PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90]

gatoulas
09-10-14, 12:06
Κανένα πρόβλημα σε κανένα από τους 3 :oops:δέκτες.

Προφέσσορας_Χάος
09-10-14, 12:16
Κανένα πρόβλημα σε κανένα από τους 3 :oops:δέκτες.

ξεχασα να γράψω οτι έχω τον pirelli χωρίς τον σκληρό.STB P.VU2000S-OT με firmware 2.7.5
Ποιον έχετε εσείς;
επίσης τι fimware ειναι περασμένο πάνω;

- - - Updated - - -


Δεν έχω παρατηρήσει θέμα με τον ήχο... Έχω άλλα προβλήματα βέβαια με το TV οπότε μπορεί απλά να μην το παρατήρησα!! :)


τι είδους προβληματα εχεις ; αν εννοείς τα pixeliasmata κάποιες ώρες τα έχουν αρκετοί.

stako
09-10-14, 13:13
ξεχασα να γράψω οτι έχω τον pirelli χωρίς τον σκληρό.STB P.VU2000S-OT με firmware 2.7.5
Ποιον έχετε εσείς;
επίσης τι fimware ειναι περασμένο πάνω;

- - - Updated - - -




τι είδους προβληματα εχεις ; αν εννοείς τα pixeliasmata κάποιες ώρες τα έχουν αρκετοί.

Έχω και με σκληρό και χωρίς, firmware δεν έχω ιδέα...

Έχω πάρα πολλά προβλήματα και με την γραμμή, οπότε δεν φταίει το OTEtv το ίδιο.

Catchphrase
09-10-14, 19:15
Μια ερώτηση μόνο. Γιατί επιμένετε στο καλωδιακό, με προβληματική γραμμή adsl, ενώ υπάρχει το δορυφορικό; Εγώ που επιτέλους έχω την τύχη να έχω vdsl, ούτε που το σκέφτομαι να φύγω από το δορυφορικό. Που κάνω λάθος;

Προφέσσορας_Χάος
09-10-14, 19:29
Μια ερώτηση μόνο. Γιατί επιμένετε στο καλωδιακό, με προβληματική γραμμή adsl, ενώ υπάρχει το δορυφορικό; Εγώ που επιτέλους έχω την τύχη να έχω vdsl, ούτε που το σκέφτομαι να φύγω από το δορυφορικό. Που κάνω λάθος;

εχει τα "αβάντα" του το καλωδιακό..:cool: δεν τα λέμε in public απαγορεύεται..
με VDSL δεν θα έβαζα δορυφορικό με τίποτα.. Ουτως η αλλιώς θα μπουν και τα HD στο VDSL σύντομα.

Επίσης ειναι +100 ευρώ το δορυφορικό για εγκατάσταση και κεραία.. δύσκολο το 100αρικο αυτη την περιοδο..

stako
09-10-14, 20:46
εχει τα "αβάντα" του το καλωδιακό..:cool: δεν τα λέμε in public απαγορεύεται..


Εννοείς ότι μπορεί να παίξει και σε άλλο δωμάτιο κτλ? Λες και δεν το ξέρουνε στον ΟΤΕ...:) Αν και σε μένα με 8 που κλειδώνω δεν υπάρχει χώρος για να παίζουν μαζί δύο αλλά λέμε τώρα...

Στο προηγούμενο σπίτι είχα 19mbit, δεν είχε κανένα πρόβλημα ούτε η γραμμή ούτε το OTEtv. Τώρα θα δείξει. Και το βασικότερο, μέσω δικτύου έχει replay tv...

Προφέσσορας_Χάος
09-10-14, 20:56
Εννοείς ότι μπορεί να παίξει και σε άλλο δωμάτιο κτλ? Λες και δεν το ξέρουνε στον ΟΤΕ...:) Αν και σε μένα με 8 που κλειδώνω δεν υπάρχει χώρος για να παίζουν μαζί δύο αλλά λέμε τώρα...

Στο προηγούμενο σπίτι είχα 19mbit, δεν είχε κανένα πρόβλημα ούτε η γραμμή ούτε το OTEtv. Τώρα θα δείξει. Και το βασικότερο, μέσω δικτύου έχει replay tv...
καλά θα το ξέρουν αλλά λέμε.. εγώ με 12άρι προφίλ οταν παίζω σε 2 tv ταυτόχρονα απροβλημάτιστα και περισεύει και μια 4άρα σύνδεση για να σερφάρω..
Αυτο για μένα είναι μεγάλο + και ελπίζω να μην το σταματήσουν. Εξάλουν δεν κλέβουμε κιόλας το πληρώνουμε.

Το δεύτερο + είναι η ανώτερη ποιότητα του SD εναντι του δορυφορικού.
Τώρα οταν μπεί το HD φαντάζομαι απο 4 mbps θα καταλαμβάνει τουλάχιστον 6-8 δεν νομίζω παραπάνω..

Επίσης "μαντέυω" οτι δεν θα το δώσουν σε adsl κι ας το σηκώνουν κάποιες.. για να κάνουν πιο ελκυστικό και το VDSL.

- - - Updated - - -


Εννοείς ότι μπορεί να παίξει και σε άλλο δωμάτιο κτλ? Λες και δεν το ξέρουνε στον ΟΤΕ...:) Αν και σε μένα με 8 που κλειδώνω δεν υπάρχει χώρος για να παίζουν μαζί δύο αλλά λέμε τώρα...

Στο προηγούμενο σπίτι είχα 19mbit, δεν είχε κανένα πρόβλημα ούτε η γραμμή ούτε το OTEtv. Τώρα θα δείξει. Και το βασικότερο, μέσω δικτύου έχει replay tv...
με 8άρα ακόμη και με 6άρα σύνδεση σταθερή παίζει άνετα.. αφου καταλαμβάνει ακριβώς 4mbps αλλά μόνο μια tv την φορά..

Devout
10-10-14, 13:30
Το τακ τακ μου το κανει και σε μενα. Τοσο πιο εντονο οσο αυξανω την ενταση της τιβι...

john84
10-10-14, 14:45
Εννοείς ότι μπορεί να παίξει και σε άλλο δωμάτιο κτλ? Λες και δεν το ξέρουνε στον ΟΤΕ...:) Αν και σε μένα με 8 που κλειδώνω δεν υπάρχει χώρος για να παίζουν μαζί δύο αλλά λέμε τώρα...

Στο προηγούμενο σπίτι είχα 19mbit, δεν είχε κανένα πρόβλημα ούτε η γραμμή ούτε το OTEtv. Τώρα θα δείξει. Και το βασικότερο, μέσω δικτύου έχει replay tv...

Όχι μονο το ξερουν αλλα το ενθαρυνουν αν θες και σε δευτερη τηλεοραση να βαλεις ενα switch να εχεις και δευτερο δεκτη, ιδιος απο την στιγμη που δεν εχουν καποιο διαθεσιμη υπηρεσια τυπου multiview στο δορυφορικο.

alany
10-10-14, 18:49
Τον δεύτερο αποκωδικοποιητή τον βρίσκεις στο εμπόριο η σου τον δίνουν αυτοί;
Αν πάρω τον αποκωδικοποιητή και τον κουμπωσω σε internet του ΟΤΕ σε άλλο σπίτι θα δουλέψει;

john84
10-10-14, 19:24
Τον δεύτερο αποκωδικοποιητή τον βρίσκεις στο εμπόριο η σου τον δίνουν αυτοί;
Αν πάρω τον αποκωδικοποιητή και τον κουμπωσω σε internet του ΟΤΕ σε άλλο σπίτι θα δουλέψει;
Μπορεις να τον αγορασεις απο αυτους, να ψαξεις απο αλλο χρηστη (πιστεψε νε σε πολλους μας εχει μεινει η γκουμουτσα αχριστη απο τηβ στιγμη που περασαμε απο IPTV σε sat ).
Σε αλλο σπιτι οχι αφου η παροχη ειναι στην δικη σου γραμμη. Εκτος μιλαμε για καποιο οροφο παραπανω οποτε τραβαδς καλωδιο απο το διαμερισμα σου εκει.

Προφέσσορας_Χάος
10-10-14, 20:12
Το τακ τακ μου το κανει και σε μενα. Τοσο πιο εντονο οσο αυξανω την ενταση της τιβι...

ακριβώς αυτό.. δεν ακουγεται σε χαμηλή μέτρια ένταση γι αυτό ίσως και να μην εχει δώσει σημασία αρκετός κόσμος.

gatoulas
10-10-14, 23:52
Μια ερώτηση μόνο. Γιατί επιμένετε στο καλωδιακό, με προβληματική γραμμή adsl, ενώ υπάρχει το δορυφορικό; Εγώ που επιτέλους έχω την τύχη να έχω vdsl, ούτε που το σκέφτομαι να φύγω από το δορυφορικό. Που κάνω λάθος;

Replay TV

Προφέσσορας_Χάος
11-10-14, 00:00
Replay TV

οντως πολύ καλό αν εχεις χάσει την αρχή μια ταινίας για πχ..
Ωράια θα ηταν να υπήρχε και στα ΟΤΕ Cinema..

harris78
04-11-14, 02:04
Νομίζω τα HD κανάλια μεταδίδουν πλέον σε HD...!

Προφέσσορας_Χάος
04-11-14, 19:43
κάνε ενα speedtest ενω βλέπεις HD κανάλι .. Αν σου δεσμεύει πάνω απο 4 mbps όπως στο SD (υπολογίζω 6-8mbps) τοτε ναι μεταδίδουν HD.ΕΠίσης είσαι με VDSL ή ADSL;

- - - Updated - - -

Καλά προσπαθώ να γράψω απο το μεσημέρι το site τα έχει παίξει...

Λοιπόν ο φίλος έχει ενα δίκιο . Βλέπω sportHD2 τώρα και φαίνεται HD οχι τύπου νεριτ αλλά πολύ καλό.

Βάζω FOX και κάνω speedtest.. καταναλώνει 4mbps
Γυρνάω πίσω σε HD με speetest τρώωει 5mbps..

Λές;

- - - Updated - - -

Επίσης δείτε σε τι έκδοση είναι ο αποκωδικοποιητής σας .. μήπως έγινε και κάποιο update . Εμένα ακόμη είναι 2.7.5 δεν εχει κάτι νεώτερο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.