PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

ddjpp
07-02-09, 22:09
δεν είναι όμως για σκληρό ή usb stick ;)

Aν θέλουμε να κάνουμε εγγραφές πρέρει να ζητήσουμε αντικατάσταση με Tilgin που έχει και σκληρό.
Γίνεται αντικατάσταση αλλά με κάποια επιβάρυνση αν δεν κάνω λάθος.

κανονικά αυτοί πρέπει να μας τα αντικαταστήσουν... ΤΣΑΜΠΑ :mad:

dimple
07-02-09, 22:20
κανονικά αυτοί πρέπει να μας τα αντικαταστήσουν... ΤΣΑΜΠΑ :mad:
Έχεις κάποιο επιχείρημα για το "ΤΣΑΜΠΑ";

ddjpp
07-02-09, 22:30
όπως μου δώσανε "τσάμπα" και αυτό που έχω τώρα, άλλαξαν εξοπλισμό και εμείς που το πήραμε από τους πρώτους δεν θα έχουμε αυτή την δυνατότητα?

Tem
08-02-09, 10:26
όπως μου δώσανε "τσάμπα" και αυτό που έχω τώρα, άλλαξαν εξοπλισμό και εμείς που το πήραμε από τους πρώτους δεν θα έχουμε αυτή την δυνατότητα?
αν δεν κάνω λάθος οι νέοι συνδρομητές που θα επιλέγουν τον αποκωδικοποιητή με σκληρό θα πληρώνουν κάποιο ποσό. Οσοι επιλέγουν το απλό Tilgin χωρίς σκληρό δεν θα πληρώνουν.

john84
08-02-09, 12:04
κανονικά αυτοί πρέπει να μας τα αντικαταστήσουν... ΤΣΑΜΠΑ :mad:

οχι δεν πρεπει γιατι εχεις ενταχθει σαν δοκιμαστικος εμπορικος χρηστης και γιατι και στην κανονικη διαθεση απο Δευτερα θα δινεται STB χωρις δισκο Δωρεαν.Για να αποκτησουμε ολοι το STB με δισκο θα πρεπει αν παραγγηλουμε καινουριο στο 134 και να χρεωθουμε 99 ευρω.Παντος δεδομενου οτι η επιλογη εγγραφης περιοριζεται μονο στα καναλια και σε τπτ αλλο καλυτερα καποιος να παρει εξωτερικο PVR και να το συνδεσει στο 2ο Scart να μπορει να γραφει τα παντα και σε πειπτωση που διακοψει την υπηρεσια να μην του μεινει ενα STB με hdd αχρηστο.Τουλαχιστον το PVR μπορει να το χρισημοποιησει παντου. Παντως οσοι εχουν καρτα TV στον υπολογιστη τους και εχουν σεταρει το STB εκει πανω ειναι πιο τυχεροι αφου κανουν εγγραφη κατευθειαν στο PC ;):p

imcan
09-02-09, 00:50
Τα τραγουδια όμως που πήγαν;;;

Έρχονται μέσα στις επόμενες μέρες.....

........Auto merged post: imcan πρόσθεσε 2 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Αφου βαρέθηκα να περιμένω για αντικατάστηση του τηλεχειριστηρίου το πήγα σε μαγαζί με ηλεκτρονικά και το έφτιαξα!!!
Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι πάρα πολυ καλές!
Το μόνο μείον είναι ότι έχω 24άρα γραμμή και συγχρονίζω στα 7.... Με iptv να παίζει πέφτω στα 3. Αρα download + iptv δεν μπορούν ταυτόχρονα... Ωστόσο με αποζημιώνει το γεγονός ότι δεν έχω ούτε μία αποσύνδεση ή κόλημα στον ήχο ή εικόνα... Όποτε για 10Ε το μήνα είναι τέλεια.
Ξέρετε αν θα μπει κανα hd κανάλι? Τότε θα ήταν παραπάνω από τέλεια...

HD κανάλι δεν προβλέπεται σύντομα....βασικά λόγω δικαιωμάτων ....για HD ταινίες κάτι γίνεται. Άκουσα ότι θα ξεκινήσουν σύντομα δοκιμές.

arj
09-02-09, 01:02
Έρχονται μέσα στις επόμενες μέρες......

Και καποιο μουσικό κανάλι θα ήταν ενδιαφέρον...

imcan
09-02-09, 01:18
Εντάξει, ο καθένας μπορεί να έχει την άποψή του. Κι εμείς καλοπροαίρετοι είμαστε. Δεν έχουμε εμπάθεια με τον ΟΤΕ, αφού αυτόν διαλέξαμε (εγώ τουλάχιστον). Αλλά, κατ'εμέ, πρέπει ο ΟΤΕ να κάνει τα εξής για να έχει τύχη το conn-xtv:
1. Ελληνική γλώσσα στα κανάλια, ιδίως στα ντοκιμαντέρ. Τί πάει να πει "να ξέρω Αγγλικά"?

Ελληνικά δεν υπάρχουν διαθέσιμα για τα περισσότερα κανάλια. Αν μπει στον κόπο να μεταγλωτίσει κανείς όλα τα προγράμματα ξερετε πόσο κοστιζει ?? Πάντως άν το σκέφτεται κανεις να στήσει μια μπίζνα μεταγλώτισης έχει καλό χρήμα

2. Να περιληφθούν όλα τα ιδιωτικά (όχι εντελώς απαραίτητο, αλλά θα είναι καλό για πολύ κόσμο που δεν έχει σωστό σήμα κεραίας)

Απότι ξέρω το κυνηγάνε...αλλά οι καναλάρχες ζητάνε τ' αντερά τους. Πάντως ο ΣΚΑΙ θα πέξει σύντομα

3. Έστω ΕΝΑ σοβαρό μουσικό κανάλι

Έρχονται 2 σύντομα

4. Το Conn-x Sports πρέπει να αποκτήσει περιεχόμενο της προκοπής. Καλό το coppa Italia και τελείως αδιάφορο το Πορτογαλικό πρωτάθλημα (το έδειχνε και το sport+ πέρυσι και έμεινε στα αζήτητα). Από άλλα αθλήματα ελάχιστα έως καθόλου πράγματα β'διαλογής δείχνει.

Τώρα μιλάς για πολλά λεφτά !!!!!

5. Το συνδρομητικό σκουπιδο-club είναι για γέλια. Ας το καταργήσουν κι ας βάλουν ένα κανάλι που να έχει στο πρόγραμμα ταινίες (όχι μπάζα). Αλλιώς πρέπει να το σχεδιάσουν από την αρχή. Αποκλείεται να πουλήσει αυτό το πράγμα.

Εκτός και έχεις παιδιά ....τρελλένονται τα πιτσιρίκια, η κόρη μου το βλέπει όλη την ώρα..

6. Υπηρεσία τύπου on-rec που, ειλικρινά, την ζηλεύω.

Δυστυχώς το on-rec είναι παράνομο...και η ΟΝ παράνομα το δίνει. Ο ΟΤΕ δυστυχώς δεν μπορεί να μπει σ'αυτό το τρυπάκι γιατί η ΕΕΤΤ το ΕΣΡ κλπ καραδωκούν.

7. Το κόστος ενοικίασης είναι αρκετά υψηλό (με 3 ευρώ βλέπεις δυο ταινίες από το video club της γειτονιάς που έχει και περισσότερες επιλογές)

Έχεις δίκιο, αλλά δεν χρειάζεται να το κουνήσεις από τον καναπέ σου. Άσε που γλιτώνεις επιστροφές, έξτρα χρεώσεις κλπ

Αν το περιεχόμενο ήταν πολύ καλό, λίγο θα μας πείραζε η απώλεια bandwidth... Τώρα όμως μοιάζει να είμαστε και κερατάδες και δαρμένοι.

Έχω βάσιμες πληροφορίες ότι ο ΟΤΕ θα χαλαρώσει τη πολιτική του με το SNR ....μετά από το κράξιμο που έφαγε....και θα "επιστρέψει" λίγο από το bw που χάσαμε. Υπομονή ...

........Auto merged post: imcan πρόσθεσε 8 λεπτά και 8 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ούτε με format σε EXT3fs βλάπει τον δίσκο, οπότε το usb είναι άχρηστο, αχρηστεύοντας εν ολίγοις μεγάλο κομάτι της λογικής του IPTV (για ποιο λόγο να βλέπω τα ελέυθερα κανάλια από εκεί ας πούμε, αν δεν έχω την δυνατότητα του pause κλπ - και μην ακούσω περί περιοχών που δεν "πιάνουν", γιατί καλώς ή κακώς η μεγάλη μάζα των δυνητικών πελατών είναι στα μεγάλα αστικά κέντρα).

Εχω υποστηρίξει τον ΟΤΕ σε πολλές συζητήσεις στον δικό μου μικρόκοσμο, αλλά σε αυτό είναι φάουλ πέρα για πέρα. ΟΚ, έχασα 2 mbit από την σύνδεσή μου, πάει στο διάολο, δεν τρέχει και τίποτα το ιδιαίτερο, άσε που μπορεί να διορθωθεί. Αλλά γιατί να μην έχω το full potential του μηχανήματος που μου παρέδωσαν;

Αλήθεια ρε παιδιά, manual για το tilgin mood 400-020 υπάρχει πουθενά, ώστε να δούμε με ποια λογική υπάρχει το usb host και σε τι μπορεί να χρησιμοποιηθεί μπας και κράζουμε άδικα;

Ρε παιδιά τα USB τα κλειδώνουν οι STB vendors (το έχω δει και με το motorola της HOL) και τα χρησιμοποιούν μόνο για διαγνωστικά . Αλλά ακόμα και αν αποκτήσεις πρόσβαση στο USB τι σκοπεύεις να κάνεις?? Λέτε να το αφήναν έστι να κάνει ο καθένας ότι θέλει.
Για να βάλεις εξωτερικό σκληρό πρέπει να στο επιτρέπει το firmware του STB, πράγμα πολύ χλωμό. Αν το υποστήριζε θα έδινε και ο ΟΤΕ εξωτερικούς δίσκους

........Auto merged post: imcan πρόσθεσε 1 λεπτά και 17 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ούτε με format σε EXT3fs βλάπει τον δίσκο, οπότε το usb είναι άχρηστο, αχρηστεύοντας εν ολίγοις μεγάλο κομάτι της λογικής του IPTV (για ποιο λόγο να βλέπω τα ελέυθερα κανάλια από εκεί ας πούμε, αν δεν έχω την δυνατότητα του pause κλπ - και μην ακούσω περί περιοχών που δεν "πιάνουν", γιατί καλώς ή κακώς η μεγάλη μάζα των δυνητικών πελατών είναι στα μεγάλα αστικά κέντρα).

Εχω υποστηρίξει τον ΟΤΕ σε πολλές συζητήσεις στον δικό μου μικρόκοσμο, αλλά σε αυτό είναι φάουλ πέρα για πέρα. ΟΚ, έχασα 2 mbit από την σύνδεσή μου, πάει στο διάολο, δεν τρέχει και τίποτα το ιδιαίτερο, άσε που μπορεί να διορθωθεί. Αλλά γιατί να μην έχω το full potential του μηχανήματος που μου παρέδωσαν;

Αλήθεια ρε παιδιά, manual για το tilgin mood 400-020 υπάρχει πουθενά, ώστε να δούμε με ποια λογική υπάρχει το usb host και σε τι μπορεί να χρησιμοποιηθεί μπας και κράζουμε άδικα;

Ρε παιδιά τα USB τα κλειδώνουν οι STB vendors (το έχω δει και με το motorola της HOL) και τα χρησιμοποιούν μόνο για διαγνωστικά . Αλλά ακόμα και αν αποκτήσεις πρόσβαση στο USB τι σκοπεύεις να κάνεις?? Λέτε να το αφήναν έστι να κάνει ο καθένας ότι θέλει.
Για να βάλεις εξωτερικό σκληρό πρέπει να στο επιτρέπει το firmware του STB, πράγμα πολύ χλωμό. Αν το υποστήριζε θα έδινε και ο ΟΤΕ εξωτερικούς δίσκους

arj
09-02-09, 01:20
6. Υπηρεσία τύπου on-rec που, ειλικρινά, την ζηλεύω.

Δυστυχώς το on-rec είναι παράνομο...και η ΟΝ παράνομα το δίνει. Ο ΟΤΕ δυστυχώς δεν μπορεί να μπει σ'αυτό το τρυπάκι γιατί η ΕΕΤΤ το ΕΣΡ κλπ καραδωκούν.

Kαι γιατί παρακαλώ είναι παράνομο?
Και γιατί δεν έχει κάνει κάτι η ΕΕΤΤ ή η όποια ΕΕΤΤ?

imcan
09-02-09, 01:32
Αλήθεια, με ποιά λογική είναι κλειδωμένη η usb? Για να "αναγκαστούν" οι κάτοχοι του παλιού εξοπλισμού να πληρώσουν για αναβάθμιση σε συσκευή με σκληρό δίσκο? Λέω...

Πάντως, αν δεν το παλέψουν εκεί στον ΟΤΕ, έτσι που πάει θα είναι μεγάλο βατερλώ το conn-xtv...

Και μια ερώτηση. Είναι κάποιες φορές που ένα-δύο κανάλια δεν παίζουν (μαυρη μαυρίλα) για κάμποση ώρα. Τυχαία κανάλια κάθε φορά. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο φίλο αυτό?

Όπως είπα το USB είναι μόνο για διαγνωστικές πληροφορίες. Ακόμα και στο STB με τον σκληρό είναι κλειδωμένο.

Για τη μαυρίλα ....μάλλον οφείλεται σε καμιά γενική διακοπή από δορυφόρο

........Auto merged post: imcan πρόσθεσε 9 λεπτά και 25 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Kαι γιατί παρακαλώ είναι παράνομο?
Και γιατί δεν έχει κάνει κάτι η ΕΕΤΤ ή η όποια ΕΕΤΤ?

Γιατί τα κανάλια παίρνουν τα δικαιώματα για την αναμεταδωση μιας ταινίας / αγώνα για συγκεκριμένη χρονική στιγμή ή για συγκεκριμένο αριθμό επαναλήψεων.
Τώρα γιατί δεν έχουν κάνει κάτι με την ΟΝ ...άντε ρώτα τους.
Μάλλον γιατί το νομικό πλαίσιο για το IPTV στην Ελλάδα (και όχι μόνο) δεν είναι ακόμα ξεκάθαρο. Πάντως και σε άλλες χώρες υπάρχει θέμα

GeorgeSot
09-02-09, 14:50
Λοιπον απο σημερα εχουμε και νεα καναλια...εχουμε και λεμε
προσθεθηκαν τα
national geo music
world fashion
Deutshe welle
France 24 fr στα γαλλικα δλδ
Al jazeera Ar
Russia Today
Συνολο 31

Αντε σιγα σιγα να μπουνε και αλλα +τα υπολοιπα ελληνικα(που εχουν κολλησει και δεν τα βαζουν????)

panosgon
09-02-09, 14:56
Σημερα μπήκαν νέα κανάλια:
Nat Geo Music, World Fashion, Deutsche Welle, France 24 Fr, Al Jazeera Ar, Russia Today.
Καλοδεχούμενα και περιμενουμε κι άλλα.
Προσωπικά πρότεινα στους αρμόδιους και το Motors tv. Μου είπαν ό, τι προτάσεις έχουμε είναι καλοδεχούμενες στο noc@otenet.gr

........Auto merged post: panosgon πρόσθεσε 1 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Φίλε Chef_George με πρόλαβες για λίγα δεύτερα! :)

Soti
09-02-09, 16:49
Παιδιά, ήθελα να ρωτήσω το εξής. Οι περισσότερες αναφορές που διαβάζω σε αυτό το Θέμα γίνονται από συνδρομητές Conn-X στην ταχύτητα των 24mbps. Υπάρχει κάποιος που είναι στα 8mbps να μας πει τις απώλειες στην ταχύτητά του και την κατάσταση της σύνδεσής του μετά την εγγραφή στο Conn-X TV;

mmoukiou
09-02-09, 17:43
Σίγουρα το κόστος για ένα αθλητικό κανάλι ή για μεταγλώττιση είναι υψηλό. Αυτό όμως τί σημαίνει? Ότι φτιάχνουμε ένα κανάλι (πχ το connx sports), όπως-όπως για να λέμε πως υπάρχει? Και δεν βάζουμε περιεχόμενο γιατί έχει κόστος? Την προχειρότητα του εν λόγω καναλιού την δέχομαι μόνο γιατί είναι σε δοκιμαστκή φάση ακόμα. Σε λίγους μήνες, αν είναι το ίδιο, θα είναι για πέταμα... Η μεταγλώττιση πάλι, δεν ξέρω αν έχει τόσο απαγορευτικό κόστος. Η nova ας πούμε πώς μπορεί να έχει υποτιτλισμένα τα περισσότερα κανάλια της? Και μην μου πείτε πως η nova ζητάει 60 ευρώ το μήνα. Αναλογικά αν το πάρουμε σε σχέση με τον ΟΤΕ, ίσως και λίγο αυθαίρετα γιατί είναι άλλο πράγμα η iptv, τα 15 ευρώ που θα ζητάει ο ΟΤΕ το μήνα για περιεχόμενο που δεν είναι ούτε το 1/10 από αυτό της nova είναι πολλά...

........Auto merged post: mmoukiou πρόσθεσε 36 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Όπως είπα το USB είναι μόνο για διαγνωστικές πληροφορίες. Ακόμα και στο STB με τον σκληρό είναι κλειδωμένο.

Για τη μαυρίλα ....μάλλον οφείλεται σε καμιά γενική διακοπή από δορυφόρο

........Auto merged post: imcan πρόσθεσε 9 λεπτά και 25 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Γιατί τα κανάλια παίρνουν τα δικαιώματα για την αναμεταδωση μιας ταινίας / αγώνα για συγκεκριμένη χρονική στιγμή ή για συγκεκριμένο αριθμό επαναλήψεων.
Τώρα γιατί δεν έχουν κάνει κάτι με την ΟΝ ...άντε ρώτα τους.
Μάλλον γιατί το νομικό πλαίσιο για το IPTV στην Ελλάδα (και όχι μόνο) δεν είναι ακόμα ξεκάθαρο. Πάντως και σε άλλες χώρες υπάρχει θέμα

Φαίνεται σωστό αυτό. Η επιλογή "εγγραφή" του ΟΤΕ όμως, για όσους έχουν δέκτη με δίσκο, είναι σίγουρα περισσότερο παράνομη.

imcan
09-02-09, 17:57
Σίγουρα το κόστος για ένα αθλητικό κανάλι ή για μεταγλώττιση είναι υψηλό. Αυτό όμως τί σημαίνει? Ότι φτιάχνουμε ένα κανάλι (πχ το connx sports), όπως-όπως για να λέμε πως υπάρχει? Και δεν βάζουμε περιεχόμενο γιατί έχει κόστος? Την προχειρότητα του εν λόγω καναλιού την δέχομαι μόνο γιατί είναι σε δοκιμαστκή φάση ακόμα. Σε λίγους μήνες, αν είναι το ίδιο, θα είναι για πέταμα... Η μεταγλώττιση πάλι, δεν ξέρω αν έχει τόσο απαγορευτικό κόστος. Η nova ας πούμε πώς μπορεί να έχει υποτιτλισμένα τα περισσότερα κανάλια της? Και μην μου πείτε πως η nova ζητάει 60 ευρώ το μήνα. Αναλογικά αν το πάρουμε σε σχέση με τον ΟΤΕ, ίσως και λίγο αυθαίρετα γιατί είναι άλλο πράγμα η iptv, τα 15 ευρώ που θα ζητάει ο ΟΤΕ το μήνα για περιεχόμενο που δεν είναι ούτε το 1/10 από αυτό της nova είναι πολλά...

Σχετικά με τη μεταγλώτιση μπρορώ να σου ΄τοι το κόστος είναι αρκετά υψηλό. Η NOVA έχει/είχε από πίσω την Lumiere που έκανε τις μετγλωτίσσεις και πάλι όχι σε όλα τα κανάλια (κυρίως σε αυτά που έχουν ντοκυμαντέρ και έχουν επαναλαμβανόμενο περιεχόμενο. Όσο για τα αθλητικά, να σου θυμίσω το παράδειγμα του ALPHA Digital που αγόραζε αγώνες πανάκριβα και πριν καλά καλά βγει στον αέρα φαλίρισε :hmm:
Ακόμα και η NOVA τις μεγάλες ομάδες τις έχασε.....
Ο ΟΤΕ ξεκινάει τώρα, να έριχνε όλα τα λεφτά στα αθλητικό περιεχόμενο θα είχε την ίδια τύχη με τον ALPHA Digital

Εγώ θα το δω και αναλογικά όμως με την τιμή....γιατί με το IPTV και VOD έχεις (δεν περιμένεις πότε θα παίξει η ταινία για να τη δεις) και PauseTV/PVR (χωρίς να πληρώνεις έξτρα) και τα βασικά κανάλια της NOVA έχεις και δεν χρειάζεσαι κεραία και όλα αυτά με €15. Μην είμαστε και πλεονέκτες.....είπαμε τώρα ξεκινάνε, ας τους δούμε πρώτα και μετά φωνάζουμε

........Auto merged post: imcan πρόσθεσε 4 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Σίγουρα το κόστος για ένα αθλητικό κανάλι ή για μεταγλώττιση είναι υψηλό. Αυτό όμως τί σημαίνει? Ότι φτιάχνουμε ένα κανάλι (πχ το connx sports), όπως-όπως για να λέμε πως υπάρχει? Και δεν βάζουμε περιεχόμενο γιατί έχει κόστος? Την προχειρότητα του εν λόγω καναλιού την δέχομαι μόνο γιατί είναι σε δοκιμαστκή φάση ακόμα. Σε λίγους μήνες, αν είναι το ίδιο, θα είναι για πέταμα... Η μεταγλώττιση πάλι, δεν ξέρω αν έχει τόσο απαγορευτικό κόστος. Η nova ας πούμε πώς μπορεί να έχει υποτιτλισμένα τα περισσότερα κανάλια της? Και μην μου πείτε πως η nova ζητάει 60 ευρώ το μήνα. Αναλογικά αν το πάρουμε σε σχέση με τον ΟΤΕ, ίσως και λίγο αυθαίρετα γιατί είναι άλλο πράγμα η iptv, τα 15 ευρώ που θα ζητάει ο ΟΤΕ το μήνα για περιεχόμενο που δεν είναι ούτε το 1/10 από αυτό της nova είναι πολλά...

........Auto merged post: mmoukiou πρόσθεσε 36 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Φαίνεται σωστό αυτό. Η επιλογή "εγγραφή" του ΟΤΕ όμως, για όσους έχουν δέκτη με δίσκο, είναι σίγουρα περισσότερο παράνομη.

Όχι αυτό δεν είναι παράνομο αφού είναι για προσωπική χρήση...όπως και με τις VHS ταινίες. Το περριεχόμενο που γράφεται στο σκληρό είναι κρυπτογραφημένο και θεωρητικά και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για εμπορική χρήση....τώρα αν σπάσεις την κρυπρογράφηση ....με γεια σου και χαρά σου

stako
09-02-09, 23:01
"Στο FilmClub ο συνδρομητής έχει τη δυνατότητα να δει μέσα από μια συγκεκριμένη συλλογή (περισσότεροι από 700 τίτλοι)"

700!!! :rofl:

(από εδώ (http://www.ote-shop.gr/hiddenpage.asp?id=117))

mmoukiou
09-02-09, 23:22
"Στο FilmClub ο συνδρομητής έχει τη δυνατότητα να δει μέσα από μια συγκεκριμένη συλλογή (περισσότεροι από 700 τίτλοι)"

700!!! :rofl:

(από εδώ (http://www.ote-shop.gr/hiddenpage.asp?id=117))



700 λεπτά εννοεί μωρέ...:rofl:

panosgon
10-02-09, 00:54
Μια ερωτηση: Το C Music TV που αναφέρει στο παραπάνω link ο ΟΤΕ το έχουμε? Εγω πάντως όχι... Μήπως μπει στο μέλλον...

mmoukiou
10-02-09, 01:01
Θα μπει άμεσα μάλλον. Πάντως σήμερα βάλανε το al jazeera στα αραβικά. Πολύ σημαντική προσθήκη......:p

panosgon
10-02-09, 01:03
Θα μπει άμεσα μάλλον. Πάντως σήμερα βάλανε το al jazeera στα αραβικά. Πολύ σημαντική προσθήκη......:p

:rofl:

stako
10-02-09, 01:08
:rofl:

Έλα ντε....... Κι εγώ όταν το άνοιξα το απόγευμα κατάλαβα τι μούφα προσθήκες ήταν αυτές, 2 κανάλια που είχαμε ήδη και 1 στα Γερμανικά...........

dimple
10-02-09, 10:19
Ωραίο κάναλι το Nat Geo Music (έλειπε τέτοιο κανάλι) και αναπάντεχα καλό το RT. Τα άλλα 2-3 κανάλια που έβαλαν μου είναι αδιάφορα.

Όσο για την εγγραφή άμεσα θα προχωρήσω σε αγορά του 020 για την απόλαυση του time shifting και μόνο. Όσοι το έχουν χρησιμοποιήσει θα ξέρουν.

imcan
10-02-09, 10:56
700 λεπτά εννοεί μωρέ...:rofl:

Μαζί με τα VideoClips εννοούν.....που θα ανέβουν σύντομα

arj
10-02-09, 11:19
Όσο για την εγγραφή άμεσα θα προχωρήσω σε αγορά του 020 για την απόλαυση του time shifting και μόνο. Όσοι το έχουν χρησιμοποιήσει θα ξέρουν.

Σχετικά με αυτό. Αν κάποιος πάρει το tilgin με το σκληρό κρατόντας ταυτόχρρονα το παλιό, θα μπορεί να χρησιμοποιεί και τα δύο? Για να βλέπει σε δυο διαφορετικές τηλεοράσεις πχ? Οχι απαραίτητα ταυτόχρονα.

stako
10-02-09, 11:22
Σχετικά με αυτό. Αν κάποιος πάρει το tilgin με το σκληρό κρατόντας ταυτόχρρονα το παλιό, θα μπορεί να χρησιμοποιεί και τα δύο? Για να βλέπει σε δυο διαφορετικές τηλεοράσεις πχ? Οχι απαραίτητα ταυτόχρονα.

Και ποιός είπε ότι κρατάμε το παλιό? :)

imcan
10-02-09, 13:18
Σχετικά με αυτό. Αν κάποιος πάρει το tilgin με το σκληρό κρατόντας ταυτόχρρονα το παλιό, θα μπορεί να χρησιμοποιεί και τα δύο? Για να βλέπει σε δυο διαφορετικές τηλεοράσεις πχ? Οχι απαραίτητα ταυτόχρονα.

Μπορείς να έχεις και τα 2 STBs, η IPTV πλατφόρμα δεν έχει περιορισμούς. Δεν ξέρω βέβαια να μπορείς να γράφεις στο ένα και να βλέπεις στο άλλο ταυτόχρονα :hmm:

alany
10-02-09, 13:27
Η απάντηση από το 134 σχετικά με μας που έχουμε την υπηρεσία εδώ και καιρό είναι ότι αν θέλουμε τον αποκωδικοποιητή με τον σκληρό δίσκο θα πρέπει να τον αγοράσουμε ξεχωριστά χωρίς καμία επιδότηση στην κανονική του τιμή 240 ευρώ περίπου.

GeorgeSot
10-02-09, 14:18
Η απάντηση από το 134 σχετικά με μας που έχουμε την υπηρεσία εδώ και καιρό είναι ότι αν θέλουμε τον αποκωδικοποιητή με τον σκληρό δίσκο θα πρέπει να τον αγοράσουμε ξεχωριστά χωρίς καμία επιδότηση στην κανονική του τιμή 240 ευρώ περίπου.

Ευχαριστω δεν θα παρω.....θα μεινω με αυτον που εχω...

ddjpp
10-02-09, 14:25
Η απάντηση από το 134 σχετικά με μας που έχουμε την υπηρεσία εδώ και καιρό είναι ότι αν θέλουμε τον αποκωδικοποιητή με τον σκληρό δίσκο θα πρέπει να τον αγοράσουμε ξεχωριστά χωρίς καμία επιδότηση στην κανονική του τιμή 240 ευρώ περίπου.

Επιβεβαίωση... και εμένα το ίδιο μου είπαν. Άδικο αυτό....

Από αλλού μπορούμε να πάρουμε?

stako
10-02-09, 14:37
Η απάντηση από το 134 σχετικά με μας που έχουμε την υπηρεσία εδώ και καιρό είναι ότι αν θέλουμε τον αποκωδικοποιητή με τον σκληρό δίσκο θα πρέπει να τον αγοράσουμε ξεχωριστά χωρίς καμία επιδότηση στην κανονική του τιμή 240 ευρώ περίπου.

:evil:

arj
10-02-09, 22:03
Είδα τώρα οτι πρόσθεσαν νέες σειρές στο συνδρομιτικό. Μάγισσες (κύκλος 7???), kein, sex and the city,star trek. Λίγα επισόδεια από την καθεμιά τους όμως. Εκτός από τίτλους θέλουμε και επισόδεια...

Όσο για το δεύτερο tilgin επιμένω. Τεχνικά γίνεται? Ας είναι έστω δύο απλά tilgin, θα παίζουν? Μπορεί πχ να έχουν την ίδια ip και να γίνεται conflict?

Grreg
11-02-09, 17:50
εγώ μια απορρία έχω...δεν έχω ακούσει ούτε έναν να παραπονιέται για το μέγεθος που έχουν οι υπότιλοι στις ταινίες..το βρίσκω λίγο μικρότερο απο ότι θα έπρεπε..και όχι, δεν έχω μυωπία..για μένα είναι από τα σημαντικότερα προβλήματα μέχρι στιγμής..κανείς άλλος που να το χει παρατηρήσει;

imcan
11-02-09, 18:36
Ανέβηκε και η μουσική στο FilmClub

imcan
12-02-09, 16:12
εγώ μια απορρία έχω...δεν έχω ακούσει ούτε έναν να παραπονιέται για το μέγεθος που έχουν οι υπότιλοι στις ταινίες..το βρίσκω λίγο μικρότερο απο ότι θα έπρεπε..και όχι, δεν έχω μυωπία..για μένα είναι από τα σημαντικότερα προβλήματα μέχρι στιγμής..κανείς άλλος που να το χει παρατηρήσει;

Συμφωνώ και γω για το μέγεθος των υποτίτλων....και ας έχω και μυωπία:cool:

np1
13-02-09, 22:33
Δεν νομίζω να φταίει το μέγεθος. Το μέγεθος καλό μου φαίνεται, αλλά είναι δύσκολο να τους δεις όταν πεφτουν σε άσπρο φόντο, τα όρια τους δεν είναι καλά.

Ninja10R
14-02-09, 04:53
Δεν νομίζω να φταίει το μέγεθος. Το μέγεθος καλό μου φαίνεται, αλλά είναι δύσκολο να τους δεις όταν πεφτουν σε άσπρο φόντο, τα όρια τους δεν είναι καλά.

Ακριβώς έτσι...

mmoukiou
14-02-09, 10:53
Μπήκαν κάποιες ταινίες από το Film Express σε προσφορά (με 1,00 ευρώ η ενοικίαση).

ygouli
18-02-09, 23:43
Παιδιά, ήθελα να ρωτήσω το εξής. Οι περισσότερες αναφορές που διαβάζω σε αυτό το Θέμα γίνονται από συνδρομητές Conn-X στην ταχύτητα των 24mbps. Υπάρχει κάποιος που είναι στα 8mbps να μας πει τις απώλειες στην ταχύτητά του και την κατάσταση της σύνδεσής του μετά την εγγραφή στο Conn-X TV;

Σήμερα συνέδεσα το Tilgin 400-020. Η γραμμή μου είναι στα 8Mbps και το IPTV καταναλώνει τα 4. Έχω το ST 585i V6 με firmware 7.4.3.2 και σεταρισμένο για IPTV. Δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Κάποια στιγμή κόλλησε το Tilgin, συγκεκριμένα δεν έδειχνε εικόνα και δεν ακουγόταν ήχος ενώ το μενού δούλευε. Το έβγαλα από το ρεύμα και επανήλθε. Επικοινώνησα με την τεχνική βοήθεια για να ρωτήσω για τη θύρα USB και μου είπαν ότι σύντομα θα αναβαθμίσουν το firmware για να μπορεί να συνδεθεί εξωτερικός σκληρός δίσκος ή USB stick. Η συνδρομή είναι 15 Ευρώ. Διαβάζω για 10 Ευρώ στο forum. Αφορά τους παλιούς συνδρομητές; Ταχύτητα download για i-tunes γύρω στα 600KΒ/sec με ανοιχτό το Tilgin να προβάλει το "Διακοπές στη Ρώμη".

Eki_13
18-02-09, 23:50
Σήμερα συνέδεσα το Tilgin 400-020. Η γραμμή μου είναι στα 8Mbps και το IPTV καταναλώνει τα 4. Έχω το ST 585i V6 με firmware 7.4.3.2 και σεταρισμένο για IPTV. Δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Κάποια στιγμή κόλλησε το Tilgin, συγκεκριμένα δεν έδειχνε εικόνα και δεν ακουγόταν ήχος ενώ το μενού δούλευε. Το έβγαλα από το ρεύμα και επανήλθε. Επικοινώνησα με την τεχνική βοήθεια για να ρωτήσω για τη θύρα USB και μου είπαν ότι σύντομα θα αναβαθμίσουν το firmware για να μπορεί να συνδεθεί εξωτερικός σκληρός δίσκος ή USB stick. Η συνδρομή είναι 15 Ευρώ. Διαβάζω για 10 Ευρώ στο forum. Αφορά τους παλιούς συνδρομητές;

ναι 10 ηταν το δοκιμαστικο.ενδιαφερον αυτο για την usb

stako
19-02-09, 00:30
ενδιαφερον αυτο για την usb

ΑΝ ισχύει γιατί κατά καιρούς έχουμε ακούσει διάφορα από το customer care.....

mmoukiou
19-02-09, 00:37
Εμφανίστηκαν υπότιτλοι και στο Style TV.

beatnick
19-02-09, 00:41
Στο site ο ΟΤΕ αναφέρεται σε "περισσότερα από 30 τηλεοπτικά κανάλια", αλλά η λίστα που ακολουθεί έχει μόνο τα ακόλουθα 21:
Euronews, Deutsche Welle, France24, Al Jazeera, Russia Today, Eurosport, Eurosport2, Extreme Sports, ESPN Classic, ESPN America, Nat Geo Wild, Discovery Science, Discovery Travel & Living, Discovery World, Style TV, Zone Reality, Fashion TV, World Fashion, C Music TV, Nat Geo Music, conn-x TV Sports
Γνωρίζει κανείς την πλήρη λίστα καναλιών;
Και σε ποιές γλώσσες διατίθενται τα euronews, france24, aljazeera, eurosport, extreme και τα 3discovery; Ρωτάω επιδή όλα τα παραπάνω εκπέμπουν τουλάχιστον σε 2 γλώσσες το καθένα. Υπάρχει η δυνατότητα εναλλαγής γλώσσας όπως στην ΟΝ;

http://www.ote.gr/portal/page/portal/OTEGR/MediaOffice/PressReleasesAnnouncements/2009_press_releases_announcements_basket/connxtv

xenius
19-02-09, 01:49
Γειά σου Εκι. Τι να γινε αυτός άραγε. Έμαθες? Μεγάλος παίχτης. Η TW Electronics είναι από τις μεγαλύτερες εταιρίες στον κόσμο για κατασκευή CPEs. Οι εταιρίες Thomson, Sagem, Siemens, Corinex, Pirelli είναι μερικές από τις εταιρίες που βάζουν το λογότυπό τους στα προϊόντα της TW. To λογότυπο matr-x είναι το λογότυπο που χρησιμοποιεί η εταιρεία στην Ευρώπη και στην Ελλάδα διατίθεται αποκλειστικά από τον ΟΤΕ. Έχει forum υποστήριξης το forum.matr-x.com αλλά κι εδώ άμα ποστάρεις το ίδιο είναι. έτσι για ενημέρωση όλων, τα περισσότερα αξιόπιστα routers χρησιμοποιούν κάρτα Broadcom , γι αυτό και όλα τα web interfaces μοιάζουν μεταξύ τους. Στο router 4Ew χρησιμοποιοήθηκε κορυφαίας ποιότητας chipset της Broadcom για να διασφαλίσει την υψηλή απόδοση της συσκευής, τις πολλαπλές δυνατότητες και την σταθερότητα της χρησης του.
Ότι θές εδώ είμαστε. Εκτός από τον Εκι που δεν είναι πια εδώ.


ειχα προβλημα με το speedtouch (εκανε αποσυνδεσεις και εκανε restart και το ρουτερ) και τους ειπα να μου το αλλαξουν.κι αυτοι πηγαν και μου εφεραν αλλο μοντεμ.ενα T&W matr-X 4Ew.λεει οτι αυτο δινεται ποια!το εχει κανενας?ειναι της πλακας η μου φαινεται?το κακο ειναι οτι δν ημουν σπιτι και μεσω τηλεφωνου αφου τον εχεσα του ειπα να αφησει το καινουργιο και θα μιλησω εγω με τον ΟΤΕ. του εξηγησα οτι ενας απο τους λογους που εβαλα IPTV ηταν και το ρουτερ που εδιναν..τι προτεινετε?

ReVoM
19-02-09, 19:17
Εγώ έκανα παραγγελεία πρίν μια βδομάδα περίπου και μου είπαν οτι θα μου δώσουν ένα thomsson (speedtouch), αντ'αυτου μου στείλαν ένα Sagem πολύ καλό μοντέλο. Αλλα διστυχως δεν μου έχει έρθει ακόμα ο Tilgin.. Μού έστειλαν χτες οτι ενεργοποιήθεικε η υπηρεσία. Τι να κάνω να περιμένω η να τους παρώ τηλ απο αύριο κιολας;

VGIARITZ
20-02-09, 11:18
Παρέλαβα χθες το set top box tilgin χωρις pvr. Μήνυμα πως η υπηρεσία έχει ενεργοποιηθεί δεν έλαβα. Έβαλα το firmware και το config, συνδέω, αλλά τίποτα στην οθόνη της τηλεόρασης. Έχω το USR9108 Over pstn, αλλά στο τηλέφωνο της υποστήριξης μου είπαν να περιμένω σημερα- αύριο για να αλλάξουν το fast path σε interleaved. Το snr της γραμμής είναι στο 9,1 fast path attenuation 25 συγχρονίζει στα 18, και η κατάσταση του είναι η ίδια - οσον αφορα΄τα χαρακτηριστικά της γραμμης - και δεν έχει αλλάξει όπως θα έπρεπε (δηλαδή να ανέβει το snr στο 14 και interleaved)? Σε ενα τηλέφωνο ενας τεχνικός μου είπε πως παίζει και σε fast path ως εχει, απλά φταίει το modem και πρεπει να παραγγειλω ένα δικό τους που εχει το config που θελει ο οτε για το iptv. Καθε βοήθεια δεκτή καθώς με έχουν μπερδέψει....

pan.nl
20-02-09, 15:04
Άφησέ το όπως είναι αν παίζει καλά η τηλεόραση. Μια χαρά λειτουργεί σ'εμένα με snr 9 και fast path.

VGIARITZ
20-02-09, 15:13
Άφησέ το όπως είναι αν παίζει καλά η τηλεόραση. Μια χαρά λειτουργεί σ'εμένα με snr 9 και fast path.

Οπότε δεν πειράζω κάτι και περιμένω να με ενημερώσουν πως η υπηρεσία εχει ενεργοποιηθεί για να δώ αν πάιζει?

Dagalidis
20-02-09, 15:38
Πρώτα θα σου έρθει μύνημα ενεργοποίησης και μετά όταν συνδέσεις το STB, θα τον αφήσεις κανένα τέταρτο να φορτώσει Firmware & Settings προτού σου δείξει κάτι στην οθόνη.

Θα σου ζητήσει USERNAME & PASSWORD και αφού τα δώσεις (Αυτά που γράφει στο χαρτί που σου δώσανε μαζί με το STB), θα δείς ένα ρολογάκι στην οθόνη, και σε λίγο θα σου έρθει η εικόνα...... :oneup:

VGIARITZ
20-02-09, 15:57
Πρώτα θα σου έρθει μύνημα ενεργοποίησης και μετά όταν συνδέσεις το STB, θα τον αφήσεις κανένα τέταρτο να φορτώσει Firmware & Settings προτού σου δείξει κάτι στην οθόνη.

Θα σου ζητήσει USERNAME & PASSWORD και αφού τα δώσεις (Αυτά που γράφει στο χαρτί που σου δώσανε μαζί με το STB), θα δείς ένα ρολογάκι στην οθόνη, και σε λίγο θα σου έρθει η εικόνα...... :oneup:

Ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις σας και τα φώτα σας. Εν αναμονή λοιπόν του μηνύματος...

75costas
24-02-09, 20:51
Καλησπέρα σε όλους,

κάνοντας zapping παρατήρησα ότι έχουν προσθέσει το Blue Hustler!!
Απλά ενώ δείχνει κανονικά τις πληροφορίες στο κάτω μέρος, δεν έχει ούτε εικόνα ούτε ήχο.
Μου κάνει εντύπωση γιατί κανάλια τέτοιου περιεχομένου πάντως είναι με συνδρομή σε άλλους παρόχους νομίζω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.