PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

soccermania
24-12-10, 14:55
ΟΤΕ TV με 1.392 ώρες προγράμματος
Στον έλεγχο του ΟΤΕ πέρασε η άδεια δορυφορικών συνδρομητικών υπηρεσιών που κατείχε η θυγατρική της Hellas Sat . Η μεταβίβαση εγκρίθηκε από το ΕΣΡ και δημοσιεύτηκε στο Φύλλο Εφημερίδας της Κυβέρνησης (ΦΕΚ Β 1958/20-12-2010), προβλέποντας την εκπομπή σήματος με το διακριτικό τίτλο OTE TV, χρησιμοποιώντας το δορυφόρο Hellas Sat 2. Αν και στην περίπτωση της Hellas Sat η άδεια είχε διάρκεια 5 ετών, το ΕΣΡ αναθεώρησε την απόφασή του και την επέκτεινε σε 15 χρόνια, όπως συμβαίνει και με την περίπτωση της Nova.

Ο ΟΤΕ TV θα μπορεί τη μέρα να μεταδίδει 1.392 ώρες προγράμματος, έναντι 95 ωρών που ανέφερε η αρχική άδεια της Hellas Sat . Επίσης όπως αναφέρεται ρητά η «νέα κάτοχος της άδειας επιτρέπεται να παρέχει τις συνδρομητικές της υπηρεσίες, μόνο ύστερα από τη σύναψη σύμβασης με το Ελληνικό δημόσιο, εντός αποκλειστικής προθεσμίας 6 μηνών». Προηγούμενως όμως (Οκτώβριος 2008) η Hellas Sat είχε υπογράψει τη σύμβαση με το δημόσιο καταβάλλοντας τίμημα 176.082.17 ευρώ για 96 ώρες προγράμματος. Απομένει να διευκρινιστεί αν θα πρέπει να υπογραφεί μια επέκταση της σύμβασης, και το κυριότερο πότε θα μπορέσει με βάση το νόμο να εκπέμψει τα προγράμματά του ο ΟΤΕ. Η εταιρεία από την πλευρά της σχεδιάζει την έναρξη των δραστηριοτήτων της την 1η Φεβρουαρίου 2011.

ImageΗ μετάδοση της πλατφόρμας γίνεται, όπως αναφέρεται στην άδεια, υπό τον όρο της έγκρισης των συμβάσεων κατόχου άδειας με διαχειριστές και προμηθευτές προγράμματος. Ο ΟΤΕ TV είναι υποχρεωμένος “να παράσχει στο Ελληνικό Δημόσιο ή σε άλλους δημόσιους ή κοινωνικούς φορείς τις αντισταθμιστικές υπηρεσίες που καθορίζονται στην σύμβαση παραχώρησης” , ενώ “υποχρεούται να καταβάλλει στο Ελληνικό Δημόσιο τα οικονομικά ανταλλάγματα που προβλέπονται από το νόμο 2644/1998. Το τίμημα που καταβάλουν οι πλατφόρμες στο δημόσιο για τις συνδρομητικες δορυφορικές υπηρεσίες είναι κατά την υπογραφή της σύμβασης παραχώρησης και κατά την διάρκεια εκτελέσης της. Η αδειούχος από το 1999 Multichoice είναι υποχρεωμένη ως το 2014, οπότε και λήγει η σύμβασης του ελληνικού δημοσίου να πληρώνει τα εξής ποσά: Για τα έτη 2000 & 2001 το 0,5% του τζίρου της, τις χρονιές 2002 και 2003 , το 1% , το 2004 και το 2005, το 1,5%, το 2006 και το 2007 το 2% , το 2008 και το 2009 2,5% και το τρέχον έτος και το επόμενο 3%. Για τις χρονιές 2012 και 2013 το τίμημα ανεβαίνει στο 3,5% και το 2014 στο 4% του κύκλου εργασιών. (media-industry)

PaPo
24-12-10, 17:26
Δεν μιλάμε για τη Super League. Για τα ελεύθερα κανάλια είναι το πάπλωμα

Συμφωνώ ότι τα ελεύθερα κανάλια είναι το "ψωμί" για τους κατοίκους της περιφέρειας καθώς τους ενδιαφέρει το Mega, το Ant1 κτλ, αλλά τι είναι πιο εύκολο να βάλει ο κάτοικος της Φλώρινας πχ που δεν πιάνει αναλογικά κανάλια, Νοva με ένα δορυφορικό δέκτη και χαμηλότερο κόστος(μιλάμε για το Start Pack) ή Connx-Tv με ίντερνετ, συγχρονισμούς και ρούτερ που μπορεί να μην ξέρει κιόλας τι είναι;

Σε τέτοιες περιπτώσεις πιστεύω ότι είναι χαμένος από χέρι ο ΟΤΕ...

soccermania
24-12-10, 20:09
Συμφωνώ ότι τα ελεύθερα κανάλια είναι το "ψωμί" για τους κατοίκους της περιφέρειας καθώς τους ενδιαφέρει το Mega, το Ant1 κτλ, αλλά τι είναι πιο εύκολο να βάλει ο κάτοικος της Φλώρινας πχ που δεν πιάνει αναλογικά κανάλια, Νοva με ένα δορυφορικό δέκτη και χαμηλότερο κόστος(μιλάμε για το Start Pack) ή Connx-Tv με ίντερνετ, συγχρονισμούς και ρούτερ που μπορεί να μην ξέρει κιόλας τι είναι;

Σε τέτοιες περιπτώσεις πιστεύω ότι είναι χαμένος από χέρι ο ΟΤΕ...

Χαμένος από χέρι;;;;
Το start pack με 21 ευρώ και στη ουσία χωρίς καθόλου αθλητικά
http://www.nova.gr/el-gr/nova/syndromitika-paketa/818-.cmt
και από την άλλη τα κανάλια του connx-tv
http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/Tv
με 15 ευρώ το δορυφορικό του ΟΤΕ συν αν μπουν τα μεγάλα ιδιωτικά.
Δεν υπάρχει σύγκριση φίλε και 18-20 ευρώ το μήνα να πάει ο ΟΤΕ-sat συμφέρει πολύ πιο πολύ.

sdikr
24-12-10, 20:14
Συμφωνώ ότι τα ελεύθερα κανάλια είναι το "ψωμί" για τους κατοίκους της περιφέρειας καθώς τους ενδιαφέρει το Mega, το Ant1 κτλ, αλλά τι είναι πιο εύκολο να βάλει ο κάτοικος της Φλώρινας πχ που δεν πιάνει αναλογικά κανάλια, Νοva με ένα δορυφορικό δέκτη και χαμηλότερο κόστος(μιλάμε για το Start Pack) ή Connx-Tv με ίντερνετ, συγχρονισμούς και ρούτερ που μπορεί να μην ξέρει κιόλας τι είναι;

Σε τέτοιες περιπτώσεις πιστεύω ότι είναι χαμένος από χέρι ο ΟΤΕ...


Ο ΟΤΕ δεν είναι, η Νοβα όμως αν χάσει την αποκλειστικότητα, κάτι που θα μπορούσε να πάει και μέχρι ευρωπαϊκή επιτροπή (γιάτι τα κανάλια θα έπρεπε να είναι δωρεάν μέσω δορυφόρου στην χώρα)

εκεί να τους δώ τι θα κάνουνε, ακού πράγματα να πληρώνεις 21 ευρώ για να βλέπεις διαφημίσεις

sexrazat
24-12-10, 21:11
Περιοχές διάθεσης Conn-X TV

Ουπς. Χάσαμε το επισυναπτόμενο αρχείο. Πάμε πάλι

Next year. Έχει πρόβλημα.

singara
24-12-10, 22:56
μακάρι πάντως να πανε ολα καλα στον οτε και στα σχεδια του...
και ξέρετε γιατι το λεω αυτο;
για να σπάσει πλέον το μονοπώλιο
της nova να υπάρχει λιγο ανταγωνισμός
ρε παιδάκι μου έχουμε καταντήσει Ουγκάντα

lewton
24-12-10, 23:20
Περιοχές διάθεσης Conn-X TV

Ουπς. Χάσαμε το επισυναπτόμενο αρχείο. Πάμε πάλι

Next year. Έχει πρόβλημα.
Στην Πύλο (Μεσσηνία) πότε βλέπεις να φτάνει;

PaPo
25-12-10, 14:30
Χαμένος από χέρι;;;;
Το start pack με 21 ευρώ και στη ουσία χωρίς καθόλου αθλητικά
http://www.nova.gr/el-gr/nova/syndromitika-paketa/818-.cmt
και από την άλλη τα κανάλια του connx-tv
http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/Tv
με 15 ευρώ το δορυφορικό του ΟΤΕ συν αν μπουν τα μεγάλα ιδιωτικά.
Δεν υπάρχει σύγκριση φίλε και 18-20 ευρώ το μήνα να πάει ο ΟΤΕ-sat συμφέρει πολύ πιο πολύ.

Πες μου λιγάκι φίλε μου: η γιαγιά και ο παππούς που δεν έχουν ίντερνετ ή δεν θέλουν να βάλουν, τι θα προτιμήσουν; ένα δορυφορικό πιάτο και τη νόβα με 21 ευρώ ή conx με ρούτερ, συγχρονισμούς και μπλα μπλα;

Όσο για το δορυφορικό του ΟΤΕ, ας το δούμε πρώτα...

maik
25-12-10, 14:36
Πες μου λιγάκι φίλε μου: η γιαγιά και ο παππούς που δεν έχουν ίντερνετ ή δεν θέλουν να βάλουν, τι θα προτιμήσουν; ένα δορυφορικό πιάτο και τη νόβα με 21 ευρώ ή conx με ρούτερ, συγχρονισμούς και μπλα μπλα;

Όσο για το δορυφορικό του ΟΤΕ, ας το δούμε πρώτα...

Ο παπους και η γιαγια θα μεινουν στα ελευθερα καναλια ,αλλα αν δεν εχουν καλη ληψη και θελουν ντε και καλα να δουν το "Κισμετ" σιγουρα το 21 ειναι πολυ πιο φθηνο απο το 60.
Και στα δυο ερχεται καποιος και κανει την εγκατασταση.

PaPo
25-12-10, 16:52
Ο παπους και η γιαγια θα μεινουν στα ελευθερα καναλια ,αλλα αν δεν εχουν καλη ληψη και θελουν ντε και καλα να δουν το "Κισμετ" σιγουρα το 21 ειναι πολυ πιο φθηνο απο το 60.
Και στα δυο ερχεται καποιος και κανει την εγκατασταση.

Mπερδεύεσαι.. Το start pack έχει 25 κάτι ενώ με ίντερνετ και τηλεόραση στον ΟΤΕ(έχω νοβά 10 χρόνια και 1,5 χρόνο είχα ΟΤΕ) έχει 15 το ίντερνετ και 15 η τηλεόραση..

Ο τεχνικός στη νόβα δε θα χρειαστεί σχεδόν πότε να έρθει, ενώ με το ίντερνετ αν δεν συνχρονιστεί καλά ή έχει απώλεια κτλ σήματος δεν θα παίζει η τηλεόραση...

Ποιον κοροιδέυεται; Λες και δεν είχα αυτά τα προβλήματα όταν το έβαλα... Όχι το φιλτράκι θέλει άλλαγμα, όχι να αλλάξεις ρούτερ και τα σχετικά... Άντε να πάρει ο παππούς και η γιαγιά στο τεχνικό κομμάτι του ΟΤΕ και να πει τι.......

Μην τα λέτε αυτά, μας διαβάζουν και ο κόσμος κρίνει ποιο είναι ευκολότερο να συντηρηθεί και να έχει υποστήριξη.. Και στα δύο έρχεται τεχνικός την πρώτη φορά, αλλά μετά τι;;;;;

singara
25-12-10, 20:27
εγω παντως πιστευω πως στο παππου και τι γιαγια
ολα δυσκολα ειναι και το μεν και το δεν
αν δεν εχουν εγγονια η καποιο παιδι
να τους δειξει θα χασουν το μπουσουλα
μην γελιωμαστε

ΥΓ καλες γιορτες υγεια και χαρα

soccermania
25-12-10, 23:52
Mπερδεύεσαι.. Το start pack έχει 25 κάτι ενώ με ίντερνετ και τηλεόραση στον ΟΤΕ(έχω νοβά 10 χρόνια και 1,5 χρόνο είχα ΟΤΕ) έχει 15 το ίντερνετ και 15 η τηλεόραση..

Ο τεχνικός στη νόβα δε θα χρειαστεί σχεδόν πότε να έρθει, ενώ με το ίντερνετ αν δεν συνχρονιστεί καλά ή έχει απώλεια κτλ σήματος δεν θα παίζει η τηλεόραση...

Ποιον κοροιδέυεται; Λες και δεν είχα αυτά τα προβλήματα όταν το έβαλα... Όχι το φιλτράκι θέλει άλλαγμα, όχι να αλλάξεις ρούτερ και τα σχετικά... Άντε να πάρει ο παππούς και η γιαγιά στο τεχνικό κομμάτι του ΟΤΕ και να πει τι.......

Μην τα λέτε αυτά, μας διαβάζουν και ο κόσμος κρίνει ποιο είναι ευκολότερο να συντηρηθεί και να έχει υποστήριξη.. Και στα δύο έρχεται τεχνικός την πρώτη φορά, αλλά μετά τι;;;;;


Ύμαρτον ρε παιδιά εννοώ να συγκρίνουμε όταν βγει το δορυφορικό connx-tv. Εκεί νομίζω ότι ο ΟΤΕ θα κερδίσει πολλούς από όσους έχουν το start-pack της nova.

epp82
26-12-10, 03:58
εγω πάλι γιατι τα βλέπω και τα δυο τους να συγχωνευονται και να μενουμε μ@.....κες πάλι ?????

........Auto merged post: epp82 πρόσθεσε 4 λεπτά και 15 δευτερόλεπτα αργότερα ........

bardull
26-12-10, 15:21
εχω κλεισει μηνα πλεον στο κονξ και γενικα ειναι οκ.Λιγα εργα πραπανω και ολα τα ελληνικα λειπουν

georgio1908
26-12-10, 19:35
παιδια αν διαλεξω να αλλαξω τον απλο πιρλει με αυτον που κανει εγγραφη θα πρεπει να πειστερψω τον παλιο?
επισης ποσσα θα δσω?τα κανονικα η της προσφορας?

και στα περυ κονεξ τβ τωρα,εξακολουθει να μη μου φερνει εικονα καποιες φορες στον ζαπινγκ.μαυρη εικονα και αν ξανααλλαξω ολα οκ.γιατι λετε να το κανει?

και τωρα μια γνωμη στα περυ κονεξ σατ-νοβα-ιπτβ,για μενα λοιπον το θεμα δεν ειανι οι ταινιες.μη γελιομαστε αν θελουμε να δουμε ενα εργο δε περιμενουμε στις 23/1 που θια το χει να κατσουμε σπιτι.το τσιμπαμε απο το ιντερνετ η το βιντεο κλαμπ η το φιλμ εξπρες.βασικα βεβαια απο το ιντερνετ.αρα γιατι τοση βαβουρα???
ειναι απλο (για μενα )τα εργα π θα βλεπουμε θα ειναι 2ης διαλογης και 5-6 πρεμιερες το χρονο στο κονεξ ,γυρω στις 10 στο νοβα και παραπανω συνολικα στα ανοιχτα δορυφορικα και αυτο γιατι τα εσοδα πρεπει να ειναι πανω απο τα εξοδα.αυτο που θα πρεπει να φωναζουμε ειναι η ποιοτητα εικονας-ηχου και αθλητικοι αγωνες
θα μ πειτε τωρα και εκει ειανι πολλα τα ευρα αλλα εκει οταν εχεις ενα μεγαλο μπουκετο στανταρ το χρονο εχεις και στανταρ εσοδα.

για να το κανω πιο σαφες.καντε μια απλη σκεψη ποσο ευκολα εχουμε σις οθονες μας μια ωραια ταινια σε σοβαρη ποιοτητα και ποσο συχνα βλεπουμε μια ταινια στη τβ που να μας κρατσει και παραλληλα αυτη τη στιγμη χωρις να σκαμε πολλα ευρα ποσσους αγωνες βλεπουμε στη τβ και ποσσους με σκατζακια και κακη εικονα μεσω π2π.
και ασφαλως δεν ειναι μονο η μπαλα αυτο π θελουμε απο τη τβ απλα αυτο π θελοω να πω ειναι πως γενιακ η προσβαση στις ταινιες ειανι πολυ πιο ευκολη μονο με ενα ντβντ πλειερ.
τελςο το σημαντικοτερο.εξοπλισμος-ποιοτητα-τιμη.αυτο το πραμα με τη νοβα και τα 200 του εξοπλισμου.αν ειανι δυνατον.....

τωρα για μενα απλα ελπιζω το ιπτβ να παιζει οτι και το σατ γιατι πρωτον ειανι κρμα για 2 μηνες να βαλω κατι πιο υποβαθμισμενο και 2ον δεν μπορω να βαλω πιατα καλωδια κλπ.ο ιδικτητης του σπιτιου βλεπεις......

silegav
26-12-10, 20:21
Ότι αναφέρεις σωστό είναι και γενικά ισχύει για εμάς που ήδη έχουμε Internet και ασχολούμαστε με αυτό στη καθημερινότητα του. Από εκεί και πέρα υπάρχουν άνθρωποι που δεν ξέρουν ή δεν θέλουν να κατεβάζουν ταινίες και η συνδρομητική tv αυτό το κενό έρχεται να καλύψει (εκτός από όσους θέλουν απλά να βλέπουν ποδόσφαιρο, το οποίο είναι σημαντικό)

Αυτό που πρέπει να έχει ένας πάροχος υπηρεσιών σχετικών με την τηλεόραση θα πρέπει να είναι περιεχόμενο, ποιότητα και ευκολία. Δεδομένου ότι στην Ελλάδα τα προβλήματα δικτύου δεν είναι λυμένα, μάλλον τα IPTV πακέτα δεν δίνουν ποιότητα και ευκολία. Δεδομένου τώρα ότι είναι ακόμα νέα τα πακέτα του ΟΤΕ, το περιεχόμενο δεν είναι όσο εμπλουτισμένο θα έπρεπε και γι'αυτό περιμένω να έχει και χαμηλή τιμή στην αρχή.


τελςο το σημαντικοτερο.εξοπλισμος-ποιοτητα-τιμη.αυτο το πραμα με τη νοβα και τα 200 του εξοπλισμου.αν ειανι δυνατον.....
Νομίζω ότι τον δίνουν τσάμπα μέχρι μέσα γενάρη... :)

vagos22
26-12-10, 20:25
Πληροφορίες για Conn-X TV Sat

Δέκτες κωδικός: ΟΤΕ N8750H & ΟΤΕ N9760B
Παρασκευαστική: ΚΑΟΝ

ΣΚΑΪ HD σε κοινή συχνότητα με αθλητικό και μουσικό κανάλι, επτά κανάλια σύνολο για το πρώτο δίμηνο. Μέχρι το τέλος του πρώτου πιλοτικού διμήνου σύνολο HD καναλιών 9. Συζητήσεις αυτή την περίοδο για ανέβασμα πιλοτικού ΕΡΤ HD.

Ιδιωτικά πανελλαδικής εμβέλειας αρχικά μόνο μέσω DVB-T δυνατότητας του δέκτη, από το Πάσχα στο βασικό.

Πακέτο Conn-XTV Sat
Τιμή: 16,90 ευρώ/μήνα, δέκτης, εξοπλισμός, τεχνική υποστήριξη και εγκατάσταση περίπου 189 ευρώ, δυνατότητα λήψης περισσοτέρων του ενός δορυφόρου.

Πακέτο Conn-XTV Sat + EXPLORE
Τιμή: 36,80 ευρώ/μήνα, δέκτης, router, δορυφορικός εξοπλισμός, τεχνική υποστήριξη και εγκατάσταση επίσης 189 ευρώ. Στην τιμή των 36,80 ευρώ συμπεριλαμβάνεται το Conn-x 2Mbps, όχι το πάγιο PSTN και ούτε απεριόριστη τηλεφωνία.

Conn-X Sat Soft Launch: 1-2-2011
Conn-X Sat Explore Soft Launch: 15-2-2011

Διάθεση μέσω 13888 από 15 Ιανουαρίου 201
Πρώτα διαφημιστικά σποτ την Κυριακή, 9 Ιανουαρίου, μέσα από το "Just The 2 of Us" του MEGA. (avclub.gr)

satleo

georgio1908
26-12-10, 20:59
Ότι αναφέρεις σωστό είναι και γενικά ισχύει για εμάς που ήδη έχουμε Internet και ασχολούμαστε με αυτό στη καθημερινότητα του. Από εκεί και πέρα υπάρχουν άνθρωποι που δεν ξέρουν ή δεν θέλουν να κατεβάζουν ταινίες και η συνδρομητική tv αυτό το κενό έρχεται να καλύψει (εκτός από όσους θέλουν απλά να βλέπουν ποδόσφαιρο, το οποίο είναι σημαντικό)

Αυτό που πρέπει να έχει ένας πάροχος υπηρεσιών σχετικών με την τηλεόραση θα πρέπει να είναι περιεχόμενο, ποιότητα και ευκολία. Δεδομένου ότι στην Ελλάδα τα προβλήματα δικτύου δεν είναι λυμένα, μάλλον τα IPTV πακέτα δεν δίνουν ποιότητα και ευκολία. Δεδομένου τώρα ότι είναι ακόμα νέα τα πακέτα του ΟΤΕ, το περιεχόμενο δεν είναι όσο εμπλουτισμένο θα έπρεπε και γι'αυτό περιμένω να έχει και χαμηλή τιμή στην αρχή.


Νομίζω ότι τον δίνουν τσάμπα μέχρι μέσα γενάρη... :)


Exεις δικιο φιλε μου στο οτι δεν ειναι κανενας υπχρεωμενος να μπλεκει με ρουτερ,φιλτρα κλπ.
κατα βαση μιαλω για το κονεξ σατ και νοβα.
τωρα για τις ταινιες ειανι δεδμενο οτι ολα τα καναλια αγοραζουν πακετα ταινιων και οχι μια της επιλογης τους γιατι ετσι η τιμη απει στο θεο
μονο τα ανοιχτα ιδιωτικα που ατ πρνουν απο τα διαφ μπορουν να παρουν μια της επιλογης τους.διαφορετικα τα συνρομιτικα θα πανε στο θεο
γιαυτο ειπα οτι πρεπει πανω απο λα να θελουμε καλη εικονα-ηχο και αν ειναι απο κατι που δεν εχουν ολοι να διαλεξουμε αθλητικα προγραμματα γιατι αν εγω θελω να δω το εργο 1 και συ το 2 δε θα δουμε ακι τα 2 οταν τα χει η δε θα τα σκασουμε για το ταινιοκαναλο η στο φιλμ εξπρες
ενω αν θες να δεις ιντερ και γω γιουβε θα βαλουμ,ε το αθλητικο π εχει καμπιονατο.....


ΥΓ
τσαμπα ε??/χμ.......

bardull
26-12-10, 21:25
Οταν λεμε πανελλαδικης εμβελειας εννοουμε ολα τα καναλια?και αν ναι στο σατ δεν θα μπουνε και εδω?

orck
27-12-10, 16:25
Exεις δικιο φιλε μου στο οτι δεν ειναι κανενας υπχρεωμενος να μπλεκει με ρουτερ,φιλτρα κλπ.
κατα βαση μιαλω για το κονεξ σατ και νοβα.
τωρα για τις ταινιες ειανι δεδμενο οτι ολα τα καναλια αγοραζουν πακετα ταινιων και οχι μια της επιλογης τους γιατι ετσι η τιμη απει στο θεο
μονο τα ανοιχτα ιδιωτικα που ατ πρνουν απο τα διαφ μπορουν να παρουν μια της επιλογης τους.διαφορετικα τα συνρομιτικα θα πανε στο θεο
γιαυτο ειπα οτι πρεπει πανω απο λα να θελουμε καλη εικονα-ηχο και αν ειναι απο κατι που δεν εχουν ολοι να διαλεξουμε αθλητικα προγραμματα γιατι αν εγω θελω να δω το εργο 1 και συ το 2 δε θα δουμε ακι τα 2 οταν τα χει η δε θα τα σκασουμε για το ταινιοκαναλο η στο φιλμ εξπρες
ενω αν θες να δεις ιντερ και γω γιουβε θα βαλουμ,ε το αθλητικο π εχει καμπιονατο.....


ΥΓ
τσαμπα ε??/χμ.......


Οι περισσοτεροι εχουν στο μυαλο τους το "μπλεξιμο" με τα φιλτρα, συγχρονισμων κλπ που εχει το ip tv. Γιατι κανεις δεν θεωρει εξισου "μπλεξιμο" το κεντραρισμα του πιατου, στερεωση, καλωδια, lnb, δεκτης κλπ
Μηπως γιατι αυτα πληρωνεις ενα 70αρι για εγκατασταση απο καποιον που ξερει και τελειωνεις; Μα και στο ip tv μπορεις να καλεσεις συνεργειο να κανει την εγκατασταση ΣΩΣΤΑ (με χρεωση φυσικα). Παιζει ρολο που σχεδον ολοι "εχουν ενα γνωστο που ξερει απο γκομπιουτερ και θα το φτιαξει αυτος" η θα το δοκιμασουν με την τηλεφωνικη υποστηριξη και οτι κατσει...:whistle:

darax
27-12-10, 19:42
Θεωρώ πάντως ότι θα Έχει μεγάλο ενδιαφέρον το δορυφορικό πακέτο του ΟΤΕ απο άποψη πακέτου καναλιών και τιμής

sexrazat
27-12-10, 23:31
Στην Πύλο (Μεσσηνία) πότε βλέπεις να φτάνει;

Κάτσε να (ξανα)φτάσει πρώτα ο κολλητός στην Καλαμάτα από την άδεια και πιθανότατα θα μάθουμε:p

lewton
27-12-10, 23:35
Κάτσε να (ξανα)φτάσει πρώτα ο κολλητός στην Καλαμάτα από την άδεια και πιθανότατα θα μάθουμε:p
Σήμερα πήρα το 13888 να δω αν μπορούν να μας δώσουν δώρο ασύρματο router μιας και τα 'φτυσε το Speedtouch που μου είχε δώσει η Vivodi το 2005 και μου είπε το παιδί ότι για την ώρα δε δικαιούμαι router αλλά ότι σύντομα θα μπορώ να πάρω Conn-X TV και τότε θα μου το δώσουν.
Άντε να δούμε, ο πατέρας μου το περιμένει πώς και πώς για να βλέπει Δ' Εθνική Γερμανίας. :p

sexrazat
28-12-10, 09:30
Σήμερα πήρα το 13888 να δω αν μπορούν να μας δώσουν δώρο ασύρματο router μιας και τα 'φτυσε το Speedtouch που μου είχε δώσει η Vivodi το 2005 και μου είπε το παιδί ότι για την ώρα δε δικαιούμαι router αλλά ότι σύντομα θα μπορώ να πάρω Conn-X TV και τότε θα μου το δώσουν.
Άντε να δούμε, ο πατέρας μου το περιμένει πώς και πώς για να βλέπει Δ' Εθνική Γερμανίας. :p

Μέχρι να αρχίσει πάλι η Δ Γερμανίας δεν αδειάζεις λίγο και το γραμματοκιβώτιο να πάρεις και κανένα pm

silegav
28-12-10, 20:46
Οι περισσοτεροι εχουν στο μυαλο τους το "μπλεξιμο" με τα φιλτρα, συγχρονισμων κλπ που εχει το ip tv. Γιατι κανεις δεν θεωρει εξισου "μπλεξιμο" το κεντραρισμα του πιατου, στερεωση, καλωδια, lnb, δεκτης κλπ

Σωστό κι αυτό, αλλά το κάνεις μια φορά και μετά δε σε νοιάζει. Η κύρια ανησυχία μου "πατάει" στο ότι στην Ελλάδα δεν έχουμε και το πιο ανεπτυγμένο δίκτυο, οπότε είναι πιθανό να εμφανιστούν/εμφανίζονται προβλήματα. Αν κάνεις αυτή την υπόθεση (η οποία είναι κοντά στην αλήθεια) ε πήγαινε και πες μετά στον παπού ή ακόμα και στον 40ρη - 50ρη να κάνει troubleshooting στο δίκτυο για να δει τηλεοραση... δε βολεύει τόσο πολύ το δίκτυο...


Παιζει ρολο που σχεδον ολοι "εχουν ενα γνωστο που ξερει απο γκωομπιουτερ και θα το φτιαξει αυτος"
Πόσο μεγάλη αλήθεια :) ούτε τεχνικός όλων των ISP να ήμουν τόσες συνδέσεις που έχω ενεργοποιήσει σε γνωστούς και φίλους!!! :)


Άντε να δούμε, ο πατέρας μου το περιμένει πώς και πώς για να βλέπει Δ' Εθνική Γερμανίας.
Και κύπελο ελλάδας...μη ξεχνιέσαι. Μεγάλη μπάλα!!! :p

pan34
28-12-10, 22:09
μια ερωτηση σχετικα με μια σειρα.Το walking dead ποτε ξαναρχιζει;

haris23
29-12-10, 08:50
Γνωριζει κανεις να αναφερει περιπου πως γινονται οι επιλογες των ταινιων για το Film Express Film Club;

Ρωταω γιατι βλεπω πως αρκετες καινουριες ταινιες υπαρχουν στα VIdeo Clubs και στην ΝΟΒΑ που δεν ερχονται καν σε εμας.

ΓΙα ποιο λογο δεν τις δεινχουν και εδω;

Υποτιθεται πως το νοημα του FIlm Express αυτο δεν ειναι;

Ευχαριστω πολύ.

ΥΓ. Και αν καποιος μας διαβαζει απο τον ΟΤΕ,..... ρε παιδια το Film CLub στο κομματι των ταινιων ΔΕΝ παλευεται με τιποτα. Πραγματικα τι θα παθουν εαν βαλουν καμια ταινια ΕΣΤΩ και κατηγοριας Β στο μαγαζι;
ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΝΤΑΙ ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΟΥ FILMCLUB.....ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΜΩΣ.!!!

silegav
29-12-10, 22:15
ΥΓ. Και αν καποιος μας διαβαζει απο τον ΟΤΕ,..... ρε παιδια το Film CLub στο κομματι των ταινιων ΔΕΝ παλευεται με τιποτα. Πραγματικα τι θα παθουν εαν βαλουν καμια ταινια ΕΣΤΩ και κατηγοριας Β στο μαγαζι;
ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΝΤΑΙ ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΟΥ FILMCLUB.....ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΜΩΣ.!!!

Όταν τα λέω εγώ ότι είναι ακόμα νωρίς για να πούμε ότι είναι ώριμη η IPTV του ΟΤΕ...τι να το κάνεις αν δεν έχει content!

sdikr
29-12-10, 22:25
Όταν τα λέω εγώ ότι είναι ακόμα νωρίς για να πούμε ότι είναι ώριμη η IPTV του ΟΤΕ...τι να το κάνεις αν δεν έχει content!


στο filmclub που είναι με μια μικρή συνδρομή τον μήνα, έχει όμως σειρές (κύκλους ολόκληρους, ντοκιμαντέρ κα πολλά) και είναι πραγματικά on demand

alexispsa
30-12-10, 02:33
την αύξηση του βασικού τιμοκαταλόγου στα 27 ευρώ για το connx- tv την πήρατε χαμπάρι; στην υγεία μας......:down:

soccermania
30-12-10, 11:43
την αύξηση του βασικού τιμοκαταλόγου στα 27 ευρώ για το connx- tv την πήρατε χαμπάρι; στην υγεία μας......:down:

Δώσε λεπτομέρειες ρε φίλε.Εγώ ακόμη 15 ευρώ τη βλέπω.
http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/PriceList

sexrazat
30-12-10, 12:32
Κύπελλο Ελλάδος προημιτελικά :

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΑΕΚ και ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΟΚ. Οι αγώνες θα γίνουν 19/01/11 και οι επαναληπτικοί 02/02/11 και θα προβληθούν αποκλειστικά και ζωντανά από τα conn-x tv sports.

singara
30-12-10, 14:22
την αύξηση του βασικού τιμοκαταλόγου στα 27 ευρώ για το connx- tv την πήρατε χαμπάρι; στην υγεία μας......:down:

ε ενταξει τωρα το χ.....δηλαδη ενταξει μολις κλεισω χρονο παει για κοψιμο
δεν με συνεφέρει
ερωτηση 27 μονο το conn-x tv + το fimlclub
η eξτρα το film club

teodgeor
30-12-10, 14:44
Δώσε λεπτομέρειες ρε φίλε.Εγώ ακόμη 15 ευρώ τη βλέπω.
http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/PriceList

* Η τιμή προσφοράς για την Βασική Υπηρεσία Conn-x TV ισχύει έως 28/02/2011 και προϋποθέτει 12μηνη παραμονή στην υπηρεσία. Το μειωμένο μηνιαίο τέλος ισχύει για 12 μήνες. Μετά το πέρας της 12μηνης παραμονής η χρέωση γίνεται βάσει του εκάστοτε ισχύοντος τιμοκαταλόγου για τη Βασική Υπηρεσία Conn-x TV.

15 ευρω ειναι για την προσφορα του ενος χρονου μετα οπως γραφει γινεται βασικος καταλογος αρα 27euro , εχει δικιο ο φιλος αλλα κανεις μια διακοπη και επανασυνδεση και πας παλι στα 15.

alexispsa
30-12-10, 17:25
ε ενταξει τωρα το χ.....δηλαδη ενταξει μολις κλεισω χρονο παει για κοψιμο
δεν με συνεφέρει
ερωτηση 27 μονο το conn-x tv + το fimlclub
η eξτρα το film club

αποτι κατάλαβα extra θα χρεώνεται το filmclub. Όποτε 27 + 5 = 32 ευρώ:hmm:
Ντάξει κούτσου κούτσου θα τη φτάσει τη nova

soccermania
30-12-10, 18:48
αποτι κατάλαβα extra θα χρεώνεται το filmclub. Όποτε 27 + 5 = 32 ευρώ:hmm:
Ντάξει κούτσου κούτσου θα τη φτάσει τη nova

Προσωπικά αποκλείω να κάνουν τέτοιο λάθος γιατί θα φύγουν πολλοί.Εδώ λέγεται ότι η τιμή του δορυφορικού πακέτου θα είναι 15,90 ευρώ είναι δυνατόν να πάει 27-30 ευρώ το iptv;

........Auto merged post: soccermania πρόσθεσε 35 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Χαμόγελα έφερε στο Conn-X η κλήρωση του Κυπέλλου. Το κανάλι θα μεταδώσει 6 ντέρμπι μέχρι τον τελικό. Αναζητείται το “ελεύθερο” κανάλι που θα μεταδώσει τον τελικό μαζί με το κανάλι του ΟΤΕ.
Ικανοποίηση στο κανάλι του ΟΤΕ
Η κλήρωση του κυπέλλου Ελλάδας είχε και τηλεοπτικό ενδιαφέρον. Στο Conn-X τρίβουν τα χέρια τους επειδή θα δείξουν όλα τα ντέρμπι. Το Conn-X TV του ΟΤΕ έχει πάρει τα δικαιώματα του Κυπέλλου Ελλάδος από την ΕΠΟ μέχρι και τα ημιτελικά. Τον τελικό θα τον δείξει “ελεύθερο” κανάλι μαζί με το συνδρομητικό του ΟΤΕ. Μετά την κλήρωση που έγινε χθες στα γραφεία της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας, ντέρμπι ανάμεσα στις μεγάλες ομάδες θα έχουμε μέχρι τα ημιτελικά. Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός και ΑΕΚ θα κονταροχτυπηθούν και μία από όλες τις ομάδες θα φτάσει στον τελικό.
Αυτές οι μάχες, με διπλά παιχνίδια, θα μεταδοθούν όλες από το Conn-X (σ.σ. σύνολο έξι ντέρμπι).Αντίθετα, στον τελικό θα βρεθεί μία θεωρητικά “μικρή” ομάδα ή τουλάχιστον μια από αυτές που θεωρούνται αουτσάιντερ. Έτσι, ο τελικός δεν πρόκειται να είναι αυτό που λέμε top ντέρμπι. Αυτό δημιουργεί ένα μικρό πρόβλημα για το “ελεύθερο κανάλι” που πρέπει να μεταδώσει τον τελικό παράλληλα με το Conn-X. Φυσικά ακόμα δεν υπάρχει ενδιαφέρον από κάποιο κανάλι, εκτός από τον ΣΚΑΪ που θα δραστηριοποιηθεί, ειδικά αν στον τελικό παίξει ο Ολυμπιακός. (gazzetta.gr)

Επίσης κανονικά θα διεξαχθεί το πρωτάθλημα Ισπανίας την Κυριακή 2 και τη Δευτέρα 3 Ιανουαρίου παρά τις αντιδράσεις των ισπανών ποδοσφαιριστών που δεν ήθελαν αγωνιστική αμέσως μετά την πρωτοχρονιά.Άρα κανονικά και οι μεταδόσεις του connx-tv sport για αυτό το διήμερο.

darax
30-12-10, 19:09
Super το conn-x tv με τα ντέρμπι !!!

mekgr
30-12-10, 19:23
ΟΚ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΥΤΕ ΓΚΡΙΝΙΑ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ 15 ΕΥΡΩ ΣΥΝ ΤΟ FILMCLUB ΔΩΡΕΑΝ.
ΑΠΛΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΚΑΙ ΖΗΤΑΣ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΧΕΙΣ 15 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ. ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΕ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΓΙΑ 12 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΠΡΙΝ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ.
ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.
ΟΠΟΤΕ ΒΛΕΠΩ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΝΑΝΕΩΝΩ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ.
Π.Χ. ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ ΤΑ 13,90 ΜΕ ΔΩΡΕΑΝ ΤΟ FILMCLUB ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ 7 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ 12ΜΗΝΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ 12ΜΗΝΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ Ο ΟΤΕ.
ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ INTERNET.

singara
30-12-10, 19:51
ΟΚ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΥΤΕ ΓΚΡΙΝΙΑ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ 15 ΕΥΡΩ ΣΥΝ ΤΟ FILMCLUB ΔΩΡΕΑΝ.
ΑΠΛΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΚΑΙ ΖΗΤΑΣ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΧΕΙΣ 15 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ. ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΕ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΓΙΑ 12 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΠΡΙΝ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ.
ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.
ΟΠΟΤΕ ΒΛΕΠΩ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΝΑΝΕΩΝΩ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ.
Π.Χ. ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ ΤΑ 13,90 ΜΕ ΔΩΡΕΑΝ ΤΟ FILMCLUB ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ 7 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ 12ΜΗΝΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ 12ΜΗΝΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ Ο ΟΤΕ.
ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ INTERNET.
ρε φιλε μου θυμιζεις σε παρακαλω το τηλεφωνακι
thanks

παντως και γω παιδια δεν δινω 27+5 για fimlclub
με την παρουσα μορφη του conn x tv δεν αξιζει για μενα παντα
θα περιμενω να δω κανα μηνα ακομα τι θα παιχτει με τον δορυφορικο πακετακι
και μετα θα αποφασισω

mekgr
30-12-10, 23:42
ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ 13888!!!!

ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ 27+5 ΑΛΛΑ 15 ΜΟΝΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΔΕΣΜΕΥΣΗ 12 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ!!!!

sexrazat
31-12-10, 00:04
Πάμε πάλι από την αρχή για το τι ισχύει με τις αλλαγές των τιμολογίων και κυρίως την αποσύνδεση του Film Club από το σημερινό πακέτο


Νέοι πελάτες
Μπορούν να αποκτήσουν τη βασική υπηρεσία στα 15,00 € για τον πρώτο χρόνο (μετά τον πρώτο χρόνο η τιμή διαμορφώνεται σύμφωνα με τον ισχύοντα τιμοκατάλογο που σήμερα είναι στα 27€).

Ειδικά για τους νέους πελάτες προσφέρεται δωρεάν η συνδρομητική υπηρεσία video on demand Film Club έως 28/2/2011, με απεριόριστη χρήση στον κατάλογο. Μετά τις 28/2 το Film Club θα καταργηθεί αυτόματα και θα πρέπει όσοι επιθυμούν να το διατηρήσουν να επικοινωνήσουν με το 13888 ή να πάνε σε κατάστημα. Η χρέωση για το Film Club είναι 5,00 € και είναι προϊόν αορίστου.

Υφιστάμενοι πελάτες που δεν έχουν κλείσει ακόμα χρόνο

Δεν τροποποιείται η προσφορά στην οποία έχουν ενταχθεί. Εξακολουθούν να έχουν το συνδυαστικό προϊόν Conn-x TV + Film Club.

Υφιστάμενοι πελάτες που έχουν κλείσει χρόνο και είναι σε αορίστου

Η τιμή αορίστου για το προϊόν είναι 20,57 € (με ΦΠΑ) και διαμορφώνεται ως εξής :

• Για το Conn-x TV πληρώνει 15,57 €
• Για το Film Club πληρώνει 5,00 €

Οι υφιστάμενοι αυτοί πελάτες έχουν καλύτερη τιμή αορίστου από τους νέους πελάτες (γι αυτούς ισχύει τιμή αορίστου 27,00 €) οπότε δεν τους συμφέρει να καταργήσουν το συνδυαστικό προϊόν, γιατί αν δεν μεταβάλουν το προϊόν τους θα διατηρήσουν για πάντα αυτή την προνομιακή τιμή. Αν επιθυμούν όμως μπορούν να καταργήσουν το Film Club και να πληρώνουν 15,57 €

Συμπέρασμα : Σοβαρό πρόβλημα θα αρχίσουν να έχουν όσοι συνδρομητές γράφτηκαν μέσα στον Δεκέμβρη και κλείσουν χρόνο δηλ. το Δεκέμβρη του 2011.
Οι υπόλοιποι που δεν έχουν κλείσει χρόνο δεν αλλάζει τίποτα. Όσοι παλιοί είναι αορίστου θα πρέπει να αποφασίσουν αν θα κρατήσουν το Film Club με επιβάρυνση 5 € οπότε θα πληρώνουν 20,57 ή όχι οπότε θα πληρώνουν 15,57

emeliss
31-12-10, 00:05
mekgr, μην γράφεις με κεφαλαία

mekgr
31-12-10, 14:17
Συγνώμη για τα κεφαλαια το ξεχασα τελειως!!!!

Μπράβο sexrazat πολυ κατατοπιστικο το review των συνδρομων. χρειαζόταν γιατι πολυ ρωτάνε και εχει καταντίση πολύ ράδιο αρβυλα οι τιμές και τι ισχυει.

soccermania
02-01-11, 15:41
Μεταδόσεις Κυριακής:
17:00 ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ - ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ (Α' Ισπανίας)
19:00 ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΛΕΒΑΝΤΕ (Α' Ισπανίας)
21:00 ΣΕΒΙΛΛΗ - ΟΣΑΣΟΥΝΑ (Α' Ισπανίας)
23:00 ΒΑΛΕΝΘΙΑ - ΕΣΠΑΝΙΟΛ (Α' Ισπανίας)

soccermania
03-01-11, 14:53
Μεταδόσεις Δευτέρας:
14:30 Τένις (ATP TOUR στο Κατάρ από το eurosport2)
21:00 ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΡΑΣΙΝΓΚ ΣΑΝΤΑΝΤΕΡ (Α' Ισπανίας)
21:00 ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ - ΑΛΜΕΡΙΑ (Α' Ισπανίας)
21:30 Ράλι Ντακάρ από το eurosport

georgio1908
04-01-11, 19:25
γεια χαρα σε ολους.
βλεπω τον παιχνιδι του παναθηναικου απ[ο τη νετ μεσω του κονεξ τβ μιας και εχει χαλασει η εικονα μου στο αναλογικο της τβ.ποιο το προβλημα?2 με 3 δευτερολεπτα καθυστερση στο κονεξ τβ.οχι οτι ειανι και κατι τοσο τραγικο αλλα γιατι γινεται?

emeliss
04-01-11, 20:26
Έχει ξανασυζητηθεί. Από όσα περισσότερα μηχανάκια περνάει το σήμα τόσο μεγαλύτερη υστέρηση μπαίνει. Αν είσαι στο γήπεδο με ένα ραδιοφωνάκι και μια φορητή tv θα ζήσεις το γκολ τρεις φορές. Μία live στο γήπεδο, θα το ακούσεις με λίγη καθυστέρηση στο ραδιόφωνο και μετά θα το ξαναδείς στην tv.

georgio1908
04-01-11, 21:41
ναι το ξερα αυτο με λαιβ απο ραδιο κ τβ.απλα απο τβ σε τβ δε το χα ξαναζησει....

sdikr
04-01-11, 21:49
Έχει ξανασυζητηθεί. Από όσα περισσότερα μηχανάκια περνάει το σήμα τόσο μεγαλύτερη υστέρηση μπαίνει. Αν είσαι στο γήπεδο με ένα ραδιοφωνάκι και μια φορητή tv θα ζήσεις το γκολ τρεις φορές. Μία live στο γήπεδο, θα το ακούσεις με λίγη καθυστέρηση στο ραδιόφωνο και μετά θα το ξαναδείς στην tv.


δοκίμασε να το κάνεις με αναλογική, Nova, ψηφιακή, conn-x και απο κάποιο website

μετά λες τι έγινε, τι έγινε..... τι έγινε............ τι έγινε :p

zillakarpen
04-01-11, 23:11
Καλησπέρα σε όλους και Καλή Χρονιά.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς εμπειρικά κυρίως ποιο είναι το ελάχιστο Bandwith που χρειάζετε για να δουλέψει το TV ;Για παράδειγμα στο σπίτι μου εγώ με 24αρα και κλείδωμα συνήθως στα 19978/863 αν όχι λίγο παραπάνω αν ξεκινήσω κατέβασμα αρχείων χωρίς περιορισμό και παρακολούθηση συγχρόνως του TV έχω παραμόρφωση στον ήχο.Οπότε έχω επιλέξει με τον IDM να κατεβάζω 2 αρχεία ταυτόχρονα με μέγιστη ταχύτητα το καθένα στα 800kb/sec.Με αυτόν τον τρόπο τουλάχιστον στο filmclub βλέπω μια χαρά τα παιδικά,αν και το βράδυ θα δοκιμάσω να δω σε σειρές ή στο ζωντανό πρόγραμμα τι κάνει.
Επίσης έχω παρατηρήσει ότι ακόμη και αν δεν κατεβάζω τίποτα και έχω όλο το ευρος της γραμμής αφιερωμένο στο TV ότι στο filmclub και συγκεκριμένα στη σειρά Ανδρομέδα (δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο) έχω σε κάθε επεισόδειο 4-5 παγώματα του δευτερολέπτου.Είναι κάτι που συμβαίνει λίγο πολύ σε όλους αυτό ή έχει να κάνει με το συγκεκριμένο πρόγραμμα.
Κάτι τελευταίο αλλά πολύ βασικό έχει να κάνει με τον ήχο που πραγματικά μου έχει σπάσει τα νεύρα.Ενώ το live και το menu έχει πολύ ένταση όταν επιλέγεις κάτι απο το filmclub/filmexpress έχει σε διαφορετικό εντελώς επίπεδο την ένταση(λιγότερη).Επίσης και απο πρόγραμμα σε πρόγραμμα ισχύει αυτό.
Γενικά πάντως μετά και απο 3 μήνες λειτουργείας μπορώ να πω ότι΄είμαι ικανοποιημένος απο το περιεχόμενο τουλάχιστον όσο αφορά τις σειρές ενώ θα προτιμούσα το περιεχόμενο του EXPRESS να βρίσκετε στο CLUB .Δεν νομίζω ότι είναι πολλοί αυτοί που ενοικιάζουν και 2η φορα ταινία εκτος απο την πρωτη που είναι για δοκιμή αφού και μόνο ο 24ωρος περιορισμός είναι κάτι που σε αποτρέπει.Μην πω για το 3ευρω που είναι πανάκριβο...
Εν αναμονή και των γενίκότερων εξελίξεων μπας και βάλουν και τα υπόλοιπα ιδιωτικά κανάλια τουλάχιστον .

@ ADSLgr.com All rights reserved.