PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90

singara
07-01-12, 18:18
Αλήθεια το θεωρείς επιτυχία? Βλέπει κανείς χαντμπολ? και ειδικά Γερμανίας?

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι επιτυχια για μενα τουλαχιστον ειναι κινηση για να γεμισουμε
το προγραμμα
η επιτυχια θα ηταν να παρει κανα κυπελο αγγλιας ( FA CUP)
:clap::clap::clap::clap::clap:

paspro
07-01-12, 23:04
Δεν έχω καταλάβει το νόημα του ΟΤΕ TV αφού τώρα πια όποιο τηλεοπτικό πρόγραμμα θέλει κάποιος το βρίσκει στο Internet για να το κατεβάσει με BitTorrent ή κάτι άλλο.

savas7
07-01-12, 23:20
η γιαγια πως θα βλεπει απτο internet?

paspro
08-01-12, 00:34
η γιαγια πως θα βλεπει απτο internet?

Η γιαγιά να βλέπει τις τούρκικες σαπουνόπερες απο την τηλεόραση. :p

maik
08-01-12, 12:38
Δεν έχω καταλάβει το νόημα του ΟΤΕ TV αφού τώρα πια όποιο τηλεοπτικό πρόγραμμα θέλει κάποιος το βρίσκει στο Internet για να το κατεβάσει με BitTorrent ή κάτι άλλο.

Οσο και να προχωρησει η τεχνολογια, οσο και να μεγαλωσουν οι ταχυτητες δεν συγρινονται με τιποτε αυτα τα δυο.
Τελειως διαφορετικη η διαδικασια του "ανοιγω-βλεπω" με το "κατεβαζω-βρισκω τιτλους-συνδεω-βλεπω μετα απο καποια ωρα- σε μικρη οθονη".

Να μην πω βεβαια για τα αθλητικα γεγονοτα που αν τα δεις κονσερβα δεν εχουν αξια.

soccermania
09-01-12, 21:54
Αλήθεια το θεωρείς επιτυχία? Βλέπει κανείς χαντμπολ? και ειδικά Γερμανίας?

Μάλλον δεν πρόσεξες ότι μετέφερα την είδηση και το σχόλιο από την εφημερίδα "Φως Των Σπορ".Εγώ παρακολουθώ ποδόσφαιρο,κατά βάσην,αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει ενδιαφέρον και για άλλα ομαδικά αθλήματα.

Lapetr
09-01-12, 23:31
lol!!!
Οκ ναι υπάρχει ενδιαφέρον για άλλα αθλήματα, αλλα πραγματικά για το χαντμπολ πρώτη φορά το ακούω.

vspiros
10-01-12, 00:07
Αν υπήρχε μεγαλύτερη προβολή θα το βλέπανε ελάχιστοι;Αν δεν κάνω λάθος μόνο η ΕΤ3 είχε κάποιους αγώνες!!!Παρ' όλα αυτά το ελληνικό χάντμπολ έχει πολλές επιτυχίες,άγνωστες στην Ελλάδα!!!Μην ξεχνάτε την ομάδα γυναικών της Αναγέννησης Άρτας που κατέκτησε τόσες φορές το πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα και που στην Ελλάδα δεν είδαμε κανένα αγώνα!!!

soccermania
13-01-12, 19:12
OTE TV: Ανεβαίνει στις εννέα υπηρεσίες υψηλής ευκρίνειας με Discovery HD showcase και έπεται συνέχεια με OTE Cinema...
Σύμφωνα με τα Δορυφορικά Νέα, από την ερχόμενη Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2012 ξεκινά το πρώτο από τα επερχόμενα κινηματογραφικά κανάλια OTE Cinema, για τη πλατφόρμα της OTE TV. Το νέο εξειδικευμένο κανάλι OTE Cinema, θα μεταδίδει αποκλειστικά ταινίες του κλασικού ελληνικού κινηματογράφου και έπεται συνέχεια...
Έρχεται το Discovery HD showcase στην OTE TV μέσω δορυφόρου...
Όπως είχαμε γράψει πρόσφατα, η πλατφόρμα της OTE TV μέσω δορυφόρου ανεβαίνει στις εννέα υπηρεσίες υψηλής ευκρίνειας, αφού άμεσα θα κάνει την εμφάνιση του στον ηλεκτρονικό οδηγό προγράμματος της πλατφόρμας (θέση 402), το γνωστό κανάλι Discovery HD showcase...
Ήδη οι πρώτες δοκιμαστικές εκπομπές πραγματοποιήθηκαν προσωρινά ελεύθερα μέσω του δορυφορου Eurobird 9A - 9E και τον νέο αναμεταδότη που ενεργοποιήθηκε στη συχνότητα 12265V, 27500, 3/4, DVB-S/QPSK, ενώ αργότερα με την προσθήκη περισσότερων υπηρεσιών θα γυρίσει την εκπομπή του σε DVB-S2/8PSK...

mekgr
13-01-12, 21:55
Το Discovery HD showcase θα υπαρχει και στο OTE-TV μεσω CONN-X εστω και απλο οχι HD?

hightop
14-01-12, 00:09
Αυτα τα νεα αφορουν το iptv? Εαν οχι το μυνημα λαθος μπαινει εδω, βαλτο στο αναλογο τοπικ της δορυφορικης υπηρεσιας.

soccermania
14-01-12, 12:52
Τα σχέδια του ΟΤΕ στην συνδρομητική TV
Ώρες οικιακής διασκέδασης σε high definition προβολές και με προσιτές τιμές υπόσχεται ο ΟΤΕ μέσω της δορυφορικής του πλατφόρμας.
Οπως ανέφερε ο κ. Νίκος Καλιανης, υπεύθυνος υπηρεσιών marketing του OTE TV στην εκπομπη Ραδιοτεχνολογια η συνδρομητικη τηλεόραση είτε δορυφορική είτε μέσω ευρυζωνικότητας παρουσιάζει τεράστιες προοπτικές ανάπτυξης και θα την δούμε και πιο ισχυρή στην χώρα μας.
Αυτη τη στιγμή η πλατφόρμα OTE TV προσφέρει 50 κανάλια, εκ των οποίων πολλα σε high definition χωρις επιπλέον χρέωση και σχεδιάζει την δημιουργία και νέων, ώστε να καλύψει τις ανάγκες κάθε καταναλωτή-τηλεθεατη, με έμφαση στις ταινίες αλλα και το local περιεχόμενο.
Στο πλαίσιο αυτο, ο ΟΤΕ περιμένει την απόφαση της Επιτροπης Ανταγωνισμου για το αν θα του επιτραπει να "ανεβάσει" στο δορυφορικό του πακέτο τα ελεύθερα, ιδιωτικά κανάλια, τα όποια έχουν αποκλειστική συνεργασία με την Forthnet-Nova. Η εισήγηση πάντως, της Επιτοπης είναι υπέρ του Οργανισμου.
Ο κ. Καλιανης σημείωσε ότι μέχρι στιγμής η πορεία εγγραφής συνδρομητών είναι ικανοποιητική, αλλα οι στόχοι της διοίκησης του ΟΤΕ ακόμη πιο φιλόδοξοι. Και υπενθύμισε ότι για να αποκτήσει κανεις τη δορυφορική πλατφόρμα του ΟΤΕ δεν είναι υποχρεωτικό να είναι πελάτης του Οργανισμου στη σταθερή τηλεφωνια.
Συμφωνα με πληροφορίες της FMVoice.gr στην δορυφορική TV του ΟΤΕ έχουν εγγραφεί πανω απο 10.000 πελάτες.

termar
14-01-12, 16:33
Έχω την γνώμη ότι ο ΟΤΕ δίνει περισσότερο βάση στο ote tv μέσω δορυφόρου από τι στo ote tv μέσω conn-x αλώστε είναι και η nova στη μέση και μόνο με παροχή υπηρεσιών μέσω δορυφόρου μπορούν να έχουν ανταγωνισμό οι δυο εταιρίες και ειδικά στα hd κανάλια πράγμα που δεν Μπορεί να παρέχει ο οτε και μέσω iptv ίσως στο μελών όταν θα υπάρχουν και vdsl συνδέσεις από τον οτε να δούμε και hd κανάλια από το iptv

polakis
15-01-12, 14:43
Παιδια η 24αρα συνδεση μου επεσε 3mbps ξαφνικα. Το upload ειναι οκ. Τι παιζεται?

mekgr
15-01-12, 18:13
Αυτα τα νεα αφορουν το iptv? Εαν οχι το μυνημα λαθος μπαινει εδω, βαλτο στο αναλογο τοπικ της δορυφορικης υπηρεσιας.


Το είπα γιατι παρακατω που αναφερετε το Discovery HD showcase λεει "Έρχεται το Discovery HD showcase στην OTE TV μέσω δορυφόρου" και λέει και τις συχνοτητες κι'ολας αναλυτικακαι απο οσο ξέρω το iptv δεν εχει ακομα HD γι'αυτο ρώτισα.

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σου!!!!

deadpaul
16-01-12, 19:26
Παντως στο ote tv μεσω connx μπηκε το ote σινεμα με ελληνικες ταινιες. Καλη αρχη αλλα αναμενουμε καναλι με ξενες ταινιες...για να δουμε

paspro
17-01-12, 08:28
Παντως στο ote tv μεσω connx μπηκε το ote σινεμα με ελληνικες ταινιες. Καλη αρχη αλλα αναμενουμε καναλι με ξενες ταινιες...για να δουμε

Το κανάλι με ξένες ταινίες λέγεται "bittorrent".

Lapetr
17-01-12, 23:23
Παντως στο ote tv μεσω connx μπηκε το ote σινεμα με ελληνικες ταινιες. Καλη αρχη αλλα αναμενουμε καναλι με ξενες ταινιες...για να δουμε

τι καλή αρχή? επιτυχία είναι να σου πασάρει ότι σκουριασμένη βιντεοκασέτα έχει κ να το λέει κ cinema?

TeoT
18-01-12, 01:17
τι καλή αρχή? επιτυχία είναι να σου πασάρει ότι σκουριασμένη βιντεοκασέτα έχει κ να το λέει κ cinema?

Για να μαθαινουν οι νεοτεροι αν οχι ολα τα περισσοτερα ειναι απο την εποχη του cinema η κινηματογραφου στα ελληνικα . Η βιντεοκασετα ειναι πολυ μεταγενεστερη .
Πολυ καλη και πρωτοποριακη η ιδεα του ΟΤΕ να ενταξει ενα τετοιου ειδους καναλι .
Να εχει και συνέχεια .

hightop
18-01-12, 11:47
Για να μαθαινουν οι νεοτεροι αν οχι ολα τα περισσοτερα ειναι απο την εποχη του cinema η κινηματογραφου στα ελληνικα . Η βιντεοκασετα ειναι πολυ μεταγενεστερη .
Πολυ καλη και πρωτοποριακη η ιδεα του ΟΤΕ να ενταξει ενα τετοιου ειδους καναλι .
Να εχει και συνέχεια .


Πολυ σωστα τα λες, ευκαιρια ειναι να παιχθουν και ταινιες - παλιες και καινουργιες - αγνωστες στο κοινο, και υπαρχουν αρκετες. Εχω εμπιστοσυνη στο πακετο οτι με αργα αλλα σταθερα βηματα θα εμπλουτιζετε συνεχεια.

soccermania
19-01-12, 21:40
Το ΟΤΕ TV Sport ανακοίνωσε το τηλεοπτικό πρόγραμμα των προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας που, σε πρώτη φάση, αρχίζει την ερχόμενη Τετάρτη, με τους αγώνες, ΠΑΟΚ-Ατρόμητου και Ολυμπιακού-Πανιώνιου, τους οποίους θα δείξει το ΟΤΕ TV Sport 1 (17.00 και στις 20.00 αντίστοιχα).
sport-fm.gr

soccermania
21-01-12, 18:50
Σε περίπου δύο μήνες ξεκινάει το νέο Πρωτάθλημα της Φόρμουλα 1 και βρίσκεται σε εξέλιξη η προσπάθεια των καναλιών (που ενδιαφέρονται) για τα τηλεοπτικά δικαιώματα στην Ελλάδα.
Ο ΟΤΕ παραμένει το φαβορί για την απόκτηση του μεγάλου όγκου των δικαιωμάτων.
sport-fm.gr

johnsruro
24-01-12, 17:26
σαν συμπληρωματικό κανάλι καλό θα ήταν, αλλα για το μοναδικό κανάλι cinema νομίζω ότι απλά είναι μια προσπάθεια να κλείσει την πληγή.

soccermania
25-01-12, 18:08
σαν συμπληρωματικό κανάλι καλό θα ήταν, αλλα για το μοναδικό κανάλι cinema νομίζω ότι απλά είναι μια προσπάθεια να κλείσει την πληγή.

ΟΤΕ-Forthnet: Μάχη για τις υπηρεσίες TV
Σε εγρήγορση βρίσκονται τα επιτελεία των ομίλων ΟΤΕ και Forthnet καθώς προσπαθούν να εμπλουτίσουν διαρκώς το περιεχόμενό τους στις τηλεοπτικές πλατφόρμες τους, OTE TV και Nova αντίστοιχα. Και για τους δύο ομίλους, το 2012 δείχνει να είναι μία χρονιά όπου θα δώσουν ιδιαίτερη προσοχή στον τομέα της μετάδοσης τηλεοπτικού περιεχομένου.
Σύμφωνα με πληροφορίες της «Η», η Forthnet/Nova ετοιμάζει να ξεκινήσει τη διάθεση μίας νέας υπηρεσίας on demand που θα επιτρέπει στους συνδρομητές της πλατφόρμας να μπορούν να δουν την ταινία ή την τηλεοπτική σειρά που επιθυμούν την ώρα που επιλέγουν, έχοντας να διαλέξουν μέσα από μία αρκετά ευρεία γκάμα περιεχομένου. Η υπηρεσία θα απαιτεί έναν τελευταίας γενιάς αποκωδικοποιητή με ενσωματωμένη λειτουργία PVR (personal video recording), ενώ το περιεχόμενο θα είναι σε υψηλή ευκρίνεια. Μάλιστα, οι ίδιες πηγές αναφέρουν ότι αυτή η νέα υπηρεσία θα παρέχεται χωρίς επιπλέον χρέωση.
Στόχος της Forthnet, όπως σημειώνουν στελέχη της εταιρείας, είναι να προσφέρει μία βελτιωμένη εμπειρία θέασης στους συνδρομητές της Nova. Στο πλαίσιο αυτό εντάσσεται και η ενίσχυση του 3D περιεχομένου που θα παρέχεται. Συγκεκριμένα, μία από τις ταινίες που θα είναι διαθέσιμες στη νέα υπηρεσία on demand θα είναι σε τρεις διαστάσεις. Επίσης, η Forthnet σχεδιάζει μέσα στο β' εξάμηνο την παροχή στους συνδρομητές της Nova τη δυνατότητα να παρακολουθούν το περιεχόμενο της πλατφόρμας σε οποιαδήποτε συσκευή και αν το επιθυμούν, συμπεριλαμβανομένων και των tablets.
Από την πλευρά του, ο ΟΤΕ προωθεί περαιτέρω τη δική του τηλεοπτική πλατφόρμα. Το OTE TV έχει φθάσει πλέον τους 10.000 συνδρομητές, επιτυγχάνοντας μεν τον αρχικό στόχο, αλλά το πλάνο είναι πολύ πιο φιλόδοξο. Η πλατφόρμα περιλαμβάνει περίπου 50 κανάλια με τελευταία προσθήκη το ΟΤΕ σινεμά, ένα κανάλι αποκλειστικά με ελληνικές ταινίες, ενώ στα σχέδια, σύμφωνα με πληροφορίες της «Η», είναι η δημιουργία τουλάχιστον ενός ακόμη κινηματογραφικού καναλιού, αλλά και η ενίσχυση του αθλητικού περιεχομένου που προσφέρεται. Επιπλέον, έμφαση θα δοθεί και στον τομέα της παροχής περιεχομένου υψηλής ευκρίνειας.
Ακόμη, στον ΟΤΕ αναμένουν την απόφαση της Επιτροπής Ανταγωνισμού (σ.σ. το θέμα συζητιέται στις 13 Φεβρουαρίου) αναφορικά με το αν θα μπορέσει να μεταδίδει μέσω του ΟΤΕ TV τα ελεύθερα ιδιωτικά κανάλια, τα οποία έχουν αποκλειστική συνεργασία με τη Nova μέχρι το τέλος του 2012. Η εισήγηση προς την ολομέλεια είναι υπέρ του ΟΤΕ.
(Ημερησία)

elman
25-01-12, 23:37
Υπάρχει περίπτωση μελλοντικά να δούμε και hd κανάλια στο ote tv μέσω conn-x

soccermania
26-01-12, 00:44
Προβάδισμα ΟΤΕ για Πριμέρα, ερωτηματικά για Καμπιονάτο!
Τα τηλεοπτικά δικαιώματα της Πριμέρα Ντιβιζιόν και του Καμπιονάτο για τη νέα σεζόν είναι υπό διαπραγμάτευση και στο επόμενο διάστημα (πιο σύντομο αναμένεται για το ισπανικό Πρωτάθλημα) θα υπάρξουν καθοριστικές εξελίξεις.
Οι πληροφορίες αναφέρουν πως ο ΟΤΕ έχει σαφέστατο προβάδισμα για την ανανέωση των δικαιωμάτων της Πριμέρα Ντιβιζιόν που κατέχει ως και την τρέχουσα σεζόν, όπως και του Καμπιονάτο (με την Β΄Ιταλίας).
Στην περίπτωση, ωστόσο, του Καμπιονάτο, τα πράγματα φαίνονται πιο μπερδεμένα, πιο σύνθετα, όπως συμβαίνει συνήθως με τα τηλεοπτικά του ιταλικού Πρωταθλήματος.
satleo.gr

paspro
27-01-12, 03:54
Υπάρχει περίπτωση μελλοντικά να δούμε και hd κανάλια στο ote tv μέσω conn-x

Αν αφοσιώσεις όλο το bandwidth που έχεις για το ote tv γιατί όχι; :p

gbil
27-01-12, 09:51
Αν αφοσιώσεις όλο το bandwidth που έχεις για το ote tv γιατί όχι; :p

Μην το γελάς (τώρα γέλα το αλλά για μετά λέω :)). Με VHDSL υπάρχει το απαραίτητο BW για όλα.

elman
27-01-12, 19:01
Μην το γελάς (τώρα γέλα το αλλά για μετά λέω :)). Με VHDSL υπάρχει το απαραίτητο BW για όλα.

Γιατί δεν υπάρχει περίπτωση αν μελλοντικά υπάρξουν hd κανάλια
Ο αποκωδικοποιητής να τραβαει το απαιτούμενο bandwidth μονό την ώρα που βλέπεις hd κανάλι . στο youtube υπάρχουν βίντεο hd ποσό bandwidth χάνουμε από την γραμμή μας όταν βλέπουμε ένα τέτοιο βίντεο
Κάπου είχα διαβάσει ότι ακόμα και τα hd κανάλια που υπάρχουν είτε μέσω της nova είτε μέσω του ote tv δεν είναι στην πραγματικότητα hd κανάλια γιατί η ανάλυση της εικόνας είναι 1080i και όχι 1080p έχουμε ψευδαίσθηση hd το μονό γνήσιο hd είναι το 1080p κάτι που απαιτεί πολύ κόστος και είναι ασύμφορο για αυτό και όλες η δορυφορικές πλατφόρμες χρησιμοποιούν το 1080i

gbil
27-01-12, 21:23
Γιατί δεν υπάρχει περίπτωση αν μελλοντικά υπάρξουν hd κανάλια
Ο αποκωδικοποιητής να τραβαει το απαιτούμενο bandwidth μονό την ώρα που βλέπεις hd κανάλι . στο youtube υπάρχουν βίντεο hd ποσό bandwidth χάνουμε από την γραμμή μας όταν βλέπουμε ένα τέτοιο βίντεο
Κάπου είχα διαβάσει ότι ακόμα και τα hd κανάλια που υπάρχουν είτε μέσω της nova είτε μέσω του ote tv δεν είναι στην πραγματικότητα hd κανάλια γιατί η ανάλυση της εικόνας είναι 1080i και όχι 1080p έχουμε ψευδαίσθηση hd το μονό γνήσιο hd είναι το 1080p κάτι που απαιτεί πολύ κόστος και είναι ασύμφορο για αυτό και όλες η δορυφορικές πλατφόρμες χρησιμοποιούν το 1080i

Καταρχάς να σου πω ότι κάποια πράγματα που γράφεις είναι δυσνόητα μάλλον λόγω κακού συντακτικού, αν μπορείς να τα διορθώσεις για να καταλάβω ακριβώς τι εννοείς.

Αν αυτό που λες είναι ότι το BW είναι πολύ μικρό για HD, εξαρτάται πάντα τι HD μιλάμε. Το HD video έχει κάποιες προδιαγραφές οι οποίες καλύπτουν αρκετές περιπτώσεις ανάλογα την μετάδοση. Ακόμα και στο youtube που δίνεις σαν παράδειγμα άλλα HD video είναι στα 5Mbps, άλλα στα 20Mbps κλπ κλπ Δεν είναι θέμα αν είναι interlaced ή όχι γιατί εκεί μπαίνουν και άλλα θέματα.

Πάντως ακόμα και σε 24άρα ADSL μια χαρά HD video πετυχαίνεις, καλής ποιότητας αλλά σίγουρα κανείς δεν θα σου δώσει μια λύση σε ADSL που να χρειάζεται την καλύτερη δυνατή γραμμή για να λειτουργήσει, θα προτιμήσει να το δώσει πχ σε όσους έχουν VHDSL όπου θα μπορεί να ελέγχει ότι όσοι έχουν θα μπορούν να δουν και HD video.

IoStefo1
30-01-12, 19:31
Από ποιότητα εικόνας τι λέει το IPTV αξίζει η θα είναι μάπα?:hmm:

dimgavril
30-01-12, 21:44
Από ποιότητα εικόνας τι λέει το IPTV αξίζει η θα είναι μάπα?:hmm:
Πάρα πολύ καλή εικόνα, σε κάποια κανάλια πχ ΝΕΤ,Mega,Skai είναι τέλεια. Πολύ καλύτερα σε σύγκριση με τη nova

IoStefo1
30-01-12, 22:58
Πάρα πολύ καλή εικόνα, σε κάποια κανάλια πχ ΝΕΤ,Mega,Skai είναι τέλεια. Πολύ καλύτερα σε σύγκριση με τη nova

Ευχαριστώ φίλε να σε καλά τότες χωρίς επιφύλαξη μπορώ να το παραγγείλω το πακέτο.

Aris1
31-01-12, 19:46
Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση,μπορεί να κάνει κανείς εγγραφή προγράμματος από οτε τν ;
Αν ναι και απο δορυφορικό δέκτη και από ιντερνετικο ;
:hmm:

elman
31-01-12, 23:39
Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση,μπορεί να κάνει κανείς εγγραφή προγράμματος από οτε τν ;
Αν ναι και απο δορυφορικό δέκτη και από ιντερνετικο ;
:hmm:Προς το παρόν μονό με το STB με σκληρό δίσκο του otetv μέσω conn-x

therion
02-02-12, 02:49
Δεν εχω connx tv αλλα θελω πω κατι.Αν θελετε να γράψετε απο οτε tv ,αυτο δεν γινεται ανετα αν συνδεσετε τον δέκτη με το dvd recorder σας?Eγω στην νοβα ετσι κανω παντως.Αφηνω το καναλι της νοβα ανοιχτο στο προγραμμα που θελω να γραψω,και βαζω στο dvd recorder χρονοδιακοπτη να μου γραψει την εκπομπή που θέλω οσο ειμαι στην δουλειά.Οταν γυρναω είναι ετοιμη η εγγραφή:oneup:

elman
03-02-12, 01:58
και εγώ όταν είχα νόβα έκανα αντιγραφή της έγραφες μου από το pvr στο σκληρό του dvd player και στην συνεχεία αν ήθελα σε δισκάκι dvd . τώρα με το otetv έχω δοκιμάσει κάθε δυνατή σύνδεση του stb με το dvd player αλλά η αντιγραφή είναι αδύνατη δεν ξέρω αν ένας μετατροπέας scart σε rf θα μπορεί να κάνει δουλεία αλλά ακόμα και να μπορεί μαλών η εικόνα και ο ήχος θα είναι χάλια

therion
03-02-12, 03:24
o δεκτης του οτε απο πισω δεν εχει το composite με το ασπρο κοκκινο και κιτρινο χρωμα?αν το recorder σου εχει και αυτο τις ιδιες υποδοχες τοτε μια χαρα γραφει,και με καλο ήχο

elman
03-02-12, 03:44
o δεκτης του οτε απο πισω δεν εχει το composite με το ασπρο κοκκινο και κιτρινο χρωμα?αν το recorder σου εχει και αυτο τις ιδιες υποδοχες τοτε μια χαρα γραφει,και με καλο ήχο Έχω συνδέσει το stb με το dvd μου και με scart και scart σε rca και με hdmi όχι βεβαία και με τους τρεις τύπους ταυτόχρονα έχω εικόνα και ήχο αλλά όταν πατώ rec για να κάνω εγγραφή μου βγάζει προστατευόμενο περιεχόμενο

TeoT
03-02-12, 21:51
Έχω συνδέσει το stb με το dvd μου και με scart και scart σε rca και με hdmi όχι βεβαία και με τους τρεις τύπους ταυτόχρονα έχω εικόνα και ήχο αλλά όταν πατώ rec για να κάνω εγγραφή μου βγάζει προστατευόμενο περιεχόμενο

Απο scart στο stb και σε καρτα AV/DV στον υπολογιστη δουλευει κανονικα . Τωρα DVD recorder δεν εχω να το δοκιμασω και δεν ξερω.
Οτι θελω να γραψω τα ριχνω στον υπολογιστη .

Georgyy
03-02-12, 22:37
ξέρουμε τι θα γίνει φέτος με τα τηλεοπτικά της formula 1? θα τα έχει πάλι όλα ο οτε?

soccermania
21-02-12, 21:22
Εθνική σε ΟΤΕ και MEGA!
To φιλικό της Εθνικής μας, κόντρα στο Βέλγιο που θα γίνει στις 29 Φεβρουαρίου, στις 21.30, θα μεταδοθεί παράλληλα απ' το MEGA και τον ΟΤΕ TV Sport. Αντίστοιχες παράλληλες μεταδόσεις των δύο καναλιών αναμένεται να γίνουν και για τους εντός έδρας αγώνες του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2014.
Το sport-fm.gr είχε γράψει προ μηνών για το δυνατό μπάσιμο που ετοίμαζε ο ΟΤΕ στους αγώνες της Εθνικής και μέσα σε αυτο το πλαίσιο ανήκει και το ενδιαφέρον του συνδρομητικού για τα φιλικά προετοιμασίας της Εθνικής ενόψει Euro 2012.

soccermania
24-02-12, 15:34
Mίλαν - Γιουβέντους αποκλειστικά και ζωντανά στην OTE TV
Ο δρόμος για την κατάκτηση του Scudetto για Μίλαν και Γιουβέντους, περνάει μόνο από τα αθλητικά κανάλια της ΟΤΕ TV.Τα κορυφαία ευρωπαϊκά ντέρμπι και οι καλύτερες ομάδες της Ευρώπης, συνεχίζουν να προσφέρουν συναρπαστικό θέαμα, μόνο στα αθλητικά κανάλια ΟΤΕ Sport.
Το Σάββατο 25 Φεβρουαρίου, οι αθλητικές συχνότητες του ΟΤΕ σας ταξιδεύουν στο «Giuseppe Meazza», για ένα ακόμη κλασικό ντέρμπι του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου όπου «rossoneri» και «bianconeri» μονομαχούν στο Μιλάνο, με φόντο τον τίτλο της πρωταθλήτριας Ιταλίας.
Ο χαρακτήρας, η δύναμη και η τεχνική των γηπεδούχων του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι, κόντρα στη δίψα για το scudetto, το πείσμα και τις ικανότητες των σουπερστάρ της «Γηραιάς Κυρίας» του Αντόνιο Κόντε.
Ο Αντρέα Πίρλο επιστρέφει ως ηγέτης των φιλοξενούμενων, στο γήπεδο όπου γνώρισε τις μεγαλύτερες επιτυχίες της καριέρας του.
Από τις 21.00 στην εκπομπή pre game, τα αθλητικά κανάλια της ΟΤΕ TV, σας βάζουν στην ξεχωριστή ατμόσφαιρα του παιχνιδιού, μέσα από ζωντανές συνδέσεις με το στάδιο του Μιλάνο και ρεπορτάζ από τον Μάνο Σπανόπουλο. Στις 21.45, οι Αλέξης Σπυρόπουλος και Αντρέα Παλομπαρίνι, περιγράφουν το συναρπαστικό παιχνίδι, ενώ μετά το τέλος του αγώνα, ακολουθεί η εκπομπή post game και οι δηλώσεις των πρωταγωνιστών.
pcnea.blogspot.com

nick_ili
26-02-12, 12:31
Μόλις πήρα ανοιξα τον λογαριασμο του ΟΤΕ και υπάρχει διαφήμιση για μια νεα υπηρεσία
ΟΤΕ Replay που θα αποθηκεύονται οι τελευταίες 48 ώρες προγράμματος σε κα΄ποια κανάλια. Υποθέτω ότι ειναι στα πρότυπα του On Rec (παλαιότερα). Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω και τι κανάλια θα αφορά?
Αναφερόταν ενεργοποίηση της υπηρεσίας μέσα στο Φεβρουάριο!

soccermania
28-02-12, 14:29
Μάρκος Παγδατής και φιλικά εθνικών ομάδων στον OTE-TV.
Την προσπάθεια του Μάρκου Παγδατή ,που ξεκινάει σήμερα Τρίτη 28/02/12 στης 14:00,
θα καλύψει η τηλεόραση του ΟΤΕ στο τουρνουά τέννις ΑΤΡ-500.
Επίσης την Τετάρτη 01/03/12 θα μεταδωθούν δύο σπουδαία φιλικά εν όψει EURO-2012:
ΕΛΛΑΔΑ-ΒΕΛΓΙΟ στης 21:30 από το Παγκρήτιο στάδιο και
ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ στης 21:45 από το Βεσερστάντιον.

soccermania
29-02-12, 15:46
ξέρουμε τι θα γίνει φέτος με τα τηλεοπτικά της formula 1? θα τα έχει πάλι όλα ο οτε?

Σύμφωνα με πληροφορίες, ως το τέλος της εβδομάδας θα έχει τελειώσει το θέμα των τηλεοπτικών δικαιωμάτων της Φόρμουλα 1, το νέο Πρωτάθλημα της οποίας ξεκινάει στις 18/3.
Αυτό που αναφέρουν, λοιπόν, οι πληροφορίες είναι είναι πως ο Alpha παίρνει και πάλι το δικαίωμα μετάδοσης των GP, ενώ στον ΟΤΕ μένουν όλα τα υπόλοιπα.
Στους βασικούς άξονες της συμφωνίες οι εμπλεκόμενες πλευρές λέγεται πως τα έχουν βρει σε όλα και απομένουν μόνο κάποιες λεοπτομέρειες.
sport-fm.gr

gatoulas
29-02-12, 16:59
Εννοείς ο ΟΤΕ όλο το πακέτο και ο Α τον αγώνα (ως ελεύθερο κανάλι).

sexrazat
29-02-12, 20:10
Από 1/3/12 θα ανέβει live στην OTE TV Μέσω Conn-x η υπηρεσία Replay TV. Θα ξεκινήσει το πρωί και αναμένεται έως το μεσημέρι να το βλέπουν όλοι οι πελάτες.

Με την υπηρεσία Replay TV ο χρήστης έχει τη δυνατότητα να δει προγράμματα των δυο τελευταίων ημερών σε Ελληνικά κανάλια (στα περισσότερα όχι όλα) και στα κανάλια OTE Sport. Επίσης, εάν είναι συντονισμένος σε ένα ζωντανό πρόγραμμα που έχει ήδη ξεκινήσει και προσφέρεται σε Replay TV, μπορεί να επιλέξει να το δει από την αρχή. Η υπηρεσία Replay TV προσφέρεται σε προγράμματα των καναλιών MEGA, SKAI, STAR, ET1, NET, ET3, Πρίσμα +, Σινέ/Σπορ+, Βουλή, καθώς και σε όλα τα αθλητικά κανάλια ΟΤΕ Sport.

antwnis4
29-02-12, 21:40
Καλησπερα,εχω το εξης προβλημα.
Εχω connx tv iptv,Και χθες εκλεισε(βγηκε η πριζα).
Απο χθες ενω τοσους μηνες δουλευε σωστα,δεν δουλευει.Πατω το On/off απο την συσκευη και κανει booting.Στο booting μου πεταει error 001 και μετα error 021.Και μετα μου γραφει NO DHCP ANSWER check your lan connection.Αναγκαστικα θελω να το κλεισω,αλλα δεν κλεινει(απο το τηλεχειριστηριο δεν μπαινει σε standby mode ουτε απο την συσκευη.Αναγκαστικα πρεπει να το εχω πατημενο το κουμπι On/Οff οπου τοτε θα κλεισει εντελως,και θα πρεπει να το ανοιξω απο την συσκευη.
Τι μπορει να φταιει?Ειχε κανεις αναλογο προβλημα?
Στο παρελθον ειχε κατι προβληματα αμα εβγαινε απο την πριζα,αλλα μολις το εβαζα στην πριζα και το ανοιγοκλεινα standby mode-on(Κοκκινο-πρασινο :p) εστρωνε..
Πηρα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση του ΟΤΕ και με βοηθησαν,μου ειπαν να ανοιγoκλεισω την συσκευη:worthy:

Υγ.Pirelli

savas7
01-03-12, 11:48
Βγαλτο απο την πριζα για 5 λεπτα .Το βαζεις ξανα στο ρευμα.Αν δεν .....το δινεις βλαβη

@ ADSLgr.com All rights reserved.