PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

Talaiporimenos
04-08-11, 20:14
παιδια εχω παραγγειλε το conn-x tv απο το 13888 το θεμα ειναι οτι δεν εχουν να μου δωσουν το tracking number και μου δινουν εναν αριθμο τιμολογιου που δεν δεχονται η ταχυμεταφορες elta. και μου λενε απο το 13888 οτι θα παραλαβω 8 αυγουστου ενω εχει φυγει ο εξοπλισμος απο αυτους ξερετε τι ρουτερ δινει ο ΟΤΕ για το iptv?

εγω παρελαβα 1 αυγουστου τον εξοπλισμο αλλα δεν στειλανε ρουτερ οι τσιγκουνηδες, μονο τον αποκωδικοποιητη (pirelli). Αναγκαστηκα να ξεθαψω το baudtek. Τουλαχιστον ολα δουλευουν μια χαρα, ουτε αποσυνδεσεις ουτε πολυ μεγαλες διαφορες στην ταχυτητα με τον αποκωδικοποιητη ανοιχτο.

lak100
04-08-11, 23:09
εγω παρελαβα 1 αυγουστου τον εξοπλισμο αλλα δεν στειλανε ρουτερ οι τσιγκουνηδες, μονο τον αποκωδικοποιητη (pirelli). Αναγκαστηκα να ξεθαψω το baudtek. Τουλαχιστον ολα δουλευουν μια χαρα, ουτε αποσυνδεσεις ουτε πολυ μεγαλες διαφορες στην ταχυτητα με τον αποκωδικοποιητη ανοιχτο. για το conn-x tv δεν χρειαζεται ρουτερ που να υποστηριζει iptv? μπηως ειχες πλαιοτερα conn-x tv το εκοψες και τωρα το ξαναεβαλες?

Talaiporimenos
05-08-11, 00:39
για το conn-x tv δεν χρειαζεται ρουτερ που να υποστηριζει iptv? μπηως ειχες πλαιοτερα conn-x tv το εκοψες και τωρα το ξαναεβαλες?

πρωτη φορα βαζω connx tv απλα πριν 2 χρονια που ειχα κανει την συνδεση μου ειχαν δωσει το baudtec το οποιο υποστιριζε iptv, δεν με πολυβολευε τοτε και το ειχα παροπλισει αλλα τωρα αναγκαστικα το χρησιμοποιω. Ηλπιζα να στειλουνε κανενα thomson αλλα δεν...

johnsruro
05-08-11, 09:57
Αναφερόμουν σε αυτούς που έχουν 2 mbps όχι από επιλογή αλλά από..."κατάντια" γιατί δεν πάει παραπάνω η γραμμή τους. Αυτοί φυσικά και δεν μπορούν να βάλλουν connx tv.

lak100
05-08-11, 10:24
εγω εχω 2mbps γιατι δεν εχει 24αρα εδω ο ΟΤΕ

silegav
05-08-11, 11:38
Δε ξέρω πάντως και πάνω από 8ΜΒ πόσο εύκολο είνια να περάσεις IP TV με HD ποιότητα (και παράλληλα να μπορείς να κάνεις και δουλειά στο internet).

AssVas
05-08-11, 17:38
Στου Ζωγράφου νομίζω μερικοί συνδρομητές TV έχουν κουμπώσει σε adsl2+ στις νέες καμπίνες . Κάποιος να μας πεί εντυπώσεις;

Talaiporimenos
05-08-11, 18:29
εγω hd προγραμμα δεν εχω βαλει να δω μιας και ειναι στα πακετα προς αγορα, αλλα στα 11mbps που συχρονιζει η γραμμη μου δεν εχω δραματικη μειωση της ταχυτητας με 2 υπολογιστες και το pirelli ανοιχτο.

Ερωτηση: καποια καναλια που ειναι χωρις υποτιτλους εχει αναφερθει αν θα υποτιτλιστουν ?

tsarm
06-08-11, 14:33
Δεν ξερω εαν εχει αντιμετωπισει κανεις αντιστοιχο προβλημα.
Σε ασυρματη μεταφορα εικονας -ηχου του connex tv σε αλλο δωματιο του σπιτιου ΔΕΝ λειτουργει ο ΤΗΛΕΧΕΙΡΙΣΜΟΣ.
Καπου διαβασα στο ιντερνετ ψαχνωντας, περι ασυμβατοτητας στην αναμετάδοση – μεταφορά εντολών τηλεχειριστηρίου του αποκωδικοποιητή conn-x tv.
Εχει βρει κανεις καποια λυση???

phanispal
06-08-11, 16:23
Ώπα κάτσε, πώς έκανες ασύρματη μεταφορά σήματος;

tsarm
06-08-11, 17:13
Ώπα κάτσε, πώς έκανες ασύρματη μεταφορά σήματος;με σύστημα πομπος-δέκτης στα 2,4 GHZ.
Πρώτη φορά το ακούς; Εδώ και χρόνια υπάρχει στην αγορά ο τρόπος.

Talaiporimenos
06-08-11, 17:17
δεν υποστηριζουν ολοι οι αναμεταδοτες εντολες τηλεχειριστηριου, το σετακι που εχεις παρει εχει αυτη την λειτουργια ?

tsarm
06-08-11, 17:24
δεν υποστηριζουν ολοι οι αναμεταδοτες εντολες τηλεχειριστηριου, το σετακι που εχεις παρει εχει αυτη την λειτουργια ?Παιδιά ήμουν σαφής. Το σετακι υποστηρίζει εντολές τηλεχειριστηριου. Απλά ο αποκωδικοποιητης pirelli παρουσιάζει ασυμβατοτητα. Λύση έχει κανείς;!!

sdikr
06-08-11, 17:26
Παιδιά ήμουν σαφής. Το σετακι υποστηρίζει εντολές τηλεχειριστηριου. Απλά ο αποκωδικοποιητης pirelli παρουσιάζει ασυμβατοτητα. Λύση έχει κανείς;!!

δεν υπάρχει κάποια λύση σε αυτό, δοκίμασες αν περνάει σωστά τις εντολές σε κάποια άλλη συσκευή;

Πχ βάλε κάποιο dvd player εκεί που είναι το Pireli, και δοκίμασε με το control απο την άλλη πλευρά αν δουλεύει

tsarm
06-08-11, 18:49
δεν υπάρχει κάποια λύση σε αυτό, δοκίμασες αν περνάει σωστά τις εντολές σε κάποια άλλη συσκευή;

Πχ βάλε κάποιο dvd player εκεί που είναι το Pireli, και δοκίμασε με το control απο την άλλη πλευρά αν δουλεύειΠαιδιά το έχω δοκιμάσει σε nova και δουλεύει μια χαρα. Το πρόβλημα είναι στο pirelli. Έψαξα στο διαδίκτυο και είδα ότι και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα. Απλά ρωτάω εάν κάποιος απο όσους έχουν το pirelli έχει βρει μια κάποια λύση.

sdikr
06-08-11, 19:01
Παιδιά το έχω δοκιμάσει σε nova και δουλεύει μια χαρα. Το πρόβλημα είναι στο pirelli. Έψαξα στο διαδίκτυο και είδα ότι και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα. Απλά ρωτάω εάν κάποιος απο όσους έχουν το pirelli έχει βρει μια κάποια λύση.

Έχεις δοκιμάσει το συγκεκριμένο extender ή το δικό σου;

tsarm
06-08-11, 19:15
Έχεις δοκιμάσει το συγκεκριμένο extender ή το δικό σου;το δικό μου αλλα στο διαδίκτυο αναφέρεται ότι υπάρχει το πρόβλημα αυτο με πολλα ακόμα.

sdikr
06-08-11, 20:14
το δικό μου αλλα στο διαδίκτυο αναφέρεται ότι υπάρχει το πρόβλημα αυτο με πολλα ακόμα.


Πάμε ξανά, το πρόβλημα σου το κάνει με το δικό σου το extender, ή με αυτό που έχουν οι δικοί σου;


Έχεις δηλαδή δοκιμάσει το extender (των δικών σου, όχι το δικό σου) που σου κάνει το πρόβλημα με δέκτη νοβα;

tsarm
06-08-11, 20:28
Πάμε ξανά, το πρόβλημα σου το κάνει με το δικό σου το extender, ή με αυτό που έχουν οι δικοί σου;


Έχεις δηλαδή δοκιμάσει το extender (των δικών σου, όχι το δικό σου) που σου κάνει το πρόβλημα με δέκτη νοβα;εάν κάποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα με το pirelli, ας πει τη λύση που βρήκε.

birdland
07-08-11, 10:14
Καλημέρα,έχω ένα μικρό προβληματάκι και αν κάποιος έχει τη λύση ας μου στείλει έμα μήνυμα.Παρέλαβα το connx-tv με όλο το δωρεάν εξοπλισμό.Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να χρησιμοποιήσω το modem router του ΟΤΕ.;Μου έτειλαν ένα της Bautek το οποίο δεν δουλεύει τόσο καλά όσο αυτό που είχα,ένα Linksys WAG200G .Πήρα τηλέφωνο στον ΟΤΕ για να μου δώσουν λύση να παραμετροποιήσω το δικό μου ώστε να βγάζει IPTV σε μία θύρα αλλά αρνούνται να με βοηθήσουν αν και από ότι είπαν είναι εύκολο να γίνει αλλά δεν τους το επιτρέπει η πολιτική της εταιρίας.Αν λοιπόν κάποιος γνωρίζει πως μπορώ να το κάνω ας μου στείλει ένα μήνυμα.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Talaiporimenos
07-08-11, 16:56
μπορει να πω βλακεια (ας με διορθωσουν οι πιο σχετικοι) αλλα εχω την εντυπωση πως θα χρειαστεις firmware το οποιο θα επιτρεπει την λειτουργια της ip tv στο ρουτερ σου, ενα μελος του φορουμ ειχε γραψει/μετατρεψει firmware του speedtouch 585 ωστε να δουλευει με το connx tv, μαλλον κατι τετοιο χρειαζεσαι για το linksys.

TeoT
07-08-11, 22:37
εγω εχω 2mbps γιατι δεν εχει 24αρα εδω ο ΟΤΕ

Αν δεν ειχε 24αρα στην περιοχη σου δεν ειχες και Connx-Tv . Για να σου δωσει Connx-Tv θα πρεπει να μπορει να σου αναβαθμισει το ADSL πρωτα και να ειναι απο 8 και πανω.
Και εγω 2αρα πληρωνω και εχω αλλα το ADSL εχει αναβαθμιστει και συγχρονιζω 14000/510 αλλα στο νετ εχω περιορισμο γαι 2αρα που πληρωνω. Δες και την υπογραφη μου.

........Auto merged post: TeoT πρόσθεσε 2 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........


μπορει να πω βλακεια (ας με διορθωσουν οι πιο σχετικοι) αλλα εχω την εντυπωση πως θα χρειαστεις firmware το οποιο θα επιτρεπει την λειτουργια της ip tv στο ρουτερ σου, ενα μελος του φορουμ ειχε γραψει/μετατρεψει firmware του speedtouch 585 ωστε να δουλευει με το connx tv, μαλλον κατι τετοιο χρειαζεσαι για το linksys.

Αυτα που δινει ο ΟΤΕ με την τεταρτη πορτα ετοιμη για ConnX-Tv παιζουν ως εχουν ειναι ετοιμα. Τα router του εμποριου και τα πιο παλια του ΟΤΕ (προ ConnX-Tv ) πρεπει να παραμετροποιησουν την πορτα που θα συνδεθει το STB .

sdikr
07-08-11, 23:47
το linksys δεν υποστηρίζει τα πολλαπλά vc που θέλει το connx-tv

singara
08-08-11, 12:02
παιδια ειδα προσφατα σε τρειλερ στο προμο καναλι του conn x tv
θα βαλει lost (k.1)
ξερει καποιος να μου πει γιατο στο φιλμ club
μπαινουν σειρες που εχει παιξει η ελληνικη τηλεοραση και συγκεκριμενα
ΕΤ1...το εχω παρατηρισει τελευταια και μου κανει πολυ εντυπωσει

sakels
08-08-11, 15:39
αμα στοχευει σε εμπλουτισμο του περιεχομενου του σε σειρες της ετ1......

lak100
08-08-11, 22:22
παιδια μια ερωτηση υπαρχει δυνατοτητα να βλεπουμε τα καναλια σε λιστα? επισης υπαρχει καποιος τροπος να μπενουμε στα αγαπημενα χωρις να χρειαζεται να μπενουμε στο menu? το firmware του αποοκωδικοποιητη το αναβαθμιζει ο ΟΤΕ απομακρυσμενα η δεν αναβαθμιζεται καθολου?

tsarm
09-08-11, 17:51
Ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η πόρτα που ανοίγει στο speedtouch 585v7 ο pirelli ? μου το ζητά ένα app στο iPhone για να δω εάν μπορω να το τηλεχειριστω απο ΕΚΕΊ.

tiniakos
09-08-11, 23:15
Αν δεν βάλει ένα hd sport κανάλι για τα ποδόσφαιρα δύσκολα θα βάλω.

bebakos11
10-08-11, 01:03
παιδια το ρωτησα και αλλου αν ξερει να μου πει κανεις, θελω να παρω και 2 δεκτη για να εχω σε 2 χωρους ανεξαρτητα.μπορει καποιος να συνδεσει 2 μηχανηματα tilgin στο thomson που δινει ο οτε?το εχει κανει καποιος και παιζει? μπορειτε να δωσετε καποιες οδηγιες?

lak100
10-08-11, 11:27
παιδια η μεταδοση του χθεσαινου αγωνα Ανορθωση ΑΕΚ ειχε τοσο χαλια εικονα η φταιει το hdmi μου?

harris78
10-08-11, 12:33
παιδια το ρωτησα και αλλου αν ξερει να μου πει κανεις, θελω να παρω και 2 δεκτη για να εχω σε 2 χωρους ανεξαρτητα.μπορει καποιος να συνδεσει 2 μηχανηματα tilgin στο thomson που δινει ο οτε?το εχει κανει καποιος και παιζει? μπορειτε να δωσετε καποιες οδηγιες?

Παίζει με switch κανονικά. Βάζεις το switch στην 4η θύρα και στο switch συνδέεις τους 2 tilgin. Εγώ το δουλεύω και με powerlines. Το θέμα είναι που θα βρεις τον 2ο tilgin - δεν ξέρω αν πωλείται ξεχωριστά και αν το κόστος είναι "αποδεκτό"...

tiniakos
10-08-11, 12:45
Υπάρχει περίπτωση για hd channel?

singara
10-08-11, 12:52
Υπάρχει περίπτωση για hd channel?
Εγω φιλε πιστευω οτι στο θεμα ποιοτικων καναλιων
hd θα δουμε εξελιξεις πρωτα στο δορυφορικο πακετο του
οτε και μετα στο conn x tv
θελουμε δεν θελουμε θα ειναι αδελφακια
ελπιζω μονο νο ενα μην παραγκονησει το αλλο

winzig
10-08-11, 13:08
αυτες τις εξελιξεις τις περιμενουμε ηδη 2 χρονια!!! εχει καταντησει το γιοφυρι της Αρτας πλεον...:down:

bebakos11
10-08-11, 13:11
ευχαριστω πολυ φιλε harris78 θα το δοκιμασω με ενος φιλου

singara
11-08-11, 13:01
παιδια χθες εκανα ενα search στο film club
και ειδα οτι εχουνε βαλει το ναρνια 1:oneup::oneup::oneup:
για αυτο οφειλω να πω μπραβο και ελπιζω καποιος απο το conn x tv
να το διαβαζει..επιτελους .:)To film club αποκταει νοημα

sexrazat
11-08-11, 16:56
Από Conn-X TV

18 Αυγούστου ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ – ΠΑΟ και AEK – ΔΥΝΑΜΟ ΤΥΦΛΙΔΑΣ


25 Αυγούστου ΔΥΝΑΜΟ ΤΥΦΛΙΔΑΣ - AEK

Talaiporimenos
11-08-11, 17:41
Από Conn-X TV

18 Αυγούστου ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ – ΠΑΟ και AEK – ΔΥΝΑΜΟ ΤΥΦΛΙΔΑΣ


25 Αυγούστου ΔΥΝΑΜΟ ΤΥΦΛΙΔΑΣ - AEK

για τον επαναληπτικο του ΠΑΟ δεν εχει τα δικαιωματα ?

winzig
11-08-11, 20:06
Το Conn-X απέκτησε τα δικαιώματα και θα μεταδώσει τα ευρωπαϊκά ματς με Μακάμπι Τελ Αβίβ και Ντιναμό Τυφλίδας (εντός-εκτός) του Παναθηναϊκού και της ΑΕΚ αντίστοιχα.
Σε conn-x τα ευρωματς ΠΑΟ και ΑΕΚ

Ωστόσο ανοιχτό μένει το ποιό κανάλι θα μεταδώσει τον επαναληπτικό του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ στις 25 Αυγούστου.

Μακάμπι Τελ Αβίβ-Παναθηναϊκός 18/8 (Conn-X)
ΑΕΚ-Δυναμό Τιφλίδας 18/8 (Conn-X)
Δυναμό Τιφλίδας-ΑΕΚ 25/8 (Conn-X)

2048dsl
11-08-11, 21:29
Αυτή την φορά φαίνεται πως είναι οριστικό και οι επίσημες ανακοινώσεις αναμένονται σύντομα. Οι άδειες των υπεύθυνων αλλά και των τεχνικών έχουν ανακληθεί και όλοι τρέχουν για να είναι έγκαιρα έτοιμοι. Η δορυφορική πλατφόρμα του ΟΤΕ θα ξεκινήσει στις αρχές Σεπτεμβρίου και όπως ήδη έχουμε αναφέρει όχι από τον Hellasat αλλά από τον Eurobird 9 στις 9 ανατολικά. Οι πληροφορίες μας λένε ότι εξετάστηκε και το ενδεχόμενο του Astra 3B (23.5E), αλλά μέτρησε η μεγαλύτερη εγγύτητα προς τις 13 ανατολικά που επιτρέπει πολύ εύκολα την ταυτόχρονη λήψη των δύο συμπλεγμάτων (13E-9E) με δεδομένα φυσικά ότι η ανταγωνιστική Nova εκπέμπει από τις 13 ανατολικά. Δεν θα ρισκάρουμε πολλές λεπτομέρειες εν αναμονή των επίσημων ανακοινώσεων, απλά θυμίζουμε ότι το μηνιαίο κόστος του βασικού πακέτου προβλέπεται να διαμορφωθεί κάτω από τα 20 ευρώ τον μήνα, στο πακέτο θα εκπέμψουν όλα τα μεγάλα κανάλια πανελλήνιας εμβέλειας (τα υπόλοιπα είναι ήδη γνωστά από το connx tv) η κρυπτογράφηση θα είναι nds4 με δέκτη kaon με «παντρεμένη» κάρτα (με τα σημερινά δεδομένα….ξεχάστε το card sharing) και το πιάτο 80αρι tecatel (αλλά υποθέτουμε πως θα υπάρχει επιλογή συνδρομής και με σκέτο δέκτη, αν κάποιος έχει ήδη εγκατάσταση με λήψη στις 9 ανατολικά). Για περισσότερα αναμένουμε τις επίσημες ανακοινώσεις.

Πηγη digitaltvinfo (http://digitaltvinfo.gr/index.php?option=com_magazine&task=viewArticle&id=3715&Itemid=53)

tiniakos
12-08-11, 04:05
Από τέτοια έχουμε ακούσει, επίσημα τίποτα ακόμη και πάντα με hd υλικό διαφορετικά δεν μπορεί να σταθεί.

2048dsl
12-08-11, 07:31
Από τέτοια έχουμε ακούσει, επίσημα τίποτα ακόμη και πάντα με hd υλικό διαφορετικά δεν μπορεί να σταθεί.

Απο σεπτεμβρη σε μαρτιο το πάνε εδω και 3 χρόνια αλλα αυτη τη φορα ειναι τελειωτικό :)
Με 20€ πακέτο θα είμαστε μια χαρά.το θέμα είναι να δούμε εαν θα δώσει για εμάς η για όσους έχουμε είδη τον εξοπλισμό σκέτες κάρτες.δεν μπορώ να διανοηθω να έχω τον amstrad για sky digital uk ,τον dreambox 800se ,και να βάλω και τον kaon τότε βλέπω να κοιμάμε στο σκυλόσπιτο και όχι μέσα στο σπιτι :P

vlad
12-08-11, 08:10
ενα πραγμα δεν καταλαβαινω γιατι αφου εχει την καλωδιακη ο οτε αντι να κανουν μια αναπτυξη στο ηδη υπαρχον προιον,το παρατανε και πανε να βγαλουν και δορυφορικη και με ολα τα ελληνικα καναλια.Ο λογος ειναι να προσφερουμε στους πιστους καταναλωτες νεα προιοντα η του στυλ,να εχω και εγω κατι που εχει η hol και η νοβα

gatoulas
12-08-11, 09:58
Το ήδη υπάρχον προϊόν δε μπορεί να διατεθεί παντού και σε πολλές περιοχές υπάρχουν συνδρομητές nova για να βλέπουν τα ελεύθερα κανάλια.

lak100
12-08-11, 10:31
παιδια απο τοτε που εβαλα το conn-x tv εχω το εξης προβλημα ενω το link ειναι σταθερα αναμμενο στο baudtec το ιντερνετ μενει σβηστο και ο αποκωδικοποιητης λεει Νo answer from DHCP Server εχει συμβει σε κανεναν αλλο αυτο μου ειπαν απο το helpdesk οτι αυτο δεν ειναι φυσιολογικο και απο την στιγμη που το link ειναι αναμμενο επρεπε να εχω κανονικα tv επισης μου ειπαν οτι ετοιμαζεται καινουριο firmware για τον δεκτη που λυνει το προβλημα με τα κολληματα οταν κανεις παυση στο film club και στο γρηγορο ζαπινγκ

vlad
12-08-11, 14:46
Αυτή την φορά φαίνεται πως είναι οριστικό και οι επίσημες ανακοινώσεις αναμένονται σύντομα. Οι άδειες των υπεύθυνων αλλά και των τεχνικών έχουν ανακληθεί και όλοι τρέχουν για να είναι έγκαιρα έτοιμοι. Η δορυφορική πλατφόρμα του ΟΤΕ θα ξεκινήσει στις αρχές Σεπτεμβρίου και όπως ήδη έχουμε αναφέρει όχι από τον Hellasat αλλά από τον Eurobird 9 στις 9 ανατολικά. Οι πληροφορίες μας λένε ότι εξετάστηκε και το ενδεχόμενο του Astra 3B (23.5E), αλλά μέτρησε η μεγαλύτερη εγγύτητα προς τις 13 ανατολικά που επιτρέπει πολύ εύκολα την ταυτόχρονη λήψη των δύο συμπλεγμάτων (13E-9E) με δεδομένα φυσικά ότι η ανταγωνιστική Nova εκπέμπει από τις 13 ανατολικά. Δεν θα ρισκάρουμε πολλές λεπτομέρειες εν αναμονή των επίσημων ανακοινώσεων, απλά θυμίζουμε ότι το μηνιαίο κόστος του βασικού πακέτου προβλέπεται να διαμορφωθεί κάτω από τα 20 ευρώ τον μήνα, στο πακέτο θα εκπέμψουν όλα τα μεγάλα κανάλια πανελλήνιας εμβέλειας (τα υπόλοιπα είναι ήδη γνωστά από το connx tv) η κρυπτογράφηση θα είναι nds4 με δέκτη kaon με «παντρεμένη» κάρτα (με τα σημερινά δεδομένα….ξεχάστε το card sharing) και το πιάτο 80αρι tecatel (αλλά υποθέτουμε πως θα υπάρχει επιλογή συνδρομής και με σκέτο δέκτη, αν κάποιος έχει ήδη εγκατάσταση με λήψη στις 9 ανατολικά). Για περισσότερα αναμένουμε τις επίσημες ανακοινώσεις.

Πηγη digitaltvinfo (http://digitaltvinfo.gr/index.php?option=com_magazine&task=viewArticle&id=3715&Itemid=53)

νεοτερα για το sat

Αναμένοντας τις επίσημες ανακοινώσεις την επόμενη εβδομάδα σας μεταφέρουμε μερικά ακόμη επιβεβαιωμένα νεότερα από το νέο δορυφορικό πακέτο:
Έχουν ενοικιαστεί 4 συχνότητες στον Eurobird 9 (9E), είναι όλες κάθετης πόλωσης και τα λοιπά δεδομένα μετάδοσης θα είναι 27500 – 2/3 σε dvb-s2/8psk. Από τις 4 συχνότητες αρχικά θα χρησιμοποιηθούν οι τρείς και η τέταρτη θα είναι backup. Ήδη από σήμερα ξεκίνησε το κλείσιμο των συχνοτήτων τεστ στις 39 ανατολικά, με την πρώτη να έχει ήδη σταματήσει την μετάδοση ενώ πολύ σύντομα (την επόμενη βδομάδα) θα ξεκινήσουν οι αντίστοιχες μεταδόσεις τεστ από τις 9 ανατολικά.
Η επίσημη έναρξη του πακέτου θα γίνει μεταξύ 1-8 Σεπτεμβρίου με δυναμική παρουσίαση και στην Δ.Ε.Θεσσαλονίκης.
Τέλος δοκιμάζεται και δεύτερο μοντέλο δέκτη KAON που θα είναι PVR (με αποσπώμενο σκληρό δίσκο e-sata) και το οποίο θα διατεθεί μόλις είναι έτοιμο.
Ευελπιστούμε ότι κάποια στιγμή την επόμενη εβδομάδα θα έχουμε και τις επίσημες ανακοινώσεις με όλες τις ζητούμενες λεπτομέρειες.


http://digitaltvinfo.gr/index.php?option=com_magazine&task=viewArticle&id=3720&Itemid=53

2048dsl
13-08-11, 07:34
νεοτερα για το sat

Αναμένοντας τις επίσημες ανακοινώσεις την επόμενη εβδομάδα σας μεταφέρουμε μερικά ακόμη επιβεβαιωμένα νεότερα από το νέο δορυφορικό πακέτο:
Έχουν ενοικιαστεί 4 συχνότητες στον Eurobird 9 (9E), είναι όλες κάθετης πόλωσης και τα λοιπά δεδομένα μετάδοσης θα είναι 27500 – 2/3 σε dvb-s2/8psk. Από τις 4 συχνότητες αρχικά θα χρησιμοποιηθούν οι τρείς και η τέταρτη θα είναι backup. Ήδη από σήμερα ξεκίνησε το κλείσιμο των συχνοτήτων τεστ στις 39 ανατολικά, με την πρώτη να έχει ήδη σταματήσει την μετάδοση ενώ πολύ σύντομα (την επόμενη βδομάδα) θα ξεκινήσουν οι αντίστοιχες μεταδόσεις τεστ από τις 9 ανατολικά.
Η επίσημη έναρξη του πακέτου θα γίνει μεταξύ 1-8 Σεπτεμβρίου με δυναμική παρουσίαση και στην Δ.Ε.Θεσσαλονίκης.
Τέλος δοκιμάζεται και δεύτερο μοντέλο δέκτη KAON που θα είναι PVR (με αποσπώμενο σκληρό δίσκο e-sata) και το οποίο θα διατεθεί μόλις είναι έτοιμο.
Ευελπιστούμε ότι κάποια στιγμή την επόμενη εβδομάδα θα έχουμε και τις επίσημες ανακοινώσεις με όλες τις ζητούμενες λεπτομέρειες.


http://digitaltvinfo.gr/index.php?option=com_magazine&task=viewArticle&id=3720&Itemid=53


Νεότερα

Δοκιμές πραγματοποιεί για δεύτερη φορά (η πρώτη πριν μερικές εβδομάδες) ο ΟΤΕ στον Eurobird 9A και στη συχνότητα 12111,V,27500 σε DVB-S. Εκπέμπονται τα κανάλια Blue Hustler, France 24 Fr, France 24 En, Deutsche Welle, World Fashion, ESPN America, ESPN Classic, κρυπτογραφημένα σε Videoguard NDS4. Στο NIT του Transponder φαίνεται καθαρά ότι οι δοκιμές γίνονται από τον OTE (OTE DTH), ενώ στο SDT υπάρχει η λίστα καναλιών που εκπέμπονται και από τις συχνότητες του ΟΤΕ στον Hellas Sat 2.

πηγή (Digitalinfo (http://digitaltvinfo.gr/))

2048dsl
14-08-11, 13:24
Νεότερα

Σε αναμονή της εμφάνισης της δεύτερης δορυφορικής συνδρομητικής πλατφόρμας στην ελληνική αγορά, αυτής του ΟΤΕ TV, πληροφορίες αναφέρουν πως ο οργανισμός συζητά το ενδεχόμενο να κατεβάσει την IPTV του Conn-x, που διαθέτει περίπου 57.000 συνδρομητές. Το σενάριο αυτό θα προχωρήσει με την έναρξη λειτουργίας της δορυφορικής πλατφόρμας.
Πηγή (Ισοτιμία (http://www.isotimia.gr/default.asp?pid=30&ct=43))

lak100
14-08-11, 14:11
Νεότερα

Σε αναμονή της εμφάνισης της δεύτερης δορυφορικής συνδρομητικής πλατφόρμας στην ελληνική αγορά, αυτής του ΟΤΕ TV, πληροφορίες αναφέρουν πως ο οργανισμός συζητά το ενδεχόμενο να κατεβάσει την IPTV του Conn-x, που διαθέτει περίπου 57.000 συνδρομητές. Το σενάριο αυτό θα προχωρήσει με την έναρξη λειτουργίας της δορυφορικής πλατφόρμας.
Πηγή (Ισοτιμία (http://www.isotimia.gr/default.asp?pid=30&ct=43)) θα σταματησει η IPTV? εαν ναι τοτε αυτο θα ειναι μεγαλη κοροιδια εκτος αν μας κανουν δωρο τον εξοπλισμο +εξοδα εγκαταστασης εγω τωρα εβαλα conn-x tv εχω και nova και δεν θελω αλλο πιατο στο μπαλκονι μου οτε αλλα καλωδια

emeliss
14-08-11, 14:33
Δεν σβήνει η IPTV. Εδώ δεν έχει ξεκινήσει ακόμα το δορυφορικό. Οι δύο τεχνολογίες μπορούν να εξυπηρετήσουν διαφορετικές ανάγκες και η μία να καλύψει τα κενά της άλλης. Χώρος για την IPTV δεν θα υπάρχει αν φτάσουμε σε μία κατάσταση όπου το high definition θα θεωρείται δεδομένο και αν τα υπάρχοντα δίκτυα IP δεν μπορούν να το υποστηρίξουν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.