PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

emeliss
24-02-09, 21:04
Απλά ενώ δείχνει κανονικά τις πληροφορίες στο κάτω μέρος, δεν έχει ούτε εικόνα ούτε ήχο.
Μήπως είναι θέμα ρυθμίσεων γονικού ελέγχου;

alany
24-02-09, 21:12
Το Blue Hustler θα εκπέμπει από τις 00:00 έως τις 06:00 τις υπόλοιπες ώρες κανονικά θα βγάζει κάποιο μήνυμα. Προσωρινά όμως θα βγάζει μαύρη οθόνη. Φυσικά με την υπηρεσία γονικού ελέγχου μπορεί να κλειδωθεί για να μην έχουν πρόσβαση άτομα που δεν χρειάζεται να έχουν.

VGIARITZ
24-02-09, 21:14
Ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις σας και τα φώτα σας. Εν αναμονή λοιπόν του μηνύματος... Τέλος καλό!!

eliaslar
24-02-09, 21:19
Μάλλον έχει δίκιο ο emeliss αν πατήσεις το κουμπί information (αυτό με το i) στην περιγραφή λέει "για την προστασία των ανηλίκων, εφαρμόστε το γονικό έλεγχο"

Δεν είδα την απάντηση του alany γιατί έγραφα! :)

mezzanine
24-02-09, 21:38
Γειά χαρά, ενδιαφέρομαι και εγω να βάλω conn-x tv μόλις μπούν και τα υπόλοιπα ελληνικά κανάλια. Μπορεί κάποιος να μας πεί πώς είναι η ποιότητα της εικόνας σε σύγκριση με την nova;
Επίσης θα ήθελα να μάθω πόσο θα πέσει η ταχύτα όταν βάλω 24mbits. Η γραμμή μου έχει SNR 29.2 και attenuation 10.5. Οπότε λογικά θα πρέπει να κλειδώνω κοντά στα 23Mbits; πόσα θα μου φάει το TV;

alani42
24-02-09, 22:00
Το πρόβλημα είναι μόνο ότι έπεσε η ταχύτητα του κατεβάσματος... αλλά τα άλλα είναι τέλειο.. αν βάλει κ άλλα κανάλια θα είναι καλύτερο...

arj
24-02-09, 22:11
Γειά χαρά, ενδιαφέρομαι και εγω να βάλω conn-x tv μόλις μπούν και τα υπόλοιπα ελληνικά κανάλια. Μπορεί κάποιος να μας πεί πώς είναι η ποιότητα της εικόνας σε σύγκριση με την nova;
Επίσης θα ήθελα να μάθω πόσο θα πέσει η ταχύτα όταν βάλω 24mbits. Η γραμμή μου έχει SNR 29.2 και attenuation 10.5. Οπότε λογικά θα πρέπει να κλειδώνω κοντά στα 23Mbits; πόσα θα μου φάει το TV;

Η ποιότητα θα έλεγα πως είναι κατα τι καλύτερη από της nova.
Τωρα η ταχύτητα σου εξαρτάται από πολλόυς παράγοντες. Το snr θα πάει αρχικά γύρω στο 14 αφού θα μπέις σε iptv profile sto dslam. Άρα πιθανώς να κλειδώσεις και κάτω από τα 20.
Στη συνέχεια μπορείς να ζητήσεις αλλαγή και να πέσεις στο 9 πράγμα το οποίο θα σου ανεβάσει αρκετά την ταχύτητα αλλά ενδέχεται να δημιούργησει προβλήματα στη θέαση της τηλεόρασης (σπασίματα εικόνας, διακοπές κλπ.).
Επίσης παίζει ρόλο και αν στις γραμμές της περιοχής σου υπάρχει θόρυβος (crosstalk το λεγόμενο).
Από όλα τα παραπάνω καταλαβαίνεις πως είναι δύσκολο να προσδιοριστεί ακριβώς η ταχύτητα σου.

mezzanine
24-02-09, 22:38
Ναι κατάλαβα, ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Θα περιμένω να το δώ απο κοντά πρώτα. Γιατί με την nova γενικα δεν εχω προβλήματα, εκτός απο την πολυ κακή ποιότητα της εικόνας.

beatnick
25-02-09, 05:57
Το blue hustler είναι δωρεάν και στο cabletv της vivodi, σύμφωνα με το site τους.

GeorgeSot
25-02-09, 10:40
Αντι να βαλουν τα ελληνικα καναλια και γενικως αλλα καναλια.....Αυτοι βαζουν τσοντοκαναλα.....Ημαρτον...

Chris_Nik
25-02-09, 10:49
Μην ξεχνας οτι και τα τζοντοκαναλα τραβανε κοσμο....;)

Saimag
25-02-09, 11:48
Εγώ παιδιά όπως έχω αναφέρει και πιο πάνω ,έχω κάνει διακοπή της υπηρεσίας . Έχω στείλει τον εξοπλισμό με όλα τα καλούδια που είχε μέσα και σήμερα με κάλεσαν από τον ΟΤΕ για να μου πουν ότι το καλώδιο του SCART δεν είναι μέσα. :down:
Το θέμα είναι ότι εγώ το είχα συνδέσει με HDMI. :hmm:
Απλά δε ξέρουν τι του γίνετε από την αποθήκη έως τον γενικό διευθυντή εκεί μέσα :down:

VGIARITZ
25-02-09, 15:47
Γειά χαρά, ενδιαφέρομαι και εγω να βάλω conn-x tv μόλις μπούν και τα υπόλοιπα ελληνικά κανάλια. Μπορεί κάποιος να μας πεί πώς είναι η ποιότητα της εικόνας σε σύγκριση με την nova;
Επίσης θα ήθελα να μάθω πόσο θα πέσει η ταχύτα όταν βάλω 24mbits. Η γραμμή μου έχει SNR 29.2 και attenuation 10.5. Οπότε λογικά θα πρέπει να κλειδώνω κοντά στα 23Mbits; πόσα θα μου φάει το TV;

Η ποιότητα της εικόνας σε καμμία περίπτωση δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτή της ΝΟΒΑ την οποία χαρακτηρίζω απαράδεκτη. Υπολόγισε θα σου "φάει" γύρω στα 4-5 mbits.

pan.nl
25-02-09, 16:56
Κι εγώ θα συμφωνήσω πως η ποιότητα του Conn-x TV είναι πολύ καλύτερη από αυτή της Nova. Επίσης θεωρώ την προσθήκη του Blue Hustler άνευ σημασίας. Το είχα πρωτοδεί στο Cable TV της Vivodi και δεν είναι κάι το ιδιαίτερο (για τους fan του είδους :p).

maik
25-02-09, 17:01
Κι εγώ θα συμφωνήσω πως η ποιότητα του Conn-x TV είναι πολύ καλύτερη από αυτή της Nova. Επίσης θεωρώ την προσθήκη του Blue Hustler άνευ σημασίας. Το είχα πρωτοδεί στο Cable TV της Vivodi και δεν είναι κάι το ιδιαίτερο (για τους fan του είδους :p).

Απο καθαρα τεχνικη αποψη η ποιοτητα των ταιινιων του Hustler ειναι κορυφαια. Συναγωνιζεται στα ισια Χολυγουντιανες ταινιες.

mezzanine
25-02-09, 19:06
Η ποιότητα της εικόνας σε καμμία περίπτωση δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτή της ΝΟΒΑ την οποία χαρακτηρίζω απαράδεκτη. Υπολόγισε θα σου "φάει" γύρω στα 4-5 mbits.

Πάντως για να δεσμεύει τόσο μεγάλο bandwidth ίσως και να δούμε HD. Τα streams ξέρουμε τι codec έχουν; Αν είναι h.264 με 5 mbits μπορεί να βγάλει 720p σε εξαιρετική ποιότητα.

gfeb
25-02-09, 19:21
τα καναλια εχουν υποτιτλους ελληνικούς

ReVoM
26-02-09, 01:35
Παιδία ακόμα δν μου έχει έρθει το μηχάνημα ενώ μου έχουν στείλει κανονικά καινούργιο ρούτερ και μου στείλαν μύνημα οτι η υπηρεσία έχει ενεργοποιηθεί, που πρέπει να πάρω τηλέφωνο ?
Ευχαρίστω :)

alany
26-02-09, 01:46
Παιδία ακόμα δν μου έχει έρθει το μηχάνημα ενώ μου έχουν στείλει κανονικά καινούργιο ρούτερ και μου στείλαν μύνημα οτι η υπηρεσία έχει ενεργοποιηθεί, που πρέπει να πάρω τηλέφωνο ?
Ευχαρίστω :)

Πάρε στο 134 επιλογή 2 ή στο 2106798000 και επέλεξε 1 (τεχνική βοήθεια) και μετά (2) iptv.

Eki_13
26-02-09, 16:00
Γειά σου Εκι. Τι να γινε αυτός άραγε. Έμαθες? Μεγάλος παίχτης. Η TW Electronics είναι από τις μεγαλύτερες εταιρίες στον κόσμο για κατασκευή CPEs. Οι εταιρίες Thomson, Sagem, Siemens, Corinex, Pirelli είναι μερικές από τις εταιρίες που βάζουν το λογότυπό τους στα προϊόντα της TW. To λογότυπο matr-x είναι το λογότυπο που χρησιμοποιεί η εταιρεία στην Ευρώπη και στην Ελλάδα διατίθεται αποκλειστικά από τον ΟΤΕ. Έχει forum υποστήριξης το forum.matr-x.com αλλά κι εδώ άμα ποστάρεις το ίδιο είναι. έτσι για ενημέρωση όλων, τα περισσότερα αξιόπιστα routers χρησιμοποιούν κάρτα Broadcom , γι αυτό και όλα τα web interfaces μοιάζουν μεταξύ τους. Στο router 4Ew χρησιμοποιοήθηκε κορυφαίας ποιότητας chipset της Broadcom για να διασφαλίσει την υψηλή απόδοση της συσκευής, τις πολλαπλές δυνατότητες και την σταθερότητα της χρησης του.
Ότι θές εδώ είμαστε. Εκτός από τον Εκι που δεν είναι πια εδώ.

σε ευχαριστω φιλε.με καλυψες.γινεται να χρησιμοποιησω ενα linksys που εχω,και αυτο να το χρησιμοποιησω σαν wireless bridge?για να μην χρειαζομαι 2 καλωδια για το σαλονι,ενα για ιντερνετ κ ενα για το tiglin

imcan
27-02-09, 00:19
τα καναλια εχουν υποτιτλους ελληνικούς

Μόνο όσα κανάλια στέλνουν υπότιτλους (π.χ Style TV, Discovery Science)

........Auto merged post: imcan πρόσθεσε 1 λεπτά και 15 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Πάντως για να δεσμεύει τόσο μεγάλο bandwidth ίσως και να δούμε HD. Τα streams ξέρουμε τι codec έχουν; Αν είναι h.264 με 5 mbits μπορεί να βγάλει 720p σε εξαιρετική ποιότητα.

Τα πιο πολλά κανάλια παίζουν με H.264...

........Auto merged post: imcan πρόσθεσε 2 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Κι εγώ θα συμφωνήσω πως η ποιότητα του Conn-x TV είναι πολύ καλύτερη από αυτή της Nova. Επίσης θεωρώ την προσθήκη του Blue Hustler άνευ σημασίας. Το είχα πρωτοδεί στο Cable TV της Vivodi και δεν είναι κάι το ιδιαίτερο (για τους fan του είδους :p).

Το καλό πράγμα είναι στο Premium πακέτο.....

........Auto merged post: imcan πρόσθεσε 15 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Στο site ο ΟΤΕ αναφέρεται σε "περισσότερα από 30 τηλεοπτικά κανάλια", αλλά η λίστα που ακολουθεί έχει μόνο τα ακόλουθα 21:
Euronews, Deutsche Welle, France24, Al Jazeera, Russia Today, Eurosport, Eurosport2, Extreme Sports, ESPN Classic, ESPN America, Nat Geo Wild, Discovery Science, Discovery Travel & Living, Discovery World, Style TV, Zone Reality, Fashion TV, World Fashion, C Music TV, Nat Geo Music, conn-x TV Sports
Γνωρίζει κανείς την πλήρη λίστα καναλιών;
Και σε ποιές γλώσσες διατίθενται τα euronews, france24, aljazeera, eurosport, extreme και τα 3discovery; Ρωτάω επιδή όλα τα παραπάνω εκπέμπουν τουλάχιστον σε 2 γλώσσες το καθένα. Υπάρχει η δυνατότητα εναλλαγής γλώσσας όπως στην ΟΝ;

http://www.ote.gr/portal/page/portal/OTEGR/MediaOffice/PressReleasesAnnouncements/2009_press_releases_announcements_basket/connxtv

Σ'αυτά τα κανάλια πρέπει να προσθέσεις και τα 7 Ελληνικά (κρατικά + Alter) και το Baby TV. Επίσης κάποια κανάλια έχουν διαφορετικές ροές σε διαφορετικές γλώσσες π.χ. Al Jazeera και France24. (Το C Music TV δεν έχει ανέβει ακόμα).
Σε όσα κανάλια έχουν εναλλακτική γλώσσα (π.χ. Eurosports) (στην την ίδια ροή) έχεις την επιλογή να την αλλάξεις....απλά δεν είναι διαθέσιμες όλες οι γλώσσες για λόγους BW

xenius
27-02-09, 02:07
σε ευχαριστω φιλε.με καλυψες.γινεται να χρησιμοποιησω ενα linksys που εχω,και αυτο να το χρησιμοποιησω σαν wireless bridge?για να μην χρειαζομαι 2 καλωδια για το σαλονι,ενα για ιντερνετ κ ενα για το tiglin

Σαφώς και μπορείς κάνε το ένα AP (Access point) και το άλλο ρύθμισέ το σε WDS (Wireless distribution System). Προσοχή το guest SSID πρεπει να είναι το ίδιο.

therion
27-02-09, 12:46
Aξιζει ομως ρε παιδια να αφησω την νοβα και να επιλεξω οτε;Νομιζω οχι.Απο οτι ειδα στη λιστα,δεν υπάρχουν καναλια με ταινιες,οπως ειναι το novacinema px,τακαναλια με τα ντοκυμαντερ εχουν υπότιτλους;Tα αλλα ελευθερα καναλια με ενα δορυφορικο πιατο,τα κατεβαζεις ελέυθερα χωρις συνδρομη.Τι ειναι ενδιαφερον να δεις στα καναλια του οτε;

alany
27-02-09, 13:06
Από 01/03/2009 το foxlife ΔΩΡΕΑΝ στο βασικό πακέτο του conn-x TV.

stako
27-02-09, 14:24
Από 01/03/2009 το foxlife ΔΩΡΕΑΝ στο βασικό πακέτο του conn-x TV.

Μιλάμε για αυτό (http://en.wikipedia.org/wiki/Fox_Life) το κανάλι?!? :clap:

mezzanine
27-02-09, 19:15
Aξιζει ομως ρε παιδια να αφησω την νοβα και να επιλεξω οτε;Νομιζω οχι.Απο οτι ειδα στη λιστα,δεν υπάρχουν καναλια με ταινιες,οπως ειναι το novacinema px,τακαναλια με τα ντοκυμαντερ εχουν υπότιτλους;Tα αλλα ελευθερα καναλια με ενα δορυφορικο πιατο,τα κατεβαζεις ελέυθερα χωρις συνδρομη.Τι ειναι ενδιαφερον να δεις στα καναλια του οτε;


Και εγώ το ίδιο σκέφτομαι.
Και δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι το connx-tv, το nova τουλάχιστον παίζει πάντα.

Ασε που κάθε φορά που θα υπάρχει πρόβλημα στο DSLAM δεν θα έχουμε και τηλεόραση. Επίσης δεν ξέρω τι uptime θα έχουν όλα αυτά τα modem, κουτί για την τηλεόραση κτλπ.

Θα περιμένω να το δώ αλλού πρώτα για να πάρω την απόφαση.

alany
27-02-09, 20:59
Μιλάμε για αυτό (http://en.wikipedia.org/wiki/Fox_Life) το κανάλι?!? :clap:

Για μπες λίγο εδώ (http://www.foxlifetv.gr/) και θα δεις τέρμα κάτω δεξιά μέσα από ποια πακέτα τηλεόρασης θα παίζεται.

arj
27-02-09, 23:17
Για μπες λίγο εδώ (http://www.foxlifetv.gr/) και θα δεις τέρμα κάτω δεξιά μέσα από ποια πακέτα τηλεόρασης θα παίζεται.

Πολυ καλα νέα!
Να ρωτήσω και κάτι άλλο, γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει τρόπος να βλέπουμε τα κανάλια μέσω vlc ή κάποιου άλλου player στο pc όπως στην on telecoms?

imcan
28-02-09, 00:32
Πολυ καλα νέα!
Να ρωτήσω και κάτι άλλο, γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει τρόπος να βλέπουμε τα κανάλια μέσω vlc ή κάποιου άλλου player στο pc όπως στην on telecoms?

Είναι κρυπτογραφημένα τα κανάλια, και τα κλειδιά είναι δεμένα με την MAC του STB ή με κάποιο Private Key που υπάρχει στο STB. Οπότε μάλλον χλωμό να παίζει με VLC

ReVoM
28-02-09, 01:40
Παιδία ακόμα δν μου έχει έρθει το μηχάνημα ενώ μου έχουν στείλει κανονικά καινούργιο ρούτερ και μου στείλαν μύνημα οτι η υπηρεσία έχει ενεργοποιηθεί, που πρέπει να πάρω τηλέφωνο ?
Ευχαρίστω :)

Ευχαρίστω για την άμεση απάντηση πήρα το 134 και αφου και ο ευγενέστατος κύριος στην άκρη της γραμμής επιβεβαίωσε τα λεγόμενα μου με έβαλε σε μια μικρή αναμονή και μού είπε ότι ενήμερωσε τους υπεύθυνους και οτι θα με πάρουν και αυτοί τήλεφωνο. Οπώς καταλαβένεται όταν άκουσα αυτό το περιββόητο ΘΑ αναστέναξα αλλα τι να κάνεις τουλάχιστον ήταν ευγενέστατος και αφάνταστα εξυπηρετικός.

Υπάρχει κάμια περίπτωση να προσθέσουν τά άλλα ελληνικα κανάλια βλέπε αντ1, μεγκα κλπ κλπ ;;;

mmoukiou
28-02-09, 02:04
Εγώ είχα ένα θέμα με το router (speedtouch 780) το οποίο τά'φτυσε. Έπειτα από αρκετή προσπάθεια με την τεχνική βοήθεια (και) τηλεφωνικώς, τελικά μου το αντικατέστησαν με το sagem 2404. Τί λέει αυτό το router? Στο μάτι μου φαίνεται καλύτερο από το speedtouch.
Πάντως από την εξυπηρέτηση του ΟΤΕ δεν έχω κανένα παράπονο. Είναι όλοι τους ευγενικοί και συνεπείς.
Το FoxLife καλώς να 'ρθεί. Ότι προστίθεται καλό είναι. Τώρα βέβαια, το κανάλι με το τολμηρό περιεχόμενο δεν το θεωρούσα -προσωπικά- απαραίτητο, αλλά ότι θέλει ο λαός. Αφήστε που όταν αρχίζει να εκπέμπει, το tilgin μου ζητάει κωδικό πρόσβασης γιατί κλειδώνει... (αυτό πως μπορώ να το γλιτώσω, ξέρει κανείς?)

stako
28-02-09, 02:26
Αφήστε που όταν αρχίζει να εκπέμπει, το tilgin μου ζητάει κωδικό πρόσβασης γιατί κλειδώνει... (αυτό πως μπορώ να το γλιτώσω, ξέρει κανείς?)

Έλα ντε..... Ακόμα και στο promo κανάλι μου το έβγαλε... Και η ρύθμιση στο μενού δεν αλλάζει τίποτα.

Μάλλον bug είναι.

GeorgeSot
28-02-09, 13:23
Παιδια αν μπορειτε να με βοηθησετε σας παρακαλω....

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=275718

Eki_13
28-02-09, 13:36
Σαφώς και μπορείς κάνε το ένα AP (Access point) και το άλλο ρύθμισέ το σε WDS (Wireless distribution System). Προσοχή το guest SSID πρεπει να είναι το ίδιο.

εκανα το linksys AP και το matrx wireless bridge αλλα οταν βαζω enable(scan) δεν μου βρίσκει το linksys.εχουν και τα 2 το ιδιο ssid.αυτο δεν εννουσες με το quest ssid να ειναι το ιδιο?

Dagalidis
28-02-09, 15:26
Έλα ντε..... Ακόμα και στο promo κανάλι μου το έβγαλε... Και η ρύθμιση στο μενού δεν αλλάζει τίποτα.

Μάλλον bug είναι.

Πρέπει να απενεργοποιήσεις την "γονική προστασία" εντελώς για να μη σου ζητάει κωδικό....

Εγώ που την κατήργησα μια χαρά παίζει και δε ζητάει κωδικούς...:oneup:

noname85
28-02-09, 15:27
Πρέπει να απενεργοποιήσεις την "γονική προστασία" εντελώς για να μη σου ζητάει κωδικό....

Εγώ που την κατήργησα μια χαρά παίζει και δε ζητάει κωδικούς...:oneup:σωστα!!!!!!!!!

mmoukiou
28-02-09, 15:51
Πρέπει να απενεργοποιήσεις την "γονική προστασία" εντελώς για να μη σου ζητάει κωδικό....

Εγώ που την κατήργησα μια χαρά παίζει και δε ζητάει κωδικούς...:oneup:

Πώς γίνεται αυτό? Στο μενού ρυθμίσεις, στον γονικό έλεγχο έχω επιλέξει "κατάλληλο για ενηλίκους" (υποθέτω πως σημαίνει να επιτρέπεται, δηλαδή το επίπεδο γονικού ελέγχου είναι το χαμηλότερο). Πως απενεργοποιείται εντελώς?

Ninja10R
28-02-09, 17:11
Αντιγράφω από το gazzetta.gr:


Πληροφορίες του gazzetta.gr αναφέρουν πως ο ΟΤΕ είναι πολύ κοντά στην απόκτηση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων της Μπουντεσλίγκα (για το Conn-X TV), ενώ χτυπάει και αυτά της Πριμέρα Ντιβιζιόν...

Κάποιες πληροφορίες θέλουν τον ΟΤΕ να έχει ήδη αποκτήσει τα δικαιώματα του γερμανικού Πρωταθλήματος για την διετία 2009-10 και 2010-11 αντί 2 εκ. ευρώ. Δικαιώματα που μέχρι και την τρέχουσα σεζόν έχει η Nova, η οποία όμως δεν επιθυμεί να δώσει τόσα πολλά χρήματα για να τα ανανεώσει. Ο ΟΤΕ, όπως θα γνωρίζετε από παλαιότερα ρεπορτάζ της gazzetta.gr έχει αποκτήσει τα δικαιώματα του πορτογαλικού Πρωταθλήματος, της Β' Αγγλίας, του αυστριακού Πρωταθλήματος, του γαλλικού και του ιταλικού Κυπέλλου. Με την ενδεχόμενη απόκτηση των δικαιωμάτων της Μπουντεσλίγκα το πρόγραμμα του αθλητικού καναλιού του Conn-X TV θα δυναμώσει πολύ, ενώ ούτε λόγος να γίνεται αν αποκτηθούν τα αντίστοιχα της Πριμέρα Ντιβιζιόν που επίσης είναι πανάκριβα (επίσης τα έχει τώρα η Nova).

stako
28-02-09, 18:36
Πώς γίνεται αυτό? Στο μενού ρυθμίσεις, στον γονικό έλεγχο έχω επιλέξει "κατάλληλο για ενηλίκους" (υποθέτω πως σημαίνει να επιτρέπεται, δηλαδή το επίπεδο γονικού ελέγχου είναι το χαμηλότερο). Πως απενεργοποιείται εντελώς?

Αυτό έχω κάνει κι εγώ, δεν υπάρχει άλλη επιλογή, τουλάχιστον εγώ δεν την βλέπω πουθενά...

Για αυτό είπα πως πρέπει να υπάρχει bug.

john84
01-03-09, 13:29
πλεον μπηκε και το Foxlife. Οι υποτιτλοι υπαρχουν by default.:oneup:

nscovria
01-03-09, 15:11
Οντως ξεκινησε στο καναλι 9.Η εικονα του παντως ειναι λιγο χειροτερη απο αυτην της Νοβα.

Dimis32
02-03-09, 00:11
1. Mπορεί κάποιος ενεργοποιημένος να αναφέρει ποια ξένα κανάλια έχουν υπότιτλους;

2. Αν πάρω τον αποκωδικοποιητή με σκληρό δίσκο θα μπορώ να τον χρησιμοποιώ και σαν Multimedia player (δηλαδή να μπορώ να μεταφέρω σε αυτον ταινιες που κατεβάζω στο pc μου?)


Ευχαριστώ

nscovria
02-03-09, 02:43
Δυστυχως απο τα ξενα καναλια μονο το foxlife εχει υποτιτλους και τα eurosport που εχουν Ελληνικο ηχο.
Για το δευτερο δεν γνωριζω.

GeorgeSot
02-03-09, 12:46
Δυστυχως απο τα ξενα καναλια μονο το foxlife εχει υποτιτλους και τα eurosport που εχουν Ελληνικο ηχο.
Για το δευτερο δεν γνωριζω.
και το descovery science και το style tv

o_gatos
02-03-09, 14:03
Γεια σας, βλέπω πολλές φορές να μπαίνει το θέμα της χρήσης δυο ή και παραπάνω STB's (Tilgin) σε μια σύνδεση conn-x tv, για να βλέπεις σε δυο διαφορετικές TV. Το έχει δοκιμάσει κανείς...??

nscovria
02-03-09, 15:25
και το descovery science και το style tv

Προς το παρον ελαχιστες εκπομπες ειναι με υποτιτλους.

Picasso
02-03-09, 20:56
Παιδιά γειά χαρά και καλώς σας βρήκα.
Μία ερώτηση: Στην IPTV της Conn-x, τo Discovery Science έχει τα promos του στα Ελληνικά και δικό του πρόγραμμα (πχ Fox life), ή είναι απλά ξένη έκδοση με ελληνικούς υπότιτλους (πχ National Geographic Romania, E! Europe στη Nova);

Ρωτάω γιατί μου είπανε ότι στην Κύπρο, η IPTV ths cyta έχει την πρώτη περίπτωση, δηλαδή πλήρως εξελληνισμένο πρόγραμμα με δικό του schedule, promos, trailers και παραγωγες (ελληνικά πάντα)..

Δεν είναι άκυρο να υπάρχει localised έκδοση του Disc Sc στην Κύπρο και όχι την Ελλάδα;

noname85
02-03-09, 21:04
το foxlife ειναι 100/100 ελληνικο και σε λιγο θα εχει και πολλες ελληνικες διαφημισεις!!

Picasso
02-03-09, 21:43
Ναι, το ξέρω, για το Discovery Science λέω :P

nscovria
02-03-09, 22:33
Το discovery science δεν ειναι Ελληνικο,την ξενη εκδοση βλεπουμε με υποτιτλους σε καποιες εκπομπες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.