PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

soccermania
18-01-11, 18:20
Μεταδόσεις Τρίτης:
17:00 ΚΕΡΚΥΡΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (κύπελλο Ελλάδος)
20:00 ΑΟΥΕ - ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ (Β' Γερμανίας)
21:45 ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ - ΛΕΣΤΕΡ (κύπελλο Αγγλίας από το sport+)

darax
18-01-11, 19:30
Περιμένουμε εντυπώσεις για τους 2 ημιτελικούς του κυπέλλου αύριο ...!!

georgio1908
18-01-11, 20:13
Περιμένουμε εντυπώσεις για τους 2 ημιτελικούς του κυπέλλου αύριο ...!!

εγω παντς εχω απο χθες προβληματα....

fourtounas
18-01-11, 21:46
Καλησπέρα παιδιά σήμερα είμαι και εγώ ένας ολοκληρωμένος ενεργοποιημένος συνδρομητής του conn-x tv και έχω να πω μέχρι στιγμής μονο καλά λόγια η εγκατάσταση ήταν πανεύκολη χωρίς να με ταλαιπωρήσει καθόλου τώρα δεν ξέρω με τα κολλήματα τι θα κάνει αύριο θα σας πω θα δω τον ολυμπιακό....μπορείτε να μου πείτε εσείς αν έχω καλή συνδέσει συνεχεια μπαίνω με 12mb από 24 τώρα που έβαλα το tv θα μπαίνω ποιο λίγο γιατί δεν είδα διαφορα καθόλου ούτε στο download πείτε μου τι γνώμη σας...."ευχαρισω" πολύ!!

klopka
19-01-11, 10:40
Οχι. Απο Φλεβαρη...

Tελικα γνωρίζουμε αν θα βγει σίγουρα τον Φλεβάρη???

a11
19-01-11, 11:43
πιστευω οτι θα ξεκινησει μεσα στο φλεβαρη , απλα περιμενει την αποφαση της επιτροπης ανταγωνισμου,για τα πανελληνια καναλια, για να εχει ενα σοβαρο οπλο εμπορικα, κυριως για τους ελληνες του εξωτερικου και εσωτερικου που δεν εχουν καλυψη με αυτα.. οπως και ναχει ας περιμενουμε , και ας ελπισουμε να εχει προσφορες για τους καλωδιακους να μπορουν να μεταβουν στην δορυφορικη πλατφορμα.... [αυτο περιμενω εγω τουλαχιστον μιας και εχω αρκετα καλο εξοπλισμο δορυφορικης]

soccermania
19-01-11, 15:45
Μεταδόσεις Τετάρτης:
18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ (κύπελλο Ελλάδος)
18:15 ΙΡΑΚ - ΒΟΡΕΙΟΣ ΚΟΡΕΑ (κύπελλο ασίας από το eurosport)
20:00 ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ(Τουρκ.) - ΕΚΑΤΕΡΙΝΜΠΟΥΡΓΚ(Ρωσ.) (μπάσκετ ευρωλίγκα γυναικών από το eurosport)
21:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΕΚ (κύπελλο Ελλάδος)
21:45 ΙΝΤΕΡ - ΤΣΕΖΕΝΑ (Α' Ιταλίας)
22:00 ΛΙΝΤΣ - ΑΡΣΕΝΑΛ (κύπελλο Αγγλίας από το sport+)
00:30 ΠΕΡΟΥ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (κόπα σουνταμερικάνα νέων από το eurosport2)

darax
19-01-11, 20:35
Χορταστικό πρόγραμμα στα αθλητικά σήμερα !!!

silegav
19-01-11, 20:58
Όντως, σήμερα έχει καλά ματς (το κύπελο δε το περιλαμβάνω, αν και παίζει Θρύλος). Αλήθεια, δίνει εξοπλισμό τύπου PVR το Connx TV ή πρέπει να έχεις δίσκο και προγράμματα για να γράφεις και να ταβλέπεις μετά;

georgio1908
19-01-11, 21:10
Όντως, σήμερα έχει καλά ματς (το κύπελο δε το περιλαμβάνω, αν και παίζει Θρύλος). Αλήθεια, δίνει εξοπλισμό τύπου PVR το Connx TV ή πρέπει να έχεις δίσκο και προγράμματα για να γράφεις και να ταβλέπεις μετά;

o βασικος,που ειναι δωρεαν ,δεν εχει δυνατοτητα εγγραφης.
υπαρχει ομως και εξολκισμος με τον οποιο μπορεις να κανεις εγγραφη του προγραμματος που βλεπεις.απο κει και περα ξερω οτι μπορεις ,με χρηση 3ου μεσου ,να κανεις εγγραφη και με τον απλο -δωραν-εξοπλισμο

harris78
19-01-11, 23:50
Πάντως στο παιχνίδι ΠΑΟ-ΑΕΚ μου κάνει συνέχεια σπασίματα σήμερα...

treli@ris
20-01-11, 00:06
Και οι δυο αγωνες που τους ειδα σε καφετερια επαιζαν μια χαρα. Κανενα κολλημα.

teodgeor
20-01-11, 00:18
και σε εμενα κανενα προβλημα και στους δυο αγωνες , ενα κολημα 2,3 δευτερολεπτου μου εκανε στο παο-αεκ

otinanos
20-01-11, 01:11
Τελικά ρε παιδιά υπάρχει μια λύση στο πρόβλημα Huawei - corinex?? Έβαλα σήμερα connxtv και κλασικά όταν δουλεύει η TV δε μπορώ να μπώ καν στις ρυθμίσεις του ρούτερ για ιντερνετ δε το συζητάω.Κάπου διάβασα ότι μπορείς να κάνεις ρυθμίσεις για τα Powerplugs μέσω του υπολογιστή.

..παρεπιπτόντως και εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα στον αγώνα ΠΑΟ-ΑΕΚ.

BARKOULETOS
20-01-11, 12:00
O ΟΤΕ ανακοίνωσε πως απέκτησε τα δικαιώματα μετάδοσης για την υπόλοιπη σεζόν 2010-2011 και την αγωνιστική περίοδο 2011-2012 των αγώνων του ιταλικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου. Η μετάδοση των αγώνων θα γίνεται μέσω της πλατφόρμας Conn-X TV, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι για τη μετάδοση των αγώνων του Καμπιονάτο ενδιαφερόταν και η Forthnet/Nova


Το κακο με το κονεξ ειναι οτι υπαρχουν μερη (και αρκετα στην επαρχια) που και να θες να δεις, δεν υπαρχει η δυνατοτητα, αυτο ειναι χειροτερο απο Νοβα... Στο χωριο μου που εχει και κομβο dsl του ΟΤΕ δεν μπορεις να δεις... Αν δεν ριξει τις τιμες η Νοβα δεν την βεπω καλα....

soccermania
20-01-11, 12:06
Μεταδόσεις Πέμπτης:
16:15 Αυστραλιανό όπεν (τέννις από το eurosport2)
19:00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ (Κύπελλο Ελλάδος)
02:00 ΟΜΠΕΡΝ - ΦΛΟΡΙΝΤΑ (NCAA κολεγιακό μπάσκετ από το espn-america)
04:00 ΓΟΥΙΣΚΟΝΣΙΝ - ΙΝΤΙΑΝΑ (NCAA κολεγιακό μπάσκετ από το espn-america)

emeliss
20-01-11, 12:38
Το κακο με το κονεξ ειναι οτι υπαρχουν μερη (και αρκετα στην επαρχια) που και να θες να δεις, δεν υπαρχει η δυνατοτητα
Γι'αυτό περιμένουμε το connx sat μέσα στους επόμενους μήνες.

georgio1908
20-01-11, 16:10
εγω δεν ειχα κανενα σπασιμο στο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ αεκουλα...παραμονο το ψυχολογικο σπασιμο....
στο οσφπ παοκ μου εκανε 2-3 του 1 με 2 δευτερολεπτα

silegav
20-01-11, 20:14
Αν δεν ριξει τις τιμες η Νοβα δεν την βεπω καλα....

Έβγαλε ένα πακέτο τώρα με προπληρωμένο χρόνο για διαφορετικά Packs και δωρεάν τον εξοπλισμό. Πάρτο καλού κακού για να έχεις εξοπλισμό μετά που θα πέσουν οι τιμές της (αναπόφευκτα όταν ανοίξει το SAT του OTE) και δες και κάνα δίμηνο αγώνες.

gkginol
20-01-11, 21:20
Παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο;
Πως μπορούμε να αλλάξουμε τη σειρά των καναλιών στο τηλεκοντρόλ;
Δηλαδή: Στο 5 το Αλτερ, στο 6 το ΣΚΑΙ κ.λπ.
Κάπως το πείραξε ο γιος μου (2 ετών):hmm: και έχουν αλλάξει πολλά κανάλια. Δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τίποτα.
ΥΓ: Έχω τον Pirelli με τον σκληρό δίσκο.
Ευχαριστώ.

boliziner
20-01-11, 21:59
Παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο;
Πως μπορούμε να αλλάξουμε τη σειρά των καναλιών στο τηλεκοντρόλ;
Δηλαδή: Στο 5 το Αλτερ, στο 6 το ΣΚΑΙ κ.λπ.
Κάπως το πείραξε ο γιος μου (2 ετών):hmm: και έχουν αλλάξει πολλά κανάλια. Δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τίποτα.
ΥΓ: Έχω τον Pirelli με τον σκληρό δίσκο.
Ευχαριστώ.

μενου -> ρυθμίσεις -> ρυθμίσεις χρηστών -> αγαπημένα
και άλλαξε από εκεί

gkginol
20-01-11, 22:27
:oneup:

zillakarpen
21-01-11, 00:09
Πάντως παιδιά σήμερα κατόπιν επικοινωνίας με τον ΟΤΕ μου είπαν ότι απο τα τέλη Φεβρουαρίου και μετά θα μου διακοπεί το Filmclub και ότι αν θέλω να το συνεχίσω θα πρέπει να το πληρώνω γύρω στα 5 ευρώ.Οπότε το συνολικό κόστος έρχετε στα 20 έυρώ περίπου το μήνα .Αν βάλεις και τα 45 για 24Mbit + Τηλεφωνία θέλεις από 60-65 ευρώ το μήνα.Δεν είναι και λίγα ρε σεις ειδικά αν σκεφτείς ότι μεμονωμένη υπηρεσία απο μόνη της δεν μπορείς να έχεις.Για παράδειγμα θέλω Internet,γιατί να πρέπει να πληρώνω και πάγιο τηλεφώνου?Θέλω TV γιατί να πρέπει να φόρτώνομαι Πάγια τηλεφώνου και Ιντερνετ ?
Πρέπει να βρεθεί μια άλλη φόρμουλα πιστεύω απο τους Γερμανούς και ειδικά με το 5ευρω του Filmclub που στην ουσία είναι ένας απο τους λόγους που περπατάει το TV αφού το παρόν τηλεοπτικό περιεχόμενο δεν είναι ούτε κατά διάνοια πλήρες .Ναι έχει κανάλια Αθλητικά,Παιδικά,Ντοκιμαντερ,αλλά που είναι τα υπόλοιπα πανελλαδικής εμβέλειας αλλά και ένα κανάλι με ταινίες το οποίο να είναι στα χνάρια ανάλογων καναλιών αντίπαλης Εταιρείας.
Είμαι συνδρομητής στo Start Pack αφού δεν υπάρχει δυνατότητα τοποθέτησης κεραίας λόγω δυσκολιών σήματος και αν σκεφτείς ότι για να περάσεις στο επόμενο στάδιο χρειάζεσε 30 ευρώ για να έχεις το FX kai FX life σίγουρα ο Οτε είναι καλύτερα αλλά δεν αρκεί μόνο αυτό ακόμα και για τα 15 ευρώ .ΑΝ εξαιρέσεις κάποιες σειρές ή έστω και τα ντοκυμανταιρ μαζί με τα παιδικά για μένα to Filmclub δεν έχει λόγω ύπαρξης και ειδικά κατόπιν χρέωσης.

soccermania
21-01-11, 13:54
Πάντως παιδιά σήμερα κατόπιν επικοινωνίας με τον ΟΤΕ μου είπαν ότι απο τα τέλη Φεβρουαρίου και μετά θα μου διακοπεί το Filmclub και ότι αν θέλω να το συνεχίσω θα πρέπει να το πληρώνω γύρω στα 5 ευρώ.Οπότε το συνολικό κόστος έρχετε στα 20 έυρώ περίπου το μήνα .Αν βάλεις και τα 45 για 24Mbit + Τηλεφωνία θέλεις από 60-65 ευρώ το μήνα.Δεν είναι και λίγα ρε σεις ειδικά αν σκεφτείς ότι μεμονωμένη υπηρεσία απο μόνη της δεν μπορείς να έχεις.Για παράδειγμα θέλω Internet,γιατί να πρέπει να πληρώνω και πάγιο τηλεφώνου?Θέλω TV γιατί να πρέπει να φόρτώνομαι Πάγια τηλεφώνου και Ιντερνετ ?
Πρέπει να βρεθεί μια άλλη φόρμουλα πιστεύω απο τους Γερμανούς και ειδικά με το 5ευρω του Filmclub που στην ουσία είναι ένας απο τους λόγους που περπατάει το TV αφού το παρόν τηλεοπτικό περιεχόμενο δεν είναι ούτε κατά διάνοια πλήρες .Ναι έχει κανάλια Αθλητικά,Παιδικά,Ντοκιμαντερ,αλλά που είναι τα υπόλοιπα πανελλαδικής εμβέλειας αλλά και ένα κανάλι με ταινίες το οποίο να είναι στα χνάρια ανάλογων καναλιών αντίπαλης Εταιρείας.
Είμαι συνδρομητής στo Start Pack αφού δεν υπάρχει δυνατότητα τοποθέτησης κεραίας λόγω δυσκολιών σήματος και αν σκεφτείς ότι για να περάσεις στο επόμενο στάδιο χρειάζεσε 30 ευρώ για να έχεις το FX kai FX life σίγουρα ο Οτε είναι καλύτερα αλλά δεν αρκεί μόνο αυτό ακόμα και για τα 15 ευρώ .ΑΝ εξαιρέσεις κάποιες σειρές ή έστω και τα ντοκυμανταιρ μαζί με τα παιδικά για μένα to Filmclub δεν έχει λόγω ύπαρξης και ειδικά κατόπιν χρέωσης.

Μεμονωμένη υπηρεσία απο μόνη της μπόρεις να έχεις για αυτό άλλωστε ξεκινάει το δορυφορικό.Δεν υπάρχει λόγος να βιαζόμαστε.Πιστεύω μετά την έκπληξη με τα αθλητικά που έκανε ο ΟΤΕ κάτι θα κάνει και με τον κινηματογράφο.Άλλωστε,νομίζω,ότι το καλοκαίρι κλείνονται οι σημαντικές συμφωνίες με τα στούντιο άρα εκεί θα δούμε τι θα γίνει.Αν ισχύουν οι φήμες ότι το δορυφορικό πακέτο θα κοστίζει 15,90 ή 16,90 ευρώ το μήνα πιστεύω ότι είμαστε σε καλό δρόμο.Το film-club είναι μια βλακεία και μισή έτσι κι αλλιώς,το θέμα είναι να φτιάξει το film-express είτε μειώνοντας τις τιμές είτε κοστολογόντας το με ένα μηνιαίο πάγιο(φθηνό βεβαίως βεβαίως!!)ώστε να μπορείς να παρακολουθείς απεριόριστα.

........Auto merged post: soccermania πρόσθεσε 6 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Μεταδόσεις Παρασκευής:
15:15 ΙΑΠΩΝΙΑ - ΚΑΤΑΡ (κύπελλο ασίας από το eurosport2)
18:15 ΟΥΖΜΠΕΚΙΣΤΑΝ - ΙΟΡΔΑΝΙΑ (κύπελλο ασίας από το eurosport2)
19:00 ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ - ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ (Β' Γερμανίας)
21:30 ΑΜΒΟΥΡΓΟ - ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ (Α' Γερμανίας)
21:45 ΛΙΒΟΡΝΟ - ΑΛΜΠΙΝΟΛΕΦΕ (Β' Ιταλίας)

zillakarpen
21-01-11, 15:01
το θέμα είναι να φτιάξει το film-express είτε μειώνοντας τις τιμές είτε κοστολογόντας το με ένα μηνιαίο πάγιο(φθηνό βεβαίως βεβαίως!!)ώστε να μπορείς να παρακολουθείς απεριόριστα.



Έτσι μπράβο ,δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω και γω με αυτό.Γιατί όντως το Express αξίζει αλλά όχι με αυτή την πολιτική που ακολουθούν.

silegav
21-01-11, 18:22
Όντως το να ακριβαίνεις την υπηρεσία σου, χωρίς να προσφέρεις εναλλακτικές είναι κακή τακτική σίγουρα, ειδικά όταν (α) εισαι από κάτω και (β) όταν για αυτή την υπηρεσία, χρειάζεται μία άλλη υπηρεσία (DSL) στην οποία είσαι ο πιο ακριβός.

Πρέπει γενικά να ξανασκεφτούν συνολικά τα εμπορικά πακέτα που διαθέτουν εκεί στο μέγαρο.

tasoulas
21-01-11, 18:23
σημερα ολοκληρωθηκε η φορητοτητα μου στο οτε απο hol. αν και επισημα δεν μου εχει ερθει μυνημα στο κινητο οτι το connx ενεργοποιηθηκε εβαλα πανω στην γραμμη ενα παλιο sagem fast 1500 και συγχρονιζει κανονικα* (αυτη την στιγμη παιζω γυρω στα 8,5 με 9). δευτερα παιρνω τον εξοπλισμο και περιμενω να δω πως θα παιζει και το connx tv (μες τη βδομαδα).

παντως ενα ping test που εκανα εβγαλε θεαματικα αποτελεσματα...κοιταξτε

http://www.pingtest.net/result/32740346.png (http://www.pingtest.net)

http://www.speedtest.net/result/1121405574.png (http://www.speedtest.net)

* ειχαν ξεχασει να μου σβησουν το username οταν περασα σε hol οποτε το sagem ειχε δει το user name και pass αποθηκευμενο.

ελπίζω να κλειδωνω σε λιγο μεγαλυτερες ταχυτητες με το νεο μοντεμ μιας και αυτο ειναι αρχαιο. οπως μου ειπαν πριν λιγο ενεργοποιηθηκε και το tv αλλα μεχρι την δευτερα που θα παρω τον εξοπλισμο απλα θα περιμενω. εχουμε και λεμε, εκανα αιτηση 8 Γεναρη και σημερα εχουμε 21. αρα 13 ημερολογιακες ημερες απο hol full llu se οτε triple play. μια χαρα!!!!

http://www.pingtest.net/result/32748501.png (http://www.pingtest.net)

Lapetr
21-01-11, 20:48
Μεμονωμένη υπηρεσία απο μόνη της μπόρεις να έχεις για αυτό άλλωστε ξεκινάει το δορυφορικό.Δεν υπάρχει λόγος να βιαζόμαστε.Πιστεύω μετά την έκπληξη με τα αθλητικά που έκανε ο ΟΤΕ κάτι θα κάνει και με τον κινηματογράφο.Άλλωστε,νομίζω,ότι το καλοκαίρι κλείνονται οι σημαντικές συμφωνίες με τα στούντιο άρα εκεί θα δούμε τι θα γίνει.Αν ισχύουν οι φήμες ότι το δορυφορικό πακέτο θα κοστίζει 15,90 ή 16,90 ευρώ το μήνα πιστεύω ότι είμαστε σε καλό δρόμο.Το film-club είναι μια βλακεία και μισή έτσι κι αλλιώς,το θέμα είναι να φτιάξει το film-express είτε μειώνοντας τις τιμές είτε κοστολογόντας το με ένα μηνιαίο πάγιο(φθηνό βεβαίως βεβαίως!!)ώστε να μπορείς να παρακολουθείς απεριόριστα.

........Auto merged post: soccermania πρόσθεσε 6 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Μεταδόσεις Παρασκευής:
15:15 ΙΑΠΩΝΙΑ - ΚΑΤΑΡ (κύπελλο ασίας από το eurosport2)
18:15 ΟΥΖΜΠΕΚΙΣΤΑΝ - ΙΟΡΔΑΝΙΑ (κύπελλο ασίας από το eurosport2)
19:00 ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ - ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ (Β' Γερμανίας)
21:30 ΑΜΒΟΥΡΓΟ - ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ (Α' Γερμανίας)
21:45 ΛΙΒΟΡΝΟ - ΑΛΜΠΙΝΟΛΕΦΕ (Β' Ιταλίας)

Ναι αλλά και η νόβα me 4net 2 play μαζί γύρω στα 60 βγαίνει, και μάλλον έχει κ΄λυτερο πρόγραμμα από τον ΟΤΕ, όποτε μέχρι να βγεί το sat συμφέρει πιο πολύ. Και όποτε θέλει τη διακόπτει κιόλας.

tasoulas
21-01-11, 21:36
σημερα ολοκληρωθηκε η φορητοτητα μου στο οτε απο hol. αν και επισημα δεν μου εχει ερθει μυνημα στο κινητο οτι το connx ενεργοποιηθηκε εβαλα πανω στην γραμμη ενα παλιο sagem fast 1500 και συγχρονιζει κανονικα* (αυτη την στιγμη παιζω γυρω στα 8,5 με 9). δευτερα παιρνω τον εξοπλισμο και περιμενω να δω πως θα παιζει και το connx tv (μες τη βδομαδα).

παντως ενα ping test που εκανα εβγαλε θεαματικα αποτελεσματα...κοιταξτε

http://www.pingtest.net/result/32740346.png (http://www.pingtest.net)

http://www.speedtest.net/result/1121405574.png (http://www.speedtest.net)

* ειχαν ξεχασει να μου σβησουν το username οταν περασα σε hol οποτε το sagem ειχε δει το user name και pass αποθηκευμενο.

ελπίζω να κλειδωνω σε λιγο μεγαλυτερες ταχυτητες με το νεο μοντεμ μιας και αυτο ειναι αρχαιο. οπως μου ειπαν πριν λιγο ενεργοποιηθηκε και το tv αλλα μεχρι την δευτερα που θα παρω τον εξοπλισμο απλα θα περιμενω. εχουμε και λεμε, εκανα αιτηση 8 Γεναρη και σημερα εχουμε 21. αρα 13 ημερολογιακες ημερες απο hol full llu se οτε triple play. μια χαρα!!!!

http://www.pingtest.net/result/32748501.png (http://www.pingtest.net)

επικοινωνησα και παλι με οτε, το συγκεκριμενο μοντεμ δεν σηκωνει παραπανω, μαλλον γυρω στα 14 θα πιανω οπως μου ειπαν!!! :):)

δευτερα αργα το βραδυ θα σας πω τις πρωτες μου εντυπωσεις απο το tv!!!:oneup:

darax
21-01-11, 23:21
Πάντως σιγά σιγά γίνεται δελεαστικό το πακέτο τού οτέ ...ειδικά στα αθλητικά κανάλια !! Καί με το sat ανταγωνίζεται όλο καί περισσότερο τήν νόβα ...Γιά να δούμε ...

zillakarpen
22-01-11, 01:47
Ναι αλλά και η νόβα me 4net 2 play μαζί γύρω στα 60 βγαίνει, και μάλλον έχει κ΄λυτερο πρόγραμμα από τον ΟΤΕ, όποτε μέχρι να βγεί το sat συμφέρει πιο πολύ. Και όποτε θέλει τη διακόπτει κιόλας.

Όντως κάπου εκεί μπορεί να είναι αλλά δυστυχώς για μένα στην περιοχή μου (στο Νομό γενικά δλδ) δεν έχει στήσει ακόμη ιδιόκτητο οπότε δεν παίζει καν σαν εοιλογή.Ειδάλλως δεν υπήρχε περίπτωση ,με σύμφερε να έχω και Full Pack μάλιστα με τις εκπτώσεις που κάνει.

soccermania
22-01-11, 12:34
Ναι αλλά και η νόβα me 4net 2 play μαζί γύρω στα 60 βγαίνει, και μάλλον έχει κ΄λυτερο πρόγραμμα από τον ΟΤΕ, όποτε μέχρι να βγεί το sat συμφέρει πιο πολύ. Και όποτε θέλει τη διακόπτει κιόλας.

Φίλε κάπου κάνεις λάθος.Η προσφορά της νόβα (η οποία έληξε προχθές άρα τσάμπα μιλάμε κιόλας αλλά τέλοσπαντων) ήταν γύρω στα 80 ευρώ το μήνα (tv-internet-τηλέφωνο) αλλά ίσχυε για 12 μήνες αυστηρά.Μετά το χρόνο πήγαινες σε κανονικές τιμές.Σου υπενθυμίζω ότι το full-pack της nova κοστίζει 62 ευρώ το μήνα.Βάλε internet και σταθερή τηλεφωνία.Και φυσικά δε συζητάμε για άλλα πακέτα γιατί μόνο το full-pack αξίζει.Αυτή τη στιγμή το σκόρ,για μένα πάντα,είναι 2-1.Το connx είναι καλύτερο σε αθλητικά και τιμές και η nova σε κινηματογραφικά.Αν το καλοκαίρι βελτιώσει τα κινηματογραφικά ο ΟΤΕ και κρατήσει χαμηλές τιμές νομίζω δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

........Auto merged post: soccermania πρόσθεσε 12 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........

11:00 ΠΑΓΔΑΤΗΣ - ΜΕΛΤΖΕΡ (3ος γύρος αυστραλιανού όπεν τέννις από το eurosport)
14:00 ΕΝΕΡΓΚΙ ΚΟΤΜΠΟΥΣ - ΑΡΜΙΝΙΑ ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ (Β' Γερμανίας)
15:00 ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ - ΑΕΚ (χάντμπολ από το sport+)
16:00 ΠΕΣΚΑΡΑ - ΕΜΠΟΛΙ (Β' Ιταλίας)
16:30 ΜΠΟΡΟΥΣΙΑ ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ - ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ (Α' Γερμανίας)
18:25 ΙΡΑΝ - ΝΟΤΙΟΣ ΚΟΡΕΑ (προημιτελικός κυπέλλου ασίας από το eurosport2)
19:00 ΠΑΛΕΡΜΟ - ΜΠΡΕΣΙΑ (Α' Ιταλίας)
19:00 ΣΕΒΙΛΛΗ - ΛΕΒΑΝΤΕ (Α' Ισπανίας)
19:30 ΚΟΛΩΝΙΑ - ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ (Α' Γερμανίας)
21:00 ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΡΑΣΙΝΓΚ ΣΑΤΑΝΤΕΡ (Α' Ισπανίας)
21:45 ΡΟΜΑ - ΚΑΛΙΑΡΙ (Α' Ιταλίας)

vaspater
22-01-11, 15:28
η νόβα έχει την πρωτοκαθεδρία όσο θα έχει την σουπερλίγκα......μόνο αν τη χάσει θα συζητάμε περί ανταγωνισμού.τα ίδια και τα ίδια θα λέμε?ας χτυπήσει ο οτε τα δικαιώματα της σουπερλίγκας και τότε το συζητάμε...αλλιώς πάντα δεύτερος θα είναι.......το απαράδεκτο της νόβα είναι η εξωφρενική τιμή που έχει για να γίνεις συνδρομητής αλλά σαν πακέτο είναι σαφώς καλύτερο από του οτε

treli@ris
22-01-11, 15:36
Υπαρχουν διαβουλευσεις με τον Ολυμπιακο για μετα το καλοκαιρι που φευγει απο τη ΝΕΤ ...

zillakarpen
22-01-11, 19:30
Σήμερα μετά απο συζήτηση που είχα με άτομο απο μέσα απο τον ΟΤΕ και αφού τις προάλλες του είχα συζητήσει τα κολλήματα δευτερολέπτου που αντιμετωπίζω σε σχέση πάντα και με τη συχνότητα,μου είπε το εξής παράδοξο που όμως ίσως και να έχει κάποια βάση.Αφού μίλησε με τεχνικούς στατιστικά πάντα έχει παρατηρηθεί ότι αυτά τα κολλήματα τα έχουν κυρίως όσοι έχουν 24αρα σύνδεση και όχι αυτοί με τα 2.Καθώς στα 24 το bandwinth δεν είναι στην ουσία κλειδωμένο για το TV αλλά εξαρτάται και απο το αν ο χρήστης κάνει κάτι στο Internet.Στον αντίποδα τώρα οι 2αρες αφού κλειδώνουν στα 8 για να προσφέρουν και TV δεν υπάρχει περίπτωση ο χρήστης να "καταναλώσει" τα υπόλοιπα 6 οπότε παίζει απρόσκοπτα.Ίσως και να το δοκιμάσω κάποια στιγμή αλλά δεν είμαι και τρελά ερωτευμένος με την ιδέα.Ειδικά απο τη στιγμή που ο ΟΤΕ κάτι τέτοιες αναβαθμίσεις-υποβαθμίσεις τις λιγουρεύετε στο επόμενο λογαριασμό.
Θα ήθελα όμως αν υπάρχει δυνατότητα να κάνουμε μια ψηφοφορία σε σχέση με τη σύνδεση για το ConnxTV που έχει ο καθένας και ένα δείγμα σε παγώματα όχι στο Live πρόγραμμα αλλά στο Filmclub.

nnn
22-01-11, 19:36
Υπαρχουν διαβουλευσεις με τον Ολυμπιακο για μετα το καλοκαιρι που φευγει απο τη ΝΕΤ ...
εκεί θα παίξει και το woop μπάλα :whistle:

emeliss
22-01-11, 20:18
εκεί θα παίξει και το woop μπάλα :whistle:
Πιθανότατα, όχι όμως με αποκλειστικότητα.

tsarm
22-01-11, 21:27
[QUOTE=soccermania;3930524]Αυτή τη στιγμή το σκόρ,για μένα πάντα,είναι 2-1.Το connx είναι καλύτερο σε αθλητικά και τιμές και η nova
στα κινηματογραφικά.

Ως ΑΝΕΚΔΟΤΟ κρίνω ιδιαίτερα πετυχημένη την προσπάθεια. Ο ΟΤΕ είναι καλύτερος στα αθλητικά;;;
Ας μιλήσουμε επιτέλους σοβαρά.
Τουλάχιστον όσοι ξέρουν τι σημαίνει αθλητικό προγραμμα.

fourtounas
22-01-11, 21:32
καλησπέρα παιδιά μπορείτε να μου εξηγήσετε κάτι???
όταν ανοίγω τον αποκωδικοποιητή κάνει boot με την τελίτσες μετά με βάζει στα κανάλια αλλα τώρα μου κάνει κάθε τόσο μόλις βλέπω ένα κανάλι και αλλάζω μετά δεν μου φορτώνει κανένα και που περιμένω και λίγο πάλι τα ίδια κάνει μόλις κλείσω τον αποκωδικοποιητή και τον ανοίξω και ξανά κάνει boot τα παίζει όλα μια χαρά!!!

soccermania
22-01-11, 21:59
[QUOTE=soccermania;3930524]Αυτή τη στιγμή το σκόρ,για μένα πάντα,είναι 2-1.Το connx είναι καλύτερο σε αθλητικά και τιμές και η nova
στα κινηματογραφικά.

Ως ΑΝΕΚΔΟΤΟ κρίνω ιδιαίτερα πετυχημένη την προσπάθεια. Ο ΟΤΕ είναι καλύτερος στα αθλητικά;;;
Ας μιλήσουμε επιτέλους σοβαρά.
Τουλάχιστον όσοι ξέρουν τι σημαίνει αθλητικό προγραμμα.

Ανέκδοτο είναι να δίνεις 62 ευρώ για την Ελληνική μούφα-league και το γαλλικό πρωτάθλημα!!!!!!Μόνο το αγγλικό αξίζει από τη νόβα.Και από την άλλη με 13 ευρώ έχεις Ιταλία(α' και β'),Γερμανία(α' και β'),Ισπανία,Κύπελλο Ελλάδος,Β' εθνική κτλ. Έχεις δίκιο φίλε ας μιλήσουμε κάποια στιγμή σοβαρά.

tsarm
22-01-11, 22:07
[QUOTE=tsarm;3931409]

Ανέκδοτο είναι να δίνεις 62 ευρώ για την Ελληνική μούφα-league και το γαλλικό πρωτάθλημα!!!!!!Μόνο το αγγλικό αξίζει από τη νόβα.Και από την άλλη με 13 ευρώ έχεις Ιταλία(α' και β'),Γερμανία(α' και β'),Ισπανία,Κύπελλο Ελλάδος,Β' εθνική κτλ. Έχεις δίκιο φίλε ας μιλήσουμε κάποια στιγμή σοβαρά.
Σίγουρα έχεις δίκιο !
Είχα ξεχάσει τη β εθνική Γερμανίας. Νομίζω πως αυτη είναι που κάνει το πακέτο του ΟΤΕ να υπερτερεί. ΣΙΓΟΥΡΑ έχεις δίκιο.
Όταν θα παίζει ΠΑΟ-ΟΣΦΠ εσυ δε θα δεις αυτές τις αηδίες αλλα θα μπορείς να περιηγηθεις ΚΑΙ στη β εθνική ΙΤΑΛΊΑΣ.
Τι άλλο θέλεις λοιπόν;;;
ΑΡΙΣΤΑ 10!!!

Rebel Scum
23-01-11, 05:12
Σίγουρα έχεις δίκιο !
Είχα ξεχάσει τη β εθνική Γερμανίας. Νομίζω πως αυτη είναι που κάνει το πακέτο του ΟΤΕ να υπερτερεί. ΣΙΓΟΥΡΑ έχεις δίκιο.
Όταν θα παίζει ΠΑΟ-ΟΣΦΠ εσυ δε θα δεις αυτές τις αηδίες αλλα θα μπορείς να περιηγηθεις ΚΑΙ στη β εθνική ΙΤΑΛΊΑΣ.
Τι άλλο θέλεις λοιπόν;;;
ΑΡΙΣΤΑ 10!!!

Άριστο δεν είναι αλλά από πότε η Σούπρολιγκ είναι γνώμονας ποιοτικού αθλητικού προγράμματος; Για σαπουνόπερα ίσως.

Ισπανία-Γερμανία-Ιταλία είναι βαριά χαρτιά για όποιον ενδιαφέρεται για το ποδόσφαιρο και όχι για το χρώμα των σωβρακοφανέλων (σεβαστό).

hightop
23-01-11, 05:54
[QUOTE=soccermania;3931470]
Σίγουρα έχεις δίκιο !
Είχα ξεχάσει τη β εθνική Γερμανίας. Νομίζω πως αυτη είναι που κάνει το πακέτο του ΟΤΕ να υπερτερεί. ΣΙΓΟΥΡΑ έχεις δίκιο.
Όταν θα παίζει ΠΑΟ-ΟΣΦΠ εσυ δε θα δεις αυτές τις αηδίες αλλα θα μπορείς να περιηγηθεις ΚΑΙ στη β εθνική ΙΤΑΛΊΑΣ.
Τι άλλο θέλεις λοιπόν;;;
ΑΡΙΣΤΑ 10!!!

Ολη η υφηλιος περιμενει με αγωνια να απολαυσει το χωραφι του ΟΑΚΑ και τους αληταραδες να τα σπανε και να τα καινε στις κερκιδες......!! φυσικα σε HIGH DEFINITION και με κρυσταλλινο ηχο !!!:rofl::rofl::rofl:
συνενοχους στην κουταμαρα σας να πληρωνετε τα 70αρια δεν θα μας βρειτε , οσο οτε ειναι φθηνοτερος τον υποστηριζουμε.

soccermania
23-01-11, 11:03
Μεταδόσεις Κυριακής:
13:30 ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ - ΙΝΤΕΡ (Α' Ιταλίας)
14:30 ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ - ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΝΤΙΣΕΛΝΤΟΡΦ (Β' Γερμανίας)
16:00 ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ - ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ (Α' Ιταλίας)
16:30 ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ - ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ (Α' Γερμανίας)
18:00 ΜΠΟΛΟΝΙΑ - ΛΑΤΣΙΟ (Α' Ιταλίας)
18:00 ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΧΙΧΟΝ - ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Α' Ισπανίας)
18:30 ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ - ΣΑΙΝΤ ΠΑΟΥΛΙ (Α' Γερμανίας)
20:00 ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΜΑΓΙΟΡΚΑ (Α' Ισπανίας)
21:45 ΜΙΛΑΝ - ΤΣΕΖΕΝΑ (Α' Ιταλίας)
22:00 ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ - ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ (Α' Ισπανίας)

bardull
23-01-11, 16:06
Εχετε προβλημα με ηχο σημερα?εγω δεν εχω καθλου σε ολα τα καναλια

sakels
23-01-11, 20:44
Κανει σπασιματα σε μενα....

tasoulas
24-01-11, 14:11
πηρα εξοπλισμο σημερα (sagem 2404 και pirelli χωρις σκληρο). ολα καλα με ιnternet αλλα οταν μπουταρει ο pirelli μου βγαζει "set-top box needs firmware upgrade". (error 001 και 021)

αν θυμαμαι και καποιος αλλος το ειχε αναφερει εδω μεσα...τεσπα, το δηλωσα βλαβη. κανεις βοηθεια?

a11
24-01-11, 14:27
[QUOTE=tsarm;3931488][QUOTE=soccermania;3931470]
Σίγουρα έχεις δίκιο !
Είχα ξεχάσει τη β εθνική Γερμανίας. Νομίζω πως αυτη είναι που κάνει το πακέτο του ΟΤΕ να υπερτερεί. ΣΙΓΟΥΡΑ έχεις δίκιο.
Όταν θα παίζει ΠΑΟ-ΟΣΦΠ εσυ δε θα δεις αυτές τις αηδίες αλλα θα μπορείς να περιηγηθεις ΚΑΙ στη β εθνική ΙΤΑΛΊΑΣ.
Τι άλλο θέλεις λοιπόν;;;
ΑΡΙΣΤΑ 10!!!

βγαινουμε εκτος θεματος ,αλλα να πω και εγω οτι , για την σουπερλιγκα,.. δεν ειναι σωστο να λεμε οτι γιαυτο αξιζει τοσα λεφτα η νοβα , η οτι υπερτερει.... θα μπορουσα να σου πω να αγορασεις το αλβανικο πακετο, που εχει οτι και η νοβα,απο αθλητικα παντα , [[μιας και γιαυτο το θεμα υπαρχει διαφωνια]].. και το ελληνικο πρωταθλημα, με περιπου 150 ε ο χρονος....... η και το al jazzerra sports..περιπου με τα ιδια λεφτα... αρα αν θελουμε αθλητικα σαν της νοβα με πολυ λιγοτερα λεφτα , τα βρισκουμε πολυ ευκολα και νομιμα σε αλλα πακετα...
στην περιπτωση του οτε σε αυτα που προσφερει αθλητικα ειναι πολυ καλα τιμολογιακα, μπορω να πω και φθηνοτερα ,απο αλλα αντοιστοιχα πακετα, η για να ειμαi σωστος εχει λογικες τιμες σε σχεση με τα αλλα πακετα.. στο μονο που υστερει ο οτε, ειναι στα πανελληνια καναλια, και σε καναλια ταινιων....αρα μονο εκει μπορει να εστιαστει η οποια κοντρα σχετικα με το ενα πακετο και το αλλο.....οποτε οσοι δεν ειστε γνωστες της δορυφορικης και το τι παιζετε στην ευρωπη με πακετα και τις τιμες..
καλο ειναι να ρωτατε...[δεν το λεω ειρωνικα]

soccermania
24-01-11, 16:46
[QUOTE=soccermania;3931470]
Σίγουρα έχεις δίκιο !
Είχα ξεχάσει τη β εθνική Γερμανίας. Νομίζω πως αυτη είναι που κάνει το πακέτο του ΟΤΕ να υπερτερεί. ΣΙΓΟΥΡΑ έχεις δίκιο.
Όταν θα παίζει ΠΑΟ-ΟΣΦΠ εσυ δε θα δεις αυτές τις αηδίες αλλα θα μπορείς να περιηγηθεις ΚΑΙ στη β εθνική ΙΤΑΛΊΑΣ.
Τι άλλο θέλεις λοιπόν;;;
ΑΡΙΣΤΑ 10!!!

"Παπαγαλάκι" λέμε αυτόν που συγκρίνει ανόμοια πράγματα ώστε να δημιουργούνται εσφαλμένες εντυπώσεις.Μου συγκρίνεις το καλύτερο της νόβα (ΠΑΟ-ΟΣΦΠ) με το χειρότερο του ΟΤΕ (β' Γερμανίας),Είναι σαν σε ρωτάω εγώ τί προτιμάς να δεις: Ατρόμητος-Πανιώνιος και Μπρεστ-Λιλ από τη νόβα ή Μίλαν-Ίντερ,Μπάγερν-Ντόρντμουντ και Ρεάλ-Μπαρτσελόνα από τον ΟΤΕ;Και πάντα συζητάμε στη βάση του ότι τιμολογιακά η μία εταιρεία κοστίζει σε ένα σπίτι 750 ευρώ το χρόνο και άλλη 150!

........Auto merged post: soccermania πρόσθεσε 80 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Μετδόσεις Δευτέρας:
17:00 ΑΕΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (βόλευ γυναικών από το sport+)
19:00 ΗΡΑΚΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (βόλευ γυναικών από το sport+)
19:00 ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ ΦΥΛΗΣ- ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ(Β' Εθνική)
21:15 ΜΠΟΧΟΥΜ - ΑΟΥΕ (Β' Γερμανίας)
21:45 ΤΡΙΕΣΤΙΝΑ - ΝΟΒΑΡΑ (Β' Ιταλίας)
22:00 ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ - ΧΕΡΚΟΥΛΕΣ ΑΛΙΚΑΝΤΕ (Α' Ισπανίας)

a.libe
24-01-11, 16:49
[QUOTE=tsarm;3931488]

"Παπαγαλάκι" λέμε αυτόν που συγκρίνει ανόμοια πράγματα ώστε να δημιουργούνται εσφαλμένες εντυπώσεις.Μου συγκρίνεις το καλύτερο της νόβα (ΠΑΟ-ΟΣΦΠ) με το χειρότερο του ΟΤΕ (β' Γερμανίας),Είναι σαν σε ρωτάω εγώ τί προτιμάς να δεις: Ατρόμητος-Πανιώνιος και Μπρεστ-Λιλ από τη νόβα ή Μίλαν-Ίντερ,Μπάγερν-Ντόρντμουντ και Ρεάλ-Μπαρτσελόνα από τον ΟΤΕ;Και πάντα συζητάμε στη βάση του ότι τιμολογιακά η μία εταιρεία κοστίζει σε ένα σπίτι 750 ευρώ το χρόνο και άλλη 150!
δεν τιθεται συγκριδη ο Οτε ειναι καλυτερος και ποιοτικα και τιμολογιακα....στο αθλητικο κομματι εχει τα καλυτερα πρωταθληματα....οκ, ο καθενας μπορει να ειναι φιλαθλος ΑΕΚ,ΟΣΦΠ,ΠΑΟ και για αυτο το θελει...μα σε ειδικη αναλυση το ιταλικο,το γερμανικο,το κυπελλο , η β κλπ δεν συγκρινονται με τις ανοστες σουπες του ελληνικου....επιπλεον να κανωμια απλη ερωτηση..καποιος που εχει νοβα δεν θα πηγαινε στον οτε αν η ομαδα του εκλεινε εκει.....δηλ. αν ο ΟΣΦΠ το καλοκαιρι παει στον ΟΤΕ ολοι οι ολυμπιακου θα πανε εκει....γιατι το πρωτο στοιχειο ειναι η συλλογικη προτιμηση και οχι η ποιοτητα....βεβαια αν πανε στον Οτε θα εχουν να δουν και ρεαλ-μπαρτσα,ιντερ-μιλαν κλπ....
τιμολογιακα συμφερει ο οτε,αθλητικα συμφερει ο οτε ,κινηματογραφικα η νοβα αν και ο τε θα γινει καλυτερος σε αυτο το κομματι...
και τελειωνω με τις μεγαλες ζημιες που γραφει η forthnet group....αν θα αντεξει μεχρι το 14 τη κεντρικη διαχειριση μετα θα μπει κ ο Οτε στο κολπο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.