PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

gbil
04-10-11, 09:34
Δυστηχως για τον οτε :( που εχασε τα δικαιωματα.
Βλεπω να πηγαινει απατο :rofl:


Ναι γιατί η ζωή όλων είναι το ποδόσφαιρο.... o tempora o mores!

gatoulas
04-10-11, 09:35
Φαντάσου τη θέση της nova αν έχανε το CL...
Έχει ήδη χάσει Ιταλικό, Ισπανικό, Γερμανικό...

singara
04-10-11, 09:37
τελος παιδακια και το champions league
παμε για αλλα
μεγαλη απογοητευση για μενα..σημερα παντως

Serafeim Karakostas
04-10-11, 11:49
Έχει ήδη χάσει Ιταλικό, Ισπανικό, Γερμανικό...
Το καλοκαίρι επαναδιαπραγματεύονται τα δύο τελευταία. Σκέφτεσαι να πάρει και την primera η nova;

singara
04-10-11, 12:57
Το καλοκαίρι επαναδιαπραγματεύονται τα δύο τελευταία. Σκέφτεσαι να πάρει και την primera η nova;

Καλα αμα χασει και ισπανικο τοτε οντως θα παει απατο
γιατι η περισσοτεροι την μπαλα ψαχνουν κακα τα ψεματα
παντως προσωπικα για μενα ειναι πανωλεθρία η απωλεια
του CL η εστω του europa

harris78
04-10-11, 13:24
o pirelli εχει εισοδο και εξοδο κεραιας γι'αυτο ρωταω αν καποιος γνωριζει αν θα μπορω να βλεπω μεσω αυτου τα ψηφιακα της digea

Είσαι σίγουρος γι αυτό? Γιατί ο δικός μου pirelli ΔΕΝ έχει... Και από ότι ξέρω δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα...

Defected
04-10-11, 15:31
Το ένα από τα δύο pirelli που έχω στα χέρια μου έχει είσοδο κεραίας (γράφει otetv πάνω και όχι conn-xtv) και έχω και εγώ την ίδια απορία...

sakels
04-10-11, 15:38
τον pirelli, μετα απο διακοπη μπορουμε να τον επιστρεψουμε στον οτε? κριμα να μην ξαναχρησιμοποιηθει, σχεδον αχρησιμοποιητος ειναι..

tiniakos
04-10-11, 15:41
Τη formula 1 το conn-x τη δείχνει χωρίς διαφημίσεις?

gatoulas
04-10-11, 16:59
Γενικά δεν έχει διαφημίσεις.
Και τις 3 μέρες καμμία διακοπή.

schumacher_
04-10-11, 20:15
Το ένα από τα δύο pirelli που έχω στα χέρια μου έχει είσοδο κεραίας (γράφει otetv πάνω και όχι conn-xtv) και έχω και εγώ την ίδια απορία...

Ανέβασε 1-2 φωτογραφίες να το δούμε αν μπορείς. Μία από πίσω σίγουρα για τις υποδοχές και μία από πάνω για το logo :oneup:

Μιλάμε για το μοντέλο με το σκληρό δίσκο (ΗΥ2600), για το απλό (ΗΥ2000) ή για κάποιο νέο μοντέλο που κυκλοφορεί ο ΟΤΕ τελευταία?

splanis
04-10-11, 20:23
εχει live φορμυλα το connex tv?

dimgavril
04-10-11, 20:48
εχει live φορμυλα το connex tv?

Ναι. Και τα δοκιμαστικά (Παρασκευής - Σαββάτου) και τον αγώνα (Κυριακή)

danko
04-10-11, 20:57
τον pirelli, μετα απο διακοπη μπορουμε να τον επιστρεψουμε στον οτε? κριμα να μην ξαναχρησιμοποιηθει, σχεδον αχρησιμοποιητος ειναι..

ε πούλα τον κάτι θα βγάλεις

splanis
04-10-11, 21:16
Να ρωτησω κατι αλλο...το connex tv εχει και τα ελληνικα καναλια ? αμ χαλασει το σημα θα μπορω να βλεπω τα ελληνικα σε καλη ποιοτητα απο το connex?

Νικαετός
04-10-11, 22:08
Μπήκαν MTV Greece, Mad Hits, VH1, Nickelodeon και Βουλή στο conn-xtv.

Και προφανώς βγήκαν κάποια άλλα, γιατί 48 είχα πριν (κανάλια) και τώρα έχω 49.

sdikr
04-10-11, 22:12
Και προφανώς βγήκαν κάποια άλλα, γιατί 48 είχα πριν (κανάλια) και τώρα έχω 49.

νομίζω πως τα αλλά υπήρχανε εκτός απο το mtv gr

Defected
04-10-11, 22:31
Ανέβασε 1-2 φωτογραφίες να το δούμε αν μπορείς. Μία από πίσω σίγουρα για τις υποδοχές και μία από πάνω για το logo :oneup:

Μιλάμε για το μοντέλο με το σκληρό δίσκο (ΗΥ2600), για το απλό (ΗΥ2000) ή για κάποιο νέο μοντέλο που κυκλοφορεί ο ΟΤΕ τελευταία?

Το μοντέλο είναι VU2010-S και το έχω στα χέρια μου εδώ και 4 μήνες περίπου (είναι χωρίς δίσκο).

harris78
04-10-11, 23:11
Έχεις δίκιο !!!! http://www.pirellibroadband.com/en_IT/browser/attachments/pdf/PVU2010.pdf

Δεν είχα ιδέα ότι τον δίνει ο ΟΤΕ!!!

kater
05-10-11, 01:10
Μήπως εκτός από εμένα έχει αρχίσει να αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος πρόβλημα χώρου στον σκληρό δίσκο του STB;
Θυμάμαι ότι κάποτε είχε γίνει μια συζήτηση σχετικά στο φόρουμ και κάποιος είχε γράψει για σύνδεση μέσω scart σε DVD recorder. Υπάρχει άλλος τρόπος;;;

Thanks

schumacher_
05-10-11, 02:04
Το μοντέλο είναι VU2010-S και το έχω στα χέρια μου εδώ και 4 μήνες περίπου (είναι χωρίς δίσκο).

Ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνιση! Δεν ήξερα ότι δίνουν αυτό το μοντέλο πλέον... ;)

sexrazat
05-10-11, 11:08
Και προφανώς βγήκαν κάποια άλλα, γιατί 48 είχα πριν (κανάλια) και τώρα έχω 49.

Έχουν βγει : MTV – Zone Reality – Discovery World

Έχουν προστεθεί : TLC (Discovery) – MTV Grecce – MAD Hits – VH1 - NICKELODEON

Στο πακέτο του ΟΠΑΠ προστέθηκαν : ΕΤ1 - ΝET - ET3 - Πρίσμα+ Σινέ/Σπορ+ - Eurosport - Eurosport 2 - Fashion TV

........Auto merged post: sexrazat πρόσθεσε 7 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Tο πακέτο θα κυκλοφορεί την Δευτέρα σε ορισμένα καταστήματα Γερμανός - ΟΤΕ shop. Ο
εξοπλισμός των καταστημάτων με μηχανήματα θα διαρκέσει όλη την εβδομάδα. Δεν
θα υπάρξει όμως κάποια επίσημη ανακοίνωση, μέχρι την επίσημη έναρξη, που θα
γίνει κάπου 15 -20 Οκτωβρίου.

Δευτέρα 17/10 η νέα ημερομηνία εμπορικής διάθεσης με πιθανές μικροαλλαγές στα πακέτα και στις τιμές. Το πιλοτικό συνεχίζεται κανονικά

phanispal
05-10-11, 12:34
Καλά πες τους.

singara
05-10-11, 12:49
Καλα βγηκε το Discovery World γιατι;
καλα θα μας τρελανουν εκει στο conn xtv ( ote tv):oneup::oneup:

adabter
05-10-11, 12:56
το animal planet το βαλανε τλκ?

splanis
05-10-11, 13:43
ρε παιδια σε τι χρησιμευει ο σκληρος στο connex tv???εγω που πηρα σκετο αποκοδηκοποιητη μπορω να βαλω εξωτερικο δισκο η φλασακι?

Talaiporimenos
05-10-11, 13:55
δεν μπορεις να γραψεις στο usb τιποτα, πρεπει να ειναι κλειδωμενο. Αν παρεις τον αποκωδικοποιητη με τον σκληρο δισκο θα μπορεις να γραφεις οποια εκπομπη θελεις, αλλα με τον απλο ξεχνα το.

soccermania
05-10-11, 16:18
Μεταδόσεις Τετάρτης:
18:00 ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΑΙΝ(Γαλλ.) - ΠΙΜΟΝΤ(Ιρλανδ.) champions league γυναικών EUROSPORT
20:00 ΠΟΤΣΜΑΝΤ(Γερμ.) - ΘΟΡ(Ισλανδ.) champions league γυναικών EUROSPORT
21:45 ΤΟΡΙΝΟ - ΓΚΡΟΣΕΤΟ (Β' Ιταλίας) SPORT1
21:45 ΕΛΛΑΣ ΒΕΡΟΝΑ - ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ (Β' Ιταλίας) SPORT2
01:15 ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΚΑΤΟΛΙΚΑ(Χιλ.) - ΒΕΛΕΖ ΣΑΡΣΦΙΛΝΤ(Αργ.) κόπα σουνταμερικάνα SPORT3

Georgyy
05-10-11, 17:06
παιδιά με το ΟΤΕ Sport HD στην IPTV τι γίνετε? δεν θα μπει? είχανε πει πως μέχρι τον επόμενο αγώνα της F1 θα υπάρχει κανάλι HD. Το διαφημίζει και στο promo.

singara
05-10-11, 18:14
Έχουν βγει : MTV – Zone Reality – Discovery World

Έχουν προστεθεί : TLC (Discovery) – MTV Grecce – MAD Hits – VH1 - NICKELODEON

Στο πακέτο του ΟΠΑΠ προστέθηκαν : ΕΤ1 - ΝET - ET3 - Πρίσμα+ Σινέ/Σπορ+ - Eurosport - Eurosport 2 - Fashion TV

........Auto merged post: sexrazat πρόσθεσε 7 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Δευτέρα 17/10 η νέα ημερομηνία εμπορικής διάθεσης με πιθανές μικροαλλαγές στα πακέτα και στις τιμές. Το πιλοτικό συνεχίζεται κανονικά
εγω παντως παιδια στο conn- x tv πιανω 47 καναλια
γιατι; να υποθεσω οτι αμα παρω στον οτε δεν θα ξερουν να μου απαντησουν για το conn x sat

phanispal
05-10-11, 18:33
Μην υποθέσεις, έσω σίγουρος.

TeoT
05-10-11, 19:58
Και προφανώς βγήκαν κάποια άλλα, γιατί 48 είχα πριν (κανάλια) και τώρα έχω 49.
47 (45+2) ηταν και εγιναν 49 (47+2)

........Auto merged post: TeoT πρόσθεσε 1 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα αργότερα ........


εγω παντως παιδια στο conn- x tv πιανω 47 καναλια
γιατι; να υποθεσω οτι αμα παρω στον οτε δεν θα ξερουν να μου απαντησουν για το conn x sat

47 ειναι τα καναλια στο βασικο πακετο συν τα 2 τα Premium γινονται 49 .

singara
06-10-11, 12:07
Εγω παιδια πηρα σημερα ΟΤΕ για ενα ασχετο θεμα
και επι της ευκαιριας τους ρωτησα
και που ειπε η κοπελα και γιατι να πας sat..σου εει καποιο προβλημα το conn x tv
να το λυσουμε παντως πληροφοριες για sat δεν ηξερε <χρηστο>
δεν εχουν καμια ενημερωση για τιποτα

nick_ili
06-10-11, 15:39
Έχω connx tv (πλέον ΟΤΕ TV) 12 μήνες. Για 15€ είναι μια χαρά πακέτο. Τα 28€ που ακούγονται για full pack (εκτός ΟΤΕ) μου φαίνονται πολλά για αυτό το περιεχόμενο. Δύσκολα θα πάει κάποιος από το συνδυαστικό forthnet+nova σε ΟΤΕ . Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να προσφέρει ένα εναλλακτικό πακέτο για νέους στα δορυφορικά και όχι να χτυπήσει τη νόβα στα ίσια. Υπάρχει πολύς κόσμος που δεν παρακολουθεί μόνο ποδόσφαιρο.
Τι θα ήθελα παραπάνω:
1) Μεγάλη ζημιά που έχασε CL και Europa League. Αλλά μπορεί να εμπλουτίσει το αθλητικό πακέτο αξιοπρεπώς με:
• Όλους τους αγώνες Football League-πολλοί από την επαρχία θέλουν κάλυψη των ομάδων τους και όχι μόνο 2 αγώνες κάθε αγωνιστική
• Πρωταθλήματα Ολλανδίας, Σκωτίας, Βραζιλίας, Σκανδιναβικά και Championship Αγγλίας (δικαιώματα από ΟΠΑΠ TV? νομίζω)
• Α1 μπάσκετ δεν έχει κλειδώσει, Α2, ACB Liga, NBA ίσως.
• Ελληνικό σχολιασμό σε live παιχνίδια ESPN
• Ζωντανή βραδινή εκπομπή σχολιασμού (σε στυλ σουτ τηλεφώνημα)
• Στελέχωση με γνωστούς δημοσιογράφους
2) Ταινίες εκτός από τα studio του Hollywood υπάρχει και ο ευρωπαϊκός και ασιατικός κινηματογράφος με καλές παραγωγές. Όπως και καλές ταινίες από τα studio της Αμερικής β’ προβολής, όπως αυτές που έχει στο Film Express. Η nova νομίζω έχει συμφωνίες για πρώτη προβολή.
3) Κανάλια σε στυλ MGM, ΑΧΝ.
4) FoxCrime
5) Μεγάλα περιφερειακά κανάλια επαρχίας εκτός από τα πανελλήνιας εμβέλειας.
6) Ενεργοποίηση USB για avi, mp3 και pvr.
7) Internet Browser μέσω iptv (δεν ξέρω αν είναι εφικτό)
8) Από ντοκιμαντέρ μου άρεσε to Zone Reality. Χρειάζεται ένα Travel και History.
Το ξέρω ότι πολλά ζητάω. Ελπίζω αργότερα να δούμε κάποια από αυτά και ο ΟΤΕ να μην κάνει λάθη της Nova ή του Alpha Digital.

splanis
06-10-11, 17:03
εγω σημερα το εβαλα το connex tv...να ρωτησω...

1) γιατι κανει μερικα "κολληματακια"...δηλαδη κολλαει για 1 δευτερο για παραδειγμα...εχω 24αρα

2) εσεις βλεπετε διαφορα στο hdmi και στο scart?

babarum
06-10-11, 19:25
Τι θα ήθελα παραπάνω:
1) Μεγάλη ζημιά που έχασε CL και Europa League. Αλλά μπορεί να εμπλουτίσει το αθλητικό πακέτο αξιοπρεπώς με:
• Όλους τους αγώνες Football League-πολλοί από την επαρχία θέλουν κάλυψη των ομάδων τους και όχι μόνο 2 αγώνες κάθε αγωνιστική
• Α1 μπάσκετ δεν έχει κλειδώσει, Α2, ACB Liga, NBA ίσως.

Και Α1 να κλειδώσει, αν δεν εχει ολυμπιακο και παναθηναϊκο δεν παει πουθενα. πολυ φτωχο αθλητικο προγραμμα δυστυχως.

sakels
06-10-11, 19:31
Το μονο θετικο ειναι οτι με την εναρξη του και λογικα με προωθητικες προσφορες θα ξεκουνισει λιγο την nova..

singara
06-10-11, 20:24
Έχω connx tv (πλέον ΟΤΕ TV) 12 μήνες. Για 15€ είναι μια χαρά πακέτο. Τα 28€ που ακούγονται για full pack (εκτός ΟΤΕ) μου φαίνονται πολλά για αυτό το περιεχόμενο. Δύσκολα θα πάει κάποιος από το συνδυαστικό forthnet+nova σε ΟΤΕ . Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να προσφέρει ένα εναλλακτικό πακέτο για νέους στα δορυφορικά και όχι να χτυπήσει τη νόβα στα ίσια. Υπάρχει πολύς κόσμος που δεν παρακολουθεί μόνο ποδόσφαιρο.
Τι θα ήθελα παραπάνω:
1) Μεγάλη ζημιά που έχασε CL και Europa League. Αλλά μπορεί να εμπλουτίσει το αθλητικό πακέτο αξιοπρεπώς με:
• Όλους τους αγώνες Football League-πολλοί από την επαρχία θέλουν κάλυψη των ομάδων τους και όχι μόνο 2 αγώνες κάθε αγωνιστική
• Πρωταθλήματα Ολλανδίας, Σκωτίας, Βραζιλίας, Σκανδιναβικά και Championship Αγγλίας (δικαιώματα από ΟΠΑΠ TV? νομίζω)
• Α1 μπάσκετ δεν έχει κλειδώσει, Α2, ACB Liga, NBA ίσως.
• Ελληνικό σχολιασμό σε live παιχνίδια ESPN
• Ζωντανή βραδινή εκπομπή σχολιασμού (σε στυλ σουτ τηλεφώνημα)
• Στελέχωση με γνωστούς δημοσιογράφους
2) Ταινίες εκτός από τα studio του Hollywood υπάρχει και ο ευρωπαϊκός και ασιατικός κινηματογράφος με καλές παραγωγές. Όπως και καλές ταινίες από τα studio της Αμερικής β’ προβολής, όπως αυτές που έχει στο Film Express. Η nova νομίζω έχει συμφωνίες για πρώτη προβολή.
3) Κανάλια σε στυλ MGM, ΑΧΝ.
4) FoxCrime
5) Μεγάλα περιφερειακά κανάλια επαρχίας εκτός από τα πανελλήνιας εμβέλειας.
6) Ενεργοποίηση USB για avi, mp3 και pvr.
7) Internet Browser μέσω iptv (δεν ξέρω αν είναι εφικτό)
8) Από ντοκιμαντέρ μου άρεσε to Zone Reality. Χρειάζεται ένα Travel και History.
Το ξέρω ότι πολλά ζητάω. Ελπίζω αργότερα να δούμε κάποια από αυτά και ο ΟΤΕ να μην κάνει λάθη της Nova ή του Alpha Digital.
συμφωνω στα περισσοτερα φιλε μου εγω απογοητευτικα απο την ελειψη του CL και europa πιο πολυ γιατι δειχνει οτι η νοβα παιζει μονη της δυστηχως..
τρομαζω στην ιδεα να χασουνε ισπανικο η ιταλικο η γερμανικο πρωταθλημα
ασχετα αν και δεν τα εχω εγω προσωπικα top...για μενα ενα ειναι το πρωθλημα αγγλια..
τωρα με τα καναλια συμφωνω μου βαλανε Sundance Channel το οποιο δεν βλεπετε απορω που το ξεθαψανε..νομιζω παντως φιλε πως το MGN εχει κλεισει η εξαγοραστει απο καποιο αλλο....παντως γενικα πιστευω πως υπαρχουν βελτιωσεις αν και με μικρα βηματα
αλλα υπαρχουν παραδειγμα το filmclub που επιτελους εχει ποιοτικες ταινιες...λιγο της σειρες να προσεξουν ...και επιτελους ας ξεκολησουν τα καναλια απο 45 πρεπει να μπουν και αλλα..

kater
06-10-11, 21:26
Εγώ άκουσα στο ραδιόφωνο (Σέντρα FM) ότι παρά το γεγονός ότι η προσφορά του ΟΤΕ ήταν υψηλότερη από αυτή της Nova, η ΤΕΑΜ προτίμησε την Nova.
Το έλεγε ο Μπραουδάκης στην εκπομπή του. Αυτά για όσους νομίζουν ότι ο ΟΤΕ δεν χτύπησε αρκετά και δυνατά την Nova για το ΤσουΛί.

splanis
06-10-11, 22:00
κριμα ρε γμτ δεν μπορουσε να παρει το CL η το ΕL...ελεος ειχε μεγαλυτερη προσφορα και δεν τα πηρε?

sakels
06-10-11, 22:01
Αμα δε δεις απο καπου επισημα τις προσφορες.... ο καθεις οτι θελει μπορει να λεει

nnn
06-10-11, 22:45
Η ΤΕΑΜ προτίμησε μια ενεργή πλατφόρμα, ήδη πελάτη της με πάνω από 350.000 συνδρομητές, από το πείραμα μιας πλατφόρμας που δεν έχει ακόμα καλά καλά πιλοτικό.

mephisto
07-10-11, 00:10
Αφου λοιπόν δεν μπορεί να χτυπήσει το αθλητικό κοινό(προς το παρόν) ας επικεντρωθεί στην διασκέδαση,fx fox crime axn ,tcm,history κτλ.Νομίζω ότι αρκετός κόσμος θα έβαζε αν είχε ένα πλήρες πακέτο διακεδασης με 20 ευρώ...

sakels
07-10-11, 03:00
axn μαλλον δυσκολα... ολα τα δικαιωματα με τα στουντιο τα εχουν τα νοβα σινεμα

mephisto
07-10-11, 09:34
ε ωραια αφου εχει το fx,τοτε ας γεμισει με fox 1,fox cime fox hd κτλ...

Νικαετός
07-10-11, 10:17
axn μαλλον δυσκολα... ολα τα δικαιωματα με τα στουντιο τα εχουν τα νοβα σινεμα

Δεν νομίζω πως τα έχει ισόβια. ;)

haris23
07-10-11, 10:24
Δεν νομίζω πως τα έχει ισόβια. ;)

Τα έχει σιγουρα μεχρι το 2015...όλα τα studios!!!

Νικαετός
07-10-11, 10:47
Mπορεί λοιπόν να έχει 2 ή 3 κανάλια με ταινίες παλαιότερες. (Κάποιος άλλος φίλος το έγραψε). Μέχρι το 2015 και εκεί να δώσει τη μάχη του. Συμφωνώ βέβαια ότι χρειάζεται έναν "κράχτη". Το CH L θα ήταν μια καλή περίπτωση ή κάποιοι αγώνες από το ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου, έστω μπάσκετ. Το WRC από την άλλη έχει φανς στην ελλάδα.

Μουσικά κανάλια επίσης.

treli@ris
07-10-11, 11:01
θα μπουνε καναλια cinema 1,2,3 σε στυλ nova. Επισης, θα μπει απο κοινου το fox crime και στις 2 πλατφορμες οπως και το axn στον οτε. Τα δυο τελευταια λογικα απο 1/1 που θα ενεργοποιηθει ο 4ος αναμεταδοτης στο δορυφορο και γυρισουν τα παντα σε dvb-s2.

adabter
07-10-11, 13:49
λίγο τα αθλητικά, λίγο οι ταινίες, να δω με τι προγραμμα θα μπει το ote tv. δυσκολα βλέπω τα πράγματα

@ ADSLgr.com All rights reserved.