PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι εγινε με τα McDonalds στην Ομονοια



Σελίδες : 1 [2] 3

Sovjohn
11-11-08, 21:56
Αν όντως η οικογενειακή κάνει τόσο στη Σαλόνικα...άσε να μην αναφέρω τι γίνεται εδώ :p

Όλοι έχουν αντιγράψει τις pizza hut απ' ότι φαίνεται - οι κανονικές κάνουν 8-9, οι οικογενειακές 12+...2+1 δώρο? Τι είναι αυτό? :(

PS: Screw τον καλό και ακριβό...εδώ δεν βρίσκω σχεδόν κανένα να έχει 1 απλή πίτα γύρο κάτω από 2.00/1.90 πλέον...και όχι, δεν είναι σε μέγεθος Θεσσαλονίκης, ποτέ! Δεν λέω ότι έχω ποιοτικά προβλήματα, περισσότερο η έλλειψη ποικιλίας και το γεγονός ότι σε λίγο θα πρέπει να παραγγέλνω σουβλάκια από την...Πίτα Παν (μπλιαχ) με εκνευρίζει...Ας μην είναι 100% ποιότητα, ας είναι value, δεν παραγγέλνω delivery από το Χίλτον...αλλά ούτε αυτά φαίνεται να υπάρχουν σιγά-σιγά!!!

Ευτυχώς κάτι ταβέρνες εδώ και κει σώνουν την κατάσταση ακόμα (βλ. Καλύβια στην Αττική - αν και φυσικά δεν λύνουν το πρόβλημα των ανύπαρκτων νορμάλ φαστ-φουντ/ντελίβερι). Είναι, απ' ότι φαίνεται, καθαρά θέμα περιοχής :(

chat1978
12-11-08, 11:17
Που δεν βαζει πολτοποιημενο μιγμα αγνωστων στοιχειων και το πουλαει σαν κιμα ή σαλαμια απο οτι να`ναι ή πλαστικο τυρι.
Εγώ ξέρω ότι πολλοί γύροι ή όπως αλλιώς λέγεται αυτό το πράγμα που ψήνουν κατά κάποιο τρόπο ανακυκλώνονται.

Καταρχήν δεν τα παράγουν τα ίδια αλλά λίγες "βιοτεχνίες" που προμηθεύουν τα σουβλατζίδικα άρα δεν ξέρεις τι ακριβώς έχει το σουβλατζίδικο της γειτονιάς και επιπλέον, κάπου πήρε το αυτί μου φάσεις που το βράδυ ότι περισσέψει επιστρέφεται και ποιος ξέρει τι γίνεται.

nikolaos7
12-11-08, 22:27
Πάντως αυτό που έχω προσέξει είναι οτι ο καλύτερος γύρος είναι όταν έχει κανένα αγώνα και φεύγουν τα σουβλάκια.Όταν παραγγέλνεις το μεσημέρι είναι πολύ σκληρός και μαύρος

hammer21
12-11-08, 22:51
Ειναι χθεσινος για αυτο.Και δεν μπορεις να τους κατηγορησεις για αυτο,τι να κανουν να τον πεταξουν?

sdikr
12-11-08, 22:54
Ειναι χθεσινος για αυτο.Και δεν μπορεις να τους κατηγορησεις για αυτο,τι να κανουν να τον πεταξουν?


Και όμως τον πετάνε *

Αυτοί που τους ενδιαφέρει το μαγαζί και ο πελάτης που θα ξαναπάρει απο εκεί

Georgevtr
12-11-08, 23:07
Το μόνο μπέργκερ που πραγματικά αξίζει είναι το double whopper των burger king.

Όλα τα άλλα είναι απλά αίσχος. Λογικό να κλείνουν με το φάγητο που σερβίρουν. Ειδικά τα mcdonalds είναι πάτος, εκτός από τις πατάτες τους.

Ετσιιιιιιιι:oneup:

Πως φενεται οτι ησουν φοιτητης στο ..'νησι΄...:p

hammer21
12-11-08, 23:14
Και όμως τον πετάνε *

Αυτοί που τους ενδιαφέρει το μαγαζί και ο πελάτης που θα ξαναπάρει απο εκεί

Μα αν ειχε αναδουλεια και εχει καταναλωθει ας πουμε το 1/5 του γυρου θα εχει τρελη χασουρα αν το κανει καθε μερα:hmm:

iloxos
12-11-08, 23:15
πίτα καλή στην ν.σμύρνη δυστυχώς μόνο στον διόνυσο γιατί έχει απίστευτη κατανάλωση και ειναι φρέσκα. + delivery σε 10 '
αλλά σαν πίτα - αμπελόκηπου θεσσαλονίκης δεν έχω ξαναφάει...κόλαση μιλάμε:worthy:

KLG
12-11-08, 23:23
Ειναι χθεσινος για αυτο.Και δεν μπορεις να τους κατηγορησεις για αυτο,τι να κανουν να τον πεταξουν?

Να τον δώσουνε μισή τιμή, έτσι και αλλιώς οι τεμπέληδες φοιτητές πάλι απο κει θα φάνε :p

Απλά αν είναι τίγκα στις κετσαπομουσταροχτυπητές δεν καταλαβαίνεις την διαφορά... Λες για αυτό στη Θεσσαλονίκη τα "σάντουιτς" είναι 4/5 ζουμιά και 1/5 κρέας? :twisted: :p

sdikr
12-11-08, 23:25
Μα αν ειχε αναδουλεια και εχει καταναλωθει ας πουμε το 1/5 του γυρου θα εχει τρελη χασουρα αν το κανει καθε μερα:hmm:

Ναι δεν διαφώνω, αλλά υπάρχει διαφορά στον γύρο τον 15 κίλο, και στον γύρο τον 100κιλό


δύσκολά όμως να μείνει το 4/5, τότε μιλάμε για πραγματικό προβλήμα όποτε αργά η γρήγορα θα κλείσει.

1/5 (στο 15κιλο) γίνεται αρκετές φόρες και ξέρω αρκετούς που θα τον πετάξουν

........Auto merged post: sdikr πρόσθεσε 1 λεπτά και 8 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Να τον δώσουνε μισή τιμή, έτσι και αλλιώς οι τεμπέληδες φοιτητές πάλι απο κει θα φάνε :p

Απλά αν είναι τίγκα στις κετσαπομουσταροχτυπητές δεν καταλαβαίνεις την διαφορά... Λες για αυτό στη Θεσσαλονίκη τα "σάντουιτς" είναι 4/5 ζουμιά και 1/5 κρέας? :twisted: :p


Πλάκα πλάκα, είχαμε κατάστημα που μετά τις 12 το έδινε μίση τιμή!

δεν έχω σκόπο να μπω σε σύγκριση μερίδων με σουβλάκια :p

hammer21
12-11-08, 23:31
Νταξ αν μεινουν 3 κιλα και εχει γενικα καλη δουλεια και πελατεια οντως δεν ρισκαρεις.

Πεσμενο σε βρισκω,11 λεπτα να απαντησεις?:p

sdikr
12-11-08, 23:36
Νταξ αν μεινουν 3 κιλα και εχει γενικα καλη δουλεια και πελατεια οντως δεν ρισκαρεις.

Πεσμενο σε βρισκω,11 λεπτα να απαντησεις?:p




απαντούσα αλλού :p

Ναι είναι αυτό που λέμε τι θα πετάξεις και γιατί,
πχ σε γνωστό αν του τελειώσει στις 11 το βράδι δεν βάζει παραπάνω γύρο, αν του τελειώσει στις 8 θα βάλει και ας τον πετάξει μετά.

Μετά πας στα μεγάλα που έχουν κάτι τόνους σε 3 παρακαλώ γυ (πως τα λένε αυτά που γυρνάνε) και 50 να του μείνουν ελπίζω οτι το πετάει

εεεε τώρα αν ο αλλός βάζει 500 κιλά μόνο και μόνο για να φαίνεται εεεε μια δυο, θα κλείσει μόνος του,

AddictedToChaos
13-11-08, 01:27
Μετά πας στα μεγάλα που έχουν κάτι τόνους σε 3 παρακαλώ γυ (πως τα λένε αυτά που γυρνάνε) και 50 να του μείνουν ελπίζω οτι το πετάει

46894
:p :p :p

WAntilles
13-11-08, 01:39
πίτα καλή στην ν.σμύρνη δυστυχώς μόνο στον διόνυσο γιατί έχει απίστευτη κατανάλωση και ειναι φρέσκα. + delivery σε 10 '

Καλό σουβλάκι δεν έχει γιατί βάζει πολλά μπαχαρικά.

Έχει όμως εξαιρετικό γύρο.

Αν θες εξαιρετικό σουβλάκι στην περιοχή, να πας (παραγγείλεις) από τους "Πρωταθλητές" (Καλλιθέα).

Andrew
13-11-08, 01:54
Το ηλεκτρικό μαχαίρι είναι κακό για το γύρο. Επίσης υπάρχουν ελάχιστα γυράδικα/σουβλατζίδικα πλέον που κάνουν τους γύρους μόνοι τους. Γι'αυτό ότι γύρο και να φας σου φαίνεται ίδιος σε μια πόλη! Τώρα μερικοί (είτε από ανάγκη είτε από προτίμηση) θα πάνε πάντα στο πιο φτηνό που δεν σημαίνει ότι είναι και το καλύτερο. Στην Αθήνα πάντως ξέρω ότι συμβαίνει αυτό: Εχει ο σουβλατζής 4-5 φίρμες και 4-5 τηλέφωνα. Ανάλογα τη φίρμα που θα έρθει η παραγγελία τυλίγει στα δικά της χαρτιά τους γύρους και δουλεύει σαν να έχει 4-5 καταστήματα σε ένα :worthy:

Σημείωση: το delivery κοστίζει και κοστίζει αρκετά στο σουβλατζίδικο/πιτσαρία κλπ. Επειδή όμως αν πεις στον πελάτη έξοδα ντελιβερά θα στραβώσει τα σουβλατζίδικα πριν από καμιά 10αριά χρόνια που έγινε καθεστώς το ντελίβερι άρχισαν να ανεβάζουν πολύ τιμές.

pitsinis7
13-11-08, 03:28
επειδη καθε παρασκευη παιζω βολλευ αθηνα...τυχαινει πολλες φορες να περναω εξω απο mcdonalds...εχω ποσο καιρο που βλεπω αδεια τελειως τα μαγαζια τους...οταν λεμε αδεια...ουτε ενας πελατης...απο προσωπικη εμπειρια απιστευτη βρωμα...ακομα και στις τουαλετες....αληθεια ειχε δει κανενας στο σκαι σε μια εκπομπη οπου εδειχνε ενα τυπο οπου πηρε ενα big mac το αφησε στην τσεπη του σακακιου...μετακομισε σε αλλο σπιτι και κρεμασε το παλιο σακακι...οταν το ξεθαψε μετα απο 12 χρονια βρηκε το μπεργκερ στην τσεπη το ανοιξε και ηταν ακριβως οπως το αγορασε...δεν ειχε αλλοιωθει καθολου....απο τοτε κανει συλλογη...παιρνει ενα καθε χρονο και εχει κατι σαν μουσειο...αχαχαχ

ψαχνωντας το βρηκα στο youtube.....
http://www.youtube.com/watch?v=mYyDXH1amic
θα μεινετε εκπληκτοι....

psyxakias
13-11-08, 06:03
Απίστευτο.. χαχαχαχα. :respekt: :respekt: :respekt:

ypopto_mpifteki
13-11-08, 07:17
Από τότε που ήρθαν στην Ελλάδα είχαν αναδουλειές, αλλά η πολιτική τους ήταν να ποντάρουν στην νέα γενιά, η οποία ήταν "παρθένα" σε θέμα γεύσεων και πίστευαν ότι θα δημιουργούσαν σταδιακά πελατεία. Πριν 2 χρόνια είχα ακούσει ότι η MCDONALD’S είχε αγοράσει μετοχές των Goody's.Τα Goody's ανήκουν στην Vivartia δηλαδή στην MIG.

Φαίνεται τώρα με το Bγενόπουλο δε βγαίνουν φαίνεται :p
Οι λεπτομέρειες της συμφωνίας Vivartia-MIG (13/07/2007)
http://www.capital.gr/news.asp?Details=327932

“Σύμφωνα με τις απαιτήσεις της παγκοσμιοποιημένης οικονομίας, στην επιχειρηματική δραστηριότητα έχουν, πλέον, μεγάλη σημασία το μέγεθος, η διεθνοποίηση και ο επιτυχής συνδυασμός οράματος, επάρκειας διοίκησης και κεφαλαιακής ισχύος. Η σημερινή συμφωνία με την ΜΙG καλύπτει όλες τις παραπάνω προϋποθέσεις και σηματοδοτεί μια νέα περίοδο έντονης και ταχείας ανάπτυξης της Vivartia, με στόχο να καταστεί μια από τις μεγαλύτερες ομοειδείς εταιρείες στον κόσμο”.

Οι μεν οι "ποιοτικοί" των Mac βαράνε λουκέτα και οι δε ενω τα σαλόνια τους είναι γεμάτα πελάτες ακούγετε οτι θα το ρίξουνε και στο ντελίβερι μήπως και ρεφάρουνε.

Παγκοσμιοποιήσου σου λέω...Σίγουρα κέρδη! :p




ψαχνωντας το βρηκα στο youtube.....
http://www.youtube.com/watch?v=mYyDXH1amic
θα μεινετε εκπληκτοι....

:shock::crazy:

ermis333
13-11-08, 10:09
Παιδιά μην τα ισοπεδώνουμε όλα παρακαλώ.....δεν είναι όλα μαύρα και άραχνα στο χώρο.

Επειδη τυγχάνει να εργάζομαι σε βιομηχανία που έχει σχέση με τρόφιμα και επειδή έχουμε και τεχνολόγους τροφίμων κτλ με χημείο , αναλύσεις, παρτίδες και όλα...σας πληροφορώ πως υπάρχουν εταιρίες που πραγματικά ελέγχουν αυτό που πουλάνε και δεν πουλάνε σαβούρες.

Τα McDonalds δεν ξέρω τι ποιότητα έχουν, το μόνο που μου άρεσε ήταν κάτι greek-τάδε που είχαν βγάλει σε συνεργασία με το Μαμαλάκη. Έτρωγα που και πού μια περίοδο που έβλεπα ταινίες στο cinema "ΑΕΛΛΩ". Για τα goodies όμως σε μια συζήτηση που είχα κάνει για το θέμα με τους τεχνολόγους τροφίμων της εταιρίας μου μου είχαν πεί πως θεωρούνται πρώτυπο στο χώρο με δικό τους σύστημα διανομής κτλ και πως είναι παρα πολύ καλά τηρώντας τους κανόνες ηγιεινής και πως πουλάνε καλά προϊόντα. Μου είχε κάνει εντύπωση όταν μου το είχαν πεί.

Επίσης μου είχανε πεί και για τα σουβλατζίδικα πως τα περισσότερα που είχαν ελεγθεί είχανε βγεί σκάρτα.....παρόλα αυτά όμως εγώ επιμένω στο σουβλάκι......δεν υπάρχει τίποτα στον κόσμο καλύτερο από ένα καλό πιττόγυρο :) Ένας καλός τρόπος για να επιλέξετε σουβλατζίδικο είναι να είναι αρκετά καθαρό εμφανησιακά και να βλέπετε τους υπαλλήλους ή τους ιδιοκτήτες σε κάποια στιγμή να τρώνε σουβλάκια από τον ίδιο γύρο :)

3lbereth
13-11-08, 10:24
Γι'αυτό ανοίγεις ένα τέτοιο και είναι όλοι happy!
:rofl:

pimp
13-11-08, 19:52
Καλά ότι και να λέτε...., το καλύτερο μπιφτέκι το φτιάχνει μάνα μου :p ΤΕΛΟΣ

pelopas1
13-11-08, 20:27
Ούτε οι αρουραίοι δεν θα τολμούσαν να φάνε απ'τα mcdonalds.

:respekt::respekt:

duende
13-11-08, 22:52
παιδες σαν τα πιτογυρα της κρητης πουθενα......γινεσαι addicted λεμε...

sdikr
13-11-08, 22:55
46894
:p :p :p


ξέρω απο που είναι :p αλλά λίγο μας τα χαλάει η γωνία :whistle:

duende
13-11-08, 23:14
τι λες τωρα!....
ασχετο, ρε παιδες, γιατι σε κανενα σουβλατζηδικο δε βαζουν γιαουρτι στα σουβλακια? χιλιες φορες καλυτερο απο τζατζικι..

mickymouse
14-11-08, 10:59
Το γιαουρτι στα σουβλάκια ειναι ο κρητικός τρόπος. Εδω το "απ ολα" σημαίνει γιαουρτι,ντοματα κρεμμύδι. Τα κεντρικά σουβλατζίδικα δεν είχαν άλλα ντρεσινγκ, μονο γιαουρτι , κετσαπ και μουστάρδα. Τα τελευταία χρόνια έχει αλλάξει αυτό. φέραν και μαγιονέζα

3lbereth
14-11-08, 11:29
Γύρος με μαγιονέζα!?!:blink:

ermis333
14-11-08, 12:45
Γύρος με μαγιονέζα!?!:blink:

Ναι λέγεται ΣΩΣ και συνήθως συνοδεύει το γύρο κοτόπουλο....


Και το τζατζίκι μπαίνει στα αντρικά σουβλάκια :) άλλωστε το τζατζίκι είναι ενισχυμένο γιαούρτι :)

3lbereth
14-11-08, 13:21
Λίγο τζατζικάκι δεν έβλαψε ποτέ κανέναν. Άσε που το σκόρδο ρίχνει και την πίεση!!!:|

duende
14-11-08, 21:50
βρωμαει ομως το ατιμο!:p

δε ξερω, το γιαουρτακι προσωπικα το γουσταρω περισσοτερο..βεβαια εχει και αλλη γευση ο γυρος κατω, ισως δενει καλυτερα, dunno..

Patentman
14-11-08, 22:00
Εχω φαει πιτα γυρο στην Κρητη, στον Πλατανια.
Μιλαμε τοτε που πηγαινα το μεγεθος ηταν τεραστιο.
Οταν του ειπα οτι θελω τρια στο χερι και με ειδε μονο μου απορησε, μετα καταλαβα και γω το γιατι.

Γιαουρτακι μεσα, στην αρχη με χαλασε αλλά ας οψεται που το κρεας ηταν αληθινο.
Βεβαια εχει περασει μια 10ετια και βαλε απο τοτε, τωρα δεν ξερω τι λεει.

pitsinis7
17-11-08, 03:51
Εχω φαει πιτα γυρο στην Κρητη, στον Πλατανια.
Μιλαμε τοτε που πηγαινα το μεγεθος ηταν τεραστιο.
Οταν του ειπα οτι θελω τρια στο χερι και με ειδε μονο μου απορησε, μετα καταλαβα και γω το γιατι.

Γιαουρτακι μεσα, στην αρχη με χαλασε αλλά ας οψεται που το κρεας ηταν αληθινο.
Βεβαια εχει περασει μια 10ετια και βαλε απο τοτε, τωρα δεν ξερω τι λεει.
επαθα ακριβως το ιδιο στο ηρακλειο....ακριβως οπως τα λες:):)

mickymouse
17-11-08, 14:33
Το μεγεθος παραμένει ιδιο. Η ποιοτητα του κρέατος δυστυχως πεφτει.

johnny21
17-11-08, 15:53
ΑΧ και να'μουν τώρα στο Σολωμονίδη στη Νέα Κρήνη...Για μένα απ'τους κορυφαίους γύρους στη Θεσσαλονίκη...

psyxakias
18-11-08, 08:46
Ακύρωση παρακολούθησης του θέματος, διότι όποτε μπαίνω με κάνετε και πεινάω ελεεινά μετά, ακούγοντας Κρητικά σουβλάκια κτλ.. :lol:

MNP-10
18-11-08, 12:27
Το μεγεθος παραμένει ιδιο. Η ποιοτητα του κρέατος δυστυχως πεφτει.

Αυτο ειναι γενικοτερο φαινομενο.. πλεον ολοενα και περισσοτερο τα καλαμακια ειναι "λαστιχα" με κακης ποιοτητας κρεας. Εχω αλλαξει αρκετα σουβλατζιδικα τα τελευταια 2 χρονια για τον ιδιο λογο αλλα η ποιοτητα του κρεατος εχει πεσει κατακορυφα σε ΟΛΑ (μαλλον τα καναλια προμηθευτων ειναι παρομοια).

Ετσι πλεον για να φαω σουβλακι στο οποιο δε χρειαζεται να φτυνω κομματια κρεατος που ειτε δε μασιουνται, ειτε προκαλουν αναγουλα, αναγκαζομαι και τα παιρνω χωρις κρεας. Εξισου χορταστικα βεβαια, αλλα του λειπει το κατι-τι στη γευση. Ενιοτε τα παιρνω και με μπιφτεκι αλλα τους φοβαμαι τους κιμαδες απ'εξω. :hmm: Τουλαχιστον ομως τρωγεται (βεβαια το ρευεσαι 10 ωρες :rofl:).

Οσο για τα mcdonalds, γυρω στο 95-96 οταν ηταν στο Μαρουσι (πριν κλεισουν και γινει σουβλατζιδικο :rofl:) τα επισκεπτομουν συχνα.. πατατουλες, big mac, coca-coliτσα κτλ.. πλαστικουρα το big mac αλλα τουλαχιστον ειχε ωραια γευση... εμενα μ'αρεσε. Και τωρα που το σκεφτομαι, θα θελα να χτυπησω δυο-τρια και ας εχω να φαω χροοοοονια... lol..

KLG
18-11-08, 12:47
Eγώ στα 17-18 μου πήγαινα μετά το σχολείο για παγωτάκι... αυτό το αφρώδες :lol:

ermis333
18-11-08, 12:52
Αυτο ειναι γενικοτερο φαινομενο.. πλεον ολοενα και περισσοτερο τα καλαμακια ειναι "λαστιχα" με κακης ποιοτητας κρεας. Εχω αλλαξει αρκετα σουβλατζιδικα τα τελευταια 2 χρονια για τον ιδιο λογο αλλα η ποιοτητα του κρεατος εχει πεσει κατακορυφα σε ΟΛΑ (μαλλον τα καναλια προμηθευτων ειναι παρομοια).

Ετσι πλεον για να φαω σουβλακι στο οποιο δε χρειαζεται να φτυνω κομματια κρεατος που ειτε δε μασιουνται, ειτε προκαλουν αναγουλα, αναγκαζομαι και τα παιρνω χωρις κρεας. Εξισου χορταστικα βεβαια, αλλα του λειπει το κατι-τι στη γευση. Ενιοτε τα παιρνω και με μπιφτεκι αλλα τους φοβαμαι τους κιμαδες απ'εξω. :hmm: Τουλαχιστον ομως τρωγεται (βεβαια το ρευεσαι 10 ωρες :rofl:).

Οσο για τα mcdonalds, γυρω στο 95-96 οταν ηταν στο Μαρουσι (πριν κλεισουν και γινει σουβλατζιδικο :rofl:) τα επισκεπτομουν συχνα.. πατατουλες, big mac, coca-coliτσα κτλ.. πλαστικουρα το big mac αλλα τουλαχιστον ειχε ωραια γευση... εμενα μ'αρεσε. Και τωρα που το σκεφτομαι, θα θελα να χτυπησω δυο-τρια και ας εχω να φαω χροοοοονια... lol..

Κοίτα στο καλαμάκι είναι θέμα ψησίματος σωστού και όχι τόσο θέμα ποιότητας κρέατος, γενικά στα "καλαμάκια" (όχι τα πλαστικά) δεν βάζουν άσχημο κρέας, απλά όταν ψηθούν γρήγορα και όχι σωστά το λίπος κάνει την εμφάνισή του :) Παίρνε καλαμάκια κοτόπουλο που δεν έχουν :)

Εγώ πάντως επιμένω γύρο :)

Greator
19-11-08, 03:09
Οσο για τα mcdonalds, γυρω στο 95-96 οταν ηταν στο Μαρουσι (πριν κλεισουν και γινει σουβλατζιδικο :rofl:) τα επισκεπτομουν συχνα.. πατατουλες, big mac, coca-coliτσα κτλ.. πλαστικουρα το big mac αλλα τουλαχιστον ειχε ωραια γευση... εμενα μ'αρεσε. Και τωρα που το σκεφτομαι, θα θελα να χτυπησω δυο-τρια και ας εχω να φαω χροοοοονια... lol..

Απο Mcdonalds, αν και πηγαινω σπανια, δοκιμασε τα πιο καινουρια, Quarter Pounder και McFarm με χοιρινο μπιφτεκι. Πολυ νοστιμα hamburger. Εγω μονο απο αυτα τα 2 τρωω οποτε παω. Προσπαθω να αποφευγω προτηγανισμενες(ειναι τελειες ομως οι ατιμες...).

sdikr
19-11-08, 03:59
Αν όντως η οικογενειακή κάνει τόσο στη Σαλόνικα...άσε να μην αναφέρω τι γίνεται εδώ :p

Όλοι έχουν αντιγράψει τις pizza hut απ' ότι φαίνεται - οι κανονικές κάνουν 8-9, οι οικογενειακές 12+...2+1 δώρο? Τι είναι αυτό? :(

PS: Screw τον καλό και ακριβό...εδώ δεν βρίσκω σχεδόν κανένα να έχει 1 απλή πίτα γύρο κάτω από 2.00/1.90 πλέον...και όχι, δεν είναι σε μέγεθος Θεσσαλονίκης, ποτέ! Δεν λέω ότι έχω ποιοτικά προβλήματα, περισσότερο η έλλειψη ποικιλίας και το γεγονός ότι σε λίγο θα πρέπει να παραγγέλνω σουβλάκια από την...Πίτα Παν (μπλιαχ) με εκνευρίζει...Ας μην είναι 100% ποιότητα, ας είναι value, δεν παραγγέλνω delivery από το Χίλτον...αλλά ούτε αυτά φαίνεται να υπάρχουν σιγά-σιγά!!!

Ευτυχώς κάτι ταβέρνες εδώ και κει σώνουν την κατάσταση ακόμα (βλ. Καλύβια στην Αττική - αν και φυσικά δεν λύνουν το πρόβλημα των ανύπαρκτων νορμάλ φαστ-φουντ/ντελίβερι). Είναι, απ' ότι φαίνεται, καθαρά θέμα περιοχής :(

εδώ είναι στα 2.60 χωρίς σαλάτα, εκείνο είναι + 0.30 εξτρά :vava:

captain556
21-11-08, 01:29
καλα να παθουν

pan.nl
22-11-08, 19:29
Μπορώντας να συγκρίνω πλέον θα έλεγα 1) Burger King (Ολλανδία), 2) Goody's, 3) McDonalds. Βέβαια όλα τα ίδια σκ@τ@ μας σερβίρουν αλλά τουλάχιστον στο Burger King ευχαριστήθηκα junk food (τεράστια burgers και καλές τιμές).:p

KLG
24-11-08, 14:02
Μπορώντας να συγκρίνω πλέον θα έλεγα 1) Burger King (Ολλανδία), 2) Goody's, 3) McDonalds. Βέβαια όλα τα ίδια σκ@τ@ μας σερβίρουν αλλά τουλάχιστον στο Burger King ευχαριστήθηκα junk food (τεράστια burgers και καλές τιμές).:p

Πρέπει να δεις τα καινούρια που βγήκαν... κόλαση...

http://www.burgerking.co.uk/menu?producttypeid=20&productid=209


Ahh lovely grey skies, cold winds and nights drawing in. Perfect for a BBQ - a Smoked BBQ Double Angus that is. 100% Flame-Grilled Aberdeen Angus beef, Smoked Cheddar Cheese, 4 Rashers of Applewood Smoked Bacon, topped with Smoked BBQ Sauce, 2 tomato slices, crispy lettuce and mayonnaise and finished with a corn dusted bun. Smokin'.

3lbereth
24-11-08, 14:14
KLG, κάνει πείνα ή εγώ πεινάω; :x

KLG
24-11-08, 15:44
KLG, κάνει πείνα ή εγώ πεινάω; :x

Διπλο μπιφτέκι, με cheddar και 4 κομμάτια bacon?

Mιλάμε για καρδιακό επεισόδιο με την δευτερη μπουκιά :lol:

Greator
26-11-08, 14:57
Ρε παιδια τι ποσταρετε τετοια λινκς???

Εχουμε Burger King Ελλαδα η με την πεινα θα μεινουμε???:p

Link
26-11-08, 16:11
Arby's και ξερο ψωμι ρε!!
:cry::cry::cry: Kριμα που δεν υπαρχουν στην Ελλαδα...

Patentman
26-11-08, 18:40
Μπεργκερ και αηδιες.

Χτες μιας και υπηρχαν φακες στο σπιτι ειπα να τσιμπησω κατι στον δρομο.
Σκεφτηκα goody`s και αμεσως μετα σκεφτηκα οτι ειμαι τελειως βλακας :allcards:, οταν απεναντι απο τα goody`s εχει σουβλατζιδικο.

Ενα με διπλη πιτα γυρο απ`ολα, λοιπον.
Ασε που ειχε 2.1€, φθηνοτερο, καλυτερο και απολαυστικο.

Μιαμ...

nlkrio
26-11-08, 18:57
καλαμακια γυροπιτες και κοτογυροι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Greator
27-11-08, 01:28
Παιδια παντως για burger υπαρχει ενα πολυ καλο εδω και χρονια, το American House Toast, διπλα στα KFC στο Πασαλιμανι στον Πειραια. Ειναι το μονο φαστ φουντ που εχω δει να ψηνουν τα μπιφτεκια χωρις να ειναι κατεψυγμενα αλλα ζυμωμενα με φρεσκο κιμα(τα βαζουν για ψησιμο μπροστα σου).

@ ADSLgr.com All rights reserved.