PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

dmgm
03-03-09, 02:30
Γεια σας. Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να συνδέω 2 wireless modem μεταξύ τους για να αποφύγω τα καλωδια μέσα στο σπιτι (τα modem θα είναι η τα bautec ή ένα Vigor 2007 και τπ Bautec; εναλλακτικά έχει κανείς δοκιμάσει την λύση με powerline ,το προβλημα μου σε αυτή την περίπτωση είναι αν δουλεύει μεσα απο πολυπριζα.;
Ευχαριστώ

GeorgeSot
03-03-09, 11:36
Παντως καλο φαινιεται το fox life και απο οτι ειδα εχει παντου υποτιτλους...
Αναμενουμε και αλλα καναλια...

imcan
03-03-09, 22:33
Γεια σας. Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να συνδέω 2 wireless modem μεταξύ τους για να αποφύγω τα καλωδια μέσα στο σπιτι (τα modem θα είναι η τα bautec ή ένα Vigor 2007 και τπ Bautec; εναλλακτικά έχει κανείς δοκιμάσει την λύση με powerline ,το προβλημα μου σε αυτή την περίπτωση είναι αν δουλεύει μεσα απο πολυπριζα.;
Ευχαριστώ

Με powerline που το έχω δοκιμάσει παίζει μια χαρά, και πάνω από απλά πολύμπριζα.
Δεν ξέρω πάνω από πολύμπριζα με προστασία....δεν έχω τέτοιο στο σπίτι...αλλά δεν χρειάζεται να βάλεις τα powerline πάνω στο πολύμπριζο γιατί αυτά που δίνει ο ΟΤΕ έχουν μπρίζα.

Ίσως να έχεις πρόβλημα αν έχεις τριφασικό...αν και έχω ακούσει ότι παίζουν και σε τριφασικό

........Auto merged post: imcan πρόσθεσε 3 λεπτά και 55 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Αυτό έχω κάνει κι εγώ, δεν υπάρχει άλλη επιλογή, τουλάχιστον εγώ δεν την βλέπω πουθενά...

Για αυτό είπα πως πρέπει να υπάρχει bug.

Μίλα με το 134, υπάρχει περίπτωση να μην παίρνεις τα σωστά κλειδιά

MemphisGr
05-03-09, 16:31
Οι κάτοχοι των 780 ας ρίξουν μια μάτιά εδώ http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2679440&postcount=52 μήπως μπορέσουν να με βοηθήσουν.

Ευχαριστώ :)

john84
06-03-09, 18:09
Εχουμε στο Conn-x TV τα C-music και Bloomberg:p και σ'ανωτερα

np1
06-03-09, 18:14
Εγώ θέλω το Boomerang που έχει η Nova, θα το βάλουν κάποτε άραγε? :p

arj
06-03-09, 19:31
Εχουμε στο Conn-x TV τα C-music και Bloomberg:p και σ'ανωτερα

Ωραίοι και για το bloomberg δεν είχαν πει τίποτα. Πλέον είμαστε στα 35 κανάλια μαζί με το promo.

pan.nl
06-03-09, 23:31
Εξαιρετικές οι πρώτες εντυπώσεις από το C Music. Πολύ καλή προσθήκη! :oneup:

nscovria
06-03-09, 23:48
Mad tv και Mtv greece θα βαλουν???

imcan
07-03-09, 16:37
Mad tv και Mtv greece θα βαλουν???

Το MTV το έχει αποκλειστικά η Nova, για το MAD άκουσα ότι κάτι ετοιμάζουν

GeorgeSot
07-03-09, 16:54
Aφου το εχει αποκλεισικα η nova γιατι το εχει και η hol???

ReVoM
07-03-09, 17:42
Mου είρθε και το tilgin μετα απο πολλα τηλεφωνίματα αλλα τα προβλήματα επιμένουν.. Μου βγάζει συνέχεια Could not retrieve user list from server . Ξαναπήρα τηλ και μου ξαναέιπαν οτι θα με πάρουν!!! παει κανας μήνας απο τότε που έκανα την αίτηση (lol)

nscovria
07-03-09, 17:55
Το MTV το έχει αποκλειστικά η Nova, για το MAD άκουσα ότι κάτι ετοιμάζουν

Δεν νομιζω να το εχει αποκλειστικα η νοβα.Αλλωστε εκτος απο την hol tv,δινει προγραμμα και στο teletime της Πατρας.

bonny69
07-03-09, 20:55
To MTV Greece δεν είναι αποκλειστικότητα καμίας πλατφόρμας και ειδικά της Nova, η αποκλειστικότητα υπήρχε όταν υπήρχε η έκδοση του MTV Europe… Από το Σεπτέμβριο του 2008, το ελληνικό επίγειο MTV, εντάχθηκε στην Nova(εκ νέου), αφού πρώτα πήρε νέα άδεια από το ΕΣΡ… Η αποκλειστικότητα, ίσως ισχύει για το VH1 Europe, κι αυτή παίζεται… Υπάρχουνε όμως τα θεματικά μουσικά κανάλια MTV DANCE, MTV TWO, MTV HITS, MTV Music & VH1 CLASSIC, που είναι διαθέσιμα σε όλη την Ευρώπη μέσα από IPTV, Καλωδιακές και Δορυφορικές πλατφόρμες. Μάλιστα ο ΟΤΕ μέσω της θυγατρικής του δορυφορικής πλατφόρμας Dolce, προσφέρει αυτά τα κανάλια στην Ρουμανική Αγορά (έχει ξεπεράσει τους 500.000 χιλιάδες συνδρομητές) μέσω του δορυφόρου Hellas Sat2- 39.0E… Και σύντομα πιστεύω θα τα δούμε και στην χώρα μας…

imcan
08-03-09, 12:44
To MTV Greece δεν είναι αποκλειστικότητα καμίας πλατφόρμας και ειδικά της Nova, η αποκλειστικότητα υπήρχε όταν υπήρχε η έκδοση του MTV Europe… Από το Σεπτέμβριο του 2008, το ελληνικό επίγειο MTV, εντάχθηκε στην Nova(εκ νέου), αφού πρώτα πήρε νέα άδεια από το ΕΣΡ… Η αποκλειστικότητα, ίσως ισχύει για το VH1 Europe, κι αυτή παίζεται… Υπάρχουνε όμως τα θεματικά μουσικά κανάλια MTV DANCE, MTV TWO, MTV HITS, MTV Music & VH1 CLASSIC, που είναι διαθέσιμα σε όλη την Ευρώπη μέσα από IPTV, Καλωδιακές και Δορυφορικές πλατφόρμες. Μάλιστα ο ΟΤΕ μέσω της θυγατρικής του δορυφορικής πλατφόρμας Dolce, προσφέρει αυτά τα κανάλια στην Ρουμανική Αγορά (έχει ξεπεράσει τους 500.000 χιλιάδες συνδρομητές) μέσω του δορυφόρου Hellas Sat2- 39.0E… Και σύντομα πιστεύω θα τα δούμε και στην χώρα μας…

Μπορεί να έχεις δίκιο και να έχασα τις εξελίξεις, όσο για το δορυφορικό του ΟΤΕ.....έχει πολλλλυυυυ δρόμο ακόμα. Το ότι το δινεί η ROM Telecom δεν σημαίνει τίποτα...τα δικαιώματα διαπραγματεύονται ανά χώρα

........Auto merged post: imcan πρόσθεσε 1 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Aφου το εχει αποκλεισικα η nova γιατι το εχει και η hol???

Για τι HOL ξέρω ότι το παίζει παράνομα, όπως και τα ελληνικά κανάλια και αρκετά από τα ξένα

fonpol
08-03-09, 23:32
μηπως γνωριζει κανεις ποιος ειναι ο default κωδικος κλειδωματος γιατι δεν εχω βαλει κατι και μου κλειδωνει το καναλι 35...

alany
08-03-09, 23:49
μηπως γνωριζει κανεις ποιος ειναι ο default κωδικος κλειδωματος γιατι δεν εχω βαλει κατι και μου κλειδωνει το καναλι 35...

Είναι διαφορετικός για κάθε χρήστη.
Το αναγράφει στο έγγραφο που είχε το κωδικό ενεργοποίησης και το pin.

ZhenXlogic
09-03-09, 00:08
μηπως γνωριζει κανεις ποιος ειναι ο default κωδικος κλειδωματος γιατι δεν εχω βαλει κατι και μου κλειδωνει το καναλι 35...

καναλι 35 ε?!?!?!? :p αποτι ειδα ειναι μονιμα κλειδωμενο κ ζιταει PIN κιτα τα χαρτια με τους κωδικους που σου εδωσαν :p

Αυτο το ατημο το 35 μας πεδευη :rofl::whistle::p

MemphisGr
09-03-09, 00:51
Είναι αυτός που σου ήρθε με τα χαρτιά του connx tv και ενεργοποίησες την υπηρεσία.

fonpol
09-03-09, 00:53
thanks

Thalgar
10-03-09, 12:52
γεια σας παιδια , χρειαζομαι βοηθεια , εχω 2 router asus και us robotics αλλα κανενα δεν παιζει με το conn-xtv , μπορειται να μου πειτε συμβατα router με το conn-xtv ή καποια παραμετροποιηση αν γινεται στοσ asus dsl-n13 και στο us robotics? σας ευχαριστω πολυ

tsomis
10-03-09, 13:03
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=264576

kostas007
10-03-09, 15:15
παιδια σε τι ratio ειναι τα καναλια 16:9 η 4:3?

stako
10-03-09, 15:25
παιδια σε τι ratio ειναι τα καναλια 16:9 η 4:3?

Kανα 2-3 είναι σε 16:9... Τα περισσότερα είναι 4:3...

noname85
10-03-09, 15:51
καναλι 35 ε?!?!?!? :p αποτι ειδα ειναι μονιμα κλειδωμενο κ ζιταει PIN κιτα τα χαρτια με τους κωδικους που σου εδωσαν :p

Αυτο το ατημο το 35 μας πεδευη :rofl::whistle::pτι ειναι το 35???

ZhenXlogic
10-03-09, 19:54
τι ειναι το 35???

Ειναι ενα γκουχου γκουχου καναλι :protest: 18+ :p :rofl:

dmgm
11-03-09, 10:30
Καλημέρα.
Εχω κάνει αίτηση για Conn-X TV και τα στοιχεία της γραμμής μου είναι
1. SNR 7.3
2. Attenuation 43.5
3. κλειδωνει στα 8

μπορεί να παίξει ή θα έχω προβλήματα και να το ξεχάσω;

emeliss
11-03-09, 10:41
Μάλλον θα έχεις προβλήματα. Μπορείς να δοκιμάσεις και να το καταργήσεις ή να το ξεχάσεις από τώρα.

cshaq
11-03-09, 12:08
Ξέρει κανείς αν μπορώ να χρησιμοποίησω ένα SPEEDTOUCH 585i V6 για IPTV?

maik
11-03-09, 16:21
Ξέρει κανείς αν μπορώ να χρησιμοποίησω ένα SPEEDTOUCH 585i V6 για IPTV?

Οχι δεν μπορεις.

Kyaner
11-03-09, 20:45
24/02 Aιτηση για ComplexTV
27/02 Γινεται δεκτη και προχωραει
28-01-02-03-04-05-06-07-08-09-10-11 - Johnny Walker - Keep on Walking....

photoplay1999
11-03-09, 23:51
Εχω το CONNX TV εδώ και περίπου δύο μηνες και η αποψή μου είναι ότι δεν αξίζει μία. Δεν έχει τα ελληνικά κανάλια εκτός απο ΕΡΤ και ΑΛΤΕΡ, δεν έχεις δυνατότητα να δεις εκπομπή τριών ημερών πριν, όπως κάνει η ΟΝ TELECOM, οι ταινίες είναι ακριβές και μόνο για μία μέρα η ενοικίασή τους, το άλλο το συνδρομιτικό VIDEO CLUB είναι για γέλια με ταινίες του 1930 και ελάχιστες από αυτές καλές ακόμη και για την εποχή τους, τα ξένα κανάλια τι να πω σε ελάχιστα έχει υπότιτλους. Αυτά για τώρα.

noname85
12-03-09, 00:22
Εχω το CONNX TV εδώ και περίπου δύο μηνες και η αποψή μου είναι ότι δεν αξίζει μία. Δεν έχει τα ελληνικά κανάλια εκτός απο ΕΡΤ και ΑΛΤΕΡ, δεν έχεις δυνατότητα να δεις εκπομπή τριών ημερών πριν, όπως κάνει η ΟΝ TELECOM, οι ταινίες είναι ακριβές και μόνο για μία μέρα η ενοικίασή τους, το άλλο το συνδρομιτικό VIDEO CLUB είναι για γέλια με ταινίες του 1930 και ελάχιστες από αυτές καλές ακόμη και για την εποχή τους, τα ξένα κανάλια τι να πω σε ελάχιστα έχει υπότιτλους. Αυτά για τώρα.

+1 και ακριβο!!!

beatnick
12-03-09, 21:18
Αφτό το (γκούχου γκούχου) κανάλι 35 είναι που αναφέρεται σαν πακέτο Premium (6euro) στη σελίδα;
playboy; dorcel; hustler; κάποιο άλλο; Δεν λένε κάτι στη σελίδα τους...

........Auto merged post: beatnick πρόσθεσε 3 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ποιά είναι τα 2-3 κανάλια που έχετε σε 16:9; Μόνο η deutsche welle εκπέμπει 16:9 από την λίστα, και το euronews σε 14:9 ...

ZhenXlogic
12-03-09, 21:35
Αφτό το (γκούχου γκούχου) κανάλι 35 είναι που αναφέρεται σαν πακέτο Premium (6euro) στη σελίδα;
playboy; dorcel; hustler; κάποιο άλλο; Δεν λένε κάτι στη σελίδα τους...

δες ξερω αν ειναι μεσα στα 6euro Που λενε στην σελιδα τους γιατι εγω ειμε απο το πιλοτικο και το εχει μεσα κανωνικα.

οσο για το ονομα "αισθησιακο καναλι για ανω τον 18" αποσο θυμαμαι τωρα γιατι δεν ειμαι σε αυτο το σπιτι που εχω την IpTV.

arj
12-03-09, 22:42
Αφτό το (γκούχου γκούχου) κανάλι 35 είναι που αναφέρεται σαν πακέτο Premium (6euro) στη σελίδα;
playboy; dorcel; hustler; κάποιο άλλο; Δεν λένε κάτι στη σελίδα τους...
.

Το εν λόγω γκουχου γκουχου καναλι περιλαμβάνεται στο κανονικό πακέτο και δεν είναι σκληροπυρινικό αλλά soft και εκπέμπει μετα τις 12 το βράδυ. Το premium πακέτο περιλαμβάνει άλλα κανάλια σαν αυτά που αναφέρεις. Περισσότερα δεν γνωρίζω δεν τα έχω..:p

imcan
12-03-09, 23:48
Το εν λόγω γκουχου γκουχου καναλι περιλαμβάνεται στο κανονικό πακέτο και δεν είναι σκληροπυρινικό αλλά soft και εκπέμπει μετα τις 12 το βράδυ. Το premium πακέτο περιλαμβάνει άλλα κανάλια σαν αυτά που αναφέρεις. Περισσότερα δεν γνωρίζω δεν τα έχω..:p

Το 35 είναι το Blue Hustler και είναι όπως το αναφέρει ο arj. Τα premium κανάλια είναι το Hustler (Gold) και το Dolce TV ....και έχουν πολύ γκουχου γκουχου

........Auto merged post: imcan πρόσθεσε 15 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Εχω το CONNX TV εδώ και περίπου δύο μηνες και η αποψή μου είναι ότι δεν αξίζει μία. Δεν έχει τα ελληνικά κανάλια εκτός απο ΕΡΤ και ΑΛΤΕΡ, δεν έχεις δυνατότητα να δεις εκπομπή τριών ημερών πριν, όπως κάνει η ΟΝ TELECOM, οι ταινίες είναι ακριβές και μόνο για μία μέρα η ενοικίασή τους, το άλλο το συνδρομιτικό VIDEO CLUB είναι για γέλια με ταινίες του 1930 και ελάχιστες από αυτές καλές ακόμη και για την εποχή τους, τα ξένα κανάλια τι να πω σε ελάχιστα έχει υπότιτλους. Αυτά για τώρα.

Για να Ελληνικά κανάλια συμφωνώ ....αλλά τους λόγους τους έχουμε ξαναπεί.
Για το πρόγραμμα των προηγούμενων ημερών επίσης, αλλά και πάλι πιστεύω ότι είναι προτιμότερο ο χρήστης να γράφει όποιο πρόγραμμα θέλει από όποιο κανάλι θέλει και να κρατάει τις εγγραφές όσο θέλει. Αυτό θα πει αποδεύσμευση από το πρόγραμμα της τηλεόρασης ....όχι να εξαρτάσαι από τον πάροχο.
Για τις ταινίες του VideoClub (FilmClub πλεόν) συμφωνώ είναι αρχαίες, αλλά έχουν ωραία ντοκυματερ, καλές και σχετικά καινούργιες σειρές και πολλά παιδικά...το οποίο από μόνο του είναι λόγος να πάρεις το conn-x TV για όσους από εμάς έχουν παιδιά
Για τους υπότιτλους, αν θυμάμαι καλά ο ΟΤΕ είπε ότι όταν τους παρέχει το κανάλι τους περνάει διαφορετικά δεν μπορεί να τους βάλει μόνος του....παρεπιτόντος βάζει η ΟΝ υπότιτλους ??

Όσο για την τιμή θα συμφωνήσω ότι είναι ακριβό όλο το πακέτο (και για λόγους διατίμησης), αλλά το conn-x TV από μόνο του δεν θεωρώ ότι είναι ακριβό

ygouli
13-03-09, 00:52
Ξέρει κανείς αν μπορώ να χρησιμοποίησω ένα SPEEDTOUCH 585i V6 για IPTV?

Δάβασε εδώ http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=275010

off_d
13-03-09, 15:48
Hello!

Οσοι ειναι απο το πιλοτικο εχουν ενεργοποιημενα τα +18 ???? Γιατι εγω μονο το free μετα τις 00:00 εχω ενεργοποιημενο.

Thalgar
14-03-09, 12:47
Γεια σας παιδια,,,,
ευχαριστω πολυ tsomis για το link ,,,το asus dsl-n13 παιζει αψογα με το conn-xtv,,,εχω 24αρα συνδεση και το conn-xtv παιζει μια χαρα , οσο για τα λεφτα του , δεν νομιζω οτι ειναι πολλα...15 euro = 5 φραπεδιες

tsomis
14-03-09, 18:37
Νασαι καλα ;)

panos123
14-03-09, 21:38
Έχω το conn-x tv με τον αποκωδικοποιητή με το σκληρό δίσκο εδω και 5 μέρες.
Από τη πρωτη μέρα εμφανίστηκαν μια σειρά από προβλήματα.

1. Πολύ συχνά μου βγάζει "αδυναμία προγραμματισμού εγγραφής" όταν ζητάω να μου γράψει κάτι μέσα από το EPG.
2. Πολύ συχνά οι εγγραφές δεν γίνονται και δίνουν την ενδειξη "αποτυχια εγγραφής".
3. Μετά από αρκετές ώρες λειτουργίες σταματάει η ροή της εικόνας ενω τα μενού και οι πληροφορίες εμφανίζονται κανονικά. Το πρόβλημα διορθώνεται αφού βγάλω το stb από το ρεύμα.
4. Οι υπότιτλοι σταματάνε να εμφανίζονται χωρίς κανένα λόγο. Επανέρχονται αφού βγάλω το stb από το ρεύμα.
5. 2-3 φορές είχα υπότιτλους χωρις να εχω εικόνα.
6. Το ίδιο έχει συμβεί και με πρόγραμμα που έχει γίνει εγγραφή.
7. Ενώ έχω επιλέξει στις ρυθμίσεις να φαίνονται οι υπότιτλοι, πρεπει κάθε φορά που πηγαίνω σε κανάλι με υπότιτλους να ξαναεπιλέγω τα ελληνικά.
8. Υπάρχουν διάφορα προβληματα στην αναπαραγωγη εγγεγραμμένων προγραμμάτων όπως π.χ. δείχνει ότι η εγγραφή έχει διάρκεια 00.00 χωρίς αυτο να ισχύει, έχω μαύρη εικόνα μέχρι να παίξω με τα >> και << όποτε έρχεται η εικόνα, δεν έχουν εγγραφεί υπότιτλοι, ή έχουν εγγραφεί οι υπότιτλοι αλλα δεν ειναι συγχρονισμένοι.

Γενικά το μηχάνημα κολλάει και όλα αυτά τα προβλήματα εξαφανίζονται αν τραβήξω το καλώδιο του ρεύματος.

Έχετε παρατηρήσει κάποια από αυτά τα πρόβληματα; Είναι σταθερη η λειτουργία του stb σας ή γενικα βρισκόσαστε και εσεις με το καλωδιο του ρευματος στα χερια; Είναι προβληματικό το μηχάνημα που έχω ή είναι αυτη η ποιότητα της υπηρεσίας;

Ξέρει κανεις να μου πει πως θα κανω ολοκληρωτικό reset στο μηχάνημα;

Έχω ζητήσει από τον ΟΤΕ να μου στείλει τεχνικό ώστε να δει το μηχάνημα και να το αντικαταστήσει. Αν όμως ο τεχνικός δεν έρθει σύντομα θα επιστρέψω τον εξοπλισμό και θα ακυρώσω τη συνδρομή μέσα στις 10 πρωτες εργασιμες μερες που δικαιούμαι να το κάνω.

noname85
14-03-09, 21:50
Έχω το conn-x tv με τον αποκωδικοποιητή με το σκληρό δίσκο εδω και 5 μέρες.
Από τη πρωτη μέρα εμφανίστηκαν μια σειρά από προβλήματα.

1. Πολύ συχνά μου βγάζει "αδυναμία προγραμματισμού εγγραφής" όταν ζητάω να μου γράψει κάτι μέσα από το EPG.
2. Πολύ συχνά οι εγγραφές δεν γίνονται και δίνουν την ενδειξη "αποτυχια εγγραφής".
3. Μετά από αρκετές ώρες λειτουργίες σταματάει η ροή της εικόνας ενω τα μενού και οι πληροφορίες εμφανίζονται κανονικά. Το πρόβλημα διορθώνεται αφού βγάλω το stb από το ρεύμα.
4. Οι υπότιτλοι σταματάνε να εμφανίζονται χωρίς κανένα λόγο. Επανέρχονται αφού βγάλω το stb από το ρεύμα.
5. 2-3 φορές είχα υπότιτλους χωρις να εχω εικόνα.
6. Το ίδιο έχει συμβεί και με πρόγραμμα που έχει γίνει εγγραφή.
7. Ενώ έχω επιλέξει στις ρυθμίσεις να φαίνονται οι υπότιτλοι, πρεπει κάθε φορά που πηγαίνω σε κανάλι με υπότιτλους να ξαναεπιλέγω τα ελληνικά.
8. Υπάρχουν διάφορα προβληματα στην αναπαραγωγη εγγεγραμμένων προγραμμάτων όπως π.χ. δείχνει ότι η εγγραφή έχει διάρκεια 00.00 χωρίς αυτο να ισχύει, έχω μαύρη εικόνα μέχρι να παίξω με τα >> και << όποτε έρχεται η εικόνα, δεν έχουν εγγραφεί υπότιτλοι, ή έχουν εγγραφεί οι υπότιτλοι αλλα δεν ειναι συγχρονισμένοι.

Γενικά το μηχάνημα κολλάει και όλα αυτά τα προβλήματα εξαφανίζονται αν τραβήξω το καλώδιο του ρεύματος.

Έχετε παρατηρήσει κάποια από αυτά τα πρόβληματα; Είναι σταθερη η λειτουργία του stb σας ή γενικα βρισκόσαστε και εσεις με το καλωδιο του ρευματος στα χερια; Είναι προβληματικό το μηχάνημα που έχω ή είναι αυτη η ποιότητα της υπηρεσίας;

Ξέρει κανεις να μου πει πως θα κανω ολοκληρωτικό reset στο μηχάνημα;

Έχω ζητήσει από τον ΟΤΕ να μου στείλει τεχνικό ώστε να δει το μηχάνημα και να το αντικαταστήσει. Αν όμως ο τεχνικός δεν έρθει σύντομα θα επιστρέψω τον εξοπλισμό και θα ακυρώσω τη συνδρομή μέσα στις 10 πρωτες εργασιμες μερες που δικαιούμαι να το κάνω.μα πως γινεται αυτο με τον αξιοπστο οτε????περιεργο!!!

ZhenXlogic
14-03-09, 22:02
@panos123

1. Ολα αυτα που λες τα ανεφερες στο Next2U?
2. Τα ιδια ειχα και εγω πλην της ενγαφης μιας και εχω το απλο model χωρις hdd, ολα αυτα λυθηκαν με ενα firmware update στο STB με το firmware update θα δεις εστιτη διαφορα στο menu δεν κανει τα κρεμασματα που εκανε :p

panos123
14-03-09, 22:22
@panos123

1. Ολα αυτα που λες τα ανεφερες στο Next2U?
2. Τα ιδια ειχα και εγω πλην της ενγαφης μιας και εχω το απλο model χωρις hdd, ολα αυτα λυθηκαν με ενα firmware update στο STB με το firmware update θα δεις εστιτη διαφορα στο menu δεν κανει τα κρεμασματα που εκανε :p

ναι, τα αναφερα και μου ειπαν οτι πιθανον ειναι προβληματικο το δικό μου μηχανημα, θα μου στειλουν τεχνικο να τα δει

οκ... και πως κανω αυτο το update ?

ZhenXlogic
14-03-09, 22:26
ναι, τα αναφερα και μου ειπαν οτι πιθανον ειναι προβληματικο το δικό μου μηχανημα, θα μου στειλουν τεχνικο να τα δει

οκ... και πως κανω αυτο το update ?

Ας ερθει και ο τεχνικος να το δει δεν χανεις τπτ,
Τωρα για το firmware update καλης στο Next2U και τους λες για καλο και για κακο να τσεκαρουν το STB αν ειναι σε Last Version Firmware αν δεν ειναι θα στο κουμποσουν αυτι και οταν το αναψης θα σου ζιτιση παλι τους κωδικους ενεργοποιησης.

Μπορει βεβεα να σου πουν να κανεις και ενα hard reset εμενα μια φωρα εμινε το μηχανημα δεν επερνε εντολη απο το remote control και οταν μηλησα με το Next2U μουπαν για Hard Reset μην το κανεις μονος σου θα το κανεις εφοσων στο ζιτησουν.

Επισης θα σου ζιτησουν να τους πεις την mac address του STB. ;)

kater
16-03-09, 15:48
Γεια χαρά σε όλους.
Μήπως παρατήρησε κανείς τελευταία (τις τελευταίες 2-3 μέρες) καμία πτώση στην ταχύτητα;
Η δική μου έπεσε από ~16 σε ~12, χωρίς να έχουν πειράξει το SNR (9 ήταν και παραμένει) από τον ΟΤΕ. Σημείωση ότι το προφιλ μου είναι αυτό ΧΩΡΙΣ IPTV παρόλο που έχω IPTV.
Τους πήρα τηλ. και έκαναν τον Κινέζο. Προσπάθησα να το δώσω στις βλάβες που ξέρουν τι τους γίνεται, αλλά έχουν μπλοκάρει τις βλάβες στα IPTV τις οποίες μπορεί να πάρει μόνον το 8011135555.
Καμιά ιδέα κανείς;;;

tsomis
16-03-09, 18:17
Σε εμενα κανενα προβλημα.
Ισα ισα που αν προσπαθησω πρωι θα πιασω πανω
απο 15.700 που ειμαι τωρα.

costasnikaia
17-03-09, 16:27
και εγώ έχω δει αλλαγή στην ταχύτητα της γραμμής μου από το σάββατο.
απο 17.500 στα 14-14.500.

tsomis
17-03-09, 19:29
Για δοκιμαστε 7-8 το πρωι να κανετε 1 restart στο Router.......

@ ADSLgr.com All rights reserved.