PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

emeliss
09-03-11, 15:54
Το μήκος του καλωδίου δεν παίζει ρόλο. Το καλώδιο όμως μπορεί να έχει φθαρεί. Καλό θα ήταν να δοκιμάσεις με ένα άλλο (αν είναι δυνατόν εργοστασιακό και όχι φτιαγμένο από σένα).

vspiros
09-03-11, 16:36
είναι εργοστασιακό της hama!!!είναι δυνατό όμως να φθάρηκε ξαφνικά;γιατί τα προβλήματα ξεκίνησαν ξαφνικά πριν από 2 περίπου εβδομάδες χωρίς να παρέμβει τίποτε(δεν το πείραξε κανένας)

sexrazat
09-03-11, 19:00
είναι εργοστασιακό της hama!!!είναι δυνατό όμως να φθάρηκε ξαφνικά;γιατί τα προβλήματα ξεκίνησαν ξαφνικά πριν από 2 περίπου εβδομάδες χωρίς να παρέμβει τίποτε(δεν το πείραξε κανένας)

Τεχνικός δεν είμαι αλλά θα έπαιρνα ένα απλό 20άμετρο για δοκιμή να μου φύγει και η απορία. Δεν κοστίζει και πολύ.

nanas
09-03-11, 19:19
Παιδιά καλησπέρα
Όταν κάνω zapping αρκετές φορές το Pirelli σαν να κολλά και δείχνει μαύρη οθόνη. Οι πληροφορίες του καναλιού εμφανίζονται στο κάτω μέρος αλλά εικόνα όχι. Αν βγάλω το μηχάνημα απο την πρίζα φτιάχνει αλλά μπορεί να το ξανακάνει. Επίσης ο ήχος κάνει κάτι τσικ τσικ ενίοτε. Καμία ιδέα τί συμβαίνει; Τα κάνει και σε άλλους αυτά;

phanispal
10-03-11, 13:34
Παιδιά καλησπέρα
Όταν κάνω zapping αρκετές φορές το Pirelli σαν να κολλά και δείχνει μαύρη οθόνη. Οι πληροφορίες του καναλιού εμφανίζονται στο κάτω μέρος αλλά εικόνα όχι. Αν βγάλω το μηχάνημα απο την πρίζα φτιάχνει αλλά μπορεί να το ξανακάνει. Επίσης ο ήχος κάνει κάτι τσικ τσικ ενίοτε. Καμία ιδέα τί συμβαίνει; Τα κάνει και σε άλλους αυτά;

Είναι ΣΑΠΙΟ, αυτό συμβαίνει.

Τα ίδια ΑΚΡΙΒΩΣ κι εδώ.

vspiros
10-03-11, 15:16
Τουλάχιστον σ' εμένα αν δεν παγώσει εντελώς η εικόνα και όσο βγάζει το μαύρο φόντο μπορώ να βλέπω τους υπότιτλους( να μη χάνω την υπόθεση βρε αδερφέ)!!! Α!!!Άλλαξα και το καλώδιο τα ίδια Παντελάκη μου!!!

maik
10-03-11, 17:47
Αν εχετε router Huawei ή Baudteck μπητε στο interface του και απενεργοποιηστε το snooping. Εινα στην ενοτητα firewall.

phanispal
10-03-11, 17:51
Όσοι έχουν το Thomson μπορούν να κάνουν κάτι;

nanas
10-03-11, 23:17
Αν εχετε router Huawei ή Baudteck μπητε στο interface του και απενεργοποιηστε το snooping. Εινα στην ενοτητα firewall.
Τί εννοείς snooping. Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στο huawei...

maik
11-03-11, 01:34
Τί εννοείς snooping. Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στο huawei...

Basic -> Lan setings -> IGMP Snooping -> Disable

sexrazat
11-03-11, 09:44
Basic -> Lan setings -> IGMP Snooping -> Disable

Σημειώνω στον ατομικό σου φάκελο ότι σήμερα 00:34 εργάσθηκες οικειοθελώς υπερωριακά βοηθώντας συνδρομητή.:)

maik
11-03-11, 12:43
Σημειώνω στον ατομικό σου φάκελο ότι σήμερα 00:34 εργάσθηκες οικειοθελώς υπερωριακά βοηθώντας συνδρομητή.:)

Το φορουμ βοηθαω:cool:

soccermania
11-03-11, 13:10
Μεταδόσεις Παρασκευής
19:00 ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ - ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ (Β' Γερμανίας)
19:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ (πόλο γυναικών από το sport+)
21:00 ΙΛΙΝΟΙΣ - ΜΙΣΙΓΚΑΝ (προημιτελικός κολεγιακού μπάσκετ NCAA από το ESPNamerica)
21:30 ΚΟΛΩΝΙΑ - ΑΝΝΟΒΕΡΟ (Α' Γερμανίας)
21:45 ΜΠΡΕΣΙΑ - ΙΝΤΕΡ (Α' Ιταλίας)

soccermania
12-03-11, 12:42
Μεταδόσεις Σαββάτου:
14:00 ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ - ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ (Β' Γερμανίας)
14:45 ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ - ΜΠΟΛΤΟΝ (κύπελλο Αγγλίας από το sport+)
16:00 ΣΙΕΝΑ - ΕΜΠΟΛΙ (Β' Ιταλίας)
16:00 ΑΣΚΟΛΙ - ΑΤΑΛΑΝΤΑ (Β' Ιταλίας)
16:30 ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ - ΑΜΒΟΥΡΓΟ (Α' Γερμανίας)
17:00 ΣΑΝ ΓΚΟΥΣΤΙΝΟ - ΚΑΖΑ (βόλευ Ιταλίας από το eurosport2)
19:00 ΑΛΜΕΡΙΑ - ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Α' Ισπανίας)
19:00 ΒΑΡΕΖΕ - ΠΟΡΤΟΓΚΡΟΥΑΡΟ (Β' Ιταλίας)
19:30 ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ - ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ (Α' Γερμανίας)
20:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ (προκριματικά euro2012 από το sport+)
20:00 ΚΟΝΕΚΤΙΚΑΤ - ΣΥΡΑΚΙΟΥΣ (ημιτελικός κολεγιακού μπάσκετ NCAA από το ESPNamerica)
21:00 ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΧΕΡΚΟΥΛΕΣ ΑΛΙΚΑΝΤΕ(Α' Ισπανίας)
21:45 ΤΣΕΖΕΝΑ - ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ (Α' Ιταλίας)
23:00 ΛΟΥΙΣΒΙΛ - ΝΟΤΡ ΝΤΑΜ (ημιτελικός κολεγιακού μπάσκετ NCAA από το ESPNamerica)
23:30 ΕΚΟΥΑΔΟΡ - ΒΟΛΙΒΙΑ (copa america εφήβων από το eurosport2)

soccermania
13-03-11, 00:16
Μεταδόσεις Κυριακής:
13:30 ΜΙΛΑΝ - ΜΠΑΡΙ (Α' Ιταλίας)
14:30 ΑΛΕΜΑΝΙΑ ΑΑΧΕΝ - ΜΠΟΧΟΥΜ (Β' Ιταλίας)
15:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (τελικός κυπέλλου χάντμπολ γυναικών από το sport+)
16:00 ΤΖΕΝΟΑ - ΠΑΛΕΡΜΟ (Α' Ιταλίας)
16:00 ΡΟΜΑ - ΛΑΤΣΙΟ (Α' Ιταλίας)
16:30 ΜΑΙΝΤΣ - ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ (Α' Γερμανίας)
17:00 ΒΡΑΖΙΛΙΑ - ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ (copa america εφήβων από το eurosport2)
18:00 ΕΣΠΑΝΙΟΛ - ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ (Α' Ισπανίας)
18:30 ΣΑΙΝΤ ΠΑΟΥΛΙ - ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ (Α' Γερμανίας)
18:45 ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΙΣΛΑΝΔΙΑ (προκριματικά euro χάντμπολ από το eurosport)
18:45 ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ - ΡΕΝΤΙΝΓΚ (προημιτελικός κυπέλλου Αγγλίας από το sport+)
19:00 ΚΟΛΟΜΒΙΑ - ΧΙΛΗ (copa america εφήβων από το eurosport2)
20:00 ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΧΙΧΟΝ (Α' Ισπανίας)
20:35 ΣΤΟΟΥΚ ΣΙΤΙ - ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ (live-delay προημιτελικός κυπέλλου Αγγλίας από το sport+)
21:45 ΠΑΡΜΑ - ΝΑΠΟΛΙ (Α' Ιταλίας)
22:00 ΣΕΒΙΛΛΗ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (Α' Ισπανίας)

soccermania
14-03-11, 13:30
Μεταδόσεις Δευτέρας:
17:15 ΑΕΚ - ΑΝΑΤΟΛΙΑ (βόλευ γυναικών από το sport+)
19:00 ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ ΦΥΛΗΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Β' Εθνική)
21:15 ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ - ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ (Β' Γερμανίας)
21:45 ΤΣΙΝΤΑΝΤΕΛΑ - ΠΑΝΤΟΒΑ (Β' Ιταλίας)
22:00 ΧΕΤΑΦΕ ΜΑΔΡΙΤΗΣ -ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ (Α' Ισπανίας)

nanas
14-03-11, 18:25
Basic -> Lan setings -> IGMP Snooping -> Disable
Δυστυχώς και με αυτή την ρύθμιση τα ίδια κάνει...:down:

COOLATOS1963
14-03-11, 23:06
Tο μαυρισμα της οθονης ενω εμφανιζεται κατω η μπαρα πληροφοριων λυνεται μονο με reboot του αποκωδικοποιητη.Το προβλημα πρεπει να οφειλεται στην πλατφορμα.Σε επικοινωνια με 8011135555 μου απαντησαν οτι το γνωριζουν και θα το λυσουν.Τα σπασιματα οθονης-παρασιτα στον PIRELLI ,κολληματα εικονας στον TILGIN, οφειλονται σε λαθη που δεν διορθωνονται απο το Interleaved profile,CRC λαθη.Μονη λυση το συνεργειο του ΟΤΕ να βρει το κομματι του δικτυου κεντρικο-απερχομενο-εσωτερικο που βαζει τα λαθη και να το αντικ/ση.Το disable του ignp snoop που αναφερθηκε δεν βοηθα.

maik
15-03-11, 03:41
.Το disable του ignp snoop που αναφερθηκε δεν βοηθα.

Μια χαρα βοηθαει ,ομως δεν ειναι η τελικη λυση.

keraunos
15-03-11, 13:28
Ειχα το ιδιο προβλημα με τον thomson router.Το ελυσα με τις ρυθμισεις που κατεβασα απο το leoforia.gr νομιζω και τις περασα στο ρουτερ.Απο τοτε που το εκανα παει σφαιρα!!!

kostas1414
15-03-11, 17:05
Μπορεί ο Alpha να έχει τα δικαιώματα των αγώνων της Φόρμουλας 1, ωστόσο δεν ισχύει το ίδιο και σε ό, τι αφορά στα αντίστοιχα των δοκιμαστικών.
Με μια κίνηση ματ, ο ΟΤΕ πήρε τα δικαιώματα των δοκιμαστικών της φετινής σεζόν και πλέον θα μεταδίδει τη μάχη για την pole position πριν από κάθε γκραν πρι. Πρεμιέρα θα κάνει το Σάββατο 27 Μαρτίου, πριν το πρώτο γκραν πρι της σεζόν, στην Μελβούρνη.
Οι ίδιες πηγές αναφέρουν ότι το IPTV του ΟΤΕ έχει εντάξει κι άλλο προϊόν της φόρμουλα, το οποίο θ’ αποκαλυφθεί τις επόμενες ώρες…

Συντάκτης: Νίκος Μαυρομμάτης

onsports.gr

nanas
15-03-11, 17:17
Tο μαυρισμα της οθονης ενω εμφανιζεται κατω η μπαρα πληροφοριων λυνεται μονο με reboot του αποκωδικοποιητη.Το προβλημα πρεπει να οφειλεται στην πλατφορμα.Σε επικοινωνια με 8011135555 μου απαντησαν οτι το γνωριζουν και θα το λυσουν.Τα σπασιματα οθονης-παρασιτα στον PIRELLI ,κολληματα εικονας στον TILGIN, οφειλονται σε λαθη που δεν διορθωνονται απο το Interleaved profile,CRC λαθη.Μονη λυση το συνεργειο του ΟΤΕ να βρει το κομματι του δικτυου κεντρικο-απερχομενο-εσωτερικο που βαζει τα λαθη και να το αντικ/ση.Το disable του ignp snoop που αναφερθηκε δεν βοηθα.
για το τσικ τσικ στον ήχο ειδικά σε live μεταδόσεις:

kostas1414
15-03-11, 18:49
ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ: Το IPTV του ΟΤΕ απέκτησε και τα τηλεοπτικά δικαιώματα του ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥ ποδοσφαίρου!
Επιστροφή στο ποδόσφαιρο...
Έχουμε και άλλο αποκλειστικό θέμα που αφορά στο Conn-X TV Sport. Σύμφωνα με πληροφορίες, το IPTV του ΟΤΕ απέκτησε και τα τηλεοπτικά δικαιώματα του ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥ ποδοσφαίρου (του επαγγελματικού πρωταθλήματος της MLS, δηλαδή), το οποίο θα προβληθεί για πρώτη φορά στην ελληνική τηλεόραση.
Οι πληροφορίες του Onsports τονίζουν πως το Conn-X TV Sport θα δείχνει τρία παιχνίδια κάθε εβδομάδα.
Όλη η Φόρμουλα στον ΟΤΕ!
Με τον πιο εμφατικό τρόπο επιβεβαιώνεται το ρεπορτάζ του onsports για την απόκτηση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων των δοκιμαστικών της Φόρμουλα 1. Η συμφωνία είναι οριστική και η αρχή θα γίνει με τα δοκιμαστικά του GP της Μελβούρνης, το Σάββατο 26 Μαρτίου. Το επιπλέον είναι πως το Conn-X TV θα δείχνει (παράλληλα με τον Alpha) ΚΑΙ τους αγώνες της Κυριακής.
Κοντολογίς, ο ΟΤΕ απέκτησε όλο το "πακέτο" του δημοφιλούς μηχανοκίνητου σπορ.
Συντάκτης: Νίκος Μαυρομμάτης

soccermania
16-03-11, 02:06
ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ: Το IPTV του ΟΤΕ απέκτησε και τα τηλεοπτικά δικαιώματα του ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥ ποδοσφαίρου!
Επιστροφή στο ποδόσφαιρο...
Έχουμε και άλλο αποκλειστικό θέμα που αφορά στο Conn-X TV Sport. Σύμφωνα με πληροφορίες, το IPTV του ΟΤΕ απέκτησε και τα τηλεοπτικά δικαιώματα του ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥ ποδοσφαίρου (του επαγγελματικού πρωταθλήματος της MLS, δηλαδή), το οποίο θα προβληθεί για πρώτη φορά στην ελληνική τηλεόραση.
Οι πληροφορίες του Onsports τονίζουν πως το Conn-X TV Sport θα δείχνει τρία παιχνίδια κάθε εβδομάδα.
Όλη η Φόρμουλα στον ΟΤΕ!
Με τον πιο εμφατικό τρόπο επιβεβαιώνεται το ρεπορτάζ του onsports για την απόκτηση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων των δοκιμαστικών της Φόρμουλα 1. Η συμφωνία είναι οριστική και η αρχή θα γίνει με τα δοκιμαστικά του GP της Μελβούρνης, το Σάββατο 26 Μαρτίου. Το επιπλέον είναι πως το Conn-X TV θα δείχνει (παράλληλα με τον Alpha) ΚΑΙ τους αγώνες της Κυριακής.
Κοντολογίς, ο ΟΤΕ απέκτησε όλο το "πακέτο" του δημοφιλούς μηχανοκίνητου σπορ.
Συντάκτης: Νίκος Μαυρομμάτης

Ο ρε γλέντια!!!Κι η νόβα την κασσέτα-league!

pankostas
16-03-11, 02:15
Παραγκα-league θες να πεις!!!

........Auto merged post: pankostas πρόσθεσε 2 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Κανα παιδικο καναλι ρε παιδια τοσο δυσκολο ειναι να προσθεσουν!!! Το Kids-Co ειναι για κλαμματα.Μονο το Dιsney αξιζει!
Ενα Cartoon Network και το Disney XD και το Cοnx TV θα πεταει!!!!

COOLATOS1963
16-03-11, 03:33
για το τσικ τσικ στον ήχο ειδικά σε live μεταδόσεις:

Το τσιτσιρισμα στον ηχο σε live μεταδοσεις το εχω συναντηση μονο σε αποκ/τη Tilgin.Αν δεν ακολουθει και σπασιμο εικονας μαλλον οφειλεται στον αποκ/τη.Δοκιμασε και συνδεση με HDMI.

silegav
16-03-11, 11:09
Να πω την αλήθεια μου τη μαύρη, αν έπαιρνε το γυναικείο αμερικάνικο παίζει και να ξενυχτούσα για να δω ποδόσφαιρο μπας και μπει κανα γκολ και βγάλουν κάνα μπλουζάκι πάνω στον πανηγυρισμό. Τώρα ποιόν να δω; Τον απόγονο του Βαλντεράμα μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα; :)

Εχει πλάκα ο ανταγωνισμός nova και OTE. Έχουν βγει στη γύρα και μαζεύουν ότι κινείται.

singara
16-03-11, 14:41
Η φορμουλα ειναι 100% σωστη κινηση...
μιλαμε θα τραβαει σαν μαγνιτης..τωρα το MLS λιγο κινηση για να γεμισει το πακετο μου φενεται..παντως απο αθλητικα το εχουν παρει πολυ ζεστα στον οτε
αντε να δουμε και τιποτα απο ψυχαγωγια κανα καναλακι?

a.libe
16-03-11, 15:14
πιστευω και το καλοκαιρι του 14 , μπορει κ νωριτερα , θα χτυπησει και superleague
(ή καποιες ομαδες) εξαιτιας πολλων συνθηκων που θα αρχιζουν να διαμορφωνονται στο εξης...

soccermania
16-03-11, 15:47
Να πω την αλήθεια μου τη μαύρη, αν έπαιρνε το γυναικείο αμερικάνικο παίζει και να ξενυχτούσα για να δω ποδόσφαιρο μπας και μπει κανα γκολ και βγάλουν κάνα μπλουζάκι πάνω στον πανηγυρισμό. Τώρα ποιόν να δω; Τον απόγονο του Βαλντεράμα μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα; :)

Εχει πλάκα ο ανταγωνισμός nova και OTE. Έχουν βγει στη γύρα και μαζεύουν ότι κινείται.

Το ζήτησες και έγινε φίλε μου...ποδόσφαιρο γυναικών στης 19:45!!!Για δες το σημερινό πρόγραμμα.....
Μεταδόσεις Τετάρτης:
17:15 ΒΟΛΙΒΙΑ - ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ (copa-america εφήβων από το eurosport2)
18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ημιτελικός κυπέλλου Ελλάδος)
19:45 ΤΖΟΥΒΙΣΗ(Γαλλ.) - ΠΟΤΣΝΤΑΜ(Γερ.) προημιτελικά cham.league γυναικών από το eurosport
21:00 ΠΑΟΚ - ΑΕΚ (ημιτελικός κυπέλλου Ελλάδος)
21:00 ΒΡΑΖΙΛΙΑ - ΧΙΛΗ (copa-america εφήβων από το eurosport2)
23:00 ΚΟΛΟΜΒΙΑ - ΠΑΡΑΓΟΥΑΗ (copa-america εφήβων από το eurosport2)
00:30 ΠΑΟΥΛΙΣΤΑ - ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ (κύπελλο Βραζιλίας)
00:30 ΤΕΞΑΣ - ΑΛΑΜΠΑΜΑ (NCAA κολεγιακό μπάσκετ από το ESPNamerica)
02:50 ΦΟΡΤΑΛΕΖΑ - ΦΛΑΜΕΝΓΚΟ (κύπελλο Βραζιλίας)
02:50 ΚΟΛΟ ΚΟΛΟ(Χιλή) - ΣΑΝΤΟΣ(Βραζ.) κόπα λιμπερταδόρες
03:00 ΟΥΑΣΙΓΚΤΟΝ - ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ (NCAA κολεγιακό μπάσκετ από το ESPNamerica)

johnsruro
16-03-11, 17:46
Η φορμουλα ειναι 100% σωστη κινηση...
μιλαμε θα τραβαει σαν μαγνιτης..τωρα το MLS λιγο κινηση για να γεμισει το πακετο μου φενεται..παντως απο αθλητικα το εχουν παρει πολυ ζεστα στον οτε
αντε να δουμε και τιποτα απο ψυχαγωγια κανα καναλακι?

τους αγώνες για την pole position της formula πήρε όχι τον καθεαυτού αγώνα. Αυτός θα είναι κανονικά στον alpha. Κι αυτό όπως και το MLS απλά είναι για να γεμίσει το πρόγραμμα. εκτός από το beckam ξέρουμε τίποτα άλλο για το MLS?

treli@ris
16-03-11, 18:37
τους αγώνες για την pole position της formula πήρε όχι τον καθεαυτού αγώνα. Αυτός θα είναι κανονικά στον alpha. Κι αυτό όπως και το MLS απλά είναι για να γεμίσει το πρόγραμμα. εκτός από το beckam ξέρουμε τίποτα άλλο για το MLS?

Πηρε ολη την F1 μαζι με τον αγωνα της Κυριακης για 2 χρονια. Απλα, υπαρχει προυποθεση η μεταδοση της Κυριακης να γινεται και απο καποιο ελευθερο καναλι.

kostas1414
16-03-11, 19:50
Το Conn-X TV Sport θα μεταδίδει παράλληλα με τον Alpha τα GP της Φόρμουλα 1, κάτι που γράψαμε από χθες. Η διαφορά στις μεταδόσεις των δύο καναλιών είναι πως το IPTV του ΟΤΕ θα δείχνει τα GP δίχως την παρεμβολή διαφημίσεων. Στην δε περιγραφή θα βρίσκονται οι Αντρέα Παλομπαρίνι, Κώστας Ψάρρας για τα δοκιμαστικά του Σαββάτου και ο Αντρέα Παλομπαρίνι (ίσως και με κάποιον άλλον) στο κυριακάτικο GP.
Στο IPTV οι ετοιμασίες τις αμέσως επόμενες μέρες θα είναι πυρετώδεις προκειμένου να ετοιμαστεί και το ειδικό στούντιο απ' το οποίο θα προβάλλονται οι εκπομπές, καθώς θα υπάρχουν και τέτοιες. Τόσο πριν απ' το GP, όσο και μετά, διάρκειας μίας και μισής ώρας αντίστοιχα.

Συντάκτης: Νίκος Μαυρομμάτης

onsports.gr

soccermania
16-03-11, 20:20
τους αγώνες για την pole position της formula πήρε όχι τον καθεαυτού αγώνα. Αυτός θα είναι κανονικά στον alpha. Κι αυτό όπως και το MLS απλά είναι για να γεμίσει το πρόγραμμα. εκτός από το beckam ξέρουμε τίποτα άλλο για το MLS?

Μπέκαμ,Τιερί Ανρί,Ράφα Μάρκεζ,Χουάν Πάμπλο Άνχελ,Ντόνοβαν,Κάρλος Ρουίζ(από τον Άρη),Μπόσκοβιτς,Ντιντιέρ Ντομί(του Ολυμπιακού),Ταίνιο,Τζον Ρούνευ(ο αδερφός του γνωστού!),Μοντραγόν,Κέλερ.
Το πρωτάθλημα ξεκινάει 19 Μαρτίου.Εμείς από τις 18 ομάδες που συμμετέχουν υποστηρίζουμε τις δύο Καναδέζικες!!!!:p
Επίσης είμαστε με τη Φιλαδέλφεια-Γιούνιον για τρεις λόγους:αδελφοποιήθηκε με τον Εργοτέλη,έχει πρώην παίκτη του Άρη και Έλληνες συνιδιοκτήτες...!

deejay
17-03-11, 01:20
Καλησπέρα στο φόρουμ..!!
Έκανα και εγώ αίτηση για connx-tv και ενω η υπηρεσία έχει ήδη ενεργοποιηθεί, περιμένω τον εξοπλισμό τη Δευτέρα. Εχώ 24αρα γραμμή και μέχρι τώρα κλείδωνα στα 9.5-10mbps λόγω attenuation αλλα με το καινούριο προφίλ έχω σταθερά 7.5.

Παρόλο που ρώτησα στον ΟΤΕ αν η γραμμή είναι κατάλληλη για το connx-tv και μου ειπαν πως δεν θα έχω πρόβλημα, δεν είμαι απολύτως σίγουρος. Τουλάχιστον ρώτησα και μου είπε η κοπέλα στην εξυπηρέτηση πως αν έχω προβλήματα με τη γραμμή μετα το tv, θα το ελέγξουν και θα διακόψουν την υπηρεσία χωρίς χρέωση

SNR Margin: 13
Line Attenuation :34.3
Data Rate: 7406

Εσείς με αυτά τα στοιχεία πως το βλέπετε? Δεν με νοιάζει όταν είναι ανοιχτο το STB που θα πέφτει η ταχύτητα (ετσι όπως έχω ακούσει η δικιά μου θα περιορίζεται στα 2-3mbps) αρκεί να μην έχω κολλήματα, διαρκείς αποσυνδέσεις κλπ. Από router έχω το baudtec (χάλια το ξέρω). Δυστυχώς το linksys που χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα (wag120n) μάλλον δεν θα είναι συμβατό.

Τέλος, έχω παραγγείλει το pirelli χωρίς τον δίσκο. Γίνεται να τους πώ να μου στείλουν αυτό με τον εσωτερικό ή εφόσον έχει γίνει η παραγγελία δεν αλλάζει?

Ευχαριστω προκαταβολικα για το χρόνο σας!!

silegav
17-03-11, 04:30
δε σε βλέπω και πολύ καλά και αν παίζεις θα παίζεις οριακά. Δε ξέρω βέβαια αν μπορούν να κάνουν κάτι για να αναβαθμίσουν τη γραμμή σου και να βελτιωθείς λίγο. Το χειρότερο σενάριο βέβαια είναι να υπολειτουργούν iptv και dsl και να καταλήξεις να πληρώνεις και για τα δύο έχοντας όχι καλή υπηρεσία.

deejay
17-03-11, 09:55
Τυπικά λόγω κακής ποιότητας γραμμών στην περιοχή, η γραμμή μπορείς να πείς πως "υπολειτουργούσε" πάντα. Με το καινούριο προφίλ πάντως, δεν έχω δεί (φτού σκόρδα) καμία αποσύνδεση ακόμα και αυτό για το baudtec μονό καλό σημάδι είναι.

Αναμένουμε λοιπόν..

pankostas
18-03-11, 02:40
Έντονη είναι η φημολογία που έχει αναπτυχθεί τις τελευταίες μέρες περί απόκτησης των τηλεοπτικών δικαιωμάτων της F1 από το συνδρομητικό κανάλι Conn-x TV.

Και επίσημα σε HD η F1

Σύμφωνα με όσα ακούγονται, η πλατφόρμα IPTV του ΟΤΕ αγόρασε το πλήρες πακέτο των μεταδόσεων του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος.

Αυτό σημαίνει ότι θα προβάλλει απευθείας τα τρία σκέλη των ελεύθερων δοκιμών, τις κατατακτήριες δοκιμές και τον αγώνα, και μάλιστα χωρίς καμία διακοπή για διαφημίσεις, αρχής γενομένης από τον πρώτο αγώνα της σεζόν στην Αυστραλία την ερχόμενη εβδομάδα (25-27/3).

Εφόσον επιβεβαιωθεί επίσημα η είδηση, θα είναι η πρώτη φορά που κάποιο ελληνικό κανάλι θα δείχνει όλες τις δοκιμές και τον αγώνα της F1, χωρίς οι τηλεθεατές να χάνουν λεπτό από τη δράση μέσα στην πίστα.

Μένει να φανεί αν το Conn-x TV κάνει χρήση της δυνατότητας κάλυψης των αγώνων σε Υψηλή Ευκρίνεια (HD), την οποία προσφέρει από φέτος η FOM σε όλα τα τηλεοπτικά δίκτυα με τα οποία έχει συμβόλαιο.

Ολοι οι αγώνες του πρωταθλήματος θα συνεχίσουν να μεταδίδονται ζωντανά και από τον Alpha, ο οποίος διατηρεί τα δικαιώματα σε ό,τι αφορά τις ελεύθερες συχνότητες μέχρι το τέλος της φετινής σεζόν. Μάλιστα για πρώτη φορά στην ιστορία του, ο σταθμός θα προβάλλει το πρόγραμμα σε φορμάτ 16:9.

Ωστόσο φέτος το κανάλι της Κάντζας δεν θα προσφέρει στους τηλεθεατές του τις κατατακτήριες δοκιμές σε απευθείας μετάδοση, αλλά θα δείχνει τα κυριότερα στιγμιότυπα σε μαγνητοσκόπηση την Κυριακή πριν από την έναρξη του αγώνα.
Θοδωρής Κατσαρογιάννης
sport.gr

........Auto merged post: pankostas πρόσθεσε 1 λεπτά και 8 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Λετε να δουμε F1 σε HD?
Ειναι δυσκολο μεσω iptv?

deejay
18-03-11, 12:16
Aν με SD περιεχομενο δεσμευει 4-5 mbps απο τη γραμμη μας, με HD ποσα θα ηθελε? Πιστευω θα ηταν λιγοι αυτοι που θα μπορουσαν να δουν HD απο IPTV χωρις θεματα στην Ελλαδα. Τα νεα της f1 χωρις τισ διαφημισεις παντως μονο καλα ειναι.

soccermania
18-03-11, 14:40
Μεταδόσεις Παρασκευής:
13:00 κλήρωση champions league από το eurosport
14:00 κλήρωση uefa europa league από το eurosport
18:00 ΟΚΛΑΝΤ - ΤΕΞΑΣ (NCAA κολεγιακό μπάσκετ από το ESPNamerica)
19:30 ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΝΤΙΣΕΛΝΤΟΡΦ (Β' Γερμανίας)
20:30 ΜΕΜΦΙΣ - ΑΡΙΖΟΝΑ (NCAA κολεγιακό μπάσκετ από το ESPNamerica)
21:30 ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ - ΚΑΪΖΕΡΣΛΑΟΥΤΕΡΝ (Α' Γερμανίας)
21:45 ΣΑΣΟΥΟΛΟ - ΜΟΝΤΕΝΑ (Β' Ιταλίας)
22:30 ΤΕΞΑΣ - ΟΧΑΪΟ ΣΤΕΪΤ (NCAA κολεγιακό μπάσκετ από το ESPNamerica)
23:45 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ (copa america εφήβων από το eurosport2)
01:00 ΠΕΡΟΥ - ΒΟΛΙΒΙΑ (copa america εφήβων από το eurosport2)
01:00 ΛΟΝΓΚ ΑΪΛΑΝΤ - ΒΟΡΕΙΑ ΚΑΡΟΛΙΝΑ (NCAA κολεγιακό μπάσκετ από το ESPNamerica)
03:30 ΤΖΟΡΤΖΙΑ - ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ (NCAA κολεγιακό μπάσκετ από το ESPNamerica)

mekgr
18-03-11, 20:08
Παιδιά εμφανιστικε στο μενου μια επιλογη film club lite και εχει μια ταινια καποια βιντεο κλιπ , σειρες , κεινουμενα σχεδια , ντοκιματερ.

Μηπως ξερει τι ειναι κανεις?
Εγω παντος μυριζομε οτι ειναι ενα μινι βιντεο κλαμπ για οσους δεν θελουν να πληρωσουν το film club.
Καλη κινηση απο τον ΟΤΕ.

Η ταινια ειναι η καταιγιδα με το τζορτζ κλουνεϊ.

minos01
18-03-11, 21:55
Τελικα ξερει κανεις γιατι καθυστερει να βγει το δορυφορικο?

soccermania
19-03-11, 12:37
Μεταδόσεις Σαββάτου:
14:00 ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΟΜΠΕΡΧΑΟΥΖΕΝ (Β' Γερμανίας)
15:00 ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ - ΑΕΚ (Α'1 χάντμπολ από το sport+)
16:00 ΠΕΣΚΑΡΑ - ΠΑΝΤΟΒΑ (Β' Ιταλίας)
16:00 ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ - ΝΟΒΑΡΑ (Β' Ιταλίας)
16:30 ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ - ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ (Α' Γερμανίας)
19:00 ΜΑΓΙΟΡΚΑ - ΣΑΡΑΓΟΣΑ (Α' Ισπανίας)
19:00 ΛΑΤΣΙΟ-ΤΣΕΖΕΝΑ (Α' Ιταλίας)
19:30 ΜΠΟΡΟΥΣΙΑ ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ - ΜΑΪΝΤΖ (Α' Γερμανίας)
21:00 ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΧΕΤΑΦΕ (Α' Ισπανίας)
21:45 ΠΑΛΕΡΜΟ - ΜΙΛΑΝ (Α' Ιταλίας)
23:30 ΚΑΣΤΕΛΑΝΑ - ΚΑΡΝΑΓΚΙ (βόλευ Ιταλίας από το eurosport2)
01:00 ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ - ΧΙΛΗ (copa america εφήβων από το eurosport2)
03:00 ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ - ΠΟΡΤΛΑΝΤ (MLS αμερικάνικο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου)

........Auto merged post: soccermania πρόσθεσε 10 λεπτά και 25 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Επίσης για τους μπασκετόφιλους 12ωρο σερί απ'ευθείας μεταδόσεων κολεγιακού πρωταθλήματος(NCAA)από το ESPNamerica:
18:00 ΚΕΝΤΑΚΥ - ΔΥΤΙΚΗ ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ
20:30 ΦΛΟΡΙΝΤΑ - ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
23:00 ΜΟΡΕΧΕΝΤ - ΡΙΤΣΜΟΝΤ
01:30 BYU ΠΡΟΒΟ - ΓΚΟΝΖΑΤΖΑ
03:30 ΚΟΝΝΕΚΤΙΚΑΤ - ΣΙΝΣΙΝΑΤΙ

maik
19-03-11, 20:38
Παιδιά εμφανιστικε στο μενου μια επιλογη film club lite και εχει μια ταινια καποια βιντεο κλιπ , σειρες , κεινουμενα σχεδια , ντοκιματερ.

Μηπως ξερει τι ειναι κανεις?
Εγω παντος μυριζομε οτι ειναι ενα μινι βιντεο κλαμπ για οσους δεν θελουν να πληρωσουν το film club.
Καλη κινηση απο τον ΟΤΕ.

Η ταινια ειναι η καταιγιδα με το τζορτζ κλουνεϊ.

Εβαλε και αλες ταινιες τωρα. Παντως τα ντοκυμαντερ ειναι πολυ καλα. Μολις ειδα αυτο για την Ferrari.:oneup:

matelas
19-03-11, 20:41
Θέλω κ' εγώ, αλλά με τέτοιο attenuation... :(

Georgyy
19-03-11, 23:12
παιδιά ενδιαφέρομαι να βάλω και εγώ connx tv αυτά είναι τα στοιχεια τις γραμμής μου. Μπορώ να βάλω χωρίς προβλήματα?

Downstream / Upstream
SNR Margin
9.2 / 12.9 db

Line Attenuation
25.8 / 17.2 db

Data Rate
10984 / 863 kbps

maik
20-03-11, 01:30
παιδιά ενδιαφέρομαι να βάλω και εγώ connx tv αυτά είναι τα στοιχεια τις γραμμής μου. Μπορώ να βάλω χωρίς προβλήματα?

Downstream / Upstream
SNR Margin
9.2 / 12.9 db

Line Attenuation
25.8 / 17.2 db

Data Rate
10984 / 863 kbps

Μια χαρα εισαι. Ανετα θα δουλεψει.

soccermania
20-03-11, 11:10
Μεταδόσεις Κυριακής:
13:30 ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ - ΡΟΜΑ (Α' Ιταλίας)
14:30 ΑΟΥΕ - ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ (Β' Γερμανίας)
16:00 ΙΝΤΕΡ - ΛΕΤΣΕ (Α' Ιταλίας)
16:00 ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΜΠΡΕΣΙΑ (Α' Ιταλίας)
16:30 ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ - ΣΑΛΚΕ (Α' Γερμανίας)
18:00 ΜΑΛΑΓΑ - ΕΣΠΑΝΙΟΛ (Α' Ισπανίας)
18:30 ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ - ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ (Α' Γερμανίας)
20:00 ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ - ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ (Α' Ισπανίας)
21:45 ΝΑΠΟΛΙ - ΚΑΛΙΑΡΙ (Α' Ιταλίας)
22:00 ΒΑΛΕΝΘΙΑ - ΣΕΒΙΛΛΗ (Α' Ισπανίας)
02:00 ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ - ΝΙΟΥ ΙΝΓΚΛΑΝΤ (MLS αμερικάνικο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου)

........Auto merged post: soccermania πρόσθεσε 19 λεπτά και 5 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Κολεγιακό μπάσκετ(NCAA)από το ESPNamerica:
18:00 ΟΥΑΣΙΓΚΤΟΝ - ΒΟΡΕΙΑ ΚΑΡΟΛΙΝΑ
20:30 ΜΙΣΙΓΚΑΝ - ΝΤΙΟΥΚ
23:00 ΤΖΟΡΤΖ ΜΕΪΣΟΝ - ΟΧΑΪΟ ΣΤΕΪΤ
01:00 ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ - ΠΑΡΝΤΙΟΥ
03:30 ΦΛΟΡΙΝΤΑ ΣΤΕΪΤ - ΝΟΤΡ ΝΤΑΜ

Georgyy
20-03-11, 17:55
ποτε θα ανακοινωθεί επιτέλους επίσημα για την formula 1? αυτό περιμένω για να πάω να κάνω την αίτηση :-)

dousis
20-03-11, 18:03
και εγω ενδιαφερομαι να βαλω αλλα δειτε κ εσεις!!!!!
μενω επαρχια!!!

:oops:

Downstream Upstream
SNR Margin 9.0 16.0db
Line Attenuation 62.5 25.0db
Data Rate 2048 320kbps

........Auto merged post: dousis πρόσθεσε 7 λεπτά και 24 δευτερόλεπτα αργότερα ........


παιδιά ενδιαφέρομαι να βάλω και εγώ connx tv αυτά είναι τα στοιχεια τις γραμμής μου. Μπορώ να βάλω χωρίς προβλήματα?

Downstream / Upstream
SNR Margin
9.2 / 12.9 db

Line Attenuation
25.8 / 17.2 db

Data Rate
10984 / 863 kbps

xaxaxa!!!!!εσυ μια χαρα εισαι!
εγω τι να πω???????:whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.