PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

sakels
07-10-11, 14:17
Mπορεί λοιπόν να έχει 2 ή 3 κανάλια με ταινίες παλαιότερες. (Κάποιος άλλος φίλος το έγραψε). Μέχρι το 2015 και εκεί να δώσει τη μάχη του. Συμφωνώ βέβαια ότι χρειάζεται έναν "κράχτη". Το CH L θα ήταν μια καλή περίπτωση ή κάποιοι αγώνες από το ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου, έστω μπάσκετ. Το WRC από την άλλη έχει φανς στην ελλάδα.

Μουσικά κανάλια επίσης.

3 χρονια δλδ θα περιμενει..?

η ADS σε εναν χρονο εκλεισε με φουλ αθλητικα....

thomNikolaou
07-10-11, 14:33
κριμα ρε γμτ δεν μπορουσε να παρει το CL η το ΕL...ελεος ειχε μεγαλυτερη προσφορα και δεν τα πηρε?

Δεν μου φαίνεται καθόλου απίθανο να είχε μεγαλύτερη προσφορά αφού το χρειαζόταν το CL, λογικό είναι επίσης να το δώσαν στην Νόβα που είναι εδρεωμένη στο χώρο, μετά το 2015 που θα τελειώσουν οι συμβάσεις της Νόβα των στουντιος και των αθλητικών θα μπορέσει κάποιος ανταγωνιστής να μπει στην αγορά.

splanis
07-10-11, 18:13
χθες εβαλα το connex tv και παρατηρησα οτι σε πολλα ξενα καναλια δεν εχει υποτιτλους η ελληνες σχολιαστες...τι βλακειααα

singara
07-10-11, 20:01
Καλα μην απογοητευομαστε και το τραγικοποιουμε
υπαρχουν και ποιοτικα προγραμματα και καναλια το θεμα ειναι
τι ζητανε και τι δινεις και εσυ...
τωρα αυτο οτι εδωσε ποιο παλλα για να παρει το CL δεν το πιστευω ..
για τον εξης λογο εδωσε περισσοτερα και προτυμησανε αυτους που εδωσαν λιγοτερα
και στην οικονομικη κριση που ζουμε παγκοσμιος ειναι λιγο:twisted::worthy:
για μενα δεν λεει κατι οτι δεν εχει πολλους θεατες σε σχεση με την νοβα
αν δεν αποκτηση ποιοτικο προγραμμα πως θα εχει θεατες?
τουλαχιστων ας επερνε γουροπα αλλα και αυτο το πηρε η νοβα..

Νικαετός
07-10-11, 20:47
3 χρονια δλδ θα περιμενει..?

η ADS σε εναν χρονο εκλεισε με φουλ αθλητικα....

H ADS έκλεισε ακριβώς γιαυτό. Έδωσε πολύ χρήμα για να χτυπήσει τη νόβα δεν έπιασε αξιόλογη βάση συνδρομητών... και τέλος. (Μείναμε και με τη συνδρομή στο χέρι...)

treli@ris
07-10-11, 21:10
Υποτιτλοι στο TLC παντως θα μπουνε απο το νεο ετος.

schumacher_
07-10-11, 22:55
χθες εβαλα το connex tv και παρατηρησα οτι σε πολλα ξενα καναλια δεν εχει υποτιτλους η ελληνες σχολιαστες...τι βλακειααα

Μήπως εννοείς τα ειδησεογραφικά...?

splanis
07-10-11, 23:31
Μήπως εννοείς τα ειδησεογραφικά...?


και ειδησεογραφικα και σε μια εκπομπη του ESPN που παρατηρησα

schumacher_
08-10-11, 01:30
και ειδησεογραφικα και σε μια εκπομπη του ESPN που παρατηρησα

Τα ξένα ειδησεογραφικά ποτέ δεν έχουν υπότιτλους ή μεταγλώττιση, για αποφυγή παραποίησης των ειδήσεων που μεταδίδονται.

Τα ESPN, Extreme Sports και κάτι τέτοια είναι αν δεν κάνω λάθος ~90% υποτιτλισμένα/μεταγλωττισμένα, οπότε μάλλον πέτυχες εκπομπή από το υπόλοιπο 10%

:oneup:

kater
08-10-11, 01:46
Καλα μην απογοητευομαστε και το τραγικοποιουμε
υπαρχουν και ποιοτικα προγραμματα και καναλια το θεμα ειναι
τι ζητανε και τι δινεις και εσυ...
τωρα αυτο οτι εδωσε ποιο παλλα για να παρει το CL δεν το πιστευω ..
για τον εξης λογο εδωσε περισσοτερα και προτυμησανε αυτους που εδωσαν λιγοτερα
και στην οικονομικη κριση που ζουμε παγκοσμιος ειναι λιγο:twisted::worthy:
για μενα δεν λεει κατι οτι δεν εχει πολλους θεατες σε σχεση με την νοβα
αν δεν αποκτηση ποιοτικο προγραμμα πως θα εχει θεατες?
τουλαχιστων ας επερνε γουροπα αλλα και αυτο το πηρε η νοβα..

Εγώ έγραψα αυτό που άκουσα στην εκπομπή του Μπραουδάκη όπου και το σχολίσαν υπό την έννοια πως η ΤΕΑΜ προτίμησε την Nova επειδή η μέρχι τώρα συνεργασία τους ήταν πάρα πολύ καλή κλπ., κλπ.
Δεν ξέρω τα ποσά, ούτε και τα λένε, ακόμα και ο Μπραουδάκης ήξταν ΠΟΛΥ προσεκτικός ως προς το να μην πει νούμερα, αλλά ήταν καταφανές ότι τα ήξερε.:hmm:

singara
08-10-11, 10:52
Ναι φιλε μου ενταξει εγω δεν το λεω για σενα
ουτε αμφισβητο αυτο που ακουσες...
αλλα αν οντως τελικα ισχυει
αυτο οτι δηλαδη προτημησαν καποιον που εδινε λιγοτερα
απο αυτον που εδεινε περισσοτερα
μου φαινεται καπως :closed::closed:

ουτε αμφισβιτο εσενα η τον δημοσιογραφο που το ειπε

treli@ris
08-10-11, 11:27
Η βαση των συνδρομητων επηρεασε το αποτελεσμα. Με διαφορετικη ματια βλεπεις 380Κ παρα 60Κ.

winzig
08-10-11, 13:13
Η βαση των συνδρομητων επηρεασε το αποτελεσμα. Με διαφορετικη ματια βλεπεις 380Κ παρα 60Κ.
:oneup:

singara
08-10-11, 13:43
Η βαση των συνδρομητων επηρεασε το αποτελεσμα. Με διαφορετικη ματια βλεπεις 380Κ παρα 60Κ.

εγω παντως θα προτημουσα 10 θεατες που πληρωνουν 20 ευρω το μηνα παρα 30 που πληρωνουν 60ευρω..γιατι η δεκα μπορουν πολυ ευκολα να ανεβουν
αλλα η 30 με αυτην την συνδρομη το πολυ να σου πανε 60
;)

Talaiporimenos
08-10-11, 14:02
Ισως προτιμισαν την νοβα λογω του μεγαλυτερου αριθμου καναλιων στα αθλητικα και λογω της παλαιοτερης συνεργασιας που ειχανε. Τελως παντων χαθηκε η ευκαιρια να εκτιναχθει το κονεξ. Τουλαχιστον να ανανεωσει ιταλικο, ισπανικο γερμανκο πρωταθλημα, φορμουλα 1 και να βαλει WRC.

Για την απορια που ειχα σχετικα τα ψηφιακα της digea και την ληψη τους μεσω του pirelli απ οτι ειδα στην σελιδα του connxtv στο facebook ειναι κλειδωμενο και δεν μπορουμε να τα δουμε προς το παρρων.

kater
08-10-11, 17:16
Ναι φιλε μου ενταξει εγω δεν το λεω για σενα
ουτε αμφισβητο αυτο που ακουσες...
αλλα αν οντως τελικα ισχυει
αυτο οτι δηλαδη προτημησαν καποιον που εδινε λιγοτερα
απο αυτον που εδεινε περισσοτερα
μου φαινεται καπως :closed::closed:

ουτε αμφισβιτο εσενα η τον δημοσιογραφο που το ειπε

Και γω έτσι νομίζω, ότι η ΤΕΑΜ προτίμησε την "σιγουριά" της Nova από το ρίσκο. Θυήσου άλλωστε την πρόσφατη περιπέτεια όλων αυτών με την ψηφιακή του Alpha και τους ανθρώπους που πήγαν και έδωσαν τα καλά τους λεφτουδάκια και την πάτησαν.
Άλλωστε, η UEFA ήταν ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ υπέρ της μεγάλης πλατφόρμας της Nova επειδή υπάρχει η ίδια και στο εξωτερικό. Το ξέρω σίγουρα και από πρώτο χέρι.
Είναι κρίμα για τον ΟΤΕ αυτό όμως.
Θα δείξει το μέλλον τι θα γίνει.

splanis
08-10-11, 17:40
αληθεια γινετε μεσω connex tv να βλεπω ψηφιακα καναλια της digea γιατι εδω που μενω δεν εχει ερθει ακομα το ψηφιακο σημα

Serafeim Karakostas
08-10-11, 17:44
Όχι, δε γίνεται.

pat122
08-10-11, 18:41
Και γω έτσι νομίζω, ότι η ΤΕΑΜ προτίμησε την "σιγουριά" της Nova από το ρίσκο. Θυήσου άλλωστε την πρόσφατη περιπέτεια όλων αυτών με την ψηφιακή του Alpha και τους ανθρώπους που πήγαν και έδωσαν τα καλά τους λεφτουδάκια και την πάτησαν.
Άλλωστε, η UEFA ήταν ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ υπέρ της μεγάλης πλατφόρμας της Nova επειδή υπάρχει η ίδια και στο εξωτερικό. Το ξέρω σίγουρα και από πρώτο χέρι.
Είναι κρίμα για τον ΟΤΕ αυτό όμως.
Θα δείξει το μέλλον τι θα γίνει.

σιγουρα ομως παιζουν και τα σιγουρα κερδη για την uefa.
ο οτε μπαινει λιγο φτωχα στο αθλητικο του πακετο αλλα οπως το ειπες το μελλον θα δειξει, ειναι ακομα αρχη

therion
09-10-11, 11:51
Παιδια μαλλον η νοβα θα μπει ακομα πιο δυναμικά και θα λιώσει τον οτε.Χτες συμμετειχα σε μια δημοσκοπιση,ηρθε ενας τυπος με ενα λαπτοπ στο σπιτι για να μου κανει ερωτησεις σχετικα με καποια πακετα που σκεφτεται να φτιαξει η νοβα.Η Δεν τα θυμαμαι καλα γιατι ενα τεταρτο ηταν η δημοσκοπηση,θυμαμαι ομως ηταν παρα πολυ φθηνα.το start pack που εχει τωρα,το οποιο δεν εχει ταινιες και αθλητικα,σκεφτεται να το δωσει απο 21 ευρω που το εδεινε γυρω στα 10,και σκεφτετεαι να φτιαξει αλλο ενα που θα λεγεται nova start pack plus,το οποιο θα ναι μεν το ιδιο περιεχομενο αλλα,θα εχει ενα αγωνα ποδοσφαιρου την μερα (δεν θυμαμαι τι ομως ηταν σε μια παρενθεση τι αγωνες θα δειχνει( και επισης μια ταινια πρωτης προβολης την μερα,και θα δινεται 15 ευρω νομιζω.Για τον οτε μου δειξε οτι σκεφτεται να κανει ενα πακετο με 15 ευρω.Νομιζω δεν ειχε τα οτεsports αλλα ειχε ολα τα υπολοιπα.Σημερα ηταν η τελευταια μερα της δημοσκοπησης αυτης.Τα αποτελεσματα θα δειξουν τις τελικες τιμες του οτε και την απαντηση της νοβα.Μην το δενετε κορδονι για τα πακετα που σας ειπα,απλα αυτα ηταν προτασεις της νοβα και με ρωτουσε αν μου αρεσουν και ποσο θα τα κοστολογουσα.Του ελεγα ας πουμε αυτουνου θα το εβαζα 30 ευρω και εκεινος μου λεγε η νοβα θα το δωσει 15.Σιγουρο μαλλον ειναι οτι η νοβα δεν θα κρατησει αυτες τις τιμες.Επισης με ρωτησε τι βρισκω αρνητικο στη νοβα.του πα τιμη και απαραδεκτη σταση να δινεις 5 ευρω παραπανω για να βλεπεις hd με το ιδιο ακριβως προγραμμα.Μου πε οτι ολοι του δωσαν την ιδια απαντηση,μαλλον θα βαρυνει θετικα.Θα δειξει λοιπον

singara
09-10-11, 17:02
φιλε δεν μας συμφερει να λιωσει η νοβα τον οτε η το αναποδο
μας συμφερει να υπαρχει υγηεις ανταγωνιστος και μακαρι ο οτε να τα καταφερει
προς οφελος τον καταναλωτων

sakels
09-10-11, 17:41
Παντως αμα τα μισα δικαιωματα, τοσο αθλητικων οσο και ταινιων, τα παιρνει ο οτε και τα αλλα μισα η νοβα δεν ξερω κατα ποσο θα ειμαστε ευχαριστημενοι παλι...

therion
09-10-11, 17:46
Ετσι οπως τα εχουν κανει σε αναγκαζουν να αγορασεις και οτε και νοβα

hightop
09-10-11, 19:46
Παιδια μαλλον η νοβα θα μπει ακομα πιο δυναμικά και θα λιώσει τον οτε.Χτες συμμετειχα σε μια δημοσκοπιση,ηρθε ενας τυπος με ενα λαπτοπ στο σπιτι για να μου κανει ερωτησεις σχετικα με καποια πακετα που σκεφτεται να φτιαξει η νοβα.Η Δεν τα θυμαμαι καλα γιατι ενα τεταρτο ηταν η δημοσκοπηση,θυμαμαι ομως ηταν παρα πολυ φθηνα.το start pack που εχει τωρα,το οποιο δεν εχει ταινιες και αθλητικα,σκεφτεται να το δωσει απο 21 ευρω που το εδεινε γυρω στα 10,και σκεφτετεαι να φτιαξει αλλο ενα που θα λεγεται nova start pack plus,το οποιο θα ναι μεν το ιδιο περιεχομενο αλλα,θα εχει ενα αγωνα ποδοσφαιρου την μερα (δεν θυμαμαι τι ομως ηταν σε μια παρενθεση τι αγωνες θα δειχνει( και επισης μια ταινια πρωτης προβολης την μερα,και θα δινεται 15 ευρω νομιζω.Για τον οτε μου δειξε οτι σκεφτεται να κανει ενα πακετο με 15 ευρω.Νομιζω δεν ειχε τα οτεsports αλλα ειχε ολα τα υπολοιπα.Σημερα ηταν η τελευταια μερα της δημοσκοπησης αυτης.Τα αποτελεσματα θα δειξουν τις τελικες τιμες του οτε και την απαντηση της νοβα.Μην το δενετε κορδονι για τα πακετα που σας ειπα,απλα αυτα ηταν προτασεις της νοβα και με ρωτουσε αν μου αρεσουν και ποσο θα τα κοστολογουσα.Του ελεγα ας πουμε αυτουνου θα το εβαζα 30 ευρω και εκεινος μου λεγε η νοβα θα το δωσει 15.Σιγουρο μαλλον ειναι οτι η νοβα δεν θα κρατησει αυτες τις τιμες.Επισης με ρωτησε τι βρισκω αρνητικο στη νοβα.του πα τιμη και απαραδεκτη σταση να δινεις 5 ευρω παραπανω για να βλεπεις hd με το ιδιο ακριβως προγραμμα.Μου πε οτι ολοι του δωσαν την ιδια απαντηση,μαλλον θα βαρυνει θετικα.Θα δειξει λοιπον

Το λειωσιμο ξεκινησε προς την ακατανομαστη νοβα σου φιλε η οποια εξακουληθει να διαθετει το ακριβοτερο - και χειροτερο - πακετο παγκοσμιως αν δεν το εχετε καλαταλαβει ακομα, ο οτε σε 2 χρονια εκανε οτι η νοβα σε 15....και επεται η συνεχεια...

sakels
09-10-11, 23:58
Αυτο που ο οτε ειναι ο καλος και φθηνος δεν μπορω να το καταλαβω... Το κονεξ τβ σε κανονικη τιμη ειναι 27+5 το φιλμ κλαμ 32, με φτωχο γενικα περιεχομενο...

Το σινεμα πακετο Νοβα με τις δυο εκπτωσεις βγαινει στα 33 ευρω.

phanispal
10-10-11, 00:24
Α η Nova με τις δυο εκπτώσεις ενώ το Connx-TV χωρίς την έκπτωση ε;

Αντικειμενικότητα σου λέω..

Οτινανισμός γτν..

sakels
10-10-11, 00:28
Αν το πας ετσι και η νοβα ειχε προσφορα 53 ευρω dp και σπορτς πακ

........Auto merged post: sakels πρόσθεσε 1 λεπτά και 2 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Το κονξ τβ εχει κανονικη τιμη 27 ευρω. Το 15 ευρω ειναι τρεχουσα προσφορα. Δεν υπαρχει εκπτωση.

therion
10-10-11, 00:43
Ο οτε οντως οπως ειπε ο hightop εχει καταφερει μεσα σε ενα μικρο χρονικο διάστημα να φτιαξει μια αξιοπρεπή πλατφόρμα,η τιμη του για το περιεχομενο του πιστευω ειναι καλη,της νοβα ειναι οντως πανακριβη,αλλα πολυ μπροστα στο περιεχομενοΟ οτε εχει παρομοια ντοκυμαντερ και ειδησεογραφικα αλλα χωρις ταινιες.Η συγκριση του 62 full pack με 28 ευρω στον οτε full pack σαφως ειναι τεραστια.Aς δουμε τωρα τις γενικες διαφορες.οτε εως 24 με απεριοριστα σταθερα και μια ωρα κινητα 43,90 + 23 (full pack για συνδρομητες οτε)=66,9 τον μηνα
Το αντιστοιχο forthnet double play 41,24 +62 ευρω full pack=103 ευρω-20% για συνδρομητες forthnet=82,5 ευρω περιπου .Αρα η διαφορα ειναι 82,5-66,9=15 ευρω Aρα για 15 ευρω ειναι καλη η διαφορα της νοβα .

sakels
10-10-11, 00:49
Σωστος ο therion, 15 ευρω δικαιολογουνται για τα εξτρα που προσφερει. Αλλα σαφως υπαρχει περιθωριο για βελτιωση

2048dsl
10-10-11, 08:02
ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ. Πλήρη ανατροπή στην αγορά της κινηματογραφικής διανομής και της συνδρομητικής τηλεόρασης μπορεί να προκαλέσει χθεσινή απόφαση του Ευρωπαϊκού Δικαστηρίου στο Λουξεμβούργο, η οποία απελευθερώνει την αγορά και επιτρέπει την πτώση όποιων συνόρων και περιορισμών υπάρχουν μεταξύ των χωρών της Ευρωπαϊκής Ενωσης. Η απόφαση αφορά κυρίως την πώληση δικαιωμάτων των ανεξάρτητων ταινιών. Οι ανεξάρτητες παραγωγές προπωλούνται σε εταιρείες διανομής, σε κάθε χώρα, που θα κάνει την καλύτερη προσφορά. Το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο τώρα λέει ότι η πώληση δικαιωμάτων ανά χώρα αντιβαίνει στο πνεύμα της ενιαίας ευρωπαϊκής αγοράς.
Αν για την κινηματογραφική αγορά πρόκειται να είναι εξαιρετικά δύσκολη η εφαρμογή αυτής της απόφασης, καθώς δεν υπάρχουν ενιαίοι ευρωπαϊκοί φορείς διανομής, ούτε καν για τα παραρτήματα των μεγάλων στούντιο, ίσως τα πράγματα να είναι κάπως πιο εφαρμόσιμα στο πεδίο της συνδρομητικής τηλεόρασης. Η απόφαση του δικαστηρίου αναφέρει ότι το σύστημα αποκλειστικών συμβολαίων είναι αντίθετο με τον ευρωπαϊκό νόμο, καθώς το πνεύμα της Ευρωπαϊκής Ενωσης είναι να ενθαρρύνει την ενιαία αγορά. Αυτό σημαίνει, για παράδειγμα, ότι στο κοντινό μέλλον και αφού ρυθμιστούν οι λεπτομέρειες σε ό,τι αφορά το περίπλοκο επιχειρηματικό δίκτυο -πιθανώς με συγχωνεύσεις- τα αμερικανικά στούντιο θα μπορούν να κάνουν μια συμφωνία σε ευρωπαϊκό επίπεδο για τη διάθεση των δικαιωμάτων, αντί να κάνουν ξεχωριστές με κάθε χώρα.
Πιο άμεσα εφαρμόσιμη μπορεί να είναι η απόφαση του δικαστηρίου που ορίζει ότι δεν μπορεί να απαγορεύει κανείς σε πολίτη της Ευρωπαϊκής Ενωσης να επιλέξει συνδρομητική πλατφόρμα διαφορετικής χώρας από τη δική του, αν τον συμφέρει περισσότερο. Το ζήτημα προέκυψε όταν μια ιδιοκτήτρια παμπ από το Πόρτσμουθ συνέδεσε την τηλεόρασή της με ελληνική συνδρομητική πλατφόρμα προκειμένου να προβάλλει αγώνες ποδοσφαίρου. Της επιβλήθηκε πρόστιμο, αλλά έκανε έφεση και έφτασε το θέμα στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο.

Φθηνότερα με κάρτες της Nova θα μπορούν να βλέπουν το αγγλικό πρωτάθλημα στη Βρετανία οι φίλαθλοι μετά και την προχθεσινή απόφαση του Ευρωδικαστηρίου. Η παμπ της Κάρεν Μέρφι στο Πόρτσμουθ της Μ. Βρετανίας αλλάζει μια για πάντα το χάρτη της διανομής αθλητικών δικαιωμάτων, ταινιών και βιβλίων , προκαλώντας, μεταξύ άλλων απώλειες τόσο στο BSkyB όσο και στην Premier Legaue.( media-industry)
Το δικαστήριο καταργεί τις εθνικές αγορές δικαιωμάτων, βάζοντας τις βάσεις για πανευρωπαϊκές διαπραγματεύσεις μεταξύ των εταιρειών που θα εκπροσωπούν τα δικαιώματα των αθλητικών οργανώσεων και των μεγάλων αμερικάνικων στούντιο από τη μία και των ενώσεων των ιδιωτικών και δημόσιων τηλεοπτικών και ραδιοφωνικών σταθμών. Πρακτικά στην περίπτωση του Champions League για την περίοδο 2015-18 λογικά οι διαπραγματεύσεις της TEAM με τα δίκτυα θα γίνουν σε κεντρικό επίπεδο και όχι ανά χώρα. Κι αυτό γιατί ανά πάσα ώρα και στιγμή ένα συνδρομητικό δίκτυο πχ στην Κύπρο θα μπορεί να δείχνει φθηνότερα τους αγώνες του Ολυμπιακού για το Champions League.
Στην απόφαση του δικαστηρίου σημειώνεται πως «η εθνική ρύθμιση η οποία απαγορεύει την εισαγωγή, την πώληση και τη χρήση καρτών αποκωδικοποιήσεως αλλοδαπής προελεύσεως αντιβαίνει στην αρχή της ελεύθερης παροχής υπηρεσιών». Συνεπώς από τη στιγμή που οι κάρτες αποκωδικοποίησης θα κυκλοφορούν ελεύθερα στα κράτη μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης, το δικαστήριο κρίνει πως και «το σύστημα αποκλειστικών αδειών είναι επίσης αντίθετο προς το δίκαιο ανταγωνισμού της Ένωσης». Από την άλλη πλευρά Τέλος το δικαστήριο δίνει κι ένα όπλο στις Λίγκες, αναγνωρίζοντας πως ο ύμνος της Premier League, τα μαγνητοσκοπημένα στιγμιότυπα με τις πλέον χαρακτηριστικές φάσεις πρόσφατων αγώνων της Premier League και διάφορα γραφιστικά στοιχεία μπορούν να θεωρηθούν «έργα» και συνεπώς δεν μπορούν να μεταδίδονται χωρίς την άδεια τους. Δεν ισχύει το ίδιο με τους αγώνες κατά τη διεξαγωγή τους


Σε λιγο καιρο εντος ευρωπαικης ενωσεις θα αλλαξουν παρα πολλά.οποτε ετοιμαστηται για νομιμη συνδρομη BskyB uk και αφηστε την Νοβα στον υπνο του δικαιου.

therion
10-10-11, 11:35
Ο sky εχει καταπληκτικο πακετο,αλλα δεν ξερω αγγλικα.

lak100
10-10-11, 13:28
παιδια ξεκινησε εμπορικη διαθεση πηρα σημερα το πρωι να ρωτησω εαν εχει ξεκινησει μου ειπε ο υπαλληλος οχι κρατησε ομως το τηλεφωνο μου για να με ενημερωσει το τμημα μολις γινει διαθεσιμο. πριν λιγο χτυπαει το κινητο μου και ηταν μια κυρια και μου ειπε οτι αρχησε η εμπορικη διαθεση του δορυφορικου θα μου στειλει τον εξοπλισμο την τεταρτη. για οσους εχουν conn-x tv οπως και εγω και δεν εχον κλεισει χρονο γυρνανε πισω μονο το stb και κρατανε το ρουτερ και για να μην πληρωσουν την ποινη εαν δεν εχουν κλεισει χρονο στο conn-x tv δεσμεονται 12 μηνες + τον υπολοιπωμενους μηνες που εχον μεχρι να κλεισουν χρονο στο conn-x tv

Νικαετός
10-10-11, 13:50
Η εγκατάσταση του πιάτου είναι μέσα στην τιμή? Αν ο πελάτης έχει ήδη πιάτο αναλαμβάνουν αυτοί να κάνουν την ρύθμιση? Υπάρχει διαφοροποίηση στην τιμή, αν τα αναλάβει ο πελάτης?

treli@ris
10-10-11, 13:58
Η εγκατάσταση του πιάτου είναι μέσα στην τιμή? Αν ο πελάτης έχει ήδη πιάτο αναλαμβάνουν αυτοί να κάνουν την ρύθμιση? Υπάρχει διαφοροποίηση στην τιμή, αν τα αναλάβει ο πελάτης?

Αν εχεις ηδη εγκατασταση ετοιμη, πχ Nova τοτε πληρωνεις μονο το lnb, το καλωδιο και τη ρυθμιση απο τον τεχνικο = απο 30€ αναλογα τη δυσκολια εγκαταστασης.

Αν δεν εχεις τιποτα τοτε ολος ο εξοπλισμος περιλαμβανεται = απο 105€ αναλογα τη δυσκολια εγκαταστασης.

Αν τωρα εχεις τα παντα ετοιμα και "πιανουν" τα χερια σου ή εχεις καποιον γνωστο/φιλο τεχνικο δεν πληρωνεις τιποτα. Τους ζητας να σου φερουν μονο τον αποκωδικοποιητη = δωρεαν λογω 12μηνης δεσμευσης.

phanispal
10-10-11, 14:04
lak100 σε ποιο νούμερο κάλεσες; Η κοπέλα που σε πήρε, από ποια υπηρεσία ήταν;

lak100
10-10-11, 14:31
lak100 σε ποιο νούμερο κάλεσες; Η κοπέλα που σε πήρε, από ποια υπηρεσία ήταν; πηρα και με πηραν απο το 13888 (πρωην 134):)

phanispal
10-10-11, 16:04
Είπαν στον πατέρα μου ότι για να κόψουμε το Connx-TV πρέπει να γνωρίζουμε και το username, αλλά δε θυμάμαι να έχουμε κάτι τέτοιο, εκτός φυσικά απ' το username του Connx (απλού net).

sakels
10-10-11, 16:14
Εδιναν εναν αριθμο που τον εβαζες την πρωτη φορα.

Αλλα δεν νομιζω να ειναι απαραιτητος... Δε μου το ζητησαν...

2048dsl
10-10-11, 16:59
Ο sky εχει καταπληκτικο πακετο,αλλα δεν ξερω αγγλικα.

Το καλυτερο πακετο BskyB στην ευρωπη και στην αμερικη το Directv :)

splanis
10-10-11, 17:39
ποσο πιο ακριβω ειναι το οτε tv μεσω δορυφορου...εγω πληρωνω για το connex tv 15 ευρω τρ...δεν ξερω γιατι αλλα κολλαει πολυ...και το ιντερνετ μου...γμ τον οτε

hightop
10-10-11, 17:48
Υπαρχει αριθμος συνδρωμητων νοβα στην Ελλαδα και εννοω απο ιδιωτες? Λενε οτι υπαρχουν γυρω στους 350.000 συνδρομητες μετα απο 15 χρονια και βαλε, ποσοι ειναι οι ιδιωτες? οι μισοι απο αυτους ειναι κατοικοι εξωτερικου και μαγαζια εστιασης, καφετεριες κλπ. αντε ναναι 150.000 οι ιδιωτες, ο οτε εχει 55.000 μεσα σε 2 χρονια και μονο μεσω ιντερνετ.......τωρα που θα βαλει το δορυφορικο και μετα - οχι απο 15 χρονια - αλλα μετα απο 1-2 χρονια θα μετρησουμε τα κουκια, ας μην λεμε πολλα και ας μιλαμε με την λογικη, οπως αναφερθηκε απο φιλο πριν , οι εξελιξεις ειναι μη προβλεψημες και ανατρεψημες, πχ η γνωστη ιστορια με την παμπ στο Πορτσμουθ, αυτα που λενε καπιοι για δικαιωματα ταινιων δικαιωματα πρωταθληματων μην τα δινουμε και πολλη ''βαση'' ...εδω θαμαστε να τα ξαναπουμε.-

........Auto merged post: hightop πρόσθεσε 6 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........


ποσο πιο ακριβω ειναι το οτε tv μεσω δορυφορου...εγω πληρωνω για το connex tv 15 ευρω τρ...δεν ξερω γιατι αλλα κολλαει πολυ...και το ιντερνετ μου...γμ τον οτε

Υπομονη φιλε, εχουν γραφτει οι συνδρομες σε προηγουμενα ποστ, αλλα σε λιγο θα βγουν επισημες ανακοινωσεις, ολοι αυτο περιμενουμε, κιεγω σαν εσενα ειμαι, χωρις ομως κολληματα με 24 mb, αλλα εχω πιατο ετοιμο και θα μπω κατευθειαν στο δορυφορικο. Εγω οταν προτοεβαλα connx tv ειχα συνεχως κολληματα , ουτε μια ταινια δεν μπορουσα να δω απο το φιλμ κλαμπ αλλα παιρνοντας τηλ στην τεχν υποστηριξη εξυπηρετηθηκα αμεσα αφου το παλληκαρι στο τηλ. μου ειπα να αλλαξω κατι απο τις ιδιοτητες του ρουτερ - δεν θυμαμε τι ακριβως - και απο εκεινη την στιγμη και μετα πεταει και η συνδεση και το connxtv.

splanis
10-10-11, 18:24
να παρω στο 8011135555?

schumacher_
10-10-11, 18:50
Η εγκατάσταση του πιάτου είναι μέσα στην τιμή? Αν ο πελάτης έχει ήδη πιάτο αναλαμβάνουν αυτοί να κάνουν την ρύθμιση? Υπάρχει διαφοροποίηση στην τιμή, αν τα αναλάβει ο πελάτης?

- Όχι.
- Ναι, γίνεται.
- Απλά δεν πληρώνεις την εγκατάσταση.

:oneup:


να παρω στο 8011135555?

Αυτό είναι τμήμα τεχνικής υποστήριξης, δεν θα σου πουν και τίποτα...

lak100
10-10-11, 19:09
μολις με πηρανε τηλεφωνο απο το 13888 και μου ειπαν
να μην παω την τεταρτη να παρω τον εξοπλισμο γιατι λεει δεν εχουν αποφασισει ακομα τι θα γινει με οσους εχουν conn-x tv και δεν εχον κλεισει χρονο. Ειπαν θα με καλεσουν αυτοι. Θεωρω οτι το θεμα αρχιζει και σερνεται πολυ

phanispal
10-10-11, 19:11
Σ' εμένα είπαν από τέλος βδομάδας μάλλον θα υπάρξει ενημέρωση.

splanis
10-10-11, 19:43
πηρα εκει αλλα το μονο που μου ειπαν ειναι να βαλω το καλωδιο ethernet που ειχε ο αποκοδ.... και να κανω restart...που να παρω τηλ? ε hightop?

sexrazat
11-10-11, 00:21
μολις με πηρανε τηλεφωνο απο το 13888 και μου ειπαν
να μην παω την τεταρτη να παρω τον εξοπλισμο γιατι λεει δεν εχουν αποφασισει ακομα τι θα γινει με οσους εχουν conn-x tv και δεν εχον κλεισει χρονο. Ειπαν θα με καλεσουν αυτοι. Θεωρω οτι το θεμα αρχιζει και σερνεται πολυ

Δεν έχει αποφασισθεί ακόμα επίσημα. Κουβεντιάζεται να δεσμεύεσαι τον υπολοιπόμενο χρόνο του IPTV + το 12μηνο του Sat.Εμπορική διάθεση θεωρητικά από 17/10 αλλά στην πράξη και μέχρι να λυθούν διάφορα πρακτικά προβλήματα το βλέπω καμιά 10αριά μέρες αργότερα.

phanispal
11-10-11, 00:56
Καλό 2012.

sexrazat
11-10-11, 09:32
Είναι λογικό πολλοί φίλοι να μην έχουν εικόνα των πρακτικών προβλημάτων που πρέπει να έχουν επιλυθεί όταν αρχίσει η εμπορική διάθεση από όλα τα σημεία πώλησης του ΟΤΕ (και μιλάμε για 100άδες). Θα πρέπει ο πωλητής αλλά και ο συνδρομητής να έχουν μια καθαρή εικόνα που μόνο από μια μεγάλης διάρκειας πιλοτική εφαρμογή μπορεί να προκύψει.

Πρέπει δηλ. να δούμε στην πράξη σε μερικές δεκάδες συνδρομητές τουλάχιστον τυχόν προβλήματα που μπορεί σε πολλούς να φαίνονται δευτερεύοντα αλλά δεν είναι.

johnsruro
11-10-11, 10:04
Αυτή την εμπορική διάθεση περιμένει ο κόσμος για να κρίνει αυτή την υπηρεσία του ΟΤΕ. Για να δει και τα προβληματα, και τις πραγματικές τιμές και το πρόγραμμα! Πολύ διαφήμιση έχει πέσει με το "πεσε πέσε το κοπέλι..." αλλά ακόμα επι του πρακτικού μόνο κάποιοι επιλεγμένοι το εχουν δει (που δεν ξέρουμε και πως επιλέχθηκαν) και οι υπόλοιποι ενα αναμονή του πότε θα οριστικοποιηθεί μια μέρα που θα γίνει η εμπορική διάθεση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.