PDA

Επιστροφή στο Forum : The Mall Athens



Σελίδες : [1] 2 3

johnvam
21-11-05, 15:21
Αλήθεια ρε παιδιά την Παρασκευή που έχει εγκαίνεια το The Mall Athens τί ώρα είναι?

Ξέρετε καθόλου γιατί θέλω να πάω και δεν ξέρω τί ώρα θα ανοίξει...

tzanerman
21-11-05, 19:42
Δεν εχω ιδεα, λογικα θα ειναι ανοικτο απο το πρωι (αν εχουν καταφερει να τελειωσουν γιατι πριν μια εβδομαδα δεν ειχαν βγαλει ακομα τα μπαζα απο μεσα).
Θελω παρα πολυ να επισκεφθω το fnac, ειδικα απο τη στιγμη που ακουσα οτι μπορεις να παραγγειλεις γαλλικα κομικ, αλλα και για να τσεκαρω τιμες στα ηλεκτρονικα τους και τα DVD... Αντε, λιγος ανταγωνισμος ακομα δεν θα βλαψει κανενα.

apxwv
21-11-05, 21:33
δεν λεει πουθενα ωρα οπτε απο το πρωι θα ειναι ανοιχτα. επεισης ακουσα οτι ανοιγει και η Media Markt με ηλεκτρικα κ ηλεκτρονικα ειδη στην Ελλαδα(Αθηνα και Θεσσαλονικη)

TheCondor
22-11-05, 00:25
Δεν εχω ιδεα, λογικα θα ειναι ανοικτο απο το πρωι (αν εχουν καταφερει να τελειωσουν γιατι πριν μια εβδομαδα δεν ειχαν βγαλει ακομα τα μπαζα απο μεσα).
Θελω παρα πολυ να επισκεφθω το fnac, ειδικα απο τη στιγμη που ακουσα οτι μπορεις να παραγγειλεις γαλλικα κομικ, αλλα και για να τσεκαρω τιμες στα ηλεκτρονικα τους και τα DVD... Αντε, λιγος ανταγωνισμος ακομα δεν θα βλαψει κανενα.

Για μουσικα CD και DVD τα οποια ειναι παμφθηνα πηγαινε στο αεροδρομιο στο Metropolis. Μιλαμε για εξευτελιστικες τιμες, δεν ξερω γιατι ειναι τοσο φθηνα σε σχεση με οτιδηποτε αλλο. Και εχει αρκετα καλη συλλογη απο οσο ειχα κοιταξει την τελευταια φορα.

tommygun
22-11-05, 00:47
παντως η Media Markt διαφημιζει εναρξη 8 το πρωι

apxwv
22-11-05, 01:04
ναι ελπιζω να εχει καλα πραγματα. ακουω οτι κανει συνεχεια προσφορες(σε στυλ καρφουρ που κανει καθε βδομαδα προσφορες). παντως ειδα οτι στο σαϊτ ζηταει και υπαλληλους.οποτε αν καποιος δεν βρησκει δουλεια δεν νομιζω οτι ειναι ασχημο να ειναι σε κατι που γουσταρει

johnvam
22-11-05, 18:24
παντως η Media Markt διαφημιζει εναρξη 8 το πρωι

Δεν νομίζω οτι είναι στο συγκρότημα του The Mall...

power
22-11-05, 18:37
Δεν νομίζω οτι είναι στο συγκρότημα του The Mall...
Όχι αλλά δεν είναι πολύ μακρυά.
Είναι δίπλα στο Carrefour λίγο πιο ψηλά από το ΟΑΚΑ.

evantigger
22-11-05, 21:00
Για μουσικα CD και DVD τα οποια ειναι παμφθηνα πηγαινε στο αεροδρομιο στο Metropolis. Μιλαμε για εξευτελιστικες τιμες, δεν ξερω γιατι ειναι τοσο φθηνα σε σχεση με οτιδηποτε αλλο. Και εχει αρκετα καλη συλλογη απο οσο ειχα κοιταξει την τελευταια φορα. Πουλάνε σε duty free τιμές ακόμα κι αν δεν ταξιδεύεις για Ευρώπη. Όπως όλα τα Ευρωπαϊκά αεροδρόμια.

tzanerman
22-11-05, 21:23
Mηπως προκειται για τιμες Nice price; Στο κεντρικο στην Πανεπιστημιου εχουν τετοια CD με 6.40 ευρω... Καποια τιμη για να καταλαβουμε;

Cafeeine
22-11-05, 21:33
Όχι αλλά δεν είναι πολύ μακρυά.
Είναι δίπλα στο Carrefour λίγο πιο ψηλά από το ΟΑΚΑ.
Επι της κηφισίας ενα διοροφο? Νομίζω οτι πέρασα δίπλα τον περασμένο μήνα που το φτιάχνανε.

tzanerman
22-11-05, 21:40
Αν εχω καταλαβει καλα, πρεπει να ειναι στο πρωην Ολυμπιακο Κεντρο Τυπου... Μηπως κανω λαθος;

zouzouni
22-11-05, 21:50
Γιατί έχω την εντύπωση ότι είναι σχεδόν δίπλα στην Νερατζιώτισσα? ή πάλι μπερδεύτηκα? :oops:

apxwv
22-11-05, 22:03
Media Markt
Λεωφ. Κηφισίας 49
151 23 Μαρούσι
Τηλ: +30.211.1809800
Fax: +30.211.1809888

http://www.mediamarkt.gr/images/map_marousi.jpg

arj
22-11-05, 22:04
Διπλα στη Νερατζιωτισσα ειναι πριν απο μερικους μηνες ειχα περασει και το ειδα οταν ακομα ηταν σε πρωιμο σταδιο. Τοτε αναρτωτηθηκα "τι είναι αυτό το τέρας???".

Να υποθεσω οτι ειναι made by Babis Vovos???

tzanerman
22-11-05, 22:27
Τα μηντια μαρκτ, τι υποτιθεται οτι ειναι;

Cafeeine
22-11-05, 22:29
Αυτό που είχα δει είναι... δεν είχαν σηκώσει πινακίδες ακόμα.

nnn
23-11-05, 00:37
Υπάρχουν τα παρακάτω links,αλλά ακόμα δεν είναι πλήρως λειτουργικά.
www.themallathens.gr
www.fnac.gr
www.mediamarkt.gr

aesir
23-11-05, 00:48
http://www.fnac.gr/img/map.jpg

Crosstalk
23-11-05, 01:10
Πληροφοριακα......θα εχει kai Παπασωτηριου,Multirama και Virgin!

tzanerman
23-11-05, 01:21
Να κανουμε την 17η συναντηση στο The mall; :D

Crosstalk
23-11-05, 01:25
Να κανουμε την 17η συναντηση στο The mall; :D

Στο μελλον θα αποτελει μια καλη επιλογη! Συνδυαζει τα παντα.........τεχνολογια,βολτα,φαγητο,σινεμαδακι!

Νικαετός
23-11-05, 01:31
Καθόλου κακή ιδέα !!!

BadCluster
23-11-05, 01:53
Χαμός στο ίσιωμα σήμερα στο Mall,
είχα πάει να στήσω 2 καταστήματα και γινόταν της ζουρλής(βέβαια στο cosmos στη Σαλονικα ήταν ποιο μπάχαλο αλλά είχε και πιο καλό θέαμα :D ).
Το απόγευμα έκαναν τεστ στην ηχητική εγκατάσταση και μας σήκωσαν στον αέρα!
Την Παρασκευή λογικά θα είναι ανοιχτό απο το πρωϊ αλλά η έναρξη θα γίνει κάπως πιο μετά.
Μπορεί να είμαι και εγώ εκεί αν δεν πάω σε μια συνέντευξη που έχω κανονίσει στα Notos

Dimis
23-11-05, 01:55
τελικα TheMall και Media Markt ειναι απέναντι το ένα απο το άλλο?

no_logo
23-11-05, 02:02
επνιξαν όλη την περιοχή με αηδίες :thumbdown

ευχαριστούμε πολύ τον δήμαρχο:thumbdown

για να γίνει το the mall επειδή δεν έβγαιναν οι προθεσμίες οι οικοδόμοι δουλευανε συνέχεια από το πρωί μέχρι τη νύχτα καθε μέρα.
το τίμημα: 1 νεκρός

ωραίο το the mall

BadCluster
23-11-05, 02:03
oxiiiii
Το Media Markt είναι πιο κάτω....
και είναι επάνω στην Κηφισίας.
Το Mall είναι στον παράλληλο της Αττικής Οδού....
Απέχουν κανά 5λεπτο με αμάξι.
Επίσης στο Mall είναι ακριβώς δίπλα απο τη Νεραντζιώτισσα.

manoulamou
24-11-05, 11:11
επνιξαν όλη την περιοχή με αηδίες :thumbdown

ευχαριστούμε πολύ τον δήμαρχο:thumbdown

για να γίνει το the mall επειδή δεν έβγαιναν οι προθεσμίες οι οικοδόμοι δουλευανε συνέχεια από το πρωί μέχρι τη νύχτα καθε μέρα.
το τίμημα: 1 νεκρός

ωραίο το the mall

Οπως ελεγαν προεκλογικα "το Μαρουσι εχει δημαρχο" και οσοι τον ηξεραν καλα συμπληρωναν babisvovos. Κι ομως εκαναν μεγαλο λαθος ο κυρΤακης εχει φιλοδοξιες "σερραιου πολιτικου".
Πληρης αναπτυξη σε στυλ city δλδ Manhattan και βαλε. Ολα μεγαλα, ολα τερατα, ολα χωρις ιχνος πρασινο. Το λιγο πρασινο που υπηρχε ηταν το κομμα του, αλλα παει κι αυτο το αποκηρυξε, αυτοι φρυαξαν απο τις τοσες αυθαιρεσιες του και αυτος τους παρατησε.
Οσο για το Mall τους τα δωσε ολα:
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=87461&page=3
για να μην το κουραζω η Δημοτικη Αρχη μας ο.τι δεν εκανε για τον μεγαλομανη εργολαβο ουρανοξυστων,
το εκανε για το μεγαλο οραμα του:
http://www.lamdaolympiavillage.gr/gr/gr_orama.htm (http://www.lamdaolympiavillage.gr/gr/gr_orama.htm)

Wolverine
24-11-05, 12:42
Οπως ελεγαν προεκλογικα "το Μαρουσι εχει δημαρχο" και οσοι τον ηξεραν καλα συμπληρωναν babisvovos. Κι ομως εκαναν μεγαλο λαθος ο κυρΤακης εχει φιλοδοξιες "σερραιου πολιτικου".
Πληρης αναπτυξη σε στυλ city δλδ Manhattan και βαλε. Ολα μεγαλα, ολα τερατα, ολα χωρις ιχνος πρασινο. Το λιγο πρασινο που υπηρχε ηταν το κομμα του, αλλα παει κι αυτο το αποκηρυξε, αυτοι φρυαξαν απο τις τοσες αυθαιρεσιες του και αυτος τους παρατησε.
Οσο για το Mall τους τα δωσε ολα:
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=87461&page=3
για να μην το κουραζω η Δημοτικη Αρχη μας ο.τι δεν εκανε για τον μεγαλομανη εργολαβο ουρανοξυστων,
το εκανε για το μεγαλο οραμα του:
http://www.lamdaolympiavillage.gr/gr/gr_orama.htm (http://www.lamdaolympiavillage.gr/gr/gr_orama.htm)

Εγώ που μένω και στο κέντρο να δεις τι ωραία είναι. Αλλά τι λέμε εδώ στην παλιά ΗΒΗ του χάρισε δρόμο. Ναι με απόφαση του δημοτικού συμβουλίου του παραχωρήθηκε ένα δρόμος που του έκοβε τα οικόπεδα στη μέση. Εκεί που τώρα είναι η ΤΙΜ ήταν δρόμος.

Wolverine
24-11-05, 12:47
και να μην το ξεχάσω περίμενε να δεις τι έχει να γίνει και στην χιμάρας τώρα. το ψυχιατρείο του βλαστού το θυμάσαι ε δεν υπάρχει πια και μαζί ότι υπάρχει προς την πλευρά της αμαρουσίου χαλανδρίου. αλλο κτήνος που θα σηκωθεί και εκεί.

dhmk
24-11-05, 12:58
Parking έχουν;

Navigator
24-11-05, 14:21
Διπλα στη Νερατζιωτισσα ειναι πριν απο μερικους μηνες ειχα περασει και το ειδα οταν ακομα ηταν σε πρωιμο σταδιο. Τοτε αναρτωτηθηκα "τι είναι αυτό το τέρας???".

Να υποθεσω οτι ειναι made by Babis Vovos???

OXI Λάτσης !
Με τη εταιρεια του Lamda Development
http://www.lamda-development.net/onlineEN/index3.asp

manoulamou
25-11-05, 14:42
Και επειδη το Mall δεν ειναι μονον για γκρινιαρηδες:
Παρτε κοσμε το <*** όχι διαφήμιση> προσφερει :

DVD player jcv μονο με 9 E {JCV λεμε οχι JVC μην μπερδευτειτε}
MATSUI φουρνο μικροκυματων 17 Ε
funai Τηλεοραση 20" tft lcd 299 Ε
Lexmark εκτυπωτη z617 19 Ε.

Μονο για 25 Νοεμβρη και σε περιορισμενα τεμαχια {ποιος τα μετραει αραγε}
Για να μην ξεχνιομαστε δλδ. σχετικα με ποιοτητα/τιμες...

no_logo
25-11-05, 15:03
Και επειδη το Mall δεν ειναι μονον για γκρινιαρηδες:
Παρτε κοσμε το <**** όχι διαφήμιση> προσφερει :

DVD player jcv μονο με 9 E {JCV λεμε οχι JVC μην μπερδευτειτε}
MATSUI φουρνο μικροκυματων 17 Ε
funai Τηλεοραση 20" tft lcd 299 Ε
Lexmark εκτυπωτη z617 19 Ε.

Μονο για 25 Νοεμβρη και σε περιορισμενα τεμαχια {ποιος τα μετραει αραγε}
Για να μην ξεχνιομαστε δλδ. σχετικα με ποιοτητα/τιμες...


ενδιαφέρουσα προσφορά είναι αυτή της τηλεόρασης, αν και η μάρκα funai δεν μου λέει και πολλά. Ολο το χαλάνδρι εχει γεμίσει με την "εφημερίδα" του κοτσόβολου με τις προσφορές, μαλλον θα επικρατεί πανζουρλισμός στο the mall

Wolverine
25-11-05, 17:04
Εμένα με τραβήξανε σήμερα με το έτσι θέλω στο Media Markt στο οποίο γινότανε χαμός από κόσμο. Οπότε και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη μέχρι αν πάω μια ώρα με ησυχία να κοιτάξω αυτά που θέλω. Αλλά σε λίγο λέω να πάω μέχρι το Mall (με το τρένο φυσικά) έτσι για μια βόλτα. Γιατί από κίνηση θα γίνεται χαμός τώρα τις πρώτες μέρες.

dhmk
25-11-05, 23:40
parking το Mall έχει και παραέχει, με χρονοχρέωση, στο στιλ του Village. Αλλά πρόκειται για ένα χάος. Δεν υπάρχει άλλο τέτοιο πράγμα στην Ελλάδα. Είναι καταπληκτικό. ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Αναρωτιέμαι όμως πόσα από τα πάμπολα καταστήματα που υπάρχουν εκεί και φυσικά θα πληρώνουν χονδρό ενοίκιο, θα επιζήσουν τους επόμενους μήνες. Πάντως μπορείς να περάσεις μια ολόκληρη μέρα χαζέβοντας εκεί μέσα. Εγώ εντυπωσιάστηκα.

ReverseR
25-11-05, 23:52
φοργκετ ιτ παω να παρώ λίγο καθαρό αέρα! :lol:

dhmk
26-11-05, 00:06
Δεν έγινε edit σε δικό μου ποστ.

Αν εννοείς το ποστ που έκανα σε άλλο θρεντ, για τον DVD-RECORDER, πολύ απλά, έχουν ένα δικαίωμα έκπτωσης οι πωλητές - στα Κωστόβολος παραδοσιακά. Πάντα τους ζητούσα έκπτωση και την κάναν αν και τώρα εδώ μιλάμε καθαρά για ανταγωνιστική πίεση, να μην χάνουν ούτε μια πώληση.

Επίσης αν κλείσει το μαγαζί θα μείνουν στον δρόμο. Κάπως τους καίει, θέλουν δεν θέλουν. Από τις δύσκολες συνθήκες εργασίες και τους μισθούς πείνας πάντα υπάρχει και το χειρότερο, η ανεργία.

Και δεν παζάρεψα. Απλώς ανέφερα την τιμή του MediaMarkt με ύφος ότι ποτε δεν θα αγόραζα σε διαφορετική τιμή. Και μου έκανε και μια επιπλέον εκπτωση 9 ευρώ.

dhmk
26-11-05, 09:40
Πάντως το parking δαγκώνει. Για 20 λεπτά μου χρέωσαν 0.50 ευρώ. Η παραμονή στο Mall με αυτοκίνητο δεν είναι και για... χόρταση. Βλέπεις, έxω συνηθίσει, εκεί που πάω για να ακουμπήσω τα λεφτά μου, να μην πληρώνω το parking.

pelasgian
26-11-05, 14:00
Σε τρία χρόνια θα έχουν κλείσει!

Wolverine
26-11-05, 18:41
Σε τρία χρόνια θα έχουν κλείσει!

Να κλείσει δύσκολο. Να αλλάξει χέρια είναι πολύ πιο πιθανό. Αν και τα ίδια λέγανε και για το Village Park στο Ρέντη και αποδείχτηκε χρυσωρυχείο. Μόνο ο χρόνος θα δείξει.

Rama
26-11-05, 19:12
Για τις προσφορές της παρασκευής από τον Κωτσόβολο (της περιοχής) άκουσα οτι ο κόσμος που πήγε δεν κατάφερε να πάρει κάτι σε αυτές τις τιμές αφού τα περισσότερα κομμάτια είχαν δεσμευτεί από το προσωπικό...
Όσο για το αν θα κλείσουν φαντάζομαι οτι οι Γερμανοί και οι Γάλλοι έχουν έρθει διαβασμένοι για να μείνουν εδώ.

antonism
26-11-05, 21:44
Το πάρκινγκ όντως δαγκώνει. 1,50€ για για 90 λεπτά που κάθησα. Κάθισα σήμερα στο Ruby Tuesday που έχει καταπληκτική θέα προς την στέγη Καλατράβα. Πρέπει να πάω πάντως καθημερινή πρωί για να έχω ώρα να το γυρίσω χωρίς τον πανζουρλισμό που είχε σήμερα. Απ΄'εξω μοιράζανε και διαφημιστικά φυλλάδια για το MediaMarkt.

HellV1L
29-11-05, 21:25
παντως παιδια οι τιμες που ειδα τουλαχιστον για καποια παιχνιδια στο www.fnac.com δεν μου λενε τιποτα... e-shop και play.com εχουν πολυ καλυτερες τιμες

WAntilles
30-11-05, 00:13
DVD player jcv μονο με 9 E {JCV λεμε οχι JVC μην μπερδευτειτε}

Ντι-βι-ντο-φάγος εννοούν στην πραγματικότητα.

lidia
30-11-05, 02:18
ρε παιδιά πηγα και εγώ σήμερα εκεί και ειναι τεράστιο αλλα δεν επρεπε να ανοίξει ακόμα!μέσα στα μαγαζιά βαφαν στολίζαν και καναν οτι δουλειά φανταστείς σαν γιαπή ειναι ακόμα!

ReverseR
30-11-05, 02:29
Το πάρκινγκ όντως δαγκώνει. 1,50€ για για 90 λεπτά που κάθησα. .
εγώ τη βρίσκω λογική τιμή.

Slammer
30-11-05, 03:31
Tα πάρκινγκ στο κέντρο έχουν φτάσει τα 10 ευρώ, οπότε το 1,50 φαίνεται λίγο.....

power
30-11-05, 14:06
Πέρασα και εγώ και ενθουσιάστηκα (σε αντίθεση με το Media Markt)

Μιλάμε για νέα φάση. Πρόλαβα και κάθησα μόνο στο ισόγειο δλδ Κοτσωβολο και Πλαίσιο.
Ο κοτσωβολος είναι όλα τα λεφτά και με προσφορές και με υπερ ποικιλια και σε μάυρες συσκευές και σε PC-οειδή. Το πλαίσιο λίγο φτωχομπινεδιάρικο, design μαγαζί και τέτοια, τα γνωστά του πλαισίου. Δεν πρόλαβα multirama και γενικά τπτ άλλο.

Από κόσμο χαλαρά το πρωί, χωράγαμε όλοι.

no_logo
03-12-05, 20:09
Σήμερα αποφάσισα να πάω στο the mall για μια επίσκεψη κυρίως στο κορασίδη.
Εφυγα από το σπίτι στο πολύδροσο στις 11 00 για να καταφέρω να πατήσω το ποδαράκι μου μέσα στο εμπορικό κέντρο στις 12 30 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το πολύδροσο είναι 5 λεπτά από το εμπορικό κέντρο με το αμάξι.

Η ταλαιπωρία ξεκίνησε από την στιγμή που μπήκα στο στενό δρομάκι μπροστά από το the mall. Μέχρι να φτάσω στο ύψος που είναι η είσοδος του γκαραζ έκανα 40 λεπτά περίπου. Στημένος σε μια πελώρια ουρά άρχισα να σκέφτομαι πως είχε γίνει μπροστά ατύχημα, άρχισα να ονειρεύομαι πως είμαι το παιδάκι της 6ης αίσθησης και περίμενα από λεπτό σε λεπτό να περάσει από μπροστά μου η νεκρή ποδηλάτισσα και να με κοιτάξει από το παράθυρο του συνοδηγού.:lol:

Όταν κατάφερα να μπω στο στενό του the mall που οδηγεί στο χώρο του υπόγειου parking ήρθε η δεύτερη απογοήτευση. Υπήρχαν αμάξια μποτιλιαρισμένα παντού. Για να φτάσει κάποιος στην είσοδο του parking (στο μηχάνημα των εισιτηρίων) μου πήρα αλλά 10 με 15 λεπτά. Μέσα το γκαράζ θυμίζει κόλαση, είναι χαοτικό, παντού υπάρχουν σαμαράκια και για να βρεις θάση parking πρέπει να έχεις τον θεό μπάρμπα. Ολη την υπόλοιπη ώρα μέχρι τις 12 20 την έφαγα ψάχνοντας για θέση στα διάφορα επίπεδα. Εργαζόμενοι επιφορτισμένοι με την διευθέτηση του παρκαρίσματος υπήρχαν αλλά κανείς δεν μπορούσε να σου πει που ακριβώς να πας, σε ποιο επίπεδο, για να βρεις θέση παρκαρίσματος.

Οταν και αυτο το πρόβλημα λύθηκε ξεκίνησε το ξεφτίλισμα στο κοτσόβολο.
Πήγα να αγοράσω κάποια πράγματα που είχα δει στο διαφημιστικό φυλλάδιο του.
Οταν πλήρωσα στα ταμεία και πήγα να φύγω από την έξοδο ο σεκιουριτάς (βακενχουντ) ζήτησε να τσεκάρει τις τσάντες του κοτσόβολου και τις αποδείξεις αγοράς. Μου κακοφάνηκε βέβαια αλλά τον άφησα να το κάνει, την ώρα του ελέγχου εγώ απλά μούγκριζα. Έφτασε όμως και η ώρα να μου ζητήσει να τσεκάρει την τσάντα μου - μια απλή τσάντα πλάτης, σαν αυτή που χρησιμοποιούνε τα παιδιά στο σχολείο- εεεεεε πλέον δεν άντεξα και ξέσπασα:cool: πάνω στον καυγά και τις φωνές με άφησε να φύγω :D

Πολύ καλή εμπειρία. Μου θύμισε τους λόγους που ΔΕΝ πηγαίνω σε αυτούς τους μαζικούς χώρους ( village, ster, the mall, κοκ). Σήμερα αν πήγαινα στην κυψέλη να ψωνίσω θα τράβαγα λιγότερη ταλαιπωρία:evil:

@ ADSLgr.com All rights reserved.