PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90

iliosr
11-04-12, 22:44
Ακριβώς ,
ο δορυφορικός ΟΤΕ δέκτης του πατέρα μου, έχει και δέκτη επίγειας ψηφιακής mpg2 (digea) ενσωματωμένο και ενεργοποιημένο.

To δικό μου STB Pirelli έχει δέκτη επίγειας ψηφιακής τηλεόρασης καθώς και usb θύρα, αλλά και τα δύο για ομορφιά. (εδώ ο ποιητής)
Απενεργοποιημένα από το software.

soccermania
12-04-12, 00:42
Για ΟΤΕ τα φιλικά της Εθνικής πριν το EURO.
Τα δύο φιλικά προετοιμασίας που θα δώσει η Εθνική ποδοσφαίρου στα τέλη Μαίου στην Αυστρία, με Σλοβενία και Αρμενία ,26/5 και 31/5 αντίστοιχα,πιθανόν να μεταδόσει ο OTE TV.

maik
12-04-12, 17:34
Ακριβώς ,
ο δορυφορικός ΟΤΕ δέκτης του πατέρα μου, έχει και δέκτη επίγειας ψηφιακής mpg2 (digea) ενσωματωμένο και ενεργοποιημένο.

To δικό μου STB Pirelli έχει δέκτη επίγειας ψηφιακής τηλεόρασης καθώς και usb θύρα, αλλά και τα δύο για ομορφιά. (εδώ ο ποιητής)
Απενεργοποιημένα από το software.

Το usb ειναι απενεργοποιημενο και στα δυο.
Οσο γαι τον δεκτη επιγειας ψηφιακης πιθανοτατα δεν θελουν να μπερδεψουν δυο υπηρεσιες.
Οπως ακριβως ειναι απενεργοποιμενη και η RJ45 στον δορυφορικο.

emeliss
12-04-12, 17:43
Έχει σίγουρα δέκτη mpeg4 το STB του IPTV;

maik
12-04-12, 17:56
Έχει σίγουρα δέκτη mpeg4 το STB του IPTV;

Σε καποια pirelli οχι σε ολα εχει μια εισοδο-εξοδο κεραιας. Τιποτε παραπανω.

kernighan
14-04-12, 01:43
Απορία που μου ήρθε σήμερα: εαν κάποιος είναι συνδρομητής ΟΤΕ TV μπορεί να ζητήσει με κάποιο τρόπο να μην πληρώνει τα τέλη της κρατικής τηλεόρασης (ΕΤ1, ΝΕΤ, ΕΤ3) στη ΔΕΗ αφού τα κανάλια αυτά προσφέρονται και στην τηλεόραση του ΟΤΕ; Κάτι μου είχαν πει ότι μπορούμε να πληρώνουμε τους λογαριασμούς μας στο Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων και να μην πληρώνουμε τα κρατικά αλλά δεν ξέρω περισσότερες λεπτομέρειες.

Υ.Γ.: δεν ξέρω αν είναι το σωστό θέμα αυτό.

emeliss
14-04-12, 08:28
Δεν έχει σχέση και δεν μπορείς να σταματήσεις να πληρώνεις το τέλος για την ΕΡΤ.

soccermania
16-04-12, 01:36
Στο «ρυθμό» Μπαρτσελόνα-Ρεάλ Μ. και Ολυμπιακού-Ατρόμητου στον ΟΤΕ!

Η αμέσως επόμενη εβδομάδα θα είναι «καυτή» για τους ανθρώπους της τηλεοπτικής παραγωγής του ΣΚΑΙ που «τρεχει» τις παραγωγές στον ΟΤΕ TV. To ισπανικό el classico, ανάμεσα στη Μπαρτσελονα και την Ρεάλ Μ. και ο τελικός του ελληνικού Κυπέλλου, το Ολυμπιακός-Ατρόμητος ...κλέβουν όλη την προσοχή στο πρόγρμμα του ΟΤΕ TV μέχρι το τέλος Απριλίου.
Από Τρίτη του Πάσχα θα ξεκινήσουν οι ουσιαστικές προετοιμασίες των συναδέλφων για τις μεγάλες μεταδόσεις. Στις 21 Απριλίου (21.00) το OTE TV Sport 1 θα δείξει την αναμέτρηση Μπαρτσελόνα-Ρεάλ Μ., για την Πριμέρα Ντιβιζιόν και στις 20.30 της 28ης Απριλίου, ένα Σάββατο μετά δηλαδή, υπάρχει ο τελικός του ποδοσφαιρικού ελληνικού Κυπέλλου.
Για αμφότερους τους αγώνες, ο ΟΤΕ θα βγάλει ειδικές εκπομπές, ενώ ειδικά για το Ολυμπιακός-Ατρόμητος θα ετοιμαστεί ολόκληρη παραγωγή που στόχος των ανθρώπων του «μπουκέτου» είναι να βγει κάτι ακόμα καλύτερο απ' το περυσινό ΑΕΚ-Ατρόμητος.
Μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα αναμένεται να ξεκαθαρίσει και ποιό θα είναι το ελεύθερης εμβέλειας κανάλι που θα μεταδώσει, παράλληλα με τον ΟΤΕ TV, τον τελικό του ελληνικού Κυπέλλου. ΕΡΤ και ΣΚΑΙ φέρονται ως τα φαβορί.
Θα πρέπει να τονιστεί πως ο ΟΤΕ TV θα έχει έναν ακόμα τελικό, για το γαλλικό Κύπελλο, το βράδυ της 28ης Απριλίου. Θα τον δείξει το ΟΤΕ TV Sport 3, στις 21.45.
sport-fm.gr

Digik
19-04-12, 11:22
Τελικά τον τελικό του κυπέλλου θα τον δείξει σε 3d; (όχι ότι είναι και υπερθέαμα, αλλά είναι καλή αφορμή να μαζευόμαστε σε σπίτι με καλή TV)

teodgeor
19-04-12, 18:48
Τελικά τον τελικό του κυπέλλου θα τον δείξει σε 3d; (όχι ότι είναι και υπερθέαμα, αλλά είναι καλή αφορμή να μαζευόμαστε σε σπίτι με καλή TV)

Απ'οτι γραφεται ακομη δεν ειναι σιγουρο

teodgeor
19-04-12, 19:31
Τελικά τον τελικό του κυπέλλου θα τον δείξει σε 3d; (όχι ότι είναι και υπερθέαμα, αλλά είναι καλή αφορμή να μαζευόμαστε σε σπίτι με καλή TV)

Μολις μου ηρθε απαντηση απο τον οτε:

Για τον Τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος δεν έχει προγραμματιστεί η συγκεκριμένη μετάδοση σε 3D

Digik
20-04-12, 12:51
Κρίμα. Στο επόμενο αν είναι.

soccermania
23-04-12, 14:39
65.000 συνδρομητές ο ΟΤΕ TV
Συζητήσεις ΟΤΕ και ΑΝΤ1 για την ένταξη του τηλεοπτικού σταθμού στο «μπουκέτο» του OTE TV μετά την ένταξη των Mega, Star, ΣΚΑΪ και Alpha και τη συμβιβαστική απόφαση της Επιτροπής Ανταγωνισμού στη σχετική υπόθεση με τη Nova. Σταδιακά η συνδρομητική τηλεόραση του ΟΤΕ κερδίζει έδαφος, φτάνοντας στη δορυφορική και στην ιντερνετική πλατφόρμα
τους 65.000 συνδρομητές, από τους οποίους περίπου 20.000 είναι στη δορυφορική τηλεόραση. Ο ΟΤΕ το επόμενο διάστημα θα προχωρήσει σε συμφωνίες για την εξασφάλιση ταινιών και ελκυστικού προγράμματος. (Παρόν)

haniabal
23-04-12, 20:20


65.000 συνδρομητές ο ΟΤΕ TV
Συζητήσεις ΟΤΕ και ΑΝΤ1 για την ένταξη του τηλεοπτικού σταθμού στο «μπουκέτο» του OTE TV μετά την ένταξη των Mega, Star, ΣΚΑΪ και Alpha και τη συμβιβαστική απόφαση της Επιτροπής Ανταγωνισμού στη σχετική υπόθεση με τη Nova. Σταδιακά η συνδρομητική τηλεόραση του ΟΤΕ κερδίζει έδαφος, φτάνοντας στη δορυφορική και στην ιντερνετική πλατφόρμα
τους 65.000 συνδρομητές, από τους οποίους περίπου 20.000 είναι στη δορυφορική τηλεόραση. Ο ΟΤΕ το επόμενο διάστημα θα προχωρήσει σε συμφωνίες για την εξασφάλιση ταινιών και ελκυστικού προγράμματος. (Παρόν)



Πιστεύω ότι στον ΟΤΕ περίμεναν περισσότερους συνδρομητές μετά τα νέα προγράμματα που πρόσφεραν...

singara
24-04-12, 12:05
Ούτε καλά ούτε άσχημα για νέα υπηρεσία
Άλλες μεγάλες μάχες της έχει χάσει άλλες της έχει κερδίσει πχ. Champions league –Europe
Κανάλια εθνικής εμβελείας …η μεγάλη μάχη θα παίχτη το καλοκαίρι φθινόπωρο για μένα
Ξανά διαπραγμάτευση του ισπανικού ιταλικού πρωταθλήματος ….διαπραγμάτευση και premier league…. Καθώς και δημιουργία καναλιών με ξένες ταινίες που στo sat πακέτο
Λείπει τόσο πολύ πιστεύω πως όλα είναι ακόμα στην πολύ αρχή για τον ΟΤΕ….

apostol70
25-04-12, 07:48
Καλημέρα σε όλους
Ενεργοποίησα το OTE TV μέσω connx γυρίζοντας στον ΟΤΕ μετά από 4 χρόνια στην OnTelecoms.
Για να δίνω σήμα στον αποκωδικοποιητή από το router χρησιμοποιώ το plk300 της Linksys (http://reviews.cnet.com/bridges/linksys-powerline-av-bridge/4505-3304_7-33408458.html) το οποίο ενώ στην On δούλευε κανονικά, μάλλον δεν δουλεύει στον ΟΤΕ, ενώ δίνει πληροφορίες όπως epg, και δουλεύει το replay, στο live έχω μαύρη οθόνη.
Μπορεί κάποιος να μου πει κάποιο powerline που να έχει δοκιμάσει και να λειτουργεί αξιόπιστα;

maik
25-04-12, 10:39
Καλημέρα σε όλους
Ενεργοποίησα το OTE TV μέσω connx γυρίζοντας στον ΟΤΕ μετά από 4 χρόνια στην OnTelecoms.
Για να δίνω σήμα στον αποκωδικοποιητή από το router χρησιμοποιώ το plk300 της Linksys (http://reviews.cnet.com/bridges/linksys-powerline-av-bridge/4505-3304_7-33408458.html) το οποίο ενώ στην On δούλευε κανονικά, μάλλον δεν δουλεύει στον ΟΤΕ, ενώ δίνει πληροφορίες όπως epg, και δουλεύει το replay, στο live έχω μαύρη οθόνη.
Μπορεί κάποιος να μου πει κάποιο powerline που να έχει δοκιμάσει και να λειτουργεί αξιόπιστα;

Καποιο που να υποστηριζει multicast.

harris78
25-04-12, 11:05
Αυτό είχα και εγώ (το powerline της Linksys) αλλά ενώ δούλευαν κανονικά για μεγάλο διάστημα, ξαφνικά σταμάτησαν!!! Έκανε ότι και σε εσένα - μαυρη οθόνη στα ζωντανά προγράμματα. Το άλλαξα με αυτά της ΟΤΕ αλλά αν και δουλεύουν είναι πολύ ευαίσθητα στην ηλεκτρολογική υποδομή του σπιτιού. Δηλαδή δουλεύουν σε χαμηλές ταχύτητες ανάλογα την μπρίζα και σε τριφασικό που έχω εγώ έχουν πρόβλημα.
Αυτά που έχω τώρα και δουλεύουν ΆΨΟΓΑ είναι τα devolo. Μάλιστα τα 500 πιάνουν τρελές ταχύτητες και τα χρησιμοποιώ ταυτόχρονα να περνάω και ίντερνετ, ενώ με τα άλλα powerlines δεν γινότανε.

thomNikolaou
25-04-12, 18:50

65.000 συνδρομητές ο ΟΤΕ TV
Συζητήσεις ΟΤΕ και ΑΝΤ1 για την ένταξη του τηλεοπτικού σταθμού στο «μπουκέτο» του OTE TV μετά την ένταξη των Mega, Star, ΣΚΑΪ και Alpha και τη συμβιβαστική απόφαση της Επιτροπής Ανταγωνισμού στη σχετική υπόθεση με τη Nova. Σταδιακά η συνδρομητική τηλεόραση του ΟΤΕ κερδίζει έδαφος, φτάνοντας στη δορυφορική και στην ιντερνετική πλατφόρμα
τους 65.000 συνδρομητές, από τους οποίους περίπου 20.000 είναι στη δορυφορική τηλεόραση. Ο ΟΤΕ το επόμενο διάστημα θα προχωρήσει σε συμφωνίες για την εξασφάλιση ταινιών και ελκυστικού προγράμματος. (Παρόν)



Θεωρώ ότι ο ΟΤΕ πρέπει αν επενδύσει σε περιεχόμενο γιατί με Mega και Αnt1 δεν μπορείς να ανταγωνιστείς και να βγάλεις λεφτά.

kater
25-04-12, 20:23
Έπειτα από όλα αυτά τα χρόνια στο ΟΤΕtv (πλέον), έχω την αίσθηση ότι είναι καλό, αλλά στο πακέτο περιέχονται και πολλές μούφες που ίσως θα μπορούσε να κόψει (κάτι κανάλια μόδας κ.λπ.) και να εισάγει άλλα, πιο ενδιαφέροντα. Επίσης θεωρώ ότι το ΟΤΕ Cinema είναι από τις πιο ΕΞΥΠΝΕΣ κινήσεις που έχει κάνει ποτέ κανάλι. Παίζει αβέρτα και είμαι σίγουρος ότι το βλέπουν και οι άνθρωποι στον ΟΤΕ.
Και μια ερώτηση: Το τελευταίο διάστημα το ΟΤΕtv μου παρουσιάζει μεγάλη καθυστέρηση στο να ακούσει τις εντολές του remote, δεν "θυμάται" που είχα μείνει στην ταιναία, για να κάνω Pause πρέπει να πατήσω το Pause καμιά 15αριά φορές (δεν φταίνε οι μπαταρίες..) άμα δε ζητήσω το πρόγραμμα ή το μενού, τότε η καθυστέρηση είναι της τάξης των 10 δευτερολέπτων, τουλάχιστον. Στον ΟΤΕ που πήρα την πρώτη φορά καθάρισαν την γραμμή, την δεύτερη έκαναν reset, αλλά και πάλι τα ίδια.
Μου πρότειναν να διακόψω και να ξανασυνεθώ (μετά από μερικές μέρες) για να πάρω νέο δίσκο (μήπως φταίει ο δίσκος; ) αφού δεν υπάρχει πρόβλεψη για έκπτωση σε εμάς για την αγορά νέου STB (αθάνατος ΟΤΕ)...
Καμιά ιδέα από κανέναν φίλο;;

Thanks

dimgavril
25-04-12, 23:25
Οι παλιοί αποκωδικοποιητές Tilgin έχουν αυτά τα προβλήματα. Οι Pirelli δουλεύουν μια χαρά. Βρες κανένα Pirelli και άλλαξέ τον, εγώ αυτό έκανα.

apostol70
26-04-12, 02:40
Πήρα τον devolo όλα δουλεύουν κανονικά τώρα, ευχαριστώ πολύ όσους απάντησαν

johnsruro
26-04-12, 10:49
ρε παιδιά από αυτούς τους 65000, οι 45000-50000 είναι στο connxtv. Το θέμα δεν ήταν αν θα παέι καλά το δορυφορικό? Με 15000-20000 στο δορυφορικό εκ των οποίων, μη σου πω και οι μισοί είχαν connxtv και το γυρίσανε σε δορυφορικό, μιλάνε για επιτυχία?

emeliss
26-04-12, 13:07
Ποιοι μιλάνε και που λένε για επιτυχία;

soccermania
26-04-12, 13:13
Και πόσους θέλεις να έχει ρε φίλε; 65.000 εν μέσω κρίσης είναι μια χαρά. Και τί σημασία έχει πόσοι είναι από ίντερνετ και πόσοι από δορυφορική; Και όλα αυτά χωρίς κανάλια με ταινίες ακόμη. Και το Σεπτέμβρη θα κριθεί και το ποιος θα πάρει το αγγλικό πρωτάθλημα. Ίδωμεν...

harris78
26-04-12, 14:26
Πήρα τον devolo όλα δουλεύουν κανονικά τώρα, ευχαριστώ πολύ όσους απάντησαν

Η καλύτερη (αλλά και ακριβότερη) επιλογή σε powerlines...!!!

johnsruro
26-04-12, 15:30
Και πόσους θέλεις να έχει ρε φίλε; 65.000 εν μέσω κρίσης είναι μια χαρά. Και τί σημασία έχει πόσοι είναι από ίντερνετ και πόσοι από δορυφορική; Και όλα αυτά χωρίς κανάλια με ταινίες ακόμη. Και το Σεπτέμβρη θα κριθεί και το ποιος θα πάρει το αγγλικό πρωτάθλημα. Ίδωμεν...
Θεωρώ ότι όταν λένε ότι κερδίζει έδαφος το θεωρούν θετικό.
Από εκεί και πέρα. Τους 55.000 τους είχε φτάσει προ δορυφορικής και τώρα με τη δορυφορική αυτοί αυξηθηκαν κατά 10000 απλά αλλάζοντας το μείγμα μεταξύ ιp και δοριφορικών. Σε αυτή την άυξηση συνδρομητών στυρίζονταν όταν ξεκίναγε το προιόν?

υγ. και το ισπανικό και το γερμανικό κρίνονται το καλοκαίρι και έχω την εντύπωση ότι σε αυτά όπως και στο αγγλικό και στο CL παίζιε ρόλο και η συνδρομητική βάση για το σε ποιον θα δοθούντ αδικαιώματα εν τέλει.

maik
26-04-12, 18:24
Ποιοι μιλάνε και που λένε για επιτυχία;

Οι "αλλοι" προφανως.

kater
26-04-12, 20:36
Αν θυμάμαι καλά, ο Alpha Digital όταν έκανε την ψηφιακή πλατφόρμα μόλις και μετά βίας έπιασε τους 50.000. Το 2000. Οπότε με την κρίση που σοβεί, το 65.000 είναι οπωσδήποτε μια αναμφισβήτητη επιτυχία.

soccermania
26-04-12, 22:21
υγ. και το ισπανικό και το γερμανικό κρίνονται το καλοκαίρι και έχω την εντύπωση ότι σε αυτά όπως και στο αγγλικό και στο CL παίζιε ρόλο και η συνδρομητική βάση για το σε ποιον θα δοθούντ αδικαιώματα εν τέλει.

Όλα από τα χρήματα κρίνονται και μόνο.Αλλιώς δε θα έπαιρνε Ιταλικό,Ισπανικό,Γερμανικό,Φόρμουλα 1 κτλ. Μην ξεχνάς όταν "έκλεισε" πρόπερσι όλα αυτά τα δικαιώματα είχε τους μισούς συνδρομητές από ότι σήμερα.

kater
27-04-12, 01:16
Όλα από τα χρήματα κρίνονται και μόνο.Αλλιώς δε θα έπαιρνε Ιταλικό,Ισπανικό,Γερμανικό,Φόρμουλα 1 κτλ. Μην ξεχνάς όταν "έκλεισε" πρόπερσι όλα αυτά τα δικαιώματα είχε τους μισούς συνδρομητές από ότι σήμερα.

Ναι συμφωνώ απόλυτα. Όλες οι κινήσεις του ΟΤΕ μέχρι σήμερα δείχνουν ότι θέλει να βελτιώσει το προϊόν και να μείνει στην αγορά (τουλάχιστον προς το παρόν και ΜΟΝΟΝ όσον αφορά τους απόλυτους αριθμούς και ΟΧΙ την ποιότητα, γιατί σε αυτή είναι ξεκάθαρα πρώτος) ως δεύτερος παίκτης.
Αυτή είναι η γνώμη μου. Το NOVA μπορεί μεν να έχει το Αγγλικό και το Γαλλικό και κάτι κύπελλα, αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχει τις ταινίες που προσφέρει ο ΟΤΕ, ακόμη και τις δωρεάν (οι οποίες παρεμπιπτόντως τελευταία είναι καλύτερης ποιότητας από πριν...).

apostol70
28-04-12, 03:24
Αν κάποιος ενδιαφέρεται για IPTV, ουσιαστικά αυτή την στιγμή ο OTE είναι μονόδρομος. Η On πρακτικά έχει βγει από το παιχνίδι και η Hol προσφέρει μόνο την δυνατότητα θέασης ταινιών.
Η Nova δεν παίζει σε IPTV (αν και θα είχε ενδιαφέρον αν το έκανε η 4νετ) και πρακτικά βασίζεται στην Σούπερ Λίγκα, το αγγλικό και κάποια αποκλειστικά κανάλια όπως το History).
Αν με την επαναδιαπραγμάτευση του αγγλικού το πάρει ο ΟΤΕ τότε θα υπάρξουν και αλλαγές στους συνδρομητές

soccermania
28-04-12, 15:40
OTE TV: To Moto GP αποκλειστικά για 3 χρόνια!
Ο μαγικός κόσμος του Moto GP έρχεται αποκλειστικά και ζωντανά για τα επόμενα 3 χρόνια, στα αθλητικά κανάλια της OTE TV! Ολοι οι αγώνες και τα δοκιμαστικά, οι καλύτερες ομάδες και οι κορυφαίοι αναβάτες! (otetv.ote.gr)

soccermania
28-04-12, 15:51
Τελικός... υπερπαραγωγή στο ΟΑΚΑ!
Υπερπαραγωγή θα είναι η αποψινή (28/04, 20:30) κάλυψη του τελικού κυπέλλου ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Ολυμπιακό από την ψηφιακή πλατφόρμα του ΟΤΕ!
Οι άνθρωποι της ψηφιακής πλατφόρμας του ΟΤΕ έχουν ετοιμάσει μία HD παραγωγή για τον τελικό του φετινού κυπέλλου Ελλάδας, που θα διεξαχθεί στο ΟΑΚΑ, με 20 κάμερες υψηλής ευκρίνειας (HD) και 4 κάμερες super slow motion. Παράλληλα θα υπάρχει pitch view studio, αλλά και studio στον αγωνιστικό χώρο.
Στα ειδικά διαμορφωμένα studios θα είναι καλεσμένοι ο Ομοσπονδιακός τεχνικός, Φερνάντο Σάντος, οι δύο άσοι Ολυμπιακού και Ατρομήτου, Μάρκο Πάντελιτς και Κώστας Γιαννούλης, αντίστοιχα, αλλά και ο βοηθός προπονητή και άλλοτε παίκτης τόσο του Ολυμπιακού, όσο και του Ατρομήτου, Λουτσιάνο ντε Σόουζα.
onsports.gr

soccermania
29-04-12, 12:00
Τελικός
Η κάλυψη απ' τον ΟΤΕ κινήθηκε σε απόλυτα πετυχημένα επίπεδα, τόσο σε τεχνικό όσο και σε δημοσιογρσφικό επίπεδο. Άλλωστε ήταν ο δεύτερος τελικός που μετέδωσε, στην ιστορία του, ο ΟΤΕ (πέρυσι ήτσν το ΑΕΚ-Ατρόμητος) και υπήρχε μία σχετική εμπειρία.
Άλλη μία σεζόν στον ΟΤΕ το Κύπελλο
Ο ΟΤΕ έχει τα τηλεοπτικά δικαιώματα του Κυπέλλου για μία ακόμα σεζόν, δηλαδή και για το 2012-13. Η συμφωνία που έκανε ήταν τριετούς διάρκειας και εκπνέει την ερχόμενη σεζόν.
Περισσότερες μεταδόσεις
Θα πρέπει να τονιστεί πως σε σχέση με την περυσινή (πρώτη) σεζόν, την φετινή ο ΟΤΕ έδειξε πολύ περισσότερα παιχνίδια, κάλυψε τον θεσμό απ' τις αρχικές του φάσεις. Κάτι ανάλογο αναμένεται να συμβεί και στην τελευταία σεζόν.
sport-fm.gr

kernighan
30-04-12, 09:00
Καλημέρα. Μια και υπάρχει έτοιμο νήμα είπα να μη φτιάξω καινούριο. Λοιπόν χτες το βράδυ που πήγα να δω τηλεόραση το ote tv είχε πρόβλημα. Όλα τα κανάλια δείχνουν μαύρη οθόνη ή artifacts με εξαίρεση το promo και το Video on Demand. To Σάββατο το απόγευμα είχα κάνει μια ανανέωση στο ote tv και από full το πέρασα σε family (κι επίσης εκανα μια αναβάθμιση από τα 2 στα 24 η οποία ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί). Δοκίμασα τα πάντα και τελικά πήρα στο 13888 και μου το πέρασαν ως βλάβη. Απλά έχει κανείς ιδέα τί μπορεί να είναι;

kater
30-04-12, 14:18
Καλημέρα. Μια και υπάρχει έτοιμο νήμα είπα να μη φτιάξω καινούριο. Λοιπόν χτες το βράδυ που πήγα να δω τηλεόραση το ote tv είχε πρόβλημα. Όλα τα κανάλια δείχνουν μαύρη οθόνη ή artifacts με εξαίρεση το promo και το Video on Demand. To Σάββατο το απόγευμα είχα κάνει μια ανανέωση στο ote tv και από full το πέρασα σε family (κι επίσης εκανα μια αναβάθμιση από τα 2 στα 24 η οποία ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί). Δοκίμασα τα πάντα και τελικά πήρα στο 13888 και μου το πέρασαν ως βλάβη. Απλά έχει κανείς ιδέα τί μπορεί να είναι;

Μήπως η σύνδεσή σου είναι καινούργια;

zadios
30-04-12, 14:52
Τελικός
Η κάλυψη απ' τον ΟΤΕ κινήθηκε σε απόλυτα πετυχημένα επίπεδα, τόσο σε τεχνικό όσο και σε δημοσιογρσφικό επίπεδο. Άλλωστε ήταν ο δεύτερος τελικός που μετέδωσε, στην ιστορία του, ο ΟΤΕ (πέρυσι ήτσν το ΑΕΚ-Ατρόμητος) και υπήρχε μία σχετική εμπειρία.
Άλλη μία σεζόν στον ΟΤΕ το Κύπελλο
Ο ΟΤΕ έχει τα τηλεοπτικά δικαιώματα του Κυπέλλου για μία ακόμα σεζόν, δηλαδή και για το 2012-13. Η συμφωνία που έκανε ήταν τριετούς διάρκειας και εκπνέει την ερχόμενη σεζόν.
Περισσότερες μεταδόσεις
Θα πρέπει να τονιστεί πως σε σχέση με την περυσινή (πρώτη) σεζόν, την φετινή ο ΟΤΕ έδειξε πολύ περισσότερα παιχνίδια, κάλυψε τον θεσμό απ' τις αρχικές του φάσεις. Κάτι ανάλογο αναμένεται να συμβεί και στην τελευταία σεζόν.
sport-fm.gr
Και τελικό κυπέλου σε ΗD από τον ΟΤΕ. Ποιος να το περίμενε πριν 2 χρόνια που θα ερχόντουσαν απότην DT να τον πάρουν ότι σήμερα θα μιλάγαμε για μετάδοση σε HD αυτού του θεσμού!

soccermania
30-04-12, 17:37
Χαμόγελα στον ΟΤΕ
Μετά την ολοκλήρωση του τελικού, αργά το βράδυ του Σαββάτου, οι άνθρωποι του ΟΤΕ που επισκέφτηκαν το βαν απ' το οποίο έγινε η τηλεοπτική παραγωγή και έδωσαν συγχαρητήρια στους υπεύθυνους. Ήταν, κατα την άποψη των ανθρωπων του ΟΤΕ, μία άρτια κάλυψη του τελικού.
sport-fm.gr

kernighan
30-04-12, 19:24
Μήπως η σύνδεσή σου είναι καινούργια;

Η σύνδεση ως σύνδεση δεν είναι καινούρια, το πακέτο το άλλαξα το Σάββατο το απόγευμα. Όπως και να χει αυτή τη στιγμή κλειδώνω στα 12Mbps περίπου (12206 για την ακρίβεια) και το πρόβλημα με το OTE TV έχει αποκατασταθεί οπότε όλα καλά. :oneup:

Υ.Γ. το να βλέπεις ένα iso να κατεβαίνει με 1.4 ΜΒ/s πάντως είναι υπέρτατη ηδονή (σόρρυ για το οφφτόπικ).

cshaq
02-05-12, 15:51
Έχω conn-x με max ταχύτητα 10Mb/s και σκέφτομαι αν μπορώ να βάλω ote tv χωρίς να γονατίσει το internet browsing σε κάποιο άλλο pc την ώρα που θα παρακαλουθώ ote tv. Το άλλο θέμο που έχω είναι ότι μπορώ να έχω internet στην tv μέσω powerline (corinex) γιατί δεν υπάρχει υποδομή utp στο σπίτι.
Σκέφτομαι και το ενδεχόμενο της δορυφορικής για το high definition, αλλά με προβληματίζει η εγκατάσταση στο σπίτι και ότι δεν θα μπορώ να έχω σήμα όπου θέλω μέσα στο σπίτι.
Ποια είναι η γνώμη σας;

maik
02-05-12, 18:49
Έχω conn-x με max ταχύτητα 10Mb/s και σκέφτομαι αν μπορώ να βάλω ote tv χωρίς να γονατίσει το internet browsing σε κάποιο άλλο pc την ώρα που θα παρακαλουθώ ote tv. Το άλλο θέμο που έχω είναι ότι μπορώ να έχω internet στην tv μέσω powerline (corinex) γιατί δεν υπάρχει υποδομή utp στο σπίτι.
Σκέφτομαι και το ενδεχόμενο της δορυφορικής για το high definition, αλλά με προβληματίζει η εγκατάσταση στο σπίτι και ότι δεν θα μπορώ να έχω σήμα όπου θέλω μέσα στο σπίτι.
Ποια είναι η γνώμη σας;

To otetv δεσμευει 4 mb οταν ειναι ανοιχτο. Τα corinex ειναι καλα οσο ξερω.

kernighan
02-05-12, 21:50
Κοίτα εγώ κλειδώνω σε πραγματική ταχύτητα 1.2MB/s. Όταν είναι κλειστό το OTE TV είμαι εκεί γύρω, όταν είναι ανοιχτό το ΟΤΕ TV κατεβάζω γύρω στα 700ΚΒ/s. Δεν το λες σέρνεται σε καμμία περίπτωση, αλλά από την άλλη χτες πχ που ήθελα να κατεβάσω ένα ISO 4.5 GB έκλεισα την τηλεόραση για να τελειώνω γρήγορα. Οπότε εξαρτάται βασικά από τη χρήση που κάνεις στο δίκτυό σου, τη συχνότητα που χρειάζεσαι τη μέγιστη ταχύτητα κλπ.

Edit: Από την άλλη επειδή δεν είχα ούτε λεφτά ούτε εμπιστοσύνη στη λύση δίκτυο μέσω ρεύματος, τράβηξα ένα 10μ καλώδιο ethernet από το router στο STB και το χω πάει τοίχο τοίχο για να μη φαίνεται άσχημο.

soccermania
03-05-12, 18:02
Τα φιλικα της Βραζιλιας στον ΟΤΕ TV
Το World Tour Brasil 2012 ξεκινάει αυτό το μήνα μέσα από την ΟΤE TV.
Η βραζιλιάνικη ομάδα προετοιμάζεται για το Mundial 2014 και ο πρώτος αγώνας που θα δείξει η ΟΤΕ TV, είναι με τις ΗΠΑ, σε Υψηλή Ευκρίνεια από τα κανάλι OTE Sport
sdtv.gr

singara
04-05-12, 11:28
Τα φιλικα της Βραζιλιας στον ΟΤΕ TV
Το World Tour Brasil 2012 ξεκινάει αυτό το μήνα μέσα από την ΟΤE TV.
Η βραζιλιάνικη ομάδα προετοιμάζεται για το Mundial 2014 και ο πρώτος αγώνας που θα δείξει η ΟΤΕ TV, είναι με τις ΗΠΑ, σε Υψηλή Ευκρίνεια από τα κανάλι OTE Sport
sdtv.gr


παρτε PREMIER LEAGUE να γουσταρω.......:respekt::worthy::worthy:
γιατι με το ch.league & europa κλαιω με μαυρο δακρι

soccermania
04-05-12, 19:29
παρτε PREMIER LEAGUE να γουσταρω.......:respekt::worthy::worthy:
γιατι με το ch.league & europa κλαιω με μαυρο δακρι

Τέλη Σεπτεμβρίου ή αρχές Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί ο διαγωνισμός για το ποιος θα πάρει τα δικαιώματα για την τριετία 2013-2016.Ακούγεται ότι ο ΟΤΕ θα τα μπει δυνατά στη "μάχη".

harisalex2
06-05-12, 20:33
οι αποκωδικοποιητες διχνουν τιποτα στην οθονουλα μπροστα ωρα κτλ; γιατι εμενα δεν διχνει.. (pirelli 2600)

harris78
10-05-12, 01:22
οι αποκωδικοποιητες διχνουν τιποτα στην οθονουλα μπροστα ωρα κτλ; γιατι εμενα δεν διχνει.. (pirelli 2600)

Αυτός με τον δίσκο δείχνει ώρα και κάποιες λειτουργίες πχ Booting

soccermania
16-05-12, 14:09
OTE TV : Νέο κανάλι ταινιών
Με την αύξηση χωρητικότητας που εξασφάλισε ο ΟΤΕ TV μέσω δορυφόρου με την αλλαγή προτύπου εκπομπής του τέταρτου αναμεταδότη σε DVB-S2/8PSQ, όπως είχαμε γράψει, άνοιξε ο δρόμος για την προσθήκη νέων καναλιών. Έτσι, σήμερα το απόγευμα γύρω στις 18:00 η συνεργασία που είχε ο ΟΤΕ με το Universal Channel ολοκληρώθηκε, και στη θέση του καναλιού εμφανίστηκε κάρτα που ανακοινώνει την άφιξη ενός νέου24ωρου καναλιού ταινιών. Οι πληροφορίες μας λένε πως δεν πρόκειται για κάποιο κανάλι τύπου Scifi, Axn, η Pay per view, αλλά ενός καναλιού του OTE που θα προβάλει ξένες ταινίες, χωρίς όμως να μπορούμε να πούμε αυτή τη στιγμή με σιγουριά τι ακριβώς ταινίες θα προβάλλει. Θετική κίνηση πάντως, αφού στο κομμάτι των ταινιών έχουμε γράψει επανειλημμένως πως ο ΟΤΕ έχει σημαντικό κενό. Από το μέτωπο των συνδρομητών ο ΟΤΕ καταγράφει αργή αλλά σταθερά ανοδική πορεία και υπολογίζεται πως οι συνδρομητές (μόνο του δορυφορικού) έχουν φτάσει τους 21.800. Τέλος, ακόμη μια πληροφορία του Digital TV info λέει πως στην δορυφορική πλατφόρμα του ΟΤΕ αλλά και στο IPTV ετοιμάζονται πολύ σύντομα να ενσωματωθούν οι τοπικοί τηλεοπτικοί σταθμοί «STAR Λαμίας» και το «Αχελώος TV». Θα σας ενημερώνουμε απο εδώ για όλες τις τελευταίες εξελίξεις… (digitaltvinfo.gr)

mekgr
20-05-12, 19:23
Ρε παιδιά θα μάθουμε ποτέ τι είναι τελικά αυτό το "Νέο Κανάλι" και τι θα παίζει ακριβώς?
Όλο σύντομα κοντά σας είναι και κοντέυει να περάσει μία εβδομάδα και τίποτα. Το σύντομα μ'αρέσει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.