PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

sakels
28-09-11, 22:53
115 ευρω τι πληρωνεις δλδ; Αν δεν εχεις κεραια ποσο πληρωνεις εγκατασταση;;

schumacher_
28-09-11, 22:57
Μικρή διαφορά, εννοούσε. Αν μπορείς να δώσεις 25, μπορείς να δώσεις και 28. ;)

Κατάλαβα τι εννοούσε ο φίλος και είμαι κι εγώ αυτής της άποψης, ότι αν έχεις 25, δίνεις ακόμα 3 και έχεις ότι έχει το πακέτο. Αυτό που είπα είναι ότι αντίστοιχα, αν έχεις τα 52 για το sport pack της νοβα, έχεις και τα 62 για το full :oneup:


115 ευρω τι πληρωνεις δλδ; Αν δεν εχεις κεραια ποσο πληρωνεις εγκατασταση;;


115€ = κεραία, βάση, lnb κλπ + εγκατάσταση από εξουσιοδοτημένο τεχνικό

(πάω να συνεχίσω τον ολυμπιακό)

therion
28-09-11, 23:17
θελω να πω οτι το sport pack με το full δεν εχουν καμια διαφορα σε περιεχομενο.Το full χει και το universal,με ακυρες επιστημονικης φαντασιες σειρες.κανονικα το sports επρεπε να το διναν εστω 22,για να το αγορασει καποιος που δεν ενδιαφερεται καθολου για ταινιες.Και οχι τα 62 ευρω στο full pack της νοβα εχουν διαφορα απο τα 52.ειναι 10 ευρω, δεν ειναι και τοσο γελοια.Εγω το θεωρω διαφορα.Ενω το 25 με το 28,ειναι σαν να σου λεει θα σαι καστανας.. αν δεν παρεις το full.Tις πληροφοριες για τις τιμες δεν μου πατε που τις βρηκατε.

yuk
28-09-11, 23:23
Έχει σημασία από που τις μάθανε; Αφού έτσι κι αλλιώς λένε ότι ισχύουν μέχρι νεωτέρας. Τη Δευτέρα θα τις μάθουμε επίσημα. ;)

therion
28-09-11, 23:29
Το περιεχομενο των πακετων το ξερουμε;καναλια και λοιπα;θα θελα να βαζα extra και ενα πακετο του οτε αλλα ειναι ακριβα για μας που εχουμε νοβα.αλλα θα ταν ενδιαφερον να το ξερουμε

schumacher_
28-09-11, 23:40
θελω να πω οτι το sport pack με το full δεν εχουν καμια διαφορα σε περιεχομενο.Το full χει και το universal,με ακυρες επιστημονικης φαντασιες σειρες.κανονικα το sports επρεπε να το διναν εστω 22,για να το αγορασει καποιος που δεν ενδιαφερεται καθολου για ταινιες.Και οχι τα 62 ευρω στο full pack της νοβα εχουν διαφορα απο τα 52.ειναι 10 ευρω, δεν ειναι και τοσο γελοια.Εγω το θεωρω διαφορα.Ενω το 25 με το 28,ειναι σαν να σου λεει θα σαι καστανας.. αν δεν παρεις το full.Tις πληροφοριες για τις τιμες δεν μου πατε που τις βρηκατε.

Αυτό που αντιλαμβάνομαι εγώ από την τιμολόγηση, είναι ότι το αθλητικό περιεχόμενο είναι αυτό που κοστίζει περισσότερο. Σχετικά με τις διαφορές των 3€ ή 10€, επιμένω ότι όποιος έχει τα λεφτά για sports pack, έχει και για full. Το πώς καθορίζει την πολιτική της η κάθε εταιρεία δεν είμαι σε θέση να το ξέρω :)

Το πού βρέθηκαν οι τιμές δε νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρον, επίσημα θα ανακοινωθούν 3/10 όπως έγραψε και κάποιος πιο πάνω

Φιλικά :oneup:

silegav
29-09-11, 17:40
Έχω βαρεθεί να ακούω φήμες/προβλέψεις και ένα σωρό παπάδες δεξιά κι αριστερά. Ας περιμένουμε να βγει τη Δευτέρα (αν βγει) και θα μάθουμε και τι έχουν τα πακέτα και πόσο κάνουν. Μέχρι τότε τσάμπα σάλιο είναι ότι λέμε και χωρίς κανένα νόημα.

splanis
29-09-11, 18:47
Ρε παιδια εχω κανει αιτηση για Connex-tv στο ονομα της μανας μου απο την προηγουμε τριτη και πριν κατι μερες που ειπαν οτι μπορει και να μην γινετε γιατι εχει εμπορικο Α.Φ.Μ ....ελεος τι βλακειες ειναι αυτες...ελπιζω να γινετε

2048dsl
29-09-11, 19:29
Ξεκινά….επιτέλους την Δευτέρα 3 Οκτωβρίου η εμπορική διάθεση του δορυφορικού πακέτου του ΟΤΕ από τα καταστήματα Oteshop-Γερμανός. Σε πρώτη φάση δεν θα γίνει διαφημιστική καμπάνια (στα πλαίσια του soft launch) ενώ ήδη άρχισαν να καταφθάνουν δέκτες σε επιλεγμένους πιλοτικούς συνδρομητές.
Τα τιμολόγια των υποπακέτων έχουν καθοριστεί και είναι ιδιαίτερα ελκυστικά, ειδικά για όσους είναι ταυτόχρονα και συνδρομητές ΟΤΕ (τηλεφωνίας ή ίντερνετ).
Έτσι το εισαγωγικό πακέτο Family Pack τιμάται 9.90 ευρώ τον μήνα, τιμή που πέφτει στα 7.90 για τους ήδη συνδρομητές ΟΤΕ
Το Entertainement Pack τιμάται 19 ευρώ (15.2 για συνδρομητές ΟΤΕ)
Το Sport Pack τιμάται 25 ευρώ (20 για συνδρομητές ΟΤΕ)
Τέλος το Full Pack φτάνει στα 28 ευρώ (22.4 για συνδρομητές ΟΤΕ)
Οι παραπάνω τιμές προυποθέτουν 12μηνη δέσμευση παραμονής στην υπηρεσία και στην περίπτωση αυτή ο δέκτης και η (παντρεμένη) κάρτα δίνονται δωρεάν.
Παραθέτουμε και τα κανάλια των διαφόρων υποπακέτων (δεν εμπεριέχεται τελικά στην αρχική έναρξη το MTV HD που είναι ακόμη στα κανάλια τεστ)


Εκανα παραγγελια σε καταστημα Γερμανος.Υπογραφω δευτερα απογευμα μετα την δουλεια ,και θα παραλαβω τριτη πρωι δεκτη+καρτα :)

michkal91
29-09-11, 21:03
2048dsl παραγγελία μπορούν να κάνουν όλοι? ή έχεις επιλεγει στο soft launch?

2048dsl
29-09-11, 21:34
2048dsl παραγγελία μπορούν να κάνουν όλοι? ή έχεις επιλεγει στο soft launch?

Δεν ειμαι επιλεγμενος στους soft launch φίλε μου αλλά απο δευτέρα θα μπορειται ολοι ,απλα γνωστός με εκανε bypass.να φανταστεις αυριο ενημερωνονται επισημα και τριτη-πεμπτη-σαββατο που μας ερχονται παραλαμβανουν εξοπλισμο.

thomNikolaou
29-09-11, 22:20
Η πολύ φημολογία και η έλλειψη ανακοινώσεων για το πρόγραμμα του εμένα μου λέει ότι μάλλον έχει σοβαρό πρόβλημα για να ανταγωνιστή το πρόγραμμα της Νόβα.

sexrazat
29-09-11, 23:06
Πάμε ένα ένα μπας και τα καταφέρουμε:rofl:



1) FAMILY PACK



Vouli
ERT HD*
ET1
NET
ET3
PRISMA+
CINE+/SPORT+
Al Jazeera Intl
Al Jazeera Ar
France 24 Fr
France 24 En
Euronews
Russia Today
Deutsche Welle
Bloomberg
Fashion TV
World Fashion
Disney Channel
Nickelodeon HD*
Kids Co
Baby TV
National Geographic Wild HD*
Discovery
Discovery Science
Discovery ID
Discovery TLC
Style
MTV HD*
MAD Hits
VH1
C Music TV
Eurosport HD*
Eurosport 2
ESPN America HD*
ESPN Classic
Extreme Sports

........Auto merged post: sexrazat πρόσθεσε 0 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........

2) ENTERTAINMENT PACK

FAMILY PACK +

Sundance Channel HD*
Universal
Fox Life
FX
Blue Hustler




3) SPORT PACK

FAMILY PACK +

OTESPORT HD*
OTESPORT 1
OTESPORT 2
OTESPORT 3
Blue Hustler

Επαγγελματικό 1 & 2


OTESPORT HD
OTESPORT 1
OTESPORT 2
OTESPORT 3
ERT HD*
EUROSPORT HD*
EUROSPORT 2
FASHION TV
ET1
NET
ET3
PRISMA+
CINE+/SPORT+


Με λίγη φαντασία (και πολύ αισιοδοξία) νομίζω ότι το καταλαβαίνουμε!

........Auto merged post: sexrazat πρόσθεσε 4 λεπτά και 56 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Η πολύ φημολογία και η έλλειψη ανακοινώσεων για το πρόγραμμα του εμένα μου λέει ότι μάλλον έχει σοβαρό πρόβλημα για να ανταγωνιστή το πρόγραμμα της Νόβα.

Οι τιμές και τα κανάλια έχουν κυκλοφορήσει σε εσωτερική ενημέρωση των κέντρων πώλησης. Επίσημα από Δευτέρα. Προφανώς αυτή τη στιγμή δεν μπορεί να ανταγωνισθεί στα ίσια τη Nova. Θα υπάρξει μια περίοδος επίλυσης προβλημάτων που θα φανούν στην πράξη. Οι τιμές πάντως είναι πολύ λογικές.

sdikr
29-09-11, 23:08
Πάμε ένα ένα μπας και τα καταφέρουμε:rofl:



1) FAMILY PACK



Vouli
ERT HD*
ET1
NET
ET3
PRISMA+
CINE+/SPORT+
Al Jazeera Intl
Al Jazeera Ar
France 24 Fr
France 24 En
Euronews
Russia Today
Deutsche Welle
Bloomberg
Fashion TV
World Fashion
Disney Channel
Nickelodeon HD*
Kids Co
Baby TV
National Geographic Wild HD*
Discovery
Discovery Science
Discovery ID
Discovery TLC
Style
MTV HD*
MAD Hits
VH1
C Music TV
Eurosport HD*
Eurosport 2
ESPN America HD*
ESPN Classic
Extreme Sports

........Auto merged post: sexrazat πρόσθεσε 0 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........

2) ENTERTAINMENT PACK

FAMILY PACK +

Sundance Channel HD*
Universal
Fox Life
FX
Blue Hustler




3) SPORT PACK

FAMILY PACK +

OTESPORT HD*
OTESPORT 1
OTESPORT 2
OTESPORT 3
Blue Hustler

Επαγγελματικό 1 & 2


OTESPORT HD
OTESPORT 1
OTESPORT 2
OTESPORT 3
ERT HD*
EUROSPORT HD*
EUROSPORT 2
FASHION TV
ET1
NET
ET3
PRISMA+
CINE+/SPORT+


Με λίγη φαντασία (και πολύ αισιοδοξία) νομίζω ότι το καταλαβαίνουμε!

........Auto merged post: sexrazat πρόσθεσε 4 λεπτά και 56 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Οι τιμές και τα κανάλια έχουν κυκλοφορήσει σε εσωτερική ενημέρωση των κέντρων πώλησης. Επίσημα από Δευτέρα. Προφανώς αυτή τη στιγμή δεν μπορεί να ανταγωνισθεί στα ίσια τη Nova. Θα υπάρξει μια περίοδος επίλυσης προβλημάτων που θα φανούν στην πράξη. Οι τιμές πάντως είναι πολύ λογικές.


Αν καταφέρει να πάρει τα επιγεία στο πακέτο με τα 9 ευρώ όχι απλά μπορεί να την ανταγωνιστεί.

harris78
29-09-11, 23:12
Να ξαναρωτήσω αν θα υπάρξουν αλλαγές και στα κανάλια του IPTV???

sakels
29-09-11, 23:28
Το mtv ειναι το ελληνικο η το live??

therion
29-09-11, 23:37
Φιλε sdikr μηπως ξερεις και ποια καναλια εχουν ελληνικους υποτιτλους;Aπο τα ντοκυμαντερ με ενδιαφερει πιο πολυ.

sakels
29-09-11, 23:39
Discovery
Discovery sc και id
Nat geo wild

singara
30-09-11, 13:12
πολύ φημολογία ρε παιδιά σχετικά με το sat.. ας πουμε εγω εχω της εξής απορίες σαν συνδρομητής του conn x-tv με film club & express club γίνεται..θα το έχουμε στην δορυφορική γιατί δεν εχω ακούσει κάτι...και τελικα πόσο κοστίζει η εγκατάσταση
και αν θα πωλείται αποκωδικοποιητής με σκληρό και με πόσο κόστος;

τελικα αξιζει να φύγω απο το conn x tv & να μεταβώ στο δορυφορικό πακέτο

gbil
30-09-11, 13:15
πολύ φημολογία ρε παιδιά σχετικά με το sat.. ας πουμε εγω εχω της εξής απορίες σαν συνδρομητής του conn x-tv με film club & express club γίνεται..θα το έχουμε στην δορυφορική γιατί δεν εχω ακούσει κάτι...και τελικα πόσο κοστίζει η εγκατάσταση
και αν θα πωλείται αποκωδικοποιητής με σκληρό και με πόσο κόστος;

τελικα αξιζει να φύγω απο το conn x tv & να μεταβώ στο δορυφορικό πακέτο

Δεν είναι φημολογία είναι εσωτερική πληροφόρηση.

Από όσο ξέρω δεν θα έχει film club etc και αποκωδικοποιητή με σκληρό από το 2012.

singara
30-09-11, 13:34
Δεν είναι φημολογία είναι εσωτερική πληροφόρηση.

Από όσο ξέρω δεν θα έχει film club etc και αποκωδικοποιητή με σκληρό από το 2012.

ε τοτε δεν συμφερει να φυγω αμα δεν εχει film club και τα σχετικα
εγω τι γουσταρω τι εφαρμογη αυτη με τα καλα της και τα κακα της αν και τωρα δυο μηνες εχει ανεβει αρκετα...παντως πιστευω πως ελλείψει film club και expess club
καιρος να βγει ενα η και δυο καναλακια σαν τα νοβασινεμα 1 & 2

ΥΓ ευχαριστω για την αμεση απαντηση....

treli@ris
30-09-11, 14:59
10/10 επισημα πλεον η εναρξη του δορυφορικου.

2048dsl
30-09-11, 15:58
Το mtv ειναι το ελληνικο η το live??

Για πρωτη φορα στην Ελλαδα ειναι το ελληνικο MTV HD :)

soccermania
30-09-11, 16:26
Μεταδόσεις Παρασκευής:
19:00 ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ - ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ (Β' Γερμανίας) SPORT3
20:00 ΚΡΟΤΟΝΕ - ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ (Β' Ιταλίας) SPORT2
21:30 ΚΑΪΖΕΡΣΛΑΟΥΤΕΡΝ - ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ (Α' Γερμανίας) SPORT1
22:00 ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ - ΤΟΡΙΝΟ (Β' Ιταλίας) SPORT2

2048dsl
01-10-11, 13:47
UPDATE :

Τελικα το πακέτο δεν ξεκινάει Δευτέρα 3 Οκτωβρίου.Πήρε παράταση 1-2 εβδομάδες :(

soccermania
01-10-11, 13:51
Μεταδόσεις Σαββάτου:
14:00 ΚΟΤΜΠΟΥΣ - ΣΕΝΤ ΠΑΟΥΛΙ (Β' Γερμανίας) SPORT2
16:30 ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ - ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ (Α' Γερμανίας) SPORT1
16:30 ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ - ΜΠΑΓΕΡ ΜΟΝΑΧΟΥ (Α' Γερμανίας) SPORT2
16:30 ΜΠΟΡΟΥΣΙΑ ΝΤΟΡΝΤΜΟΥΝΤ - ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ (Α' Γερμανίας) SPORT3
19:00 ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ - ΣΑΡΑΓΟΣΑ (Α' Ισπανίας) SPORT1
19:00 ΡΟΜΑ - ΑΤΑΛΑΝΤΑ (Α' Ιταλίας) SPORT3
19:30 ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ - ΚΟΛΩΝΙΑ (Α' Γερμανίας) SPORT2
21:00 ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ - ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ (Α' Γερμανίας,μαγν.) SPORT3
21:00 ΒΑΛΕΝΘΙΑ - ΓΡΑΝΑΔΑ (Α' Ισπανίας) SPORT1
21:45 ΙΝΤΕΡ - ΝΑΠΟΛΙ (Α' Ιταλίας) SPORT2
23:00 ΜΑΛΑΓΑ - ΧΕΤΑΦΕ (Α' Ισπανίας) SPORT1
23:00 ΧΙΟΥΣΤΟΝ - ΣΙΚΑΓΟ (αμερικάνικο πρωτάθλημα MLS) SPORT3
23:45 ΡΑΣΙΝΓΚ ΣΑΤΑΝΤΕΡ - ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ (Α' Ισπανίας,μαγν.) SPORT2
02:30 ΤΟΡΟΝΤΟ - ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ (αμερικάνικο πρωτάθλημα MLS) SPORT2

2048dsl
01-10-11, 20:48
Ορισμενα screenshot απο,την πιλοτικη λειτουργια του ΟΤΕ SAT

http://rexsat.blogspot.com/2011/09/full-pack-ote-tv.html#more

splanis
02-10-11, 12:07
Ρε παιδια εχω κανει αιτηση για Connex-tv στο ονομα της μανας μου απο την προηγουμε τριτη και πριν κατι μερες που ειπαν οτι μπορει και να μην γινετε γιατι εχει εμπορικο Α.Φ.Μ ....ελεος τι βλακειες ειναι αυτες...ελπιζω να γινετε

Επισης βλεπω οτι βγηκε αυτο το νεο, ΟΤΕ TV...και θελω να ρωτησω αν επηρεαζει τους Connex tv users η ειναι το ιδιο??? Oι αγωνες που ηταν στο Connex tv μηπως θα πανε στο Ote tv?

klopka
02-10-11, 12:16
UPDATE :

Τελικα το πακέτο δεν ξεκινάει Δευτέρα 3 Οκτωβρίου.Πήρε παράταση 1-2 εβδομάδες :(

Είναι σίγουρο ότι δεν ξεκινάει δεύτερα?

Vitruvian78
02-10-11, 12:23
Ρε παιδια εχω κανει αιτηση για Connex-tv στο ονομα της μανας μου απο την προηγουμε τριτη και πριν κατι μερες που ειπαν οτι μπορει και να μην γινετε γιατι εχει εμπορικο Α.Φ.Μ ....ελεος τι βλακειες ειναι αυτες...ελπιζω να γινετε

Επισης βλεπω οτι βγηκε αυτο το νεο, ΟΤΕ TV...και θελω να ρωτησω αν επηρεαζει τους Connex tv users η ειναι το ιδιο??? Oι αγωνες που ηταν στο Connex tv μηπως θα πανε στο Ote tv?

Πάρε τους ένα τηλέφωνο......εάν η χρήση προορίζεται για οικία δεν μπορούνε να σου πούνε όχι......ένα ΑΦΜ έχει ένας άνθρωπος......τί πρέπει να γίνει δηλαδή;; Παράλογο μου ακούγεται αυτό.....αποκλείεται να αρνηθούνε γι αυτό το λόγο...

2048dsl
02-10-11, 13:05
Είναι σίγουρο ότι δεν ξεκινάει δεύτερα?

Tο πακέτο θα κυκλοφορεί την Δευτέρα σε ορισμένα καταστήματα Γερμανός - ΟΤΕ shop. Ο
εξοπλισμός των καταστημάτων με μηχανήματα θα διαρκέσει όλη την εβδομάδα. Δεν
θα υπάρξει όμως κάποια επίσημη ανακοίνωση, μέχρι την επίσημη έναρξη, που θα
γίνει κάπου 15 -20 Οκτωβρίου.

harris78
02-10-11, 13:23
Πάντως τα "νέα" κανάλια όπως μπήκαν έτσι βγήκαν από το επίσημο site του connxtv...

tiniakos
02-10-11, 14:33
Ένας δέκτης conn-x tv με ενεργή συνδρομή μπορεί να μπει δοκιμαστικά σε άλλη τηλεφωνική γραμμή που έχει μόνο conn-x 24mbps?

maik
02-10-11, 15:04
Πάρε τους ένα τηλέφωνο......εάν η χρήση προορίζεται για οικία δεν μπορούνε να σου πούνε όχι......ένα ΑΦΜ έχει ένας άνθρωπος......τί πρέπει να γίνει δηλαδή;; Παράλογο μου ακούγεται αυτό.....αποκλείεται να αρνηθούνε γι αυτό το λόγο...

Για τα επαγγελματικα ΑΦΜ υπαρχει το επαγγελματικο πακετο.
Τωρα αν η δραστηριοτητα δεν εχει σχεση με δημοσια προβολη δεν ξερω, ας το ψαξει ο φιλος.

........Auto merged post: maik πρόσθεσε 0 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ένας δέκτης conn-x tv με ενεργή συνδρομή μπορεί να μπει δοκιμαστικά σε άλλη τηλεφωνική γραμμή που έχει μόνο conn-x 24mbps?

οχι ....

tiniakos
02-10-11, 15:06
Ευχαριστώ και ήθελα να δω πως παίζει και σε άλλη γραμμή.

soccermania
02-10-11, 16:16
Μεταδόσεις Κυριακής:
13:00 ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ - ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ (Α' Ισπανίας) SPORT1
13:30 ΝΟΒΑΡΑ - ΚΑΤΑΝΙΑ (Α' Ιταλίας) SPORT2
16:00 ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ - ΛΑΤΣΙΟ (Α' Ιταλίας) SPORT3
16:30 ΑΝΟΒΕΡΟ - ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ (Α' Γερμανίας) SPORT2
17:00 ΡΕΑΛ ΜΠΕΤΙΣ - ΛΕΒΑΝΤΕ (Α' Ισπανίας) SPORT1
18:00 ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ - ΜΠΟΛΟΝΙΑ (Α' Ιταλίας,μαγν.) SPORT3
18:30 ΑΜΒΟΥΡΓΟ - ΣΑΛΚΕ (Α' Γερμανίας) SPORT2
19:00 ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΣΕΒΙΛΛΗ (Α' Ισπανίας) SPORT1
21:00 ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΧΙΧΟΝ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (Α' Ισπανίας) SPORT1
21:45 ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΜΙΛΑΝ (Α' Ιταλίας) SPORT2
22:00 ΠΑΛΕΡΜΟ - ΣΙΕΝΑ (Α' Ιταλίας,μαγν.) SPORT3
23:00 ΕΣΠΑΝΙΟΛ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Α' Ισπανίας) SPORT1
23:45 ΛΕΤΣΕ - ΚΑΛΙΑΡΙ (Α' Ιταλίας,μαγν.) SPORT2

Lapetr
02-10-11, 17:17
Tο πακέτο θα κυκλοφορεί την Δευτέρα σε ορισμένα καταστήματα Γερμανός - ΟΤΕ shop. Ο
εξοπλισμός των καταστημάτων με μηχανήματα θα διαρκέσει όλη την εβδομάδα. Δεν
θα υπάρξει όμως κάποια επίσημη ανακοίνωση, μέχρι την επίσημη έναρξη, που θα
γίνει κάπου 15 -20 Οκτωβρίου.

κι αυτές οι πληροφορίες από που προερχονταί αφού δεν υπάρχει καμία επίσημη ανακοίνωση? Πάντως πάλι παίρνει παράταση η έναρξη...

splanis
02-10-11, 20:07
Ρε παιδια τωρα τα καναλια του Connex tv θα ειναι οπως παλια με το otetv? οι αγωνες του connextv θα ειναι οπως παλια η θα τους δειχνει το otetv?

schumacher_
03-10-11, 00:29
Ρε παιδια τωρα τα καναλια του Connex tv θα ειναι οπως παλια με το otetv? οι αγωνες του connextv θα ειναι οπως παλια η θα τους δειχνει το otetv?

Δεν θα γίνει κάποια αλλαγή στο conn-x tv φίλε μου. Σκέψου το απλά, είναι 2 πακέτα, θα παίζουν το ίδιο περιεχόμενο (εκτός κάποιων μικρών διαφορών, π.χ HD κανάλια στο OTE TV) και απλά επιλέγεις ποιο θα βάλεις:

- αν έχεις γραμμή ΟΤΕ + Conn-X ήδη, σε ενδιαφέρει το video on demand κλπ, βάζεις το conn-x tv (όπως ονομάζεται τώρα τέλος πάντων)
- αν δεις ότι π.χ. δε σε συμφέρει οικονομικά το παραπάνω πακέτο (είσαι σε πάροχο και δεν θες ΟΤΕ+conn-x), ή θες π.χ. να έχεις HD κανάλια, διαλέγεις εναλλακτικά την υπηρεσία μέσω δορυφόρου.

Αν βλέπεις το OTE Sport 1, είτε στο conn-x tv, είτε στο ote tv, θα δείχνει το ίδιο πράγμα.

:oneup:

splanis
03-10-11, 06:21
Δεν θα γίνει κάποια αλλαγή στο conn-x tv φίλε μου. Σκέψου το απλά, είναι 2 πακέτα, θα παίζουν το ίδιο περιεχόμενο (εκτός κάποιων μικρών διαφορών, π.χ HD κανάλια στο OTE TV) και απλά επιλέγεις ποιο θα βάλεις:

- αν έχεις γραμμή ΟΤΕ + Conn-X ήδη, σε ενδιαφέρει το video on demand κλπ, βάζεις το conn-x tv (όπως ονομάζεται τώρα τέλος πάντων)
- αν δεις ότι π.χ. δε σε συμφέρει οικονομικά το παραπάνω πακέτο (είσαι σε πάροχο και δεν θες ΟΤΕ+conn-x), ή θες π.χ. να έχεις HD κανάλια, διαλέγεις εναλλακτικά την υπηρεσία μέσω δορυφόρου.

Αν βλέπεις το OTE Sport 1, είτε στο conn-x tv, είτε στο ote tv, θα δείχνει το ίδιο πράγμα.

:oneup:

ειναι πιο ακριβο ομως το otetv απο το connextv? αμα εχεις ειδη connextv και θες να βλεπεις HD...

επισης να ρωτησω...ο αποκωδηκοποιοητης του connextv δεν περνει hdmi?

georgio1908
03-10-11, 11:11
τα επιπλεον καναλια που εχει το σατ ποτε θα μπουν στο κονεξ τβ?

Talaiporimenos
03-10-11, 11:29
ειναι πιο ακριβο ομως το otetv απο το connextv? αμα εχεις ειδη connextv και θες να βλεπεις HD...

επισης να ρωτησω...ο αποκωδηκοποιοητης του connextv δεν περνει hdmi?

O Pirelli που μου δωσανε εχει και hdmi και εξοδο οπτικης ινας για τον ηχο.

Γνωριζει καποιος αν ο pirelli ειναι συμβατος με mpeg4 για τα ψηφιακα καναλια της digea ? Σε εμας ακομα δεν εχει ερθει το ψηφιακο σημα και με προβληματιζει για το αν θα χρειαστω και αλλο αποκωδικοποιητη μιας και οι καρτες της Neotion δεν ειναι απολυτα συμβατες με την τηλεοραση μου (Samsung 46A656).

phanispal
03-10-11, 13:05
Μα δεν έχει υποδοχή για κεραία, απλά τον συνδέεις με το router.

Κανά νέο για ΟΤΕ TV παιδιά;

Σε ote shop και germanos δεν ξέρουν τίποτα.

Hartigan
03-10-11, 13:25
Παντως σημερα παρατηρησα οτι τα menu του connxtv εχουν αλλαξει με τη νεα ονομασια ΟΤΕTV , οπως επισης και τα καναλια promo και τα sport 1,2 και 3 σε ΟΤΕ SPORT 1 κλπ.

Defected
03-10-11, 14:21
Μπήκαν MTV Greece, Mad Hits, VH1, Nickelodeon και Βουλή στο conn-xtv.

kostas1414
03-10-11, 14:25
Όπως γράφει αποκλειστικά το gazzetta.gr, η ΕΡΤ και η ΝΟVA απέκτησαν τα τηλεοπτικά δικαιώματα του Champions League για την επόμενη τριετία, επιβεβαιώνοντας απόλυτα το ρεπορτάζ που είχαμε πριν από μια εβδομάδα!


Πριν ακόμα ανοιχτούν οι φάκελοι των προτάσεων των ελληνικών τηλεοπτικών σταθμών για την επόμενη τριετία (2012-15), το gazzetta.gr είχε γράψει ποιοι έχουν το προβάδισμα και σήμερα δικαιωθήκαμε.

Όπως έγινε γνωστό, τα δικαιώματα της Τετάρτης τα απέκτησε η ΕΡΤ έχοντας υποβάλει την καλύτερη πρόταση παρά το γεγονός ότι βρισκόμαστε σε εποχή κρίσης. Φαίνεται ότι στην Αγία Παρασκευή δεν υπολογίζουν τις θυσίες του ελληνικού λαού και επιμένουν να βάζουν βαθιά το χέρι στην τσέπη.

Με το που κέρδισε η ΕΡΤ, αυτομάτως βγαίνει εκτός το MEGA, το οποίο θα έχει το Champions League ως τον Μάιο και μετά το παραδίδει, καθώς σύμφωνα με τους νέους κανονισμούς της UEFA, τα ματς της Τετάρτης για την Ελλάδα πάνε σε ανοιχτό κανάλι και η Τρίτη σε συνδρομητικό. Τώρα για τα δικαιώματα της Τρίτης, εκεί κέρδισε η NOVA αφήνοντας το Conn-X εκτός μάχης. Επίσης το Europa League της Πέμπτης επίσης θα το έχει η NOVA με εξαίρεση ένα ματς που θα το δείχνει ο Ant1 και θα είναι επιλογή του!

WWW.GAZZETTA.GR:(:mad:

haris23
03-10-11, 14:26
Όπως γράφει αποκλειστικά το gazzetta.gr, η ΕΡΤ και η ΝΟVA απέκτησαν τα τηλεοπτικά δικαιώματα του Champions League για την επόμενη τριετία, επιβεβαιώνοντας απόλυτα το ρεπορτάζ που είχαμε πριν από μια εβδομάδα!

Πριν ακόμα ανοιχτούν οι φάκελοι των προτάσεων των ελληνικών τηλεοπτικών σταθμών για την επόμενη τριετία (2012-15), το gazzetta.gr είχε γράψει ποιοι έχουν το προβάδισμα και σήμερα δικαιωθήκαμε.

Όπως έγινε γνωστό, τα δικαιώματα της Τετάρτης τα απέκτησε η ΕΡΤ έχοντας υποβάλει την καλύτερη πρόταση παρά το γεγονός ότι βρισκόμαστε σε εποχή κρίσης. Φαίνεται ότι στην Αγία Παρασκευή δεν υπολογίζουν τις θυσίες του ελληνικού λαού και επιμένουν να βάζουν βαθιά το χέρι στην τσέπη.

Με το που κέρδισε η ΕΡΤ, αυτομάτως βγαίνει εκτός το MEGA, το οποίο θα έχει το Champions League ως τον Μάιο και μετά το παραδίδει, καθώς σύμφωνα με τους νέους κανονισμούς της UEFA, τα ματς της Τετάρτης για την Ελλάδα πάνε σε ανοιχτό κανάλι και η Τρίτη σε συνδρομητικό. Τώρα για τα δικαιώματα της Τρίτης, εκεί κέρδισε η NOVA αφήνοντας το Conn-X εκτός μάχης. Επίσης το Europa League της Πέμπτης επίσης θα το έχει η NOVA με εξαίρεση ένα ματς που θα το δείχνει ο Ant1 και θα είναι επιλογή του!

Δυσκολέψαμε λίγο ή μου φαίνεται με το δορυφορικό;;;

soccermania
03-10-11, 15:22
Μεταδόσεις Δευτέρας:
16:00 ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ - ΝΤΙΣΙ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ (αμερικάνικο πρωτάθλημα MLS,μαγν.) SPORT3
21:15 ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΚ - ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΝΤΙΣΕΛΝΤΟΡΦ (Β' Γερμανίας) SPORT2
Μεταδόσεις Τρίτης:
21:45 ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ - ΒΑΡΕΖΕ (Β' Ιταλίας) SPORT2
03:00 ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ - ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ (αμερικάνικο πρωτάθλημα MLS) SPORT2

2048dsl
03-10-11, 20:17
Δυστηχως για τον οτε :( που εχασε τα δικαιωματα.
Βλεπω να πηγαινει απατο :rofl:

Talaiporimenos
03-10-11, 20:56
Μα δεν έχει υποδοχή για κεραία, απλά τον συνδέεις με το router.



o pirelli εχει εισοδο και εξοδο κεραιας γι'αυτο ρωταω αν καποιος γνωριζει αν θα μπορω να βλεπω μεσω αυτου τα ψηφιακα της digea

@ ADSLgr.com All rights reserved.