PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

dskoumis
02-02-11, 16:51
το έκανα το έβγαλα από το ρεύμα αλλά τίποτα θέλει κάποια ρύθμιση το ρουτερ?

georgio1908
02-02-11, 17:11
αρχικα τσεκαρε αν εχεις συνδεσει τα παντα σωστα.πχ αν εχεις συνδεσει την ερθνετ στη 4η θυρα του μονετμ.αν ολα ειναι οκ με τις συνδεσεις παρε τηλ για βλαβη.ΑΜΕΣΑ.Το χε παθει και ενς φιλος μου πριν λιγο καιρο.καναμε τα παντα.βαλαμε-βγαλαμε απο το ρευμα το πιρελι,ανοιξαμε-κλεισαμε το μοντεμ αλλα τπτ.τελικα το δηλωσαμε για βλαβη στον οτε και το φτιαξαν χωρις να μας πουν ποτε τι ειχε γινει....

dskoumis
02-02-11, 17:22
έχω κάνει τα πάντα έχω πάρει την εξυπηρέτηση πελατών και με έχουν στο γράψιμο 2 μέρα τι άλλο να κάνω λένε 48 ώρες μετά την δήλωση βλάβης κοντεύω να τρελαθώ θα το σπάσω στο τέλος και τελείωσε το θέμα

georgio1908
02-02-11, 17:31
εχεις δικιο φιλε.
και στο γνωστο μου αυτο ειχαν πει.θελει 2 μερες μετα τη δηλωση της βλαβης για να σου πουν τι πρεπει να κανεις η απλα για να στο φτιαξουν.
ξαναπαρε αν ειναι και πες τους να σου πουν τι εχει γινει .αν δλδ το χει κοιταξει τεχνικος.οχι οτι θα αλλαξει κατι απλα για να πιεσεις.παραλληλα πες τους οτι αν δε φτιαχτει θα κανεις διακπη της υπηρεσειας ΑΜΕΣΑ μιας και πληρωνεις για κατι που δεν εχεις.

τι να πω,μονο εγω ειχα αμεσα κονεξ τβ?το θυμαμαι ,ειχα παρει τα παντα απο το οτεσοπ και τα βαλα στην ακρη,λεω σε 2-3 μερες θα δουμε,και ομως εκει που καθμαι μου ρθε μηνυμα και λες μπα καο ομως!μεσα σε 2 ωρες ολα ηταν κομπλε!

silegav
02-02-11, 21:45
Είναι πως θα σου κάτσει. Αυτό που λέω τακτικά σε παρόμοιες συζητήσεις. Το κακό με το connx tv είναι ότι χρησιμοποιεί το internet το οποίο από μόνο του, ως δημόσιο δίκτυο, δεν είναι ότι πιο αξιόπιστο υπάρχει...ε βάλε σε αυτό τα πιθανά σφάλματα σε εξοπλισμό και τα δίκτυα που έχουμε στην Ελλάδα και έχεις ένα πολύ εκρηκτικό mix :-)

Το χειρότερο όλων είναι ότι αν πέσει το internet, είτε λόγω βλάβης σε σένα, είτε λόγο γενικής βλάβης, μένεις και χωρίς τηλεόραση...τουλάχιστον αν τα έχεις χωριστά, δε το γυρνάς σε εφημερίδα και βόλτα στη βροχή για να περάσει η ώρα μέχρι να φτιάξει :)

sdikr
02-02-11, 22:06
Είναι πως θα σου κάτσει. Αυτό που λέω τακτικά σε παρόμοιες συζητήσεις. Το κακό με το connx tv είναι ότι χρησιμοποιεί το internet το οποίο από μόνο του, ως δημόσιο δίκτυο, δεν είναι ότι πιο αξιόπιστο υπάρχει...ε βάλε σε αυτό τα πιθανά σφάλματα σε εξοπλισμό και τα δίκτυα που έχουμε στην Ελλάδα και έχεις ένα πολύ εκρηκτικό mix :-)

Το χειρότερο όλων είναι ότι αν πέσει το internet, είτε λόγω βλάβης σε σένα, είτε λόγο γενικής βλάβης, μένεις και χωρίς τηλεόραση...τουλάχιστον αν τα έχεις χωριστά, δε το γυρνάς σε εφημερίδα και βόλτα στη βροχή για να περάσει η ώρα μέχρι να φτιάξει :)

Αν πέσει το δίκτύο σε πολλές περιπτώσεις θα πέσει και το δορυφορικό (πριν πάνε στον δορυφόρο περνάνε απο οπτικές).
Ακόμα όταν βρέχει πραγματικά λες κάτσε να πάω για βόλτα στην βροχή :p η κάθε τεχνολογία έχει τα καλά και τα κακά της

georgio1908
02-02-11, 22:24
Αν πέσει το δίκτύο σε πολλές περιπτώσεις θα πέσει και το δορυφορικό (πριν πάνε στον δορυφόρο περνάνε απο οπτικές).
Ακόμα όταν βρέχει πραγματικά λες κάτσε να πάω για βόλτα στην βροχή :p η κάθε τεχνολογία έχει τα καλά και τα κακά της

εμενα μου αρεσει η βολτα στη βροχη πλακα-πλακα
α!και ακτι αλλο οφ τοπικ.στο χωριο μου οταν βρεχει δεν εχουμε ουτε καλωδιακη τβ πολλες φορες.αν δε εχει και αερα:p

για να μπω στο θεμα ειναι σιγουρο οτι το δορφορικο γενικα ειανι πιο στθερο και επισης ξερεις οτι το ιπτβ τραβαει απο το ιντερνετ και αν δεν εχεις ιντερνετ δεν εχεις τβ.απλα αυτο ειανι ανεκτο αν πχ κατι γινει.λες αντ βλαβη ειναι και αθ τιαξει.
αν σου λενε εχεις ανετα το ιπτβ και βλεπεις λες και παιζει λιωμενη κασετα....?

emeliss
02-02-11, 22:26
το έκανα το έβγαλα από το ρεύμα αλλά τίποτα θέλει κάποια ρύθμιση το ρουτερ?

Το STB το έχεις συνδέσει με καλώδιο Ethernet ή με κάνα power plug;

dskoumis
02-02-11, 23:28
τελικά με την επιμονή και τα συνεχή τηλέφωνα και το κράξιμο το έφτιαξαν ευχαριστώ πολύ όλα τα παιδιά που ασχολήθηκαν με το θέμα

silegav
02-02-11, 23:31
Αν πέσει το δίκτύο σε πολλές περιπτώσεις θα πέσει και το δορυφορικό (πριν πάνε στον δορυφόρο περνάνε απο οπτικές)
αυτό δε νομίζω ότι ισχύει...οι ζωντανές μεταδόσεις περνάνε από δορυφορικές ζεύξεις (τον αέρα δλδ) και η μετάδοση από και προς τον δορυφόρο από εναέρια (και λίγα επίγεια κυκλώμάτα). Άλωστε, τα περισσότερα κανάλια τα παίρνουμε από τους δορυφόρους, όχι από τα "κεντρικά" του παρόχου.

sdikr
02-02-11, 23:35
αυτό δε νομίζω ότι ισχύει...οι ζωντανές μεταδόσεις περνάνε από δορυφορικές ζεύξεις (τον αέρα δλδ) και η μετάδοση από και προς τον δορυφόρο από εναέρια (και λίγα επίγεια κυκλώμάτα). Άλωστε, τα περισσότερα κανάλια τα παίρνουμε από τους δορυφόρους, όχι από τα "κεντρικά" του παρόχου.

Για να πάνε στο κέντρο εκπομπής περνάνε απο οπτικές ίνες, συνήθως του ΟΤΕ
Εκτός αν πιστεύεις οτι ο δορυφόρος τα εκπέμπει μόνος του :p

harris78
03-02-11, 00:09
τελικά με την επιμονή και τα συνεχή τηλέφωνα και το κράξιμο το έφτιαξαν ευχαριστώ πολύ όλα τα παιδιά που ασχολήθηκαν με το θέμα

Τελικά όμως χρησιμοποιείς ή όχι Powerplugs? Γιατί εμένα ίδιο πρόβλημα είχε και διορθώθηκε μόνο μετά από αλλάγή των powerplugs... Ενημέρωσε τι έφταιγε σε εσένα.

dskoumis
03-02-11, 00:33
δεν χρησιμοποιώ powerplugs ethernet καλώδιο έχω προσωπική μου γνώμη είναι ότι ήθελε κάποιο σεταρισμα η γραμμή μου μακαρι να μην τύχη σε κανένα τόση ταλαιπωρία με σκάσανε αν έχω λεπτομεριες θα ποσταρω

TeoT
03-02-11, 00:52
αυτό δε νομίζω ότι ισχύει...οι ζωντανές μεταδόσεις περνάνε από δορυφορικές ζεύξεις (τον αέρα δλδ) και η μετάδοση από και προς τον δορυφόρο από εναέρια (και λίγα επίγεια κυκλώμάτα). Άλωστε, τα περισσότερα κανάλια τα παίρνουμε από τους δορυφόρους, όχι από τα "κεντρικά" του παρόχου.

Ολα τα ζωντανα ελληνικα αθλητικα γεγονοτα πηγαινουν με Οπτικη Ινα απο το σταδιο μεχρι και τα studio των καναλιων.
Εξαιρεση τα HD της NOVA που πηγαινει δορυφορικα (σιγουρα γαι επαρχια και Θεσ/νικη δεν ξερω τι γινεται σε μεταδοεις απο Αθηνα) και πιθανον σε καποια σταδια που δεν υπαρχει ινα και μπαινει ραδιοζευξη του καναλιου μεχρι τον ΟΤΕ και απο εκει με ινα μεχρι τα studio η δορυφορικη ζευζη σταδιου με τα studio. Στην περιπτωση δορυφορικης ζευξης δεν μεσολαβει ινα αλλα πηγαινει αυτοκινητο με δορυφορικη κεραια στο γηπεδο.
Επισης ραδιοζευξη του καναλιου μεχρι τον ΟΤΕ χρησιμοποιητε για δευτερη εφεδρικη οδευση οταν δεν υπαρχουν δυο ινες απο διαφορετικους δρομους και το καναλι θεωρει οτι πρεπει να ειναι εξασφαλισμενο οσο γινεται περισσοτερο.
Σε γενικες γραμμες η μεταδοση γινεται μεσω ινας .

treli@ris
03-02-11, 01:33
Σημερα εγινε δοκιμαστικη δορυφορικη μεταδοση του 2ου αγωνα σε HD απο το εξωτερικο van μεταδοσεων της ABC που βρισκοτανε στο ΟΑΚΑ μεσω οπτικής ινας του ΟΤΕ.

soccermania
03-02-11, 12:59
Μεταδόσεις Πέμπτης:
16:00 ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ- ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ(κύπελλο Ελλάδος)
19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ - ΚΕΡΚΥΡΑ (κύπελλο Ελλάδος)
21:45 ΜΠΑΡΙ - ΙΝΤΕΡ (Α' Ιταλίας)

darax
03-02-11, 13:05
Οι μεταδόσεις των χθεσινών ματς του κυπέλλου πως ήταν ??

georgio1908
03-02-11, 15:53
πολυ καλες.χωρις κανενα προβλημα και οι 2.τςλςο νομιζω οτι στο αεκ-παο ειχε καλυτεη εικονα

a.libe
03-02-11, 16:20
πολυ καλες.χωρις κανενα προβλημα και οι 2.τςλςο νομιζω οτι στο αεκ-παο ειχε καλυτεη εικονα
και εγω που τα ειδα στο πρωτο ειχε καποια παγωματα ιδιαιτερα στο πρωτο ημιχρονο ενω στο ματς ΑΕΚ-ΠΑΟ ολα ηταν τελεια

jdtech
03-02-11, 21:25
Στην καφετέρια που το είδα εγώ υπήρχαν αρκετά κολλήματα σε όλη τη διάρκεια του ΑΕΚ-ΠΑΟ. Προφανώς παίζει ρόλο και η γραμμή που έχει ο καθένας και αυτό είναι το αρνητικό το connxtv

Lapetr
03-02-11, 22:22
εγώ πάντως το είδα μέσω νετ από κάτι streaming sites και αν και λίγο χαμηλής ποιότητας εικόνα μια χαρά. Μέχρι και την ελληνική μετάδοση άκουγα. Πώς ακριβώς γίνεται αυτή η αναμετάδοση? δεν έπρεπε κάπως να διασφαλίζεται από την πειρατεία η πλατφόρμα?

silegav
03-02-11, 22:57
είπες μεγάλη κουβέντα τώρα. Εδώ δεν έχουν καταφέρει να ελέγξουν τους δορυφόρους με τις κλειδωμένες κάρτες, τo internet θα ελέγξουν;

pankostas
04-02-11, 00:24
Φιλαρακι μου ειδε το ΠΑΟΚ-Ολυμπιακος σε καφενειο , σε δορυφορικο καναλι που εγραφε ΑΝΤ1.Και με ελληνικη μεταδοση!

soccermania
04-02-11, 00:28
Δείτε την παρακάτω πολύ ενδιαφέρουσα είδηση (από gazzetta.gr)
«Φωτιά» έβαλε στα τηλεοπτικά δικαιώματα η Κάρεν Μέρφι, ιδιοκτήτρια παμπ στο Πόρτσμουθ, αφού είναι πιθανό να δικαιωθεί από τα ευρωπαϊκά δικαστήρια για την μετάδοση αγώνων σε παμπ από συνδρομητικά κανάλια άλλων χωρών!
Τα… λεφτά για το βρετανικό συνδρομητικό κανάλι «BskyB» ήταν πολλά, και η Κάρεν Μέρφι , ιδιοκτήτρια παμπ στο Πόρτσμουθ, σκέφτηκε έναν… οικονομικό τρόπο για να προβάλλει στο μαγαζί της ματς της Πρέμιερ Λιγκ. Έτσι, πλήρωσε συνδρομή στο ελληνικό συνδρομητικό κανάλι «Nova», και με τρόπο αυτό εξοικονόμησε αρκετά χρήματα.
Ωστόσο, το γεγονός αυτό… τρέλανε τους ιθύνοντες του καναλιού και έπειτα από καταγγελία η Κάρεν Μέρφι πλήρωσε 8000 λίρες. Όμως δεν το έβαλε κάτω, προσέφυγε στα ευρωπαϊκά δικαστήρια και περιμένει… θετική απόφαση για την ίδια ως το τέλος του χρόνου. Από πού πηγάζει; Από το γεγονός πως μια από τους γενικούς εισαγγελείς του ευρωπαϊκού δικαστηρίου, η Ζουλιέν Κοκότ, εισηγήθηκε υπέρ της μετάδοσης αγώνων σε παμπ από συνδρομητικά κανάλια άλλων χωρών…
Η Κάρεν Μέρφι αποφασισμένη να «πολεμήσει» ως το τέλος τόνισε: «Νομίζω ότι είναι μια άπληστη ιδιωτική εταιρεία που προσπαθεί να υπαγορεύσει στους μικρούς ανθρώπους τι μπορούν να κάνουν και τι όχι, αποκλειστικά για το κέρδος…». Αν τελικώς κερδίσει την υπόθεση, τότε είναι σίγουρο πως έρθουν τα πάνω-κάτω στην αγορά των τηλεοπτικών δικαιωμάτων σε όλη την ήπειρο!

treli@ris
04-02-11, 00:47
Φιλαρακι μου ειδε το ΠΑΟΚ-Ολυμπιακος σε καφενειο , σε δορυφορικο καναλι που εγραφε ΑΝΤ1.Και με ελληνικη μεταδοση!

Aυτο κανονικα απαγορευεται. Ο ant1 europe ειναι διαθεσιμος εκτος Ελλαδας & Κυπρου αποκλειστικα στα δικτυα της Γερμανιας, Γαλλιας και Αγγλιας. Επισης, δε ξεκλειδωνει με απλο δεκτη.

Εχει παρει βεβαια τα δικαιωματα για τους αγωνες Κυπελλου Ελλαδας οπως επισης κι αλλα 2-3 δικτυα εκτος OTE.

singara
04-02-11, 13:37
Παιδιά έχουμε κάνα νέο για το δορυφορικού
πακέτο?
παιδιά ξέρουμε οτι το έχουμε ξαναπεί αλλά το conn x πάσχει στο κανάλι ταινιών
μπορεί
να δημιουργήσει ένα δικό του και να δείχνει αυτά που είναι στο φιλμ club.η κατι τέτοιο τελοσπαντων
και κάπως να διορθώσει της χρεώσεις στο filmexpess
το θεωρώ τραγικό να πληρώνω μόνο για 24 ώρες 3 ευρώ τι φορά για iron man 2
ενώ στο αντίστοιχο βιντεοκλάμπ της γειτονίας μου με χρεώνει 2,30 το blu-ray
παρακαλώ...χρειάζεται καναλάκια πιο πολλά έχει επικεντρωθεί στα αθλητικά και τα υπόλοιπα τα έχει λίγο γράψει
γιατί καλή η Μπάλτσα και γω την χαζεύω αλλά πόσοι μπάλα θα δεις μέσα στην μέρα..
περιμένω να δω τι θα γίνει και με δορυφορικό και μετά θα αποφασίσω αν το κρατήσω η αν θα το κόψω

soccermania
04-02-11, 14:54
Μεταδόσεις Παρασκευής:
19:00 ΕΝΕΡΓΚΙ ΚΟΤΜΠΟΥΣ - ΑΛΕΜΑΝΙΑ ΑΑΧΕΝ (Β' Γερμανίας)
19:15 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ (πόλο γυναικών από το sport+)
21:30 ΜΠΟΡΟΥΣΙΑ ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ - ΣΑΛΚΕ (Α' Γερμανίας)
21:45 ΡΕΤΖΙΝΑ - ΠΑΝΤΟΒΑ (Β' Ιταλίας)

pankostas
04-02-11, 15:37
Aυτο κανονικα απαγορευεται. Ο ant1 europe ειναι διαθεσιμος εκτος Ελλαδας & Κυπρου αποκλειστικα στα δικτυα της Γερμανιας, Γαλλιας και Αγγλιας. Επισης, δε ξεκλειδωνει με απλο δεκτη.

Εχει παρει βεβαια τα δικαιωματα για τους αγωνες Κυπελλου Ελλαδας οπως επισης κι αλλα 2-3 δικτυα εκτος OTE.

Η αληθεια ειναι οτι δεν ηξερα αυτες τις λεπτομερειες.Παντως το καφενειο σιγουρα εχει νομιμο Νοβα.Τωρα πως ξεκλειδωσαν ΑΝΤ1 ιδεα δεν εχω!

goku
04-02-11, 16:16
ποαιδιά έχω κάποιες ερωτήσεις για conn-x tv και είπα να μην ανοίγω άλλο θέμα, οπότε ρωτάω εδώ. Συχνώμη αν έχουν ξαναερωτηθεί οι ερωτήσεις μου αλλά αυτό το θέμα είναι αρκετά μεγάλο για να το διαβάσω όλο.

1) έχω παρατηρήσει ότι μερικές καινούριες τηλεοράσεις ή κάρτες tv υποστηρίζουν το DVB-C (το "C" από το "Cable" υποθέτω), αυτό το DVB-C τι είναι; έχει καμιά σχέση με την iptv γενικότερα; δηλαδή θα μπορώ να συνδέω την τηλεόραση ή την κάρτα tv στο ρούτερ και να βλέπω τα κανάλια conn-x;

2) υπάρχουν συγκεκριμένα ρουτεράκια που υποστηρίζουν conn-x ή δεν έχει σημασία ποιό θα έχεις; πχ εγώ που έχω το linksys wag200g μπορώ να συνδέσω τον αποκωδικοποιητή (ή την τηλεόραση ή την κάρτα tv αν ισχύει το ερώτημα 1) και να βλέπω τα κανάλια conn-x;

3) πέραν των αποκωδικοποιητών που δείνει ο ΟΤΕ κυκλοφορούν άλλοι στο εμπόριο; επίσης αν έχω 2 αποκωδικοποιητές και έχω επαρκές bandwidth (δες ερώτημα 4), θα μπορώ να έχω και τους 2 ταυτόχρονα ανοιχτούς;

4) πόσο bandwidth καταναλώνει το conn-x tv όταν έχεις ανοιχτό τον αποκωδικοποιητή; Αυτό επίσης υποθέτω ότι θα καταναλώνεται από το συνολικό bandwidth της γραμμής, πχ αν έχω γραμμή 2mbps και ο αποκωδικοποιητής τραβάει πχ το 1mbps, εγώ όταν κατεβάζω κάτι από το internet θα κατεβάζω με το άλλο 1 mbps, σωστά; αλλά θέλω αν γνωρίζει κάποιος, ποιό είναι το ακριβές bandwidth που καναναλώνεται από το conn-xtv. Και τέλος, αν κατεβάζω και εγώ κάτι από το internet, αυτό θα έχει επήπτωση στην ποιότητα της εικόνας; δηλαδή θα έχει σπασίματα, καθηστερίσεις και τέτοια;

soccermania
04-02-11, 16:45
Το βάρος στα ημιτελικά για Conn-X Tv
O τελικός του κυπέλλου Ελλάδας που θα γίνει στις 30 Απριλίου, θα μεταδοθεί τόσο από το Conn-X Tv, όσο και από ένα ελεύθερο κανάλι. Αυτός είναι και ο λόγος που το βάρος για το κανάλι του ΟΤΕ θα πέσει στους ημιτελικούς και κυρίως βέβαια στο μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ. Ακόμα δεν έχουν γίνει γνωστές οι ημερομηνίες των αγώνων, ωστόσο ήδη τα στελέχη του καναλιού έχουν έρθει σε επαφή με την ΕΠΟ προκειμένου να βρεθεί η καλύτερη δυνατή ημερομηνία, τόσο για το προϊόν, όσο φυσικά και για τις ομάδες και κυρίως για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος έχει και ευρωπαϊκές υποχρεώσεις.
Συγκεκριμένα, ο Δικέφαλος του Bορρά αντιμετωπίζει στις 17 και στις 22 Φλεβάρη την ΤΣΣΚΑ, για τους «32» του Europa League. Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι τα παιχνίδια με την ΑΕΚ θα γίνουν μετά τις δύο μάχες. Ίσως το ένα παιχνίδι να γίνει στο τέλος Φεβρουαρίου και ο επαναληπτικός τον Μάρτιο.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι το πρώτο παιχνίδι θα γίνει στην Αθήνα με γηπεδούχο την Ένωση και στο Conn-X Τv προγραμματίζουν από τώρα καλεσμένους και όλα όσα χρειάζονται για τα pre game και post game. Το conn-X, άλλωστε φέτος, βγήκε κερδισμένο με την επένδυσή του στο κύπελλο και θέλει να συνεχίσει τις μεταδόσεις σε υψηλό επίπεδο, προκειμένου να αυξήσει τους συνδρομητές του.
Στις 2 και στις 16 Μαρτίου θα διεξαχθούν οι ημιτελικοί αγώνες, ΑΕΚ-ΠΑΟΚ και Ατρόμητος-Ολυμπιακός Βόλου για το Κύπελλο Ελλάδας, όπως γνωστοποίησε η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία.
Οι πρώτοι αγώνες θα διεξαχθούν στις 2 Μαρτίου ΟΑΚΑ και Δημοτικό Περιστερίου αντίστοιχα και οι επαναληπτικοί σε Τούμπα και Πανθεσσαλικό στις 16 του ίδιου μήνα.
Το πρόγραμμα έχει ως εξής
1η Αγωνιστική
02/03/2011 (Δημ. Περιστερίου) 18:00 Ατρόμητος Αθ.-Ολυμπιακός Βόλου
02/03/2011 (ΟΑΚΑ) 21:00 ΑΕΚ-ΠΑΟΚ
2η Αγωνιστική
16/03/2011 (Πανθεσσαλικό) 18:00 Ολυμπιακός Βόλου-Ατρόμητος Αθ.
16/03/2011 (Τούμπας) 21:00 ΠΑΟΚ-ΑΕΚ
*Σε περίπτωση που ο ΠΑΟΚ προκριθεί στους «16» του Europa League και ευρωπαϊκές υποχρεώσεις στις 17/03/2011, ο αγώνας ΠΑΟΚ-ΑΕΚ θα οριστεί σε άλλη ημερομηνία (gazzetta.gr)

silegav
04-02-11, 23:04
Το conn-X, άλλωστε φέτος, βγήκε κερδισμένο με την επένδυσή του στο κύπελλο και θέλει να συνεχίσει τις μεταδόσεις σε υψηλό επίπεδο, προκειμένου να αυξήσει τους συνδρομητές του.

Αλήθεια, το connx tv πάει καλά γενικά ή περιμένουν όλοι το sat; Δεν ξέρω κόσμο να έχει βάλει connx tv και δεν ξέρω αν έχει τόσο μεγάλη αποδοχή από τον κόσμο.

treli@ris
04-02-11, 23:35
Εχει πανω-κατω 40Κ συνδρομητες

sexrazat
04-02-11, 23:43
Εχει πανω-κατω 40Κ συνδρομητες

Δεν έχω ασχοληθεί τελευταία με το θέμα αλλά στους πρώτους ημιτελικούς του κυπέλλου πριν από 15 μέρες θυμάμαι συνάδελφο τεχνικό υπεύθυνο του Conn-X TV που αναφερόταν ότι ευτυχώς όλα πήγαν ρολόι παρόλο που κάποια στιγμή ήταν σε λειτουργία ταυτόχρονα πάνω από 51000 δέκτες. Λογικά πρέει να είναι κάπου στις 55.000 - 60.000 χιλιάδες

treli@ris
05-02-11, 00:05
α εφτασε τοσους; εχω μεινει πισω !

darax
05-02-11, 01:01
Ανεβαίνει αργά και σταθερά σε συνδρομητές ..

soccermania
05-02-11, 13:37
Μεταδόσεις Σαββάτου:
14:00 ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ - ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ (Β' Γερμανίας)
15:00 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (χάντμπολ από το sport+)
16:00 ΓΚΡΟΣΕΤΟ - ΝΟΒΑΡΑ (Β' Ιταλίας)
16:30 ΚΟΛΩΝΙΑ - ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ (Α' Γερμανίας)
19:00 ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ - ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΧΙΧΟΝ (Α' Ισπανίας)
19:00 ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ - ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ (Α' Ιταλίας)
19:30 ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ - ΣΤΟΥΤΓΑΡΔΗ (Α' Γερμανίας)
21:00 ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ - ΛΕΒΑΝΤΕ (Α' Ισπανίας)
21:45 ΚΑΛΙΑΡΙ - ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ (Α' Ιταλίας)

a.libe
05-02-11, 16:03
θελω να κανω 1-2 ερωτησεις σχετικα με την tv ως προιον......
αυτη την στιγμη στο πατρικο μου εχω το πακετο των 45,5 ευρω -2,5 ευρω αν πληρωσω τον λογαριασμο μεσω e-bill....
τον επομενο χρονο θα μετακομισω σε νεο σπιτι και θα μεταφερω την adsl συνδεση στο νεο σπιτι μαζι με tv που θελω να βαλω και θα αφησω στο πατρικο μονο τα απεριοριστα+60 κινητα=30.5 ευρω(ολα ειναι στο ονομα μου)....
με τα μεχρι τωρα δεδομενα ρωταω τα εξης.....
με το πακετο των 180 λεπτων+20 κινητα+2Mbs+tv μπορω να κανω στη συνεχεια αναβαθμιση της ταχυτητας μου σε 24???ρωταω γιατι λογω κινητου δεν με ενδιαφερουν οι κλησεις μα με ενδιαφερει η 24αρα συνδεση....δηλ να παρω το προγραμμα αυτο και στην συνεχεια μετα απο καποιο χρονικο διαστημα να κανω αναβαθμιση της ταχυτητας στο υπαρχον προγραμμααπο 2 σε 24?

μια δευτερη ερωτηση ειναι παραθετοντας τα στατιστικα μου να μου πει καποιος ειδικος πως τα κρινει

SNR Margin Down/Up(dB) 8.3 / 9.3
Attenuation Down/Up(dB) 19.9 / 9.6
Power Down/Up(dBm) 18.9 / 10.3
CRC Down/Up 649 / 5
FEC Down/Up 325 / 0
HEC Down/Up 1344 / 0 ADSL State Show Time
Data Path Fast
Operation Mode G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 15480 / 945
Bandwidth Down/Up(kbps) 14010 / 965

σε speedtest.net μου βγαζει συνηθως 12,18 download-0.8 upload και 13-15 pings
ευχαριστω

sdikr
05-02-11, 16:09
ποαιδιά έχω κάποιες ερωτήσεις για conn-x tv και είπα να μην ανοίγω άλλο θέμα, οπότε ρωτάω εδώ. Συχνώμη αν έχουν ξαναερωτηθεί οι ερωτήσεις μου αλλά αυτό το θέμα είναι αρκετά μεγάλο για να το διαβάσω όλο.

1) έχω παρατηρήσει ότι μερικές καινούριες τηλεοράσεις ή κάρτες tv υποστηρίζουν το DVB-C (το "C" από το "Cable" υποθέτω), αυτό το DVB-C τι είναι; έχει καμιά σχέση με την iptv γενικότερα; δηλαδή θα μπορώ να συνδέω την τηλεόραση ή την κάρτα tv στο ρούτερ και να βλέπω τα κανάλια conn-x;

2) υπάρχουν συγκεκριμένα ρουτεράκια που υποστηρίζουν conn-x ή δεν έχει σημασία ποιό θα έχεις; πχ εγώ που έχω το linksys wag200g μπορώ να συνδέσω τον αποκωδικοποιητή (ή την τηλεόραση ή την κάρτα tv αν ισχύει το ερώτημα 1) και να βλέπω τα κανάλια conn-x;

3) πέραν των αποκωδικοποιητών που δείνει ο ΟΤΕ κυκλοφορούν άλλοι στο εμπόριο; επίσης αν έχω 2 αποκωδικοποιητές και έχω επαρκές bandwidth (δες ερώτημα 4), θα μπορώ να έχω και τους 2 ταυτόχρονα ανοιχτούς;

4) πόσο bandwidth καταναλώνει το conn-x tv όταν έχεις ανοιχτό τον αποκωδικοποιητή; Αυτό επίσης υποθέτω ότι θα καταναλώνεται από το συνολικό bandwidth της γραμμής, πχ αν έχω γραμμή 2mbps και ο αποκωδικοποιητής τραβάει πχ το 1mbps, εγώ όταν κατεβάζω κάτι από το internet θα κατεβάζω με το άλλο 1 mbps, σωστά; αλλά θέλω αν γνωρίζει κάποιος, ποιό είναι το ακριβές bandwidth που καναναλώνεται από το conn-xtv. Και τέλος, αν κατεβάζω και εγώ κάτι από το internet, αυτό θα έχει επήπτωση στην ποιότητα της εικόνας; δηλαδή θα έχει σπασίματα, καθηστερίσεις και τέτοια;


1) Είναι διαφορετικό πρότυπο που θα το δείς μόνο σε χώρες με καλωδιακή cable
2) είναι συγκεκριμένα, αυτά που δίνει ο ΟΤΕ, (sagem, bautek, thomson) και μερικά που μπορείς να τα κάνεις να παίξουν (usr, draytek, asus) τα Linksys δεν παίζουν
3) όχι μόνο με αυτούς που δίνει ο ΟΤΕ
4) περίπου 4 mbps όταν βλέπεις, αν έχεις 2αρα σου κάνουν την γραμμή εως 24 (αλλά το internet παραμένει στα 2), έσυ έχεις κανονικά τα 2

Rietveld
05-02-11, 17:29
Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις για το connx-tv!

Εγώ αυτή την στιγμή έχω την υπηρεσία του οτε με τα 24mbps και απεριόριστο χρόνο σε τηλεφωνα την οποια είχα ενεργοποιήσει πριν κάνα χρόνο και πληρώνω περίπου 120e το δίμηνο!

Το ερώτημα μου είναι το εξής γίνετε να πάρω το πακέτο του oteshop που δίνει 24mbps απεριόριστα τηλεφωνα και 60 λεπτά προς κινητά κ connex-tv για 60e το μηνα? επίσης δίνει δώρο και modem router αλλα και αποκωδικοποιητή!

Η δεν γίνετε επειδή ήδη έχω σύνδεση και πρόγραμμα στον οτε?

Με λίγο λόγια γίνετε η αναβάθμιση τις υπηρεσίας? Θα ισχύουν και τα δώρα ?

Επίσης κάτι ακόμα! Η τιμή που λέει 60e το μηνα είναι για το πακέτο και το πάγιο έτσι? Δηλαδή θα είναι 120e το δίμηνο ο λογαριασμός?

ευχαριστώ!

karetsos
05-02-11, 18:51
Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις για το connx-tv!

Εγώ αυτή την στιγμή έχω την υπηρεσία του οτε με τα 24mbps και απεριόριστο χρόνο σε τηλεφωνα την οποια είχα ενεργοποιήσει πριν κάνα χρόνο και πληρώνω περίπου 120e το δίμηνο!

Το ερώτημα μου είναι το εξής γίνετε να πάρω το πακέτο του oteshop που δίνει 24mbps απεριόριστα τηλεφωνα και 60 λεπτά προς κινητά κ connex-tv για 60e το μηνα? επίσης δίνει δώρο και modem router αλλα και αποκωδικοποιητή!

Η δεν γίνετε επειδή ήδη έχω σύνδεση και πρόγραμμα στον οτε?

Με λίγο λόγια γίνετε η αναβάθμιση τις υπηρεσίας? Θα ισχύουν και τα δώρα ?

Επίσης κάτι ακόμα! Η τιμή που λέει 60e το μηνα είναι για το πακέτο και το πάγιο έτσι? Δηλαδή θα είναι 120e το δίμηνο ο λογαριασμός?

ευχαριστώ!

αν πας στο πακέτο DP24 + TV (45,5 + 15 €) από αυτό που είσαι τώρα (μπορείς να πας όποτε θέλεις), δικαιούσαι σίγουρα δωρεάν τον αποκωδικοποιητή (όσο ισχύει η προσφορά για δωρεάν) ενώ αν έχεις ήδη ασύρματο ρούτερ STB, δεν δικαιούσαι ξανά καινούργιο.

edit: η τιμή φυσικά περιλαμβάνει και το πάγιο...

Rietveld
05-02-11, 19:09
Μια ερωτησούλα ακόμα!

Εμενα γιατί μου έρχεται ο λογαριασμός 120e το δίμηνο εφόσον η το πακέτο που έχω είναι για 45e τον μηνα?
Κανονικά δεν θα έπρεπε να μου ερχόταν 90? Είναι επειδή ήταν παλιά η τιμή του πακέτου τόσο?

Εγώ είχα ενεργοποίηση το πακέτο πριν περίπου 1 με 2 χρονια! Λογικά απλά κρατήσανε την ίδια τιμή του τότε και δεν μου αλλάξανε την τιμή προς τα κάτω..

Οποτε αν ισχύει αυτό μπορώ η να πάω και να πω να μου κάνουνε αλλαγή τις τιμής που πληρώνω η να βάλω connx-tv σωστά?

Και μου είχαν δώσει ένα modem ασύρματο τότε εμενα οποτε λογικά δικαιούμαι και το modem router από την προσφορα.

karetsos
05-02-11, 19:17
κοίτα να δεις, αν αλλάξεις τώρα πακέτο και πας στο νέο DP24 με 45,5 €/μηνα δεσμεύεσαι για ένα χρόνο, οπότε δεν μπορούνε να στο πάνε μόνοι τους (γι'αυτό δεν έχει μειωθεί το πάγιό σου) αλλά δεν παίρνεις δωρεάν ρούτερ απλά από την αλλαγή πακέτου.

παράλληλα με αυτήν την μετατροπή μπορείς αν θέλεις να προσθέσεις και Conn-x TV (δέσμευση για έναν χρόνο επίσης) με άλλα 15 €/μήνα (οπότε και δικαιούσαι και αποκωδικοποιητή και αν το ρούτερ σου είναι παλιό δικαιούσαι και ρούτερ)

emeliss
05-02-11, 19:18
Εγώ είχα ενεργοποίηση το πακέτο πριν περίπου 1 με 2 χρονια!
Πιθανότατα δεν έχεις την υπηρεσία "Conn-x 24 Mbps + Απεριόριστες αστικές & υπεραστικές κλήσεις + 60' κλήσεις προς κινητά" που είναι το πακέτο στην τιμή των 45 ευρώ αλλά ξεχωριστά τις υπηρεσίες που η τιμή τους έβγαινε αρκετά πιο ψηλά.

Πάρε την Δευτέρα ένα τηλέφωνο στο 13888 να το επιβεβαιώσεις.

phanispal
05-02-11, 20:29
Όπως ρώτησα και εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=448663), θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει συμβατός 3d party αποκωδικοποιητής για το Conn-X TV.
Είτε για να αλλάξω το σάπιο Pirelli, είτε για να τον έχω ως δεύτερο ώστε να βλέπω διαφορετικό πρόγραμμα σε 2 τηλεοράσεις (εάν τελικά είναι εφικτό).

Ο sdikr έκανε λόγο για κάποια Usr, Draytek, Asus, κάτι που σίγουρα βοηθάει αρχικά.
Για ποια μοντέλα να κοιτάξουμε όμως;

Και εν τέλει, γίνεται με ένα switch στην STB να έχουμε 2 αποκωδικοποιητές, ή πρέπει να καταφύγουμε σε «μαϊμουδιές» όπως εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=264576);

emeliss
05-02-11, 21:59
Αποκωδικοποιητή θα πάρεις μόνο από τον ΟΤΕ. Ο sdikr σου έγραψε για ρούτερ. Μπορείς να πάρεις όποιο ρούτερ θες αν νομίζεις πως θα μπορέσεις να το ρυθμίσεις.

soccermania
06-02-11, 12:40
Μεταδόσεις Κυριακής:
13:30 ΜΠΟΛΟΝΙΑ - ΚΑΤΑΝΙΑ (Α' Ιταλίας)
14:30 ΜΠΟΧΟΥΜ - ΟΜΠΕΡΧΑΟΥΖΕΝ (Β' Γερμανίας)
16:00 ΤΖΕΝΟΑ - ΜΙΛΑΝ (Α' Ιταλίας)
16:30 ΝΑΠΟΛΙ - ΤΣΕΖΕΝΑ (Α' Ιταλίας)
16:30 ΑΜΒΟΥΡΓΟ - ΣΑΙΝΤ ΠΑΟΥΛΙ (Α' Ισπανίας) (πιθανή αναβολή λόγω καιρού)
18:00 ΣΕΒΙΛΛΗ - ΜΑΛΑΓΑ (Α' Ισπανίας)
18:30 ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ - ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ (Α' Γερμανίας)
20:00 ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ (Α' Ισπανίας)
21:45 ΙΝΤΕΡ - ΡΟΜΑ (Α' Ιταλίας)
22:00 ΒΑΛΕΝΘΙΑ-ΧΕΡΚΟΥΛΕΣ ΑΛΙΚΑΝΤΕ (Α' Ισπανίας)
22:45 ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ - ΧΙΛΗ (κύπελλο ν.αμερικής ελπίδων από το eurosport2)

phanispal
06-02-11, 14:00
Αποκωδικοποιητή θα πάρεις μόνο από τον ΟΤΕ. Ο sdikr σου έγραψε για ρούτερ. Μπορείς να πάρεις όποιο ρούτερ θες αν νομίζεις πως θα μπορέσεις να το ρυθμίσεις.

Ωραία, τότε μπορώ να πάω κατευθείαν για τον Pirelli ΗΥ 2600-OT δίνοντας απλά 49.90€;
Απ' την απάντησή σου γίνεται αντιληπτό ότι κανένας άλλος αποκωδικοποιητής δεν είναι συμβατός, παρά μόνο όσοι δίνει ο ΟΤΕ.
Να πω ότι προς το παρόν έχω τον Pirelli ΗΥ 2000-OT που έδινε δωρεάν με κάθε νέο συμβόλαιο.

Υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει με switch στην STB του Thomson TG585v7 να καταφέρει να παίξει με 2 αποκωδικοποιητές, έστω και ίδιους;

nassos1784
06-02-11, 23:37
ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΚΑΛΩΔΙΟ HDMI ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΤΟΝ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΤΗ (PIRELLI) ΜΕ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ(LGLE3300)

phanispal
07-02-11, 13:20
Το φθηνότερο που θα βρεις.

soccermania
07-02-11, 14:55
Μεταδόσεις Δευτέρας:
17:15 ΑΕΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (βόλευ γυναικών από το sport+)
19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ (Β' Εθνική)
21:15 ΜΟΝΑΧΟ 1860 - ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΝΤΙΣΕΛΝΤΟΡΦ (Β' Γερμανίας)
21:45 ΛΙΒΟΡΝΟ - ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ (Β' Ιταλίας)
02:00 ΓΟΥΕΣΤ ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ - ΠΙΤΣΜΠΟΥΡΓΚ (ncaa κολεγιακό μπάσκετ από το espn-america)
04:00 ΚΑΝΣΑΣ - ΜΙΖΟΥΡΙ (ncaa κολεγιακό μπάσκετ από το espn-america)

@ ADSLgr.com All rights reserved.