PDA

Επιστροφή στο Forum : The Mall Athens



Σελίδες : 1 [2] 3

maxcp
03-12-05, 20:35
Έφτασε όμως και η ώρα να μου ζητήσει να τσεκάρει την τσάντα μου - μια απλή τσάντα πλάτης, σαν αυτή που χρησιμοποιούνε τα παιδιά στο σχολείο- εεεεεε πλέον δεν άντεξα και ξέσπασα:cool: πάνω στον καυγά και τις φωνές με άφησε να φύγω :D




γιατι έχει δικαίωμα να κάνει κάτι τέτοιο? :mad:

sdikr
03-12-05, 20:37
γιατι έχει δικαίωμα να κάνει κάτι τέτοιο? :mad:

Ναι φυσικά και το έχει, μπορείς πάντα να αφήσεις την τσάντα στην reception

no_logo
03-12-05, 20:38
Ναι φυσικά και το έχει, μπορείς πάντα να αφήσεις την τσάντα στην reception


οχι δεν το έχει.
είναι αποκλειστικά και μόνο δικαίωμα της αστυνομίας

sdikr
03-12-05, 20:39
οχι δεν το έχει.
είναι αποκλειστικά και μόνο δικαίωμα της αστυνομίας

Και ομως το έχει, μπαίνεις σε ιδιωτικό χώρο όχι σε δημόσιο

no_logo
03-12-05, 21:18
Και ομως το έχει, μπαίνεις σε ιδιωτικό χώρο όχι σε δημόσιο

μα επιτέλους απαντάς σε 2 σχόλια μου ταυτόχρονα (αντι οτε και εδώ) μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα, δεν σε προλαβαίνω :evil:

sdikr σεκιουριτάδες γνωστοί αλλά και αρκετοί φίλοι (αναμεσά τους και εργαζόμενοι σε μαγαζιά) μου έχουνε πει πως ελέγχους σε προσωπικά είδη μπορεί να κάνει μόνο η ελληνική αστυνομία. Ετσι όπως το πας θα μου πεις πως έχουνε δικαίωμα να μου κάνουνε και σωματικό έλεγχο:p

maxcp
03-12-05, 21:53
Ετσι όπως το πας θα μου πεις πως έχουνε δικαίωμα να μου κάνουνε και σωματικό έλεγχο:p


φυσικά και έχουν το δικαίωμα να σου κάνουν σωματικό έλεγχο...(αν είναι ξανθούλες..);) :D

KLG
03-12-05, 22:55
βεβαια και το εχει, και στο σουπερμαρκετ μου εχουν πει να αφησω τη τσαντα στη reception και οταν τους ειπα οτι οπως αυτοι δεν με εμπιστευονται ετσι δεν τους εμπιστευομαι και εγω, βεβαια την εδωσα αφου και "καλα" εκανα οτι εβγαζα το πορτοφολι μου. Ειχε πλακα παντως.. Βεροπουλος στην λεωφωρο πεντελης οταν ημουν μαθητης παρακαλω.. πανε 7 χρονια τωρα. Αν φορουσα κοστουμι παω στοιχημα δεν θα εκαναν θεμα.

Wolverine
03-12-05, 23:24
@ no_logo

Μα καλά και εσύ πας εκεί πέρα Σάββατο απόγευμα χωρίς να έχει κλίσει ούτε 10 μέρες λειτουργίας? Τι περίμενες? Είναι ακόμα η αρχή που πάνε ένα σορό κόσμος απλά για να το δει. Εγώ προσωπικά πήγα πρωινό για να χαζέψω που τα πράγματα είναι πολύ πιο άνετα. Μετά και τις γιορτές σίγουρα θα είναι πολύ πιο ομαλά τα πράγματα πάντως. Παρεμπιπτόντως αυτή η αίθουσα με την τεράστια οθόνη είναι όλα τα λεφτά. Απίστευτη αίσθηση.

@ KLG

Εγώ να δεις που κυκλοφορούσα στο Σύνταγμα και στα γύρο μαγαζιά ψιλό κυριλέ ντυμένος με την τσαντούλα στον ώμο. Δεν ήξεραν πώς να με αντιμετωπίσουν. Έχει πλάκα να βλέπεις αυτό το αμήχανο βλέμμα όταν δεν ξέρουν πώς να σου συμπεριφερθούν. Ειδικά σε μερικά πιο ακριβά μαγαζιά.

Crosstalk
04-12-05, 03:07
Σημερα εκανα και εγω την βολτα μου................με ηλεκτρικο πηγα και επειδη δεν εχουν ακομα φτιαξει τις πεζογεφυρες αναγκαζεσαι να κανεις ενα μικρο γυρο για να φτασεις στην εισοδο (απο την Audi).

Τα Dixons (Κωτσοβολος) ισως να ειναι το μεγαλυτερο καταστημα με instore rest area!

Απο τα πιο ενδιαφεροντα καταστηματα για μενα τα Fnac! Ηδη εγινα μελος!

no_logo
04-12-05, 11:07
@ no_logo

Μα καλά και εσύ πας εκεί πέρα Σάββατο απόγευμα χωρίς να έχει κλίσει ούτε 10 μέρες λειτουργίας? Τι περίμενες? Είναι ακόμα η αρχή που πάνε ένα σορό κόσμος απλά για να το δει. Εγώ προσωπικά πήγα πρωινό για να χαζέψω που τα πράγματα είναι πολύ πιο άνετα. Μετά και τις γιορτές σίγουρα θα είναι πολύ πιο ομαλά τα πράγματα πάντως. Παρεμπιπτόντως αυτή η αίθουσα με την τεράστια οθόνη είναι όλα τα λεφτά. Απίστευτη αίσθηση.


Αυτό με εκνευρίζει και δεν πατάω σε αυτά τα μέρη.
Επειδή θα πρέπει πρώτα να φτιάξω σχέδιο απόβασης στον χώρο λες και πάω για πόλεμο.
Το ίδιο ενιωσα στα village που είναι δίπλα μου, το ίδιο στο the mall.
Απλά δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπάω;)

tzanerman
04-12-05, 12:27
@ΝοΛογκο

Δε θελει κοπο, θελει τροπο...
Για το βιλατζ βρηκα χωρο σταθμευσης 2 λεπτα απο τα σινεμα (βεβαια απο τοτε που ανοιξαν τα στερ διπλα στο σπιτι μου δεν ξαναπατησα) και εκανα την αγορα των εισιτηριων ειτε νωριτερα (συνηθως μιαμιση ωρα πριν την παρασταση που με ενδιεφερε), ειτε μεσω κρατησης (παρα το χαρατσι των 50 λεπτων). Το ιδιο ισχυει και με το Μωλ. Δεν θα παω με το αμαξι, θα παω με τον ηλεκτρικο...(θελω πολυ να επισκεφτω τα Φνακ).

tzanerman
04-12-05, 12:32
@Κροστολκ

Απο τιμες τι λεει η Φνακ; Βιβλια στα αγγλικα εχουν; Γαλλικα κομικ;

no_logo
04-12-05, 12:36
@ΝοΛογκο

Δε θελει κοπο, θελει τροπο...
Για το βιλατζ βρηκα χωρο σταθμευσης 2 λεπτα απο τα σινεμα (βεβαια απο τοτε που ανοιξαν τα στερ διπλα στο σπιτι μου δεν ξαναπατησα) και εκανα την αγορα των εισιτηριων ειτε νωριτερα (συνηθως μιαμιση ωρα πριν την παρασταση που με ενδιεφερε), ειτε μεσω κρατησης (παρα το χαρατσι των 50 λεπτων). Το ιδιο ισχυει και με το Μωλ. Δεν θα παω με το αμαξι, θα παω με τον ηλεκτρικο...(θελω πολυ να επισκεφτω τα Φνακ).

δεν είναι μόνο το παρκάρισμα
στα village μπορώ να πάω με τα πόδια, είναι δίπλα μου (στο παράδεισο)
με εκνευρίζει αφάνταστα η χλαπαταγή από τον κόσμο:cool:
για να πάρω μια coca cola επρεπε να κάτσω στην ουρά λες και βρισκόμουνα στην εθνική τράπεζα.

Cafeeine
04-12-05, 17:49
για να πάρω μια coca cola επρεπε να κάτσω στην ουρά λες και βρισκόμουνα στην εθνική τράπεζα.Στην έθνική έχει χαρτάκια με αριθμούς προτεραιότητας, δεν έχει ουρές ;)

tzanerman
04-12-05, 20:38
Δλδ τι πρεπει να κανουμε; Ακομα και για το εισιτηριο πρεπει να περιμενεις στην ουρα... Να καταργησουμε τις ουρες;

teodor_ch
04-12-05, 21:37
Δλδ τι πρεπει να κανουμε; Ακομα και για το εισιτηριο πρεπει να περιμενεις στην ουρα... Να καταργησουμε τις ουρες;

να αυξήσουνε τα σημεία που πουλάνε τις κοκα κόλες

ndan_gr
05-12-05, 00:46
πήγα και εγώ σήμερα το απόγευμα..

χαμός απο κόσμο, αλλά αυτό που με πείραξε είναι ότι τα μαγαζιά ήταν κλειστά, δεν έβρισκες πουθενά να καθήσεις, και έπρεπε να κάνεις όλο το γύρο για να φτάσεις

Slammer
05-12-05, 03:20
Και εντάξει, πάμε με τον ηλεκτρικό στο The Mall, να δούμε ένα εργάκι..... και πως γυρίζουμε, οταν τα δρομολόγια σταματούν τόσο νωρίς???

ReverseR
05-12-05, 03:34
Με ταξί... Αυτός είναι και ο μόνος λόγος ππου δεν λειτουργεί μέχρι αργά το τραίνο!

Το καταστήματα ήταν όλα ανοιχτά κανονικά σήμερα?

freddy
05-12-05, 19:40
πηγά και εγω σήμερα, εντάξει ήταν αλλά υποτίθεται ότι είναι δίπλα στο τρένο.ναι αμέ ένα τέταρτο μέχρι να βρείς απο που πρέπει να πας για να μπεις. πιο μπερδεμα, ουφφφφ

dhmk
11-12-05, 13:18
Από ρεπορτάζ στα Νέα του Σαββάτου.

Το mall είναι ιδιοκτησίας Λάτση. Υπάρχουν 220 καταστήματα τα οποία ενοικιάζονται και δεν πωλούνται. Το ενοίκιο για το μικρότερο κατάστημα είναι 5.000 ευρώ τον μήνα. Στο mall δεν θέλουν ακριβές φίρμες στιλ Κολωνακίου γιατί απευθύνεται στη μεσαία τάξη. Είπαν μάλιστα και όχι σε μερικές που εκδήλωσαν ενδιαφέρον.

Dimis
11-12-05, 13:40
Mα καλά ούτε ενα GANT, ενα GAP, ενα R.L, ενα Tommy για άντρες ??
ΟΛΟ γυναικεία έχει και το hooters ακόμα κλειστό...
Αυτή τη φορά πάντως πήγα με αυτοκίνητο και το παρκάρισα στα 500 μέτρα μια χαρά...

savdown
11-12-05, 14:13
Μπέρδεμα το πως θα πάς στο theMall 20 λεπτά ψάχναμε να μπούμε από τον σταθμό της Νερατζιότησας.
Πάντως αυτό που χτυπά στο μάτι είναι ότι δεν έχουν ένα πλάνο του Mall μόλις μπαίνεις μέσα, τουλάχιστον στην είσοδο της audi δεν είχαν.
Καλά για να βρούμε να κάτσουμε σε εστιατόριο Παρασκευή βράδυ δεν υπήρχε περίπτωση.

paketwmenh
11-12-05, 14:53
υπάρχει τρόπος να βρεις την είσοδο του Mall...ακολουθώντας το τσούρμο...αφού όλοι εκεί πάνε..;)

savdown
11-12-05, 15:08
υπάρχει τρόπος να βρεις την είσοδο του Mall...ακολουθώντας το τσούρμο...αφού όλοι εκεί πάνε..;)
Αυτό πήγαμε να κάνουμε αλλα οι μισοί φεύγανε και πηγαίνανε προς το μετρό οι άλλοι μισοί ερχόντουσαν και το παίξαμε στην τύχη!

freddy
12-12-05, 20:30
Αυτό πήγαμε να κάνουμε αλλα οι μισοί φεύγανε και πηγαίνανε προς το μετρό οι άλλοι μισοί ερχόντουσαν και το παίξαμε στην τύχη!



χαχαχαχαχ μια απο τα ιδια και εμεις ειχα ζαλιστει μεχρι να το βρουμε...
και για ποιο λογο? για να κοιταξεις απλα να κοιταξεις τα μαγαζια ετσι απο περιεργια και να δεις κατι τιμες που σου φευγει το κεφαλι...:(

desertman
17-12-05, 12:44
πηγά και εγω σήμερα, εντάξει ήταν αλλά υποτίθεται ότι είναι δίπλα στο τρένο.ναι αμέ ένα τέταρτο μέχρι να βρείς απο που πρέπει να πας για να μπεις. πιο μπερδεμα, ουφφφφ

και εγώ μπερδεύτηκα μέχρι να καταλάβω πως πάνε...νόμιζα ότι ήταν δίπλα απο τον σταθμό...

DSLamer
17-12-05, 22:44
Ρε παιδιά σχεδόν ένα πράγμα με τον σταθμό είναι.
Απλώς δεν έχουν φτιάξει ακόμα την άλλη είσοδο, του σταθμού. Λειτουργεί μόνο αυτή στην οδό Παπανδρέου. Προφανώς βιαζόντουσαν να ανοίξουν ίδια μέρα με το Media Markt.

Καλό φαίνεται. Πιστεύω θα πάει πολύ καλά. Παράδεισος για καμάκι. :D

Νικαετός
17-12-05, 22:51
Καλό φαίνεται. Πιστεύω θα πάει πολύ καλά. Παράδεισος για καμάκι.

:thumb_dup :thumb_dup

tzanerman
18-12-05, 21:08
Πηγα σημερα και μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα απο το μεγεθος και τη ποικιλια σε καταστηματα, αλλα οχι και απο τιμες... Στο κεντρο που κανω τις αγορες μου βρισκω τα ιδια πραγματα πιο φθηνα... Εξαιρουνται τα ρουχα, δεν ειχα τον χρονο να το ψαξω...

alfisti
29-12-05, 22:32
500 μέτρα απο το εμπορικό κέντρο;;;;;;;;;;;:worthy:
πληρώνετε για το parking;;;LOL

profitis
30-12-05, 00:45
500 μέτρα απο το εμπορικό κέντρο;;;;;;;;;;;:worthy:
πληρώνετε για το parking;;;LOL


Aυτό ίσχυε μέχρι που φτιάξανα την γέφυρα και πας επιτόπου απο τον σταθμό στο The Mall...Απλα όπως προείπατε βιαζόντουσαν να το ανοίξουνε και δεν ήτανε έτοιμη η γέφυρα.

alfisti
30-12-05, 01:42
μου κάνει εντύπωση που ο κόσμος πάει σε εμπορικά κέντρα με το αυτοκίνητο του πληρώνοντας το parking!εγω δεν θα το ανεχόμουν!
δεν φτάνει που έρχεται ο άλλος στο εμπορικό κέντρο σου τον βάζεις να πληρώσει κιόλας για το parking.. ε οχι..

profitis
30-12-05, 11:24
Δεν είναι και κάνα τρελό πόσο βέβαια.0,5 € η ώρα(απο όσο έχω ακούσει).Επιπλέον υπάρχουν αρκετές ελεύθερες θέσεις στους περιξ δρόμους και υπάρχει και αυτή η εναλλακτικη.


:offtopic: Ρε παιδιά που πήγανε 200+ μηνύματα μου;Κοντα στα 900 είχα...

Νικαετός
30-12-05, 12:09
μου κάνει εντύπωση που ο κόσμος πάει σε εμπορικά κέντρα με το αυτοκίνητο του πληρώνοντας το parking!εγω δεν θα το ανεχόμουν!
δεν φτάνει που έρχεται ο άλλος στο εμπορικό κέντρο σου τον βάζεις να πληρώσει κιόλας για το parking.. ε οχι..


Είναι λίγο περίεργη όντως αυτή η κατάσταση . Να σας πω όμως τι γίνεται σε μια αντίστοιχη περίπτωση στην γειτονιά μου .
Υπάρχει λοιπόν εδώ ένα μεγάλο σούπερ μάρκετ , γνωστής αλυσίδας με αρκετά μεγάλο υπόγειο πάρκινγκ , δωρεάν. Επειδή όμως είναι δωρεάν , δεν υπάρχει κάποιος φύλακας, ούτε φυσικά έλεγχος για το ποιος μπαίνει ή βγαίνει . Αποτέλεσμα ? Οποιαδήποτε ώρα της ημέρας , το πάρκινγκ είναι μονίμως γεμάτο (σχεδόν) από αυτοκίνητα εργαζομένων στις γύρω εταιρίες και κατοίκων της περιοχής . Και όχι μόνο αυτό , αλλά έχω πετύχει και περίπτωση να πιαστούν στα χέρια , δύο γείτονες (τους ξέρω) , γιατί ο ένας πάρκαρε στην "θέση" του άλλου . (Το ήθελε κοντά στην έξοδο , για να το βλέπει από το μπαλκόνι του ο έξυπνος , αδιαφορώντας για το αν έκλεινε την έξοδο του πάρκινγκ ...

Οπότε , καλύτερα να έχεις μια μικρή τιμή , ανά ώρα για να μπορείς να έχεις και φύλαξη , παρά να το έχεις μπάτε σκύλοι αλέστε ....


Βέβαια , δεν ισχυρίζομαι με τίποτα πως αυτή είναι η λογική στο the Mall , αλλά εγώ είμαι υπέρ.

alfisti
30-12-05, 13:21
η λύση είνα security όπως το City Gate..
ή να σου ζητάν απόδειξη αγοράς οτι ψώνισες απο το sm

Στο κέντρο της Θεσσαλονίκης σου πληρώνουν το parking αν κάνεις αγορές μεγάλες.
η αν πας στον κινηματογράφο τους..

βέβαια δεν ξέρω και αν είναι κοντά σε κατοικημένη περιοχή γιατί το M. Cosmos είναι στον δρόμο για Χαλκιδική και όπότε δεν έχουνε πρόβλημα αν θα το βάλουν απο τις γύρω περιοχές

Aramil
01-01-06, 19:40
Πήγα και γω προχθες....Δεν λέω τεράστια ποικιλία,πολλά μαγαζιά αλλά εγω μετά απο 2 ώρες κουράστηκα....Η κοπέλα μου φυσικά ακμαιότατη θα μπορούσε να κάτσει σερί 24ωρο.Το Πλαίσιο και το Multirama πάντως είχαν μεγάλη ποικιλία!Το fnac καλό αλλά σε σύγκριση με τα της Γαλλίας έχει μικρή ποικιλία (ειδικά σε κόμικς).Έχουν δώσει έμφαση πολύ στην πληροφορική χωρίς να υπάρχει λόγος (αφου υπάρχει και Πλαίσιο και Multirama)....

Dimis
02-01-06, 02:24
κill-the-m-all

Aramil
02-01-06, 03:00
Καλλλλλλλλοοοοοοοοοοοοοοοο:respekt:

Crosstalk
02-01-06, 13:23
Ρε παιδες ειναι κλειστα σημερα στο Μall?!

Νικαετός
02-01-06, 13:28
Όλα τα καταστήματα είναι κλειστά σήμερα !

no_logo
02-01-06, 17:07
Όλα τα καταστήματα είναι κλειστά σήμερα !


απογραφή;)

Νικαετός
02-01-06, 17:19
Πιθανόν να είναι και αύριο κλειστά , κάποια από αυτά λόγω απογραφής !

Παραδοσιακά είναι κλειστά , διότι έμειναν ανοικτά κάποια Κυριακή , πριν τα Χριστούγεννα !

nnn
02-01-06, 17:22
Βρε αφήστε μας να ξεκουραστούμε μια μέρα :lol:

Όσα μαγαζιά ανοίξαν την Κυριακή πριν τα Χριστούγεννα σήμερα είναι κλειστά.

lemonidas
02-01-06, 17:22
To MediaMarkt πάντως σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με τον αυτόματο τηλεφωνητή τους, μου είπε οτι και αύριο θα είναι κλειστό :smile:

megahead13
04-01-06, 17:02
κill-the-m-all
:worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::worthy:

:dwarf:viking:dwarf:viking:whip::whip::ork:ork

Από τη μια η Αττική οδός (που εντάξει, χρησιμότατο έργο), από την άλλη τα κάθε λογής γ@μ^%&*%$$@ - Mall, καταστρέψαν όλη την περιοχή. Που 'ναι οι αλάνες που έπαιζα μικρός,ε;; :cry::cry:Μπράβο στη δημαρχάρα μας:thumbdown:thumbdown:thumbdown:thumbdown

alfisti
06-01-06, 00:14
η στάση του ΗΣΑΠ που σε βγάζει στο μολ τελείωσε;

alfisti
06-01-06, 00:16
re Mall.. (το είδα στα Εξάρχεια σε κάτι αφίσες)

nnn
06-01-06, 00:54
η στάση του μετρό που σε βγάζει στο μολ τελείωσε;
Μάλλον εννοείς του ηλεκτρικού(ΗΣΑΠ).
Είναι ο σταθμός Νερατζιώτισσα και έχει φτιαχτεί η πεζογέφυρα.Σε 2 λεπτά από το σταθμό είσαι στο Mall.

paketwmenh
06-01-06, 01:08
Σταματήστε βρε να γκρινιάζετε... μια χαρά είναι το οίκημα..
τςτςτςτς..τι παλιόπαιδα είστε εσείς πια..:cool:

@ ADSLgr.com All rights reserved.