PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

haris23
15-12-10, 11:21
Υπαρχει περιπτωση ο ΟΤΕ να καταργησει το ConnxTV οταν θα βγει το δορυφορικο του;
Σας φαινεται κατι τετοιο φυσιολογικο;;;

karetsos
15-12-10, 11:23
Υπαρχει περιπτωση ο ΟΤΕ να καταργησει το ConnxTV οταν θα βγει το δορυφορικο του;
Σας φαινεται κατι τετοιο φυσιολογικο;;;

όχι βέβαια, το δορυφορικό απευθύνεται σε αυτούς που δεν μπορούν να έχουν iptv

soccermania
15-12-10, 12:33
Μεταδόσεις Τετάρτης:
17:30 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης 25άρας πισίνας από το eurosport
19:00 ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ (Β' Εθνική)
21:30 ΧΑΛΚΟΝ ΑΒΕΝΙΔΑ(Ισπαν.) - ΤΑΡΜΠΕ(Γαλλ.) ευρωλίγκα μπάσκετ γυναικών από το eurosport2

singara
15-12-10, 20:41
Υπαρχει περιπτωση ο ΟΤΕ να καταργησει το ConnxTV οταν θα βγει το δορυφορικο του;
Σας φαινεται κατι τετοιο φυσιολογικο;;;
Για μένα προσωπικά νομίζω πως αν το πακέτο της δορυφορικής TV του ΟΤΕ
αν έχει καλύτερη συνδρομή με ότι συνεπαγόταν αυτό...για το καθένα μας
πιστεύω πως ναι η IP TV θα τα βρει σκούρα ...
ας πάρουμε τα θετικά
1) δεν χρειαζετε να έχεις ΟΤΕ ίντερνετ για να έχεις το πακέτο της TV
του ΟΤΕ
2)κάλυψη παντού σε κάθε γωνιά της ελλαδος και του κόσμου αρκεί να έχεις δορυφορικό
πιάτο και την κάρτα του ΟΤΕ
3)δεν βαραίνει δεν δεσμεύει κάποια mbps από την συνδεόμενη σου

:clap::whistle:;):respekt:

tasanas
15-12-10, 22:40
Αυτά είναι γενικότερα τα θετικά της δορυφορικής πλατφόρμας. Θεωρώ κι εγώ πως αν οι τιμές του connx Sat είναι αντίστοιχες με του iptv τότε το connx tv θα κοπεί. Φυσικά εκτός από τις τιμές πρέπει να φτιάξει και το πρόγραμμα στο οποίο υστερεί σε σχέση με την nova.

emeliss
15-12-10, 22:42
Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να κοπεί η iptv. Να επεκταθεί πολύ περισσότερο με το VDSL, ναι, αυτή η περίπτωση υπάρχει.

tiniakos
16-12-10, 00:29
Το usb ο pirelli ο απλός (χωρίς σκληρό) δίσκο το έχει για μοστρα?

soccermania
16-12-10, 02:12
Αυτά είναι γενικότερα τα θετικά της δορυφορικής πλατφόρμας. Θεωρώ κι εγώ πως αν οι τιμές του connx Sat είναι αντίστοιχες με του iptv τότε το connx tv θα κοπεί. Φυσικά εκτός από τις τιμές πρέπει να φτιάξει και το πρόγραμμα στο οποίο υστερεί σε σχέση με την nova.

Δηλαδή πόσο να την πάει την τιμή ρε φίλε;5 ευρώ το μήνα;;;:hmm:

karetsos
16-12-10, 09:46
ρε παιδια, ο ΟΤΕ δεν σκοπεύει να παρέχει το conn-x tv sat σε περιοχές που υπάρχει δυνατότητα για ιptv....

Serafeim Karakostas
16-12-10, 12:46
Ποιος το λέει αυτό; Σε όλη την Ελλάδα θα το παρέχει.

karetsos
16-12-10, 16:32
φυσικά, αφού σε όλη την Ελλάδα υπάρχουν περιοχές που δεν μπορούν να έχουν iptv, ακόμη και μέσα στις πόλεις

vagos22
16-12-10, 19:26
Ο ΟΤΕ ενισχύει το Conn-x TV

Ακόμη μεγαλύτερη έμφαση στην ανάπτυξη της συνδρομητικής τηλεόρασης θέλει να δώσει ο ΟΤΕ ο οποίος εμπλουτίζει περαιτέρω το περιέχομενο του Conn-X TV προχωρώντας στην προκήρυξη δύο διαγωνισμών με αντικείμενο την παραγωγή αθλητικού περιεχομένου. Οι δύο διαγωνισμοί, στους οποίους οι ενδιαφερόμενοι να συμμετάσχουν θα πρέπει να καταθέσουν τις προτάσεις ως τις 12 Ιανουαρίου, αφορούν την «Παραγωγή Τηλεοπτικών Ροών με Αθλητικό Περιεχόμενο και Παροχή Συναφών Υπηρεσιών» και την «Παροχή Υπηρεσιών Τηλεοπτικής Κάλυψης Αθλητικών ή Αλλων Γεγονότων σε Εξωτερικούς Χώρους».

Τα δύο έργα έχουν συνολικό προϋπολογισμό 6 εκατομμύρια ευρώ και έχουν στόχο την ενίσχυση του αθλητικού περιεχομένου του Conn-X TV το οποίο διαθέτει ήδη τρία αποκλειστικά αθλητικά κανάλια. Από την κίνηση αυτή καθίσταται σαφές ότι και η νέα διοίκηση του ΟΤΕ θεωρεί ότι τα περιθώρια ανάπτυξης για τον ΟΤΕ στον τομέα της συνδρομητικής τηλεόρασης είναι εξαιρετικά μεγάλα και μπορεί στο προσεχές μέλλον να αποτελέσει μια σημαντική πηγή εσόδων για τον Οργανισμό. (euro2day.gr)

satleo

treli@ris
16-12-10, 19:28
Ετοιμαζεται λογικα νεο καναλι, σε στυλ αθλητικης ενημερωτικης εκπομπης για ολα τα αθληματα.

teodgeor
16-12-10, 20:10
Και αλλο καναλι αθλητικο δεν νομιζω , μαλλον για εκπομπες στα 3 αθλητικα που υπαρχουν , ολο επαναληψεις εχουν και ειδικα το σπορτ3 ειναι συνεχεια χωρις εκπομπη:hmm:

silegav
17-12-10, 00:34
Εγώ εξακολουθώ να πιστεύω πως έτσι όπως έχει διαμορφωθεί το τοπίο, ο ΟΤΕ δεν έχει πολύ τύχη στα αθλητικά. Δεν ξέρω αν κάνει καμία κίνηση με Champions League, αλλά και πάλι χλωμό το κόβω να τα καταφέρνει να ξεπερνάει εκεί τη nova.

Πάντως μια περιέργεια για το τι ετοιμάζει την έχω.

a11
17-12-10, 09:45
αυτο που θα επρεπε επισης να μαθουμε , ειναι αν οσοι χρηστες εχουμε το πακετο το triplay, η οσοι εχουν μονο το IPTV, αν θα εχουμε καποια προσφορα, στο να μεταφερθουμε στην δορυφορικη, μιας και αρκετοι ισως απο εμας εχουν καποια παγωματα, κολληματα, κλπ.. .. λογικα θα συμφερει τον οτε, να μεταφερονται πελατες του απο το καλωδιακο στο δορυφορικο, .... ελπιζω να δω μια αντιστοιχη προσφορα στα προτυπα του αλλου πακετου που εχει στην ρουμανια [dolce, rom telekom]

soccermania
17-12-10, 13:38
Μεταδόσεις Παρασκευής:
13:00 Η κλήρωση του CHAMPIONS LEAGUE από το eurosport
14:00 Η κλήρωση του EUROPA LEAGUE με τη συμμετοχή ΑΡΗ και ΠΑΟΚ από το eurosport
19:00 ΑΡΜΙΝΙΑ ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ - ΑΛΕΜΑΝΙΑ ΑΑΧΕΝ (Β' Γερμανίας)
21:30 ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ - ΑΜΒΟΥΡΓΟ (Α' Γερμανίας)

tiniakos
17-12-10, 17:01
Πείτε μου ένα τρόπο να γράψω κάτι που θέλω από το conn-x tv με pirelli κουτί χωρίς σκληρό!
Και με έμμεσο τρόπο δεν με πειράζει.

singara
17-12-10, 21:03
αυτο που θα επρεπε επισης να μαθουμε , ειναι αν οσοι χρηστες εχουμε το πακετο το triplay, η οσοι εχουν μονο το IPTV, αν θα εχουμε καποια προσφορα, στο να μεταφερθουμε στην δορυφορικη, μιας και αρκετοι ισως απο εμας εχουν καποια παγωματα, κολληματα, κλπ.. .. λογικα θα συμφερει τον οτε, να μεταφερονται πελατες του απο το καλωδιακο στο δορυφορικο, .... ελπιζω να δω μια αντιστοιχη προσφορα στα προτυπα του αλλου πακετου που εχει στην ρουμανια [dolce, rom telekom]

αυτο φιλε θα ηθελα να το μαθω και γω, εγω σιγουρα θα αλλαξω σε δορυφορικο απο την στιγμη που η δορυφορικη θα εχει μικρη διαφορα σε τιμη/...δηλαδη ενοω χρηματικη
θελω να δω πρωτον την συνδρομη που θα εχει και τι θα προσφερει

nanas
17-12-10, 23:01
Παιδιά καλησπέρα,

Έβαλα connx tv και με έχουν σε snr 13-14 με αποτέλεσμα ο συγχρονισμός μου να έχει πέσει πολύ σε σχέση με hol και snr 9. Συγκεκριμένα από τα 15 πήγα στα 10.
Πώς μπορώ να μου το αλλάξουν σε 9 και στον ΟΤΕ;

soccermania
18-12-10, 14:12
Μεταδόσεις Σαββάτου:
14:00 ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ (Β' Γερμανίας)
15:00 ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΔΟΥΚΑΣ (χάντμπολ από το sport+)
16:30 ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ - ΜΠΟΡΟΥΣΙΑ ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ (Α' Γερμανίας)
19:00 ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ - ΜΑΓΙΟΡΚΑ (Α' Ισπανίας)
19:30 ΣΑΙΝΤ ΠΑΟΥΛΙ - ΜΑΪΝΤΖ (Α' Γερμανίας)
21:00 ΕΣΠΑΝΙΟΛ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (Α' Ισπανίας)

subzer0
19-12-10, 05:19
21:00 ΕΣΠΑΝΙΟΛ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (Α' Ισπανίας)

Πες μας ρε συ soccermania και τι έγινε σε αυτό το "ντέρμπι" που μας έλεγες πριν κάτι μέρες. :p

christossu
19-12-10, 06:21
Η ποιοτητα εικονας του Conn-Xtv ειναι καλη?
Δεν εχω δει ποτε .
καποιος μου εχει πει οτι υπερσυμπιεσμενη, ισχύει?

soccermania
19-12-10, 13:32
Μεταδόσεις Κυριακής:
14:30 ΜΟΝΑΧΟ 1860 - ΠΑΝΤΕΜΠΟΡΝ (Β' Γερμανίας)
16:30 ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΕΡΚΟΥΖΕΝ - ΦΡΑΙΜΟΥΡΓΚ (Α' Γερμανίας)
18:00 ΑΛΜΕΡΙΑ -ΧΕΤΑΦΕ (Α' Ισπανίας)
18:30 ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ - ΜΠΑΓΕΡ ΜΟΝΑΧΟΥ (Α' Γερμανίας)
20:00 ΜΑΛΑΓΑ - ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Α' Ισπανίας)
22:00 ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΣΕΒΙΛΗ (Α' Ισπανίας)

hightop
19-12-10, 17:34
Η ποιοτητα εικονας του Conn-Xtv ειναι καλη?
Δεν εχω δει ποτε .
καποιος μου εχει πει οτι υπερσυμπιεσμενη, ισχύει?

Σε μερικα καναλια ειναι καλη. Σημερα ας πουμε ανοιγω σπορ πλας και η εικονα με θυμισε αναλογικη του 70, λιγο καλυτερη απο τα καναλια της νοβα, εβλεπα κατι free to air απο hotbird και ηταν δυστυχως 2 κλασεις καλυτερη η εικονα, και εννοω για ψηφιακα καναλια οχι hd.

silegav
19-12-10, 22:33
Αναλογική του 70 και καλύτερη από την εικόνα που δίνει η Νοβα; Εγώ και σε χωριό που έχω δει Νόβα μια χαρά εικόνα έχει (προ HD κιόλας). Πάντως είναι λογικό να είναι συμπιεσμένη η εικόνα από το connx TV, δεδομένου ότι από κάπου πρέπει να περάσει τόση πληροφορία και τα δίκτυα που έχουμε στην Ελλάδα δεν είναι και ότι καλύτερο....

emeliss
19-12-10, 22:40
Όλα τα βίντεο παντού είναι συμπιεσμένα. Ασυμπίεστο βίντεο θα βρούμε μόνο εντός των στούντιο για εξειδικευμένες εργασίες όπως τα ειδικά εφέ ή σε μετάδοση εικόνας μέσω οπτικών ινών επίσης προς τα στούντιο.

Το θέμα είναι αν η κωδικοποίηση φέρνει καλό αποτέλεσμα στο μόνιτορ μας. Και εκεί έχουν άποψη αυτοί που πραγματικά έχουν την υπηρεσία και δεν μιλούν εγκυκλοπαιδικά.

fourtounas
19-12-10, 23:05
Καλησπέρα παιδιά σήμερα έκανα αιτήσει για connx tv με 24αρα συνδέσει πάνω κάτω 125euro το δίμηνο θα βγάνει από ότι υπολόγισα θέλω μια χάρι τι modem ασύρματο να πάρω και τι αποκωδικοποιητή....ααα μου είπαν ότι θα την υποστηρίζει την 24αρα γιατί είμαι 1.5 χιλιόμετρο από το κόμβο καλά 24 δεν πιστεύω αλλα ένα 15 δεν θα είναι?? μπορείτε να μου πείτε άποψης?? Και κάτι άλλο θα μπορώ να βλέπω και tv και να είμαι και στο internet θα τα σηκώνει όλα ??

Ευχαριστώ πολύ!!!

jdtech
20-12-10, 00:49
Αν δώσεις τα στατιστικά της γραμμής σου θα μπορέσουμε να σου πούμε πιο έγκυρα μια απάντηση. Τώρα αν θα τα σηκώνει όλα είναι σχετικό. Η τηλεόραση θα καταλαμβάνει ένα κομμάτι του εύρους και το υπόλοιπο θα απομένει για το internet. Προφανώς τα πάντα εξαρτόνται από το πόσο θα απομένει και με το τι ανάγκες έχει ο καθένας. Εγώ αν η γραμμή μου ήταν για 15 ΜΒ δεν θα έβαζα τηλεόραση (βέβαια μακάρι να έφτανε η γραμμή μου τα 15 γιατί δεν τα φτάνει :rolleyes:). Γενικά θεωρώ άχρηστο το να χαραμίζω το bandwidth για να δω τηλεόραση

pankostas
20-12-10, 01:39
Η ποιοτητα εικονας του Conn-Xtv ειναι καλη?
Δεν εχω δει ποτε .
καποιος μου εχει πει οτι υπερσυμπιεσμενη, ισχύει?

Σε ορισμενα καναλια η ποιοτητα της εικονας (μεσω hdmi πάντα) ειναι παρα πολυ καλη,οπως το skai,το alter,bloomberg,disney,deutsche welle κ.ά.Μιλαμε για πολυ καλη ποιοτητα!
Σε αλλα καναλια δεν ειναι και τοσο καλη οπως στο universal,ID, κ.α.Παντως στο universal σε μερικες σειρες εχει καλη ποιοτητα!

soccermania
20-12-10, 12:55
Μεταδόσεις Δευτέρας:
15:00 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΟΦΗ (Β' Εθνική)
17:15 ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΚΕΡΑΤΕΑ (βόλευ γυναικών από το sport+)
22:00 ΣΑΤΑΝΤΕΡ - ΧΕΡΚΟΥΛΕΣ (Α' Ισπανίας)

nanas
20-12-10, 17:07
Παιδιά καλησπέρα,

Έβαλα connx tv και με έχουν σε snr 13-14 με αποτέλεσμα ο συγχρονισμός μου να έχει πέσει πολύ σε σχέση με hol και snr 9. Συγκεκριμένα από τα 15 πήγα στα 10.
Πώς μπορώ να μου το αλλάξουν σε 9 και στον ΟΤΕ;


Κάποια απάντηση- γνώμη;

dimgavril
20-12-10, 17:13
Κάποια απάντηση- γνώμη;

Αφού έβαλες ConnX-TV για να μην έχεις πρόβλημα με παγώματα κτλ σου αύξησαν το SNR στο 13. Εαν είχες μόνο ConnX θα σου ήταν και πάλι 9.

georgio1908
20-12-10, 18:15
παιδια ειχα χθες και σημερα τα πρωτα μου προβληματα.1 παγωμα-σπασιμο της εικονας στο ματς του οφη για ενα δευτερολεπτο αλλα και χθες οταν εκανα ζαπιγκ καναλι-καναλι το κονεξ τβ κανα 2-3 φορες εβγαζε μαυριαλ και δεν εδνε εικονα
αν αλλαζα καναλι και ξαναεβαζα μετα αυτο που αρχικα δεν ειχε εικονα τα πραγματα εφτιαχναν.

καμια ιδεα για το τι παιζει?

σημερα απλα ειχα ανοιχτο το πσ και μια σελιδα χωρις ομως να κανω κατι εκει και χθες δεν ειχα καν ανοιχτο το πς

nanas
20-12-10, 18:52
Αφού έβαλες ConnX-TV για να μην έχεις πρόβλημα με παγώματα κτλ σου αύξησαν το SNR στο 13. Εαν είχες μόνο ConnX θα σου ήταν και πάλι 9.

Εγώ θέλω και conn -x tv και snr 9. Πώς γίνεται;

emeliss
20-12-10, 18:53
@georgio1908
Ένα σπάσιμο μια στο τόσο δεν είναι πρόβλημα. Αν κάνει συχνά σπασίματα να ανησυχήσεις και να δεις αν το SNR margin είναι ψηλά. Το μαύρο με την αλλαγή στο κανάλι δεν θα έπρεπε να το κάνει.

georgio1908
20-12-10, 19:45
για το μαυρο τι να κανω?
γενικα απο σπασιματα καλα παει για την ωρα...

sdikr
20-12-10, 23:52
Εγώ θέλω και conn -x tv και snr 9. Πώς γίνεται;

Δεν γίνεται



για το μαυρο τι να κανω?
γενικα απο σπασιματα καλα παει για την ωρα...

Με τι τα έχεις συνδέσει; Modem, αν έχεις τίποτα poweplugs κλπ

hightop
21-12-10, 00:04
Αναλογική του 70 και καλύτερη από την εικόνα που δίνει η Νοβα; Εγώ και σε χωριό που έχω δει Νόβα μια χαρά εικόνα έχει (προ HD κιόλας). Πάντως είναι λογικό να είναι συμπιεσμένη η εικόνα από το connx TV, δεδομένου ότι από κάπου πρέπει να περάσει τόση πληροφορία και τα δίκτυα που έχουμε στην Ελλάδα δεν είναι και ότι καλύτερο....

Ναι, σε πολλα καναλια υπερτερει το connx, βαλε ετ3 στη νοβα και βαλε και στο connx να δεις, - σε λεω ενα τυχαιο καναλι - τελος παντων , εκει θα κολησουμε, το ζουμι του θεματος ειναι οτι στο συνολο τους η εικονα για 2.010 ειναι για τα μπαζα και για τους 2, απλα στο 1 δινεις μονο 15 και λες δεν βαριεσαι αναμενοντας - ολοι αυτο περιμενουμε το δορυφορικο πακετακι.

georgio1908
21-12-10, 03:41
Δεν γίνεται




Με τι τα έχεις συνδέσει; Modem, αν έχεις τίποτα poweplugs κλπ

poweplugs=αγνωστη για εμνα λεξη:)

η συνδεση ειανι με καλωδιο hdmi

soccermania
21-12-10, 12:49
Μεταδόσεις Τρίτης:
15:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Κύπελλο Ελλάδος)
17:30 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΚΑΒΑΛΑ (Κύπελλο Ελλάδος)
20:00 ΟΦΕΝΜΠΑΧ - ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ (Κύπελλο Γερμανίας)
21:30 ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΣΑΛΚΕ (Κύπελλο Γερμανίας)

fourtounas
21-12-10, 20:14
Αν δώσεις τα στατιστικά της γραμμής σου θα μπορέσουμε να σου πούμε πιο έγκυρα μια απάντηση. Τώρα αν θα τα σηκώνει όλα είναι σχετικό. Η τηλεόραση θα καταλαμβάνει ένα κομμάτι του εύρους και το υπόλοιπο θα απομένει για το internet. Προφανώς τα πάντα εξαρτόνται από το πόσο θα απομένει και με το τι ανάγκες έχει ο καθένας. Εγώ αν η γραμμή μου ήταν για 15 ΜΒ δεν θα έβαζα τηλεόραση (βέβαια μακάρι να έφτανε η γραμμή μου τα 15 γιατί δεν τα φτάνει :rolleyes:). Γενικά θεωρώ άχρηστο το να χαραμίζω το bandwidth για να δω τηλεόραση

ΤΙ εννοείς τα στατιστικά τις γραμμής γιατί δεν ξέρω??

ευχαριστώ!!

soccermania
22-12-10, 16:13
Μεταδόσεις Τετάρτης:
15:30 ΠΑΟΚ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ (Κύπελλο Ελλάδος)
17:30 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Κύπελλο Ελλάδος)
20:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΤΡΙΚΑΛΑ (Κύπελλο Ελλάδος)
20:00 ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΚΟΤΜΠΟΥΣ (Κύπελλο Γερμανίας)
20:00 ΡΑΦΑΕΛ ΝΑΔΑΡ - ΡΟΤΖΕΡ ΦΕΝΤΕΡΕΡ (ΑΤΡ ΤΟUR τέννις από το eurosport)
21:30 ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ - ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ (Κύπελλο Γερμανίας)
21:30 ΣΚΑΒΟΛΙΝΙ - ΠΑΒΙΑ (super cup γυναικείο βόλευ από το eurosport2)
Μεταδόσεις Πέμπτης:
15:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΤΕΡΑΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ (Κύπελλο Ελλάδος)
20:00 ΛΑΡΙΣΑ - ΑΕΚ (Κύπελλο Ελλάδος)
17:30 ΗΡΑΚΛΗΣ - ΚΕΡΚΥΡΑ (Κύπελλο Ελλάδος)

subzer0
22-12-10, 18:50
Μόνο στην καφετέρια που έβλεπα το ΠΑΟΚ - Γιάννενα δεν είχε ήχο ή ήταν κάτι γενικό?

silegav
22-12-10, 21:07
Θα ήταν απερίργραπτου κάλους το παιχνίδι και θα είχε χάσει τη μιλιά του ο εκφωνητής :)

harris78
23-12-10, 00:19
Εγώ που είδα το παιχνίδι και ήχο έιχε και καλό ήταν...

subzer0
23-12-10, 00:36
Εγώ που είδα το παιχνίδι και ήχο έιχε και καλό ήταν...

Τώρα που είδα ένα βίντεο από τον αγώνα (το δεύτερο γκολ για την ακρίβεια , που ήταν γκολάρα) , είδα κανονική αναμετάδοση , οπότε προφανώς θα είχε κάποιο πρόβλημα το μαγαζί και μάλιστα και στις 2 τηλεοράσεις που το έδειχνε. Άλλωστε το πρόβλημα συνεχιζόταν και στο επόμενο αγώνα που πρόλαβα λίγο (Τρίπολη - Ολυμπιακός) και στις διαφημίσεις που έδειχνε.

soccermania
23-12-10, 19:28
Νέο σίριαλ –τηλεοπτικό αυτή τη φορά- ετοιμάζεται στο χώρο των τηλεπικοινωνιών. Ο OTE προσέφυγε στην Επιτροπή Ανταγωνισμού κατά της Forthnet/Nova επειδή η τελευταία δεν αφήνει ελεύθερα τα ...ελεύθερα τηλεοπτικά κανάλια. Δηλαδή, ο ΟΤΕ θέλει να ενσωματώσει στο conn-x TV τηλεοπτικά κανάλια όπως το Mega, ο Alpha, ο ΑΝΤ1 κλπ αλλά οι συμφωνίες που έχουν τα τελευταία με τη Nova βάζουν φρένο στην προσπάθεια του πρώτου. Το θέμα έχει τη δική του σημασία δεδομένου ότι στον ΟΤΕ προσπαθούν να κρατήσουν τους συνδρομητές στις ευρυζωνικές συνδέσεις επενδύοντας στο IPTV. Εκεί, όμως, χρειάζεται όσο το δυνατόν περισσότερο περιεχόμενο.

Τη Super League την έχει η Nova, οπότε τουλάχιστον τα ελεύθερα κανάλια θα ήταν ένα συν, ιδίως για την προώθηση του conn-x TV στην επαρχία, όπου πολλοί καταναλωτές έχουν πάρει Nova πιο πολύ για να πιάνουν καλά το Mega και τον ANT1 παρά για τους ποδοσφαιρικούς αγώνες και τις ταινίες. Δεν είναι άλλωστε τυχαίο ότι η Nova έχει ένα πακέτο που δεν έχει τίποτα άλλο πέραν από ουσιαστικά ελεύθερα κανάλια και το οποίο απευθύνεται σε τέτοιου είδους νοικοκυριά ανά την επικράτεια. Η κόντρα αναμένεται, φυσικά, να ενταθεί μέσα στο 2011 και να γίνει και δορυφορική, καθώς ο ΟΤΕ ετοιμάζει μαζί με τον Hellas Sat τη δική του δορυφορική πλατφόρμα. Όλα είναι έτοιμα εκτός από κάτι άδειες που λείπουν και έχουν βάλει φρένο σε αυτό το project, στο οποίο είχε ποντάρει πολλά ο ΟΤΕ. Και η πραγματικότητα είναι πως έλεγαν πως θα ήταν διαθέσιμο από το περασμένο καλοκαίρι. Αλλά από τότε παίζει συνεχώς αναβολή και καθυστέρηση... (telecomnews)

silegav
23-12-10, 22:18
Κάνει ότι μπορεί και ο ΟΤΕ για να μπει στο χώρο. Αυτή η προσφυγή στην Επιτροπή Ανταγωνισμού έχει γίνει νομίζω εδώ και μερικές εβδομάδες. Προσωπικά όμως δε βλέπω λόγο για να δεχτεί η επιτροπή κάτι τέτοιο. Η διοίκηση της Νοβα διαπραγματεύτηκε με τις ομάδες (superleague) και αγόρασε τα δικαιώματα τους. Με την ίδια λογική θα μπορούσε να είχε διαπραγματευτεί και ο ΟΤΕ....ή μπορεί να δοκιμάσει να πάρει τον Ολυμπιακό που δεν έχει συμφωνήσει αλλού.

Θεωρώ πως δεδομένου ότι ο ΟΤΕ είχε προγραμματίσει την είσοδο του στη συνδρομητική TV, τα αντανακλαστικά του ήταν πάρα πολύ αργά και ο σχεδιασμός (όπως πάντα σχεδόν) μηδενικός....

sexrazat
23-12-10, 22:43
Κάνει ότι μπορεί και ο ΟΤΕ για να μπει στο χώρο. Αυτή η προσφυγή στην Επιτροπή Ανταγωνισμού έχει γίνει νομίζω εδώ και μερικές εβδομάδες. Προσωπικά όμως δε βλέπω λόγο για να δεχτεί η επιτροπή κάτι τέτοιο. Η διοίκηση της Νοβα διαπραγματεύτηκε με τις ομάδες (superleague) και αγόρασε τα δικαιώματα τους. Με την ίδια λογική θα μπορούσε να είχε διαπραγματευτεί και ο ΟΤΕ....ή μπορεί να δοκιμάσει να πάρει τον Ολυμπιακό που δεν έχει συμφωνήσει αλλού.

Θεωρώ πως δεδομένου ότι ο ΟΤΕ είχε προγραμματίσει την είσοδο του στη συνδρομητική TV, τα αντανακλαστικά του ήταν πάρα πολύ αργά και ο σχεδιασμός (όπως πάντα σχεδόν) μηδενικός....

Δεν μιλάμε για τη Super League. Για τα ελεύθερα κανάλια είναι το πάπλωμα

@ ADSLgr.com All rights reserved.