PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

stako
18-03-09, 13:50
Για δοκιμαστε 7-8 το πρωι να κανετε 1 restart στο Router.......

Γιατί? :)

tsomis
18-03-09, 17:59
Συνηθως εκεινες τις ωρες κλειδωνω παραπανω.
Ειδικα σ/κο.

stako
18-03-09, 18:04
Δύσκολο να ξυπνήσω μια ώρα νωρίτερα για να κάνω reset............:D

alany
19-03-09, 20:21
Ο ΟΤΕ δίνει το Premium πακέτο ΔΩΡΕΑΝ μέχρι 12/04/2009. Για ενεργοποίηση καλέστε το 134.

tsomis
19-03-09, 20:53
Σημερα απο το απογευμα....Lag.....Lag.....Lag......Lag.....Lag.
Μπραβο ΟΤΕ με τις σουπερ αναβαθμισεις σου.........

........Auto merged post: tsomis πρόσθεσε 10 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Επιτελους εγινε Dial Up...:evil:
PIECE 56 FAILED HASH CHECK

........Auto merged post: tsomis πρόσθεσε 3 λεπτά και 8 δευτερόλεπτα αργότερα ........

PIECE 714 FAILED HASH CHECK
PIECE 743 FAILED HASH CHECK
PIECE 743 FAILED HASH CHECK
PIECE 743 FAILED HASH CHECK

tsomis
20-03-09, 09:04
Σημερα εδεησε και χρονιζω στα 16.000 χωρις Lag.
Για να δουμε......

Konstantinos.
20-03-09, 10:30
Γειά σε όλους,
έχω λίγοτερο από 1 μέρα που έχω ενεργοποιήσει το conn-x tv και οι εντυπώσεις είναι γενικά θετικές, αν και νομίζω είμαστε ακόμα στην αρχή.

Αυτό που με έχει ξενερώσει είναι ότι τα περισσότερα κανάλια προβάλονται σε φορμά 16:9 κάνοντας stretch την εικόνα τους που κανονικά είναι 4:3 φορμά, δυστυχώς από τη συσκευή μου (projector) δεν μπορώ να το αλλάξω αυτό αφού το σήμα έχει κλειδώσει σε 16:9.
Τα κανάλια που φαίνονται ok και οι άνθρωποι όχι ζουμπάδες είναι η DW-tv και Fashion TV.
Δεν θα έπρεπε να υπάρχει εντολή από το τηλεκοντρόλ κανονικά;

stako
20-03-09, 10:40
Υπάρχει εντολή και τα περισσότερα δεν είναι 16:9 αλλά 4:3... Μάλιστα η εντολή δεν νομίζω ότι αλλάζει καθόλου την εικόνα σε κανένα κανάλι, μόνο το μενού έχω την εντύπωση αλλάζει.

EDIT: Τώρα κατάλαβα τι εννοείς, ότι έχεις κλειδώσει σε 16:9... Δυστυχώς δεν νομίζω ότι γίνεται κάτι, πρέπει να το φτιάξεις από τον proj, δεν γίνεται να μην έχει επιλογή...

Ninja10R
20-03-09, 16:57
Προχθές, λόγω δικής μου αμέλειας (και σχετικής οικονομικής ανέχειας να συμπληρώσω) να πληρώσω τον λογαριασμό, διακόπηκε η ADSL. Χθες, τακτοποίησα τον λογαριασμό και η σύνδεση επανήλθε. Τσεκάροντας το 585v7 που έχω όμως, παρατηρώ ότι από τα 24 mbps, συγχρόνιζε πλέον στα 6990 (πριν την διακοπή συγχρόνιζε σταθερά στα 14700). Ο τύπος της ADSL πλέον ήταν ANSI T1.413

Τηλέφωνο στο support λοιπόν. Το παιδί που απάντησε, ευγενικότατο, κατέγραψε βλάβη και την προώθησε - όπως μου είπε θα διορθωνόταν μέσα σε 2 το πολύ εργάσιμες. Ελα όμως που εμένα με έτρωγε ο κ..λος μου και αποφάσισα να συνδέσω την γραμμή στο παλιό μου baudtec. Και θαύμα, θαύμα, το baudtec συγχρόνιζε σταθερά - όσες φορές και να έκανα επανεκκίνηση - στα 16500.

Δεύτερο τηλέφωνο στο support και προσπαθώ να εξηγήσω την κατάσταση, οπότε και με παραπέμπουν σε άλλο τεχνικό, ειδικό στα connx-tv. Με την δική του βοήθεια έκανα reset στο thomson (το οποίο κατά τα λεγόμενά του έχει κάποια προβλήματα με τις 24αρες και σύντομα θα υπάρξει update) και βέβαια, config ξανά από την αρχή σε usernames κλπ (δεν παίρνει και κανένα άλλο configuration απ΄όσο έχω δει). Το αποτέλεσμα;

Uptime: 0 days, 1:12:36
DSL Type: G.992.5 annex A
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 997 / 17.018
Data Transferred (Sent/Received) [kB/kB]: 0,00 / 0,00
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 18,5
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 4,0 / 10,5
SN Margin (Up/Down) [dB]: 10,5 / 9,5
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 0 / 0
FEC Errors (Up/Down): 1 / 0
CRC Errors (Up/Down): 1 / 3
HEC Errors (Up/Down): 2.135 / 3

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η αλλαγή στο SNR (πριν την διακοπή της γραμμής είχα 18/14,5 Up - Down. Anyway, τελος καλό, όλα καλά (μέχρι στιγμής).

inspclouseau
20-03-09, 17:06
καλησπέρα ηθελα να ρωτησω κατι. πηρα στο 134 και μου ειπαν οτι το router μου Linksys wag200g δεν κανει και πρεπει να μου δωσουν αλλο ασυρματο. μου το δινουν με εκπτωση λεει και κοστος 35ευρω.
ισχυει κατι τετοιο?

dpa2006
20-03-09, 17:32
καλησπέρα ηθελα να ρωτησω κατι. πηρα στο 134 και μου ειπαν οτι το router μου Linksys wag200g δεν κανει και πρεπει να μου δωσουν αλλο ασυρματο. μου το δινουν με εκπτωση λεει και κοστος 35ευρω.
ισχυει κατι τετοιο?

αν το θελεις για conn-x tv μαλλον δεν πρεπει να ειναι συμβατο,για απλη χρηση internet κανει.ζητησε να σου δωσουν Thomson TG 585v7.

inspclouseau
20-03-09, 18:56
ναι για conn-x tv το θελω. αρα υπαρχει επιπλεον κοστος αφου αναγκαζεσαι να αγορασεις και μοντεμ...

αυτο που μου προτεινεις ειναι ασυρματο? ρωταω γιατι εχω 3 υπολογιστες που μοιραζονται το internet και η δουλεια γινεται μονο ασυρματα

eddiedimitris
20-03-09, 21:05
Δε ξερω αλλα αν δεν παρει καμμια αθλητικη δραστηριοτητα αποκλειστικα το conn-x tv δυσκολα θα πιασει,ιδιαιτερα με αυτο το κοστος.Προσωπικα εμενα δεν με εχει πεισει.

dpa2006
21-03-09, 00:58
ναι για conn-x tv το θελω. αρα υπαρχει επιπλεον κοστος αφου αναγκαζεσαι να αγορασεις και μοντεμ...

αυτο που μου προτεινεις ειναι ασυρματο? ρωταω γιατι εχω 3 υπολογιστες που μοιραζονται το internet και η δουλεια γινεται μονο ασυρματα

το 585v7 ειναι ασυρματο 4θυρο ρουτερ και το δινει ο ΟΤΕ για conn-x(δινει και άλλα για IPtv δες εδω (http://www.conn-x.gr/Default.aspx?MenuID=110))
δες εδω: How to - Παρουσίαση του Thomson TG585 v7 (ασύρματο) (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=236918)
επισης
Σε ποιο oteshop βρήκατε το st585v7 (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=227705)

απο τα modem για iptv (http://www.conn-x.gr/Default.aspx?MenuID=110) καλα ειναι αν μπορεσεις να βρεις το 585v7,ενναλακτικα το Ασύρματο Router Sagem F@st 2404,οσον αφορα τα αλλα : COMTREND,Baudtec infinity,T&W Matr-x δεν τα γνωριζω και δεν μπορω να εκφερω αποψη.για τα Baudtec μπορεις να βρεις πληροφοριες στο αντιστοιχο τμημα του φορουμ.
Πραγματι εχεις ενα κοστος,αλλα εχω την εντυπωση οτι με τις νεες συνδεσεις (http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=602&hop=h) iptv δινει δωρεαν μοντεμ και μαλιστα διαφημιζει στη φωτο το thomson 585v7 :hmm: ποτε ειχες κανει αιτηση?δες αν δικαιουσαι την προσφορα.
ελπιζω να βοηθησα



Δε ξερω αλλα αν δεν παρει καμμια αθλητικη δραστηριοτητα αποκλειστικα το conn-x tv δυσκολα θα πιασει,ιδιαιτερα με αυτο το κοστος.Προσωπικα εμενα δεν με εχει πεισει.

συμφωνω :oneup:

ReVoM
21-03-09, 03:34
Ο ΟΤΕ δίνει το Premium πακέτο ΔΩΡΕΑΝ μέχρι 12/04/2009. Για ενεργοποίηση καλέστε το 134.

Ισχύει κάτι τέτοιο όντως? Το δοκίμασε κανείς? Τι διαφορά εχει το premium?

panos123
21-03-09, 04:05
Ισχύει κάτι τέτοιο όντως? Το δοκίμασε κανείς? Τι διαφορά εχει το premium?

Πέμπτη βράδυ ζήτησα ενεργοποίηση. Μου είπαν ότι θα ενεργοποιηθεί εντός 24ώρου και ότι θα με ειδοποιήσουν τηλεφωνικά.
Όντως Παρασκευή πουρνό-πουρνό (με ξύπνησαν για την ακρίβεια) πήραν τηλέφωνο να μου πουν ότι το Premium έχει ενεργοποιηθεί πλεόν και θα είναι δωρεάν μέχρι τις 12/4.

Σάββατο χαράματα και όσο το είδατε εσείς το πακέτο άλλο τόσο το είδα και εγώ. Το Next2U με στέλνει στο 134 και το 134 μου λέει ότι βρίσκεται σε εκκρεμότητα.

:down: :down: :down: :down: :down:

mekgr
21-03-09, 12:32
ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ UPDATE ΓΙΑ ΤΟ THOMSON SPEEDTOUCH 780WL ΓΙΑ CONN-X 24 MB ΜΕ IPTV?

ΕΜΕΝΑ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ DOWNLOAD ΣΤΑ 14,5 ΜΒ ΜΕ UPLOAD ΣΤΑ 900ΚΒ ΠΕΡΙΠΟΥ!!!
ΕΝΩ ΤΟ NETGEAR DG834G ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΣΤΑ ΙΔΙΑ Η ΛΙΓΟΤΕΡΟ.

ΜΕΝΩ ΑΓΙΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΑΘΗΝΑ ΜΕ DSLAM ΣΤΗ ΔΑΦΝΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΟΥ ΚΛΕΙΔΩΝΩ?

THANKS ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝ!!!
:worthy:

inspclouseau
21-03-09, 12:52
το 585v7 ειναι ασυρματο 4θυρο ρουτερ και το δινει ο ΟΤΕ για conn-x(δινει και άλλα για IPtv δες εδω (http://www.conn-x.gr/Default.aspx?MenuID=110))
δες εδω: How to - Παρουσίαση του Thomson TG585 v7 (ασύρματο) (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=236918)
επισης
Σε ποιο oteshop βρήκατε το st585v7 (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=227705)

απο τα modem για iptv (http://www.conn-x.gr/Default.aspx?MenuID=110) καλα ειναι αν μπορεσεις να βρεις το 585v7,ενναλακτικα το Ασύρματο Router Sagem F@st 2404,οσον αφορα τα αλλα : COMTREND,Baudtec infinity,T&W Matr-x δεν τα γνωριζω και δεν μπορω να εκφερω αποψη.για τα Baudtec μπορεις να βρεις πληροφοριες στο αντιστοιχο τμημα του φορουμ.
Πραγματι εχεις ενα κοστος,αλλα εχω την εντυπωση οτι με τις νεες συνδεσεις (http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=602&hop=h) iptv δινει δωρεαν μοντεμ και μαλιστα διαφημιζει στη φωτο το thomson 585v7 :hmm: ποτε ειχες κανει αιτηση?δες αν δικαιουσαι την προσφορα.
ελπιζω να βοηθησα




συμφωνω :oneup:

σε ευχαριστω. θα κοιταξω τις πληροφοριες που μου εδωσες. αιτηση δεν εχω κανει ακομα. λεω να κανω ομως. απλα η κοπελα που μιλησα στο 134 ειτε δεν ειχε γνωση ειτε διαθεση να μου εξηγησει και εγω θελω να ξερω ακριβως τι εχω να πληρωσω και τι πρεπει να κανω για να εχω την υπηρεσια εν λειτουργια. με το τσιγκελι μου επιβεβαιωνε πραγματα που εχω διαβασει εδω. ενω για το μοντεμ αν δεν ρωταγα και εκανα παραγγελια για την υπηρεσια θα μου ερχοταν το πακετο αλλα δεν θα μπορουσα να εχω conn-x tv... επισης για τον αποκωδικοποιητη δεν μου εδωσε το option για αυτον με τον σκληρο δισκο. απλα μου ειπε οτι παιρνω δωρεαν τον αποκωδικοποιητη...

edit: το δωρεαν μοντεμ μαλλον δεν το δικαιουμαι αφου εχω ηδη conn-x adsl και αυτο ειναι μαλλον για νεες συνδεσεις conn-x

maik
21-03-09, 13:05
Ο καταιγισμος, κυριολεκτικα, απο νεα προιοντα απο προσφορες και απο αλαγες ειναι τεραστιος. Αυτο οντως δημιουργει προβλημα εσωτερικης ενημερωσης. Πρεπει ο καθε τηλεφωνητης, και ειναι παααρα πολλοι, να μαθει ολες τις λεπτομεριες για το καθε τι μεσα με μια μερα πολλες φορες. Πραγμα αδυνατον πρακτικα.
Αν θελετε πολλες λεπτομεριες για κατι ειναι προτιμοτερο να πατε σε ενα oteshop να ρωτησετε. Και ακομα καλυτερο να αφησετε να περασουν δυο τρεις μερες απο την επισημη ανκοινωση πριν πατε.

stako
22-03-09, 12:19
Προχθές, λόγω δικής μου αμέλειας (και σχετικής οικονομικής ανέχειας να συμπληρώσω) να πληρώσω τον λογαριασμό, διακόπηκε η ADSL. Χθες, τακτοποίησα τον λογαριασμό και η σύνδεση επανήλθε. Τσεκάροντας το 585v7 που έχω όμως, παρατηρώ ότι από τα 24 mbps, συγχρόνιζε πλέον στα 6990 (πριν την διακοπή συγχρόνιζε σταθερά στα 14700). Ο τύπος της ADSL πλέον ήταν ANSI T1.413

Τηλέφωνο στο support λοιπόν. Το παιδί που απάντησε, ευγενικότατο, κατέγραψε βλάβη και την προώθησε - όπως μου είπε θα διορθωνόταν μέσα σε 2 το πολύ εργάσιμες. Ελα όμως που εμένα με έτρωγε ο κ..λος μου και αποφάσισα να συνδέσω την γραμμή στο παλιό μου baudtec. Και θαύμα, θαύμα, το baudtec συγχρόνιζε σταθερά - όσες φορές και να έκανα επανεκκίνηση - στα 16500.

Δεύτερο τηλέφωνο στο support και προσπαθώ να εξηγήσω την κατάσταση, οπότε και με παραπέμπουν σε άλλο τεχνικό, ειδικό στα connx-tv. Με την δική του βοήθεια έκανα reset στο thomson (το οποίο κατά τα λεγόμενά του έχει κάποια προβλήματα με τις 24αρες και σύντομα θα υπάρξει update) και βέβαια, config ξανά από την αρχή σε usernames κλπ (δεν παίρνει και κανένα άλλο configuration απ΄όσο έχω δει). Το αποτέλεσμα;

Uptime: 0 days, 1:12:36
DSL Type: G.992.5 annex A
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 997 / 17.018
Data Transferred (Sent/Received) [kB/kB]: 0,00 / 0,00
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 18,5
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 4,0 / 10,5
SN Margin (Up/Down) [dB]: 10,5 / 9,5
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 0 / 0
FEC Errors (Up/Down): 1 / 0
CRC Errors (Up/Down): 1 / 3
HEC Errors (Up/Down): 2.135 / 3

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η αλλαγή στο SNR (πριν την διακοπή της γραμμής είχα 18/14,5 Up - Down. Anyway, τελος καλό, όλα καλά (μέχρι στιγμής).

Εννοείς το έκανες restore σε default configuration?

Ninja10R
22-03-09, 20:47
Εκανα reset το router με ... οδοντογλυφίδα από το αντίστοιχο κουμπάκι πίσω.

Konstantinos.
23-03-09, 19:39
Περίεργα πράγματα...
σε προηγούμενο post είχα αναφερθεί στο πρόβλημα προβολής των 4:3 καναλιών με το να προβάλονται σε 16:9 κάνοντας stretch την εικόνα και την παρακολούθηση ανυπόφορη, τουλάχιστον στα μάτια μου.
Τελικά βρήκα έναν τρόπο να αντιμετωπιστεί αυτό αφού απο τον projector δεν γίνεται από 16:9 stretch σε 4:3 (μόνο το αντίθετο).
Αν λοιπόν πας πρώτα σε κάποιο από τα ελάχιστα κανάλια που προβάλονται σωστά σε 4:3 (fashion tv, russian... κάτι) και μετά πας κατευθείαν (χωρίς όμως να βγεις στο κεντρικό μενού!) σε κάποιο άλλο κανάλι τότε αυτό "μαθαίνει" και προβάλεται σωστά. Αυτό ισχύει για μία φορά, αμά αλλάξεις πάλι κανάλι γίνεται η γνωστή παραμόρφωση. Πρέπει δηλ. πριν πας σε οποιοδήποτε κανάλι να έχεις πάει πρώτα στο fashion να δεις τα μοντελάκια σου....

ξέρει κανείς αν αυτό είναι bug του tilgin η της μετάδοσης;

K.

Babakliaris
23-03-09, 23:52
Δε ξερω αλλα αν δεν παρει καμμια αθλητικη δραστηριοτητα αποκλειστικα το conn-x tv δυσκολα θα πιασει,ιδιαιτερα με αυτο το κοστος.Προσωπικα εμενα δεν με εχει πεισει.
Κάτι ετοιμάζεται από όσο ακούγεται. Υπομονή άλλοστε πλέον είμαστε μέση της σαιζόν. Πάντως σίγουρα δεν είναι η πλατφόρμα εξ'ολοκλήρου έτοιμη. Ο ΟΤΕ είναι ο μόνος απο τους παρόχους που έχει την δυνατότητα να μπεί δυναμικά στην φάση IPtv και θα το κάνει. Πιστεύω οτι επενδύουν και θα επενδύσουν πολλά χρήματα οπότε αυτό είναι καλό για όλους :)

mmoukiou
24-03-09, 15:33
Περίεργα πράγματα...


ξέρει κανείς αν αυτό είναι bug του tilgin η της μετάδοσης;

K.

Το κάνει και σε μένα. Ενώ έχω το tilgin σε 16/9, στα FashionTV και Bllomberg η τηλεόραση δείχνει κανονικό 4/3 με τις δυο μπάρες αριστερά-δεξιά. Μάλλον για bug μου μοιάζει γιατί δεν μπορώ να "ξεχειλώσω" την εικόνα ούτε από τη σχετική επιλογή της τηλεόρασης. Δεν είμαι και ειδήμων όμως.

Έχω και μια άλλη ερώτηση: όταν συνδέουμε το tilgin Με hdmi στην τηλεόραση, τί ανάλυση (upscale φυσικά) μας δίνει? Το 1280Χ720 που μου δίνει είναι σωστό?

Konstantinos.
26-03-09, 10:43
Ξενέρωμα Νο2,
χθές, καθώς είχα παρέα και είμασταν για ταινιούλα είπα να δούμε conn-x tv. Είπα λοιπόν να τρέξω μια ταινία από filmexpress. Διαλέξαμε μία κλασσική που είχαμε να δούμε καιρό "O νονός" με 2 ευρουλάκια (πρέπει να πω εδώ ότι το videoclub την έχει 1,5 ευρώ). Στα πρώτα λεπτά τις θέασης διαπιστώσαμε ότι η εικόνα ήταν σκέτη φρίκη, πολύ χειρότερη από άλλες ταινίες που έχω δει. Η ποιότητά της είχε τόσο πολύ συμπίσεη που θύμιζε divx δεκαετίας. Παραγματικά χάλια. Δεν καταλαβαίνουν τα άτομα; όταν χρεώνεις σαν videoclub, πρέπει να να παρέχεις και υπηρεσίες σαν videoclub (ποικιλία + ποιότητα). Εντάξει στο πρώτο ας πούμε ότι είναι νωρίς ακόμα αλλά για την χάλια εικόνα και μάλιστα στα επί πληρωμή δεν το δέχομαι. Θα τους πάρω τηλ. να διεκδικήσω τα 2 μου ευρώ και θα το σκεφτώ αν θα δω στο μέλλον με πληρωμή ταινία.
ουφ πια με τους άσχετους.
Κ.

mmoukiou
26-03-09, 22:39
Συμφωνώ για την μέτρια εικόνα του περιεχομένου του Film Club & Express. Μυωπία σκέτη... Βέβαια, δεν έχω νοικιάσει καμία ταινία (που σημαίνει πως έχω δει μερικές από το club που είναι τουλάχιστο δεκαετίας) για να ξέρω πως δείχνουν οι νεότερες κυκλοφορίες, αλλά σε ότι έχω δει από το Film Club (ταινίες,σειρές, ντοκιμαντέρ) η ποιότητα εικόνας ήταν πανάθλια. Όσο το είχα σε μια μικρή 22" τηλεόραση βλεπόταν, τώρα που το συνέδεσα σε μια 32" είναι σκέτη μάπα... Σκέψου σε περισσότερες ίντσες τί θα γίνεται. Και βρισκόμαστε στην εποχή του high definition, αλλά βλέπουμε σαν σε vhs.

poedeer7
27-03-09, 17:35
Tους πάνω από 1000 αγώνες της Bundesliga και Bundesliga 2 για τα επόμενα 3 χρόνια εξασφάλισε o ΟΤΕ αποκλειστικά για τους πελάτες του Conn-X TV. Η Βundesliga, το εθνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γερμανίας, έρχεται να προστεθεί στο αθλητικό περιεχόμενο του καναλιού Conn-X TV Sports. Συγκεκριμένα, ο ΟΤΕ εξασφάλισε για την τριετία 2009-2012 αποκλειστικά στο Conn-X TV τους αγώνες των 34 αγωνιστικών της Bundesliga κάθε χρονιά. Οι αγώνες θα προβάλλονται ζωντανά μεταξύ Παρασκευής και Κυριακής, ενώ, πριν τους αγώνες, θα υπάρχουν παρουσιάσεις, καθώς και highlights με τα γκολ και τις φάσεις στο τέλος κάθε αγωνιστικής. Το πρωτάθλημα διαρκεί από τον Αύγουστο έως το Μάιο κάθε αγωνιστικής περιόδου. Για το ίδιο χρονικό διάστημα, ο ΟΤΕ εξασφάλισε και τους αγώνες των 34 αγωνιστικών του ποδοσφαιρικού πρωταθλήματος της Bundesliga 2 (B εθνική κατηγορία Γερμανίας) κάθε χρονιά. Οι αγώνες θα προβάλλονται ζωντανά μεταξύ Παρασκευής και Δευτέρας. Το Conn-X TV Sports εκπέμπει ήδη σημαντικά αθλητικά γεγονότα, όπως το ποδοσφαιρικό κύπελλο Ιταλίας, τα ποδοσφαιρικά πρωταθλήματα Πορτογαλίας και Αυστρίας, και την Championship της Αγγλίας. Επιπλέον, το πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα συλλόγων ανδρών και γυναικών στο βόλεϊ (CEV Champions League), καθώς επίσης και μεγάλα τουρνουά τένις και grand prix στίβου. Στο πρόγραμμα του Conn-X TV Sports περιλαμβάνονται καθημερινές ειδησεογραφικές αθλητικές εκπομπές και αθλητικά τηλεοπτικά κανάλια, μεταξύ των οποίων τα Eurosport 1 και Eurosport 2, Extreme Sports, ESPN Classic και ESPN America.

alany
28-03-09, 01:11
Είναι διαθέσιμο πλέον και το site της υπηρεσίας. Πολύ lite.

http://www.conn-xtv.gr

panos123
28-03-09, 16:45
περιμενα οτι το λιγοτερο θα εχουν βαλει on-line το προγραμμα της τηλεορασης

maik
28-03-09, 16:59
Λογικα θα μπει. Ειναι πολυ αρχη ακομα.

vaspater
28-03-09, 17:20
Αν μπεις στο premium δοκιμαστικά μετά το δωρεάν πρέπει να πληρώσεις ή μπορείς να διακόψεις αυτόματα χωρίς επιπλέον χρέωση?:whistle:

Babakliaris
28-03-09, 18:27
Αν μπεις στο premium δοκιμαστικά μετά το δωρεάν πρέπει να πληρώσεις ή μπορείς να διακόψεις αυτόματα χωρίς επιπλέον χρέωση?:whistle:
Μπορείς μετά τις 12/4 που λήγει η προσφορά να ζητήσεις διακοπή της υπηρεσίας απλώς να ξέρεις οτι πρεπει να το ζητήσεις ο ίδιος και οτι δεν θα στο διακόψουν απο μόνοι τους.

ddjpp
29-03-09, 12:27
Για το premium εμένα μου είπαν ότι θα με καλέσουν να με ρωτήσουν αν θέλω να το κρατήσω η να το κόψω.

Eki_13
29-03-09, 16:13
πηρε και primera division!!

vaspater
30-03-09, 16:22
εγώ περιμένω κανά πριμέρα ντι ΒΥΖΙΟΝ να πάρει υπάρχει τίποτα στα σκαριά? :p:p:p

vaylane
30-03-09, 20:53
Οταν συνδέετε το Tilgin με HDMI το σήμα περνάει ψηφιακά, οπότε η τηλεόραση δεν κάνει καμία επεξεργασία στo εισερχόμενο σήμα. Ότι παίρνει , αυτό δείχνει. Ότι format εκπέμπει το εκάστοτε κανάλι (16:9 / 4:3) σε αυτό θα το δείξει και η τηλεόραση. Σε περίπτωση που προσπαθήσετε να *ζορίσετε* την τηλεόραση να αλλάξει το format, τα πράγματα θα γίνουν *σπλάτς* :P

Όταν τώρα το έχουμε συνδεδεμένο με scart, το σήμα περνάει στην τηλεόραση αναλογικά οπότε ο επεξεργαστής της αναλαμβάνει να *στρώσει* την εικόνα στην αρεσκεία μας. Zoom in , 16:9 , Wide Screen , Subtitle Zoom , etc , etc , etc..

Τέλος το Tilgin μέσω HDMI παίζει στα 720p.

P.S : Την πρώτη φορά που το σύνδεσα το έβαλα σε μια μικρή τηλεόραση 10ετίας σίγουρα. Αφού πέρασα τα στοιχεία και άρχισε να έρχεται το feed , η τηλεόραση έχασε τελείως το sync :P Μάλλον έπαιζε σε κάποιο ανώτερο refresh rate απο αυτό που όριζε ο κατασκευαστής της TV.

pmamatsis
30-03-09, 22:16
Καλησπέρα και από εμένα παιδιά,
έχω ενεργοποιήσει και εγώ την υπηρεσία IPTV του ΟΤΕ. Στην αρχή ήταν όλα καλά αλλά τώρα ( 4 μήνες
μετά ) το router μοθ κλειδώνει maximum ταχύτητα στα 12MBps και η σύνδεσή που πληρώνω είναι στα
24 MBps ! Έλεος, πίστευα ότι ήταν κάτι προσωρινό αλλά καμία σχέση ! Να δούμε πόσο ακόμη θα
συνεχίσει το IPTV να τρώει από το bandwidth !!! :hmm:

inspclouseau
31-03-09, 12:33
και εγω απο εχτες συνδεδεμενος. πρωτη εντυπωση πολυ καλη. χωρις διακοπες στην μεταδοση.

panos123
31-03-09, 14:16
σημερα διαπίστωσα ότι μου έχουν αλλάξει profile στο dslam
με εχουν επιστρέψει σε SNR margin 9
έχει δει κανεις αλλος αυτη την αλλαγή;

pan.nl
31-03-09, 17:21
Σε επιστρέφουν σε προφίλ με snr 9 αν το ζητήσεις τηλεφωνικά.

panos123
31-03-09, 18:05
Σε επιστρέφουν σε προφίλ με snr 9 αν το ζητήσεις τηλεφωνικά.

δε το ζητησα

pan.nl
31-03-09, 20:41
Τότε άρχισαν πλέον να το κάνουν από μόνοι τους, ίσως μετά από τις τελευταίες αντιδράσεις.

mmoukiou
01-04-09, 10:48
Νέα κανάλια από σήμερα: Το Discovery Channel (το "βασικό" που είναι μάλλον και το καλύτερο, μέχρι τώρα είχαμε τα Science, Travel, και World) και το Discovery ID και τα δυο με υποτιτλισμό (αλλά όπως και στα άλλα κανάλια που έχουν υπότιτλους, όχι για όλο το πρόγραμμα προς το παρόν). Και έχει γίνει και ένα λίφτινγκ στο promo.
Αργά αλλά σταθερά...

panos123
01-04-09, 12:28
άριστη η προσθήκη των 2 Discovery. :oneup:
περιμενουμε National Georgaphic και Animal Planet!

GeorgeSot
01-04-09, 13:00
Καθως και τα ελληνικα????Τα ξεχασαν εντελως?

geopapas
01-04-09, 13:07
Παιδιά έχω connex 8mb με router netgear 834v4 που παει σφαίρα. Αξίζει να βάλω connex-tv ή θα πρέπει να βάλω το sagem που μου έδωσαν και θα έχω ντράβαλα;

vaylane
01-04-09, 18:37
Το Sagem και το Thompson 780 που δίνουν για τους συνδρομητές της IPTV είναι pre-configured. Το μοντεμ που έχεις δεν γνωρίζω αν μπορείς να το ρυθμίσεις για να παίξει η IPTV. Πάντως αν δεν κάνω λάθος ακόμα και τώρα ο εξοπλισμός είναι δωρεάν οπότε δεν χάνεις τπτ.

savas7
01-04-09, 18:44
Και σε μενα εδω και 3 μερες με εχουν με SNR 12 η ταχυτητα εχει αυξηθει αρκετα μονο που το 780 IWL ΚΑΝΕΙ RESTART καθε 10 λεπτα και εχω δωσει βλαβη .Η υποσχεση τους ειναι οτι θα τον αντικαταστησουν ηδη στην τριτη εργασιμη μερα και απαντηση καμμια

inspclouseau
01-04-09, 19:09
Το Sagem και το Thompson 780 που δίνουν για τους συνδρομητές της IPTV είναι pre-configured. Το μοντεμ που έχεις δεν γνωρίζω αν μπορείς να το ρυθμίσεις για να παίξει η IPTV. Πάντως αν δεν κάνω λάθος ακόμα και τώρα ο εξοπλισμός είναι δωρεάν οπότε δεν χάνεις τπτ.

εμενα μου εδωσαν το Thomson 585v7 για το conn-x tv το οποιο ειναι pre-configured για IPTV και το οποιο κλειδωνει στα 12mbps σε αντιθεση με το linksys wag200g που ειχα πριν και κλειδωνε στα 13,5mbps περιπου

vaylane
01-04-09, 20:48
Και σε μενα εδω και 3 μερες με εχουν με SNR 12 η ταχυτητα εχει αυξηθει αρκετα μονο που το 780 IWL ΚΑΝΕΙ RESTART καθε 10 λεπτα και εχω δωσει βλαβη .Η υποσχεση τους ειναι οτι θα τον αντικαταστησουν ηδη στην τριτη εργασιμη μερα και απαντηση καμμια

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχε και το δικό μου. Βέβαια το δικό μου έκανε restart μόνο οταν γέμιζα την γραμμή με d/l απο Rapidshare links :whistle:

Anyway με πήραν τηλέφωνο να τους το πάω την επόμενη ημέρα στα κεντρικά του ΟΤΕ για άμεση αντικατάσταση.

........Auto merged post: vaylane πρόσθεσε 1 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........


εμενα μου εδωσαν το Thomson 585v7 για το conn-x tv το οποιο ειναι pre-configured για IPTV και το οποιο κλειδωνει στα 12mbps σε αντιθεση με το linksys wag200g που ειχα πριν και κλειδωνε στα 13,5mbps περιπου

Εξοπλίσμός με εξοπλισμό διαφέρει. Και εμένα το 780 συγχρονίζει στα 16 ενώ το Cisco 857 στα 23 :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.