PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

EvoGenomics
25-06-11, 13:18
Μπορείτε να ξανεξηγήσετε τι εννοείτε με τον ένα χρόνο; Γιατί νομίζω κάπου σε ένα μήνα κλείνω κι εγώ έναν χρόνο και δεν έχω καταλάβει τι θα γίνει. Άλλωστε, κάπου τον Οκτώβριο με ρώτησαν αν ήθελα 12μηνη δέσμευση για 1 ώρα προς κινητά και το δέχτηκα. Τώρα τι θα αλλάξει;

johnsruro
27-06-11, 16:17
Βασικά όταν το δέχτηκες ουσιαστικά αναννέωσες το 12μηνο οπότε το συμβόλαιο σου λήγει τον Οκτώβριο!

EvoGenomics
27-06-11, 19:06
Βασικά όταν το δέχτηκες ουσιαστικά αναννέωσες το 12μηνο οπότε το συμβόλαιο σου λήγει τον Οκτώβριο!

Ωραία, άρα δε θα αλλάξει κάτι. Οπότε μια χαρά! :)

lamousis
27-06-11, 20:29
Καλησπέρα παιδιά!!!
Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το connx-tv. Έβαλα την υπηρεσία τον Αύγουστο του 2009 κ τη διέκοψα μαζί με το Internet το Σεπτέμβριο του 2010 έχοντας κλείσει ακριβώς ένα χρόνο.
Παρόλα αυτά το connx-tv συνεχίζει να έρχεται στο λογαριασμό του τηλεφώνου μέχρι κ σήμερα κανονικά!!!
Δεν το βγάζουν από το λογαριασμό, δεν ξέρουν γιατί συνεχίζεται να χρεώνεται κ γενικά κανείς δεν ξέρει τπτ
Έχω πληρώσει κάποιους λογαριασμούς με το connx-tv να έρχεται κανονικά!
Από το Φλεβάρη αν θυμάμαι καλά έχω σταματήσει να πληρώνω τους λογαριασμούς του οτε αν δεν σταματήσουν να χρεώνουν το connx-tv (που είναι κομμένο!!!!!!!!!!!) κ αν δε μου γυρίσουν πίσω αυτά που είδη έχω δώσει (όσο είχε διακοπεί η υπηρεσία κ τη χρέωναν κανονικά).
Ο οτε τότε λέει ότι θα μου κόψει το τηλέφωνο!!!
Ανύπαρκτες υπηρεσίες όμως ξέρουν να χρεώνουν :rainy::censored::rant:
Έχει τύχει σε κανένα κάτι παρόμοιο;;;;
Εκτός από βρισίδια τι άλλο μπορεί να γίνει;
Έχω πάει σε οτεσοπ, έχω κάνει αίτηση παραπόνων, έχω ρωτήσει όλους τους "υπεύθυνους" κ συνέχεια η ίδια απάντηση: "δεν ξέρουμε γιατί γίνεται αυτό, το ψάχνουμε"

pankostas
28-06-11, 15:48
Μπορείτε να ξανεξηγήσετε τι εννοείτε με τον ένα χρόνο; Γιατί νομίζω κάπου σε ένα μήνα κλείνω κι εγώ έναν χρόνο και δεν έχω καταλάβει τι θα γίνει. Άλλωστε, κάπου τον Οκτώβριο με ρώτησαν αν ήθελα 12μηνη δέσμευση για 1 ώρα προς κινητά και το δέχτηκα. Τώρα τι θα αλλάξει;

Το ιδιο ρωτησαν και εμενα. Δεν αφορα το conx-tv ΑΛΛΑ το πιθανον το Double Play ή καποιο προγραμμα τηλεφωνιας που εχεις! Παρε τηλεφωνο και διευκρινισε το!

pankostas
28-06-11, 23:13
Παιδια που καταργούμε το conx tv? Στο 134?

Maynen
29-06-11, 15:19
Παιδια που καταργούμε το conx tv? Στο 134?
Στο 13888

pankostas
29-06-11, 19:16
Ευχαριστω φιλαρακι...Σημερα απεργια,εξυπηρετουν μονο εκτακτα περιστατικα, θα παρω τηλεφωνο αυριο.

soccermania
29-06-11, 20:46
Από εβδομάδα κορυφώνονται οι προετοιμασίες...
Οι εξελίξεις με τα στημένα προκάλεσε "πάγωμα" των συνομιλιών ανάμεσα στους ανθρώπους του ΟΤΕ και του ΣΚΑΙ για το "τρέξιμο" (απ' τον δεύτερο) του Conn-X TV. Το κανάλι του Φαλήρου θα ξεκινήσει δουλειά απ' τις 7 Αυγούστου, καθώς η σύμβαση της Pld με τον ΟΤΕ λήγει στις 6/8.
Αρχές εβδομάδας για τα βαν
Στις αρχές της ερχόμενης εβδομάδας (από 4/7) θα ληφθεί η απόφαση απ' τον ΟΤΕ για την εταιρία που θα αναλάβει τον τομέα των βαν στο Conn-X TV. Η ABC και η "Άνωση" έχουν καταθέσει προσφορές, την περασμένη εβδομάδα έγιναν οι παρουσιάσεις και την ερχόμενη θα ανοιχτούν οι οικονομικές προτάσεις.
onsports.gr

singara
02-07-11, 09:05
Από εβδομάδα κορυφώνονται οι προετοιμασίες...
Οι εξελίξεις με τα στημένα προκάλεσε "πάγωμα" των συνομιλιών ανάμεσα στους ανθρώπους του ΟΤΕ και του ΣΚΑΙ για το "τρέξιμο" (απ' τον δεύτερο) του Conn-X TV. Το κανάλι του Φαλήρου θα ξεκινήσει δουλειά απ' τις 7 Αυγούστου, καθώς η σύμβαση της Pld με τον ΟΤΕ λήγει στις 6/8.
Αρχές εβδομάδας για τα βαν
Στις αρχές της ερχόμενης εβδομάδας (από 4/7) θα ληφθεί η απόφαση απ' τον ΟΤΕ για την εταιρία που θα αναλάβει τον τομέα των βαν στο Conn-X TV. Η ABC και η "Άνωση" έχουν καταθέσει προσφορές, την περασμένη εβδομάδα έγιναν οι παρουσιάσεις και την ερχόμενη θα ανοιχτούν οι οικονομικές προτάσεις.
onsports.gr

και γω φιλε αυτο περιμενω
να δω τι θα γινει γενικα με ολα αυτα τα ζητηματα που εκρεμουν να δω και αν θα παρουν
και το θρυλο που χλωμο το κοβω.....διαβασα παλι το newslatter ιουλιου και απογοτευτικα
ενταξει το film experss μια χαρα καθε μηνα αλλα το φιλμ κλαμπ μια αποτυχια
ξανα μασημενα πραγματα

sakels
02-07-11, 18:59
παιδια υπαρχει τροπος να διακοπει πριν το 12μηνο χωρις να πληρωσεις? πχ επιστρεφοντας τον εξοπλισμο?

vlad
05-07-11, 12:38
Tα καναλια του mega ant alpha προστεθηκαν στην connex tv?

singara
05-07-11, 13:59
Εγω χθες που κοιταξα δεν τα ειχε:mad::sorry:

sexrazat
05-07-11, 21:38
παιδια υπαρχει τροπος να διακοπει πριν το 12μηνο χωρις να πληρωσεις? πχ επιστρεφοντας τον εξοπλισμο?

Όχι. Μόνο για τεχνικά προβλήματα που πρέπει όμως να επιβεβαιώσει τεχνικός του ΟΤΕ.

singara
06-07-11, 08:57
παιδια χθες δεχτηκα ενα τηλεφωνημα με ενα γκαλοπ σχετικα με την ποιοητητα και την βελτιωση
του conn.x tv
εχει δεχθει κανενας αλλος;

johnsruro
07-07-11, 16:35
και τί σε ρωτήσανε?

singara
08-07-11, 12:56
δεν της θυμαμαι ολες της ερωτησεις ακριβως
εκτος απο τα γενικα πως πηρες την αποφαση να βαλεις conn x tv
και τι ταχυτητα εχεις και αν ειμαι ικανοποιημενος με την ταχυτητα μου
1) θα σας ενδιεφερε να καλυψει αγωνες champions league
το conn x tv και ναι , εντος -εδρας η και τα δυο
το πρωταθλημα της superleague θα σας ενδιεφερε ολο
η καποια ομαδα μονο και αν ναι ποια ομαδα..κτλ

βαθμολογια 1-5
για θεαματικες ενοτητες του conn.tv πχ στα ντοκιμαντερ
στα αθλητικα..ταινιες -σειρες κτλ
τι πιστευετε οτι λειπει απο το conn x tv
εδω λες οτι θες
πολλα με ρωτησαν μιλαγαμε σχεδον ενα 8 λεπτο
για το film experss για film club

αν ειμαι διατεθυμενος να πληρωσω για hd ταινιες η σειρες βιντεο
και ποσο..κτλ

αν παρουνε κανεναν αλλον ας μας το πει:cool:

DJman
08-07-11, 15:23
Σημερα το ενεργοποιησα και εγω.Να ρωτησω κατι σαν αδαηεις αν και ξερω την απαντηση.
Γιατι απο 10 ΜΒs επεσα στα 6??

Τυχαιο?

sexrazat
08-07-11, 19:38
Σημερα το ενεργοποιησα και εγω.Να ρωτησω κατι σαν αδαηεις αν και ξερω την απαντηση.
Γιατι απο 10 ΜΒs επεσα στα 6??

Τυχαιο?

Το Tv τραβάει γύρω στα 4 Μbps όταν είναι ανοιχτό. Όταν το κλείνεις θα επανερχεσαι στην προηγούμενη κατάσταση.

DJman
08-07-11, 21:36
Χωρις να λειτουργει το connx tv εχω κλειδωσει μονιμα στα 6 απο τα 10 που ημουν πριν.

sdikr
08-07-11, 21:41
Χωρις να λειτουργει το connx tv εχω κλειδωσει μονιμα στα 6 απο τα 10 που ημουν πριν.


Σε βάζουν σε άλλο profil, 14 snr αντί για 9

DJman
08-07-11, 22:12
Σε βάζουν σε άλλο profil, 14 snr αντί για 9

SNR Margin 11.5 14.0 db
Line Attenuation 39.5 19.0 db
Data Rate 6176 576 kbps

Αναθεμα την ωρα και τη στιγμη:worthy::twisted::mad::wall::rant:

Πειρα και τηλεφωνο και μου ειπαν πως δεν γινετε τπτ.....

To κουλο ειναι οτι τουλαχιστον δεν χρησιμοποιηουν τα 4 ΜΒ που μου πηραν για να λειτουργει το iptv αλλα παιρνουν απο τα 6MB. Δηλαδη γυρναμε σε εποχες 1024 Ωραιαααααα

soccermania
12-07-11, 14:13
Μάχη Nova - OTE μέσω Eutelsat
Ο ΟΤΕ προετοιμάζεται για το εγχείρημα της συνδρομητικής δορυφορικής τηλεόρασης και αλλάζει δορυφόρο. Ο Οργανισμός εγκαταλείπει το δικό του δορυφόρο του Hellas Sat και αναζητεί αγοραστές, θέλοντας να «χτυπήσει» συνεργασία με το δίκτυο του Eutelsat. Ο στόχος, όπως έχουμε γράψει, είναι προφανής: Να πάρει το δυσαρεστημένο κοινό της Nova, εκείνους δηλαδή που θα διακόπτουν λόγω κόστους, προσφέροντας ένα τηλεοπτικό πακέτο με λιγότερα χρήματα.
Η Nova βέβαια δεν μένει με σταυρωμένα τα χέρια και, εκτός από το πακέτο των 19 ευρώ που διαθέτει στο κοινό, από τον Σεπτέμβριο θα παρέχει σε συνεργασία με το Eutelsat δορυφορικό internet στους συνδρομητές της με επιπλέον χρέωση. Ο ΟΤΕ αυτό το διάστημα προχωράει στην τελική ευθεία για τη δημιουργία του «μπουκέτου» του, έχοντας αναθέσει ύστερα από διαγωνισμό την παραγωγή αθλητικού προγράμματος στον ΣΚΑΪ, ενώ ταυτόχρονα η PLD του Δ. Παναγιωτάκη, που έχει την ευθύνη της παραγωγής των αθλητικών εκπομπών, μέχρι τις αρχές Αυγούστου θα συμμετέχει με ένα αθλητικό κανάλι στο «μπουκέτο». Ο Οργανισμός περιμένει ακόμη την απόφαση της Επιτροπής Ανταγωνισμού που θα κρίνει αν θα βρίσκεται σε ισχύ ή όχι το τριετές συμβόλαιο αποκλειστικής συνεργασίας της Nova με τους σταθμούς εθνικής εμβέλειας. (Παρόν)

soccermania
15-07-11, 15:06
ΟΤΕ: Ο… δορυφορικός Σεπτέμβριος χωρίς τον Hellas Sat
Με στόχο τον Σεπτέμβριο να εκπέμψει το νέο τηλεοπτικό του πρόγραμμα, ο ΟΤΕ αναζητά νέα «δορυφορική στέγη», εκτός Hellas Sat2. Η διοίκηση του Οργανισμού αποφάσισε, κυρίως για εμπορικούς λόγους, να μην χρησιμοποιήσει τον ελληνικό τηλεπικοινωνιακό δορυφόρο, αλλά να συνεργαστεί με κάποιον από τους ευρωπαϊκούς.
Οι πληροφορίες του Capital.gr αναφέρουν ότι η απόφαση αυτή ελήφθη κυρίως γιατί ο Hellas Sat2 είναι κατειλημμένος, μεταδίδοντας πρόγραμμα σε Ευρώπη, Μέση Ανατολή και Αφρική για πάνω από 200 τηλεοπτικούς και ραδιοφωνικούς σταθμούς και δεν υπάρχει η δυνατότητα για επιπλέον χωρητικότητα, ώστε να «πατήσει» επάνω του και το συνδρομητικό πρόγραμμα του ΟΤΕ.
Ένα ακόμη κριτήριο που έκανε τον Οργανισμό να στραφεί σε αναζήτηση άλλου δορυφόρου, με τις πληροφορίες να υποστηρίζουν ότι οι επαφές με την γαλλική Eutelsat βρίσκονται σε καλό δρόμο, είναι η θέση του ελληνικού δορυφόρου, στις 39 μοίρες Ανατολικά.
Η θέση αυτή είναι μακριά από τον δορυφόρο Hotbird που χρησιμοποιεί η Forthnet (στις 13 μοίρες) για το πρόγραμμα της Nova και προκαλεί έμμεσα εμπορικό ζήτημα για τον Οργανισμό. Και αυτό γιατί εάν κάποιος από τους σχεδόν 380.000 πελάτες Nova θέλει να βάλει και δορυφορικό OTE TV, λόγω της θέσης του Hellas Sat θα έπρεπε να αγοράσει και δεύτερο δορυφορικό πιάτο, κόστος που στις μέρες μας είναι αποτρεπτικό. Επίσης, κάποιος που θα ήθελε να κόψει την Nova για να πάει στο OTE TV δεν θα χρειαζόταν να κάνει αλλαγές στην θέση του δέκτη του, εάν ο ΟΤΕ εξέπεμπε για παράδειγμα από τον Eutelsat.
Ο Οργανισμός έχει λάβει όλες τις απαιτούμενες άδειες για να λανσάρει τον δορυφορικό OTE TV, θέλει να «κλείσει» στην πλατφόρμα του και τα ελεύθερα κανάλια, τα οποία έχουν τριετή συμφωνία αποκλειστικής συνεργασίας με τη Nova και καλείται η Επιτροπή Ανταγωνισμού να αποφασίσει επ’ αυτής της σύμπραξης και έχει αναθέσει ύστερα από διαγωνισμό την παραγωγή αθλητικού προγράμματος στον ΣΚΑΪ. Επίσης, μέσα στον επόμενο μήνα αναμένεται να εντάξει ένα αθλητικό κανάλι στην πλατφόρμα του, παραγωγή της εταιρείας PLD.(capital.gr)

Rebel Scum
17-07-11, 01:23
Έχει αλλάξει σε κάποιον άλλο η θέση του Eurosport2 στη λίστα προγραμμάτων;

kostas1414
18-07-11, 21:28
Νεο κανάλι sundance channel στη θεση 14

2048dsl
18-07-11, 22:11
ΟΤΕ: Ο… δορυφορικός Σεπτέμβριος χωρίς τον Hellas Sat
Με στόχο τον Σεπτέμβριο να εκπέμψει το νέο τηλεοπτικό του πρόγραμμα, ο ΟΤΕ αναζητά νέα «δορυφορική στέγη», εκτός Hellas Sat2. Η διοίκηση του Οργανισμού αποφάσισε, κυρίως για εμπορικούς λόγους, να μην χρησιμοποιήσει τον ελληνικό τηλεπικοινωνιακό δορυφόρο, αλλά να συνεργαστεί με κάποιον από τους ευρωπαϊκούς.
Οι πληροφορίες του Capital.gr αναφέρουν ότι η απόφαση αυτή ελήφθη κυρίως γιατί ο Hellas Sat2 είναι κατειλημμένος, μεταδίδοντας πρόγραμμα σε Ευρώπη, Μέση Ανατολή και Αφρική για πάνω από 200 τηλεοπτικούς και ραδιοφωνικούς σταθμούς και δεν υπάρχει η δυνατότητα για επιπλέον χωρητικότητα, ώστε να «πατήσει» επάνω του και το συνδρομητικό πρόγραμμα του ΟΤΕ.
Ένα ακόμη κριτήριο που έκανε τον Οργανισμό να στραφεί σε αναζήτηση άλλου δορυφόρου, με τις πληροφορίες να υποστηρίζουν ότι οι επαφές με την γαλλική Eutelsat βρίσκονται σε καλό δρόμο, είναι η θέση του ελληνικού δορυφόρου, στις 39 μοίρες Ανατολικά.
Η θέση αυτή είναι μακριά από τον δορυφόρο Hotbird που χρησιμοποιεί η Forthnet (στις 13 μοίρες) για το πρόγραμμα της Nova και προκαλεί έμμεσα εμπορικό ζήτημα για τον Οργανισμό. Και αυτό γιατί εάν κάποιος από τους σχεδόν 380.000 πελάτες Nova θέλει να βάλει και δορυφορικό OTE TV, λόγω της θέσης του Hellas Sat θα έπρεπε να αγοράσει και δεύτερο δορυφορικό πιάτο, κόστος που στις μέρες μας είναι αποτρεπτικό. Επίσης, κάποιος που θα ήθελε να κόψει την Nova για να πάει στο OTE TV δεν θα χρειαζόταν να κάνει αλλαγές στην θέση του δέκτη του, εάν ο ΟΤΕ εξέπεμπε για παράδειγμα από τον Eutelsat.
Ο Οργανισμός έχει λάβει όλες τις απαιτούμενες άδειες για να λανσάρει τον δορυφορικό OTE TV, θέλει να «κλείσει» στην πλατφόρμα του και τα ελεύθερα κανάλια, τα οποία έχουν τριετή συμφωνία αποκλειστικής συνεργασίας με τη Nova και καλείται η Επιτροπή Ανταγωνισμού να αποφασίσει επ’ αυτής της σύμπραξης και έχει αναθέσει ύστερα από διαγωνισμό την παραγωγή αθλητικού προγράμματος στον ΣΚΑΪ. Επίσης, μέσα στον επόμενο μήνα αναμένεται να εντάξει ένα αθλητικό κανάλι στην πλατφόρμα του, παραγωγή της εταιρείας PLD.(capital.gr)

Δυστυχώς είναι πολύ εύκολο να αντιληφθεί κανείς , τη προσπάθεια που γίνεται εκ μέρους του ΟΤΕ , ώστε με "στοχευμένα " δημοσιεύματα να υπάρξει η απαραίτητη αποδοχή από την κοινή γνώμη για την πώληση του Ελληνικού δορυφόρου "Hellasat" , για αυτό ίσως υπάρξουν και πολλά περισσότερα στο μέλλον , ώστε η πώληση να γίνει με τις λιγότερες φωνές και χωρίς αντιδράσεις .


ο Hellas Sat2 είναι κατειλημμένος

Σαφώς και δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα , αφού από τους 30 ενεργούς πομποδέκτες που έχει , είναι σε αδράνεια από τη δέσμη Ευρώπης τουλάχιστον 4 πομποδέκτες ήτοι ο 21 και 24 (μεταφέρουν ήδη το ανύπαρκτο πακέτο του ) ο 20 που είναι κενός και με κάποια ανακατανομή κερδίζει τουλάχιστον άλλον ένα .
Τώρα αν υπολογίσουμε και τους άλλους 6 της δέσμης Ν.Αφρικής οι οποίοι έχουν τη δυνατότητα να στοχεύσουν σε οποιοδήποτε σημείο της γης είναι ορατό από το δορυφόρο το σύνολο των ανενεργών πομποδεκτών του δορυφόρου 4 + 6=10 .
Ποιος δορυφόρος είναι γεμάτος ?


οι επαφές με την γαλλική Eutelsat βρίσκονται σε καλό δρόμο, είναι η θέση του ελληνικού δορυφόρου, στις 39 μοίρες Ανατολικά.

Ορίστε έχουμε ήδη και έτοιμο αγοραστή , μην τον αφήσουμε να πάει και χαμένος .


εάν κάποιος από τους σχεδόν 380.000 πελάτες Nova θέλει να βάλει και δορυφορικό OTE TV, λόγω της θέσης του Hellas Sat θα έπρεπε να αγοράσει και δεύτερο δορυφορικό πιάτο, κόστος που στις μέρες μας είναι αποτρεπτικό.

Δηλαδή δεν είναι αποτρεπτικό για εσάς να πληρώσει κάποιος τον νέο δέκτη του ΟΤΕ + πιθανόν το κόστος μία πολύμηνης συνδρομής (προφανώς λόγω διαφημιστικής προβολής του προϊόντος που βγαίνει στην αγορά και άρα μεγαλύτερης έκπτωσης ) ύψους περίπου 250-300 ευρώ , ενώ το κόστος του δορυφορικού πιάτου , ήτοι 30 ευρώ , το χαρακτηρίζεται ότι είναι αποτρεπτικό (sic) . Τώρα μάλιστα , μας πείσατε με τα επιχειρήματά σας , ότι δηλαδή σας έπιασε ο πόνος για τον καταναλωτή και δεν θέλετε να τον επιβαρύνετε με 30 ευρώ !!! ενώ θέλετε να τον επιβαρύνεται με πολλαπλάσιο ποσό για δέκτη και συνδρομή.

Και για να τελειώνω έχω να πώ ότι εάν παράκεντρα βγεί ο eurobird με το πιάτο 60cm τις nova ,τότε εγώ θα στείσω κ....

sdikr
18-07-11, 22:16
Δηλαδή δεν είναι αποτρεπτικό για εσάς να πληρώσει κάποιος τον νέο δέκτη του ΟΤΕ + πιθανόν το κόστος μία πολύμηνης συνδρομής (προφανώς λόγω διαφημιστικής προβολής του προϊόντος που βγαίνει στην αγορά και άρα μεγαλύτερης έκπτωσης ) ύψους περίπου 250-300 ευρώ , ενώ το κόστος του δορυφορικού πιάτου , ήτοι 30 ευρώ , το χαρακτηρίζεται ότι είναι αποτρεπτικό (sic) . Τώρα μάλιστα , μας πείσατε με τα επιχειρήματά σας , ότι δηλαδή σας έπιασε ο πόνος για τον καταναλωτή και δεν θέλετε να τον επιβαρύνετε με 30 ευρώ !!! ενώ θέλετε να τον επιβαρύνεται με πολλαπλάσιο ποσό για δέκτη και συνδρομή.

Και για να τελειώνω έχω να πώ ότι εάν παράκεντρα βγεί ο eurobird με το πιάτο 60cm τις nova ,τότε εγώ θα στείσω κ....

Μα το θέμα είναι οτι δεν θα πλήρωσει δέκτη, ούτε με τον Hellas sat, ούτε μέ κάτι άλλο.
Αν όμως πάει στον hellas sat, Θα πρέπει να πληρώσει τεχνικό για την αλλαγή του πιάτου, και τι κάνουμε με αυτούς που έχουν δυο lnb κλπ κλπ κλπ


ΥΓ Eutelsat = hotbird


ΥΓ2, είσαι στην forthnet, γιατί δεν φωνάζεις και για την Nova;

2048dsl
19-07-11, 12:09
Μα το θέμα είναι οτι δεν θα πλήρωσει δέκτη, ούτε με τον Hellas sat, ούτε μέ κάτι άλλο.
Αν όμως πάει στον hellas sat, Θα πρέπει να πληρώσει τεχνικό για την αλλαγή του πιάτου, και τι κάνουμε με αυτούς που έχουν δυο lnb κλπ κλπ κλπ


ΥΓ Eutelsat = hotbird


ΥΓ2, είσαι στην forthnet, γιατί δεν φωνάζεις και για την Nova;


1)Γιατί στον eurobird που θα πάει δεν θα φωναξεί τεχνικό μιας και θα μετακομίσουν στις 9E μόιρες νομίζεις;(και ο eurobird τις eutelsat ειναι το γνωρίζω :) )
2)συνδρομητής στην νοβα δεν είμαι οπότε δεν με ενδιαφερει καν η forthnet edit:εχω είδη κάνει αίτηση στον οτε για επιστροφή μετα απο τα 4 χρόνια συνεχομενα στην forthnet.

mavraetos_4
19-07-11, 23:48
Όποιος μάθει κάτι για το πρόγραμμα της Μετάδοσης των Play-Off της Football League (πρώην Β' Εθνικής) των οποίων η κλήρωση έγινε σήμερα και θα διεξαχθούν από 22 Ιουλίου εως 1 Αυγούστου 2011 ας μας ενημερώσει.
Ευχαριστώ!

soccermania
20-07-11, 14:10
Όποιος μάθει κάτι για το πρόγραμμα της Μετάδοσης των Play-Off της Football League (πρώην Β' Εθνικής) των οποίων η κλήρωση έγινε σήμερα και θα διεξαχθούν από 22 Ιουλίου εως 1 Αυγούστου 2011 ας μας ενημερώσει.
Ευχαριστώ!

Τηλεοπτική κάλυψη θα έχουν οι αναμετρήσεις των μπαράζ ανόδου που θα διεξαχθούν από τις 22 Ιουλίου έως την 1η Αυγούστου στα γήπεδα της Νέας Σμύρνης και της Φυλής. Εφόσον, λοιπόν, η ΕΠΟ ανακοινώσει και νέα παράταση της αγωνιστικής περιόδου, τότε το Conn-X TV θα μεταδώσει τις αναμετρήσεις, που έχουν οριστεί να ξεκινήσουν στις 20.30.
(onsports.gr)

johnsruro
20-07-11, 16:13
Βρήκα αυτό (http://www.onsports.gr/OnMedia/item/93704-Ta-Play-off-sto-Conn-X-TV-Sports)που σαν παραπάνω πληροφορία έχει την ώρα διεξαγωγής ... 20.30.

nnn
20-07-11, 16:16
Αθήνα, 20 Ιουλίου 2011 – Στην ευρεία γκάμα των καναλιών του Conn-x TV, της τηλεόρασης από τον ΟΤΕ, προστέθηκε το Sundance Channel, ανεβάζοντας το συνολικό αριθμό των διαθέσιμων καναλιών στα 48.

Το Sundance Channel, έχει ιδρυθεί από τον Ρόμπερτ Ρέντφορντ, με ανταπόκριση από το φεστιβάλ ανεξάρτητου κινηματογράφου «Sundance Film Festival». Με την ποικιλία προγραμμάτων, ταινιών και ντοκιμαντέρ που προσφέρει, 24 ώρες το 24ωρο, επτά μέρες την εβδομάδα, αποτελεί το ιδανικό πεδίο για την «απογείωση», όχι μόνο νέων ιδεών και ταλέντων, αλλά και του κοινού του.

Το Sundance Channel είναι ο τηλεοπτικός προορισμός του «ανήσυχου» τηλεθεατή. Προβάλλοντας τόσο τις δημιουργικές εικόνες του σήμερα, όσο και τα ανερχόμενα ταλέντα του αύριο, το κανάλι απευθύνεται σε όσους αναζητούν νέες εμπειρίες και προκλήσεις, πέρα από τα καθιερωμένα πρότυπα. Όσοι ενδιαφέρονται για το διαφορετικό, πρωτότυπο και εναλλακτικό, και ταυτόχρονα ποιοτικό, θα βρουν στο Sundance Channel τον αντιπροσωπευτικότερο χώρο έκφρασης των επιθυμιών τους.

Ενδεικτικά, τον Ιούλιο και τον Αύγουστο στο Sundance Channel θα προβληθούν σε πρώτη προβολή οι κινηματογραφικές πρεμιέρες: Habit, Prospects, Jelly, They’re out of the business, οι σειρές: Girls Who Like Boys Who Like Boys, Sex and The Silver Screen, καθώς και τα ντοκιμαντέρ: Clarkworld, Wheedle’s Groove, ανάμεσα σε άλλα πολλά ενδιαφέροντα!


Conn-x TV, σε όλη την Ελλάδα

Το Conn-x TV, η συνδρομητική τηλεόραση του ΟΤΕ διατίθεται σε σχεδόν 1000 σημεία παρουσίας (PoPs) του δικτύου του ΟΤΕ σε όλη την Ελλάδα και συνεχώς επεκτείνεται. Σε αυτά περιλαμβάνονται όλες οι πρωτεύουσες νομών, κωμοπόλεις, νησιά, καθώς και αστικά κέντρα με ακόμη μικρότερους πληθυσμούς. Στο www.oteshop.gr είναι διαθέσιμη μηχανή αναζήτησης όπου ο καθένας μπορεί να πληροφορηθεί, εισάγοντας τον αριθμό της τηλεφωνικής του σύνδεσης, εάν η υπηρεσία Conn-x TV είναι διαθέσιμη στην περιοχή του.


Conn-x TV, η συναρπαστική τηλεόραση!

Το Conn-x TV του ΟΤΕ είναι η πιο προηγμένη τεχνολογικά, μορφή μετάδοσης τηλεοπτικού σήματος στην τηλεόραση μέσω της απλής τηλεφωνικής πρίζας και της ευρυζωνικής σύνδεσης. Με το Conn-x TV, οι τηλεθεατές μπορούν να παρακολουθήσουν:
48 τηλεοπτικά κανάλια με ψηφιακή εικόνα (όπως Universal Channel, Sundance Channel, Fox Life, FX, Discovery Channel, Nat Geo Wild, Eurosport, Extreme Sports, KidsCo, Disney Channel). Ανάμεσά τους συμπεριλαμβάνονται τρία αθλητικά κανάλια, τα Conn-x TV Sport 1, 2, 3, τα οποία εκπέμπουν μόνο στην υπηρεσία Conn-x TV και μεταδίδουν αποκλειστικά σημαντικά αθλητικά γεγονότα,
Video on Demand (Film Express και Film Club), με περιεχόμενο που συνεχώς ανανεώνεται. Η υπηρεσία Film Express είναι ένα εικονικό video club, όπου μπορείτε να νοικιάσετε για ένα 24ωρο ταινίες πρώτης τηλεοπτικής προβολής από μεγάλα studios. Το Film Club είναι ένα εικονικό video club που προσφέρει απεριόριστη πρόσβαση σε γνωστές τηλεοπτικές σειρές, ταινίες, μουσικά video clip, ντοκιμαντέρ, παιδικές σειρές κ.ά. με μια extra μηνιαία συνδρομή.

Οι καταναλωτές μπορούν να μάθουν περισσότερα για την υπηρεσία στο site www.conn-xTV.gr και να γίνουν συνδρομητές με ένα τηλεφώνημα στο 13888, ή με μια επίσκεψη στο www.oteshop.gr, ή στα καταστήματα ΟΤΕSHOP και ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

mavraetos_4
20-07-11, 16:54
Τηλεοπτική κάλυψη θα έχουν οι αναμετρήσεις των μπαράζ ανόδου που θα διεξαχθούν από τις 22 Ιουλίου έως την 1η Αυγούστου στα γήπεδα της Νέας Σμύρνης και της Φυλής. Εφόσον, λοιπόν, η ΕΠΟ ανακοινώσει και νέα παράταση της αγωνιστικής περιόδου, τότε το Conn-X TV θα μεταδώσει τις αναμετρήσεις, που έχουν οριστεί να ξεκινήσουν στις 20.30.
(onsports.gr)


Βρήκα αυτό (http://www.onsports.gr/OnMedia/item/93704-Ta-Play-off-sto-Conn-X-TV-Sports)που σαν παραπάνω πληροφορία έχει την ώρα διεξαγωγής ... 20.30.

Ευχαριστώ πολύ.

Αν μάθει κανείς και πιο κανάλι θα μεταδώσει τον κάθε αγώνα (Conn-x TV Sport 1,2 ή 3) ας το αναφέρει...

sakels
21-07-11, 00:42
το sundance εχει υποτιτλους?
κανα δυο φορες που εκανα zapping δεν ειδα κατι.
σαν να κανουν αγγαρεια δουλεια...

soccermania
21-07-11, 00:59
Βρέθηκε τελικά κανάλι για να μεταδώσει τα φιλικά παιχνίδια της ΑΕΚ. Αυτό θα είναι το Conn-X με το οποίο επήλθε συμφωνία και πλέον μένει η τυπική ανακοίνωση.
Την αγαπημένη τους ομάδα θα μπορούν να δουν στα φιλικά που θα δώσει στη Σλοβενία, οι φίλοι της ΑΕΚ, καθώς οι «κιτρινόμαυροι» συμφώνησαν με το Conn-X προκειμένου να μεταδώσει τα παιχνίδια με την Μπακού (24/7), Καραμπούκσπορ (27/7) και Σιμπίρ (30/7). Το αυριανό με την Οντράνσι δεν θα μεταδοθεί, αλλά τουλάχιστον από την στιγμή που τα υπόλοιπα θα τα δείξει η τηλεόραση, είναι μικρό το κακό. Αυτό που μένει πάντως είναι και η επίσημη ανακοίνωση, κάτι που αναμένεται σύντομα. Από την ΑΕΚ πάντως επιβεβαίωσαν την συμφωνία και οι φίλοι της «Ένωσης» θα δουν τα πρώτα δείγματα γραφής του μεγάλου Γκούντγιονσεν.
gazzetta.gr

nanas
21-07-11, 17:09
Conn-x TV, η συναρπαστική τηλεόραση!

Το Conn-x TV του ΟΤΕ είναι η πιο προηγμένη τεχνολογικά, μορφή μετάδοσης τηλεοπτικού σήματος στην τηλεόραση μέσω της απλής τηλεφωνικής πρίζας και της ευρυζωνικής σύνδεσης.

H ποιότητα εικόνας και ήχου στις ταινίες του Film Express είναι επιεικώς μέτρια.
:down::down:

singara
21-07-11, 20:47
Ευχαριστα νεα επιτελους προσθηκη καναλιου που τοσο πολυ ζηταγαμε
αλλα τι ειναι αυτο το καναλι (sundance) λιγο που χαζευψα δεν μου γεμισε το ματι και γιατι δεν εχει υποτιτλους;

hightop
21-07-11, 21:58
τι καναλι ειναι αυτο εκπληκτικο , για το καινουργιο εννοοω, μπηκαν και υποτιτλοι, κουλτουρα να φυγουμε ΑΡΤΕΜΗ, που ελεγε και ο χαρυ κλυν, 10 το βραδυ το βαζω σαν πουλακι κοιμαμε, α ρε οτε, τα ιδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου, μυαλο κοκουτσι με τα 48 καναλια σου, ο κοσμος θελει 20 και καλα παρα 48 με τα 40 αχρηστα, ποτε θα το καταλαβεις οτε μου?

antwnis4
22-07-11, 04:21
Εγω μονο discovery βλεπω και αθλητικα.Σε αυτα παντως ειμαι ευχαριστημενος...Αν και δεν το εχω ψαξει,απο τι εχω καταλαβει στο connex''tv'' δεν μπορεις να δεις ΔΩΡΕΑΝ μια ταινια..
Σωστα?

singara
22-07-11, 09:15
τι καναλι ειναι αυτο εκπληκτικο , για το καινουργιο εννοοω, μπηκαν και υποτιτλοι, κουλτουρα να φυγουμε ΑΡΤΕΜΗ, που ελεγε και ο χαρυ κλυν, 10 το βραδυ το βαζω σαν πουλακι κοιμαμε, α ρε οτε, τα ιδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου, μυαλο κοκουτσι με τα 48 καναλια σου, ο κοσμος θελει 20 και καλα παρα 48 με τα 40 αχρηστα, ποτε θα το καταλαβεις οτε μου?

:lol::lol::lol::lol:
Ωραιος φιλε γελασα πρωι πρωι
Οντως λιγο που χαζευψα ενα εργακι σειρα δεν ξερω τι ηταν
ειχε υποτιτλους..και οτως τα εργακια του ειναι λιγο κουλτουρα
το θεμα ομως ειναι σε μια αγορα που πασχει απο οικονομικη
κριση τι ποιοτικο προγραμμα να βρεις να αγορασεις ,με λιγα λεφτα
και να μην ανεβασεις και την συνδρομη;
δηλαδη εγω το εχω πει πολλες φορες θα γουσταρα
history channel
και το The CW Television Network
αλλα το κοβω χλωμο:closed:παντως εχω μεγαλη περιεργεια να δω αν θα μπει αλλο καναλακι:whistle:

soccermania
22-07-11, 12:27
Μεταδόσεις Παρασκευής:
14:45 ΦΟΡΜΟΥΛΑ-1 (γκραν πρι Γερμανίας,ελεύθερα δοκιμαστικά)
20:30 ΟΦΗ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (play-off Β' Εθνικής)
20:30 ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ - ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (play-off Β' Εθνικής)
21:30 ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΕΝΕΡΓΚΙ ΚΟΤΜΟΥΣ (Β' Γερμανίας)

hightop
22-07-11, 21:02
Εγω μονο discovery βλεπω και αθλητικα.Σε αυτα παντως ειμαι ευχαριστημενος...Αν και δεν το εχω ψαξει,απο τι εχω καταλαβει στο connex''tv'' δεν μπορεις να δεις ΔΩΡΕΑΝ μια ταινια..
Σωστα?


Περιπου, μπορεις να δεις Rocky και Superman στο film club! ΔΩΡΕΑΝ!

Συμφωνω φιλε, History channel, Travel channel, και ενα καναλι ταινιων, αυτα θελει ο κοσμος, και ανεβασετο στα 20 ευρω, ολοι ευχαριστιμενοι θα ειναι, ειναι κατι το εφικτο νομιζω.

sakels
22-07-11, 22:34
Περιπου, μπορεις να δεις Rocky και Superman στο film club! ΔΩΡΕΑΝ!

Συμφωνω φιλε, History channel, Travel channel, και ενα καναλι ταινιων, αυτα θελει ο κοσμος, και ανεβασετο στα 20 ευρω, ολοι ευχαριστιμενοι θα ειναι, ειναι κατι το εφικτο νομιζω.

Για το καναλι ταινιων οχι και τοσο μαλλον. Το novacinema αν δεν κανω λαθος εχει αποκλειστικα δικαιωματα με τα στουντιο ταινιων.

soccermania
23-07-11, 00:00
Μεταδόσεις Σαββάτου:
11:45 ΦΟΡΜΟΥΛΑ-1 (γκραν-πρι Γερμανίας 10ος γύρος ,3η ελεύθερη προπόνηση)
14:45 ΦΟΡΜΟΥΛΑ-1 (γκραν-πρι Γερμανίας 10ος γύρος ,προκριματικά)
16:30 ΜΟΝΑΧΟ 1860 - ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ (Β' Γερμανίας)
16:35 ΦΟΡΜΟΥΛΑ-2 (γκραν-πρι Γερμανίας ,1ος αγώνας)
18:15 ΦΟΡΜΟΥΛΑ-3 (γκραν-πρι Γερμανίας ,1ος αγώνας)
19:00 ΕΪΡΕ - ΤΣΕΧΙΑ (euro-2011 νέων ,ο αγώνας είναι για τον όμιλο της Εθνικής μας)
21:00 ΣΕΡΒΙΑ - ΙΣΠΑΝΙΑ (euro-2011 νέων)
21:15 ΣΛΟΒΕΝΙΑ - ΠΟΛΩΝΙΑ (φιλικό μπάσκετ)
21:30 ΣΑΛΚΕ - ΜΠΟΡΟΥΣΙΑ ΝΤΟΡΝΤΜΟΥΝΤ (Σούπερ-καπ Γερμανίας)

mavraetos_4
24-07-11, 16:18
Έχει κανείς ιδέα σχετικά με το που μπορώ να βρώ Conn-X TV στην περιοχή Μεταμόρφωσης-Νικήτης Χαλκιδικής;

baskon
24-07-11, 16:46
Καταρχας τσεκαρε αν υπαρχει καλυψη...
Googlaροντας και βρισκοντας ενα τηλεφωνο στην περιοχη βλεπω οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα Tv..

soccermania
25-07-11, 14:19
Μεταδόσεις Δευτέρας:
18:15 Τέννις από το connxTV (open Κροατίας)
20:45 Τέννις από το connxTV (open Κροατίας)
21:15 ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ - ΣΕΝΤ ΠΑΟΥΛΙ (Β' Γερμανίας)
Μεταδόσεις Τρίτης:
19:00 ΕΛΛΑΣ - ΤΣΕΧΙΑ (EURO νέων από το eurosport)*
20:30 ΟΦΗ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ (play-off Β' Εθνικής)
20:30 ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (play-off Β' Εθνικής)
21:00 ΙΣΠΑΝΙΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ (EURO νέων από το eurosport)
21:30 ΑΡΗΣ - ΠΕΝΙΑΡΟΛ ΜΟΝΤΕΒΙΔΕΟ (Ουρουγ.) διεθνές φιλικός αγώνας
* ο αγώνας τηςς Εθνικής μας θα μεταδοθεί και σε μαγνητοσκόπιση τα μεσάνυχτα από το eurosport2

sexrazat
25-07-11, 15:30
Τα φιλικά του ΑΡΗ θα μεταδοθούν από το Conn-X TV. Δεν έχουν γίνει γνωστές λεπτομέρειες ακόμα.

mavraetos_4
25-07-11, 16:31
Καταρχας τσεκαρε αν υπαρχει καλυψη...
Googlaροντας και βρισκοντας ενα τηλεφωνο στην περιοχη βλεπω οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα Tv..

Κι εγώ το δοκίμασα και μου έβγαλε το ίδιο αλλά ρώτησα σήμερα στο oteshop της Νικήτης και μου είπαν ότι έχει conn-x TV ένα μαγαζί εδώ που λέγεται Νόστος. Ίδωμεν.
Πέρισι και πρόπερσι πρέπει να είχαν περισσότερα λόγω των προκριματικών του ΠΑΟΚ.


Και μια τελευταία παράκληση για όποιον δεν του κάνει κόπο αν μπορεί να δεί με το τηλεκοντρολ το πρόγραμμα των Conn-x Tv Sport 1-2-3 και να μου πεί ποιο από τα τρία θα δείξει αύριο Τρίτη 26/7/2011 στις 20:30 το Λεβαδειακός-Δόξα Δράμας για να δώσω οδηγίες στο σπίτι για να μου το γράψουν. Θα είμαι υπόχρεος.

(Θα ξανακάνω αυτή την ερώτηση 2 φορές ακόμα για τα παιχνίδια
Δόξα Δράμας-Διαγόρας στις 28/7/2011 και
ΟΦΗ-Δόξα Δράμας στις 30/7/2011)

Ευχαριστώ πολύ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.