PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

panos123
11-01-11, 20:39
οποτε συμφωνα με το athinorama θα ειναι και τα 2 National Geographic HD, National Geographic Wild HD

mekgr
11-01-11, 21:31
Τα κανάλια το CONN-X TV SAT θα ειναι και στο CONN-X TV IPTV?

Δηλαδη απο τοτε που θα ξεκινησει η μεταδοση δορυφορικα θα βλεπουν και οι δυο TV τα ιδια καναλια (ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΑ - IPTV) ή θα εχουν διαφορετικα καναλια?

Θα προστεθουν στην IPTV τα εξτρα καναλια του δορυφορικου πακέτου?

sdikr
11-01-11, 22:51
Το National Geographic δεν το είχε ανακοινώσει η Nova ότι θα το έχει αποκλειστικά; Τελικά τι ισχύει;


το national geographic το ρώτησε; :p

gbil
12-01-11, 12:33
"Ικανότερος" δέκτης??? Εντυπωσιακή περιγραφή :p

Και όταν λένε για το δεύτερο πακέτο μαζί με Internet, σε τι ταχύτητα εννοεί ? αν είναι 24Mbps μια χαρά, αν όχι τότε σε δεσμεύει σε χαμηλότερη χωρίς λόγο.

treli@ris
12-01-11, 12:43
Τιποτα δεν ειναι σιγουρο ακομα, ουτε οι τιμες, ουτε τα καναλια, ουτε taπακετα προσφορων.

Αυτο που ειναι κατα 99% επιβεβαιωμενο ειναι οι δεκτες, μαρκας KAON, το National Geo Wild HD UK, η διαθεση του πακετου περιπου στα μεσα Φλεβαρη κι οτι η τιμη δε θα ξεπερναει τα 25-30€

soccermania
12-01-11, 13:45
Μεταδόσεις Τετάρτης:
15:00 ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Κύπελλο Ελάδος)
15:15 ΚΟΥΒΕΙΤ - ΟΥΖΜΠΕΚΙΣΤΑΝ (κύπελλο ασίας από το eurosport2)
17:30 ΚΕΡΚΥΡΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ (Κύπελλο Ελλάδος)
18:15 ΚΙΝΑ - ΚΑΤΑΡ (κύπελλο ασίας από το eurosport2)

tasoulas
12-01-11, 14:22
Ερωτησεις...

1. Για συνδεση αποκωδικοποιητη με router τι καλωδιο? FTP ή UTP? Ποιο μηκος θεωρειται ασφαλες ωστε να αποφευχθουν σπασιματα στην εικονα? Θα υπαρξει διαφορα μεταξυ ας πουμε καλωδιων 1μ, 2, και 5μ?

2. Για συνδεση router με τηλ. πριζα, RJ11 ή RJ12? Επισης το μηκος αυτου του καλωδιου θα επηρεασει την λειτουργια της τηλεορασης? 2-3μ ειναι καλα ή λιγοτερο?

silegav
12-01-11, 21:36
Απ' ότι διάβασα στο avclub.gr, το άρθρο στο Αθηνόραμα έχει προέλθει από post που έχει κάνει κάποια χρήστης σε εκείνο το forum, η οποία κατέληξε να είναι μάλλον ανακριβής και μάλλον έχει πει διάφορες ομορφιές κατά καιρούς. Αυτό που πιστεύω εγώ είναι ότι τίποτε δεν είναι final ακόμα.


το national geographic το ρώτησε;
Στο press release που είχα δει θυμάμαι και δηλώσεις κάποιας από το National Geographic. Όχι ότι λέει κάτι σίγουρο αυτό, αλλά αν έλεγαν μπαρούφες λογικά θα είχε αντιδράσει το κανάλι.

Απ' ότι καταλαβαίνω, μάλλον το Wild που απ' ότι αναφέρεται παραπάνω είναι άλλο κανάλι με διαφορετικό περιεχόμενο θα το έχουν οι άλλοι και το "κανονικό" national geographic (ότι κι αν σημαίνει κανονικό) θα είναι στη Nova.

gbil
12-01-11, 21:39
Προπαραγγελίες πάντως στις 15 Γενάρη που είναι Σάββατο μου φαίνεται περίεργο....

sdikr
12-01-11, 21:50
Απ' ότι διάβασα στο avclub.gr, το άρθρο στο Αθηνόραμα έχει προέλθει από post που έχει κάνει κάποια χρήστης σε εκείνο το forum, η οποία κατέληξε να είναι μάλλον ανακριβής και μάλλον έχει πει διάφορες ομορφιές κατά καιρούς. Αυτό που πιστεύω εγώ είναι ότι τίποτε δεν είναι final ακόμα.


Στο press release που είχα δει θυμάμαι και δηλώσεις κάποιας από το National Geographic. Όχι ότι λέει κάτι σίγουρο αυτό, αλλά αν έλεγαν μπαρούφες λογικά θα είχε αντιδράσει το κανάλι.

Απ' ότι καταλαβαίνω, μάλλον το Wild που απ' ότι αναφέρεται παραπάνω είναι άλλο κανάλι με διαφορετικό περιεχόμενο θα το έχουν οι άλλοι και το "κανονικό" national geographic (ότι κι αν σημαίνει κανονικό) θα είναι στη Nova.


Δες πχ αν θέλεις το fx, foxlife, υπάρχει σε 3 παρόχους αυτή την στιγμή
ο ΟΤΕ μέσω του dolce έχει πρόσβαση στο National geographic, καθώς φυσικά και μέσω DT

Ακόμα αν δείς στα δορυφορικά αρκετά κανάλια μοιράζονται σε παρόχους ανα την Ευρώπη (πχ το national geographic Που έχει η νόβα, είναι αν δεν κάνω λάθος σε Ρωσία και 2 άλλες χώρες)

Αποκλειστικότητα μπορεί να υπάρχει μόνο για κανάλια του παρόχου και αυτό δεν είναι τόσο σίγουρο σύμφωνα με τους νόμους της ΕΕ

Πάντως μου κάνει εντύπωση πως έβγαλες συμπέρασμα απο το avclub, απο όσο θυμάμαι δεν έχει γράψει κάτι άλλο ώστε να πεις οτι γενικά είναι αναξιόπιστος ο ποστερ

fourtounas
12-01-11, 23:49
Καλησπέρα παιδιά αύριο το πρωί περνώ μου φέρνουν τον αποδικωποιητή και η συνδέσει μου από 24mb μπαίνει με 12mb ομως μόλις τον πάρω τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσει και κάτι άλλο με 12mb που μπαίνει θα μου κολλάει???

ευχαριστώ πολύ!!

tasanas
13-01-11, 02:26
To κομμάτι τηλέορασης θα χρησιμοποιεί μέρους του διαθέσιμου δικτύου με αποτέλεσμα να έχεις μικρότερες ταχύτητες downloading . Αυτό συμβαίνει έτσι κι αλλιώς και αποτελλεί ένα από τα μειονεκτήματα του iptv. Για τον εξοπλισμό δε γνωρίζω.

georgio1908
13-01-11, 02:45
Καλησπέρα παιδιά αύριο το πρωί περνώ μου φέρνουν τον αποδικωποιητή και η συνδέσει μου από 24mb μπαίνει με 12mb ομως μόλις τον πάρω τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσει και κάτι άλλο με 12mb που μπαίνει θα μου κολλάει???

ευχαριστώ πολύ!!


αν και ειναι πολυ απλο τον αποκ στο ρευμα,με το ερθνετ καλωδιο αυτον με την 4η stb θυρα του μοντεμ σου ,με ενα hdmi ή σκαρτ που εχει μεσα το συνδεεις στη τβ σου,μετα θα βαλεις τη τβ στο αναλογο καναλι της εξοδου στην οποια συνδεσες το μηχανμα.μολις μπουταρει (θα το γραψει με ασπρο φοντο)βαζεις τους κωδικους που σου εχουν δωσει με ενα χαρτακι ,αφου γινει και αυτο βλεπεις κοναξ τβ κανονικα

αν για καποιο λογο και ενω τα χεις συνδεσει εχεις μαυρη εικονα για πολη ωρα,δελαδη δε μπουταρει ,αλλαξε θυρα συνδεσεις στη τβ.

για οτι αλλο εδω ειμαστε

aek1000
13-01-11, 17:25
Καλησπέρα,

όταν πάω να προγραμματίσω να γράψει μου εμφανίζει "αδυναμία προγραμματισμού εγγραφής" ενώ στο ζωντανό γράφει κανονικά. Ξέρει κανένας τι συμβαίνει;

bluesattack
13-01-11, 18:49
Kαλησπερα

Προσπαθω να δω απο το connex tv HD υλικο που ηδη εχει σε καποια κατηγορια και δεν μπορω.Κανει σπασιματα κλπ .Μεχρι τωρα δεν με ειχε απασχολησει αλλα τωρα με τα connex-sat κλπ αλλαζει καπως το θεμα .Ερωτηση :
Eιναι θεμα γραμμης μου , δεν ειναι αρκετη για hd η φταιει κατι αλλο ? Αν ισχυει το πρωτο ποσο πρεπει να ειναι μια γραμμη για να παρακολουθει καποιος αψογα ?
Το sat 'παταει' στην υπαρχουσα γραμμη να το πω ετσι ? Αν καποιος εχει ηδη το παραπανω προβλημα το ξεχναει το sat (τα hd) ? :sorry:

Eastwood
13-01-11, 19:17
Το πακέτο Conn-X Sat (ή όπως θα λέγεται) θα λειτουργεί μέσω δορυφόρου, δηλαδή θα χρειάζεσαι δορυφορική κεραία και δορυφορικό δέκτη/αποκωδικοποιητή για να το δεις. Καμμιά σχέση με το DSL που έχεις.

Το HD υλικό χρειάζεται περισσότερο bandwidth, στα πόσα Mbits συγχρονίζει η γραμμή σου;

georgio1908
13-01-11, 19:20
Kαλησπερα

Προσπαθω να δω απο το connex tv HD υλικο που ηδη εχει σε καποια κατηγορια και δεν μπορω.Κανει σπασιματα κλπ .Μεχρι τωρα δεν με ειχε απασχολησει αλλα τωρα με τα connex-sat κλπ αλλαζει καπως το θεμα .Ερωτηση :
Eιναι θεμα γραμμης μου , δεν ειναι αρκετη για hd η φταιει κατι αλλο ? Αν ισχυει το πρωτο ποσο πρεπει να ειναι μια γραμμη για να παρακολουθει καποιος αψογα ?
Το sat 'παταει' στην υπαρχουσα γραμμη να το πω ετσι ? Αν καποιος εχει ηδη το παραπανω προβλημα το ξεχναει το sat (τα hd) ? :sorry:

φιλε το σατ δεν εχει καμια σχεση με το ινερνετ.αν δεις και πιο πισω ποστ υπαρχουν φιλοι που λενε οτι ενα απο τα καλα του σατ ειναι οτι θα μας ελευθερωσει τα ...παρμενα απο τη ταχυτητα μας.το σατ λειτουργει με πιατο,δορυφορο.

για τα σπασιματα στο hd υλικο δεν εχει ρολο η ταχυτητα.εμενα μια χαρα παιζει.και αφου καποτε σου τρεχαν κανονικα τσεκαρε το ξανα και αν δε φτιαξει παρε τηλ σε οτε.επισης αν εχεις ξαναδοκιμασει τη γραμμη σου δες την και τωρα για καθε ενδεχμενο

soccermania
13-01-11, 20:26
Η μάχη του κόστους των δικαιωμάτων συνεχίζεται. Ο ΟΤΕ κέρδισε τη μάχη του Ιταλικού πρωταθλήματος εξασφαλίζοντας , έναντι τιμήματος σύμφωνα με πληροφορίες, ύψους 3 εκατ. ευρώ το χρόνο, τα δικαιώματα του Campionato ως το 2012. Με την κίνηση αυτή, ο ΟΤΕ προσθέτει τα δικαιώματα του ιταλικού πρωταθλήματος, στο «σακούλι» με εκείνα του γερμανικού και του ισπανικούς, της ελληνικής Football League και του κυπέλλου Ελλάδος. Όλες αυτές οι κινήσεις γίνονται ενόψει και της έναρξης λειτουργίας της δορυφορικής συνδρομητικής τηλεόρασης, από τον ΟΤΕ, παράλληλα με τα προγράμματα που μεταδίδει μέσω internet το Conn-x TV.
Η Nova , έχοντας την κεντρική συμφωνία με τις 14 ομάδες της SuperLeague περιμένει το τέλος της περιόδου, οπότε και λήγει το συμβόλαιο της ΕΡΤ με την ΠΑΕ Ολυμπιακός για...
τις διαπραγματεύσεις με τον πρόεδρου της ερυθρόλευκης ΠΑΕ, Βαγγέλη Μαρινάκη. Η συμφωνία που έχει συνάψει ήδη με με τις 14 ομάδες είναι αξίας 176 εκατ. ευρώ, διάρκειας 4 ετών , γεγονός που δίνει το μεγάλο πλεονέκτημα στη Forthnet να έχει τον πρώτο λόγο στη συνδρομητική τηλεόραση, έχοντας 380 χιλ. συνδρομητές. Eίναι φανερό πως η πρώτη της προτεραιότητα είναι το ελληνικό πρωτάθλημα και σε συνδυασμό με το αγγλικό αισθάνεται ικανοποιημένη. Το επόμενο πεδίο είναι προφανές πως βρίσκεται για το πακέτο των αγώνων του Champions League στο οποίο δεν συμμετέχουν οι ελληνικές ομάδες. Τα δικαιώματα ανήκουν στη Nova ως το 2012 και η μάχη θα γίνει προφανώς και με τον ΟΤΕ για την περίοδο 2012-2015. Συνεπώς το ποδόσφαιρο φεύγει από την ελεύθερη τηλεόραση και «κλειδώνεται» στη συνδρομητική και την ίδια ώρα που η ύφεση πλήττει την ελληνική οικονομία, τα δικαιώματα ξαναπαίρνουν την ανηφόρα. satleo.gr

metanastis
13-01-11, 21:16
Καλησπέρα,

όταν πάω να προγραμματίσω να γράψει μου εμφανίζει "αδυναμία προγραμματισμού εγγραφής" ενώ στο ζωντανό γράφει κανονικά. Ξέρει κανένας τι συμβαίνει;

Μήπως δεν έχεις αρκετό χώρο στο σκληρό;

bluesattack
13-01-11, 21:29
Το πακέτο Conn-X Sat (ή όπως θα λέγεται) θα λειτουργεί μέσω δορυφόρου, δηλαδή θα χρειάζεσαι δορυφορική κεραία και δορυφορικό δέκτη/αποκωδικοποιητή για να το δεις. Καμμιά σχέση με το DSL που έχεις.

Το HD υλικό χρειάζεται περισσότερο bandwidth, στα πόσα Mbits συγχρονίζει η γραμμή σου;

OK, βιαστηκα, τωρα διαβασα λιγα ποστ πιο πισω .

Η γραμμη συγχρονιζει στα 6 περιπου.Ποσο bandwidth απαιτει το hd ?

zillakarpen
13-01-11, 22:19
OK, βιαστηκα, τωρα διαβασα λιγα ποστ πιο πισω .

Η γραμμη συγχρονιζει στα 6 περιπου.Ποσο bandwidth απαιτει το hd ?

Από κάποιες συνομιλίες με τους τεχνικούς του TV για να δουλεύει απρόσκοπτα χρειάζετε 6mbps οπότε μάλλον οριακά μπορεί να βρίσκεσε.Πάντως αν δεν σου είναι κόπος δοκίμασε να κάνεις κανένα reset το ρουτερ μήπως συγχρονίσει παραπάνω ή ακόμα να μικρύνεις το καλώδιο που συνδέετε με το TV με ένα μικρότερο και ίσως ακόμα καλύτερα κατηγορίας CAT 6.Το συγκεκριμένο σε εμένα είχε αποτέλεσμα ως προς τα σπασίματα στην εικόνα που μπορεί να έκανε παρόλο που κλειδώνω στα 19-20 μέσο όρο.
Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω αν στα ελεύθερα κανάλια και στις Ταινίες-Σειρές του FIlmclub παρουσιάζει κολλήματα και πόσο συχνα μπορεί να είναι.

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να γνωρίζουμε επακριβως το Bandwith που καταναλώνει το TV σε πραγματικό χρόνο?

fourtounas
13-01-11, 22:54
αν και ειναι πολυ απλο τον αποκ στο ρευμα,με το ερθνετ καλωδιο αυτον με την 4η stb θυρα του μοντεμ σου ,με ενα hdmi ή σκαρτ που εχει μεσα το συνδεεις στη τβ σου,μετα θα βαλεις τη τβ στο αναλογο καναλι της εξοδου στην οποια συνδεσες το μηχανμα.μολις μπουταρει (θα το γραψει με ασπρο φοντο)βαζεις τους κωδικους που σου εχουν δωσει με ενα χαρτακι ,αφου γινει και αυτο βλεπεις κοναξ τβ κανονικα

αν για καποιο λογο και ενω τα χεις συνδεσει εχεις μαυρη εικονα για πολη ωρα,δελαδη δε μπουταρει ,αλλαξε θυρα συνδεσεις στη τβ.

για οτι αλλο εδω ειμαστε

οκ σε ευχαριστω!!!

aek1000
13-01-11, 23:11
Μήπως δεν έχεις αρκετό χώρο στο σκληρό;

Εχω σβήσει τα πάντα από τον δίσκο και έχω κάνει restart στον δέκτη και τον router αλλά τίποτα.

Το ζωντανό πρόγραμμα το γράφει κανονικά. αλλά δεν μπορώ να προγραμματίσω εγγραφή! (αδυναμία προγραμματισμού εγγραφής)

georgio1908
13-01-11, 23:12
ομορφα.και καμπιονατο.αν μπουν και ολα τα ελληνικα (της ντιτζια)θα ειναι μια χαρα το πακετο

bluesattack
13-01-11, 23:21
Από κάποιες συνομιλίες με τους τεχνικούς του TV για να δουλεύει απρόσκοπτα χρειάζετε 6mbps οπότε μάλλον οριακά μπορεί να βρίσκεσε.Πάντως αν δεν σου είναι κόπος δοκίμασε να κάνεις κανένα reset το ρουτερ μήπως συγχρονίσει παραπάνω ή ακόμα να μικρύνεις το καλώδιο που συνδέετε με το TV με ένα μικρότερο και ίσως ακόμα καλύτερα κατηγορίας CAT 6.Το συγκεκριμένο σε εμένα είχε αποτέλεσμα ως προς τα σπασίματα στην εικόνα που μπορεί να έκανε παρόλο που κλειδώνω στα 19-20 μέσο όρο.
Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω αν στα ελεύθερα κανάλια και στις Ταινίες-Σειρές του FIlmclub παρουσιάζει κολλήματα και πόσο συχνα μπορεί να είναι.

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να γνωρίζουμε επακριβως το Bandwith που καταναλώνει το TV σε πραγματικό χρόνο?

Ουτε με reset ουτε με αλλο μηκος καλωδιου αλλαζει κατι ουσιαστικα , ουτε τωρα , ουτε παλιοτερα που ειχα κανει δοκιμες , αλλα και το ειχαν ψαξει (λογω βλαβης ) .Αυτη ειναι η ταχυτητα μου .Με cat 6 δξ/δα, θα δοκιμασω .Σε ολα τα υπολοιπα δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα (και εχω αρκετες ταινιες, σειρες ) .Τα μη θεασιμα (σε μενα) ειναι το hd που εχει στο film.Tεσπα , αν καταλαβα καλα απο ενα προηγουμενο ποστ θα μπουν και στο ip tv αυτα , οποτε βλεποντας ,τεσταροντας και κανοντας .Αν δεν τραβαει , θα μελετησω τα περι sat , τι επιτρεπουν τα συμβολαια-πακετα που εχω/ουν και ξαναρωταω..:p
Υ.Γ Aπο απλο ip tv μπορει να περασεις σε sat ?

zillakarpen
13-01-11, 23:22
Εχω σβήσει τα πάντα από τον δίσκο και έχω κάνει restart στον δέκτη και τον router αλλά τίποτα.

Το ζωντανό πρόγραμμα το γράφει κανονικά. αλλά δεν μπορώ να προγραμματίσω εγγραφή! (αδυναμία προγραμματισμού εγγραφής)

Φαντάζομαι ότι προσπαθείς πάλι απο το ζωντανό πρόγραμμα να γράψεις απλά διαφορετικής μέρας και ώρας σωστά(?) και όχι πρόγραμμα απο το Filmclub.

pankostas
13-01-11, 23:52
Εχω σβήσει τα πάντα από τον δίσκο και έχω κάνει restart στον δέκτη και τον router αλλά τίποτα.

Το ζωντανό πρόγραμμα το γράφει κανονικά. αλλά δεν μπορώ να προγραμματίσω εγγραφή! (αδυναμία προγραμματισμού εγγραφής)

Και σε μενα το ιδιο κανει.ΑΝ προσεξες και το ζωντανο προγραμμα που γραφεις οταν πατας i και βλεπεις τις πληροφοριες του καναλιου που παιζει δεν βγαζει στα δεξια τη λεξη "REC" που εβγαζε παλια,το ιδιο εβγαζε και στο EPG.Αλλοι το δοκιμασατε?

zillakarpen
14-01-11, 01:41
Και σε μενα το ιδιο κανει.ΑΝ προσεξες και το ζωντανο προγραμμα που γραφεις οταν πατας i και βλεπεις τις πληροφοριες του καναλιου που παιζει δεν βγαζει στα δεξια τη λεξη "REC" που εβγαζε παλια,το ιδιο εβγαζε και στο EPG.Αλλοι το δοκιμασατε?

Ισχύει παιδιά.Ενώ στο live πρόγραμμα τα γράφει όλα στα πρόγράμματα επόμενης ώρας έχει πρόβλημα.Θα επικοινωνήσω και με την Υποστήριξη αύριο να δούμε τι γίνετε.

Σήμερα το πρωί μετά απο επικοινωνία με την Υποστήριξη μου είπαν ότι θα με ενημερώσουν και ότι πιθανότατα είναι απο κάποια αναβάθμιση.Πάντως εμένα τώρα δεν μου γράφει ούετ και live!

soccermania
14-01-11, 13:30
Μεταδόσεις Παρασκευής:
15:15 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ - Ν. ΚΟΡΕΑ (κύπελλο ασίας από το eurosport2)
18:15 ΜΠΑΧΡΕΪΝ - ΙΝΔΙΑ (κύπελλο ασίας από το eurosport2)
18:55 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ (πόλο γυναικών από το sport+)
19:00 ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ - ΑΛΕΜΑΝΙΑ ΑΑΧΕΝ (Β' Γερμανίας)
21:30 ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ - ΜΠΟΡΟΥΣΙΑ ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ (Α' Γερμανίας)
21:45 ΣΙΕΝΑ - ΠΕΣΚΑΡΑ (Β' Ιταλίας)

zillakarpen
14-01-11, 14:34
Αυτή τη στιγμή που σας γράφω έχουν όλα διορθωθεί και σε live εγγραφή αλλά και σε προγραμματισμένη.

Και να κάνω και μια παρατήρηση σχετικα με το SAT Explore αν και δεν ξέρω τι θα ισχύει τελικά αλλά νομίζω ότι τη σύνδεση τι χρειάζετε για το portal που χρησιμοποιεί και το TV για το περιεχόμενο του Filmclub-Filmexpress.

famous-walker
14-01-11, 17:05
Πως δημιουργείς username και password, όταν δεν σου έχουν αποστείλει sms με τους κωδικούς ενεργοποίησης; Ο ενδιαφερόμενος μπαίνει ακόμη με το Username της Forthnet.

sexrazat
14-01-11, 20:11
Πως δημιουργείς username και password, όταν δεν σου έχουν αποστείλει sms με τους κωδικούς ενεργοποίησης; Ο ενδιαφερόμενος μπαίνει ακόμη με το Username της Forthnet.

Δεν μπορείς να το κάνεις μόνος σου. Πάρε το 13888 να ρωτήσεις αν έχεις ήδη γυρίσει στον ΟΤΕ οπότε θα σου βρουν και τους κωδικούς από το σημείο πώλησης

famous-walker
14-01-11, 20:48
Δεν μπορείς να το κάνεις μόνος σου. Πάρε το 13888 να ρωτήσεις αν έχεις ήδη γυρίσει στον ΟΤΕ οπότε θα σου βρουν και τους κωδικούς από το σημείο πώλησης

Έχει γίνει η μετάβαση γιατί λειτουργεί και το Conn-x TV, αλλά και έχει ανέβει το SNR από το 6 στο 12.

soccermania
15-01-11, 13:08
Μεταδόσεις Σαββάτου:
14:00 ΜΟΝΑΧΟ 1860 - ΜΠΟΧΟΥΜ (Β' Γερμανίας)
15:00 ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ - ΠΑΟΚ (χάντμπολ από το sport+)
16:00 ΝΟΒΑΡΑ - ΠΑΝΤΟΒΑ (Β' Ιταλίας)
16:00 ΒΑΡΕΖΕ - ΤΟΡΙΝΟ (Β' Ιταλίας)
16:30 ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ (Α' Γερμανίας)
18:45 ΙΟΓΚΑ ΦΟΡΛΙ - ΤΡΕΒΙΖΟ (Α'1 βόλευ Ιταλίας από το eurosport2)
19:00 ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ - ΟΣΑΣΟΥΝΑ (Α' Ισπανίας)
19:00 ΝΑΠΟΛΙ - ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ (Α' Ιταλίας)
19:30 ΣΑΛΚΕ - ΑΜΒΟΥΡΓΟ (Α' Γερμανίας)
21:00 ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ - ΡΑΣΙΝΓΚ ΣΑΝΤΑΝΤΕΡ (Α' Ισπανίας)
21:30 ΑΡΣΙΖΙΟ - ΝΟΒΑΡΑ (Α'1 βόλευ Ιταλίας από το eurosport2)
21:45 ΙΝΤΕΡ - ΜΠΟΛΟΝΙΑ (Α' Ιταλίας)

silegav
15-01-11, 21:52
Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να γνωρίζουμε επακριβως το Bandwith που καταναλώνει το TV σε πραγματικό χρόνο?

Αυτό ήταν και δική μου απορία. π.χ. o φίλος παραπάνο που αναφέρει ότι συγχρονίζει στα 6, είναι δυνατόν να δει HD, δεδομένου ότι για να είναι 6 σημαίνει ότι "μέχρι εκεί πάει" η 24ρα του, θα μπορεί να δει HD στο connx tv?

emeliss
15-01-11, 22:06
Αυτό ήταν και δική μου απορία. π.χ. o φίλος παραπάνο που αναφέρει ότι συγχρονίζει στα 6, είναι δυνατόν να δει HD, δεδομένου ότι για να είναι 6 σημαίνει ότι "μέχρι εκεί πάει" η 24ρα του, θα μπορεί να δει HD στο connx tv?
Με 6 δεν θα είχε conn-x tv. Μάλλον δεν έχει δει σωστά που συγχρονίζει η γραμμή του. Σε παλαιότερο ποστ αναφέρει ότι συγχρονίζει στα 7,9 (είναι δηλαδή στο όριο των 8).

zillakarpen
15-01-11, 22:47
Με 6 δεν θα είχε conn-x tv. Μάλλον δεν έχει δει σωστά που συγχρονίζει η γραμμή του. Σε παλαιότερο ποστ αναφέρει ότι συγχρονίζει στα 7,9 (είναι δηλαδή στο όριο των 8).

Υσχύει αυτό που λες γιατί σε γνωστό μου που ήθελε να ενεργοποιήσει το TV απο το τηλέφωνο του είπαν ότι η γραμμή του δεν μπορεί να συγχρονήσει πάνω απο 6Mbit που είναι οριακά .Το ιδανικό είναι να πιάνει 8.

silegav
16-01-11, 13:37
Κατάλαβα....μάλλον για πολλούς η δορυφορική είναι ακόμα μονόδρομος. Το SAT θα θέλει και bandwidth ή θα είναι pure sat όπως ή nova; Ξέρει κανείς;

treli@ris
16-01-11, 13:39
Η δορυφορικη δουλευει ανεξαρτητα. Το στηνεις και βλεπεις. Οπως σε ολες.

nnn
16-01-11, 13:42
όπως η Nova στο 1/3 της τιμής :whistle:

antonis556
16-01-11, 13:48
Το connx-Sat ειναι εμπορικα διαθεσιμο ?

treli@ris
16-01-11, 13:49
Το connx-Sat ειναι εμπορικα διαθεσιμο ?

Οχι. Απο Φλεβαρη...

antonis556
16-01-11, 13:51
Οχι. Απο Φλεβαρη...

Αναμενουμε οποτε ... Γνωριζουμε στο περιπου που θα κειμενονται οι τιμες ?

treli@ris
16-01-11, 13:57
Αναμενουμε οποτε ... Γνωριζουμε στο περιπου που θα κειμενονται οι τιμες ?


όπως η Nova στο 1/3 της τιμής :whistle:

καπου εκει

soccermania
16-01-11, 14:57
Μεταδόσεις Κυριακής:
14:30 ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ (Β' Γερμανίας)
15:30 ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Β' Εθνική)
16:00 ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΜΠΑΡΙ (Α' Ιταλίας)
16:30 ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ - ΑΝΝΟΒΕΡΟ (Α' Γερμανίας)
18:00 ΛΑΤΣΙΟ - ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ (Α' Ιταλίας)
18:00 ΒΑΛΕΝΘΙΑ - ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ (Α' Ισπανίας)
18:15 ΚΙΝΑ - ΟΥΖΜΠΕΚΙΣΤΑΝ (κύπελλο ασίας από το eurosport2)
18:30 ΚΑΪΖΕΡΣΛΑΟΥΤΕΡΝ - ΚΟΛΟΝΙΑ (Α' Γερμανίας)
20:00 ΑΛΜΕΡΙΑ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Α' Ισπανίας)
21:45 ΛΕΤΣΕ - ΜΙΛΑΝ (Α' Ιταλίας)
22:00 ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΜΑΛΑΓΑ (Α' Ισπανίας)
22:00 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ (κόπα αμέρικα ελπίδων από το eurosport2)

bluesattack
16-01-11, 19:11
Με 6 δεν θα είχε conn-x tv. Μάλλον δεν έχει δει σωστά που συγχρονίζει η γραμμή του. Σε παλαιότερο ποστ αναφέρει ότι συγχρονίζει στα 7,9 (είναι δηλαδή στο όριο των 8).

Aν αναφερεστε στο δικο μου ποστ , εχω αυτα τα νουμερα -εδω και καιρο - (μετα απο μια βλαβη , οπου ειχα ξαναρωτησει το ψαξανε λιγο ,θυμαμαι και κατι για προφιλ, προφανως για να σταθεροποιηθει η γραμμη , δεν θυμαμαι αν 'επαιξε' ελαφρως το νουμερο εξαιτιας ολων αυτων. ).Παντα απο την σελιδα του ρουτερ.Δεν ξερω αν και ποσο διαφερει στην πραξη .:)

11.5 15.0 db
Line Attenuation
:
39.0 20.0 db
Data Rate
:
6176 768 kbps

connex tv βλεπω παντως.Τα τηλεοπτικα καναλια ως live απαιτουν το ιδιο η περισσοτερο bandwith με τα film club κλπ ? (Bλεπω αρκετα περισσοτερο το δευτερο)

emeliss
16-01-11, 23:18
Γύρω στα 4 θέλουν και τα μεν και τα δε. Έχεις πρόβλημα με το conn-x tv (σπασίματα, κολλήματα κλπ);

zillakarpen
16-01-11, 23:20
Τα τηλεοπτικα καναλια ως live απαιτουν το ιδιο η περισσοτερο bandwith με τα film club κλπ ? (Bλεπω αρκετα περισσοτερο το δευτερο

Εμπειρικά περισσότερο θα σου μιλήσω ότι παρόλο που έχω 24αρα που κλειδώνει στα 20 στο live δεν αντιμετωπίζω ποτέ πρόβλημα απο θέμα διακοπών ,πιξέλιασμα η παραμόρφωση στον ήχο.Έχω εντοπίσει όμως κάποια παγώματα σε επεισόδια που παρακολουθώ τα οποία είναι κλάσματα του δευτερολέπτου.Πάντως σε κάθε επεισόδειο θα μου κάνει σίγουρα 2 τέτοια.

soccermania
17-01-11, 15:08
Μεταδόσεις Δευτέρας:
15:15 ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ - ΙΑΠΩΝΙΑ (κύπελλο ασίας από το eurosport)
17:15 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΕΚ (βόλευ γυναικών από το sport+)
21:15 ΟΜΠΕΡΧΑΟΥΖΕΝ - ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ (Β' Γερμανίας)
21:45 ΚΡΟΤΟΝΕ - ΡΕΤΖΙΝΑ (Β' Ιταλίας)
22:00 ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΜΑΓΙΟΡΚΑ(Α' Ισπανίας)

georgio1908
17-01-11, 23:49
παιδια,απο το βραδακι που ρθα σπιτι εχω ψηλπροβληματακια.αρχικα,κατα τις 9 και κατι η νετ ιχε ελαφρα(δευτερολεπτου)σπασιματα στον ηχο,μετα το σακι ηταν οκ,τωρα το σπορ 2 τεχει αρκετα θεματακια με την εικονα ενψ το σπορ 1 παει καλαλ

@ ADSLgr.com All rights reserved.