PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90

adok13
01-03-12, 14:48
Από 1/3/12 θα ανέβει live στην OTE TV Μέσω Conn-x η υπηρεσία Replay TV. Θα ξεκινήσει το πρωί και αναμένεται έως το μεσημέρι να το βλέπουν όλοι οι πελάτες.

Με την υπηρεσία Replay TV ο χρήστης έχει τη δυνατότητα να δει προγράμματα των δυο τελευταίων ημερών σε Ελληνικά κανάλια (στα περισσότερα όχι όλα) και στα κανάλια OTE Sport. Επίσης, εάν είναι συντονισμένος σε ένα ζωντανό πρόγραμμα που έχει ήδη ξεκινήσει και προσφέρεται σε Replay TV, μπορεί να επιλέξει να το δει από την αρχή. Η υπηρεσία Replay TV προσφέρεται σε προγράμματα των καναλιών MEGA, SKAI, STAR, ET1, NET, ET3, Πρίσμα +, Σινέ/Σπορ+, Βουλή, καθώς και σε όλα τα αθλητικά κανάλια ΟΤΕ Sport.
υπαρχει ελπιδα να δουμε τετοια υπηρεσια στο δορυφορικο πακετο;

singara
01-03-12, 19:42
Καλά παιδιά στο δορυφορικό πακέτο
Έχουμε σοβαρό πρόβλημα ούτε αποκωδικοποιητής με σκληρό ούτε κάποια άλλη δυνατότητα
Εγγραφής προγραμματος …… ελεος

soccermania
01-03-12, 23:43
Καλά παιδιά στο δορυφορικό πακέτο
Έχουμε σοβαρό πρόβλημα ούτε αποκωδικοποιητής με σκληρό ούτε κάποια άλλη δυνατότητα
Εγγραφής προγραμματος …… ελεος

Για το REPLAY-TV δε χρειάζεται αποκωδικοποιητής με σκληρό δίσκο.Έχω iptv χωρίς σκληρό και από σήμερα διαθέτω την υπηρεσία.Μιλάμε για φοβερή υπηρεσία κατά την προσωπική μου γνώμη.

........Auto merged post: soccermania πρόσθεσε 0 λεπτά και 55 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ανακοινώνεται η Φόρμουλα 1 σε Alpha και ΟΤΕ TV!
Αύριο (2/3) ή στις αρχές της ερχόμενης εβδομάδας θα ανακοινωθεί και επίσημα αυτό που έχουμε γράψει εδώ και μήνες γύρω απ' τα τηλεοπτικά δικαιώματα της Φόρμουλα 1, τα οποία θα αποτελέσει τεράστια έκπληξη αν δεν καταλήξουν σε Alpha και ΟΤΕ TV.
Απομένουν οι τελικές λεπτομέρειες της συμφωνίας με την εταιρία που διαχειρίζεται τα δικαιωματα στην χώρα μας, μέχρι να πέσουν οι υπογραφές και να υπάρξουν οι σχετικές ανακοινώσεις. Το νέο Πρωτάθλημα ξεκινάει στις 16/3, με τα ελεύθερα δοκιμαστικά και το πρώτο GP θα γίνει στις 18/3.
sport-fm.gr

dimgavril
01-03-12, 23:45
Για το REPLAY-TV δε χρειάζεται αποκωδικοποιητής με σκληρό δίσκο.Έχω iptv χωρίς σκληρό και από σήμερα διαθέτω την υπηρεσία.Μιλάμε για φοβερή υπηρεσία κατά την προσωπική μου γνώμη.

Όντως είναι φοβερο! Πρώτη φορά που είδα το μεσημέρι τις ειδήσεις από την αρχή!:oneup:

maik
02-03-12, 01:17
Στο booting μου πεταει error 001 και μετα error 021.Και μετα μου γραφει NO DHCP ANSWER check your lan connection.
Υγ.Pirelli

Το πιο πιθανον εινα να εχεις το utp καλωδιο δικτυου ειτε εκτος ειτε σε λαθος πορτα στο ρουτερ.
Αυτο το μηνυμα αυτο λεει. Δεν υπαρχει δηλαδη επικοινωνια ρουτερ- αποκοδικοποιητη.

adok13
02-03-12, 10:34
ειχα βαλει οn για το onrec kai μολις τοβαλα τοκοψανε.τωρα εβαλα δορυφορικο οτε και στο iptv του οτε βαλανε το replay.γκαμο τη γκαντεμια μου λεμε.

Rebel Scum
03-03-12, 19:15
Πολύ καλό το replay tv, πολύ χρήσιμο όπως ήταν και το onrec....μακάρι να ήταν διαθέσιμο και στα ξένα κανάλια.

soccermania
03-03-12, 19:39
Στον «αέρα» η Πρέμιερ Λιγκ.
Το ερχόμενο φθινόπωρο και πιο συγκεκριμένα Σεπτέμβριο με Οκτώβριο αναμένεται να ξεκαθαρίσει ποιός θα πάρει τα τηλεοπτικά δικαιώματα της Πρέμιερ Λιγκ, για την τριετία 2013-16...
Η ισχύουσα σύμβαση που έχει η Nova έχει διάρκεια ως και την άλλη σεζόν (2012-13), αλλά στην αρχή της θα «τρέξει» ο διαγωνισμός για την επόμενη τριετία.
Για ένα από τα πιο ενδιαφέροντα (κατά πολλούς το πιο ανταγωνιστικό) Πρώτάθλημα στην Ευρώπη θα εκδηλώσει ενδιαφέρον και ο ΟΤΕ, με την ελπίδα αυτή τη φορά να βγει νικητής στην κόντρα με τη Nova. Σε κάθε περίπτωση τα τηλεοπτικά του αγγλικού Πρωταθλήματος θα μας απασχολήσουν το ερχόμενο φθινόπωρο και η κατάληξη τους θα έχει τεράστιο ενδιαφέρον.
sport-fm.gr

kara
04-03-12, 01:07
Από 1/3/12 θα ανέβει live στην OTE TV Μέσω Conn-x η υπηρεσία Replay TV. Θα ξεκινήσει το πρωί και αναμένεται έως το μεσημέρι να το βλέπουν όλοι οι πελάτες.

Με την υπηρεσία Replay TV ο χρήστης έχει τη δυνατότητα να δει προγράμματα των δυο τελευταίων ημερών σε Ελληνικά κανάλια (στα περισσότερα όχι όλα) και στα κανάλια OTE Sport. Επίσης, εάν είναι συντονισμένος σε ένα ζωντανό πρόγραμμα που έχει ήδη ξεκινήσει και προσφέρεται σε Replay TV, μπορεί να επιλέξει να το δει από την αρχή. Η υπηρεσία Replay TV προσφέρεται σε προγράμματα των καναλιών MEGA, SKAI, STAR, ET1, NET, ET3, Πρίσμα +, Σινέ/Σπορ+, Βουλή, καθώς και σε όλα τα αθλητικά κανάλια ΟΤΕ Sport.

xreonesai???

dimgavril
04-03-12, 10:54
xreonesai???

Όχι είναι δωρεάν

soccermania
05-03-12, 01:15
Ολυμπιακοί Αγώνες και στη Nova και στον ΟΤΕ TV.
Σύμφωνα με πληροφορίες, η ΕΡΤ προσανατολίζεται να διαθέσει, έναντι οικονομικού ανταλλάγματος μέρος των αγωνισμάτων των Ολυμπιακών Αγώνων που δεν θα είναι σε θέση να μεταδώσει από τα 3 της κανάλια. Και οι δύο πλατφόρμες έκαναν πρόταση προς την κρατική ραδιοτηλεόραση να τους διαθέσει τμήμα των Ολυμπιακών Αγώνων του Καλοκαιριού, όπως αναφέρουν οι πληροφορίες.
Η τελική απόφαση δεν έχει ληφθεί, αλλά η ΕΡΤ, σε αυτή την ιδιαίτερα δύσκολη οικονομικά, περίοδο θα θελήσει να αποζημιώσει όλους τους Ελληνες, αυτό το αθλητικό καλοκαίρι.
sday.gr

Lapetr
05-03-12, 23:06
Για να δούμε ποιος θα είναι πλειδότης.

ladaman
06-03-12, 14:23
Ξερουμε αν εχουμε πληροφορηση τι γινετε φετος με την μεταδοση Φορμουλα 1 απο τον ΟΤΕ?
Γιατι τα περιθωρια στενευουν (το πρωταθλημα ξεκιναει 16/3) και σε περιπτωση που θα το δειξει θα ηθελα να εχω καπoιο χρονο ουτως ωστε να προλαβω να ενεργοποιησω Conn-x TV.
ευχαριστω

Lapetr
07-03-12, 22:38
δεν τα έχει τα δκαιώματα κι ο Alpha?

soccermania
09-03-12, 19:24
Νέα κανάλια και κινητικότητα στον OTE TV
Ακόμη δύο προσθήκες HD υπηρεσιών για την πλατφόρμα του OTE TV μέσω δορυφόρου αναμένονται να πραγματοποιηθούν σύντομα. Πρόκειται για το γνωστό κανάλι Luxe TV HD το οποίο εξειδικεύεται στα είδη πολυτελείας και το «ευ ζήν» και το μουσικό κανάλι i-concerts HD που προσανατολίζεται μουσικά σε blues, rock,jazz, latin και άλλα ακόμη είδη. Από το i-concerts το οποίο αρέσκεται στο να παρουσιάζει live συναυλίες, παρελαύνουν γκρουπ από την ανεξάρτητη μουσική σκηνή αλλά και διάσημοι καλλιτέχνες όπως οι U2, Beyonce, Seal, Dire Straits, Mika, CSS, Kooks, Oscar Peterson, Chick Corea, Miles Davis, Paul McCartney, Sheryl Crow, Eric Clapton, Gary Moore κ.α. Οι τεχνικοί του ΟΤΕ είναι σε εγρήγορση και οι πληροφορίες μας λένε πως δοκιμάζουν αρκετές ακόμη υπηρεσίες (HD και SD) ώστε να ενσωματωθούν το συντομότερο δυνατό στην πλατφόρμα. Να διευκρινίσουμε επίσης πως προσθήκες σε κανάλια όπως πχ. του «History channel» που πολλοί συνδρομητές σε διάφορα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και fora ζητούν, δεν πρόκειται να πραγματοποιηθούν μιας και η Nova διαθέτει τα αποκλειστικά δικαιώματα για τη μετάδοση του στην Ελλάδα.
Κάτι ακόμη, που αφορά την IPTV υπηρεσία του OTE, είναι ότι δοκιμάζεται η δυνατότητα και εκεί να ενσωματωθούν HD υπηρεσίες. Συγκεκριμένα την Τρίτη που μας πέρασε ίσως κάποιοι να παρατήρησαν ότι εμφανίστηκε κλειδωμένη υπηρεσία με την ονομασία «Test» πίσω από την οποία «κρύβονταν» δοκιμές υψηλής ευκρίνειας.
digitaltvinfo

nightrider
09-03-12, 19:37
Νέα κανάλια και κινητικότητα στον OTE TV
Ακόμη δύο προσθήκες HD υπηρεσιών για την πλατφόρμα του OTE TV μέσω δορυφόρου αναμένονται να πραγματοποιηθούν σύντομα. Πρόκειται για το γνωστό κανάλι Luxe TV HD το οποίο εξειδικεύεται στα είδη πολυτελείας και το «ευ ζήν» και το μουσικό κανάλι i-concerts HD που προσανατολίζεται μουσικά σε blues, rock,jazz, latin και άλλα ακόμη είδη. Από το i-concerts το οποίο αρέσκεται στο να παρουσιάζει live συναυλίες, παρελαύνουν γκρουπ από την ανεξάρτητη μουσική σκηνή αλλά και διάσημοι καλλιτέχνες όπως οι U2, Beyonce, Seal, Dire Straits, Mika, CSS, Kooks, Oscar Peterson, Chick Corea, Miles Davis, Paul McCartney, Sheryl Crow, Eric Clapton, Gary Moore κ.α. Οι τεχνικοί του ΟΤΕ είναι σε εγρήγορση και οι πληροφορίες μας λένε πως δοκιμάζουν αρκετές ακόμη υπηρεσίες (HD και SD) ώστε να ενσωματωθούν το συντομότερο δυνατό στην πλατφόρμα. Να διευκρινίσουμε επίσης πως προσθήκες σε κανάλια όπως πχ. του «History channel» που πολλοί συνδρομητές σε διάφορα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και fora ζητούν, δεν πρόκειται να πραγματοποιηθούν μιας και η Nova διαθέτει τα αποκλειστικά δικαιώματα για τη μετάδοση του στην Ελλάδα.
Κάτι ακόμη, που αφορά την IPTV υπηρεσία του OTE, είναι ότι δοκιμάζεται η δυνατότητα και εκεί να ενσωματωθούν HD υπηρεσίες. Συγκεκριμένα την Τρίτη που μας πέρασε ίσως κάποιοι να παρατήρησαν ότι εμφανίστηκε κλειδωμένη υπηρεσία με την ονομασία «Test» πίσω από την οποία «κρύβονταν» δοκιμές υψηλής ευκρίνειας.
digitaltvinfo


Νομίζω ότι η περίοδος χάρητος για τον ΟΤΕ πέρασε θα έπρεπε ήδη να έχει κάνει τεραστία βήματα σαν κυρίως πάροχος που είναι συν ότι έχει από πίσω θεωρητικά έναν κολοσσό – εκτός εάν είναι κολοσσός με γυάλινα ποδιά - θα έπρεπε ήδη να έχει προσθέσει επιπλέων αξιόλογα κανάλια για ταινίες κ ντοκιμαντέρ δεν υπάρχει μονό το History!!! Αυτή δε η καραμέλα με τις αποκλειστικότητες χωράει πολύ κουβέντα. Ας προσθέσουν και κάποιο κανάλι με ταινίες αλλά πρόκειται για ''ακριβή επένδυση''' ως φαίνεται για τον ΟΤΕ. Αρέσκονται στο να βάζουν κανάλια αξιολογότατα μεν πολύ χαμηλού κόστους δε λόγο του αρκετά περιορισμένου κοινού που απευθύνονται θεωρώντας ότι ρίχνουν στάχτη στα ματιά των συνδρομητών .

soccermania
09-03-12, 19:55
Οι συνδρομές πάντως (που ξεπέρασαν τις 65.000) άλλα λένε. Καλύτερα μικρά βήματα χωρίς βιασύνες ουτώς ώστε να αποφύγουμε φαινόμενα ΑLPHA-DIGITAL παρά αλόγιστες σπατάλες που θα οδηγήσουν σε τέλμα το εγχείρημα του OTE-TV. Μην ξεχνάμε ,άλλωστε, δύο σημαντικά νέα που αναμένονται από μήνα σε μήνα.Αυτά είναι η μείωση στα τιμολογία του ΟΤΕ κατά 20% περίπου καθώς και η απόφαση για την μετάδοση των μεγάλων ιδιωτικών καναλιών.Και φυσικά πολλά θα εξαρτηθούν τον επόμενο Σεπτέμβριο που θα οριστικοποιηθεί ποιος θα κερδίσει τα δικαιώματα του Αγγλικού πρωταθλήματος για την τριετία 2013 έως 2016.

sdikr
09-03-12, 19:59
Νομίζω ότι η περίοδος χάρητος για τον ΟΤΕ πέρασε θα έπρεπε ήδη να έχει κάνει τεραστία βήματα σαν κυρίως πάροχος που είναι συν ότι έχει από πίσω θεωρητικά έναν κολοσσό – εκτός εάν είναι κολοσσός με γυάλινα ποδιά - θα έπρεπε ήδη να έχει προσθέσει επιπλέων αξιόλογα κανάλια για ταινίες κ ντοκιμαντέρ δεν υπάρχει μονό το History!!! Αυτή δε η καραμέλα με τις αποκλειστικότητες χωράει πολύ κουβέντα. Ας προσθέσουν και κάποιο κανάλι με ταινίες αλλά πρόκειται για ''ακριβή επένδυση''' ως φαίνεται για τον ΟΤΕ. Αρέσκονται στο να βάζουν κανάλια αξιολογότατα μεν πολύ χαμηλού κόστους δε λόγο του αρκετά περιορισμένου κοινού που απευθύνονται θεωρώντας ότι ρίχνουν στάχτη στα ματιά των συνδρομητών .

Μα έχει και discovery id, και national geo και κάποια άλλα, δεν είναι να πεις ότι δεν έχει
Πάντως ο Πατέρας μου την έχει καταβρεί με τις ελληνικές ταινίες, ενώ πχ το novacinema δεν το αγγίζει.
Σίγουρα θέλει παραπάνω,

nightrider
09-03-12, 20:36
Μα έχει και discovery id, και national geo και κάποια άλλα, δεν είναι να πεις ότι δεν έχει
Πάντως ο Πατέρας μου την έχει καταβρεί με τις ελληνικές ταινίες, ενώ πχ το novacinema δεν το αγγίζει.
Σίγουρα θέλει παραπάνω,

Συμφωνώ απόλυτα ότι έχει καλά branded κανάλια ντοκιμαντέρ άπλα αναφέρθηκα στο History επειδή όντως πολύς κόσμος το έχει ζητήσει κ ήθελα περισσότερο να θίξω λίγο το θέμα των δικαιωμάτων που κατά την γνώμη μου ως ένα βαθμό αποτελεί δικαιολογία. Το κανάλι με τις ελληνικές ταινίες είναι πολύ καλό κ αρκετές φόρες το έχω παρακολουθήσει , όμως κάποιο κανάλι με ταινίες δεν θα ήταν κακό θέλει δουλεία ακόμα κ θέλει κ πιθανών κ εκμετάλλευση του δικτύου για on demand υπηρεσίες αλλά δεν είναι wishky να το αφήσεις κ να πετάς τάπες – κατά την γνωστή διαφήμιση – κ να περιμένεις τι θα γίνει , πως θα προσελκύσουν συνδρομητές , ο ανταγωνισμός π.χ έχει φτάσει στο σημείο για 3D μεταδώσεις κ επιλογή σχολιασμού . Όσο κ εάν προϋπήρχε ο ανταγωνισμος στην αγορά αυτό δεν δικαιολογεί την αργοπορία στην προοδο του ΟΤΕ έστω κ εάν αυτή πραγματοποιείται με αργά κ σταθερά βήματα. Τελευταία ‘’ακούω’’ ότι έχουν ρίξει το βάρος στο ‘’cable κομμάτι’’ ! Όπως κ να έχει δεν μπορούμε να συγκρίνουμε τον μακαρίτη Alpha Digital με τον ΟΤΕ γιατί ας μην ξεχνάμε ΟΤΕ = Deutsche Telekom εκτός εάν και οι αγαπημένοι μας φίλοι οι γερμανοί ‘’κοιτούν’’ το νέο τους απόκτημα ακόμα με επενδυτικό δισταγμό ….

soccermania
09-03-12, 21:54
Και την τηλεόραση του Άλφα γερμανοί την είχαν και αποχώρησαν προ διμήνου τρέχοντας.Και μάλιστα αν δεν υπήρχε ο Κοντομηνάς ,να επαναγοράσει τον Άλφα, τώρα θα είχαμε φαινόμενο Άλτερ νούμερο 2!
Όσο για τον ανταγωνιστή είναι ,σχεδόν, 20 χρόνια στη χώρα άρα μάλλον αυτοί είναι αργοπόροι και όχι η τηλεόραση του ΟΤΕ,αν το σκεφτείς αναλογικά.

nightrider
09-03-12, 22:39
Και την τηλεόραση του Άλφα γερμανοί την είχαν και αποχώρησαν προ διμήνου τρέχοντας.Και μάλιστα αν δεν υπήρχε ο Κοντομηνάς ,να επαναγοράσει τον Άλφα, τώρα θα είχαμε φαινόμενο Άλτερ νούμερο 2!
Όσο για τον ανταγωνιστή είναι ,σχεδόν, 20 χρόνια στη χώρα άρα μάλλον αυτοί είναι αργοπόροι και όχι η τηλεόραση του ΟΤΕ,αν το σκεφτείς αναλογικά.

Ο ανταγωνιστής του ΟΤΕ δεν έκανε τίποτα μέσα σε αυτό το μεγάλο χρονικό διάστημα που δραστηριοποιείτο για τον απλό λόγο ότι δεν υπήρχε –ανταγωνισμός- από την στιγμή που εμφανίστηκε λοιπόν ο νέος παίκτης , ‘’έβγαλε’’ HD κανάλια νομίζω προσέθεσε και κάποια στο κανονικό μπουκέτο κ τώρα τελευταία 3D και αυτό με τον επιλεκτικό σχολιασμό κ κάπου πηρε και το μάτι μου αλλά δεν θυμάμαι που ότι ετοιμάζονται για on demand μέσω του δίκτυο της γιατί μέσω της πλατφόρμας ούτε συ άλλος την υπηρεσία αυτή την διαθέτει για τους έχοντες αποκωδικοποιητή με σκληρό δίσκο. Επί ALFA DIGITAL εποχής δεν υπήρχαν γερμανοί , όσο για τους γερμανούς τον Alfa τον άφησαν γιατί όντως η επένδυση τους πήγαινε από το κακό στο χειρότερο ομως εφταιγαν οι ιδιοι γιατι ως φαινεται ''μπερδεψαν'' το γερμανικο κοινο με το ελληνικο ....

byron03
10-03-12, 01:53
Πολλά γκάζια στο OTE TV

Δύο από τα τρία κομμάτια του παζλ των τηλεοπτικών μεταδόσεων μηχανοκίνητων σπορ για το 2012 έχουν μπει στη θέση τους. Το OTE TV ανακοίνωσε πως θα φιλοξενεί για την επόμενη τριετία την κορυφαία μορφή αγώνων σε δύο τροχούς, το Moto GP με τη σχετική ανακοίνωση να αναφέρει:

«Ο μαγικός κόσμος του Moto GP έρχεται αποκλειστικά και ζωντανά για τα επόμενα 3 χρόνια, στα αθλητικά κανάλια της OTE TV! Όλοι οι αγώνες και τα δοκιμαστικά, οι καλύτερες ομάδες, οι κορυφαίοι αναβάτες, από 5 Απριλίου στο Κατάρ και για 18 αγώνες έως το Νοέμβριο, μονομαχούν για τον παγκόσμιο τίτλο μόνο στα κανάλια OTE Sport»!

Παράλληλα, το συνδρομητικό κανάλι ανανέωσε το συμβόλαιο για την κάλυψη της Formula 1. Όπως και πέρυσι, αυτό θα περιλαμβάνει όλη τη δράση από το αγωνιστικό τριήμερο, δηλαδή τους υποστηρικτικούς αγώνες, τις ελεύθερες δοκιμές, τις κατατακτήριες αλλά και τον αγώνα. Όλα σε HD, χωρίς διαφημίσεις αλλά μόνο το τελευταίο… χωρίς αποκλειστικότητα.

Η υποχρεωτική προϋπόθεση προβολής των αγώνων κι από ελεύθερο κανάλι αφήνει ανοιχτό το τρίτο κομμάτι του παζλ, με τις εξελίξεις σε αυτό τον τομέα να μην είναι αρνητικές. Σύντομα θα μάθουμε και τη μορφή της ελεύθερης κάλυψης, αφού άλλωστε σε μία εβδομάδα από τώρα, θα γράφουμε το τι συνέβη στην πρώτη ημέρα δράσης στη Μελβούρνη.

Πηγή: http://www.msfree.gr/ms.php?id=26322

rna
10-03-12, 19:33
Θεωρώ οτι ο ΟΤΕ έχει κάνει μία καλή αρχή με μία καλή γκάμα από κανάλια ιδίως ντοκιμαντέρ και καλά πρωταθλήματα (ισπανία γερμανία) με πολύ καλύτερη εικόνα και καλύτερο αποκωδικοποιητη.Αυτό που χρειάζεται για να γίνει ανταγωνίσιμος είναι σίγουρα τα ελληνικά ιδιωτικά για αρχή (αν και απ΄ ότι άκουσα η προσφυγή στην επιτροπή ανταγωνισμού αναβάλλεται επ αόριστον.....)και στην συνέχεια το αγγλικο πρωτάθλημα + κάποιο κανάλι αποκλειστικά με ταινίες . Θεωρώ οτι στο επόμενο διάστημα θα γίνουν κάποιες από αυτές τις κινήσεις. πάντως ένα καλό πακέτο (internet+ομιλία+otetv+κινητό) θα βοηθούσε!

singara
10-03-12, 22:17
παιδια παντως εγω πιστευω οτι απο την εμπειρια μου σαν συνδρομητης του
OTE 2 χρονια στο conn-tv & και τωρα στον 3 χρονο στο δορυφορικο
οτι τα βηματα του ειναι μεν παρα πολυ αργα αλλα καλα...
και η ip tv στηω αρχη ετσι ελλειπης ηταν αλλα τωρα πιστευω οτι ειναι αρκετα καλη..
τωρα εχω μια υποψια οτι στο δορυφορικο πακετο το cinema HD θα ειναι με εξτρα
συνδρομη...καθωτι και οτι αμα δεν κανει επιγωντως μεσα στο επομενω 4 μηνο καναλι με ταινιες...θα χασει πολυ... ας κανει ενα καναλακι για αρχη και ας δειχνει παλιοτερες ξενες
ταινιες πχ rocky..
γιατι πολυ καλη κινηση για ενα καναλι που εχει μονο ελληνικες ταινιες και σωστη σκεψη
αλλα κακα τα ψεματα πιστευω απεθυνεται σε ανθρωπους με λιγο πιο μεγαλη ηλικια
... ας πουμε εγω που ειμαι 28 χρονων βλεπω ανετα... ροδα τσαντα και κοπανα
η βουγιουκλακη στο ναυτικο..αλλα θελω κυριως ξενα εργα και σειρες
η μητερα μου η πατερα μου που ειναι μεγαλυτεροι..ολοι την μερα να τους εχεις ελληνικες ταινιες... και τιποτα αλλο και κυριως δραματικες ξανθοπουλο κτλ....

soccermania
12-03-12, 23:11
Επιβεβαίωση: Σε Alpha, OTE TV η Φόρμουλα 1!
O Alpha και το ΟΤΕ TV θα συνεχίσουν με τις μεταδόσεις της Φόρμουλα 1. Η συμφωνία ολοκληρώθηκε, η ανακοίνωση απ' τον ΟΤΕ βγήκε και αναμένεται αυτή απ' τον Alpha.
Οι συζητήσεις του συνδρομητικού και του ελεύθερης εμβέλειας καναλιών με τους κατόχους των δικαιωμάτων είχαν καταλήξει σε ουσιαστική συμφωνία εδώ και μέρες, απλά έμειναν να καθοριστούν κάποιες λεπτομέρειες.
sport-fm.gr

TeoT
13-03-12, 02:05
Ειδα οτι στην ανακοινωση του ΟΤΕ για το Replay TV αναφερει στα καναλια και τον Alpha . Κοιταζοντας το προγραμμα το OTE TV μεσω ConneX αναφερει τα Alpha , Ι-concerts και Luxe TV. Εχουν προστεθει αυτα τα καναλια ? γιατι εμενα δεν μου τα εμφανιζει.

dimgavril
13-03-12, 16:16
Ειδα οτι στην ανακοινωση του ΟΤΕ για το Replay TV αναφερει στα καναλια και τον Alpha . Κοιταζοντας το προγραμμα το OTE TV μεσω ConneX αναφερει τα Alpha , Ι-concerts και Luxe TV. Εχουν προστεθει αυτα τα καναλια ? γιατι εμενα δεν μου τα εμφανιζει.

Απ' ότι έχω ακούσει θα μπουν αυτές τις μέρες.

mekgr
14-03-12, 12:45
Τελικά μπήκαν σήμερα στο ΟΤΕ ΤV μέσω CONN-X τα Alpha , Ι-concerts και Luxe TV.

soccermania
14-03-12, 23:06
Όλα σε HD ο ΟΤΕ για Φόρμουλα 1
Η ενημέρωση απ' τον ΟΤΕ:
«Τα δικαιώματα μετάδοσης όλων των αγώνων καθώς και των ελεύθερων και χρονομετρημένων δοκιμαστικών του παγκοσμίου πρωταθλήματος της Formula 1 εξασφάλισε για τα επόμενα 3 χρόνια η ΟΤΕ TV.
Η ΟΤΕ TV ενισχύει φέτος την τηλεοπτική της πρόταση για τη Formula 1 με τέσσερις αγώνες σε αποκλειστική ζωντανή μετάδοση. Αρχής γενομένης από το Grand Prix της Αυστραλίας, που θα μεταδοθεί αποκλειστικά ζωντανά και σε High Definition στις 18 Μαρτίου 2012, από τα αθλητικά κανάλια OTE Sport θα μεταδοθούν αποκλειστικά ζωντανά και οι αγώνες της Κίνας, της Κορέας και της Ιαπωνίας, καθώς και όλα τα υπόλοιπα Grand Prix που απαρτίζουν το καλεντάρι της Formula 1 για το 2012.
Από τις 16 Μαρτίου συντονιστείτε στα αθλητικά κανάλια OTE Sport για να παρακολουθήσετε από την πίστα Albert Park της Μελβούρνης, ζωντανά και σε αποκλειστικότητα όλα τα ελεύθερα και χρονομετρημένα δοκιμαστικά του φετινού πρωταθλήματος. Οι κορυφαίοι πιλότοι παγκοσμίως, Sebastian Vettel, Fernando Alonso, Lewis Hamilton, Michael Schumacher, Jenson Button και Kimi Raikkonen, διεκδικούν τον τίτλο, σε μία διοργάνωση υψηλού θεάματος και αγωνίας, που θα ολοκληρωθεί στις 25 Νοεμβρίου στη Βραζιλία.
Δείτε στην OTE TV, συναρπαστικές εκκινήσεις, τολμηρά προσπεράσματα που κόβουν την ανάσα, εντυπωσιακά pit-stop και όλη τη δράση με τους πανηγυρισμούς των νικητών και τις πρώτες δηλώσεις τους μετά το πέσιμο της καρό σημαίας».
sport-fm.gr

hightop
15-03-12, 21:02
Πολυ ωραιες προσθηκες καναλιων αν και προσωπικα καναλια μοδας χλιδας κλπ στυλ TLC, Fashion, Luxe τωρα κλπ ειναι τελειως αδιαφορα εως και προκλητικα στην σημερινη πτωχευμενη χωρα μας, τελος παντων. Το Luxe tv εχει το HD στην οθονη, ειναι πραγματι HD?

soccermania
19-03-12, 17:26
ΟΤΕ TV: Alpha - Mega - Skai - Star σύντομα μέσω δορυφόρου!
1Όπως αναφέρει το rexsat.blogspot.com και το doriforikanea.gr στις 26/03/2012 περνά από την ολομέλεια της Επιτροπής Ανταγωνισμού, η εξ αναβολής καταγγελία του Οργανισμού Τηλεπικοινωνιών Ελλάδος Α.Ε. (από 5/3/2012), κατά των συμφωνιών αποκλειστικής προμήθειας που έχουν συναφθεί μεταξύ της FORTHNET Α.Ε. και των ελεύθερα μεταδιδόμενων ιδιωτικών τηλεοπτικών σταθμών πανελλήνιας εμβέλειας, για διαπίστωση τυχόν παράβασης των άρθρων 1 και 2 του ν. 3959/2011... "Στην υπερασπιστική γραμμή της Nova όπως αφήνεται να διερεύσει είναι ότι θέλει να αποφύγει ένα επερχόμενο πρόστιμο της ΕΕΤΤ, ερχόμενη με συμβιβαστικές διαθέσεις, ότι δεν θα επιμένει πλέον στις αποκλειστικές συμφωνίες δορυφορικής μετάδοσης που διαθέτει με τα ιδιωτικά κανάλια ΕΕ, με την προϋπόθεση της μη επιβολής προστίμου. Έχοντας από τη μια τη δικαιολογία, ότι η ΟΤΕ TV μέσω δορυφόρου δεν ήταν ενεργή, ως project δορυφορικής συνδρομητικής τηλεόρασης. Από τη άλλη όμως όταν υπογράφτηκε η σχετική συμφωνία, στο τύπο έτρεχαν τα σενάρια για την επερχόμενη ενεργοποίηση του project δορυφορικής συνδρομητικής τηλεόρασης του ΟΤΕ (ως Hellas Sat), ασχέτως εάν ενεργοποιήθηκε μεταγενέστερα τον Οκτώβριο του 2011...
Ανεξαρτήτως με τι διαθέσεις που θα κατέβουν οι δυο δορυφορικές συνδρομητικές πλατφόρμες στην ολομέλεια της Επιτροπής Ανταγωνισμού (στις 26/03), η ρυθμιστική Αρχή της Ε.Α. καλείτε να παίξει σωστά το ρόλο της. Μια και μετά τη ρύθμιση εκπομπής των ελεύθερων επίγειων Ιδιωτικών καναλιών ΕΕ μέσω δορυφόρου, θα πρέπει να πάρει σειρά και η κοστολογική ρύθμιση διάθεσης των συνδρομητικών επίγειων καναλιών"novasports 1/Disney-XD και novacinema 1", μέσω των συνδρομητικών δορυφορικών και IPTV πλατφορμών"...
Έτσι "Mega, Star, Alpha, ΣΚΑΙ..." θα ανέβουν σύντομα στην ΟΤΕ TV μέσω δορυφόρου, περιμένοντας ως εκκίνηση ένταξης την επερχόμενη απόφαση της Επιτροπής Ανταγωνισμού (σχετικά με τις αποκλειστικές συμφωνίες δορυφορικής μετάδοσης των ελεύθερα καναλιών με τη δορυφορική πλατφόρμα της Nova - Forthnet), που θα δίνει από τη μια τη δυνατότητα μετάδοσης των ελεύθερων ιδιωτικών καναλιών ΕΕ και από τη δορυφορική πλατφόρμα της ΟΤΕ TV (ήδη εκπέμπουν στην ΟΤΕ TV μέσω Conn-x)... Και από την άλλη θα επηρεάσει εν μέρει το πεδίο του ανταγωνισμού των δυο δορυφορικών πλατφορμών, που πλέον εστιάζεται στα κανάλια υψηλής ευκρίνειας, το αποκλειστικό θεματικό περιεχόμενο προγράμματος και τις αμφίδρομες υπηρεσίες. Ήδη η δορυφορική πλατφόρμα της ΟΤΕ TV ανέβηκε στις 11 HDTV υπηρεσίες, χωρίς έξτρα χρέωση (εκτός της ερωτικής υπηρεσίας Penthhouse HD1, που διατίθεται με έξτρα χρέωση). Ενώ και η πλατφόρμα της Nova κινείται με κατεύθυνση της πιο αποτελεσματικής εκμετάλλευσης του αποκλειστικού περιεχομένου (που ήδη διαθέτει), με τις πρόσφατες υπηρεσίες NovaonDemand ΗD/SD, Nova3D/SD και έπεται συνέχεια με τις καλοκαιρινές υπηρεσίες nova classics (nova summer), novasports 2 HD (τη νέα σαιζόν) και το σχεδιασμό ενεργοποίησης διαδικτυακής πλατφόρμας WebTV (DRM based), για την υποστήριξη των υπηρεσιών μετάδοσης περιεχομένου μέσω Web (Over The Top platform). Παρόλα αυτά στη τελευταία ετήσια Οικονομική Έκθεση Χρήσεως του Ομίλου Forthnet (από 1 Ιανουαρίου έως 31 Δεκεμβρίου 2011), τονίζονται οι κίνδυνοι που συνδέονται με την επιχειρηματική δραστηριότητα της Nova και ενδέχεται να επηρεάσουν και τον Όμιλο, πιο συγκεκριμένα αναφέρεται: "Η επιχειρηματική δραστηριότητα της Nova ενδέχεται να υποστεί πλήγμα, εάν δεν μπορέσει να αποκτήσει ή να διατηρήσει ελκυστικό περιεχόμενο στα προϊόντα που παρέχει. Η οικονομική κρίση μπορεί να έχει δυσμενή αντίκτυπο στα έσοδα και στην κερδοφορία της Nova, λόγω μείωσης τιμών, μη ικανοποιητικής αύξησης συνδρομητών, υψηλών ποσοστών απενεργοποίησης ή συνδυασμού των ανωτέρω...".
Τέλος και η επίγεια ψηφιακή μετάβαση των ελληνικών ιδιωτικών καναλιών ΕΕ (από το 2010) σε μεγάλα αστικά κέντρα και ευρύτερες περιοχές της χώρας (Θεσσαλονίκη/Κεντρική Μακεδονία, Αττική, Θράκη, Κορινθιακός Κόλπος, Θεσσαλία, Ρόδος, Δυτική Ελλάδα), έχει επηρεάσει τη κατάσταση. Mια και σε αυτές τις περιοχές τα ελληνικά ιδιωτικά κανάλια ΕΕ, δεν αποτελούν πλέον τη πρώτη προτεραιότητα ελκυστικού προϊόντος, αλλά συμπληρωματική για τη συνδρομητική πρόσβαση μέσω δορυφόρου. Έτσι η πρόσφατη ενεργοποίηση των δορυφορικών Stream της Digea μέσω του δορυφόρου "Eurobird 3 - 33E", έρχεται ενισχυτικά στη ψηφιακή μετάβαση της χώρας, η οποία θα πρέπει να ακολουθήσει γρηγορότερους ρυθμούς και να ολοκληρωθεί μέχρι και τις 30 Ιουνίου 2013 (σύμφωνα με αυτά που προβλέπει το Μνημόνιο 2 - Ηλεκτρονικές Επικοινωνίες - σελίδα 36)... Αλλά και να προλάβουν τυχόν απρόβλεπτες εξελίξεις, σχετικά με τη πιθανή απεξάρτηση της δορυφορικής τροφοδοσίας των αναλογικών πομπών των ιδιωτικών καναλιών EE στην ελληνική επικράτεια, μέσω των δορυφορικών Stream "R1-15" της nova στη τροχιακή θέση Hot Bird 13E (11823Η και 12169Η, 27500, 3/4).

soccermania
19-03-12, 21:41
3ήμερο μεταδόσεων:
Τριήμερο σαν Σαβ/κο στην τηλεόραση του ΟΤΕ.
Τρίτη,Τετάρτη και Πέμπτη 20 έως 22 Μαρτίου οι ημιτελικοί αγώνες του κυπέλλου Ελλάδος,οι ημιτελικού του κυπέλου Γερμανίας,οι προημιτελικοί του κυπέλλου Γαλλίας,οι προημιτελικοί του κυπέλλου Ρωσίας και ακόμη αγώνες για το πρωτάθλημα Ισπανίας και το κόπα Λιμπερταδόρες καθώς και η προσπάθεια της εθνικής μας ομάδας πόλο στο world-league.

soccermania
21-03-12, 18:30
Το MotoGP αποκλειστικά και σε High Definition στην ΟΤΕ TV!
Δελτίο Τύπου ΟΤΕ
To MotoGP™, το κορυφαίο πρωτάθλημα των 2 τροχών στον κόσμο, θα μπορούν να απολαμβάνουν πλέον μόνο στην ΟΤΕ TV, ζωντανά και σε High Definition, οι συνδρομητές της για τα επόμενα τρία χρόνια!Η ψηφιακή πλατφόρμα του ΟΤΕ ενισχύοντας συνεχώς το αθλητικό της περιεχόμενο, εξασφάλισε για τα επόμενα τρία χρόνια κατά αποκλειστικότητα, τη ζωντανή και σε υψηλή ευκρίνεια μετάδοση των ελεύθερων και χρονομετρημένων δοκιμαστικών της Παρασκευής και του Σαββάτου, καθώς και τη ζωντανή μετάδοση όλων των αγώνων που απαρτίζουν το καλεντάρι του Παγκοσμίου πρωταθλήματος MotoGP από τον Απρίλιο 2012, έως και το Νοέμβριο 2014.
Η αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη της νέας σεζόν στην Ντόχα του Κατάρ, αρχίζει στις αθλητικές συχνότητες του ΟΤΕ TV, με τα ελεύθερα δοκιμαστικά τις Πέμπτης 5 Απριλίου, συνεχίζεται με τα ελεύθερα και χρονομετρημένα δοκιμαστικά της Παρασκευής 6 και του Σαββάτου 7 Απριλίου και ολοκληρώνεται με την μετάδοση του αγώνα, την Κυριακή 8 Απριλίου.
Η πίστα «Losail» στο Κατάρ, υποδέχεται 14 ομάδες ενώ στόχος των κορυφαίων, Valentino Rossi, Nicky Hayden, Jorge Lorenzo, είναι να παλέψουν για την επιστροφή στην κατάκτηση του τίτλου στους αναβάτες, διεκδικώντας το πρωτάθλημα από τον παγκόσμιο πρωταθλητή, Casey Stoner.
Τα κόκκινα φώτα της εκκίνησης είναι έτοιμα να σβήσουν, οι μηχανές ζεστάθηκαν με τις δοκιμές εξέλιξης και η «μάχη» για την κατάκτηση της πρώτης pole position και της πρώτης καρό σημαίας αρχίζει. Ο μαγικός κόσμος της ταχύτητας, οι πιο γρήγορες μοτοσικλέτες και οι κορυφαίοι αναβάτες του MotoGP, έρχονται τον Απρίλιο, στα αθλητικά κανάλια ΟΤΕ Sport.
Παράλληλα με το MotoGP και τη Formula 1, θα μεταδίδονται μόνο από τα αθλητικά κανάλια του ΟΤΕ, και οι αγώνες των υπόλοιπων κατηγοριών του Παγκοσμίου πρωταθλήματος μοτοσικλέτας, Moto2™και Moto3™.
Ο κόσμος της ταχύτητας ανοίγεται μπροστά σου, μόνο στην ΟΤΕ TV!
sdtv.gr

famous-walker
22-03-12, 12:42
Ο ΟΤΕ ρίχνει το SNR στο 6;

tsomis
22-03-12, 14:41
Οχι........

xmperop1
22-03-12, 18:29
Νein.!!!!!

nnn
24-03-12, 23:54
Νein.!!!!!
αμάν μας έπιασαν :lol:

Lapetr
25-03-12, 21:39
Νein.!!!!!
Αυτοί οι Γερμανοί μας έχουν επηρεασει σε όλα!

haris23
26-03-12, 12:47
Γιατι μονο στον ΑΛΦΑ στην υπηρεσια replay tv απο χθες, οι ταινιες και οι σειρες δεν εμπεριεχονται στην υπηρεσια; Τι ειναι αυτο, νεο;

haris23
26-03-12, 12:49
Μαθαμε τιποτα απο την επιτροπη ανταγωνισμου;

ΜΙΧΑΛΗΣ
26-03-12, 17:20
Ελεύθερα θα πρέπει να μείνουν τα πανελλαδικής εμβέλειας τηλεοπτικά κανάλια και η Nova θα πρέπει να τα αποδεσμεύσει από την αποκλειστικότητα μεταφοράς του σήματος τους, ενώ δεν θα επιβληθεί πρόστιμο στη συνδρομητική πλατφόρμα για το προηγούμενο διάστημα. Αυτό προβλέπει, σύμφωνα με πληροφορίες, η απόφαση της Επιτροπής Ανταγωνισμού επί της προσφυγής του ΟΤΕ για την αποκλειστική μεταφορά των ελεύθερης μετάδοσης καναλιών στην πλατφόρμα της Nova.

http://digitaltvinfo.gr/index.php?option=com_magazine&task=viewArticle&id=5546&Itemid=53

soccermania
27-03-12, 12:10
Άνοιξε ο δρόμος για το οικονομικό συνδρομητικό πακέτο OTE TV με μόλις 9,90 ευρώ το μήνα
Η σημερινή απόφαση της Επιτροπής Ανταγωνισμού -η οποία έδωσε το πράσινο φως για την αναμετάδοση των ιδιωτικών καναλιών πανελλαδικής εμβέλειας σε όλες τις συνδρομητικές πλατφόρμες- ανοίγει το δρόμο στον ΟΤΕ για τη διάθεση ενός άκρως οικονομικού υποπακέτου υπηρεσιών OTE TV, που θα ονομάζεται -σύμφωνα με όσα έχουν διαρρεύσει- Entry Pack.
Το πακέτο θα κοστίζει 9,90 ευρώ το μήνα και θα περιλαμβάνει όλα τα ελληνικά κρατικά και ιδιωτικά κανάλια, καθώς και κάποια ξένα, ενώ υπάρχει το ενδεχόμενο να διαθέτει ακόμη και ένα HD κανάλι. Αν, πάντως, το πακέτο υλοποιηθεί, θα είναι το πιο οικονομικό συνδρομητικό «πακέτο» υπηρεσιών στη χώρα μας. Και αυτό μόνο ως θετικό μπορεί να το εκλάβει κανείς.
Περισσότερο απ’ όλα, βέβαια, μας αρέσει το… δωρεάν, οπότε μία κίνηση σαν το «Freesat by OTE TV» που αναμένεται ίσως και μέσα στο 2012, για να «οδηγήσει» τη μετάβασή μας προς την -αποκλειστικά- ψηφιακή εποχή, την περιμένουμε με ακόμη περισσότερη προσμονή.
digtitallife.gr

soccermania
28-03-12, 16:58
Τα κανάλια MEGA, STAR, ΣΚΑΪ & ALPHA σε όλα τα πακέτα της ΟΤΕ TV μέσω δορυφόρου
Με τα ελεύθερα κανάλια εθνικής εμβέλειας εμπλουτίζεται η δορυφορική πλατφόρμα της ΟΤΕ TV, μεταφέροντας το σήμα τους σε ολόκληρη τη χώρα, μέσα από τις πλέον ανταγωνιστικές υπηρεσίες ψηφιακής τηλεόρασης στην ελληνική αγορά.
Τα κανάλια MEGA, STAR, ΣΚΑΪ και ALPHA είναι πλέον διαθέσιμα μέσα από τα πακέτα Family & Full Pack της OTE TV μέσω δορυφόρου, μαζί με τα κανάλια της ΕΡΤ (ΝΕΤ, ΕΤ1, ΕΤ3, ΕΡΤ HD), ενώ ήδη διατίθενται και μέσω της υπηρεσίας OTE TV μέσω Conn-x. Κατόπιν καταγγελίας του ΟΤΕ κατά της FORTHNET και της Multichoice, οι τελευταίες παραιτήθηκαν χθες (26/3) ενώπιον της Επιτροπής Ανταγωνισμού από τον όρο αποκλειστικότητας στη δορυφορική συνδρομητική αναμετάδοση του προγράμματος των ελεύθερα μεταδιδόμενων τηλεοπτικών σταθμών εθνικής εμβέλειας, με άμεση ισχύ.
Με την προσθήκη των ελεύθερων καναλιών, η ψηφιακή πλατφόρμα της OTE TV φθάνει τα 54 κανάλια από τα οποία τα 11 προβάλλονται σε υψηλή ευκρίνεια (HDTV), τα περισσότερα στην ελληνική αγορά. Η OTE TV θα συνεχίσει να εμπλουτίζει δυναμικά το εμπορικό της χαρτοφυλάκιο με νέες υπηρεσίες και περιεχόμενο υψηλής ποιότητας. (Δ.Τ. ΟΤΕ)

soccermania
05-04-12, 14:27
3D και ο ΟΤΕ TV με το Ολυμπιακός-Ατρόμητος...
Το εγχείρημα που ξεκίνησε (πριν λίγες μέρες, για την κάλυψη του ντέρμπι, Παναθηναϊκού-Ολυμπιακού) η Nova, πιθανότατα θα το ακολουθήσει και ο ΟΤΕ TV και μάλιστα στον τελικό Κυπέλλου, ο οποίος θα είναι ανάμεσα στους «ερυθρόλευκους» και τον Ατρόμητο. Κάλυψη που ενδεχομενως να γινει σε 3D.
Μέχρι σήμερα, ο ΟΤΕ μεταδίδει κάποιους απ' τους αγώνες του σε HD και ίσως κάνει το ...βήμα παραπάνω.
Άλλωστε τις παραγωγές των αγώνων τις κάνει η ίδια εταιρία, με την οποία εχει συμφωνησει και καλύπτει, στον συγκεκριμένο τομέα, τη Nova.
Εντός των αμέσως προσεχών ημερών, θα πάρουν τις τελικές αποφάσεις στο «μπουκέτο» του ΟΤΕ, ενώ θα ξεκαθαρίσει και ποιός ελεύθερης εμβέλειας σταθμος θα μεταδώσει (παράλληλα με τον ΟΤΕ TV) την αναμέτρηση.
sdtv.gr

soccermania
09-04-12, 14:12
To 4E στον OTE TV
Μεγάλη εβδομάδα έρχεται, και τι πιο επίκαιρο από ένα κανάλι θρησκευτικού περιεχομένου όπως είναι το γνωστό μας από την παρουσία του στον Hellasat ελεύθερο κανάλι.
Το πρόγραμμα του 4Ε αποτελείται από ειδικές εκπομπές με θέματα που αφορούν την ορθοδοξία, την λατρεία, την οικογένεια και το παιδί, ενώ προσφέρει επίσης και κάθε Κυριακή ζωντανά τις Θείες λειτουργίες από διαφόρους ιερούς ναούς.
Πρόκειται για ένα κανάλι που σίγουρα δεν θα κάνει θραύση στα νεανικά και μέσης ηλικίας κοινά, αλλά έχει μια ξεκάθαρη τοποθέτηση, στοχεύοντας κατά την άποψη μας σε προχωρημένης ηλικίας θεατές, ενώ μαζί με τα ελληνικά κανάλια που προστέθηκαν πρόσφατα, φτιάχνει ένα καλό «πακετάκι» για τον απόδημο ελληνισμό που θέλει να βλέπει τα ελληνικά κανάλια αλλά θέλει και την εκκλησία του.
Το 4Ε θα προστεθεί και στο δορυφορικό αλλά και στο IPTV πακέτο του ΟΤΕ.

dimgavril
10-04-12, 13:24
Στην OTE TV μέσω Connx προστέθηκε σήμερα το κανάλι 4Ε!

antwnis4
10-04-12, 20:32
Καλησπερα,εχω το εξης προβλημα.
Εχω connx tv iptv,Και χθες εκλεισε(βγηκε η πριζα).
Απο χθες ενω τοσους μηνες δουλευε σωστα,δεν δουλευει.Πατω το On/off απο την συσκευη και κανει booting.Στο booting μου πεταει error 001 και μετα error 021.Και μετα μου γραφει NO DHCP ANSWER check your lan connection.Αναγκαστικα θελω να το κλεισω,αλλα δεν κλεινει(απο το τηλεχειριστηριο δεν μπαινει σε standby mode ουτε απο την συσκευη.Αναγκαστικα πρεπει να το εχω πατημενο το κουμπι On/Οff οπου τοτε θα κλεισει εντελως,και θα πρεπει να το ανοιξω απο την συσκευη.
Τι μπορει να φταιει?Ειχε κανεις αναλογο προβλημα?
Στο παρελθον ειχε κατι προβληματα αμα εβγαινε απο την πριζα,αλλα μολις το εβαζα στην πριζα και το ανοιγοκλεινα standby mode-on(Κοκκινο-πρασινο :p) εστρωνε..
Πηρα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση του ΟΤΕ και με βοηθησαν,μου ειπαν να ανοιγoκλεισω την συσκευη:worthy:

Υγ.Pirelli

Παλι τα ιδια.. :S

iliosr
10-04-12, 20:34
Ενα σοβαρό λόγο που ο ψηφιακός δέκτης -για DIGEA- είναι κλειδωμένος στον Pireli, και όχι στον ψηφιακό ;
Το usb καταλαβαίνω να αγοράσω τον δέκτη με δίσκο, να κερδίσει ο ΟΤΕ.
Το γιατί να έχω δύο δέκτες ενώ μπορώ να έχω μόνο έναν.
Μήπως για τιμωρία ; Που εξακολουθώ να είμαι πελάτης του ΟΤΕ.

Παρακαλώ όχι δικαιολογίες τύπου του ΟΤΕ.

Ευχαριστώ.

maik
11-04-12, 19:18
Τι εννοει ο ποιητης;

emeliss
11-04-12, 19:36
Μάλλον εννοεί ότι δεν του αρέσει που ο δορυφορικός δέκτης έχει και δέκτη επίγειας ψηφιακής τηλεόρασης ενώ ο iptv δέκτης δεν έχει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.