το μονο τους μελημα ειναι να βρουν που γραφει την λεξη ΟΤΕ και να μπουν να "τα χωσουν"

Ανιατη ασθενεια πραγματι.

Μάλλον πρέπει να πάρεις χαμπάρι και εσύ και οι υπόλοιποι οτί εκείνοι που τον κράξαμε έχουμε ConnxTV και είμαστε πελάτες του ΟΤΕ. Και αν περιμένεις στο ConnxTV Thread να θριαμβολογούμε απο το πρωί μέχρι το βράδυ για τα 13 ευρώ είσαι πολύ γελασμένος.

Αντί να χαίρεσαι που εντοπίζουμε τις ελλείψεις και φωνάζουμε για να διορθωθεί η υπηρεσία (πχ. πάει το ελληνικό μέχρι το 2014 http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/291473.html) μας λες trolls. Φταίω εγώ να αρχίσω να σας φωνάζω πληρωμένα fan-boyz?

Μην ενοχλείστε από την κριτική, οι πληρωμένοι φαίνονται (και από τις 2 όχθες) σα τις μύγες μες το γάλα, δεν είναι κουτός ο κόσμος που διαβάζει.

nnn
06-10-10, 21:18
Σύντομα...


στην θέση του κλασικού αναλογικού ?

soccermania
06-10-10, 22:14
Lucifer_gr οι υπερβολές σου είναι απίστευτες.Ποιοι πληρωμένοι ρε φίλε?Σιγά μην τους κόβει και μισθό ο ΟΤΕ!Προσωπικά είμαι συνδρομητής στο αναλογικό ΝΟΒΑ από την πρώτη χρονιά(!!!)λειτουργίας του.Το έκοψα πρόσφατα λόγω της απαράδεκτης πολιτικής τους.Μετά από 11 χρόνια χρεώνουν 35 ευρώ περίπου για 2 κανάλια (νοβασπορ 1 και νοβασίνεμα 1) και πρόσφατα άρχισαν να βάζουν τα παιχνίδια της Α' εθνικής στα νοβασπορ 2 και 3.Εκτός από την απίστευτη τικολογιακή τους πολιτική είναι και ασεβείς προς τους πελάτες τους με τέτοιες ενέργειες.Εσύ φαίνεσαι βαλτός όταν συνεχίζεις να αναφέρεσαι στα δικαιώματα του Ελληνικού πρωταθλήματος όταν αυτά είχαν ήδη κλείσει μέχρι το 2013 πριν καλά-καλά αρχίσει το connx-tv.Αυτό που έγινε χθες ήταν μια επέκταση για ένα χρόνο (ως το 2014) που κι αυτό όμως είχε προαποφασιστεί προ μηνών (όπως πολλές φορές είχα γράψει εδώ).Αυτό που μπορούμε να κάνουμε εμείς είναι να στέλνουμε email στο conn-xTV@conn-x.gr ώστε να δίνουμε ιδέες και να πιέζουμε για αυτά που θέλουμε.Προσωπικά πιστεύω ότι μια πολύ καλή ευκαιρία είναι η β' κατηγορία της Αγγλίας (η championship).Όπως ,πιστεύω, πολύ σωστά άφησε τα πρωταθλήματα Βελγίου και Αυστρίας που είχε πέρσι αφού ήταν "πεταμένα" λεφτά.Μακάρι να πάρει και το Ιταλικό.

sdikr
06-10-10, 22:25
Lucifer_gr οι υπερβολές σου είναι απίστευτες.Ποιοι πληρωμένοι ρε φίλε?Σιγά μην τους κόβει και μισθό ο ΟΤΕ!Προσωπικά είμαι συνδρομητής στο αναλογικό ΝΟΒΑ από την πρώτη χρονιά(!!!)λειτουργίας του.Το έκοψα πρόσφατα λόγω της απαράδεκτης πολιτικής τους.Μετά από 11 χρόνια χρεώνουν 35 ευρώ περίπου για 2 κανάλια (νοβασπορ 1 και νοβασίνεμα 1) και πρόσφατα άρχισαν να βάζουν τα παιχνίδια της Α' εθνικής στα νοβασπορ 2 και 3.Εκτός από την απίστευτη τικολογιακή τους πολιτική είναι και ασεβείς προς τους πελάτες τους με τέτοιες ενέργειες.Εσύ φαίνεσαι βαλτός όταν συνεχίζεις να αναφέρεσαι στα δικαιώματα του Ελληνικού πρωταθλήματος όταν αυτά είχαν ήδη κλείσει μέχρι το 2013 πριν καλά-καλά αρχίσει το connx-tv.Αυτό που έγινε χθες ήταν μια επέκταση για ένα χρόνο (ως το 2014) που κι αυτό όμως είχε προαποφασιστεί προ μηνών (όπως πολλές φορές είχα γράψει εδώ).Αυτό που μπορούμε να κάνουμε εμείς είναι να στέλνουμε email στο conn-xTV@conn-x.gr ώστε να δίνουμε ιδέες και να πιέζουμε για αυτά που θέλουμε.Προσωπικά πιστεύω ότι μια πολύ καλή ευκαιρία είναι η β' κατηγορία της Αγγλίας (η championship).Όπως ,πιστεύω, πολύ σωστά άφησε τα πρωταθλήματα Βελγίου και Αυστρίας που είχε πέρσι αφού ήταν "πεταμένα" λεφτά.Μακάρι να πάρει και το Ιταλικό.


Κοιτα είναι απλό, ο lucifer έχει προβλήμα με τον ΟΤΕ τώρα όποτε του βγαίνει αυθόρμητα, φυσικά αν του πεις κάτι είσαι πληρωμένος

ααα ναι να μην ξεχάσουμε τα αεροπλανακιά που πραγματικά το μόνο που κάνουν είναι να λένε πόσο καλός ή φθηνός (με τα 15 ευρώ ) είναι ο δικός τους,

Lusifer_gr
07-10-10, 01:10
Οκ παιδιά έχετε δίκιο ο ΟΤΕ τα σπάει σε Ελλάδα και Εξωτερικό :rofl:

alex24
07-10-10, 01:39
Pε συ lusifer_gr ενταξει δεν ειπαμε καλη η nova αλλα αναφερομαστε σε θεμα τιμης ειναι πανακριβη το Conn-x tv γι αυτα που προσφερει ειναι ικαναποιητικη η τιμη του να σου τρωει ταχυτητα αλλα ειναι επιλογη του καθενος να βαλει εφοσον ξερει τι προυποθετει η υπηρεσια αυτη για να λειτουργησει.Εχει μεινει στασιμο σε καναλια αλλα το περιοχομενο του σε ταινιες και σειρες ειναι πολυ καλο.

Lusifer_gr
07-10-10, 04:08
Pε συ lusifer_gr ενταξει δεν ειπαμε καλη η nova αλλα αναφερομαστε σε θεμα τιμης ειναι πανακριβη το Conn-x tv γι αυτα που προσφερει ειναι ικαναποιητικη η τιμη του να σου τρωει ταχυτητα αλλα ειναι επιλογη του καθενος να βαλει εφοσον ξερει τι προυποθετει η υπηρεσια αυτη για να λειτουργησει.Εχει μεινει στασιμο σε καναλια αλλα το περιοχομενο του σε ταινιες και σειρες ειναι πολυ καλο.

Όχι δεν είναι καλή η Nova φίλε. Ξεφτίλα είναι και οι 2 υπηρεσίες. Απλά με τη Nova πληρώνεις κάτι παραπάνω και βλέπεις 2-3 πραγματάκια ενώ με τον ΟΤΕ δε βλέπεις (αυτή τη στιγμή) τπτ ουσιώδες (για τους πολλούς θέλω να πιστεύω). Τις ταινίες και τις σειρές τις έχεις με 2 κλικ.

Επίσης μη ξεχνάτε πως το μονοπώλιο > ολιγοπώλιο σε όλες τις περιπτώσεις. Αυτό το θυμάμαι κρυστάλλινα από την εποχή του University. Εξήγηση δε θα δώσω απλά θα δώσω ένα Marketing term για εκείνους που γνωρίζουν αγγλικά: Competition Illusion (και όποιος κατάλαβε, βαίνει ορθώς)

Ξεχάστε την Ελλάδα και πάμε στην υπόλοιπη Ευρώπη. Έχω συνεχείς επαφές με άτομα από όλη τη "Γηραιά Ήπειρο". Το 1080p είναι απλά καθημερινότητα εκεί και εδώ ψάχνουμε το 16:9. Γιατί?
Τι λείπει δηλαδή από αυτή τη χώρα? Ε, λοιπόν τίποτα δεν είναι διαφορετικό εκτός από την νοοτροπία. Το Α και το Ω της καθημερινότητας μας. Η απαίτηση μη εμπαιγμού της νοημοσύνης μας σε όλα τα προϊόντα και υπηρεσίες τώρα. Όχι αύριο, Τώρα.

Και για όσους νομίζουν ότι "έτσι δουλεύει το σύστημα", όχι μάγκες, έτσι δουλεύει το αρρωστημένο σύστημα. Γι' αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε. Όλα συνδέονται. Ακόμη και ο διαξιφισμός σε ένα μικρό thread μιας υπηρεσίας IPTV... έχει τη σημασία του.


Συνεχίστε την καλή δουλειά

treli@ris
07-10-10, 12:34
Ωραια, τα εχασε τα δικαιωματα της SL ο ΟΤΕ. Θα μπορεσει η Nova ομως να βγαλει τα χρηματα που θα δωσει για τη διετη επεκταση;

Τουλαχιστον 90 εκατ € θα στοιχισει η διετια μη περιλαμβανομενης της συμφωνιας με το ΣΚΑΙ, η οποια αξιζει ~6 εκατ €, συν των ομαδων του ΟΣΦΠ και της Ξανθης αν τελικα μπουνε στη συμφωνια, η οποια θα στοιχισει το λιγοτερο αλλα 10 εκατ €.

Δεδομενου οτι παραμενει στασιμη σαν πλατφορμα απο συνδρομητες, πανω κατω οι ιδιοι ειναι, συν οτι σκεφτεται να μειωσει τις τιμες (ειναι τυχαιο οτι εδωσε δωρεαν το value pack εως 30/11 στους συνδρομητες που εχουν start pack...) οπως εκανε η αντιστοιχη κυπριακη πλατφορμα λογω εναρξης τελη Νοεμβριου της δορυφορικης του ΟΤΕ.

*δε με νοιαζει βεβαια τι θα γινει τελικα, απλα κουβεντα να γινεται :p

soccermania
07-10-10, 19:29
Φουλ Κύπελλο στο Conn-X...
Ζεσταίνεται» για τα καλά η κάλυψη του Κυπέλλου Ελλάδας απ’ το Conn-X TV του ΟΤΕ. Το τριήμερο 26-27-28 Οκτωβρίου και την 4η Νοεμβρίου, το IPTV του ΟΤΕ θα δείξει συνολικά εννέα παιχνίδια κυπέλλου, στα οποία υπάρχουν Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Άρης…
Το Conn-X TV θα προσπαθήσει να αξιοποιήσει όσο γίνεται περισσότερο τα εν λόγω δικαιώματα που ο ΟΤΕ έχει αποκτήσει για μία τριετία και από τα τέλη του μηνός μπαίνουν (για τη φετινή) στην πιο ενδιαφέρουσα φάση τους, με την είσοδο των ομάδων της Σούπερ Λίγκας.
Θα πρέπει να τονιστεί ότι πέρα απ’ τις live μεταδόσεις, το Conn-X TV θα βγάλει και εκπομπή την Πέμπτη 28/10, στις 9 ή τις 10 το βράδυ όπου θα προβληθούν στιγμιότυπα και απ’ όλους τους υπόλοιπους αγώνες, στους οποίους θα υπάρξει τηλεοπτική κάλυψη με μονοκάμερο.
Για τις ανάγκες των περιγραφών, ο ΟΤΕ θα κάνει έκτακτες συνεργασίες με συναδέλφους. Τις περιγραφές θα κάνουν οι συνάδελφοι Παλομπαρίνι, Σπανόπουλος, Μπαλάφας, Τσαβδαράς, Πάνος, Μάλαμας στην Αθήνα, Χαλβατσιώτης, Γκουντούλας, Γκαμπράνης, Τσελεπίδης στη Β. Ελλάδα.
Πιο κάτω, το αναλυτικό πρόγραμμα των μεταδόσεων, ενώ θα πρέπει να κάνουμε την επισήμανση ότι μπορεί να αλλάξει η ώρα έναρξης του αγώνα Ηλιούπολη-Ολυμπιακός.
26 Οκτωβρίου
ΟΦΗ-Ολυμπιακός Β. (17.00)
Εθνικός Α.- Ξάνθη (17.00)
Εθνικός-Λάρισα (20.00)
27 Οκτωβρίου
ΠΑΣ Γιάννινα-Εργοτέλης (20.00)
Ηλιούπολη-Ολυμπιακός (14.00)
Κοζάνη-Παναθηναϊκός (17.00)
Τρίκαλα-Άρης (20.00)
28 Οκτωβρίου
Εορδαϊκός-ΠΑΟΚ (14.00)
4 Νοεμβρίου
Πανθρακικός-ΑΕΚ (16.00)
Στο φινάλε το Παγκόσμιο βόλεϊ…
Το Σαββατοκύριακο θα γίνουν οι ημιτελικοί, ο μικρός και ο μεγάλος τελικός του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος βόλεϊ που θα δείξει το Conn-X TV. Το Σάββατο, στις 18.00, θα μεταδοθεί το Σερβία-Κούβα, σε περιγραφή της Αγγελικής Παπαμιχαήλ και στις 22.00 το Ιταλία-Βραζιλία, σε περιγραφή της Μαρία Μπασέα. Την Κυριακή, στις 18.00 θα γίνει ο μικρός τελικός (Μαρία Μπασέα) και στις 22.00 ο μεγάλος τελικός (Κώστας Ψάρρας).
gazzeta.gr

kater
07-10-10, 22:20
Καλησπέρα σε όλους και πάλι.
Η αγορά είναι ελεύθερη και ο καθένας επιλέγει αυτό που του αρέσει και επιθυμεί. Πιστεύω ότι σε αυτό το forum, κανένας δεν λέει τι καλός που είναι ο ΟΤΕ, απλά είναι ένα forum για όσους είναι "Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv". Είναι λογικό να γίνονται συγκρίσεις και συζητήσεις (αυτό άλλωστε σημαίνει δημόσια συζήτηση).
Αν όμως κάποιος ξεκινάει εκ των προτέρων τη συζήτηση έχοντας στο μυαλό του ότι η Nova είναι καλύτερη, ή ότι ο ΟΤΕ δεν είναι καλός, ή ότι άλλο, τότε πραγματικά αναρωτήθηκα τι νόημα έχει να μπει σε ΑΥΤΟ ακριβώ το forum και να ρωτάει, εάν δεν θέλει να ακούσει άλλες απόψεις, ή σε άλλη περίπτωση, θέλει να διαμαρτυρηθεί για τον ΟΤΕ. Και ρώτησα
"Εάν έχει ήδη διαμορφώσει την άποψή του τότε τι στην ευχή ψάχνει;;;;"

Θυμηθείτε πόσες φορές είδαμε όλοι post για την ασύρματη σύνδεση του Set Top Box στο σπίτι, το ρημάδι το SNR, την πτώση της ταχύτητας, κλπ.
Δηλαδή, ανθρώπους που ήθελαν να μάθουν περισσότερα από κάποιον που ενδεχομένως να ξέρει, ακριβώς επειδή αυτό είναι ένα forum για όσους είναι "Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv".
Τι νόημα έχει λοιπόν να ρωτάς όλους τους άλλους, αν δεν θέλεις να ακούσεις ή αν απλά το κάνεις μόνο και μόνο για να διαμαρτυρηθείς;;;;;:hmm:

singara
08-10-10, 19:32
παιδιά ήρεμα όχι εντάσεις
εξάλλου ανάλογα και την τσέπη του καθενός άμα έχεις να δώσεις
60 ευρώ για full πακέτο κάντε το δεν το συζητά
γιατί τα αλλά πακετάκια της nova είναι για γέλια

sexrazat
09-10-10, 09:59
Αφού ξεκουραστούμε το Σαββατοκύριακο από Δευτέρα πάλι δυνατά γιατί η τιμή του Conn-X TV πάει στα 15 € το μήνα από 13,20 σύμφωνα με ανεπίσημη εσωτερική ενημέρωση του ΟΤΕ.:p

lewton
09-10-10, 11:15
Αφού ξεκουραστούμε το Σαββατοκύριακο από Δευτέρα πάλι δυνατά γιατί η τιμή του Conn-X TV πάει στα 15 € το μήνα από 13,20 σύμφωνα με ανεπίσημη εσωτερική ενημέρωση του ΟΤΕ.:p

Ωχ, λέω να αφαιρέσω προσωρινά το thread από αυτά που παρακολουθώ μέχρι να τα βρείτε. :p

soccermania
09-10-10, 11:35
Μεταδόσεις Σαββάτου:
15:00 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΑΕΚ (Α'1 χάντμπολ από το sport+)
18:00 ΣΕΡΒΙΑ - ΚΟΥΒΑ (Ημιτελικός παγκοσμίου πρωταθλήματος βόλλευ)
22:00 ΙΤΑΛΙΑ - ΒΡΑΖΙΛΙΑ (Ημιτελικός παγκοσμίου πρωταθλήματος βόλλευ)

dslakiass
09-10-10, 12:32
Αφού ξεκουραστούμε το Σαββατοκύριακο από Δευτέρα πάλι δυνατά γιατί η τιμή του Conn-X TV πάει στα 15 € το μήνα από 13,20 σύμφωνα με ανεπίσημη εσωτερική ενημέρωση του ΟΤΕ.:p

Αυτό σημαίνει νέα κανάλια;

singara
09-10-10, 21:05
μπα δεν νομίζω να οφείλετε σε νέα κανάλια η αύξηση
τι κανάλια είναι αυτά με 2 ευρώ αύξηση LOL:lol:
πάντως μακάρι να μπει κάνα καναλάκι χρειαζετε

atlandis
09-10-10, 23:24
Για να μην ανοίγω νέο θέμα, να ρωτήσω εδώ.. Τελευταίες ημέρες κάνει κάτι σπασιματακια το conex tv και σπανιότερα παγώνει η οθόνη στα κανάλια! Αρχικά με κάνει να πιστεύω ότι φταίει το ιντερνέτ αλλά αυτό δουλεύει κανονικά. Αλλάζω κανάλια και αλλάζει κανονικά, αλλά όταν για παράδειγμα φορτώσει το nat geo wild είναι και αυτό παγωμένο σε μια εικόνα.. (σαν να πάτησα pause). Μετά από 5 λεπτά φτιάχνει. Επίσης αν του κάνω reboot φτιάχνει.
Το φαινόμενο αυτό υπάρχει και σε άλλους? Διότι στην τελική με κάνει να πιστεύω ότι φταίει το δίκτυο γενικότερα.. 3 φορές ως τώρα το έχει κάνει αυτό ( καμιά 10ρια μέρες τώρα) και σκληρό δεν έχω για να πατήσω pause!

emeliss
10-10-10, 10:27
Μάλλον θα χρειαστεί να δηλώσεις βλάβη.

soccermania
10-10-10, 13:11
Μεταδόσεις Κυριακής:
18:00 ΙΤΑΛΙΑ - ΣΕΡΒΙΑ (μικρός τελικός παγκοσμίου πρωταθλήματος βόλλευ)
22:00 ΒΡΑΖΙΛΙΑ - ΚΟΥΒΑ (τελικός παγκοσμίου πρωταθλήματος βόλλευ)

@ ADSLgr.com All rights reserved.