PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90

darax
19-06-12, 23:19
Νομίζω ότι τα πήρε αποκλειστικά ο οτε από νοβα γιά 12-13. http://www.sport-fm.gr/article/559560

celarg
20-06-12, 13:49
Κι εγω έτσι νομίζω ότι έγινε τελικα.

jibezid
25-06-12, 14:54
ένα θέμα που με απασχολεί γιατί έχω και εγώ ote tv (iptv) είναι το ανέβασμα του SNR από το 9 στο 14 εγώ με ένα Baudtec TW263R4, που είχα μείωσα το SNR από το 14 στο 9 βάση από εδώ http://www.adslgr.com/forum/threads/434970-Huawei-Echolife-HG520?p=4199557#post4199557 δεν είχα κανένα απόλυτος πρόβλημα, ακόμα και στο 7 snr που το πήγα μια χαρά δούλευε το iptv δεν λέω αν υπάρχει πρόβλημα να το ανεβάσουν
αλλά έτσι δεν μπορώ να το καταλάβω να παίρνει όλους η μπάλα
γιατί να χάνω 2-3 Mbit δεν τους τα πληρώνω?

haris23
26-06-12, 09:06
Ολες οι ενοικιάσεις πλεον ειναι για 48ωρο, όχι 24ωρο οπως ητανε.

Rebel Scum
27-06-12, 02:37
ένα θέμα που με απασχολεί γιατί έχω και εγώ ote tv (iptv) είναι το ανέβασμα του SNR από το 9 στο 14 εγώ με ένα Baudtec TW263R4, που είχα μείωσα το SNR από το 14 στο 9 βάση από εδώ http://www.adslgr.com/forum/threads/434970-Huawei-Echolife-HG520?p=4199557#post4199557 δεν είχα κανένα απόλυτος πρόβλημα, ακόμα και στο 7 snr που το πήγα μια χαρά δούλευε το iptv δεν λέω αν υπάρχει πρόβλημα να το ανεβάσουν
αλλά έτσι δεν μπορώ να το καταλάβω να παίρνει όλους η μπάλα
γιατί να χάνω 2-3 Mbit δεν τους τα πληρώνω?

Γενικά το προφίλ για όσους έχουν OTE TV είναι με στόχο το 14SNR για λόγους σταθερότητας. Και στη δική μου γραμμή δουλεύει και με χαμηλότερο αλλά δεν μπορώ να κατηγορήσω τον ΟΤΕ σε αυτό το κομμάτι. Δεν είναι δυνατόν να φτιάξουν ένα προφιλ για τον καθένα ξεχωριστά.

soccermania
28-06-12, 12:10
Και το 2012-13 ισπανικό μπάσκετ στην ΟΤΕ TV
Τα τηλεοπτικά δικαιώματα του ισπανικού Πρωταθλήματος μπάσκετ θα ανήκουν και την ερχόμενη (2012-13) σεζόν στον ΟΤΕ. Οι αγώνες, δηλαδή, του εξαιρετικά ενδιαφέροντος τουρνουά θα μεταδίδονται (όπως έγινε και φέτος) απ' την OTE TV.
sport-fm.gr

soccermania
29-06-12, 14:57
Σύμφωνα με πληροφορίες ο ΟΤΕ ΤV θα μεταδώσει και τα εκτός έδρας παιχνίδια της εθνικής μας ομάδας ποδοσφαίρου,όπως και τα εντός,για τα προκριματικά του MUNDIAL-2014 σε ΗD.Επίσης η τηλεόραση του ΟΤΕ είναι πολύ κοντά στο να μεταδώσει το φιλικό της εθνικής τον 15αύγουστο στο Όσλο με τη Νορβηγία.

giannis42
30-06-12, 00:57
Εχει αλλος προβλημα με το village cinema? Η εικονα του ειναι αθλια, πιξαλιεσμενη...αυτο σημερα, ....Ολα τα αλλα ειναι οκ;)

sakisastra
30-06-12, 16:22
μια απο τα ιδια και σε εμενα στο sat μεχρι τις 3 τα ξημερωματα.σημερα που το ειδα απο τις 12 το μεσημερι και μετα ειναι οκ:oneup:

giannis42
30-06-12, 18:50
μια απο τα ιδια και σε εμενα στο sat μεχρι τις 3 τα ξημερωματα.σημερα που το ειδα απο τις 12 το μεσημερι και μετα ειναι οκ:oneup:

Οχι παντα το ξανακανει , αλλα οχι οπως χθε:(ς

georgio1908
30-06-12, 19:29
απο το τηλεφωνικο κεντρο του οτε που με καλεσαν για κατι σχετικο με τον οτε τβ μου ειπαν οτι μεσα στον ιουλιο θα μπει και ο αντενα

ΜΑΓΙΚΑΑΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΑΑ
παιδια,μολις τωρα το δα.πηγα στο ιπτβ της τηλερασης μου και επαιζε κανονικα το βιλατζ σινεμα ενω το κονεξ τβ ηταν κλειστο!!!!!!!!!!!!!
εκτος αν ειχα ξεχασει ανοιχτο και ειχε μπει στην αδρανεια αλλα και παλι ηταν κοκκινο το λαμπακι και ειχε εικονα!!!!

θα ανεβασω και φωτο

soccermania
02-07-12, 12:01
Στο Eurosport η εθνική νέων
Το Eurosport πήρε τα δικαιώματα του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος νέων, που θα διεξαχθεί στην Εσθονία και στο οποίο μετέχει και η Εθνική μας ομάδα.
Το συγκεκριμένο κανάλι θα δείξει τους περισσότερους αγώνες και μέσω αυτού η OTE TV. Η αρχή θα γίνει στις 3/7, όπου στις 18:00 το Eurosport 2 θα μεταδώσει την αναμέτρηση της «γαλανόλευκης» με την Ισπανία, στις 18:45 το Eurosport θα δείξει το Γαλλία - Σερβία και στις 20:45 το Εσθονία - Πορτογαλία.
Επίσης το Eurosport αναμένεται να μεταδώσει και το παιχνίδι της Ελλάδας με την Πορτογαλία.
onsports.gr

byron03
03-07-12, 22:44
Έχω εδώ και 3 μήνες ένα STB Pirelli 2600 με σκληρό δίσκο, το οποίο με έχει τρελλάνει στα κολλήματα. Κατά μέσο όρο κάθε 1-2 μέρες κολλάει, συνήθως πάνω σε φάσεις που κάνω αλλεπαλληλα pause-rewind-fast forward κλπ. Αυτό θεωρείται «φυσιολογικό» για αυτή τη συσκευή; Το χει συναντήσει κανείς άλλος;

dimx2
04-07-12, 12:32
Έχω εδώ και 3 μήνες ένα STB Pirelli 2600 με σκληρό δίσκο, το οποίο με έχει τρελλάνει στα κολλήματα. Κατά μέσο όρο κάθε 1-2 μέρες κολλάει, συνήθως πάνω σε φάσεις που κάνω αλλεπαλληλα pause-rewind-fast forward κλπ. Αυτό θεωρείται «φυσιολογικό» για αυτή τη συσκευή; Το χει συναντήσει κανείς άλλος; Γενικά κολλάει λόγο σύνδεσης, δώσε μία τα στατιστικά της γραμμής σου. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις στο 1388 και να δηλώσεις βλάβη να δουν λίγο και την γραμμή σου :):evil:

rna
04-07-12, 16:01
ΤΕΣΤΑΡΕ ΣΕ ΠΟΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ ΤΟ ROUTER ΣΟΥ.ΕΑΝ ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ (ΠΑΝΩ ΑΠΟ 9ΜΒps το download)ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΤΗΣ.

jibezid
04-07-12, 18:50
Έχω ote tv μέσω conn-x και τον αποκωδικοποιητή ΗΥ2600-ΟΤ pirelli
Πριν λίγο παρατήρησα κάποιες αλλαγές στο μενού του πρόκειται για αναβάθμιση firmware η κάτι άλλο

soccermania
05-07-12, 20:20
Ερωτηματικά για τηλεοπτικά των ξένων Πρωταθλημάτων!
Καθώς οδεύουμε στα μέσα Ιουλίου και απομένει κάτι περισσότερο από ένας μήνας ως το ξεκίνημα των πρώτων ξένων ποδοσφαιρικών Πρωταθλημάτων παραμένουν εκκρεμότητες που αφορούν στα τηλεοπτικά τους δικαιώματα.
Ερωτηματικά που έχουν να κάνουν με τα δικαιώματα του ιταλικού και του γαλλικού Πρωταθλήματος (αυτό αρχίζει στις 10 Αυγούστου), τα οποία είχαν ως και την περυσινή σεζόν η ΟΤΕ TV και η Nova. Για την ερχόμενη σεζόν, όμως, όλα είναι ανοιχτά, με τα δύο συνδρομητικά να συνεχίζουν να διαπραγματεύονται.
Ωστόσο, ακόμα και για την Πριμέρα Ντιβιζιόν και την Μπουντεσλίγκα δεν υπάρχει επίσημη ανακοίνωση απ' τον ΟΤΕ πως ανανανέωσε την κατοχή τους, αν και θεωρείται σχεδόν σίγουρο πως θα συνεχίσει.sport-fm.gr

- - - Updated - - -

Σε ΟΤΕ τα φιλικά ΠΑΟ, ΠΑΟΚ και ΑΡΗ.
Την ευκαιρία να δουν τα πρώτα φιλικά παιχνίδια των ομάδων τους θα έχουν οι φίλαθλοι των Παναθηναϊκού, ΠΑΟΚ και Άρη, καθώς τα ματς θα μεταδοθούν από τον ΟΤΕ TV.
Καλό το τρέξιμο και η προετοιμασία, αλλά οι φίλαθλοι όλων των ομάδων θέλουν να βλέπουν παιχνίδια, ακόμα και φιλικά. Ειδικά στα φιλικά το ενδιαφέρον είναι μεγάλο, καθώς υπάρχει η αγωνία για το σύνολο που θα κατέβει στο πρωτάθλημα. Τα νέα για τους φίλους των Παναθηναϊκού, ΠΑΟΚ και Άρη είναι ευχάριστα όσον αφορά τα φιλικά παιχνίδια των ομάδων τους, καθώς θα μεταδοθούν από τον ΟΤΕ TV.
Για τις δύο ομάδες της Θεσσαλονίκης το πρόγραμμα δεν έχει γίνει ακόμα γνωστό, ενώ οι «πράσινοι» θα παίξουν στην Αυστρία με τις Άιντραχτ Μπράουνσβάιγκ (11/7), Κρασνοντάρ (14/7), Αλ Σαντ (16/7) και Φορτούνα Ντίσελντορφ (18/7)
gazzetta.gr

soccermania
07-07-12, 11:48
Μήνυμα απόσχισης από τη NOVA
Το ενδεχόμενο απόσχισης του Παναθηναϊκού από την κεντρική διαχείριση τηλεοπτικών δικαιωμάτων το είχε αφήσει ανοιχτό για πρώτη φορά ο Γιάννης Αλαφούζος στην εφ' όλης της ύλης συνέντευξη που παραχώρησε στον ΣΚΑΪ. Χθες μάλιστα προέκυψε μία νεότερη εξέλιξη, η οποία συνηγορεί προς την ίδια κατεύθυνση, στέλνοντας έμμεσο μήνυμα στη NOVA. Βλέπετε, το «τριφύλλι» συμφώνησε με το OTE TV για τα τέσσερα φιλικά που θα δώσει η ομάδα επί αυστριακού εδάφους. Είναι άραγε αυτό προάγγελος εξελίξεων ή ο Παναθηναϊκός δεν θα «αποκολληθεί» τελικά από το πρώτο συνδρομητικό κανάλι; Ο χρόνος θα δείξει...
Οταν πάντως ο Αλαφούζος άφηνε ανοιχτό το ενδεχόμενο να φύγει ο Παναθηναϊκός από τη Super League (στην τηλεοπτική του συνέντευξη), υπονοούσε την κεντρική διαχείριση, όπως σας είχαμε επισημάνει στο «Goal». Γι' αυτό και η μετάδοση των φιλικών από τον OTE θεωρείται ως το πρώτο βήμα. Αλλωστε και στη συζήτηση που είχε χθες με τους δημοσιογράφους ο ιδιοκτήτης του ΣΚΑΪ αναφέρθηκε κάποια στιγμή στις μειώσεις που ζητάει η NOVA (στο ψαλίδι 25%, για την ακρίβεια), λέγοντας ότι «πρέπει να το δούμε αυτό το θέμα, γιατί δεν είναι εύκολα πράγματα αυτά». Το σίγουρο είναι ότι έχει πολύ ψωμί αυτή η ιστορία.
sentragoal.gr

- - - Updated - - -

Δυνατά φιλικά για Άρη στην Ιταλία
Πολύ δυνατά φιλικά «τεστ» περιλαμβάνει το πρόγραμμα του Άρη στην Ιταλία, όπου θα πραγματοποιήσει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του ενόψει της νέας αγωνιστικής σεζόν.
Οι «κίτρινοι» ήρθαν σε συμφωνία με τις Σιένα, Παλέρμο, Κόμο, Γκαζιάντεπσπορ και Φιορεντίνα, για μια σειρά φιλικών στο Πράτο του Σουντίρολ, όπου ο Σάκης Κατσαβάκης θα κληθεί να βάλει τις βάσεις του «νέου» Άρη από τις 23 Ιουλίου έως τις 6 Αυγούστου.
Αναλυτικά, η ανακοίνωση της ΠΑΕ Άρης:
«Οριστικοποιήθηκε το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του ΑΡΗ που θα πραγματοποιηθεί στο Prato του Sudtirol στην Ιταλία. Η ομάδα θα διαμείνει στο Garden Park Hotel. H ομάδα θα αναχωρήσει για την Ιταλία στις 23 Ιουλίου (μέσω Μονάχου) και θα επιστρέψει στην βάση της στις 6 Αυγούστου. Κατά την διάρκεια της παραμονής στην Ιταλία οριστικοποιήθηκαν τα παρακάτω φιλικά παιχνίδια με ιδιαίτερα ανταγωνιστικές ομάδες.
1. Στις 27 Ιουλίου κόντρα στην Siena. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο San Vito Di Cadore.
2. Στις 29 Ιουλίου ο ΑΡΗΣ θα μετέχει σε τουρνουά κόντρα στην Palermo και την Como σε αγώνες των 45 λεπτών. Τα παιχνίδια θα διεξαχθούν στο Malles.
3. Στις 2 Αυγούστου με αντίπαλο την Gaziadepsport. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο Haiming.
4. Στις 5 Αυγούστου κόντρα στην Fiorentina. To παιχνίδι θα διεξαχθεί στην Moena».
onsports.gr
Τα πιο πολλά ,αν όχι όλα, από αυτά τα ματς θα μεταδωθούν από την ΟΤΕ ΤV.

- - - Updated - - -

Οι ώρες των φιλικών του ΠΑΟΚ
Ο ΠΑΟΚ ανακοίνωσε τις ώρες διεξαγωγής των τεσσάρων φιλικών επί ολλανδικού εδάφους.
Ο «Δικέφαλος του Βορρά» ανακοίνωσε τα τέσσερα τεστ που θα δώσει στην Ολλανδία και τις ώρες διεξαγωγής. Έτσι, στις 10/07 (17:00 ώρα Ολλανδίας) θα αντιμετωπίσει την Οτελούλ και θα ακολουθήσουν οι Μονς (14/07, 17:00), Τσβόλε (18/07, 19:00) και Ινσταμπούλσπορ (21/07, 19:00)
olapaok.gr

- - - Updated - - -

O OTE πήρε και ΠΑΟΚ στα προκριματικά Europa League!

Ο ΟΤΕ ανακοίνωσε την απόκτηση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων του εντός έδρας αγώνα του ΠΑΟΚ για τα προκριματικά του Europa League και τον τρίτο γύρο. Παράλληλα ανακοινώθηκε και το πρόγραμμα μεταδόσεων των φιλικών Παναθηναϊκού, Άρη, ΠΑΟΚ:


«H εντός έδρας προκριματική διαδικασία του ΠΑΟΚ στο κυνήγι μιας θέσης που οδηγεί στη φάση των ομίλων του Europa League, τα φιλικά της προετοιμασίας του επί ολλανδικού εδάφους, καθώς και τα πρώτα δείγματα γραφής για τη σεζόν 2012-13 του Παναθηναϊκού στην Αυστρία και του ΑΡΗ στην Ιταλία, έρχονται αυτό το καλοκαίρι μόνο στην OTE TV!

«Πράσινοι», «ασπρόμαυροι» και «κίτρινοι» αποκαλύπτονται στα αθλητικά κανάλια της OTE TV, ΟΤΕ Sport1 και OTE Sport2, στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους στην Αυστρία, την Ολλανδία και την Ιταλία.

Από την Τρίτη 10 Ιουλίου και έως τις 5 Αυγούστου, 3 κορυφαίες ελληνικές ομάδες, θα δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους απέναντι σε σπουδαίες αντιπάλους προερχόμενες από τα πρωταθλήματα Ιταλίας, Γερμανίας, Ολλανδίας, Βελγίου, Ρωσίας, Τουρκίας και του Κατάρ, όπως οι Fiorentina, PSV Eindhoven, Palermo, Siena, Fortuna Dusseldorf, FC Krasnodar, Mons, Zwolle, Istanbulspor και Al Saad.

Αναλυτικά οι φιλικές αναμετρήσεις:

ΠΑΟΚ
10.07.12 OTELUL GALATI (18.30 OTE Sport1)
14.07.12 RAEC MONS (18.00 OTE Sport1)
18.07.12 ZWOLLE (20.00 OTE Sport1)
21.07.12 ISTANBULSPOR (20.00 OTE Sport1)
26.07.12 PSV EINDHOVEN (21.00 OTE Sport1)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
11.07.12 EINTRACHT BRAUNSWEIG (19.00 OTE Sport1)
14.07.12 FC KRASNODAR (19.45 OTE Sport2)
16.07.12 AL SAAD QATAR (20.00 OTE Sport1)
18.07.12 FORTUNA DUSSELDORF (18.00 OTE Sport1)

ΑΡΗΣ
27.07.12 SIENA (19.00 OTE Sport1)
29.07.12 2X45’ με PALERMO, COMO ( tbc )
05.08.12 FIORENTINA (18.30 OTE Sport1)»

v3ng3ful
08-07-12, 19:39
παιδια, ειχε κανεις προβλημα με το replay στις 3 η ωρα το βραδυ, μεχρι και σημερα; Μου βγαζει το μηνυμα αδυναμια ανακτησης δεδομενων.

soccermania
09-07-12, 22:57
Με τηλεοπτική κάλυψη από το Eurosport2(OTE-TV)θα διεξαχθεί ο ημιτελικός της Ελλάδας με την Αγγλία στις 12 Ιουλίου.
Η μεγάλη πρόκριση της Ελλάδας επί της Πορτογαλίας με 3-2 στα ημιτελικά του Euro κάτω των 19 δεν είχε τηλεοπτική κάλυψη. Οι φίλοι της «γαλανόλευκης» όμως θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ζωντανά την αναμέτρηση της ομάδας μας με την Αγγλία για τα ημιτελικά του Euro 2012 από το Eurosport2 στης 16:45 την Πέμπτη.
onsports.gr

soccermania
12-07-12, 15:07
ΗΠΑ σε OTE TV πριν τους Ολυμπιακούς Αγώνες!
Ο ΟΤΕ απέκτησε τα τηλεοπτικά δικαιώματα του τουρνουά μπάσκετ προετοιμασίας των ΗΠΑ (σε άνδρες και γυναίκες) που θα γίνει στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού. Από τις 13 ως τις 24 Ιουλίου.
Το πρόγραμμα:
Παρασκευή 13 Ιουλίου
04.00 ΗΠΑ-Δομινικανή Δημοκρατία άνδρες LIVE OTE Sport1/ΟΤΕ SportHD
Τρίτη 17 Ιουλίου
00.30 ΗΠΑ-Βραζιλία γυναίκες LIVE OTE Sport1/ΟΤΕ SportHD
03.00 ΗΠΑ-Βραζιλία άνδρες LIVE OTE Sport1/ΟΤΕ SportHD
Πέμπτη 19 Ιουλίου
21.00 ΗΠΑ-Μεγάλη Βρετανία άνδρες LIVE OTE Sport1/ΟΤΕ SportHD
Κυριακή 22 Ιουλίου
13.05 ΗΠΑ-Αργεντινή άνδρες LIVE OTE Sport1/ΟΤΕ SportHD
Τρίτη 24 Ιουλίου
14.30 ΗΠΑ-Ισπανία άνδρες LIVE OTE Sport1/ΟΤΕ SportHD
sport-fm.gr

- - - Updated - - -

ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ ΟΤΕ-ΤV ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ play-off του EUROPA LEAGUE
O ΟΤΕ έχει ήδη πάρει το ένα ματς του ΠΑΟΚ στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League έχοντας τον πρώτο λόγο για να δείξει και αυτά στα play offs, αν φυσικά οι Θεσσαλονικείς προκριθούν.
pontarisma.gr

conpar
12-07-12, 16:49
Ενεργοποιήσα το connxTV και ειμαι γενικα ικανοποιημένος. ΟΜΩΣ το pirelli με το σκληρό δίσκο έχει παράξενη λειτουργεία volume. Μοιάζει να έχει μόνο 5 βήματα στη ρύθμιση της έντασης. 0, 25, 50, 75 και 100%. Είναι ενοχλητικό πολύ αφου για τη ρύθμιση του ήχου είναι πρακτικά άχρηστο το κοντρό του και πρέπει να χρησιμοποιώ της τηλεόρασης.
Είναι feature του pirelli ή έχει βλάβη το δικό μου?

giannis42
12-07-12, 17:55
Ενεργοποιήσα το connxTV και ειμαι γενικα ικανοποιημένος. ΟΜΩΣ το pirelli με το σκληρό δίσκο έχει παράξενη λειτουργεία volume. Μοιάζει να έχει μόνο 5 βήματα στη ρύθμιση της έντασης. 0, 25, 50, 75 και 100%. Είναι ενοχλητικό πολύ αφου για τη ρύθμιση του ήχου είναι πρακτικά άχρηστο το κοντρό του και πρέπει να χρησιμοποιώ της τηλεόρασης.
Είναι feature του pirelli ή έχει βλάβη το δικό μου?

Ετσι ειναι και το δικο μου

adok13
13-07-12, 09:39
ο οτε ανανεωσε με primera division και bundesliga.

soccermania
13-07-12, 14:04
ο οτε ανανεωσε με primera division και bundesliga.
Έτσι είναι,εδώ η είδηση:
O OTE συνεχίζει με Πριμέρα Ντιβιζιόν, Μπουντεσλίγκα!
Για μία ακόμα σεζόν τα παιχνίδια της Πριμέρα Ντιβιζιόν και της Μπουντεσλίγκα θα μεταδίδονται απ' την ΟΤΕ TV, ο οποίος ενέταξε τα παιχνίδια των δύο Πρωταθλημάτων στα προγράμματα των καναλιών της. Ήταν μία εξέλιξη που είχαμε προβλέψει καιρό τώρα.
Η ΟΤΕ TV θα μεταδίδει μαζί, άλλη μία σεζόν, και παιχνίδια της Β' Γερμανίας. Η αρχή θα γίνει στις 3 Αυγούστου, με το παιχνίδι Χέρτα-Πάντεμπορν (21.30). Για την Μπουντεσλίγκα, το ξεκίνημα θα γίνει στις 24/8 με το Ντόρτμουντ-Βέρντερ Β. (21.30).
Η Πριμέρα Ντιβιζιόν αρχίζει στις 18/8, αλλά ακόμα δεν έχει βγει ωρολόγιο πρόγραμμα, κάτι που αναμένεται παραμονές της πρώτης αγωνιστικής.
sport-fm.gr

soccermania
16-07-12, 13:46
Στην τελική ευθεία για δικαιώματα Καμπιονάτο, γαλλικού.
Με δεδομένο ότι το γαλλικό Πρωτάθλημα ξεκινάει στις 10 Αυγούστου, οι εξελίξεις γύρω απ' τα τηλεοπτικά του δικαιώματα δεν θα καιθυστερήσουν. Με Nova (είχε τα δικαιώματα ως και το 2011-12, την τελευταία σεζόν, δηλαδή) και την ΟΤΕ TV να εκδηλώνουν ενδιαφέρον, αλλά ουδείς να μπορεί να εκτιμήσει με ασφάλεια το τι ακριβώς θα γίνει. Αντίστοιχα μπερδεμένη είναι και η κατάσταση με το Καμπιονάτο (και την Β΄Ιταλίας).
sport-fm.gr

Serafeim Karakostas
16-07-12, 15:53
Κάποια επίσημη ανακοίνωση έχει βγει για τα δικαιώματα των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων;

giannis42
17-07-12, 12:36
Μολις μπηκαν το ΤV 100, STAR Κενρικης Ελλαδας,Extra3,ΚΡΗΤΗ ΤV,SUNNY CHANEL
Γιατι δεν μας βαζει και τον ΑΝΤ 1 και Μακεδονια tv:sorry::mad:

teodgeor
17-07-12, 13:16
Στο δορυφορικο ανεβηκαν?

τα ειδα στο kingofsat αρα ανεβηκαν

georgio1908
17-07-12, 13:49
πραγματι γιατι ακομα δεν εχει μπει ο αντενα?περιμενου.εμενα μου χαν πει ως το τελςο του μηνα.οτι μπει καλο ειναι αλ΄λα ο αντενα αργει...
περιμενω εγω προσωπικα να μπει μιας και αν μπει δεν υπαρχει και λογος αγορας δεκτη μιας και η τβ μου πιανει mpeg2....

soccermania
18-07-12, 18:51
NOVA και OTE TV έχουν εκφράσει ενδιαφέρον για Αστέρα Τρίπολης.
Έτοιμος να γράψει ιστορία στην Ευρώπη είναι ο Αστέρας, που την Πέμπτη (19/7 19:00) αντιμετωπίζει την Ίντερ Μπακού στο Αζερμπαϊτζάν στο πρώτο αγώνα του δεύτερου προκριματικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ.
Ωστόσο, ακόμα δεν έχει ξεκαθαριστεί αν θα υπάρξει τηλεοπτική μετάδοση. Ενδιαφέρον έχουν εκδηλώσει η NOVA και ο ΟΤΕ ΤV, ενώ δεν αποκλείεται να ενδιαφερθούν και ελεύθερα κανάλια. Έτσι, αναμένεται να υπάρξουν ανακοινώσεις μέχρι και την ημέρα διεξαγωγής του αγώνα.
gazzetta.gr

- - - Updated - - -

Στον ΟΤΕ ο Αστέρας!
Από την τηλεόραση του ΟΤΕ θα μεταδοθεί ο πρώτος ευρωπαϊκός αγώνας στην ιστορία του Αστέρα Τρίπολης, την Πέμπτη (19/07) κόντρα στην Ίντερ Μπάκου από το Αζερμπαϊτζαν.
Έτοιμος να γράψει ιστορία είναι ο Αστέρας Τρίπολης που αντιμετωπίζει την Ίντερ Μπάκου στο Αζερμπαϊτζαν, στον πρώτο αγώνα του δεύτερου προκριματικού γύρου στο Γιουρόπα Λιγκ.
Μέχρι και την Τρίτη δεν είχε ξεκαθαρίσει αν θα μεταδοθεί τηλεοπτικά ο αγώνας, όμως την Τετάρτη ο ΟΤΕ TV πήρε τα δικαιώματα και θα δείξει ζωντανά το πρώτο ευρωπαϊκό παιχνίδια των “Αρκάδων” από την πρώτη του συχνότητα.
Η αναμέτρηση ξεκινάει στις 19:00.
newsit.gr

- - - Updated - - -

Τα Ευρωπαϊκά ματς ΠΑΟ και ΠΑΟΚ ανακοίνωσε ο ΟΤΕ!!!
Η ανακοίνωση: «Τα δικαιώματα για την αποκλειστική μετάδοση του εκτός έδρας αγώνα μεταξύ του Αστέρα Τρίπολης και της Ίντερ Μπακού στο Μπακού του Αζερμπαϊτζάν, για το δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League, εξασφάλισε ο ΟΤΕ TV.
Οι συνδρομητές του ΟΤΕ TV θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν τον ιστορικό αγώνα, όπου ο Αστέρας Τρίπολης θα διεκδικήσει την πρώτη του συμμετοχή σε ευρωπαϊκή διοργάνωση, αύριο, Πέμπτη 19 Ιουλίου στις 19.00, αποκλειστικά στο OTE Sport1.
Υπενθυμίζεται ότι ο ΟΤΕ TV έχει εξασφαλίσει τα δικαιώματα για τη μετάδοση των φιλικών αγώνων προετοιμασίας του Παναθηναϊκού, του ΠΑΟΚ και του ΑΡΗ, καθώς επίσης την προκριματική διαδικασία του ΠΑΟΚ για το Europa League και του Παναθηναϊκού για το Champions League».

soccermania
20-07-12, 13:06
Φαβορί ο ΟΤΕ για την ρεβάνς στη Τρίπολη.
Ο Αστέρας έφυγε με το 1-1 από το Μπακού και η ομάδα της Τρίπολης έχει πλέον την κατάσταση στα χέρια της για την πρόκριση, με την ρεβάνς της επόμενης εβδομάδας ο ΟΤΕ να είναι το φαβορί για την κάλυψη.
Μέχρι και το Σάββατο θα γνωρίζουμε πιο κανάλι θα δείξει την ρεβάνς του Αστέρα με την Ίντερ Μπακού στην Τρίπολη, με τον ΟΤΕ να είναι το φαβορί αυτή την στιγμή ενώ αν κάτι... στραβώσει τότε τον αγώνα θα «χτυπήσει» η ΝΟVA. Σίγουρα πάντως το ματς της ελληνικής ομάδας για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League δεν θα μείνει χωρίς τηλεοπτική στέγη
gazzetta.gr

byron03
22-07-12, 20:24
Ενεργοποιήσα το connxTV και ειμαι γενικα ικανοποιημένος. ΟΜΩΣ το pirelli με το σκληρό δίσκο έχει παράξενη λειτουργεία volume. Μοιάζει να έχει μόνο 5 βήματα στη ρύθμιση της έντασης. 0, 25, 50, 75 και 100%. Είναι ενοχλητικό πολύ αφου για τη ρύθμιση του ήχου είναι πρακτικά άχρηστο το κοντρό του και πρέπει να χρησιμοποιώ της τηλεόρασης.
Είναι feature του pirelli ή έχει βλάβη το δικό μου?

Είναι ένα ακόμη καταπληκτικό feature της καταπληκτικής αυτής συσκευής. :worthy:

vforvendetta85
22-07-12, 21:37
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη!Παρά το ότι διαβάζω πολύ καιρό το site σήμερα μπήκα στον κόπο να γραφτώ με αφορμή την προ ολίγων ημερών ενεργοποίηση ΟΤΕ TV μέσω conn-x.Θέλω λοιπόν να ρωτήσω κάτι:Σχεδόν σε όλα τα κανάλια εμφανίζονται άσπρες οριζόντιες γραμμές και όταν τα χρώματα είναι έντονα το πρόβλημα γίνεται μεγαλύτερο.Όχι φυσικά σε σημείο να βλέπεις,ας πούμε με χιόνια,αλλά να υποβαθμίζεται η ποιότητα της εικόνας.Το έχει άλλος αυτό το πρόβλημα;
ΥΓ:1)Η σύνδεση μεταξύ αποκωδικοποιητή και τηλεόρασης γίνεται με scart
2)Η τηλεόραση είναι LED στα 100Ηz μάρκας PHILIPS.

giannis42
23-07-12, 08:24
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη!Παρά το ότι διαβάζω πολύ καιρό το site σήμερα μπήκα στον κόπο να γραφτώ με αφορμή την προ ολίγων ημερών ενεργοποίηση ΟΤΕ TV μέσω conn-x.Θέλω λοιπόν να ρωτήσω κάτι:Σχεδόν σε όλα τα κανάλια εμφανίζονται άσπρες οριζόντιες γραμμές και όταν τα χρώματα είναι έντονα το πρόβλημα γίνεται μεγαλύτερο.Όχι φυσικά σε σημείο να βλέπεις,ας πούμε με χιόνια,αλλά να υποβαθμίζεται η ποιότητα της εικόνας.Το έχει άλλος αυτό το πρόβλημα;
ΥΓ:1)Η σύνδεση μεταξύ αποκωδικοποιητή και τηλεόρασης γίνεται με scart
2)Η τηλεόραση είναι LED στα 100Ηz μάρκας PHILIPS.
Δεν εχω αυτο το προβλημα.Εαν εχει εισοδο HD,δοκιμασε να την συνδεσεις ετσι.Εγω παρατηρησα,μεγαλη διαφορα,στην εικονα.

georgio1908
24-07-12, 21:11
παιδια θα ακνω μεταφορα της γραμμης μου (τηλεφωνο,κονεξ,κονεξ τβ)απο το 13888 μου παν οτι εκει που θα παω και με βαση μετρισεις που εκαναν απο συνδρμτες οι ταχυτητες ειναι στα 6 με 8.
για την ακριβεια εκει που θα ειμαι εγω ειανι 7.88 και οι αλλες 2 κοντινες στα 6 και στα 6μιση.με αυτες τις τιμες θα παιζει καλα το κονεξ τβ?και δευτερον μπορω να κανω αλλαγη κεντρου μιας και ειμαι σε αποστυαση 1μιση χλμ?

ευχαριστω

sexrazat
24-07-12, 22:01
παιδια θα ακνω μεταφορα της γραμμης μου (τηλεφωνο,κονεξ,κονεξ τβ)απο το 13888 μου παν οτι εκει που θα παω και με βαση μετρισεις που εκαναν απο συνδρμτες οι ταχυτητες ειναι στα 6 με 8.
για την ακριβεια εκει που θα ειμαι εγω ειανι 7.88 και οι αλλες 2 κοντινες στα 6 και στα 6μιση.με αυτες τις τιμες θα παιζει καλα το κονεξ τβ?και δευτερον μπορω να κανω αλλαγη κεντρου μιας και ειμαι σε αποστυαση 1μιση χλμ?

ευχαριστω

Θα έχεις πρόβλημα με το TV. Αλλαγή κέντρου δεν μπορείς να κάνεις.

gatoulas
25-07-12, 10:20
Κι εγώ 6,5 - 8 κλειδώνω και παίζει μια χαρά η τηλεόραση (2km από ΟΤΕ, PoTS, Cisco router)

soccermania
25-07-12, 15:23
Ισπανικό Κύπελλο στην ΟΤΕ TV,ιταλικό πού;
Αν και απομένουν ακόμα οι επίσημες ανακοινώσεις, οι πληροφορίες αναφέρουν πως τα τηλεοπτικά δικαιώματα του ισπανικού Κυπέλλου ποδοσφαίρου αποκτήθηκαν απ' τον ΟΤΕ και τους αγώνες θα δείχνει η ΟΤΕ TV απ' τη νέα σεζόν. Αντίθετα, παραμένουν ανοιχτά τα δικαιώματα του ιταλικού Κυπέλλου. Ισπανικό και ιταλικό είχε την περασμένη σεζόν η Nova.
sport-fm.gr

Kerato
25-07-12, 21:13
Ισπανικό και Ιταλικό πρωτάθλημα τα έκλεισε ο ΟΤΕ. Γιατί φέτος έληγε το συμβόλαιο που είχαν.

johnsruro
27-07-12, 16:12
για το κύπελλο λέει η είδηση και όχι για το πρωτάθλημα. Η νόβα δίνει βάση στο CL και EL που τα έκλεισε από πέρσυ καθώς και τη superleague που είναι και αυτά που έχουν τους περισσότερους θεατές.

ByzasMegara
27-07-12, 16:32
Παντως απ'οτι ακουγεται η ΟΤΕ-tv με τον καιρο θα παιρνει ολο και περισσοτερα δικαιωματα για αθλητικες διοργανωσεις...

Μακαρι καποια στιγμη να ερθει σε ισορροπια με την Nova, που τον εχει παρει πολυ ψηλα τον αμανε...

Εγω συντομα θα την προτιμησω, γιατι περα απο την πολυ καλη τιμη (σε σχεση με τη Νοβα παντα), οι διαφορες σε καναλια περα απο τα αθλητικα δεν ειναι και τραγικες... Για να μην πω οτι ειναι σχεδον ισαξιες!

vforvendetta85
28-07-12, 00:54
Μπορεί να δίνει βάση στο CL και ΕL αλλά ο ΟΤΕ είχε κάνει καλύτερη προσφορά.Ο λόγος που δεν τα πήρε;Ο μικρός αριθμός συνδρομητών(περίπου 55000 χιλιάδες τότε).

sakels
28-07-12, 12:15
Μπορεί να δίνει βάση στο CL και ΕL αλλά ο ΟΤΕ είχε κάνει καλύτερη προσφορά.Ο λόγος που δεν τα πήρε;Ο μικρός αριθμός συνδρομητών(περίπου 55000 χιλιάδες τότε).

καποιο στοιχειο οτι εδωσε πιο πολλα ο οτε?

sdikr
28-07-12, 12:26
καποιο στοιχειο οτι εδωσε πιο πολλα ο οτε?

Μήπως γιατί τα έχει; :p

vforvendetta85
28-07-12, 15:04
Το είχε γράψει παλιότερα το www.sport-fm.gr στην στήλη media.Έχουν περάσει τόσοι μήνες δεν θυμάμαι.Αν βρω χρόνο θα ψάξω να το βρω.

soccermania
29-07-12, 00:18
Νορβηγία-Ελλάδα στην ΟΤΕ TV!
Θα δούμε, ανήμερα του Δεκαπεντούγουστου, το φιλικό της Εθνικής μας ποδοσφαίρου στη Νορβηγία, το οποίο θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της προετοιμασίας του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος ενόψει των προκριματικών του Μουντιάλ 2014.
Έτσι, τον αγώνα Νορβηγίας-Ελλάδας που θα γίνει, στις 15 Αυγούστου (21.00) στο Όσλο, θα δείξει η ΟΤΕ TV Sport 1.
Καμία εξέλιξη με Μάδεργουελ-Παναθηναϊκός
Η ίδια κατάσταση επικρατεί στο θέμα των τηλεοπτικών δικαιωμάτων του αγώνα, Μάδεργουελ-Παναθηναϊκού που θα γίνει την ερχόμενη Τρίτη (γ' προκριματική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ). Μέχρι τούτη την στιγμή, τα δικαιώματα δεν έχουν κλείσει σε OTE TV ή Nova, με τον πρώτο να φαίνεται η πιο πιθανή κατάληξη, σε περίπτωση που υπάρξει λύση, κάτι που (πλέον) πηγαίνει για το «πσρά πέντε».
sport-fm.gr

Lapetr
29-07-12, 14:58
Τη Εθνική την έχει και το Mega πάντα!

silegav
29-07-12, 22:13
Μήπως γιατί τα έχει; :p

δεν τα έχει.

soccermania
30-07-12, 13:50
Και του χρόνου στο OTE TV η Football League.
Για έναν ακόμα χρόνο τα ματς της Football League θα μεταδίδονται από τη συνδρομητική πλατφόρμα του ΟΤΕ TV που θα καταβάλλει το ποσό των δυο εκατομμυρίων ευρώ στην Ενωση. Το πρώτο επιβεβαιωμένο έσοδο για την ερχόμενη σεζόν εξασφάλισαν, λοιπόν, οι ομάδες της Football League με το θετικό γι' αυτές να είναι πως δεν υπήρξε μείωση στα όποια έσοδα απ' αυτή τη συμφωνία. Και τι σημαίνει αυτό; Η απάντηση είναι απλή. Κάθε ΠΑΕ θα εισπράξει περίπου 110.000 ευρώ.
sdtv.gr

@ ADSLgr.com All rights reserved.