PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

hightop
25-02-11, 01:16
Τελευταια εχουν προστεθει στο Filclub HD καινουργια και ωραια θεματα .


Υπηρχαν εδω και καιρο στην κατηγορια Ταξιδια και Ντοκυμαντερ, απλα τωρα βαλανε καμμια δεκαρια στα HD, μαγειρικη κλπ, να πω την αληθεια ειμαι συνδρομητης απο την πρωτη μερα , εδω και 15 -16 μηνες που ηρθε το κονεχ εδω στην περιοχη μου, το film express και to film club εχω να τα ανοιξω 8 μηνες, τσαμπα να με δινανε το υλικο δεν θα το εβλεπα, κριμα κολλησαμε , αργα βηματα, δεν θελω να βγαλω παλι μιζερια γιατι απλα ειμαι πελατης οτε απο ιντερνετ, μοντεμ κλπ , εχω πληρωσει πολλα σε δαυτους αλλα τελικα μεχρι στιγμης λογια λογια και τιποτα, μακαρι να βγω ψευτης και να ζητησω και συγγνωμη αλλα κατι στραβο παει να γινει παλι, στην αρχη λεγανε καλοκαιρι μετα χριστουγεννα , μετα πρωτοχρονια μετα φλεβαρη μετα την πιπιλα ετοιμοι ειμαστε αλλα δεν βγαινουμε γιατι περιμενουμε να παρουμε και τα ελευθερης ληψης καναλια, τι ηλιθια δικιολογια, βρε ξεκινηστε δορυφορικα και χωρις αυτα και μετα τα βαζετε, εκει θα κολλησουμε? Παμε Μαρτιο τωρα....κατι δεν παει καλα, 2 πακετα στην Ελλαδα δεν μπορουν εν μεσω κρισης, αυτο ειναι το σιγουρο, ενας απο τους 2 - αν ξεκινησει δορυφορικα ο οτε - θα το κλεισει το μαγαζι συντομα.

theotses
25-02-11, 09:33
Δεν μπορω να καταλαβω με ποια λογικη ο ΟΤΕ θα πρεπει να απολογηθει που δεν βγαζει στην αγορα μια καινουρια υπηρεσια, την οποια στην τελικη θα την πληρωνεις κιολας... Δεν ειναι κατι τζαμπα που το υποσχεθηκαν για να μαζεψουν πελατες...

soccermania
25-02-11, 10:47
Μεταδόσεις Παρασκευής:
19:00 ΟΜΠΕΡΧΑΟΥΖΕΝ - ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ (Β' Γερμανίας)
20:00 ΠΑΝΤΟΒΑ - ΠΙΑΤΣΕΝΤΖΑ (Β' Ιταλίας)
21:30 ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ (Α' Γερμανίας)
22:00 ΛΙΒΟΡΝΟ - ΑΣΚΟΛΙ (Β' Ιταλίας)

sexrazat
25-02-11, 11:16
Για όσους συνδρομητές έχουν πάρει το Conn-X TV από 13/12/10 και μετά, στις 28/2/11 λήγει η δωρεάν διάθεση του Film Club. Για τους πριν την 13/12/10 δεν υπάρχει πρόβλημα, παραμένει δωρεάν. Δηλ. από 28/2/11 θα διακοπεί η υπηρεσία αν και στην πράξη η διαδικασία θα γίνεται σταδιακά και υπολογίζεται ότι μπορεί να διαρκέσει και μέχρι 15/3. Δηλ. σε κάποιους συνδρομητές πιθανόν να διακοπεί μερικές μέρες αργότερα.
Όσοι πελάτες, μετά την κατάργηση επιθυμούν την υπηρεσία θα πρέπει να επικοινωνήσουν με το 13888 και να ζητήσουν την επανένταξή τους με επιπλέον κόστος 5€ μηνιαίως.

ΥΣ Ένα συστημικό πρόβλημα. Αν κάποιος θέλει να το κρατήσει θα πρέπει να καταργηθεί στις 28/2 και την ίδια μέρα μπορεί να πάρει το 13888 να ξαναπερασθεί. Δεν μπορεί δηλ. πρακτικά να γίνει ανανέωση αν δεν προηγηθεί κατάργηση.

treli@ris
25-02-11, 22:16
50.038 συνδρομητες στην IPTV!

silegav
25-02-11, 23:08
εδω και 15 -16 μηνες που ηρθε το κονεχ εδω στην περιοχη μου, το film express και to film club εχω να τα ανοιξω 8 μηνες, τσαμπα να με δινανε το υλικο δεν θα το εβλεπα, κριμα κολλησαμε , αργα βηματα, δεν θελω να βγαλω παλι μιζερια γιατι απλα ειμαι πελατης οτε απο ιντερνετ, μοντεμ κλπ

γιατί τέτοια αγανάκτηση; μπορεί να μην είναι πλούσιο, αλλά δε το λες και τόσο χάλια το περιεχόμενο...

sdikr
25-02-11, 23:22
γιατί τέτοια αγανάκτηση; μπορεί να μην είναι πλούσιο, αλλά δε το λες και τόσο χάλια το περιεχόμενο...


Αμα έχει να το δεί 8μήνες πως θα ξέρει τι παίζει;

soccermania
26-02-11, 03:54
Μεταδόσεις Σαββάτου:
14:00 ΑΛΕΜΑΝΙΑ ΑΑΧΕΝ - ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ (Β' Γερμανίας)
15:00 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (χάντμπολ από το sport+)
16:00 ΝΟΒΑΡΑ - ΒΑΡΕΖΕ (Β' Ιταλίας)
16:30 ΣΑΛΚΕ - ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ (Α' Γερμανίας)
17:00 ΡΟΜΑ - ΚΟΥΝΕΟ (βόλευ Ιταλίας απότ το eurosport2)
18:15 ΑΕΚ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΛΙΣΣΑΒΩΝΑΣ (χάντμπολ τσάλεντζ-καπ από το sport+)
19:00 ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ-ΣΕΒΙΛΛΗ (Α' Ισπανίας)
19:30 ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ - ΜΠΟΡΟΥΣΙΑ ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ
21:00ΜΑΓΙΟΡΚΑ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (Α' Ισπανίας)
21:30 ΚΑΣΤΕΛΑΝΑ - ΠΕΡΟΥΤΖΙΑ (βόλευ Ιταλίας απότ το eurosport2)
21:45 ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΜΠΟΛΟΝΙΑ (Α' Ιταλίας)

atlandis
26-02-11, 04:09
Για όσους συνδρομητές έχουν πάρει το Conn-X TV από 13/12/10 και μετά, στις 28/2/11 λήγει η δωρεάν διάθεση του Film Club. Για τους πριν την 13/12/10 δεν υπάρχει πρόβλημα, παραμένει δωρεάν. Δηλ. από 28/2/11 θα διακοπεί η υπηρεσία αν και στην πράξη η διαδικασία θα γίνεται σταδιακά και υπολογίζεται ότι μπορεί να διαρκέσει και μέχρι 15/3. Δηλ. σε κάποιους συνδρομητές πιθανόν να διακοπεί μερικές μέρες αργότερα.
Όσοι πελάτες, μετά την κατάργηση επιθυμούν την υπηρεσία θα πρέπει να επικοινωνήσουν με το 13888 και να ζητήσουν την επανένταξή τους με επιπλέον κόστος 5€ μηνιαίως.

ΥΣ Ένα συστημικό πρόβλημα. Αν κάποιος θέλει να το κρατήσει θα πρέπει να καταργηθεί στις 28/2 και την ίδια μέρα μπορεί να πάρει το 13888 να ξαναπερασθεί. Δεν μπορεί δηλ. πρακτικά να γίνει ανανέωση αν δεν προηγηθεί κατάργηση.

Εγώ είμαι πριν της 13/12/10 , υπάρχει περίπτωση να μας κόψουν με πονηράδα και να μας πουν ότι πρέπει να πληρώσουμε μετά?.. Έχει γίνει επίσημη ανακοίνωση με αυτή την πληροφορία έτσι ώστε να το εκτυπώσω για το αρχείο μου?

teodgeor
26-02-11, 10:47
Εγώ είμαι πριν της 13/12/10 , υπάρχει περίπτωση να μας κόψουν με πονηράδα και να μας πουν ότι πρέπει να πληρώσουμε μετά?.. Έχει γίνει επίσημη ανακοίνωση με αυτή την πληροφορία έτσι ώστε να το εκτυπώσω για το αρχείο μου?

http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/PriceList

silegav
27-02-11, 12:10
Εμενα μου μυρίζεται ότι εδώ όλο και κάποιο μπέρδεμα θα γίνει με τις χρεώσεις. Γενικά αυτά τα "σταδιακά" της διαδικασίας τα οποία δεν είναι αυστηρά ορισμένα πάντα δημιουρούν προβλήματα είτε επειδή ξέχασαν κάποιους συνδρομητές, είτε επειδή μπερδεύτηκαν κάπου, εκτός αν υπάρχουν συγκεκριμένα κριτήρια που καθορίζουν το πότε σταματά η δωρεάν παροχή της υπηρεσίας και δεν αναφέρονται παραπάνω.

sexrazat
27-02-11, 14:16
Εμενα μου μυρίζεται ότι εδώ όλο και κάποιο μπέρδεμα θα γίνει με τις χρεώσεις. Γενικά αυτά τα "σταδιακά" της διαδικασίας τα οποία δεν είναι αυστηρά ορισμένα πάντα δημιουρούν προβλήματα είτε επειδή ξέχασαν κάποιους συνδρομητές, είτε επειδή μπερδεύτηκαν κάπου, εκτός αν υπάρχουν συγκεκριμένα κριτήρια που καθορίζουν το πότε σταματά η δωρεάν παροχή της υπηρεσίας και δεν αναφέρονται παραπάνω.

Η δωρεάν παροχή της υπηρεσίας σταματά στις 28/2/11. Στην πράξη επειδή δεν υπάρχει κάποιο κουμπί που πατάμε και βγαίνει η υπηρεσία, και η διαδικασία γίνεται ας το πούμε αδόκιμα χειροκίνητα για κάθε κέντρο, είναι λογικό κάποια κέντρα να καθυστερήσουν.
Πρακτικά το μόνο στραβό είναι να κόψουν και κανέναν παλιό αν υπάρχει κανένα λάθος στις καταστάσεις πράγμα απίθανο. Ή να ξεχάσουν κανένα καινούργιο οπότε θα το βλέπει τζάμπα:p

emeliss
27-02-11, 14:24
Εμενα μου μυρίζεται ότι εδώ όλο και κάποιο μπέρδεμα θα γίνει με τις χρεώσεις.
Μπέρδεμα με τις χρεώσεις δεν θα γίνει γιατί αυτό που θα χρεωθεί από εκεί που ήταν σε προσφορά δωρεάν θα κοπεί αρχικά. Δεν θα το χρεώσουν από μόνοι τους και να συνεχίσουν την υπηρεσία. Αν το έκαναν αυτό όντως θα υπήρχε σοβαρό μπέρδεμα.

singara
27-02-11, 20:14
η λογικη παντως λεει πως αυτος που κλεινει χρονο
να δεχεται μια τηλεφωνικη κληση η ενα email με ερωτηση
και ενημερωση σχετικα με το τι γινεται
και καποια ετηση με το αν θε ς να συνεχης με το filmclub
η οχι;

sexrazat
27-02-11, 20:18
η λογικη παντως λεει πως αυτος που κλεινει χρονο
να δεχεται μια τηλεφωνικη κληση η ενα email με ερωτηση
και ενημερωση σχετικα με το τι γινεται
και καποια ετηση με το αν θε ς να συνεχης με το filmclub
η οχι;

Αυτό γενικά γίνεται αν και πρακτικά δεν είναι και τόσο απλό. Πχ μετά τις 28/2 θα κληθούν όσοι έμειναν χωρίς film club αν θέλουν να το ξαναβάλουν.

jimel
27-02-11, 23:34
Παιδια εχω ενα προβλημα εδω και αρκετες βδομαδεσ μην πω κανενα μηνα τωρα,η τηλεοραση παιζει καλα χωρις καποιο σχετικο προβλημα και μαλιστα με εχουν σε interleaved path οπως ολους μας αλλωστε που εχουμε tv,αλλα αντιμετωπιζω προβλημα με το ιντερνετ ανοιγω σελιδες και φορτωνουν πολυ αργα και το κατεβασμα με download manager απο διαφορους σερβερ εκτος τις οτενετ ειναι πολυ χαμηλο,οταν μπαινω στο ρουτερ να δω τι παιζει βλεπω τι ip εχω παρει και οταν την αλλαζω το προβλημα λυνεται και το download ειναι πολυ καλα αλλα οταν αλλαζει παλι ιπ τοτε το προβλημα ξανα εμφανιζεται,δηλαδη πρεπει να ανοιγωκλεινω το ρουτερ για να δω αν με την ιπ που εχω παρει φορτωνει γρηγορα σελιδες και κατεβαζει η πρεπει να το ξανακλεισω μεχρι να παρω μια ιπ που να δουλευει καλα μπορει κανεις να μου πει αν ειχε τετοιο προβλημα ποτε σαν αυτο? και τι πρεπει να κανω? κατι παιζει με τις ιπ η με το dslam και τις πορτες στην αλυσιδα γαλατσιου που ανηκω?

soccermania
28-02-11, 14:24
Μεταδόσεις Δευτέρας:
17:15 ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΠΑΟ (βόλευ γυναικών από το sport+)
19:00 ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Β' Εθνική)
21:15 ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΑΟΥΕ (Β' Γερμανίας)
21:45 ΜΙΛΑΝ - ΝΑΠΟΛΙ (Α' Ιταλίας)
22:00 ΜΑΛΑΓΑ - ΑΛΜΕΡΙΑ (Α' Ισπανίας)

sdikr
28-02-11, 14:32
Παιδια εχω ενα προβλημα εδω και αρκετες βδομαδεσ μην πω κανενα μηνα τωρα,η τηλεοραση παιζει καλα χωρις καποιο σχετικο προβλημα και μαλιστα με εχουν σε interleaved path οπως ολους μας αλλωστε που εχουμε tv,αλλα αντιμετωπιζω προβλημα με το ιντερνετ ανοιγω σελιδες και φορτωνουν πολυ αργα και το κατεβασμα με download manager απο διαφορους σερβερ εκτος τις οτενετ ειναι πολυ χαμηλο,οταν μπαινω στο ρουτερ να δω τι παιζει βλεπω τι ip εχω παρει και οταν την αλλαζω το προβλημα λυνεται και το download ειναι πολυ καλα αλλα οταν αλλαζει παλι ιπ τοτε το προβλημα ξανα εμφανιζεται,δηλαδη πρεπει να ανοιγωκλεινω το ρουτερ για να δω αν με την ιπ που εχω παρει φορτωνει γρηγορα σελιδες και κατεβαζει η πρεπει να το ξανακλεισω μεχρι να παρω μια ιπ που να δουλευει καλα μπορει κανεις να μου πει αν ειχε τετοιο προβλημα ποτε σαν αυτο? και τι πρεπει να κανω? κατι παιζει με τις ιπ η με το dslam και τις πορτες στην αλυσιδα γαλατσιου που ανηκω?

Δεν έχει σχέση αυτό με το tv, ρίξε μια ματιά στα άλλα θέματα

soccermania
01-03-11, 11:46
Μεταδόσεις Τρίτης:
21:00 ΕΣΠΑΝΙΟΛ - ΜΑΓΙΟΡΚΑ (Α' Ισπανίας)
21:30 ΕΒΕΡΤΟΝ - ΡΕΝΤΙΝΓΚ (κύπελλο Αγγλίας από το sport+)
21:30ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΚΟΤΜΠΟΥΣ (κύπελλο Γερμανίας)
21:45 ΣΙΕΝΑ - ΤΡΙΕΣΤΙΝΑ (Β' Ιταλίας)
23:00 ΣΕΒΙΛΛΗ - ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΧΙΧΟΝ (Α' Ισπανίας)
00:00 ΣΑΣΟΥΟΛΟ - ΠΕΣΚΑΡΑ (live-delay Β' Ιταλίας)
00:30 ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ - ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΪΤ ΣΕ (κύπελλο Βραζιλίας)
02:50 ΣΑΝΤΟΣ - ΣΕΡΟ ΠΟΡΤΕΝΙΟ (κύπελλο Βραζιλίας)
02:50 ΠΑΛΜΕΪΡΑΣ - ΚΟΜΕΡΣΙΑΛ (κύπελλο Βραζιλίας)

teodgeor
01-03-11, 16:04
Μεταδόσεις Δευτέρας:
17:15 ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΠΑΟ (βόλευ γυναικών από το sport+)
19:00 ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Β' Εθνική)
21:15 ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΑΟΥΕ (Β' Γερμανίας)
21:45 ΜΙΛΑΝ - ΝΑΠΟΛΙ (Α' Ιταλίας)
22:00 ΜΑΛΑΓΑ - ΑΛΜΕΡΙΑ (Α' Ισπανίας)

Ευχαριστουμε που μας ενημερωνεις καθε μερα για το αθλητικο προγραμμα, πιστευω καλο θα ηταν να υπαρχει ενα ξεχωριστικο θεμα μονο με την ενημερωση του προγραμματος του conn-x tv μεχρι να φτιαξουν site της προκοπης για το tv γιατι δεν βγαζεις ακρη στο site τους . 2,3 φορες αλλον αγωνα εγραφε στο site tou conn-x tv και αλλον ειχε και τους ειχα στειλει και mail γι'αυτο.

darax
01-03-11, 22:54
Μπράβο soccermania για την ενημέρωση !! Thanks !!

soccermania
01-03-11, 23:15
Παρακαλώ.Κι εγώ αυτό είδα ότι το site τους είναι απαράδεκτο για αυτό αποφάσισα να τα γράφω πιο απλά εδώ.Όχι τίποτα άλλο για να μη λένε ότι αναφέρω μόνο τα θετικά του connx-tv.Ελπίζω κάποια στιγμή να φτιάξουν το site τους.

hightop
02-03-11, 01:31
πολυ καλη κινηση απο μερους σου.

singara
02-03-11, 13:31
Παιδια εχει βγει και το newslatter μαρτιου
οποιος ενδιαφερεται;
http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/News:hmm::clap::oneup::down:

soccermania
02-03-11, 16:10
Μεταδόσεις Τετάρτης:
15:00 ΚΑΣΙΔΟΚΩΣΤΑΣ - ΦΟΡΤΟΜ (Βέλγιο) προκριματικός 3σποντου μπιλιάρδου από το eurosport2
17:15 ΑΛ ΡΑΓΙΑΝ (Κατάρ)-ΑΛ ΣΑΜΠΑΜΠ (H.A.E.) ασιατικό champions league από το eurosport2
18:00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (ημιτελικός κυπέλλου)
21:00 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ (ημιτελικός κυπέλλου)
21:45 ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ - ΣΑΛΚΕ (ημιτελικός κυπέλλου Γερμανίας)
21:45 ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ - ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ (κύπελλο Αγγλίας από το sport+)
23:00 ΒΑΛΕΝΘΙΑ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (Α' Ισπανίας)
00:00 ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ - ΧΕΡΚΟΥΛΕΣ (live-delay Α' Ισπανίας)
00:30 ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ - ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΙΤ (κύπελλο Βραζιλίας)
02:50 ΣΑΝΤΟΣ - ΣΕΡΟ ΠΟΡΤΕΝΙΟ (κόπα λιμπερταδόρες)
02:50 ΠΑΛΜΕΙΡΑΣ - ΚΟΜΕΡΣΙΑΛ (κύπελλο Βραζιλίας)

soccermania
03-03-11, 15:31
Μεταδόσεις Πέμπτης:
21:00 ΑΛΜΕΡΙΑ - ΡΑΣΙΝΓΚ ΣΑΤΑΝΤΕΡ (Α' Ισπανίας)

jdtech
04-03-11, 12:44
Παρακολούθησε κανείς το παιχνίδι ΑΕΚ ΠΑΟΚ στο κύπελλο, την Τετάρτη. Είχα πάει σε καφετέρια με connx tv να το δω και είχε αρκετές διακοπές η μετάδοση και στην εικόνα και στον ήχο. Κάποιος με παρόμοια εμπειρία?

geopapath23
04-03-11, 14:46
Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ στο μαγαζί που ήμουν. Ήταν και το μεγάλο παιχνίδι του Conn-x tv και τουλάχιστον αυτό που εγώ είδα ήταν προβληματικό. Πρέπει να είχει καλύτερη υποστήριξη για ένα τόσο μεγάλο παιχνίδι. Αν είχε γίνει αυτό σε Ολυμπιακός - Παναθηναικός θα είχε γίνει μεγάλο σούσουρο.

soccermania
04-03-11, 16:08
Μεταδόσεις Παρασκευής:
19:00 ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ - ΦΣΒ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ (Β' Γερμανίας)
21:30 ΜΠΟΡΟΥΣΙΑ ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ - ΚΟΛΩΝΙΑ (Α' Γερμανίας)
21:45 ΛΕΤΣΕ - ΡΟΜΑ (Α' Ιταλίας)

aek1000
04-03-11, 21:23
Σήμερα το film club όταν κάνω είσοδο είναι κενό. Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο;

fourtounas
04-03-11, 21:24
καλησπέρα παιδιά υπάρχει τρόπος να ανοίξω τις θύρες usb από τον πιρέλι για να μου βλέπει τα στικακια για να βλέπω καμια ταινία ?

sexrazat
04-03-11, 21:39
Σήμερα το film club όταν κάνω είσοδο είναι κενό. Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο;

Όσοι έχουν συμβόλαιο μετά τις 13/12/10 δεν το έχουν πλέον δωρεάν. Μέχρι 28/2/11 υπήρχε ένα 2μηνο δωρεάν και μετά αν θέλεις να το κρατήσεις παίρνεις το 13888 γιατί θα έχει πλέον χρέωση 5 € το μήνα

sakels
04-03-11, 23:59
αντι να προσθετει περιεχομενο και καναλια αφαιρει...
κατα την γνωμη μου δεν αξιζει τα 5 ευρω.

zillakarpen
05-03-11, 00:48
αντι να προσθετει περιεχομενο και καναλια αφαιρει...
κατα την γνωμη μου δεν αξιζει τα 5 ευρω.

To ότι δεν τα αξίζει είναι λίγο σχετικό εκτός και αν δεν είσαι λάτρης των σειρών όπου εκεί πιστεύω είναι και ένα καλό χαρτί για μένα που έχει.Βέβαια αν σου πω την αλήθεια θα προτιμούσα περισσότερο να υπήρχε τρόπος να έχεις IPTV χωρίς το νταβατζιλίκι και όλων των υπολοίπων (πάγια ιντερνετ ,τηλέφωνο )έτσι ώστε να μιλάμε για ένα πραγματικά ανταγωνιστικό προιόν αλλά αυτό το κενό θα το καλύψει το δορυφορικό ¨ΟΤΑΝ με το καλό έρθει.
Τώρα γενικά για το περιεχόμενο πολλά έχουν αναφερθεί απο όλους μας και νομίζω ότι και οι ίδιοι το γνωρίζουν τι λέιπει απο το προγραμμά τους.Πιστεύω με τον καιρό θα στρώσουν τα πράγματα αλλά θα πρέπει να επιδείξουμε και εμείς υπομονή καλώς ή κακώς.
Πάντως όπως είπα και πιο πάνω δεν θα με πείραζαν τα 20,57 αλλά τα διπλά+ που δίνω κάθε μήνα για να έχω αυτην την υπηρεσία.

soccermania
05-03-11, 12:41
Μεταδόσεις Σαββάτου:
14:00 ΜΠΟΧΟΥΜ - ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ (Β' Γερμανίας)
16:00 ΛΙΒΟΡΝΟ - ΒΑΡΕΖΕ (Β' Ιταλίας)
16:30 ΑΝΝΟΒΕΡΟ - ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ
19:00 ΓΟΥΕΣΤ ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ - ΛΟΥΙΣΒΙΛ (κολεγιακό μπάσκετ NCAA από το espn-america)
19:00 ΜΑΓΙΟΡΚΑ - ΒΑΛΕΝΘΙΑ (Α' Ισπανίας)
19:30 ΜΠΑΓΕΡΝ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ - ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ (Α' Γερμανίας)
21:00 ΚΟΝΕΚΤΙΚΑΤ - ΝΟΤΡ ΝΤΑΜ (κολεγιακό μπάσκετ NCAA από το espn-america)
21:00 ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΣΑΡΑΓΟΣΑ (Α' Ισπανίας)
21:30 ΝΟΒΑΡΑ - ΠΑΒΙΑ (βόλευ Ιταλίας από το eurosport2)
21:45 ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΜΙΛΑΝ (Α' Ιταλίας)
23:00 ΠΙΤΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΒΙΛΑΝΟΒΑ (κολεγιακό μπάσκετ NCAA από το espn-america)

soccermania
06-03-11, 12:45
Μεταδόσεις Κυριακής:
13:30 ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ - ΤΣΕΖΕΝΑ (Α' Ιταλίας)
14:30 ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΑΡΜΙΝΙΑ ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ (Β' Γερμανίας)
16:00 ΙΝΤΕΡ - ΤΖΕΝΟΑ (Α' Ιταλίας)
16:00 ΝΑΠΟΛΙ - ΜΠΡΕΣΙΑ (Α' Ιταλίας)
16:30 ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ - ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ(Α' Γερμανίας)
18:00 ΛΕΒΑΝΤΕ - ΕΣΠΑΝΙΟΛ (Α' Ισπανίας)
18:30 ΑΜΒΟΥΡΓΟ - ΜΑΪΝΤΖ (Α' Γερμανίας)
20:00 ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ - ΣΕΒΙΛΛΗ (Α' Ισπανίας)
21:45 ΛΑΤΣΙΟ - ΠΑΛΕΡΜΟ (Α' Ιταλίας)
22:00 ΡΑΣΙΝΓΚ ΣΑΝΤΑΝΤΕΡ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Α' Ισπανίας)
23:00 ΟΧΑΙΟ - ΓΟΥΙΣΚΟΝΣΙΝ (κολεγιακό μπάσκετ NCAA από το espn-america)
01:30 ΤΕΝΕΣΙ - ΚΕΝΤΑΚΙ (κολεγιακό μπάσκετ NCAA από το espn-america)

silegav
06-03-11, 14:08
Παρακολούθησε κανείς το παιχνίδι ΑΕΚ ΠΑΟΚ στο κύπελλο, την Τετάρτη. Είχα πάει σε καφετέρια με connx tv να το δω και είχε αρκετές διακοπές η μετάδοση και στην εικόνα και στον ήχο. Κάποιος με παρόμοια εμπειρία?

Αυτό έγινε όντως;

georgio1908
06-03-11, 16:50
εγω που το ειδα εξω και οχι σπιτι ηταν μια χαρα.

singara
06-03-11, 21:51
Παιδια ειδατε την καινουργια ενοτητα
στο menu του conn -x tv
τι μερος του λογου ειναι εχουμε καμια πληροφοριαν αν θα ειναι μονιμη
η προσωρινη

soccermania
06-03-11, 21:54
Μεταδόσεις Δευτέρας:
15:00 ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Β' Εθνική)
17:15 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (βόλευ γυναικών από το sport+)
20:00 ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ - ΤΟΡΙΝΟ (Β' Ιταλίας)
21:15 ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΝΤΥΣΕΛΝΤΟΡΦ (Β' Γερμανίας)
22:00 ΑΤΑΛΑΝΤΑ - ΝΟΒΑΡΑ (Β' Ιταλίας)
22:00 ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ - ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ (Α' Ισπανίας)

zillakarpen
06-03-11, 22:29
Παιδια ειδατε την καινουργια ενοτητα
στο menu του conn -x tv
τι μερος του λογου ειναι εχουμε καμια πληροφοριαν αν θα ειναι μονιμη
η προσωρινη

Ανακοίνωση δεν έχω δει καμία προσωπικά αλλά φαντάζομαι έχει να κάνει με όσους έχουν το Film Club σαν extra ή όχι.Έτσι όσοι το πληρώνουν θα έχουν και τα 2 πακέτα και όσοι δεν ,θα έχουν μόνο το Lite το οποίο δεν λέει και τίποτα(?)

fourtounas
06-03-11, 22:52
Ρε παιδιά τι θα γίνει με αυτό το tv θα τους πω να μου το κόψουν αλλιώς θα τους κάνω μήνυση δεν μπορώ να δω τίποτα όλο κολλάει και κάτι πράσινες γραμμές μου βγάζει μαζί με τα pixel και κάθε φορα όταν το ανοίγω μόλις αλλάξω 2-3 κανάλια μαυρίζει η tv και πρέπει να το κλείσω τελείως και να ξανακάνει boot από την αρχή.Τι μπορώ να κάνω κάτι εγώ για να παίζει καλά? η φτάει από μέσα τι να τους πω πείτε μου και εσείς γιατί δίνω και 120 euro δεν είναι πράγματα αυτά!!!

Ευχαριστω!!

xmperop1
06-03-11, 23:03
Ρε παιδιά τι θα γίνει με αυτό το tv θα τους πω να μου το κόψουν αλλιώς θα τους κάνω μήνυση δεν μπορώ να δω τίποτα όλο κολλάει και κάτι πράσινες γραμμές μου βγάζει μαζί με τα pixel και κάθε φορα όταν το ανοίγω μόλις αλλάξω 2-3 κανάλια μαυρίζει η tv και πρέπει να το κλείσω τελείως και να ξανακάνει boot από την αρχή.Τι μπορώ να κάνω κάτι εγώ για να παίζει καλά? η φτάει από μέσα τι να τους πω πείτε μου και εσείς γιατί δίνω και 120 euro δεν είναι πράγματα αυτά!!!

Ευχαριστω!!

Κατ αρχήν ξεκινάς δηλώνοντας βλάβη να ελεγχθεί ο εξοπλισμός.

fourtounas
06-03-11, 23:05
Δηλαδή τι να τους πω? αφού δουλεύουν δεν έχω πρόβλημα με τον εξοπλισμό αλλα με την συνδέσει από ότι έχω καταλάβει

xmperop1
06-03-11, 23:17
Δηλαδή τι να τους πω? αφού δουλεύουν δεν έχω πρόβλημα με τον εξοπλισμό αλλα με την συνδέσει από ότι έχω καταλάβει

Οπως και να έχει κάποιος πρέπει να το κοιτάξει και να διορθώσει ότι διορθώνεται από πλευράς δικτύου και εξοπλισμού και πλατφόρμας.
Ασε που μπορεί να φταίει κάτι στο χώρο σου.
Αν δεν το δηλώσεις βλάβη και το κόψεις θα πληρώσεις πέναλτυ τον υπόλοιπο χρόνο του συμβολαίου σου.
Αν τους κάνεις μήνυση τι στοιχεία θα αντιπαραθέσεις?

fourtounas
06-03-11, 23:26
Οπως και να έχει κάποιος πρέπει να το κοιτάξει και να διορθώσει ότι διορθώνεται από πλευράς δικτύου και εξοπλισμού και πλατφόρμας.
Ασε που μπορεί να φταίει κάτι στο χώρο σου.
Αν δεν το δηλώσεις βλάβη και το κόψεις θα πληρώσεις πέναλτυ τον υπόλοιπο χρόνο του συμβολαίου σου.
Αν τους κάνεις μήνυση τι στοιχεία θα αντιπαραθέσεις?

Θα τους πάρω την Τρίτη και θα τους πω να το κοιτάξουν αν έχω πρόβλημα στη γραμμή και τα λοιπά... γιατί αυτοί μου είπαν ότι το υποστηρίζω και γι αυτό το έκανα αλλιώς δεν θα το έκανα...γιατί να πληρώσω από την στιγμή που δεν το έχω δουλέψει το έχω τώρα σχεδόν ούτε 2 τώρα κλείνω 2 μήνες και δεν το έχω ανοίξει πάνω από 15 φορες γι αυτό το λόγο...έτσι και αλλιώς δεν έχω υπογράψει τίποτα όλα τηλεφωνικά εγιναν....

xmperop1
07-03-11, 00:17
Θα τους πάρω την Τρίτη και θα τους πω να το κοιτάξουν αν έχω πρόβλημα στη γραμμή και τα λοιπά... γιατί αυτοί μου είπαν ότι το υποστηρίζω και γι αυτό το έκανα αλλιώς δεν θα το έκανα...γιατί να πληρώσω από την στιγμή που δεν το έχω δουλέψει το έχω τώρα σχεδόν ούτε 2 τώρα κλείνω 2 μήνες και δεν το έχω ανοίξει πάνω από 15 φορες γι αυτό το λόγο...έτσι και αλλιώς δεν έχω υπογράψει τίποτα όλα τηλεφωνικά εγιναν....

Νομίζεις.;)

fourtounas
07-03-11, 00:50
Νομίζεις.;)

Θα δούμε μακάρι να μου το φτιάξουν για να μην έχω τέτοια γιατί αλλιώς θα τους κάνω τούμπα όλους αλλα λένε και αλλα γίνονται....τέλος πάντων σας πρήζω και εσάς....καλο βραδυ παιδιά και σε ευχαριστώ πολύ!!! καλή σαρακοστή!!!

soccermania
08-03-11, 19:55
Συνδρομές 10 ευρώ στη συνδρομητική TV
Η μάχη ΟΤΕ - Nova συνεχίζεται στο παρασκήνιο. Μπορεί ο ΟΤΕ να μην έχει βγει ακόμη στον αέρα, αλλά ετοιμάζει γερή επίθεση με νέα πακέτα. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο ΟΤΕ, με κύριο μέτοχο την Deutsche Telekom, ετοιμάζει πακέτα με κανάλια από τη Γερμανία που θα έχουν ταινίες και σειρές και θα τα προσφέρει προς 10 ευρώ ή και λιγότερα. Η Nova πληροφορήθηκε τις κινήσεις του αντιπάλου της και προετοιμάζει το δικό της πακέτο, με ανάλογη τιμή. (Παρόν)

vspiros
09-03-11, 15:44
Παιδιά για να μην ανοίξω καινούριο θέμα. Έχω το Conn-x tv σχεδόν 1,5 χρόνο με το Tilgin με το σκληρό πάνω και το Sagem 2444.Αυτά συνδέονται με ένα 20αμετρο καλώδιο και εδώ και τόσο χρονικό διάστημα δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Εδώ και 2 εβδομάδες περίπου γίνεται το εξής:Μπορεί να κολλήσει η εικόνα ή να μαυρίσει τελείως η οθόνη ενώ οι υπότιτλοι τρέχουν κανονικά(και το μενού) και να θέλει να το βγάλω από την πρίζα.Άλλες φορές κάνει μόνο του επανεκκίνηση και κολλάει στο 311.Ζήτησα να κάνουν έλεγχο γραμμής και δε βρήκαν τίποτε.Μου είπαν ότι ίσως φταίει (μετά από τόσο διάστημα;)το μήκος του καλωδίου,αλλά δεν έχω τη δυνατότητα αυτή τη στιγμή να το δοκιμάσω.Προσωπική μου άποψη είναι ότι το Tilgin ή ο σκληρός του αν και δε δούλεψε πολύ πάνε να παραδώσουνε πνεύμα.Γίνεται αντικατάσταση ή πρέπει να αγοράσω νέο;Υπάρχει κάτι καλύτερο στο εμπόριο;

@ ADSLgr.com All rights reserved.