PDA

Επιστροφή στο Forum : online αγορά ρούχων



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5

JERY
04-11-10, 11:53
το εχω δει το zmall.gr αλλα καμια σχεση με το asos, πανακριβο χωρις τιποτα το ιδιαιτερο , οσο διαφημιση και να κανουν με τετοιες τιμες χειροτερες και απο κανονικο καταστημα , δεν προκειται να πουλησουν τιποτα

Πηρα lacoste τυπου all star απο asos με 35ε και εδω ολα τα allstar εχουν απο 50ε και πανω

Addy
10-12-10, 17:02
Καποιος που ψωνιζει απο yoox μπορει να μου πει αν οντως κανουν 5-6 εργασιμες μερες για Ελλαδα ή μπορει να τυχει να κανουν και 10 ?
ΕΠειδη θελω να εχει ερθει μεχρι 20 Δεκ. αν ειναι να μην παραγγειλω τωρα.

Επισης, με αντικαταβολη αν επιλεξω με ποια εταιρια ερχεται και ποσες μερες, ερχεται συντομοτερα?

Εγω απο asos εχω ψωνισει μεχρι στιγμης.:oneup:

HitMan
11-12-10, 02:06
Δύσκολο να κάνει 10 μέρες το yoox. Ακόμα και με Standard shipping συνήθως έρχονται σε 2, το πολύ 3 εργάσιμες ( για Αθήνα πάντα ) - Ποτέ δεν έκαναν παραπάνω από 4 εργάσιμες σε εμένα

Αν παραγγείλεις τώρα, δεν νομίζω να μην το έχεις πριν τις 20/12 που θες.

Για αντικαταβολή, δεν νομίζω να αλλάζει η εταιρεία... οπότε UPS :)

titos4ever
11-12-10, 07:44
Εμενα ερχοταν το πολυ σε 5 εργασιμες μερες απο το yoox!!!!

ardi21
11-12-10, 16:24
Το size guide ειναι αξιοπιστο? Κοιταω στο asos και εχει πολυ ωραια ρουχαλακια αλλα ψιλοφοβαμαι διοτι εχω και...περιεργο σωμα (ψηλος + αδυνατος)

Πχ σε ενα παλτο μου βγαζει το medium με βαση το στηθος μου αλλα σκεφτομαι μηπως μου ειναι κοντο για παραδειγμα..

kourampies
12-12-10, 14:41
Δυστυχώς ποτέ δε μπορείς να ξέρεις αν έχεις περίεργο σώμα. Ακόμα και μάρκες που ξέρεις πως σου κάθονται, μπορεί από σεζόν σε σεζόν να αλλάξουν ριζικά τις εφαρμογές τους.

Πάντως αν δεν είσαι υπερβολικά ψηλός, πιστεύω θα σε βολέψει και το medium, μια και τα περισσότερα αντρικά ρούχα πλέον είναι σχεδιασμένα για ύψος γύρω στο 180, ανεξάρτητα από το μέγεθος της ετικέτας. Το μέγεθος έχει πιο πολύ να κάνει με τις πλάτες και την κοιλιά, ούτε καν τα μανίκια στις περισσότερες περιπτώσεις.

ardi21
12-12-10, 16:19
1.90 ειμαι... Απλα στο συγκεκριμενο παλτο συμφωνα με το size guide ειμαι στο M. Αυτος που το φοραει ομως στην εικονα ειναι 183 και το M του ερχεται κανονικα στα μανικια και στο υψος. Μηπως εμενα μου πεσει κοντο. Απο την αλλη αν παρω το L φοβαμαι οτι θα επιπλεω μεσα του...

Τελοσπαντων θα δω τι θα κανω. Παντως γλυτωνεις πολλα χρηματα..

john1987
17-01-11, 20:00
Παδια ξερετε απο που μπορω να αγορασω κανενα ημιπαλτο χωρις να δωσω μια περιουσια?

Επισης,θελω δερματινα παπουτσια καπως καλα,να συνδυαζονται δηλαδη με πουκαμισο+πουλοβερ+σακακι ή και με κοστουμι αλλα πολυ πιο σπανια.

Να κινθω σε παπουτσια με κορδονια ή σε ankle boots?

πχ http://cdn.kurtgeiger.com/dynamic/es...oots-ankle.jpg

ps:Μποτακι πιο casual σε στυλ timberland εχω ηδη.

nikos2004dj
17-02-11, 00:04
παρηγγειλα μια μπλουζα και μια ζακετα απο αμερικη μεσω ebay . με τι πρεπει να μου τα στειλουν οι πωλητες για να μην πληρωσω τελωνειο ; τιμη 30 δολαρια η καθεμια ..

anepro
17-02-11, 14:43
Με USPS.

Gordi
29-03-11, 19:25
Τελωνείο όταν η αποστολή γίνεται με USPS δεν υπάρχει πρόβλημα.
είναι το αντίστοιχο ΕΛΤΑ, μονο όταν μπαίνουν εταιρίες courier υπάρχει πρόβλημα.
όσον αφορά τα μεγέθη είναι ίδια, η διαφορά είναι από εταιρία σε εταιρία.
Μην ανησυχείς, με την ΤΟΜΜΥ δεν θα υπάρξει πρόβλημα σίγουρα, με την άλλη εταρία δεν γνωρίζω.;)

ΣΤΟ SITE ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ''For all international shipping we use DHL''. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΝΑ ΣΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΜΕ USPS?

RyDeR
31-03-11, 18:09
Για τίποτα νεανικά t-shirts ποια sites "δουλεύετε";

Θέλω να δώ τίποτα, καλοκαίρι πλησιάζει...

titos4ever
12-04-11, 04:14
Για τίποτα νεανικά t-shirts ποια sites "δουλεύετε";

Θέλω να δώ τίποτα, καλοκαίρι πλησιάζει...

www.caliroots.com Εχει καλα ρουχα και t-shirt εννοειται...Αυτες τις μερες εχει αν δε κανω λαθος δωρεαν μεταφορικα για αγορες πανω απο 90 ευρω.Τσεκαρε!

kourampies
13-04-11, 00:16
Για τίποτα νεανικά t-shirts ποια sites "δουλεύετε";

Θέλω να δώ τίποτα, καλοκαίρι πλησιάζει...

Chemical Records (http://www.chemical-records.co.uk/) για οικονομικά, "νεανικά" καθημερινά Tshirts.

Για ενδιάμεσες καταστάσεις Netclothing (http://www.chemical-records.co.uk/).

panaeolus
29-04-11, 06:46
παιδια απο οτι καταλαβα
και τελωνειο να μεινει το δεμα ,σου στελνουν χαρτι
απο τα ελτα μολις εκτελωνιστει?
Το tracking number usps δεν αλλαζει οταν φτανει ελλαδα το δεμα
οσοι εχετε προβλημα με το track των ελτα βαλτε τον αριθμο χωρις κενα
παντως πριν 10 χρονια ειχα παρει κατι μπλουζες απο αμερικη
σιγουρα ηταν 2 κιλα,εκαναν 6 μηνες να ερθουν αλλα τελικα δεν πληρωσα τιποτα
τα πραγματα σαφως εχουν βελτιωθει

Costa420
26-10-11, 15:54
Γεια σας, παίδες! bumb from the dead :))
θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, σε πολλους απο σας μπορεί να φαίνεται χαζη... αλλα ενδιαφερομαι να παραγγειλω κατι ρουχα απο αμερικα το συνολικο κοστος ειναι περιπου 900 δολαρια μαζι με τα μεταφορικα απο τ λεει. (δεν εχω αποφασισει ακομα αν θα τα παρω ολα με μια παραγγελια )
Αυτο που θελω να μαθω ειναι
στο Selected Shipping του σιτε γραφει μονο STANDARd up to 30 days
αυτο το standard που λεει ειναι USPS ? :hmm:
Σας ευχαριστώ προκαταβολικά
Costa420

Mouse Potato
26-10-11, 15:58
Καλησπέρα. Καλό θα ήταν να στείλεις ένα mail και να τους ρωτήσεις. Βάσει του χρόνου που αναφέρει, μάλλον είναι ταχυδρομεία (USPS). Σίγουρα όμως και σε αυτή την περίπτωση τα $900 είναι πολλά. Καλύτερα να τα σπάσεις.

Costa420
27-10-11, 22:13
Mouse Potato ευχαριστω φιλε για το χρονο ς να απαντησεις....
εχεις δικιο 900 ειναι πολλα και θα τα "σπασω" σιγουρα !
θα στηλω mail να ροτισω αν ειναι USPS και αν γινετε να τ στιλουν σαν δωρο (gift) .:cool:

καλο σαββατοκυριακο:hello

megapixel
12-11-11, 20:41
Hilfiger.
μεχρι τον ιουνιο που επαιρνα τα στελνανε με απλο ταχυδρομειο παροτι σχεδον 9 μηνες γραφαν οτι στελνουν με dhl,

και την τελευταια φορα που παρελαβα, τον αυγουστο στειλανε με dhl και πληρωσα παρα πολλα στο τελωνειο.

Εχει παρει κανεις απο τοτε να μας πει τι συμβαινει? μηπως ηταν συμπτωση...

souidos
21-04-12, 21:02
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE
http://www.ralphlaurenpolooutletuk.com/Polo-Ralph-Lauren-Reversible-windbreak.html?currency=USD

EXEI ΨΩΝΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΙΜΟΥ....
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΑ ΕΝΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΑΝΑ ΧΑΖΟΜΑΡΑ.ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΕΠΩΝΥΜΑ ΡΟΥΧΑ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.


ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

DSLaManiaC
22-04-12, 07:16
Creation date: 06 Jan2012 07:45:00




Registrant Contact:

()

Fax:
, 361000
CN


Administrative Contact:

()
+86.05925199751
Fax:
, 361000
CN

Περίεργα πράγματα για το ralphlaurenpolooutletuk.com αλλά θα δείξει.
Μακάρι να είσαι τυχερός

thod.rou
22-04-12, 11:07
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE
http://www.ralphlaurenpolooutletuk.com/Polo-Ralph-Lauren-Reversible-windbreak.html?currency=USD

EXEI ΨΩΝΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΙΜΟΥ....
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΑ ΕΝΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΑΝΑ ΧΑΖΟΜΑΡΑ.ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΕΠΩΝΥΜΑ ΡΟΥΧΑ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.


ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Πες μας εντυπώσεις όταν παραλάβεις. Αν είναι εντάξει, το site είναι μια καλή επιλογή

cool11
02-07-14, 12:40
Απορω πως και δεν 'κινείται' αυτό το θεμα, ειδικα και τωρα με την κρίση και την εξάπλωση της φτωχειας στη χώρα μας.

Για κοντομάνικες τυπου polo t-shirt αλλά με γιακά, με σχετικά καλο ύφασμα και ράψιμο, αλλά...οικονομικές, μηπως εχει ψωνίσει κανείς απο ebay για να μου προτείνει;

Εκτος κι εχετε βρει πραγματικα αχτυπητες τιμες σε καμια ελληνική αλυσίδα καταστημάτων, οπότε πείτε και αυτη την εναλλακτικη.

Αλλα λογικα, στο ebay οι τιμες πρεπει να ειναι ακομη χαμηλοτερες.

daywalker06
02-07-14, 14:13
τωρα με την κρίση και την εξάπλωση της φτωχειας στη χώρα μας δεν προσπαθούν ολοι να "πλουτίσουν " τους ξένους, αφήνουμε και κανένα φραγκάκι εδώ

cool11
02-07-14, 14:25
τωρα με την κρίση και την εξάπλωση της φτωχειας στη χώρα μας δεν προσπαθούν ολοι να "πλουτίσουν " τους ξένους, αφήνουμε και κανένα φραγκάκι εδώ

Πες μου οτι ψαχνεις ταμπελακι 'Made in Greece'.

jap
02-07-14, 14:41
Τι θεωρεί ο καθένας οικονομικό είναι το ερώτημα. Με 5-6-7 ευρώ στη λαϊκή βρίσκει κανείς τα πάντα, αλλά σε ποιότητα χάλια.

Πήρα από sportsdirect τα δικά του slazenger στα 5-6 ευρώ το ένα. Απείρως καλύτερα από αυτά του καρφούρ για παράδειγμα, που τα είχα πάρει 7-8, ανάλογα και την εποχή, σε εκπτώσεις πάντα. Πήρα όμως και t-shirt και ενώ είναι ποιοτικά ραμμένα, είναι κακοσχεδιασμένα και εγώ τουλάχιστον θα τα ήθελα πιο άνετα στο λαιμό, σαν να πνίγομαι κάποιες φορές, αλλά για όσο έκαναν και για την παραλία είναι μια χαρά. Τέλος πάντων, τελευταία παραγγελία από κει, ανέβασαν τρομερά τα μεταφορικά και δεν συμφέρει πλέον παρά μόνο αν παραγγείλει κανείς πάρα πολλά πράγματα.

Πήρα και από ebay (http://stores.ebay.co.uk/Sumehra-Boutique) fruit of the loom, στις 6-7 λίρες το κομμάτι μαζί με μεταφορικά, ανάλογα τη συνολική παραγγελία και το μέγεθος. Ξέρω πως δεν είναι φοβερά, αλλά έχω το πρόβλημα ότι φοράω μεγάλο νούμερο και εδώ είναι πολύ δύσκολο να βρω, ακόμα περισσότερο αφού έχουν πέσει οι τιμές σε περιόδους εκπτώσεων κ.λπ.

cool11
02-07-14, 22:00
Οι fruit of the loom σε t shirt, εχουν 'στενη' γραμμη;
Συνηθως φοραω large, αλλα ειναι να βγουν 'κολητες', να παρω xl.

jap
03-07-14, 08:53
Όχι, καθόλου. Θα έλεγα πως είναι μάλλον γενναίες στα μεγέθη και με ωραίο κόψιμο, σίγουρα όχι slim. Το ίδιο ισχύει και με τα εσώρουχα. Αν δεν τις ξέρεις μόνο, να έχεις υπόψη σου ότι έχει 2 ποιότητες, τις heavy ή όπως τις λέει και τις πιο λεπτές. Αν φοράς L θα βρεις και σε άλλα μαγαζιά (από το ενδεικτικό που πήρα εγώ) πιο φτηνά και σε πάρα πολλά χρώματα, όχι μόνο 4-5.

dimitri_ns
03-07-14, 09:46
Fruit of the loom ξεβάφουν

Προτιμάω τα Hanes Heavy-T ( με μεγάλο βάρος σε βαμβάκι)
Αγοράσαμε με φίλους μπλέ navy, μαυρα και γκρί μπλουζάκια χωρίς γιακά, παραγγελία 230 €, πωλούνται σε 6άδες, 6 € το ένα, είναι φαρδιά, δοκιμάστε πριν παραγγείλετε.
Τα παραγγείλαμε στον έλληνα αντιπρόσωπο που τα παρήγγειλε στην Γερμανία το χειμώνα
Τα ψώνιζα χρόνια, τώρα δύσκολο να τα βρείς στην Ελλάδα (Κάτι που βρίσκεις είναι 3 χρώματα μαζί)

hanes.smartwares-printables.eu/
http://hanes.smartwares-printables.eu/?cl=content&tpl=c7ca21ec93fe9b75616aa6189d05e308&countryid=17
http://www.blazos.com

Ρωτήστε τον Μπλάζο αν προμηθεύει κανένα μαγαζί στην γειτονιά σας, για μικρότερες ποσότητες. Τον χειμώνα ξεκίνησε να τα φέρνει, δεν είχε ακόμα δειγματίσει σε μαγαζιά λιανικής

cool11
03-07-14, 09:46
Μηπως εχεις καμια ιδεα, πως μπορω να παραγγειλω πολλα tshirt απο τον ιδιο πωλητη στο ebay?
Αλλα σε διαφορετικα χρωματα;
Δεν υπαρχει κατι σαν 'basket' να τα βαζω.
Ουτε μπορω να αλλαξω απλα την ποσοτητα, γιατι πχ θα ηθελα μια μπλουζα απο καθε χρωμα, κι οχι πχ. 5 μαυρες.
Υπαρχει τροπος στο ebay ή οχι;

dimitri_ns
03-07-14, 09:55
Μηπως εχεις καμια ιδεα, πως μπορω να παραγγειλω πολλα tshirt απο τον ιδιο πωλητη στο ebay?
Αλλα σε διαφορετικα χρωματα;
Δεν υπαρχει κατι σαν 'basket' να τα βαζω.
Ουτε μπορω να αλλαξω απλα την ποσοτητα, γιατι πχ θα ηθελα μια μπλουζα απο καθε χρωμα, κι οχι πχ. 5 μαυρες.
Υπαρχει τροπος στο ebay ή οχι;

Δεν τόψαξα, βρήκα φίλους που είχαν τα Hanes σε υπόληψη από παλιά και κάναμε μαζική παραγγελία

cool11
03-07-14, 10:00
Δεν τόψαξα, βρήκα φίλους που είχαν τα Hanes σε υπόληψη από παλιά και κάναμε μαζική παραγγελία

Βασικα το ερωτημα πηγαινε για τον jap, απλα ποσταραμε την ιδια ωρα και με προλαβες.
Jap ξερεις αυτο που ρωτησα;

Τα hanes βλεπω, ειναι σχετικά ακριβα(>10€), στο ebay που κοιταζω, γιατι μονο απο ebay αν κανω αγορα.

jap
03-07-14, 10:14
Τα αξίζουν τα έξτρα χρήματα τα hanes, το κακό είναι πως εδώ βρίσκεις μόνο τα εσώρουχα ενώ έχουν τεράστια ποικιλία και είναι πολύ ποιοτικά, επίσης γενναία στα νούμερα. Κι αυτά ξεβάφουν (επειδή τα έχω χρόνια πολλά και πλέον δεν βρίσκω)...

Στο ebay ή θα πάρεις τα έτοιμα πακέτα ή θα βρεις έναν έμπορο με φτηνά μεταφορικά ή με μια flat τιμή όσα κι αν πάρεις και θα τα επιλέξεις ένα-ένα.

kourampies
03-07-14, 17:41
Όταν έρθει η ώρα να πληρώσεις στο checkout στο paypal, έχει ένα πεδίο add a message/comment to seller. Στις περισσότερες περιπτώσεις έτσι επιλέγεις χρώματα κτλ (δεν έχω ψωνίσει ποτέ από ebay ρούχα, σε ηλεκτρονικά όμως έτσι το κάνω συνήθως)

cool11
09-01-15, 11:11
Μιας και διανυουμε πραγματικα κρυες μέρες, για ζεστά παντελόνια για πολύ κρύο, τι θα προτεινατε;
Κατα προτιμηση απο ebay ή amazon, ή εστω πειτε προς ποιο ειδος θα επρεπε να κοιταξω.

dimitri_ns
09-01-15, 20:40
Μιας και διανυουμε πραγματικα κρυες μέρες, για ζεστά παντελόνια για πολύ κρύο, τι θα προτεινατε;
Κατα προτιμηση απο ebay ή amazon, ή εστω πειτε προς ποιο ειδος θα επρεπε να κοιταξω.

H πας σε κατάστημα με ορειβατικά και αγοράζεις παντελόνι βουνού ή αλλιώς ένα κοτλέ
Να αποφύγεις τα ισοθερμικά εσώρουχα αν μπαίνεις σε θερμαινόμενους χώρους

maroulucky
11-01-15, 20:14
Όσον αφορά παπούτσια πρόσφατα αγόρασα από το http://www.spartoo.gr/ και μπορώ να πω ότι έμεινα άκρως ικανοποιημένη.
Πριν λίγο καιρό βρήκα το http://www.romwe.com για ρούχα, έχει ψωνίσει κανείς από εκεί;

cool11
12-01-15, 14:43
H πας σε κατάστημα με ορειβατικά και αγοράζεις παντελόνι βουνού ή αλλιώς ένα κοτλέ
Να αποφύγεις τα ισοθερμικά εσώρουχα αν μπαίνεις σε θερμαινόμενους χώρους

Ναι, με ενδιαφέρει κυριως για εσωτερικους χωρους. Εχω κοτλε. Αλλα θα ηθελα και κατι πιο κομψο.

cool11
06-03-15, 13:12
Για τα ρουχα-παπουτσια της columbia, τι αποψη εχετε;

Βλεπω καποια μπουφαν online τα οποια μου αρεσουν, αλλα δεν μπορω απο τις φωτογραφιες να καταλαβω αν ειναι αρκετα χοντρα και να κρατανε κρυο.
Το λεω ετσι, επειδη την εχω πατησει, με αλλη μαρκα και σε αλλη αγορα, που δεν το προσεξα(αλλα δεν φαινονταν κιολας), κι ενω περιμενα μπουφαν...για κρύα, μου βγηκε μπουφαν ανοιξιατικο!

akilleas
06-03-15, 20:18
Τα Columbia στο είδος τους είναι κορυφή.
Για ρούχα υπάρχουν και βίντεο στο YouTube.

cool11
07-03-15, 01:43
Κανενα tip για να καταλαβω ενα μπουφαν που βλεπω σε photos για αγορα online, ειναι αρκετα 'χοντρο' και να κραταει κρυο;

cool11
22-06-15, 14:14
Benetton t-shirts τυπου polo θα ηθελα.
Εχει αγορασει κανεις online, κατι απο benetton, και απο που;;;;

akilleas
22-06-15, 18:04
Benetton t-shirts τυπου polo θα ηθελα.
Εχει αγορασει κανεις online, κατι απο benetton, και απο που;;;;

Επειδή είμαι από κινητό και δεν βλέπω περιοχή, εάν είσαι Αθήνα και δεν θέλεις αποκλειστικά Benetton, πετάγεσαι μέχρι το εκπτωτικό χωριό 'McArthur Glenn' και παίρνεις Polo Ralph Lauren το απλό με 15 ευρώ.

cool11
23-06-15, 08:13
Επειδή είμαι από κινητό και δεν βλέπω περιοχή, εάν είσαι Αθήνα και δεν θέλεις αποκλειστικά Benetton, πετάγεσαι μέχρι το εκπτωτικό χωριό 'McArthur Glenn' και παίρνεις Polo Ralph Lauren το απλό με 15 ευρώ.

Μα ειναι δυνατον, τοσο φτηνη τιμη για Polo ralph lauren???

akilleas
23-06-15, 08:46
Μα ειναι δυνατον, τοσο φτηνη τιμη για Polo ralph lauren???
Κι όμως. Έχω ψωνίσει από το μαγαζί 3 φορές μέχρι τώρα. Και έχει και άλλες μάρκες.
Εκπτωτικό χωριό γαρ..... (http://www.mcarthurglen.com/gr/mcarthurglen-athens/gr/)

cool11
23-06-15, 09:03
Κι όμως. Έχω ψωνίσει από το μαγαζί 3 φορές μέχρι τώρα. Και έχει και άλλες μάρκες.
Εκπτωτικό χωριό γαρ..... (http://www.mcarthurglen.com/gr/mcarthurglen-athens/gr/)

Χαζη ερωτηση, αλλα μιλας για τα μπλουζακια αυτα σε αυτη την τιμη, στο καταστημα τη ralph lauren στο εκπτωτικο χωριο;
Και φανταζομαι τιμη ολο το διαστημα, οχι σε περιοδο εκπτωσεων, καθως οπως λες, ειναι 'εκ των προτερων' εκπτωτικο χωριο...

akilleas
23-06-15, 10:39
Χαζη ερωτηση, αλλα μιλας για τα μπλουζακια αυτα σε αυτη την τιμη, στο καταστημα τη ralph lauren στο εκπτωτικο χωριο;
Και φανταζομαι τιμη ολο το διαστημα, οχι σε περιοδο εκπτωσεων, καθως οπως λες, ειναι 'εκ των προτερων' εκπτωτικο χωριο...

Όλο τον χρόνο ίδιες τιμές, σε έκπτωση, σε όλες τις μάρκες.

cool11
03-07-15, 09:20
Αν και ειμαστε λιγο offtopic(για το online-για τα ρουχα-ειμαστε ontopic),
στο εκπτωτικο χωριο, απο απλα καθημερινα (αλλα της προκοπης) πουκαμισα, αρα και φτηνα σε τιμη,
τι θα προτεινατε;

akilleas
03-07-15, 09:47
Αυτό είναι καθαρά θέμα προσωπικού γούστου. Όλα τα ρούχα είναι καλά, αρκεί να σου κάθονται καλά να σου αρέσουν και πάνω από όλα να είναι του χαρακτήρα σου. Πρέπει να πας μία βόλτα από εκεί για να δεις.
Να φανταστείς ότι από την πόλη μου εδώ και 3 χρόνια υπάρχει τουριστικό γραφείο που διοργανώνει αρκετά συχνά εκδρομή με προορισμό Αττικό Πάρκο και μετά McArthur Glenn.

cool11
03-07-15, 10:09
Αυτό είναι καθαρά θέμα προσωπικού γούστου. Όλα τα ρούχα είναι καλά, αρκεί να σου κάθονται καλά να σου αρέσουν και πάνω από όλα να είναι του χαρακτήρα σου. Πρέπει να πας μία βόλτα από εκεί για να δεις.
Να φανταστείς ότι από την πόλη μου εδώ και 3 χρόνια υπάρχει τουριστικό γραφείο που διοργανώνει αρκετά συχνά εκδρομή με προορισμό Αττικό Πάρκο και μετά McArthur Glenn.

Εκπτωτικο χωριο
Εχω παει, κανα δυο φορες.
Βεβαια, η εικονα που αποκομισα, ειναι οτι ολα παιζουν αναλογα που θα μπεις, σε ποιο καταστημα.
Πχ στα αθλητικα, nike, puma κλπ, οντως βρηκα τρομερα ζευγαρια σε τρομερες τιμες. Στα polo δεν πηγα.
Σε αλλα καταστημα ομως, ειδα τιμες που θα τις ελεγα 'νορμαλ', σχεδον σαν της υπολοιπης αγορας, οχι κατι ιδιαιτερο. Και ειδα και καταστηματα, που πουλουσαν και 'ακριβα'.
Εχω μικτες εντυπωσεις, γι'αυτο ρωτω. Δεν το εχω χαρτογραφησει καλα οπως το....factory.

Factory Πειραιως
Ενω πχ για factory πειραιως, εχει οντως παντου φτηνα, αλλα αναλογα τι θες μπορει να μην βρεις, εχει και μεγαλες ελλειψεις, σε νουμερα, σχεδια κλπ.
Ενω εχει ευκαιριες, εχει και μεγαλες ελλειψεις, κι επειδη δεν εχω χρονο για χασιμο, με εχει απογοητευσει καπως σε αυτο το θεμα.
Επαννειλημενα δεν βρηκα τιποτε για μενα σε γνωστες μαρκες, είτε ειχαν μεινει αθλια σχεδια, ειτε δεν ειχαν καν το νουμερο μου.
Στο factory εχω παει...δεκαδες φορες, ειναι και πολυ παλιοτερο απ'το εκπτωτικο χωριο εξαλλου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.