PDA

Επιστροφή στο Forum : Με κλεψανε !!!!!



Σελίδες : [1] 2

delta9
09-11-08, 04:42
Ε, ηρθε και η δικη μου σειρα!!!!
Χτες το πρωι μπηκαν μεσα στο σπιτι μου ενω ειχα ληψει μολςι για 2 ωρες!!!!
Τι να πω.....
Στους κλεφτες ανοιξε ο ενοικος του απο πανω διαμερισματος αφου του ειπαν οτι ειναι "συνεργειο καθαρισμου".Γενικως προσοσοχη σε αυτα θεματα.
Τωρα επι του Θεματος εκαναν και αυτοι λαχειο!!! Μπηκαν σε φοιτητικο σπιτι.ΤΟ μονο που ειχα μεσα στο σπιτι ηταν μια φωτογραφικη μηχανη Sony και 3 ευρω σε 5αλεπτα(Ναι ειχα ξεμεινει!!!).Τα λεφτα τα αφησαν.
Φτηνα τη γλυτωσα.Το κακο της ιστοριας για μενα ηταν τα λεφτα που εδωσα για τη σπασμενη κλειδαρια,τη μηχανη που μου πηραν και να καθαρισω το χαμο που αφησαν πισω(Ανω κατω το σπιτι δε μπορω να περιγραψω ποσο).
Το highlight της ιστοριας: Εφτιαξαν γαλλικο καφε στην καφετρια και μου εφαγαν ολο το κεικ(ενα ολοκληρο ταπερ!!!).

Στο αστυνομικο τμημα που πηγα να δηλωσω κλοπη, μου ειπαν οτι στο συγκεκριμενο 2ωρο που εγινε η διαρηξη στο σπιτι μου,εγιναν καταγγελιες για αλλες 8 κλοπες στην περιοχη μου.

ΥΓ: Για καλη μου τυχη ειχα παρει μαζι μου το λαπτοπ.Δε θα το αντεχα εχω μεσα τη διπλωματικη μου.Ενας χρονος δουλεια!!!

sdikr
09-11-08, 04:59
πω πω μιλάμε για πακέτο!

Πάλι καλά που δεν ήσουν μέσα

RuffleMyFeathers
09-11-08, 05:17
Ε, ηρθε και η δικη μου σειρα!!!!
Χτες το πρωι μπηκαν μεσα στο σπιτι μου ενω ειχα ληψει μολςι για 2 ωρες!!!!
Τι να πω.....
Στους κλεφτες ανοιξε ο ενοικος του απο πανω διαμερισματος αφου του ειπαν οτι ειναι "συνεργειο καθαρισμου".Γενικως προσοσοχη σε αυτα θεματα.
Τωρα επι του Θεματος εκαναν και αυτοι λαχειο!!! Μπηκαν σε φοιτητικο σπιτι.ΤΟ μονο που ειχα μεσα στο σπιτι ηταν μια φωτογραφικη μηχανη Sony και 3 ευρω σε 5αλεπτα(Ναι ειχα ξεμεινει!!!).Τα λεφτα τα αφησαν.
Φτηνα τη γλυτωσα.Το κακο της ιστοριας για μενα ηταν τα λεφτα που εδωσα για τη σπασμενη κλειδαρια,τη μηχανη που μου πηραν και να καθαρισω το χαμο που αφησαν πισω(Ανω κατω το σπιτι δε μπορω να περιγραψω ποσο).
Το highlight της ιστοριας: Εφτιαξαν γαλλικο καφε στην καφετρια και μου εφαγαν ολο το κεικ(ενα ολοκληρο ταπερ!!!).

Στο αστυνομικο τμημα που πηγα να δηλωσω κλοπη, μου ειπαν οτι στο συγκεκριμενο 2ωρο που εγινε η διαρηξη στο σπιτι μου,εγιναν καταγγελιες για αλλες 8 κλοπες στην περιοχη μου.

ΥΓ: Για καλη μου τυχη ειχα παρει μαζι μου το λαπτοπ.Δε θα το αντεχα εχω μεσα τη διπλωματικη μου.Ενας χρονος δουλεια!!!


Πλακα κανεις ?? :mad:
Και γαλλικο...και ολο το κεικ ??
Ελεος Παναγια μου !
Α...savoir vivre τα κλεφτρονια !!!!

Dimitris_80
09-11-08, 06:17
Κρίμα φίλε. Πάλι καλά να λες. :(

Στην δικιά μου πολυκατοικία την περασμένη εβδομάδα λήστεψαν το απέναντι διαμέρισμα από μένα και χθες λήστεψαν 2 διαμερίσματα από τον πάνω όροφο.

Να αρχίσω να ανησυχώ;;; :confused: Τι μπορώ να κάνω πέρα του ότι μανταλώνομαι με 2 κλειδαριές ασφαλείας είτε είμαι μέσα είτε φεύγω από το σπίτι; όταν φεύγω αφήνω ανοιχτά και 2-3 φώτα.

Έλεος πια... Τι θα κάνουμε με τους κλέφτες; Ξέφραγο αμπέλι η Αθήνα... :down:

delta9
09-11-08, 06:55
Να αρχίσω να ανησυχώ;;; :confused: Τι μπορώ να κάνω πέρα του ότι μανταλώνομαι με 2 κλειδαριές ασφαλείας είτε είμαι μέσα είτε φεύγω από το σπίτι; όταν φεύγω αφήνω ανοιχτά και 2-3 φώτα.


Φιλε μου εγω εχω 2 κελιδαριες.Μια ασφαλειας και μια κανονικη(δεν εχω ομως πορτα ασφαλειας).
Και τις 2 πανω στον παγκο της κουζινας της βρηκα....:whistle:

........Auto merged post: delta9 πρόσθεσε 1 λεπτά και 8 δευτερόλεπτα αργότερα ........




Πάλι καλά που δεν ήσουν μέσα

Ναι παλι καλα!!!

Θάνος
09-11-08, 10:21
Έχουν υποθεί μερικές ιδέες εδώ. (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=216627)

nikosl
09-11-08, 11:59
Καλά η φωτογραφική, ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΕΙΚ? Δεν σεβάστηκαν τιποτα....

giannhs1984
09-11-08, 12:45
και εμενα πηγαν να με κλεψουν πριν απο μερες αλλα μεχρι να σηκωθω να παρω τα προσωπικα μου ειδη απλα ανοιξα γρηγορα την πορτα και αφησα τον σκυλο μου να κανει την δουλεια του:rofl:
(χτες εκελψαν μια γρια που μενει απο κατω μου μακαρι και επερναν και αυτη αλλα που τυχη.. και πριν απο μια εβδομαδα ληστεψαν τον απο πανω μου προβλεπω θα νοικιαζω τον σκυλο μου στους αλλους:biggrin: )

Antre
09-11-08, 13:43
ΥΓ: Για καλη μου τυχη ειχα παρει μαζι μου το λαπτοπ.Δε θα το αντεχα εχω μεσα τη διπλωματικη μου.Ενας χρονος δουλεια!!!

Πο ρε φίλε, πάλι καλά που δεν έχασες την διατριβή σου. Έναν ολόκληρο χρόνο την δούλευες... εκεί είναι τα "λεφτά" για σένα

Dimitris_80
09-11-08, 14:51
Πο ρε φίλε, πάλι καλά που δεν έχασες την διατριβή σου. Έναν ολόκληρο χρόνο την δούλευες... εκεί είναι τα "λεφτά" για σένα
Εννοείται πως πρέπει αυτά τα πράματα να τα κάνουμε backup. Είτε σε κάποιο σάιτ με hosting είτε σε άλλο υπολογιστής/ές.

flamelab
09-11-08, 14:59
Κλειδαριά απλή ή ασφαλείας ; Έχετε νορμάλ πόρτα στην είσοδο του κτιρίου; Εάν υπάρχει γενικό πρόβλημα, κάντε συνέλευση οι ένοικοι για να ασφαλιστούν όσα μέρη είναι επικίνδυνα για να μπούν οι αχρείοι.

jimmakosx
09-11-08, 15:20
Γι' αυτό υπάρχουν και τα φλασάκια για back up αδερφέ!

delta9
09-11-08, 16:43
Έχουν υποθεί μερικές ιδέες εδώ. (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=216627)

Ειπα θα παρω ενα κροκοδειλο!!!!


Κλειδαριά απλή ή ασφαλείας ; Έχετε νορμάλ πόρτα στην είσοδο του κτιρίου; Εάν υπάρχει γενικό πρόβλημα, κάντε συνέλευση οι ένοικοι για να ασφαλιστούν όσα μέρη είναι επικίνδυνα για να μπούν οι αχρείοι.

Η πορτα στην κυρια εισοδο της πολυκατοικιας ειναι μια μια απλη πορτα και τπτ αλλο.
Στην πορτα μου εχω μια κανονικη κλειδαρια και 2 ασφαλειας τωρα πια, αλλα η πορτα δεν ειναι ασφαλειας και οπως εγραψα, απλα τις ξεβιδωσε/εσπασε και τις εβγαλε απο την πορτα.

Θα κανουμε συνελευση αυτη τη βδομαδα μαλλον στην πολυκατοικια και ειπαμε να ζητησουμε να βαλουμε τουλαχιστον θυροτηλεφωνο με καμερα στην εισοδο.

Θάνος
09-11-08, 17:58
Ειπα θα παρω ενα κροκοδειλο!!!!
:hmm:

....καλά ντε, συγγνώμη....δεν σε έβρισα κιόλας, πολύ θυμωμένος δεν μας βγήκες? :evil:

delta9
09-11-08, 18:02
:hmm:

....καλά ντε, συγγνώμη....δεν σε έβρισα κιόλας, πολύ θυμωμένος δεν μας βγήκες? :evil:

Αστειο ηταν....

guzel
19-11-08, 21:35
μπηκαν στης γιαγιας μου σημερα το απογευμα... ηταν στο ισογειο και οι κλεφτες μπηκαν απο την ταρατσα κ κατεβηκαν στον 2ο και αλλαξαν τα φωτα ντουλαπες κατω κλπ της πηραν κατι ψηλα χρηματα και χρυσαφικα...

πηραμε την ασφαλεια και λεει γινεται ο χαμος απο κλεψιες και θα πανε αυριο να παρουν αποτυπωματα !!!!! αν ειναι δυνατον ....... :down:

delta9
19-11-08, 21:39
Φιλε μου αστα να πανε.Το συναισθημα που εχεις για κανα 2 μερες αφου σε κλεψουνε ειναι πολυ ασχημο!!!!Κουραγιο.
Εμενα παντως που ηρθαν απο την ασφαλεια μου ειπαν να μη μπω καν στον κοπο να κανω μυνηση,να παρουν αποτυπωματα κλπ. γιατι απλα δεν παιζει να βρεθουν.Μια απλη δηλωση του συμβαντος εκανα

hammer21
19-11-08, 21:53
Και το αφησες ετσι?Ωραιοι ειναι και αυτοι.Τους πληρωνουμε για να μας προστατευουν:down:

guzel
19-11-08, 22:11
Και το αφησες ετσι?Ωραιοι ειναι και αυτοι.Τους πληρωνουμε για να μας προστατευουν:down:

και τι να κανεις ? πηγε το 100 κ γραφτηκε και ειπανε οτι αυριο θα περασουν για αποτυπωματα... καλα κρασια ...

να πηγαινε η γιαγια μου η ο παππους μου πανω να τους καθηζαν κ καμια να τους αφηνανε στον τοπο :down:

duende
19-11-08, 22:20
τι περιμενεις ρε φιλε, οι (λιγοστοι) μπατσοι ειναι διακοσμητικοι, τι να πρωτομαζεψουν?..
εχουν βαλει ολη την αστυνομια να φυλαει τους 300 καφρους..

flamelab
19-11-08, 22:32
Στην πολυκατοικία μου και δύο πολυκατοικίες πιο πέρα δύο κρούσματα σε μία βδομάδα :evil:

:evil:

Σαν ιός είναι.

k0nan
19-11-08, 22:37
Ο πρεζακιας γειτονας εκανε μια μερα εφοδο και στο σπιτι μου γιατι νομιζε οτι ειχα φυγει αλλα λαθος κινηση, μπενει μεσα ακουσα την πορτα παω απο πισο και τον ξαπλοσα με ενα ροπαλο. Ηρθε η αστηνομια τον μαζεψε και μετα απο 4 μερες ηταν παλι εξω αν ειναι δυνατον.

guzel
19-11-08, 22:49
Ο πρεζακιας γειτονας εκανε μια μερα εφοδο και στο σπιτι μου γιατι νομιζε οτι ειχα φυγει αλλα λαθος κινηση, μπενει μεσα ακουσα την πορτα παω απο πισο και τον ξαπλοσα με ενα ροπαλο. Ηρθε η αστηνομια τον μαζεψε και μετα απο 4 μερες ηταν παλι εξω αν ειναι δυνατον.

αργησαν ακου κει 4 μερες συνηθως τους πιανουν παιρνουν αυτοφωρο και τους αφηνει ο εισαγγελεας ....

χαλια η κατασταση

hammer21
19-11-08, 22:51
Οχι τιποτα αλλο,αν σε ειδε θα αρχιζεις να φοβασαι που τον χτυπησες.
Ενα μπ0υρδ3λ0 ειμαστε ρε γμτ:down:

Antre
20-11-08, 01:35
και τι να κανεις ? πηγε το 100 κ γραφτηκε και ειπανε οτι αυριο θα περασουν για αποτυπωματα... καλα κρασια ...

να πηγαινε η γιαγια μου η ο παππους μου πανω να τους καθηζαν κ καμια να τους αφηνανε στον τοπο :down:

Εγώ θα σου λεγα να το ξανασκεφτείς αν θέλεις την αστυνομία... απλά θα στα κάνουν όλα χάλια με το φούμο για τα αποτυπώματα, δεν πρόκειται να βρουν τίποτα. Ακόμα και αν πιάσουν τον κλέφτη αφενός, το πιο πιθανό είναι να τα χει πουλήσει σε κλεφταποδόχο , αφετέρου ακόμη και να μην πρόλαβε να τα πουλήσει, αν σου έκλεψαν κάτι πολύ κοινό σε περιγραφή, δεν πρόκειται να στο αναγνωρίσουν ως δικό σου

antrenik
20-11-08, 01:48
Eμενα μπηκαν στο σπιτι μου μαρτιο 10-00 το πρωι , ηρθαν αμεσως και 15 λεπτα αργοτερα η σημανση βρηκε 3 διαφορετικα αποτυπωματα εκτος απο της γυναικας μου και της κορης μου (ειναι αληθεια οτι ηταν 4 ατομα ,ενας απεξω απο την πολυκατοικια με κινητο ανοιχτο σε συνομιλια με τους υπολοιπους 3 που ηταν μεσα,τους ειδε η διπλανη μου και της ειπαν και καλημερα, μενω ισογειο) προχθες πηγαμε με την γυναικα μου στο τμημα και δωσαμε τα δικα μας και εχουμε παει και στην νικαια που ειχαν πιασει 6 βουλγαρους που ειχαν κανει πανω απο 100! ληστειες μονο στο γαλατσι μπας και αναμεσα στα κλοπημαια ηταν και δικα μας πραγματα.

Dimitris_80
20-11-08, 02:29
Tουλάχιστον κλέβουν μόνο οι συγκεκριμένοι που είναι σε έξαρση αυτό τον καιρό; Πάλι καλά να λέμε... Γιατί αν είναι να μπουκάρουν όσο είμαστε μέσα και απειλούν με μαχαίρια, πιστόλια κλπ... Άστα βράστα... :mad:

golity
20-11-08, 07:11
Στο αστυνομικο τμημα που πηγα να δηλωσω κλοπη, μου ειπαν οτι στο συγκεκριμενο 2ωρο που εγινε η διαρηξη στο σπιτι μου,εγιναν καταγγελιες για αλλες 8 κλοπες στην περιοχη μου.


Στην δικιά μου πολυκατοικία την περασμένη εβδομάδα λήστεψαν το απέναντι διαμέρισμα από μένα και χθες λήστεψαν 2 διαμερίσματα από τον πάνω όροφο.


προχθες πηγαμε με την γυναικα μου στο τμημα και δωσαμε τα δικα μας και εχουμε παει και στην νικαια που ειχαν πιασει 6 βουλγαρους που ειχαν κανει πανω απο 100! ληστειες μονο στο γαλατσι μπας και αναμεσα στα κλοπημαια ηταν και δικα μας πραγματα.

Αθάνατο Ελληνικό κράτος που προστατεύεις τους πολίτες σου! Γίνεται μια ληστεία, γίνεται 2η-3η-4η.....ν-οστη, κάνε μια μαμημένη περιπολία για να δυσκολέψεις την ζωή των ληστών! Που είναι οι πεζές περιπολίες για να νιώθει ο κόσμος ασφαλής; (αν συνέβαινε αυτό βέβαια μερικοί θα φωνάζανε για χούντα, άλλα αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο).

Υ.Γ. Βέβαια ξέχασα πρέπει πρώτα να προστατευτούν οι "επώνυμοι" και μετά δεν μένουν αστυνομικοί για τους κοινούς θνητούς! :down:

iloxos
20-11-08, 10:58
αφήστε τα κλάματα για τους μπάτσους.
σε άλλο ποστ 100 σελίδες τους βρίζετε.
σε άλλο βρίζετε τον κόσμο που δεν θέλει 2εκατομύρια λαθρομετανάστες.

αποφασίστε τί θέλετε.

η αστυνομία για να λειτουργήσει θέλει να μην ψηφίζετε μλκς/προδότες, να έχει ισχυρό νομοθετικό πλαίσιο, και για τα 13εκ+++ που ζουν στην ελλάδα άλλα 50,000 άτομα (χωροφυλακή).φυσικά και άπειρο χρήμα σε υλικά, εργαστήρια, εκπαίδευση, ελικόπτερα, κάμερες κτλ κτλ


ΥΓ λυπάμαι για το φίλο που κλέψανε.τυχερός είσαι που δεν σε βρήκαν μέσα να σου σπάσουν το κεφάλι. αν είσαι σε χάλια γειτονιά καλό να αρχίσεις κανα μάθημα αυτοάμυνας.

3lbereth
20-11-08, 11:27
αφήστε τα κλάματα για τους μπάτσους.
σε άλλο ποστ 100 σελίδες τους βρίζετε.
σε άλλο βρίζετε τον κόσμο που δεν θέλει 2εκατομύρια λαθρομετανάστες.

αποφασίστε τί θέλετε.
Θέλω η "χωροφυλακή" να είναι στο δρόμο και όχι σε γραφεία να βάζει γνήσια υπογραφής ή ένα μπαστακώνεται έξω από το σπίτι του Ντέμη και του Κυριακού και να αγοράζει τσιγάρα στη Βανδή.
Θέλω όταν καλώ την αστυνομία να μου λέει "ερχόμαστε" και όχι "λυπούμαστε δεν έχουμε διαθέσιμο περιπολικό".
Θέλω όταν πηγαίνω να καταθέσω μύνηση να κάνουν τη δουλειά τους και όχι να με αποτρέπουν με δικαιολογίες του τύπου "δεν αξίζει τον κόπο".
Θέλω αστυνομία που δε βαριέται που ζει, αστυνομία αδιάφθορη και ικανή να ανταποκριθεί σε κάθε είδους περιστατικό.



η αστυνομία για να λειτουργήσει θέλει να μην ψηφίζετε μλκς/προδότες, να έχει ισχυρό νομοθετικό πλαίσιο, και για τα 13εκ+++ που ζουν στην ελλάδα άλλα 50,000 άτομα (χωροφυλακή).φυσικά και άπειρο χρήμα σε υλικά, εργαστήρια, εκπαίδευση, ελικόπτερα, κάμερες κτλ κτλ.
Εδώ συμφωνούμε απόλυτα!

chrispen
20-11-08, 11:42
Θέλω η "χωροφυλακή" να είναι στο δρόμο και όχι σε γραφεία να βάζει γνήσια υπογραφής ή ένα μπαστακώνεται έξω από το σπίτι του Ντέμη και του Κυριακού και να αγοράζει τσιγάρα στη Βανδή.
Θέλω όταν καλώ την αστυνομία να μου λέει "ερχόμαστε" και όχι "λυπούμαστε δεν έχουμε διαθέσιμο περιπολικό".
Θέλω όταν πηγαίνω να καταθέσω μύνηση να κάνουν τη δουλειά τους και όχι να με αποτρέπουν με δικαιολογίες του τύπου "δεν αξίζει τον κόπο".
Θέλω αστυνομία που δε βαριέται που ζει, αστυνομία αδιάφθορη και ικανή να ανταποκριθεί σε κάθε είδους περιστατικό.


Εδώ συμφωνούμε απόλυτα!



και καλά η αστυνομία να μην έχει διαθέσιμο περιπολικό, εδώ πήρα την πυροσβεστική για φωτιά και μου είπαν οτι δεν έχουν διαθέσιμο όχημα τώρα... τι να λέμε

agis29
20-11-08, 11:52
Καταρχάς θα πρέπει να αποφασίσουμε σαν χώρα πόσους μετανάστες μπορούμε να αποροφήσουμε.
Στην πρώτη οικονομική κρίση αυτά θα είναι καθημερινά.
Σε δεύτερη φάση όπως γίνεται στο εξωτερικό πρώτα
θα μας σκοτώνουν και μετά θα μας κλέβουν.
Η αστυνομία πέρα απο ανεκπαίδευτη δεν επαρκεί σε αριθμούς.
Εκτός αυτού οι κάμερες στη μεγάλη Βρεττανία (τη χώρα με τις πιο πολλές)
έχουν αποτύχει παταγωδώς.
Ούτε το 2% των εγκλημάτων δεν έχει εξιχνιαστεί.

delta9
20-11-08, 17:06
Καταρχάς θα πρέπει να αποφασίσουμε σαν χώρα πόσους μετανάστες μπορούμε να αποροφήσουμε.
Στην πρώτη οικονομική κρίση αυτά θα είναι καθημερινά.
Σε δεύτερη φάση όπως γίνεται στο εξωτερικό πρώτα
θα μας σκοτώνουν και μετά θα μας κλέβουν.



Παιδια γιατι βγαζετε βιαστηκα συμπερασματα;
Εισται εκτος θεματος μερικοι.Δεν ανεφερε κανεις τουλαχιστον οχι εγω ουτε ο φιλος με το γειτονα/τοξικομανη ότι αυτοι που μπηκαν στα σπιτια μας ηταν (λαθρο)μεταναστατες.

Τωρα οσον αφορα την αστυνομια, εγω θα κανω το δικηγορο του διαβολου.
Δε μπορουμε να εχουμε την απιατηση απο τους μπατσους να ειναι παντου, να γδυνουν και να ψαχνουν κοσμο στις γειτονιες μας και να σπανε κεφαλια, για να καταστηλουν την εγληματικοτητα.
Η κατασταση εχει ξεφυγει απο αλλου.Οι μπατσοι ειναι οι τελευταιοι ποτ φταινε σε αυτο το θεμα.

iloxos
20-11-08, 17:17
θυμόσαστε το πριν το 91 εγκλήματα; ούτε γω. έπαιζα μπάλα και κρυφτό με τα παιδάκια της γειτονιάς μέχρι τις 10-11 στο δρόμο...

αλλού είναι τα προβλήματα.

@delta9 αν έφερε 1 καλό η μεταπολίτευση (το μοναδικό μάλλον) ήταν η διάλυση της αστυνομίας όπως υπήρχε μέχρι τότε. Να λέμε και ευχαριστώ. Πριν το 74 το μπάτσος ήταν όνομα και πράγμα:down:
θέλει πολύ δουλειά η ΕΛΑΣ για να μοιάσει σε αστυνομίες άλλων κρατών και ελάχιστη για να μοιάσει στην polis...

KLG
20-11-08, 17:44
Ναι αλλά είχαν 8000 ΜΑΤ διαθέσιμα για να φυλάνε μια πορεία 10000 διαδηλωτών...

iloxos
20-11-08, 18:05
Ναι αλλά είχαν 8000 ΜΑΤ διαθέσιμα για να φυλάνε μια πορεία 10000 διαδηλωτών...

πόσοι πεθάνανε; ;)

εμένα ρε γμτ σε γήπεδα(τούμπα, καραισκάκη) σε μπλόκα, σε πορείες πώς δεν με έχει πειράξει κανείς;;;

:rolleyes:

guzel
20-11-08, 18:37
πραγματικα τι σχεση εχουν οι μεταναστες? οι περισσοτερες κλεψιες ειδικοτερα στους δρομους γινονται απο τοξικομανεις και αντι οι δικαστικες αρχες να τους εχουν σε περιορισμο τους δινουν την ευκαιρια να ξανα-κλεψουν... πραγματικα τι να πει κανεις...

πηγε η σημανση απο της γιαγιας πηραν αποτυπωματα απο την πορτα της ταρατσας κ απο τις ντουλαπες και τους ειπαν μην περιμενουν και πολλα... αν τους πιασουν θα παρουν τηλεφωνο καλα κρασια

........Auto merged post: guzel πρόσθεσε 2 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........

και προς θεου μην τα ισοπεδωσουμε ολα.. υπαρχει και η αστυνομια που κανει πολυ καλα την δουλεια της. το θεμα ειναι τι να πρωτοκανει ? οταν τους πιανουν γιατι τους αφηνουν εξω :hmm:? εννοω τους εισαγγελεις

Zer0c00L
20-11-08, 18:37
τοξικομανης = αρρωστος (γιατι ειναι υπο την επηρρεια ουσιων η υπο στερηση) αρα σε αυτο η αστυνομια δεν μπορει να κανει και πολλα.

βεβαια αν οντως ειχαμε την σωστη αστυνομευση δεν θα ειχαμε κλεψιες.

αλλα φυλανε τοσους οποτε δεν μενει αστυνομικος να φυλαξει και τον απλο πολιτη.

οποιος πολιτης θελει την αστυνομια για να τον προστατεψει τοτε λυπαμαι αλλα ατυχησε μαλλον θα πρεπει να προστατεψει μονος του τον εαυτο του.

και υποψιν εχω πεσει δυο φορες θυμα ληστειας μια ελειπα εγω και απειλησαν με οπλα την οικογενεια μου (αλλα γυρισα και τους χαλασα τα σχεδια)

και μια που λειπαμε ολοι και δεν πειραμε κανενα μετρο προστασιας γιατι θα ηταν λιγο το διαστημα και μπουκαρησαν εκλεψαν 1500 ευρω και κατι κοσμηματα και τελειωσε (τωρα δεν θα ξανασυμβει)

guzel
20-11-08, 18:43
τοξικομανης = αρρωστος (γιατι ειναι υπο την επηρρεια ουσιων η υπο στερηση) αρα σε αυτο η αστυνομια δεν μπορει να κανει και πολλα.

βεβαια αν οντως ειχαμε την σωστη αστυνομευση δεν θα ειχαμε κλεψιες.

φιλε ασχετα αν ειναι αρρωστος οπως λες (για εμενα ειναι τροπος ζωης γι αυτον που επιλεγει αυτη τη ζωη) ειναι κλεφτης δλδ δεν μπορω να καταλαβω με πια λογικη τους εχουν απαιξω και συνεχιζουν τις κλεψιες και οταν κανουν 40-50 κλοπες τους βαζουν....

αν τους εβαζαν απο την αρχη ισως δεν θα ξανακλεβαν.μην ξεχναμε: η ατημωρισια γεννα το εγκλημα

Zer0c00L
20-11-08, 19:02
συμφωνω φιλε μου εσυ εχεις δικιο (να που συμφωνω μια φορα και μαζι σου)

αλλα για την πολιτεια ο τοξικομανης ειναι αρρωστος και δεν μπορουν να τον βαλουν φυλακη παρα μονο αν ειναι εμπορος η βαπορακι σε αντιθετη περιπτωση η τον βαζουν σε ιδρυμα τυπου ΟΚΑΝΑ και φευγει η απλα τον αφηνουν ελευθερο.

το ιδιο πραγμα κανουν και με τους αλλοδαπους τους πιανουν και τους διωχνουν απο την χωρα και αυτοι ξαναρχονται.

η προστασια μας δυστυχως εξαρταται απο μας τους ιδιους και σου μιλαω εγω που εχω πεσει δυο φορες θυμα μια με οπλα και μια ενω λειπαμε.

τωρα απλα δεν θα ξανασυμβει γιατι εκανα το σπιτι μου "ΦΡΟΥΡΙΟ Η ΦΥΛΑΚΗ" οπως θελεις πεστο
αν και φτωχος (διοτι με τον ιδρωτα και με πολλες θυσιας το αγορασαμε εγω και η μητερα μου και πληρωνουμε τις δοσεις στην τραπεζα και ας π.χ να μην εχουμε να φαμε)

bossoq
20-11-08, 19:20
το ιδιο πραγμα κανουν και με τους αλλοδαπους τους πιανουν και τους διωχνουν απο την χωρα και αυτοι ξαναρχονται.


Μήπως θα ήταν καλύτερα να πούμε ότι τους μή έχοντες δικαίωμα παραμονής στη χώρα,
τους πιάνουνε,τους επιβάλλουν ποινή απέλασης και στη συνέχεια όταν (σχεδόν όλοι τους)
υποβάλλουν ενστάσεις επί της απόφασης απέλασης
α)τους αφήνουν ελεύθερους είτε μεχρι εκδίκασης της ένστασής τους από πολιτικό δικαστήριο,
β)τους αφήνουν ελεύθερους,με προθεσμία ενός μήνα να αποχωρήσουν οικειοθελώς
από τη χώρα.
γ)τους στοιβάζουνε σε Κέντρα υποδοχής προσφύγων,μέχρι να τους διωξουν.

Καταλαβαίνετε τι γίνετε τωρα.....
Μύλος!

Zer0c00L
20-11-08, 19:31
χωρις να θελω να γινω η να δειξω οτι ειμαι ρατσιστης

αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι οι ελληνες δουλευουμε για τα 700 ...ευρω πληρωνουμε φορους κτλ και μονιμως σκυβουμε το κεφαλι

και οι αλλοδαποι αγοραζουν σπιτια-αμαξια-μαγαζια και λογαριασμο δεν δινουν.

μπορει να εχω αδικο αλλα αυτο βλεπω στην περιοχη μου απο κινεζους-αλβανους-μαυρους-αιγυπτιους-πακιστανους κτλ

σαφως και οι αλλοδαποι που ειναι νομιμα σε αυτη την χωρα με τις οικογενειες τους με τις δουλειες τους κτλ δεν με πειραζουν αλλα μου φαινεται οτι ειναι η μειοψηφια αυτο το κομματι διοτι εχουμε γεμισει απο "κακοποια στοιχεια" αλβανους/ρουμανους/βουλγαρους/ρωσους αλλα και ελληνες που το βλεπουν ως ευκολο κερδος.

αληθεια λετε για αυτα η γριουλα που την ληστεψαν στην "σουτσου" (αμπελοκηποι) και της πηραν την συνταξη το μαθατε οτι απεβιωσε και οι ληστες δεν βρεθηκαν ακομα.

john dubi
21-11-08, 00:02
χωρις να θελω να γινω η να δειξω οτι ειμαι ρατσιστης

αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι οι ελληνες δουλευουμε για τα 700 ...ευρω πληρωνουμε φορους κτλ και μονιμως σκυβουμε το κεφαλι

και οι αλλοδαποι αγοραζουν σπιτια-αμαξια-μαγαζια και λογαριασμο δεν δινουν.

μπορει να εχω αδικο αλλα αυτο βλεπω στην περιοχη μου απο κινεζους-αλβανους-μαυρους-αιγυπτιους-πακιστανους κτλ...
.

Άμα μπορούσα να είμουν στην Ελβετία τα πρώτα χρόνια χωρίς να πληρώνω εφορία,ασφάλεια και όλα τα λεφτά μαύρα θα είχα κάνει κ εγώ περιούσια και δεν θα έδινα λογαριασμό.
Σε αυτό φταίμε έμεις. Όλα χύμα στο κύμα.

duende
21-11-08, 00:17
καλα, στην ελβετα το αλλο ακρο..και σπιτι και στανταρ φραγκα καθε μηνα να περνανε σα πασαδες, ολοι δηθεν "προσφυγες" τρομαρα τους..αλλα φταιει η ηλιθιοτητα των ελβετων και κανεις αλλος
τεσπα για να γυρισουμε στο ελλαδισταν, η κατασταση καλυτερη δε προκειται να γινει οποτε καθενας κανει τα κουμαντα του..

john dubi
21-11-08, 00:24
καλα, στην ελβετα το αλλο ακρο..και σπιτι και στανταρ φραγκα καθε μηνα να περνανε σα πασαδες, ολοι δηθεν "προσφυγες" τρομαρα τους..αλλα φταιει η ηλιθιοτητα των ελβετων και κανεις αλλος
τεσπα για να γυρισουμε στο ελλαδισταν, η κατασταση καλυτερη δε προκειται να γινει οποτε καθενας κανει τα κουμαντα του..

Αυτό γινότανε πρίν μερικά χρόνια που είχε λέφτα για τέτοια! Τώρα είναι άσχημα τα πράγματα! (Ταμείο ανεργείας,πρόνοια κλπ). Όλα με το σταγονόμετρο και μετά απο σχολαστικό έλεγχο.

Antre
21-11-08, 11:13
αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι οι ελληνες δουλευουμε για τα 700 ...ευρω πληρωνουμε φορους κτλ και μονιμως σκυβουμε το κεφαλι

και οι αλλοδαποι αγοραζουν σπιτια-αμαξια-μαγαζια και λογαριασμο δεν δινουν.


Μια μικρή ένσταση σε αυτά που λες. Όσοι μένουν νόμιμα και έχουν πράσινη κάρτα, για να βγάλουν πράσινοι κάρτα πρέπει να φαίνεται ότι δουλεύουν κάπου.... με αποτέλεσμα να πληρώνουν και εφορία

Όσο για τις κλεψιές, όταν πρώτο-είχε-έρθει το πρώτο κύμα μεταναστών και για την ακρίβεια "λάθρομεταναστών" συνήθως λαθρομετανάστης δεν πάει ο οικογενειάρχης αλλά ο αλήτης... αποτέλεσμα αυτού το πρώτο τεράστιο κύμα να ήταν όλα τα "μπουμπούκια" από Αλβανία και όχι άνθρωποι που να άξιζαν να έρθουν... έτσι αυξήθηκε η εγκληματικότητα. Όμως με το καιρό αυτοί που είχαν έρθει για αρπαχτή, είτε τους έδιωξαν (σκούπα) είτε έφυγαν μόνοι τους. Αυτοί που παρέμειναν ήταν αυτοί που ήρθαν για να μείνουν.

Τώρα θα μου πεις "μόνος σου δεν λες ότι είχαν έρθει πολλοί για αρπαχτή"; Εγώ εκεί σου απαντώ "η πολιτεία τη κάνει; ". Και η απάντηση είναι απλή ... κάνει ότι κάνει με τους τοξικομανείς που πεθαίνουν νέα παιδάκια με μια σύριγγα στο χέρι, ότι κάνει για τους οίκους ανοχής δίπλα σε σχολεία, ότι κάνει για τα κυκλώματα παιδεραστίας....

Κακά τα ψέμματα ο δολοφόνος θα είναι δολοφόνος και ο βιαστής βιαστής... δεν εξετάζουμε ποιος και γιατί είναι βιαστής (πάντα θα υπάρχουν) αλλά εξετάζουμε γιατί κυκλοφορούν έξω;)

hammer21
09-12-08, 13:24
Δεν με κλεψαν ακριβως αλλα κατι εγινε το πρωι και μου βρωμισε πολυ η κατασταση.
Ερχονται 2 τυπισσες σχετικα καλοντυμενες και μου χτυπανε την πορτα.φυσικα δεν ανοιγω κοιταω απο το ματακι και τις ρωταω τι θελουν.Μου λενε "Μενει καποια κυρια απο την Αλβανια στην πολυκατοικια?"(δεν ειναι ρατσιστικο υπονοουμενο,τα λογια τους μεταφερω).τους λεω ευγενικα,οχι δεν γνωριζω κατι τετοιο(και πραγματι δεν γνωριζα και δεν νομιζω κιολας) και φευγουν.

Μετα απο λιγο αρχισαν να μου μπαινουν ψυλλοι στα αυτια.Λεω, "αν ημουν η γυναικα δεν θα τους ελεγα ακριβες ονομα και διευθυνση και οχι ειμαι αλβανιδα(σε περιοχη με πολλους μεταναστες) και μενω στον ταδε πεζοδρομο?(το σπιτι μου ειναι σε πεζοδρομο)".Επισης αν ημουν μια απο τις κυριες που εψαχνα δεν θα τις ελεγα "πες μου ακριβη στοιχεια,σιγα μη φαω τη γειτονια να σε βρω?".

Ειναι σιγουρο οτι δεν θα τους ειχε πει διευθυνση καθως τις ειδα απο το μπαλκονι να μπαινουν κια στις διπλα πολυκατοικιες.Ρωτησα και φιλους μου απο την πολυκατοικια και μου ειπαν οτι ηρθαν και σε αυτους.Μου εχουν μπει υποψιες οτι κοβουν κινηση για το ποτε λειπουμε και σκεφτομαι να μιλησω με το διαχειριστη για αυτο το θεμα.Θα θελα πρωτα να ακουσω τι γνωμη σας περι αυτου.

Υ.Γ:επειδη εγινε πριν λιγο αυτο και ειμαι σε υπερενταση,αν δεν καταλαβατε καποια πτυχη απο τα παραπανω πειτε μου.Ολο και κατι θα ξεχασα να αναφερω.

giannhs1984
09-12-08, 13:37
σιγα μην ερχοντουσαν
μπορει απλα να κατσει καπου καινα δει ποτε λειπει ο ενας και ποτε ο αλλος δεν χρειαζεται να παει επανω και να ρωταει για να δει +οτι θα δειει το προσωπο της

Antre
09-12-08, 14:10
Δεν με κλεψαν ακριβως αλλα κατι εγινε το πρωι και μου βρωμισε πολυ η κατασταση.
Ερχονται 2 τυπισσες σχετικα καλοντυμενες και μου χτυπανε την πορτα.φυσικα δεν ανοιγω κοιταω απο το ματακι και τις ρωταω τι θελουν.Μου λενε "Μενει καποια κυρια απο την Αλβανια στην πολυκατοικια?"(δεν ειναι ρατσιστικο υπονοουμενο,τα λογια τους μεταφερω).τους λεω ευγενικα,οχι δεν γνωριζω κατι τετοιο(και πραγματι δεν γνωριζα και δεν νομιζω κιολας) και φευγουν.

Μετα απο λιγο αρχισαν να μου μπαινουν ψυλλοι στα αυτια.Λεω, "αν ημουν η γυναικα δεν θα τους ελεγα ακριβες ονομα και διευθυνση και οχι ειμαι αλβανιδα(σε περιοχη με πολλους μεταναστες) και μενω στον ταδε πεζοδρομο?(το σπιτι μου ειναι σε πεζοδρομο)".Επισης αν ημουν μια απο τις κυριες που εψαχνα δεν θα τις ελεγα "πες μου ακριβη στοιχεια,σιγα μη φαω τη γειτονια να σε βρω?".

Ειναι σιγουρο οτι δεν θα τους ειχε πει διευθυνση καθως τις ειδα απο το μπαλκονι να μπαινουν κια στις διπλα πολυκατοικιες.Ρωτησα και φιλους μου απο την πολυκατοικια και μου ειπαν οτι ηρθαν και σε αυτους.Μου εχουν μπει υποψιες οτι κοβουν κινηση για το ποτε λειπουμε και σκεφτομαι να μιλησω με το διαχειριστη για αυτο το θεμα.Θα θελα πρωτα να ακουσω τι γνωμη σας περι αυτου.

Υ.Γ:επειδη εγινε πριν λιγο αυτο και ειμαι σε υπερενταση,αν δεν καταλαβατε καποια πτυχη απο τα παραπανω πειτε μου.Ολο και κατι θα ξεχασα να αναφερω.

Αμά κόβαν κίνηση, θα σε ρώταγαν κάτι που να είναι βγαλμένο από την καθημερινότητα (πχ είμαστε μάρτυρες του ιεχοβά... πουλάω εγκυκλοπαίδειες κλπ) δεν είναι ανάγκη να σκεφτούν κάτι ιδιαίτερο, που τελικά αυτό το ιδιαίτερο θα δώσει και στόχο;)

Το πιο πιθανό είναι όντως να την ψάχναν και να χαν έρθει χωρίς ιδιαίτερη πρόσκληση...δηλαδή να χαν έρθει κάποτε, να θυμόντουσαν στο περίπου την περιοχή και τώρα που έτυχε να ξανά βρεθούν εκεί να την ψάχνουν. Μην σου φαίνεται τόσο απίθανο. Πιο απίθανο μου φαίνεται από τις τις 1000 καθημερινές ατάκες που πετιούνται να είπαν την λιγότερο συχνή.

hammer21
09-12-08, 17:05
σιγα μην ερχοντουσαν
μπορει απλα να κατσει καπου καινα δει ποτε λειπει ο ενας και ποτε ο αλλος δεν χρειαζεται να παει επανω και να ρωταει για να δει +οτι θα δειει το προσωπο της

Γιατι αυτη θα μπει μεσα?Αυτη θα ηταν καμουφλαζ(μια καλοντυμενη κυρια και ευγενικη) και υπερναω πασης υποψιας.Με ησυχασατε λιγο ειναι η αληθεια,αλλα επειδη μενω σε μια απο τις πιο επικινδυνες περιοχες της αθηνας,εχω τα ματια μου 14.

@ ADSLgr.com All rights reserved.