PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

mekgr
21-03-11, 00:51
Τελικα ξερει κανεις τι ειναι το film club lite?
Η αν καποιος που εκανε αιτηση τωρα κοντα π[ου ειναι επιπληρωμη το film club αν βλεπει το film club lite δωρεαν!!!!

Φιλε maik εγω μονο την καταιγιδα βπλεπω στο μενου ακομα δεν βλεπω αλλη ταινια σδτο film club lite.
Μηπως μπερδευεσαι απο το film club?

vagos22
21-03-11, 01:55
ποτε θα ανακοινωθεί επιτέλους επίσημα για την formula 1? αυτό περιμένω για να πάω να κάνω την αίτηση :-)

Αν δεν κάνω λάθος είδα σήμερα ένα spot που έλεγε έρχεται

........Auto merged post: vagos22 πρόσθεσε 2 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Τελικα ξερει κανεις τι ειναι το film club lite?
Η αν καποιος που εκανε αιτηση τωρα κοντα π[ου ειναι επιπληρωμη το film club αν βλεπει το film club lite δωρεαν!!!!

Φιλε maik εγω μονο την καταιγιδα βπλεπω στο μενου ακομα δεν βλεπω αλλη ταινια σδτο film club lite.
Μηπως μπερδευεσαι απο το film club?

Τους ρώτησα και μου είπαν πως είναι για να πάρουμε μια ιδέα απο το film club

Georgyy
21-03-11, 02:31
φιλε μου αυτό το spot που λες πρέπει να το έχεις δει στον alpha. Να ρωτήσω και κάτι ακόμα.. γίνετε αν έχεις το connx tv να μπορείς να το βλέπεις πχ και σε κάποιο άλλο σπίτι που έχει σύνδεση conn-x? Ενόω να πάρεις για παράδειγμα μαζί τον αποκωδικοποιητή. Αν και δεν νομίζω να γίνετε κάτι τέτοιο είπα να ρωτήσω.

sakels
21-03-11, 02:41
Οχι...

Georgyy
21-03-11, 04:41
και κάτι τελευταίο παιδιά... αν βάλω connx tv θα έχω κάποια αλλαγή στην ταχύτητα που κατεβάζω? ακόμα και όταν δεν βλέπω tv δλδ αν έχω το receiver κλειστό?

Rebel Scum
21-03-11, 06:10
και κάτι τελευταίο παιδιά... αν βάλω connx tv θα έχω κάποια αλλαγή στην ταχύτητα που κατεβάζω? ακόμα και όταν δεν βλέπω tv δλδ αν έχω το receiver κλειστό?

Όχι όταν το STB είναι κλειστό έχεις διαθέσιμη όλη την ταχύτητα της σύνδεσης σου.

Απλά μια σημείωση για τη σύνδεση σου. Όταν βάζεις TV σε εντάσσουν σε προφίλ με υψηλότερο SNR Margin για περισσότερη σταθερότητα, οπότε εκεί μπορεί να χάσεις λίγη ταχύτητα.

nanas
21-03-11, 14:29
Router Huawei - Set top box Pirelli.
Αν και το pirelli είναι κλειστό το maximum bandwidth που μου δίνει η σύνδεσή μου κάποιες φορές (όχι πάντα) είναι μειωμένο σαν το pirelli να ήταν ανοιχτό. Η κατάσταση διορθώνεται αν κάνω restart το router. Tί συμβαίνει άραγε;

deejay
21-03-11, 19:15
Εφτασε σημερα ο αποκωδικοποιητης σπιτι και απο το λιγο που μπορεσα να δω, παρολα τα κακα χαρακτηριστικα της γραμμης μου (attenuation 34.3 - snr 13 - 7800kbps downstream), ειδα ελαχιστο πιξελιασμα μονο οταν αλλαζα καναλια για 1-2" αλλα μετα η μεταδοση ηταν μια χαρα.

Το μονο που με χαλασε καπως ειναι η οχι και τοσο καθαρη εικονα (πρεπει να ειναι αρκετα συμπιεσμενη), αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα μαλλον. Ευχαριστημενος λοιπον!:)

sexrazat
21-03-11, 22:43
Τελικα ξερει κανεις τι ειναι το film club lite?
Η αν καποιος που εκανε αιτηση τωρα κοντα π[ου ειναι επιπληρωμη το film club αν βλεπει το film club lite δωρεαν!!!!

Φιλε maik εγω μονο την καταιγιδα βπλεπω στο μενου ακομα δεν βλεπω αλλη ταινια σδτο film club lite.
Μηπως μπερδευεσαι απο το film club?

1) Δημιουργία νέου φακέλου στο κεντρικό μενού προσβάσιμο σε όλους: Film Club Lite με δείγμα από τους τίτλους που είναι διαθέσιμοι στο Film Club. Ο κατάλογος αυτός έχει ως στόχο να δώσει μια γεύση στους συνδρομητές που δεν θα έχουν το Film Club (δεδομένου ότι δεν είναι πλέον υποχρεωτική η παραγγελία του), προκειμένου αν τους ενδιαφέρει να το παραγγείλουν.
2) Δημιουργία νέου φακέλου κάτω από την κατηγορία Fun Corner / Ψυχαγωγία, προσβάσιμη σε όλους: Εκτός από τα Παιχνίδια, υπάρχει πλέον και το Karaoke – με πάνω από 400 τίτλους από όλα τα είδη μουσικής.

ΠΡΟΣΟΧΗ! Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ PORTAL ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ REBOOT ΣΤΟ SET TOP BOX! ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΩΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΩΝ ΚΑΤΑΛΟΓΩΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΛΕΞΗ «UNDEFINED».

mekgr
22-03-11, 00:52
1) Δημιουργία νέου φακέλου στο κεντρικό μενού προσβάσιμο σε όλους: Film Club Lite με δείγμα από τους τίτλους που είναι διαθέσιμοι στο Film Club. Ο κατάλογος αυτός έχει ως στόχο να δώσει μια γεύση στους συνδρομητές που δεν θα έχουν το Film Club (δεδομένου ότι δεν είναι πλέον υποχρεωτική η παραγγελία του), προκειμένου αν τους ενδιαφέρει να το παραγγείλουν.
2) Δημιουργία νέου φακέλου κάτω από την κατηγορία Fun Corner / Ψυχαγωγία, προσβάσιμη σε όλους: Εκτός από τα Παιχνίδια, υπάρχει πλέον και το Karaoke – με πάνω από 400 τίτλους από όλα τα είδη μουσικής.

ΠΡΟΣΟΧΗ! Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ PORTAL ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ REBOOT ΣΤΟ SET TOP BOX! ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΩΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΩΝ ΚΑΤΑΛΟΓΩΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΛΕΞΗ «UNDEFINED».
Ευχαριστω πολυ sexrazat!!!!

Πολυ καλο το καραοκε!!!!
Καλη κινηση απο τον ΟΤΕ!!!
Πρωτοτυπη!!!

kater
22-03-11, 13:20
Γεια χαρά σε όλους
Σήμερα διάβασα αυτό:
http://www.enet.gr/?i=news.el.ellada&id=261526

Μήπω,ς απ' ότι κατάλαβα, όπως πάντα, η ΕΕΤΤ προσπαθεί "να διασφαλιστεί το επίπεδο του ανταγωνισμού" γιατί οι υπόλοιποι πάροχοι, δεν είναι σε θέση να αναπτύξουν δικά τους;;;
:hmm:

vagos22
22-03-11, 14:20
φιλε μου αυτό το spot που λες πρέπει να το έχεις δει στον alpha. Να ρωτήσω και κάτι ακόμα.. γίνετε αν έχεις το connx tv να μπορείς να το βλέπεις πχ και σε κάποιο άλλο σπίτι που έχει σύνδεση conn-x? Ενόω να πάρεις για παράδειγμα μαζί τον αποκωδικοποιητή. Αν και δεν νομίζω να γίνετε κάτι τέτοιο είπα να ρωτήσω.

Πήρα σήμερα τηλ και μοθ το επιβεβαίωσαν

τους είπα και για το site οτι δεν το ενημερώνουν αρκετά γρήγορα κ μου είπε οτι θα το αναφέρει

alex24
22-03-11, 15:32
Παιδια με πηραν σημερα τηλ. και μου αναφεραν το προγραμμα ιντερνετ+ομιλια+τηλεοραση με 60,50 το μηνα και μου ειπαν επισης οτι οι γραμμες αναβαθμιστηκαν και οτι θα πιανω 15,500mbps 500μ μακρια απο το dslam τοσο τους λεει το συστημα....Τους τονισα οτι ειμαι μακρια και μου ειπαν κατι για ενδιαμεσο dslam και κατι πυρηνες εαν ακουσα καλα(πραγμα που δεν τα πιστεψα αλλα εχε χαρη που ψηνομουνα να βαλω λογω f1,ειμαι μακρια απο το dslam η κανονικη ταχυτητα συγχρονισμου ειναι 8,300) τεσπα αμα εχω καποιο προβλημα μπορω να το διακοψω?

deejay
22-03-11, 15:53
Αν βαλεις το tv και εχεις προβλημα, ερχεται τεχνικος του ΟΤΕ και αν δεν λυθει, διακοπτεις την υπηρεσια χωρις επιβαρυνση καμια νομιζω.

alex24
22-03-11, 16:05
Ναι απλα μου ειναι καπως περιεργο να λενε οτι σας αναβαθμισαμε της γραμμες και θα εχετε 15mbps με το tv και τετοιου ειδους αερολογιες για να πουλησει απλα...Μολις τωρα εφαγα αποσυγχρονισμο ειμαι πλεον στα 6800 με snr 12 με dmt κατω απο 8snr δεν παει και συγχρονισμος στα 8233...

emeliss
22-03-11, 16:10
Ναι απλα μου ειναι καπως περιεργο να λενε οτι σας αναβαθμισαμε της γραμμες και θα εχετε 15mbps με το tv και τετοιου ειδους αερολογιες για να πουλησει απλα...
Μπορεί να έβαλαν καμπίνα στην περιοχή σου.

Georgyy
22-03-11, 16:14
Πήρα σήμερα τηλ και μοθ το επιβεβαίωσαν

τους είπα και για το site οτι δεν το ενημερώνουν αρκετά γρήγορα κ μου είπε οτι θα το αναφέρει

ωραία ευχαριστώ μάλλον θα πάω σήμερα το απόγευμα να κάνω την αίτηση. Οντως το site πολύ χαλια..

alex24
22-03-11, 16:20
Μπορεί να έβαλαν καμπίνα στην περιοχή σου.

Δεν ειδα κατι τετοιο...εαν ειχαν βαλει καμπινα δεν θα ειχα απο την αρχη 15Mbps με το conn-x tv θα αποκτησω?Μου ειναι λιγο περιεργο ολο αυτο...:respekt:

emeliss
22-03-11, 16:30
Όχι. Θα πρέπει να σε μεταφέρουν στην καμπίνα. Τώρα παίζεις από το κέντρο.

Ρώτα στο πλησιέστερο oteshop.

alex24
22-03-11, 16:45
Πηρα απο περιεργια τηλεφωνο στο 13888 μου ειπαν οτι ειμαι 2km μακρια απο το κεντρο παιζει αφοβα το conn-x tv αλλα για καμπινα δεν ξερουν κατι επισης η μετρηση τους βγηκε στα 9,5mbps...Δηλαδη για να καταλαβω καλυτερα απο χτες που ειμαι ενεργοποιημενος δεν επρεπε να μουν σε καμπινα(εαν υπαρχει)...Mηπως ειναι καμια τεχνικη πωλησεων?

Georgyy
22-03-11, 17:13
παιδιά μόλις κοίταξα στο πρόγραμμα του connx tv και έχει κανονικά την formula 1 στο sport 3 για το σαββατοκύριακο ;-)

kostas1414
22-03-11, 20:27
Ο ΟΤΕ ανακοίνωσε και επίσημα την απόκτηση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων της Φόρμουλα 1 (και όχι μόνο):

Ο μαγικός κόσμος της ταχύτητας, τα πιο γρήγορα μονοθέσια και οι κορυφαίοι πιλότοι του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος της Formula 1 έρχονται στις αθλητικές συχνότητες του Conn-x TV!
Η ψηφιακή πλατφόρμα του ΟΤΕ, εξασφάλισε για τα αθλητικά της κανάλια, την αποκλειστική και ζωντανή μετάδοση όλων των ελεύθερων και χρονομετρημένων δοκιμαστικών της Παρασκευής και του Σαββάτου και την ζωντανή μετάδοση των 19 αγώνων του Παγκοσμίου πρωταθλήματος της Formula 1 από τον Μάρτιο και το Γκραν Πρι της Αυστραλίας, έως το Γκραν Πρι της Βραζιλίας, στα τέλη Νοεμβρίου του 2011.
Η αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη της νέας σεζόν αρχίζει στις αθλητικές συχνότητες του Conn-x TV με τα ελεύθερα δοκιμαστικά τις Παρασκευής 25 Μαρτίου, συνεχίζεται με τα χρονομετρημένα δοκιμαστικά του Σάββατο 26 Μαρτίου και ολοκληρώνεται με την μετάδοση του αγώνα, την Κυριακή 27 Μαρτίου.
Τα κόκκινα φώτα της εκκίνησης είναι έτοιμα να σβήσουν, τα μονοθέσια ζέσταναν τις μηχανές και η «μάχη» για την κατάκτηση της πρώτης pole position και της πρώτης καρό σημαίας, αρχίζει.
Στη Μελβούρνη, η πίστα «Albert Park», υποδέχεται τις 12 ομάδες που μετέχουν στην διοργάνωση: Red Bull, McLaren, Ferrari, Mercedes GP, Renault, Williams, Force India, Sauber, Toro Rosso, Lotus, HRT, Virgin που θα «μονομαχήσουν» στους κατασκευαστές.
Στόχος των κορυφαίων, Michael Schumacher, Fernando Alonso, Lewis Hamilton, Jenson Button, να επιστρέψουν στην κατάκτηση του τίτλου στους πιλότους, διεκδικώντας το πρωτάθλημα από τον νεαρότερο σε ηλικία παγκόσμιο πρωταθλητή, Sebastian Vettel.
Και τα GP2, GP3 και Porsche Cup
Παράλληλα, τα αθλητικά κανάλια του Conn-x TV θα μεταδίδουν κάθε αγωνιστικό τριήμερο και τους αγώνες από τα GP2, GP3 και Porsche Cup, που συμπληρώνουν την αγωνιστική δράση. Από τα «φυτώρια» της Formula 1 ξεκίνησαν την καριέρα τους οι περισσότεροι από τους γνωστούς οδηγούς της F1.
Συντάκτης: Νίκος Μαυρομμάτης OnMedia

onsports.gr

pankostas
22-03-11, 22:15
Εφτασε σημερα ο αποκωδικοποιητης σπιτι και απο το λιγο που μπορεσα να δω, παρολα τα κακα χαρακτηριστικα της γραμμης μου (attenuation 34.3 - snr 13 - 7800kbps downstream), ειδα ελαχιστο πιξελιασμα μονο οταν αλλαζα καναλια για 1-2" αλλα μετα η μεταδοση ηταν μια χαρα.

Το μονο που με χαλασε καπως ειναι η οχι και τοσο καθαρη εικονα (πρεπει να ειναι αρκετα συμπιεσμενη), αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα μαλλον. Ευχαριστημενος λοιπον!:)

Σχετικα με την εικονα....συνδεσε με hdmi και θα δεις μεγαλη διαφορα.Η εικονα παντως παιζει ρολο και με ποιο καναλι βλεπεις.Π.χ το Disney Channel εχει ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ενώ μια σειρα απο το universal channel απλως δεν βλεπεται!

Georgyy
22-03-11, 22:19
παιδιά εντάξει και εγώ ενεργοποιήθηκα όλα εντάξει. Παίζει καλά απλά κάπου κάπου μου κάνει κανένα κώλυμα 1 sec. εντάξει δεν με ενοχλεί και τόσο. έχω το baudtec μήπως πρέπει να ρυθμίσω κάτι εκεί?

deejay
22-03-11, 23:38
Σχετικα με την εικονα....συνδεσε με hdmi και θα δεις μεγαλη διαφορα.Η εικονα παντως παιζει ρολο και με ποιο καναλι βλεπεις.Π.χ το Disney Channel εχει ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ενώ μια σειρα απο το universal channel απλως δεν βλεπεται!

Ηδη το εχω με hdmi :):)
Γενικα, σημερα που μπορεσα να το δω λιγο παραπανω, ειμαι ευχαριστημενος απο την εικονα αλλα μου εκανε κατι κολληματα τα οποια χειροτερεψαν και λυθηκαν μονο με reboot του router. Φταιει φανταζομαι και οτι ηταν ωρα αιχμης? Γυρω στις 9-9.30..

Georgyy
22-03-11, 23:50
τελικά αυτά τα λίγα και μικρά κωλύματα τα έχω μονο όταν σερφάρω ταυτόχρονα. αν βλέπω μονο tv παίζει πολύ καλά χωρίς κανε κώλυμα. Κάτι άλλο.. ξέρει μήπως κάποιος κανένα site που να έχει το πρόγραμμα τον sport καναλιών? γιατί το site του οτε δεν την πάλευει

deejay
23-03-11, 00:06
Ηδη το εχω με hdmi :):)
Γενικα, σημερα που μπορεσα να το δω λιγο παραπανω, ειμαι ευχαριστημενος απο την εικονα αλλα μου εκανε κατι κολληματα τα οποια χειροτερεψαν και λυθηκαν μονο με reboot του router. Φταιει φανταζομαι και οτι ηταν ωρα αιχμης? Γυρω στις 9-9.30..

Τωρα το ξαναεκανε... Δηλαδη δουλευει κανονικα χωρις κωλυματα για 1-1.30 ωρα και μετα αρχιζουν ωσπου δεν βλεπεται η εικονα. Με το που γινεται restart το router τα πραγματα φτιαχνουν και η εικονα τελεια.. Τα στατιστικα της γραμμης μου ειναι αυτα στο προφιλ.

Καποια ιδεα? Θα το δηλωσω και γω βλαβη στον ΟΤΕ αυριο αλλα κατι μου λεει οτι δεν θα μπορουν να γινουν και πολλα.

paularas
23-03-11, 12:09
Μία ερώτηση και απο εμένα μιας και (ακόμα) δεν είμαι συνδρομητής του πακέτου. Μπορώ να έχω στο δωμάτιο μου το rooter μου που είναι ήδη στημένο με τις ip και τα συναφή (24 ip σε όλο το σπίτι) και για το σαλόνι που θέλω το conn x tv να έχω το rooter του οτε

baskon
23-03-11, 12:18
Μία ερώτηση και απο εμένα μιας και (ακόμα) δεν είμαι συνδρομητής του πακέτου. Μπορώ να έχω στο δωμάτιο μου το rooter μου που είναι ήδη στημένο με τις ip και τα συναφή (24 ip σε όλο το σπίτι) και για το σαλόνι που θέλω το conn x tv να έχω το rooter του οτε

Ναι γίνεται...Μόνο που υπαρχει ενα προβλημα.Τα 2 ρουτερ δε θα δουλευουν ταυτοχρονα..Με αλλα λογια ή θα έχεις Ιντερνετ ή τηλεοραση...Όχι και οτι καλύτερο δηλαδή...

Αφου εχεις δικτυο σε όλο το σπιτι ίσως γινεται να κρατησεις 1 απο τα δυο ρουτερ + να εχεις και ιντερνετ και τηλεοραση...Δε ξερω βεβαια πως ειναι ακριβως η συνδεσμολογια σου..



Τωρα το ξαναεκανε... Δηλαδη δουλευει κανονικα χωρις κωλυματα για 1-1.30 ωρα και μετα αρχιζουν ωσπου δεν βλεπεται η εικονα. Με το που γινεται restart το router τα πραγματα φτιαχνουν και η εικονα τελεια.. Τα στατιστικα της γραμμης μου ειναι αυτα στο προφιλ.

Καποια ιδεα? Θα το δηλωσω και γω βλαβη στον ΟΤΕ αυριο αλλα κατι μου λεει οτι δεν θα μπορουν να γινουν και πολλα.

Ετσι οπως το λες μάλλον έχεις προβλημα με πολλά errors στη γραμμη σου...
Κλασσικο προβλημα όπου μετα απο ωρα συσσωρευσης λαθων το Ιντερνετ σερνεται...
Δες μια τα στατιστικα στο ρουτερ σου...Πως πας απο errors?

paularas
23-03-11, 12:50
Το πρόβλημα είναι ότι σύμφωνα με όσα έχω δει ο αποκωδικοποιητής πρέπει να συνδεθεί ενσύρματα με το rooter και δεν θέλω να τραβήξω καλώδιο απο το δωμάτιο που υπάρχει στο σαλόνι μόνο για το conn x tv. Είδα την λύση με τις μπρίζες αλλά φοβάμαι την πτώση της ταχύτητας. Υπάρχει κάποια λύση με ασύρματη σύνδεση του αποκωδικοποιητή με το rooter ?

deejay
23-03-11, 13:40
Ναι γίνεται...Μόνο που υπαρχει ενα προβλημα.Τα 2 ρουτερ δε θα δουλευουν ταυτοχρονα..Με αλλα λογια ή θα έχεις Ιντερνετ ή τηλεοραση...Όχι και οτι καλύτερο δηλαδή...

Αφου εχεις δικτυο σε όλο το σπιτι ίσως γινεται να κρατησεις 1 απο τα δυο ρουτερ + να εχεις και ιντερνετ και τηλεοραση...Δε ξερω βεβαια πως ειναι ακριβως η συνδεσμολογια σου..




Ετσι οπως το λες μάλλον έχεις προβλημα με πολλά errors στη γραμμη σου...
Κλασσικο προβλημα όπου μετα απο ωρα συσσωρευσης λαθων το Ιντερνετ σερνεται...
Δες μια τα στατιστικα στο ρουτερ σου...Πως πας απο errors?

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση και ναι οπως το λες βγαζει απολυτο νοημα. Ιδιαιτερα παλιοτερα πριν μου ανεβασουν το snr μετα απο ωρα ανοιχτο το router η ταχυτητα επεφτε απο τα 900-1000 στα 200-300 σταδιακα και εφτιαχνε με ενα reboot παλι. Ειχα βαλει ενα καινουριο linksys και ειχα ψιλοβρει την υγεια μου, αλλα δυστυχως πλεον με το tv δεν μπορω να το χρησιμοποιω.

Στο baudtek πως βλεπω τα errors? Λυση σε αυτο υπαρχει..? Ηδη καλεσα στο τεχνικο τμημα απο το πρωι και μου ειπαν πως θα το δουν..

Ευχαριστω και παλι:)

harris78
23-03-11, 19:41
Το σύστημα με τις μπρίζες (powerplugs) είναι υπεραρκετο για το iptv όσον αφορά το θέμα της ταχύτητας.... Έτσι το δουλεύω. Υπάρχει και αντίστοιχη ασύρματη λύση (έχει και ο ΟΤΕ...)

deejay
23-03-11, 21:31
Τελικα, αφου μου εκανε και το πρωι σχεδον το ιδιο πραγμα, εβαλα ενα αλλο baudtec του κουτιου απο τον αδερφο μου που δεν το χρησιμοποιουσε και πλεον κανενα κολλημα (φτου φτου) και χωρις errors στα logs. Οποτε κατα 99% το 1o router που ειχα ηταν ελλατωματικο. Θελω να το δω και σημερα το βραδυ βεβαια πως θα παει και βλεπουμε.

fourtounas
23-03-11, 22:41
καλησπέρα παιδιά έχω βάλει το tv από τέλος δεκεμβρίου και μέχρι σήμερα δεν μου έχει έρθει λογαριασμός...κάθε ποτε έρχεται και αν μπορώ να το κόψω γιατί δεν το θέλω άλλο δεν έχει τίποτα όλο τα ίδια και ίδια....ευχαριστώ!!!

alex24
23-03-11, 23:10
καλησπέρα παιδιά έχω βάλει το tv από τέλος δεκεμβρίου και μέχρι σήμερα δεν μου έχει έρθει λογαριασμός...κάθε ποτε έρχεται και αν μπορώ να το κόψω γιατί δεν το θέλω άλλο δεν έχει τίποτα όλο τα ίδια και ίδια....ευχαριστώ!!!

Ερχεται καθε διμηνο ο λογαριασμος...Δεν μπορεις να το διακοψεις μια και εχεις υπογραψει 12μηνο συμβολαιο εκτος εαν εχεις προβλημα και δεν μπορεις να εχεις την υπηρεσια..Εαν δεν βαλει καποιο προγραμμα της προκοπης......:whistle::whistle:

Νικαετός
23-03-11, 23:46
Ερώτηση δύσκολη (?). Έχει δοκιμάσει κάποιος να περάσει σε switch την έξοδο για τον αποκωδικοποιητή και να συνδέσει εκεί τον αποκωδικοποιητή, ή δεν παίζει? (Άλλου είδους καλώδιο κλπ..)

Αύριο θα τον έχω στα χέρια μου γιαυτό ρωτώ.

sdikr
24-03-11, 00:02
Ερώτηση δύσκολη (?). Έχει δοκιμάσει κάποιος να περάσει σε switch την έξοδο για τον αποκωδικοποιητή και να συνδέσει εκεί τον αποκωδικοποιητή, ή δεν παίζει? (Άλλου είδους καλώδιο κλπ..)

Αύριο θα τον έχω στα χέρια μου γιαυτό ρωτώ.


Δεν θα παίζει κάτι άλλο όμως

Εκτός αν δίνει δυνατότητα να αλλάξεις τα mappings αλλά μετά γίνεται χαμός με τους dhcp (1 internet, και ενας για το tv)

gbil
24-03-11, 12:29
Ερώτηση δύσκολη (?). Έχει δοκιμάσει κάποιος να περάσει σε switch την έξοδο για τον αποκωδικοποιητή και να συνδέσει εκεί τον αποκωδικοποιητή, ή δεν παίζει? (Άλλου είδους καλώδιο κλπ..)

Αύριο θα τον έχω στα χέρια μου γιαυτό ρωτώ.


Μια χαρά παίζει.

deejay
24-03-11, 16:40
Καλησπερα στην παρεα. Με το που εβαλα connx tv ειχα καποια θεματα με κολληματα σε τακτικα διαστηματα και αυτο εδειξε να λυθηκε με το που αλλαξα σε καινουριο baudtec, πιο πριν ομως μη γνωριζοντας τι ακριβως ειναι, ειχα καλεσει την υποστηριξη του connx tv και δηλωσα βλαβη. Ενω ειχα ησυχασει με το καινουριο router και ολα επαιζαν μια χαρα, μου κανει το πρωι μια αποσυνδεση και οταν μπαινω στο status του router βλεπω snr 9 και ταχυτητα γυρω στα 10mbps (αντι για 13 και 7.5mbps που ειχα οταν μπηκε το tv).

Παιρνω τηλεφωνο στην τεχνικη υποστηριξη να ρωτησω τι εγινε και μου λενε οτι οι τεχνικοι απλα ελεγχαν τη γραμμη μου και πως δεν ειναι κατι μονιμο. Εδω και 3-4 ωρες η ιδια σχεδον κατασταση. Γενικοτερα λογω της αυξησης του SNR με το connx tv ειχε σταθεροποιηθει η γραμμη και δεν με νοιαζει που εχω χασει λιγη ταχυτητα, μου αρκει που δεν ειχε κολληματα και αποσυνδεσεις. Μπορω να παρω τηλεφωνο να τους πω να ξανανεβασουν το SNR παλι μιας και ειμαι σε προφιλ tv για να μην εχω παλι θεματα?

Ευχαριστω προκαταβολικα και παλι.:)

Georgyy
24-03-11, 18:05
παιδιά από χθες δεν μου βγάζει υπότιτλους στο discovery και στο nat geo wild. έχεις κανένας το ίδιο πρόβλημα? μήπως είναι γενικό?

deejay
24-03-11, 22:08
Εγω ειχα κανονικα και σημερα και χθες...

fourtounas
24-03-11, 23:44
Ερχεται καθε διμηνο ο λογαριασμος...Δεν μπορεις να το διακοψεις μια και εχεις υπογραψει 12μηνο συμβολαιο εκτος εαν εχεις προβλημα και δεν μπορεις να εχεις την υπηρεσια..Εαν δεν βαλει καποιο προγραμμα της προκοπης......:whistle::whistle:

Δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα παίζει με πολλά κωλύματα όμως και εκτος από αυτό δεν έχω υπογράψει τίποτα από χαρτιά όλα τηλεφωνικός γίναν το μονο που υπέγραψα ήταν στον κούριερ για να παραλάβω τον αποκωδικοποιητή

sdikr
25-03-11, 01:02
Δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα παίζει με πολλά κωλύματα όμως και εκτος από αυτό δεν έχω υπογράψει τίποτα από χαρτιά όλα τηλεφωνικός γίναν το μονο που υπέγραψα ήταν στον κούριερ για να παραλάβω τον αποκωδικοποιητή

Δεν έχω υπογράψει, εχώ υπογράψει, μάντεψε τι μετράει :whistle:

soccermania
25-03-11, 01:51
Μεταδόσεις Παρασκευής (Εθνική Εορτή):
03:15 ΦΟΡΜΟΥΛΑ-1 (πρώτη ελεύθερη προπόνηση)
03:30 ΑΡΙΖΟΝΑ - ΝΤΙΟΥΚ (φάση των 16 του κολεγιακού μπάσκετ από το ESPNamerica)
07:15 ΦΟΡΜΟΥΛΑ-1 (δεύτερη ελεύθερη προπόνηση)
10:30 ΓΚΙΛΟΝΓΚ - ΣΑΙΝΤ ΚΙΛΝΤΑ (Α' Αυστραλίας από το eurosport2)
19:00 ΑΣΚΟΛΙ - ΤΟΡΙΝΟ (Β' Ιταλίας)
21:45 ΠΑΝΤΟΒΑ - ΑΤΑΛΑΝΤΑ (Β' Ιταλίας)
01:00 ΜΑΡΚΕΤ - ΒΟΡΕΙΑ ΚΑΡΟΛΙΝΑ (φάση των 16 του κολεγιακού μπάσκετ από το ESPNamerica)
03:30 ΚΕΝΤΑΚΙ - ΟΧΑΪΟ ΣΤΕΪΤ (φάση των 16 του κολεγιακού μπάσκετ από το ESPNamerica)

gdm
25-03-11, 13:39
Καλήμερα σας! Θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής...βάζοντας conn-x tv και επιλέγοντας το πακέτο film club που είναι 5 ευρώ + , μπορώ οποτεδήποτε να διακόψω το film club ή η σύμβαση για 1 χρόνο περιλαμβάνει και το ότι θα έχω και θα πληρώνω για 1 χρόνο την συγκεκριμένη υπηρεσία;
Ευχαριστώ!

sexrazat
25-03-11, 15:12
Καλήμερα σας! Θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής...βάζοντας conn-x tv και επιλέγοντας το πακέτο film club που είναι 5 ευρώ + , μπορώ οποτεδήποτε να διακόψω το film club ή η σύμβαση για 1 χρόνο περιλαμβάνει και το ότι θα έχω και θα πληρώνω για 1 χρόνο την συγκεκριμένη υπηρεσία;
Ευχαριστώ!

Το film club το διακόπτεις όποτε θέλεις και χρεώνεσαι μέχρι και την ημερομηνία που το χρησιμοποίησες. Είναι αορίστου χρόνου

fourtounas
25-03-11, 20:36
Δεν έχω υπογράψει, εχώ υπογράψει, μάντεψε τι μετράει :whistle:

Λες να είναι να παίζει ρολο αυτό το χαρτί μονο για το κούριερ ήταν αυτό τίποτα άλλο δεν έχω υπογράψει....

johnsruro
25-03-11, 22:01
Δυστυχώς δε νομίζω να έιναι έτσι!

soccermania
26-03-11, 14:40
Μεταδόσεις Σαββάτου:
17:00 ΟΥΑΛΙΑ - ΑΓΓΛΙΑ (προκριματικά euro-2012 από τον ΣΚΑΪ)
19:00 ΑΣΚΟΛΙ - ΤΟΡΙΝΟ (Β' Ιταλίας)
21:30 ΜΠΕΡΓΚΑΜΟ - ΠΕΡΟΥΤΖΙΑ (βόλευ Ιταλίας από το eurosport2)
21:45 ΠΑΝΤΟΒΑ - ΑΤΑΛΑΝΤΑ (Β' Ιταλίας)
22:00 ΣΙΚΑΓΟ - ΚΑΝΣΑΣ (αμερικάνικο πρωτάθλημα MLS)
05:30 ΣΙΒΑΣ - ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ (αμερικάνικο πρωτάθλημα MLS)

mekgr
27-03-11, 12:15
Λες να είναι να παίζει ρολο αυτό το χαρτί μονο για το κούριερ ήταν αυτό τίποτα άλλο δεν έχω υπογράψει....


Παιζει ρολο γιατι ο κουριερ σου δινει και το συμβολαιο να υπογραψεις εκτος απο την αποδειξη και το επιστεφει στην εταιρια.

Εγω πχ δεν με εβαλε να υπογραψω και οταν ειχα μια διαφωνια με τον ΟΤΕ και τους ειπα να βρουν το συμβολαιο και να δουν αν εχω υπογραψει ο προισταμενος υπηρεσιας πηγε να μου ριξει ευθυνες αλλα τελικα μου ζητησε συγνωμη και αποδικτικε οτι μπορουσα να διακοψω οτι ωρα ηθελα. (γιατι ο κουριερ βιαζοταν και δεν περιμενε στην εισοδο της δουλειας μου και μου αφησε στον πορτιερη το πακετο conn-xtv και εφυγε)

Χωρις υπογραφη δεν υπαρχει και συμβολαιο που να σε δεσμευει.

Στην αρχη βεβαια μου ελεγε η τηλεφωνητρια οτι αυτοι δεν κρατανε τα συμβολαια και κατι τετοια αλλα πως γινεται αυτο! δεν γινεται να μην εχει η εταιρια συμβολαιο υπογραμενο απο σενα. Οταν ηρθε ο υπευθυνος καιτου ειπα τι μου ειπε η τηλεφωνητρια την εβρισε και προσπαθησε να καληψει την ασχετοσυνη.

@ ADSLgr.com All rights reserved.