PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90

amvrakas1
20-12-12, 19:58
Προστέθηκε και το History σε IPTV και δορυφορικό.

giannis42
19-01-13, 20:53
Το otecinema 1 το κλεισανε? Σημερα δεν έχει εικόνα ούτε ήχο.

kater
04-02-13, 03:39
Ξέρει κανείς φίλος αν ο ΟΤΕ διαθέτει άλλο STB εκτός του απαράδεκτου Pirelli;
Ευχαριστώ

gbil
04-02-13, 09:19
Απαράδεκτος ήταν ο tilgin. Ο pirelli είναι μια χαρά. Τι ακριβώς πρόβλημα σου βγάζει ?

kater
04-02-13, 12:28
Απαράδεκτος ήταν ο tilgin. Ο pirelli είναι μια χαρά. Τι ακριβώς πρόβλημα σου βγάζει ?
Δυστυχώς στην περίπτωσή μου, αποδεικνύεται ότι το Pirelli είναι αισχρό. Άλλαξα 2 μέσα σε 1 μήνα και παρουσιάζουν το ίδιο πρόβλημα: Όταν έχεις κάνει Pause το ζωντανό πρόγραμμα (για παράδειγμα αγώνα ποδοσφαίρου) και μετά το ξεκινήσεις, όλα καλά, αλλά αν κάνεις ξανά Pause τότε είτε θα πηδήξει στην ΑΡΧΗ της εγγραφής (δηλαδή από το 50 λεπτό που ξανασταμάτησες, θα βρεθείς να βλέπεις την αρχή του αγώνα) είτε θα αρχίσει να μετράει αντίστροφα (δηλαδή από το από το 50 λεπτό που ξανασταμάτησες, πηγαίνει προς τα πίσω δευτερόλεπτο-δευτερόλεπτο) είτε θα κάνει κανονικό Pause (πράγμα σπάνιο).
Το σιχάθηκα τόσο πολύ που σκοπεύω να το αλλάξω για 3η φορά.
Γι αυτό σας ρωτώ φίλοι.

Ευχαριστώ

gbil
04-02-13, 15:09
Αν το θυμηθώ θα το δοκιμάσω στον δικό μου αλλά πίστεψέ με αν δεν έχεις περάσει από tilgin δεν ξέρεις τι σημαίνει απαράδεκτο :p

apostol70
05-02-13, 01:40
Δυστυχώς στην περίπτωσή μου, αποδεικνύεται ότι το Pirelli είναι αισχρό. Άλλαξα 2 μέσα σε 1 μήνα και παρουσιάζουν το ίδιο πρόβλημα: Όταν έχεις κάνει Pause το ζωντανό πρόγραμμα (για παράδειγμα αγώνα ποδοσφαίρου) και μετά το ξεκινήσεις, όλα καλά, αλλά αν κάνεις ξανά Pause τότε είτε θα πηδήξει στην ΑΡΧΗ της εγγραφής (δηλαδή από το 50 λεπτό που ξανασταμάτησες, θα βρεθείς να βλέπεις την αρχή του αγώνα) είτε θα αρχίσει να μετράει αντίστροφα (δηλαδή από το από το 50 λεπτό που ξανασταμάτησες, πηγαίνει προς τα πίσω δευτερόλεπτο-δευτερόλεπτο) είτε θα κάνει κανονικό Pause (πράγμα σπάνιο).
Το σιχάθηκα τόσο πολύ που σκοπεύω να το αλλάξω για 3η φορά.
Γι αυτό σας ρωτώ φίλοι.

Ευχαριστώ

To ίδιο παρατηρώ και εγώ με το Pirelli όχι μόνο σε ζωντανό πρόγραμμα αλλά και σε αναπαραγωγή εγγραφής. Μετά μου βγάζει μήνυμα "Αδυναμία προβολής περιεχομένου" και για να φτιάξει θέλει κλείσιμο και άνοιγμα από το κουμπί

kater
06-02-13, 13:22
To ίδιο παρατηρώ και εγώ με το Pirelli όχι μόνο σε ζωντανό πρόγραμμα αλλά και σε αναπαραγωγή εγγραφής. Μετά μου βγάζει μήνυμα "Αδυναμία προβολής περιεχομένου" και για να φτιάξει θέλει κλείσιμο και άνοιγμα από το κουμπί

Σήμερα επικοινώνησε με ΟΤΕ σχετικά με το εν λόγω πρόβλημα και με ενημέρωσαν ότι ΔΕΝ υπάρχει εναλλακτικό (άλλη μάρκα) STB παρά μόνο το Pirelli και ότι θα το δουν ως πρόβλημα. Τους επισήμανα ότι το πρόβλημα αυτό μοιάζει σαν buffer overflow και ότι πρέπει να είναι εγγενές πρόβλημα των συσκευών της Pirelli διότι θεωρώ απίθανο 2 συσκευές σε διάστημα 15-20 ημερών να παρουσιάζουν το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.
Μόλις έχω νεώτερα θα ενημερώσω.:oneup:

MITSOSCHIOS
11-02-13, 21:25
Γεια σας ρε παιδια.Γραφω σε αυτο το θεμα μιας και χρειαζομαι τη γνωση ατομων που εχουν "δουλεψει" την εν λόγω υπηρεσια (connx-tv).Eνδιαφερομαι να το αγορασω.Εχω ομως ορισμενα ερωτηματα (αν και παιδαριώδη ή εχουν ειπωθεί ξανα).Ειναι δυνατον να συνδεθουν 2 tv ο οποιες ομως να παιζουν ανεξαρτητα καναλια?Τι ταχυτητα ιντερνετ χρειαζεται (εχω μονο 2Μbps)?Να φανταστω οτι δεν υπαρχει διαφορα σε θεμα ποιοτητας σε σχεση με δορυφορικο πιατο, σωστα?
Σας ευχαριστω πολυ.

vforvendetta85
11-02-13, 21:57
Γεια σας ρε παιδια.Γραφω σε αυτο το θεμα μιας και χρειαζομαι τη γνωση ατομων που εχουν "δουλεψει" την εν λόγω υπηρεσια (connx-tv).Eνδιαφερομαι να το αγορασω.Εχω ομως ορισμενα ερωτηματα (αν και παιδαριώδη ή εχουν ειπωθεί ξανα).Ειναι δυνατον να συνδεθουν 2 tv ο οποιες ομως να παιζουν ανεξαρτητα καναλια?Τι ταχυτητα ιντερνετ χρειαζεται (εχω μονο 2Μbps)?Να φανταστω οτι δεν υπαρχει διαφορα σε θεμα ποιοτητας σε σχεση με δορυφορικο πιατο, σωστα?
Σας ευχαριστω πολυ.
1.Ανεξάρτητα κανάλια σε 2 τηλεοράσεις δεν γίνεται.
2.6-8 Mbps,περίπου,πρέπει να πιάνεις,ασχέτως αν έχεις πρόγραμμα στα 2 Mbps.
3.Η βασική διαφορά μεταξύ δορυφόρου & ίντερνετ είναι το ότι μέσω ιντερνετ δεν έχεις τα HD και μέσω δορυφόρου δεν έχεις το replay-tv,να μπορείς να βλέπεις δηλαδή το πρόγραμμα των πανελληνίως ελεύθερων καναλιών και των otesport,μέχρι 2 ημέρες πριν.

sdikr
11-02-13, 21:58
Γεια σας ρε παιδια.Γραφω σε αυτο το θεμα μιας και χρειαζομαι τη γνωση ατομων που εχουν "δουλεψει" την εν λόγω υπηρεσια (connx-tv).Eνδιαφερομαι να το αγορασω.Εχω ομως ορισμενα ερωτηματα (αν και παιδαριώδη ή εχουν ειπωθεί ξανα).Ειναι δυνατον να συνδεθουν 2 tv ο οποιες ομως να παιζουν ανεξαρτητα καναλια?Τι ταχυτητα ιντερνετ χρειαζεται (εχω μονο 2Μbps)?Να φανταστω οτι δεν υπαρχει διαφορα σε θεμα ποιοτητας σε σχεση με δορυφορικο πιατο, σωστα?
Σας ευχαριστω πολυ.

Διαφορετικά κανάλια ΟΧΙ, θέλει καθαρό τουλάχιστον 4mbit, το παρέχει μόνο αν μπόρει η γραμμή να σηκώσει 8mbit (άσχετα αν έχεις 2mbit). Στο δορυφορικό έχεις και τα HD, θα έλεγα οτι αν μιλάμε για 2mbit, χαλαρά δορυφορικό

Eastwood
11-02-13, 23:18
Διαφορετικά κανάλια ΝΑΙ εάν μιλάμε για OTE TV μέσω Conn-X σε γραμμή που συγχρονίζει στα 8-9 Mbps και με δύο αποκωδικοποιητές.

vforvendetta85
11-02-13, 23:51
Διαφορετικά κανάλια ΝΑΙ εάν μιλάμε για OTE TV μέσω Conn-X σε γραμμή που συγχρονίζει στα 8-9 Mbps και με δύο αποκωδικοποιητές.

Έτσι συμφωνώ.Το θέμα είναι που βρίσκεις 2ο αποκωδικοποιητή.

MITSOSCHIOS
12-02-13, 14:22
Διαφορετικά κανάλια ΝΑΙ εάν μιλάμε για OTE TV μέσω Conn-X σε γραμμή που συγχρονίζει στα 8-9 Mbps και με δύο αποκωδικοποιητές.

Ειναι σιγουρο αυτο φιλε μου?Το δευτερο ομως αποκωδικοποιητη που τον βρίσκω?Μπορω να αγορασω απο τον ΟΤΕ?Επισης ειναι και το θεμα του κοστους που θα εχει.

Eastwood
12-02-13, 14:38
Το δουλεύω σπίτι μου καθημερινά οπότε το θεωρώ αρκετά σίγουρο. :) Έχω την εντύπωση ότι μπορείς να αγοράσεις πρόσθετο αποκωδικοποιητή από τον ΟΤΕ αλλά μπορείς επίσης να δοκιμάσεις την τύχη σου και σε αγγελίες σε διάφορα sites και fora. Εγώ έτσι βρήκα τον δεύτερό μου Pirelli και με σχετικά καλό κόστος (~50 ευρώ).

Αν ψάξεις προηγούμενο post μου σε αυτό ή σε ένα άλλο σχετικό thread θα διαβάσεις και πώς προτείνω να γίνει η σύνδεση των μηχανημάτων.

kater
13-02-13, 15:13
Ο ΟΤΕtv πήρε και την Premier League.
http://www.premierleague.com/en-gb/news/news/2012-13/feb/ote-acquires-premier-league-rights-in-greece.html

dream-maniac
13-02-13, 16:14
εχει κανεις δοκιμασει να αλλαξει τον σκληρο στο pirelli tv box? 160 ειναι πολυ λιγα.8α δοκιμασω να τον κλονοποιησω με το clonezilla σε ενα 500αρη.

dream-maniac
17-02-13, 15:27
εχει κανεις δοκιμασει να αλλαξει τον σκληρο στο pirelli tv box? 160 ειναι πολυ λιγα.8α δοκιμασω να τον κλονοποιησω με το clonezilla σε ενα 500αρη.

να ενημερωσω οτι δεν χρειαζεται τιποτα. βαζεις τον καινουριο σκληρο και αυτοματα του κανει format , δημιουργει 3 partitions.

mavraetos_4
21-02-13, 12:09
Δεν ξέρω πόσοι από σας παρακολουθείτε τη football league αλλά έχω να κάνω μια παρατήρηση σχετικά με την επιλογή των αγώνων που μεταδίδονται πιστεύοντας ότι θα έπρεπε να υπάρχει μεγαλύτερη δικαιοσύνη.

Δείτε πόσες φορές έχει δείξει κάθε ομάδα μέχρι και την 24η αγωνιστική:

10: ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ 1908
10: ΛΑΡΙΣΑ 1964
10: ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
9: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
9: ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
8: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
7: ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
6: ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ
5: ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937
4: ΚΑΛΛΙΘΕΑ
4: ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2005
3: ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ
3: ΝΕΑ ΚΑΒΑΛΑ
2: ΠΙΕΡΙΚΟΣ
2: ΚΑΛΛΟΝΗ
1: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
1: ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ
1: ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
1: ΦΩΚΙΚΟΣ
0: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ
0: ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ

Σίγουρα δεν είναι όλες οι ομάδες ίδιες αλλά όταν βλέπεις την ομάδα σου που και κόσμο έχει και καλούτσικη πορεία κάνει στο πρωτάθλημα και σαν όνομα έχει και ένα "βάρος" να την έχει δείξει μονο μια φορά ενώ άλλες 8, 9 και 10 φορές, ε τότε κάτι συμβαίνει και την επόμενη χρονιά θα το σκεφτείς πολύ για να συνεχίσεις να έχεις ΟΤΕ TV.

Lapetr
21-02-13, 19:54
εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί λέει ότι έχει όλη τη football league όταν στην πραγματικότητα δείχνει μόνο 2-3 ματς την αγωνιστική και προφανώς με προκατάληψη στην επιλογή των ομάδων!

pavlex
21-02-13, 20:19
Αμα πεφτει η μιζα,ετσι ειναι.

Serafeim Karakostas
21-02-13, 20:41
Μου κάνει εντύπωση που δύο ομάδες δεν τις έχει δείξει καθόλου!

bill27
21-02-13, 21:02
Δεν ξέρω πόσοι από σας παρακολουθείτε τη football league αλλά έχω να κάνω μια παρατήρηση σχετικά με την επιλογή των αγώνων που μεταδίδονται πιστεύοντας ότι θα έπρεπε να υπάρχει μεγαλύτερη δικαιοσύνη.

Δείτε πόσες φορές έχει δείξει κάθε ομάδα μέχρι και την 24η αγωνιστική:

10: ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ 1908
10: ΛΑΡΙΣΑ 1964
10: ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
9: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
9: ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
8: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
7: ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
6: ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ
5: ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937
4: ΚΑΛΛΙΘΕΑ
4: ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2005
3: ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ
3: ΝΕΑ ΚΑΒΑΛΑ
2: ΠΙΕΡΙΚΟΣ
2: ΚΑΛΛΟΝΗ
1: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
1: ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ
1: ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
1: ΦΩΚΙΚΟΣ
0: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ
0: ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ

Σίγουρα δεν είναι όλες οι ομάδες ίδιες αλλά όταν βλέπεις την ομάδα σου που και κόσμο έχει και καλούτσικη πορεία κάνει στο πρωτάθλημα και σαν όνομα έχει και ένα "βάρος" να την έχει δείξει μονο μια φορά ενώ άλλες 8, 9 και 10 φορές, ε τότε κάτι συμβαίνει και την επόμενη χρονιά θα το σκεφτείς πολύ για να συνεχίσεις να έχεις ΟΤΕ TV.


εχεις δικιο φιλε,εγω εβαλα οτε για να βλεπω την ομαδα μου αλλα δεν τους δειχνει ολους τους αγωνες...
μαλλον τελειωνει το 12μηνο κ την κανω.

agrelaphon
22-02-13, 18:04
εχεις δικιο φιλε,εγω εβαλα οτε για να βλεπω την ομαδα μου αλλα δεν τους δειχνει ολους τους αγωνες...
μαλλον τελειωνει το 12μηνο κ την κανω.

Σχεδόν όλοι οι αγώνες της FL είναι την ίδια ώρα. Δυνατότητα για ζωντανή μετάδοση υπάρχει μόνο για 4 αγώνες ανά αγωνιστική. Χαζομάρα, και ίσως να είναι και αυτός ένας λόγος που δεν δείχνει περισσότερους αγώνες.

teodgeor
22-02-13, 18:35
Εμενα την ομαδα μου την εχει δειξει αρκετες φορες απ'οτι βλεπω αλλα αν η ομαδα μου ηταν μια απο τις παρακατω ανεξαρτητα αν ηταν στην πρωτη ή στην τελευταια θεση θα τους επαιρνα και θα τους εβριζα
2: ΠΙΕΡΙΚΟΣ
2: ΚΑΛΛΟΝΗ
1: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
1: ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ
1: ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
1: ΦΩΚΙΚΟΣ
0: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ
0: ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ

bill27
22-02-13, 19:08
Σχεδόν όλοι οι αγώνες της FL είναι την ίδια ώρα. Δυνατότητα για ζωντανή μετάδοση υπάρχει μόνο για 4 αγώνες ανά αγωνιστική. Χαζομάρα, και ίσως να είναι και αυτός ένας λόγος που δεν δείχνει περισσότερους αγώνες.

ναι αλλα 2 δειχνει,ουτε 4....το θεμα ειναι οτι η φετινη football league ειναι πιο συναρπαστικη απο ποτε με τοσες καλες ομαδες

αλλα ο οτε αντι να δωσει σημασια στο μοναδικο ελληνικο προιον που εχει(εκτος του κυπελου) αυτος συνεχιζει να μας δειχνει

αγωνες με ομαδες β Γερμανιας.....

o_taxydromos
23-02-13, 16:37
ΡΕ :oneup: ΠΙΟΣ ΕΒΑΛΕ ΟΤΕ Τv ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΒΡΕΓΜΕΝΟ ΣΠΙΤΟ ΣΙΓΝΟΜΙ ΓΙΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΛΑΘΙ ΑΛΑ ΙΜΕ ΑΝΟΡΦΟΓΡΑΦΟΣ ΣΙΓΝΟΜΙ

mavraetos_4
12-03-13, 01:55
Πάντως μέχρι στιγμής όχι μόνο δεν διορθώθηκε καθόλου η υπόθεση αλλά αντίθετα χειροτέρεψε.
Οι μεταδόσεις μέχρι και την 28η Αγωνιστική:

12: ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ 1908
12: ΛΑΡΙΣΑ 1964
11: ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
11: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
10: ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
10: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
9: ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
6: ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ
6: ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937
5: ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ
4: ΚΑΛΛΙΘΕΑ
4: ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2005
4: ΝΕΑ ΚΑΒΑΛΑ
2: ΠΙΕΡΙΚΟΣ
2: ΚΑΛΛΟΝΗ
1: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
1: ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ
1: ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
1: ΦΩΚΙΚΟΣ
0: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ
0: ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο e-mail ή τηλ. αυτών που ασχολούνται με τον προγραμματισμό των μεταδόσεων;

Lapetr
13-03-13, 00:44
είναι φανερή η προτίμηση σε κάποιες ομάδες αλλά στην FL οι επαρχιακές πόλεις που έχουν ομάδες θέλουν κι αυτές κάπου να βλέπουν την ομάδα τους!

apostol70
30-03-13, 02:03
Είχε κανείς πρόβλημα σήμερα το βράδυ κατά τις 9:30 με 10:00 με την TV μέσω connx; Για κανά μισάωρο μου έβγαζε ότι δεν υπάρχουν κανάλια, και μετά ότι είναι ενεργοποιημένο το γονικό κλείδωμα, (ενώ το έχω απενεργοποιήσει). Ανοιγόκλεισα τον αποκωδικοποιητή και το router αλλά τίποτα. Η τηλεφωνική υποστήριξη έβγαζε όλες τις γραμμές απασχολημένες και το έκλεινε.
Τελικά μετά από κανά μισάωρο με τρια τέταρτα έφτιαξε από μόνο του

Eastwood
30-03-13, 19:49
Ναι, και εγώ είχα πρόβλημα χθες εκείνη την ώρα. Το άνοιξα γύρω στις 22:00 και δεν έδειχνε κάτι (για 1-2 λεπτά μαύρη οθόνη). Μετά από ένα κλείσε-άνοιξε προσπάθησε να ξεκινήσει αλλά μετά από λίγα λεπτά μου έβγαλε μια γκρι οθόνη με ένα μήνυμα λάθους (κάτι για HTTP gateway response ή κάτι τέτοιο, δε θυμάμαι πλέον). Τηλέφωνο και internet είχα κανονικά. Μετά από άλλη μια προσπάθεια επανεκκίνησης τα κατάφερε και λειτούργησε κανονικά.

harris78
01-04-13, 00:26
Και εγώ είχα προβλήματα και χθες το βράδυ και σήμερα το πρωί... Έφτιαξε μετά από 3-4 επανεκκινήσεις...

stergiosp
28-05-13, 10:06
Είμαι καινούργιος συνδρομητής και αντιμετωπιζω πρόβλημα με το replay tv. Η σύνδεση του otetv ενεργοποιήθηκε πριν 10 μέρες αλλά το replay tv δεν δουλεύει. Από τον ΟΤΕ μου λένε οτι εξετάζουν το πρόβλημα. Είχε κάποιος φίλος ανάλογο πρόβλημα και πως το έλυσε. Ευχαριστώ.

kater
29-08-13, 19:08
Έχει κανείς νεώτερα σχετικά με την μετάδοση στα Αγγλικά που δεν παίζει; Θα το φτιάξουν;

michkal91
02-09-13, 00:19
Είχαν αγγλικό ήχο μόνο για την πρώτη αγωνιστική (μπορεί και για την δεύτερη για κανά δυο παιχνίδια). Πλέον σε κανένα πακέτο δεν υπάρχει αγγλικός ήχος.

kater
02-09-13, 16:47
Δηλαδή τώρα μόνο τους χαλβάδες θα ακούμε; Δεν θα έχει Αγγλική περιγραφή;

michkal91
03-09-13, 13:50
δυστυχώς ναι... Το απαγορευει η premier league για να μην εχουν εναν επιπλεον λογο οι αγγλοι να αγοραζουν τα ξενα πακετα (επειδη ειναι φθηνοτερα)

kater
12-09-13, 17:53
Τι λες τώρα βρε φίλε!! Απίθανοι είναι. Θα φάμε Σπυρόπουλο και Κωσταβάρα στη μούρη που θα παει σύννεφο, δλδ. :angryr::angryr:

graal
17-09-13, 17:57
Καλησπέρα συμφορουμίτες, θέλω να ρωτήσω, η υπηρεσία είναι καλύτερη με ethernet μέσω ρούτερ ή δορυφορικά? Τι γίνεται και στις 2 περιπτώσεις αν έχει κακοκαιρία? Είχα nova πριν χρόνια και χανόταν το σήμα στις κακοκαιρίες. Ισχύει και στο δορυφορικό ote tv? Άλλη απορία είναι τι γίνεται όταν σερφάρω στο ίντερνετ (ενσύρματα) και παίζει μέσω ethernet και το ote tv? Θα κολλάει η τηλεόραση και θα σερφάρω κανονικά? Ή θα έχω πιο αργό ίντερνετ και θα παίζει κανονικά η tv? Και σε περίπτωση που έχω torrent ανοιχτό? Στην περίπτωση μέσω ρούτερ, η εξωτερική κεραία αχρηστεύεται?

Eastwood
18-09-13, 08:58
Έχω OTE TV εδώ και 4-5 χρόνια μέσω Conn-X. Συγχρονίζω γύρω στα 10 Mbps και δεν έχω πρόβλημα να βλέπω ταυτόχρονα δύο διαφορετικά κανάλια (κάτι που δεν μπορείς να κάνεις με OTE TV μέσω δορυφόρου) και να χρησιμοποιώ το internet κανονικά. Εννοείται ότι όταν βλέπω OTE TV το διαθέσιμο bandwidth για την υπόλοιπη internet χρήση ελαττώνεται αλλά για browsing δεν υπάρχει πρόβλημα.

Το συν στο OTE TV μέσω δορυφόρου είναι ότι έχεις HD κανάλια χωρίς επιπλέον χρέωση, κάτι που δεν έχεις (ακόμα; ) στο OTE TV μέσω Conn-X. Το θέμα με το πρόβλημα λήψης μέσω δορυφόρου όταν έχει έντονη κακοκαιρία το έχω παρατηρήσει αλλά δεν έχω εμπειρία συγκεκριμένα με OTE TV οπότε ας βοηθήσει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα.

maik
18-09-13, 18:31
Καλησπέρα συμφορουμίτες, θέλω να ρωτήσω, η υπηρεσία είναι καλύτερη με ethernet μέσω ρούτερ ή δορυφορικά? Τι γίνεται και στις 2 περιπτώσεις αν έχει κακοκαιρία? Είχα nova πριν χρόνια και χανόταν το σήμα στις κακοκαιρίες. Ισχύει και στο δορυφορικό ote tv? Άλλη απορία είναι τι γίνεται όταν σερφάρω στο ίντερνετ (ενσύρματα) και παίζει μέσω ethernet και το ote tv? Θα κολλάει η τηλεόραση και θα σερφάρω κανονικά? Ή θα έχω πιο αργό ίντερνετ και θα παίζει κανονικά η tv? Και σε περίπτωση που έχω torrent ανοιχτό? Στην περίπτωση μέσω ρούτερ, η εξωτερική κεραία αχρηστεύεται?

Βασικες διαφορες
Στο δορυφορικο εχεις καποια καναλια HD στο ενσυρματο οχι.
Στο ενσυρματο εχεις το πολυ καλο εργαλιο της επαναληψης καποιας εκπομπης μεσα στις επομενες 48 ωρες στο δορυφορικο οχι.
Στοο ενσυρματο το οτε tv καταναλωνει ενα συγκεκριμενο bandwidth (4-6 mbs πρωτα αυτο) και αφηνει οτι περισεψει για το ιντερνετ. Στο δορυφορικο ολο το bandwidth ειναι δικο σου.
Τωρα για κακοκαιριες κλπ δεν ξερω να σου πω.

Serafeim Karakostas
18-09-13, 20:39
Είχα nova πριν χρόνια και χανόταν το σήμα στις κακοκαιρίες.
Το σήμα χάνεται μόνο κατά τη διάρκεια πολύ ισχυρών καταιγίδων, δηλαδή σπανιότατα.

nkats_99
18-09-13, 21:04
Το σήμα χάνεται μόνο κατά τη διάρκεια πολύ ισχυρών καταιγίδων, δηλαδή σπανιότατα.

Εκτός και αν ζείς στα Γιάννινα που βρέχει συνέχεια και μάλιστα με ισχυρές καταιγίδες!!!!!!:rofl:

graal
19-09-13, 15:46
Βασικες διαφορες
Στο δορυφορικο εχεις καποια καναλια HD στο ενσυρματο οχι.
Στο ενσυρματο εχεις το πολυ καλο εργαλιο της επαναληψης καποιας εκπομπης μεσα στις επομενες 48 ωρες στο δορυφορικο οχι.
Στοο ενσυρματο το οτε tv καταναλωνει ενα συγκεκριμενο bandwidth (4-6 mbs πρωτα αυτο) και αφηνει οτι περισεψει για το ιντερνετ. Στο δορυφορικο ολο το bandwidth ειναι δικο σου.
Τωρα για κακοκαιριες κλπ δεν ξερω να σου πω. Οκ, σ'ευχαριστώ! :oneup:

apostol70
29-10-13, 01:53
Έχω συνδεδεμένο τον αποκωδικοποιητή με το router μέσω των powerline της Corinex. Σήμερα και ενώ έβλεπα κανονικά μαυρίζει η οθόνη και βλέπω να σταματάνε να αναβοσβήνουν τα φωτάκια στο powerline που πήγαινε στον αποκωδικοποιητή. Πάω στο δωμάτιο που είναι ο router και βλέπω να είναι σβηστό το μεσαίο λαμπάκι και το πάνω να είναι πορτοκαλί.
Από τότε σε όποιες πρίζες σε ίδιο ή διαφορετικό δωμάτιο να τα βάλω και τα δύο έχουν αναμμένο το πορτοκαλί πάνω λαμπάκι και το μεσαίο σβηστό (άρα δεν βλέπει το ένα το άλλο). Δοκίμασα και το κουμπί συγχρονισμού αλλά τίποτα.
Μάλλον παραδώσανε το πνεύμα.
Επειδή υπάρχει έλλειψη και μετά από αυτό δεν είμαι και πολύ πρόθυμος να ξαναεμπιστευτώ τα συγκεκριμένα, μπορεί κάποιος που έχει δοκιμάσει άλλα powerline και να δουλεύουν απροβλημάτιστα με τον ΟΤΕtv να μου προτείνει εναλλακτικές;

harris78
29-10-13, 09:28
devolo, tp-link 500ρια

Eastwood
29-10-13, 10:20
Από τα τέσσερα Corinex που έχω συνολικά αγοράσει από τον ΟΤΕ, τα δύο εμφάνισαν πρόβλημα και σταμάτησαν να λειτουργούν, τα άλλα δύο λειτουργούν ακόμα κανονικά. Με 50% failure rate δε νομίζω ότι θα τα χαρακτήριζα αξιόπιστα.

Πάντως όταν τα άνοιξα (εννοώ τα ξεβίδωσα), το ένα επισκευάστηκε εύκολα μια και είχε μόνο έναν χαλασμένο πυκνωτή. Στο άλλο δεν μπορώ να βρω τί φταίει, μετά από 2-3 λεπτά λειτουργίας υπερθερμαίνεται και κλείνει.

apostol70
15-11-13, 21:52
Χάζευα τώρα τις τιμές στο site του ΟΤΕ και βλέπω πως για νέες συνδέσεις μέσω connx αν πάρεις τον αποκωδικοποιητή με τον δίσκο χρεώνει 3€ τον μήνα.
Λέτε αυτό να ισχύσει και για μας που έχουμε το παλιό μοντέλο με τον 500άρη;

Προφέσσορας_Χάος
08-10-14, 21:42
Κάνω ενα ξεθάψιμο γιατι πουθενα δεν υπάρχει official thread για τους συνδρομητές του ΟΤΕ tv μέσω ευρυζωνικής σύνδεση. (πρώην connx tv μπορείτε να αλλάξετε και τον τίτλο του thread)

Να γράψω κι εγώ τις εντυπώσεις μου.
Γενικά σε 12άρα σταθερή σύνδεση ρολάρει καλά μιας και δεσμεύει 4mbps μόνο οταν λειτουργεί ο δέκτης.
Μου κάνει θετική εντύπωση η πολύ ωραία εικόνα που έχει παρόλο που είναι SD.

Παρατήρησα όμως κάποια προβληματάκια με τον pirelli στον ήχο . Ειναι σαν σκασιματάκια μικρά απο τα ηχεία . Πώς κάνουν οι ενισχυτές καμια φορά στα ηχεία ; κάπως έτσι.
Δεν συμβαίνει πάντα αλλά αρκετά συχνά. Αυτη τη στιγμή το firmware ειναι στην έκδοση 2.7.5

Οι δέκτες είναι οι STB P.VU2000S-OT χωρίς τον σκληρό δίσκο.
Δοκίμασα δεύτερο δέκτη pirelli και έτυχε να φοράει παλιότερη έκδοση 2.7.3 firmware πάλι το ίδιο.

Δοκιμάστηκε δευτερο ρουτερ αλλαγή συνδεσμολογίας ηχείων. Εγιναν όλα.
Ακόμη και dslam με άλλαξε ο τεχνικός μή έχοντας τι να κάνει.
Η γραμμή φυσικά δεν φέρει ευθύνη είναι βράχος .

Το θέμα ειναι οτι κάποιοι χρήστες μου είπαν με απόλυτη σιγουρία οτι ειναι θέμα δέκτη και συμβαίνει σε όλους.

Ο ΟΤΕ φυσικά δεν αναγνωρίζει κάτι τέτοιο και :whistle:

Και ρωτώ εγώ όσοι έχετε ευρυζωνικό το παρατηρείτε καμια φορά αυτο το "τσικ τσικ" στον ήχο ;;

Γενικότερα ας το κρατήσουμε ενεργό το θέμα για να διατυπώνουμε τα νεότερα και τις εντυπώσεις μας για το iptv του ΟΤΕ.
Επίσης είμαστε σε αναμονή για την διάθεση των HD καναλιών στο Ευρυζωνικό πακέτο.

stako
09-10-14, 11:56
Δεν έχω παρατηρήσει θέμα με τον ήχο... Έχω άλλα προβλήματα βέβαια με το TV οπότε μπορεί απλά να μην το παρατήρησα!! :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.