PDA

Επιστροφή στο Forum : Πίνακας DSLAM Δικτύου ΟΤΕ (Update 3/12/2009)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

vagdsl
03-04-07, 19:05
Έχουμε κάποιο τελευταίο αρχείο με το κλείσιμο του τριμήνου?

kalligator
04-04-07, 23:50
Έχουμε κάποιο τελευταίο αρχείο με το κλείσιμο του τριμήνου?
+1 :whistle:

Sebu
05-04-07, 12:34
Υπαρχει δυνατοτητα μαζι με αυτο το υπεροχο αρχειο με τις ελευθερες πορτες ανα ταχυτητα, να βρισκαμε και το διαθεσιμο bandwidth ανα ταχυτητα σε καθε dslam???

Ετσι πχ θα μπορουσαμε να ξερουμε τι πραγματικα παιρνουμε ως διαθεσιμο σε καθε κλαση αναλογα με τις εγκατεστημενες πορτες (με δεδομενο οτι οι πορτες αυξανονται πιο συχνα απο το bandwidth).

ownagE_
05-04-07, 12:36
Υπαρχει δυνατοτητα μαζι με αυτο το υπεροχο αρχειο με τις ελευθερες πορτες ανα ταχυτητα, να βρισκαμε και το διαθεσιμο bandwidth ανα ταχυτητα σε καθε dslam???

Ετσι πχ θα μπορουσαμε να ξερουμε τι πραγματικα παιρνουμε ως διαθεσιμο σε καθε κλαση αναλογα με τις εγκατεστημενες πορτες (με δεδομενο οτι οι πορτες αυξανονται πιο συχνα απο το bandwidth).

Δεν νομιζω να υπαρχει πουθενα τετοιο αρχειο, καθως το bandwidth ανα VP θα αλλαζει αρκετα συχνα και φυσικα αυτα ειναι απορρητα του ΟΤΕ :p

Sebu
08-04-07, 02:41
Νομιζα οτι πιο απορρητο ειναι ποσες ενεργοποιημενες πορτες εχει το καθε dslam καθως ετσι φαινεται ποσο overbooking γινεται κατι που δεν θα ηθελαν να βγει προς τα εξω :p

Ασε που δεν νομιζω να αναβαθμιζεται τοσο συχνα το bandwidth καθε κλασης ανα dslam διαφορετικα δεν θα μπουκωναμε μολις φταναμε στο κρισιμο οριο.Πιο ευκολα προσθετουν πορτες παρα bandwidth.

thrasas
15-04-07, 16:54
(δεν μπορω να βαλω τονους λογω τεχνικου προβληματος)

ξερει κανεις μηπως ποτε θα ανοιξει καινουριες πορτες ο ΟΤΕ??
εδω στην Κερκυρα απο οτι ξερω ειμαστε 50+ με αιτηση εδω και 1 μηνα και τιποτα ακομα!!!

Επισης οταν θα ανοιξουν πορτες θα ανοιξουν οσες και οι αιτησεις (΄η περισσοτερες) 'η θα μεινουν καποιοι χωρις??

giorgakis1979
15-04-07, 19:48
(δεν μπορω να βαλω τονους λογω τεχνικου προβληματος)

ξερει κανεις μηπως ποτε θα ανοιξει καινουριες πορτες ο ΟΤΕ??
εδω στην Κερκυρα απο οτι ξερω ειμαστε 50+ με αιτηση εδω και 1 μηνα και τιποτα ακομα!!!

Επισης οταν θα ανοιξουν πορτες θα ανοιξουν οσες και οι αιτησεις (΄η περισσοτερες) 'η θα μεινουν καποιοι χωρις??
απο τελη μαιου θα αρχισουν να προσθετουν επιπλεον δσλαμς σε adsl2+ υπομονη.:cool:

thrasas
16-04-07, 18:40
και δεν θα βαλουν πιο πριν για απλο αδσλ?
χθες επειβαιβεωσα οτι ειμαστε ακριβως 56 ατομα στην κερκυρα που εχουνμε κανει αιτηση αλλα δε εχουμε διαθεσιμες πορτες!!! οταν ρωτησα τον Ο.Τ.Ε. μου ειπαν οτι θα ανοιξουν πριν τον Μαιο παντος (αν και δεν ειμαι αισιοδοξος)

babis91
20-04-07, 19:35
Καμια ενημερωσει για πορτες υπαρχει ???

chrismasgr
20-04-07, 19:49
Μόλις μίλησα με τον οτε και μου είπε τα εξής: dslam Φρεαττύδας κωδικός 215 ΑΤΜ. Άλλά δεν μου είπε τι μάρκα είναι. Μπορεί να βρεθεί η μάρκα από τα στοιχεία που έγραψα;

karavagos
20-04-07, 22:47
Μόλις μίλησα με τον οτε και μου είπε τα εξής: dslam Φρεαττύδας κωδικός 215 ΑΤΜ. Άλλά δεν μου είπε τι μάρκα είναι. Μπορεί να βρεθεί η μάρκα από τα στοιχεία που έγραψα;

IBAS, Intracom.

siagris
20-04-07, 23:02
ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΤΑ ΝΕΑ ΑΡΧΕΙA DSLAM TOY OTE

16717:worthy::rofl:

slipknot
21-04-07, 11:28
Με μια γρήγορη ματιά φαίνεται ότι εντος Αττικής δεν υπάρχει πρόβλημα με πόρτες,παρά μόνο σε κάποια DSLAM στις παρυφές της,όπου και υπάρχει έστω και μια μικρή έλλειψη.

thrasas
21-04-07, 13:05
ΕΛΕΟΣ!!!!! έχουμε έλλειψη 107 πορτών στην Κέρκυρα!!!! και το χειρότερο είναι ότι είμαι και γω μέσα σε αυτούς.... μπορεί παρακαλώ κάποιος να μου πει πόσο καιρό περίοπου θα πάρει μέχρι να ανοίξουν καινούριες πόρτες??:cry:

chrismasgr
22-04-07, 16:42
IBAS, Intracom.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω καλές ταχύτητες και ήθελα να μάθω περισσότερα.

vagdsl
23-04-07, 21:39
Ευχαριστούμε siagris.

Έχοντας ολοκληρωμένα στοιχεία για το 3μηνο διαπιστώνουμε πως ο αριθμός των ενεργοποιήσεων ΑΡΥΣ ανέβηκε στις 1.306 /ημέρα σε σχέση με τις 1.230 του περασμένου 3μήνου (με βάση την αναφορά της ΕΕΤΤ).
Αν είναι και οι LLU γύρω στις 250-300 /ημέρα και συνεχιστεί έτσι, στο τέλος του χρόνου ο αριθμός των ADSL πιθανότατα θα φτάσει το εκατομμύριο και η διείσδυση το 9%.

slipknot
23-04-07, 23:09
Μια άλλη παρατήρηση είναι ότι ο ΟΤΕ έχει έλλειψη απο 5000 περίπου πόρτες πανελλαδικώς...
Οι εναλλακτικοί από πόσες πόρτες έχουν άραγε;

dimitris_74
24-04-07, 02:01
υπαρχει κάπου κάποια κατάταξη για το ποιο dslam ειναι adsl2+ και ποιο ειναι καλύτερο?
απο οτι βλέπω εχω στην περιοχή μου siemens 1,2,3 kai MA5600-2.

raven_gr
24-04-07, 04:51
για ακόμη μια φορά, σ'ευχαριστούμε siagris!

ownagE_
24-04-07, 21:19
υπαρχει κάπου κάποια κατάταξη για το ποιο dslam ειναι adsl2+ και ποιο ειναι καλύτερο?
απο οτι βλέπω εχω στην περιοχή μου siemens 1,2,3 kai MA5600-2.


Το ΜΑ5600-2 αν δεν κανω λαθος ειναι της Huawei (ADSL2+ δηλαδη) ;)

emeliss
25-04-07, 09:03
Το ΜΑ5600-2 αν δεν κανω λαθος ειναι της Huawei (ADSL2+ δηλαδη) ;)

Σωστά, δες εδώ

http://www.huawei.com/products/access_network/dslam/ip_dslam.do

dimitris_74
25-04-07, 15:16
οποτε λογικά θα εχω και εγώ δυνατοτητα για adsl2+ εαν θελήσω να αναβαθμιστω και να εγκαταλείψω το πολυαγαπημένο μου siemens1.
ευχαριστώ παιδια για τις απαντήσεις

Magnum
25-04-07, 15:29
Είσαι σίγουρος ότι είσαι ακόμα σε Siemens1 ? :whistle:

Εγώ που ήμουν σε τέτοιο Siemens ένα ωραίο πρωινό ο ΟΤΕ το ξήλωσε και έβαλε στην θέση του, μάλλον το ΜΑ5600...

Βέβαια είχε φροντίσει νωρίτερα 1-2 μήνες να μας κόψει το +παραπάνω που συγχρόνιζε το Siemens :down:

dimitris_74
25-04-07, 15:46
Είσαι σίγουρος ότι είσαι ακόμα σε Siemens1 ? :whistle:

Εγώ που ήμουν σε τέτοιο Siemens ένα ωραίο πρωινό ο ΟΤΕ το ξήλωσε και έβαλε στην θέση του, μάλλον το ΜΑ5600...

Βέβαια είχε φροντίσει νωρίτερα 1-2 μήνες να μας κόψει το +παραπάνω που συγχρόνιζε το Siemens :down:

αν και το fritzbox λεει κατι περι Texas Instruments 0.2 το υποθέτω κρίνωντας απο το 1088/288 που συγχρονιζω και μετα τον διπλασιασμό τον σεπτεμβρη. απο την πρωτη μερα που εβαλα 384 και κλείδωσε στα 448 μεχρι και σημερα κλειδώνω παραπάνω οποτε δεν πρέπει να εχει αλλάξει κάτι.

soft27300670
26-04-07, 16:38
Παιδια μηπως θα μπορουσε κανεις να μου εξηγηση ποια η διαφορα του fast mode απο την
INTERLEAVED?

sdikr
26-04-07, 20:49
Παιδια μηπως θα μπορουσε κανεις να μου εξηγηση ποια η διαφορα του fast mode απο την
INTERLEAVED?

Το Interleaved κάνει και error corection, ανάλογα με την περίπτωση είναι καλύτερο απο το fast, αλλά προσθέτει ms στο ping time

nanas
27-04-07, 14:14
ρε παιδιά δεν ανοίγουν τα τελευταία συνημμένα αρχεία. τι κάνω;

nnn
27-04-07, 22:13
ρε παιδιά δεν ανοίγουν τα τελευταία συνημμένα αρχεία. τι κάνω;
Κάποιοι έχουν πει ό,τι είναι διπλοζιπαρισμένα,κάντα 2 φορές Unzip.

tripper
30-04-07, 16:33
γεια χαρα. ειμαι περιοχη καλαματας. conn-x 768, προπληρωμενο για 2 μηνες απο γερμανο και οι υπολοιποι 4 μηνες θα ερθουν στο λογαριασμο ΟΤΕ..

λοιπον, εχω βασικα download απο 30κατι εως 40kb/s,καθως κατεβαζω απο ενα αρχειο απο ενα λινκ που μου εδωσαν τεχνικοι για conn-x.. επισης εχω κανει παμπολα test speeds και επιβεβαιωνεται χαμηλη αποδοση..
σε λινκς με speed test π.χ. forthnet μου βγαζει 200-300klbps..πολυ σπανια λιγο πιο πανω απο 300!!
πριν ειχα βιβοντι 1024 προπληρωμενο πακετο, 99ευρω και ειπα αφου τελειωσε να βαλω οτε, καθοτι δεν υπαρχει αλλο ιδιοκτητο δικτυο ακομα στην περιοχη μου και οσο να ναι ο οτε θα δινει προτεραιοτητα στα δικα του..(δικες μου υποθεσεις!)
δηλωσα τελικα βλαβη λογω μειωμενης ταχυητας προηγουμενη εβδομαδα και σημερα με πηρε ο τεχνικος και μου δηλωσε οτι τεσταρε τη γραμμη μου απο τον οτε μεχρι το σπιτι μου και ειναι στα 12ωμεγα..και δε βλεπει να υπαρχει πρβλημα, επισης λεει οτι υπαρχει πολλη ζητηση γενικα και να αναμενω μηπως δω βελτιωση απο μαιο-ιουνιο (που απ'οτι εχω ακουσει θα γινουν αναγκαστικες αναβαθμησεις λογω ανταγωνισμου..):down:
ειναι αδικο ομως να μην εχω ικανοποιητικες τουλαχιστον αποδοσεις, ευελπιστοντας να γινουν αναβαθμησεις, που κανονικα τοτε θα πρεπε να εχω επιπλεον αυξηση σε μια ηδη ικανοποιητικη αποδοση!
τεσπα, επρεπε να βαλω αλλη εταιρεια..τωρα τι αλλο μπορω να κανω?

nanas
30-04-07, 17:02
γεια χαρα. ειμαι περιοχη καλαματας. conn-x 768, προπληρωμενο για 2 μηνες απο γερμανο και οι υπολοιποι 4 μηνες θα ερθουν στο λογαριασμο ΟΤΕ..

λοιπον, εχω βασικα download απο 30κατι εως 40kb/s,καθως κατεβαζω απο ενα αρχειο απο ενα λινκ που μου εδωσαν τεχνικοι για conn-x.. επισης εχω κανει παμπολα test speeds και επιβεβαιωνεται χαμηλη αποδοση..
σε λινκς με speed test π.χ. forthnet μου βγαζει 200-300klbps..πολυ σπανια λιγο πιο πανω απο 300!!
πριν ειχα βιβοντι 1024 προπληρωμενο πακετο, 99ευρω και ειπα αφου τελειωσε να βαλω οτε, καθοτι δεν υπαρχει αλλο ιδιοκτητο δικτυο ακομα στην περιοχη μου και οσο να ναι ο οτε θα δινει προτεραιοτητα στα δικα του..(δικες μου υποθεσεις!)
δηλωσα τελικα βλαβη λογω μειωμενης ταχυητας προηγουμενη εβδομαδα και σημερα με πηρε ο τεχνικος και μου δηλωσε οτι τεσταρε τη γραμμη μου απο τον οτε μεχρι το σπιτι μου και ειναι στα 12ωμεγα..και δε βλεπει να υπαρχει πρβλημα, επισης λεει οτι υπαρχει πολλη ζητηση γενικα και να αναμενω μηπως δω βελτιωση απο μαιο-ιουνιο (που απ'οτι εχω ακουσει θα γινουν αναγκαστικες αναβαθμησεις λογω ανταγωνισμου..):down:
ειναι αδικο ομως να μην εχω ικανοποιητικες τουλαχιστον αποδοσεις, ευελπιστοντας να γινουν αναβαθμησεις, που κανονικα τοτε θα πρεπε να εχω επιπλεον αυξηση σε μια ηδη ικανοποιητικη αποδοση!
τεσπα, επρεπε να βαλω αλλη εταιρεια..τωρα τι αλλο μπορω να κανω?

αν όσα αναφέρεις τα παρατηρείς καθ όλη τη διάρκεια της ημέρας και όχι πχ μόνο το βράδι, πάρε τηλέφωνο στο 121 και ζήτα να μιλήσεις με το κέντρο διαχείρισης ADSL, όχι με τους άσχετους του 121. εν συνεχεία ζήτα αύξηση bandwidth στο dslam σου.

gaff
01-05-07, 15:00
Εγώ κηφισιά έίμαι dsl1 ή 2.
Please ας μου πει κάποιος!

costa
01-05-07, 18:11
Ρε παιδια πριν απο λιγες μερες ειχα παει σε οτeshop να κανω μια ερευνα αγοράς και ο υπάλληλος μου ειπε οτι συντομα ο οτε θα διπλασιάσει τις ταχύτητες!
όντως ισχύει κατι τέτοιο?:hmm:
Και αν ναι θα διπλασιαστούν και για τους κατόχους ondsl kit απο την οτεnet?

STARJOHN
01-05-07, 18:16
Ρε παιδια πριν απο λιγες μερες ειχα παει σε οτeshop να κανω μια ερευνα αγοράς και ο υπάλληλος μου ειπε οτι συντομα ο οτε θα διπλασιάσει τις ταχύτητες!
όντως ισχύει κατι τέτοιο?:hmm:
Και αν ναι θα διπλασιαστούν και για τους κατόχους ondsl kit απο την οτεnet?



Μαλλον εχουν παθει ταρακουλο.Και εγω ειχα ρωτησει πριν λιγο καιρο στο 134 και το ιδιο μου ειπε μια κοπελα.:whistle:
Μετα ρωτησε και μου ειπε για τις 2 νεες ταχυτητες 4 και 8 mps που θα λανσαρει ο ΟΤΕ μεσα στο Μαιο.
Παντως δεν ειναι απιθανο στο κοντινο μελλον να γινει διπλασιασμος απο οτι ακουγεται.
Καλο μηνα.

golity
01-05-07, 18:56
Μαλλον εχουν παθει ταρακουλο.Και εγω ειχα ρωτησει πριν λιγο καιρο στο 134 και το ιδιο μου ειπε μια κοπελα.:whistle:
Μετα ρωτησε και μου ειπε για τις 2 νεες ταχυτητες 4 και 8 mps που θα λανσαρει ο ΟΤΕ μεσα στο Μαιο.
Παντως δεν ειναι απιθανο στο κοντινο μελλον να γινει διπλασιασμος απο οτι ακουγεται.
Καλο μηνα.
Αυτό που λες ισχύει, όσο για διπλασιασμούς δεν έχει ακουστεί κάτι.


Εγώ ήθελα να αλλάξω πάροχο και πριν κάνω αίτηση για διακοπή, λέω ας πάρω στο 134 να ρωτήσω για τις διαθέσιμες πόρτες...

και μαθαίνω ότι όλες είναι δεσμευμένες, οπότε μέχρι να κάνουν αναβάθμιση στο dslam μένω ως έχω :cry:

Υ.Γ. Να κάνουν ένα καλό οι του ΟΤΕ και να μας δώσουν και ένα ανανεωμένο pdf, να βλέπουμε πως κινούνται τα πράγματα με τις πόρτες ;)

k_koulos
01-05-07, 18:59
Υ.Γ. Να κάνουν ένα καλό οι του ΟΤΕ και να μας δώσουν και ένα ανανεωμένο pdf, να βλέπουμε πως κινούνται τα πράγματα με τις πόρτες ;)

το καλό δεν το κάνει ο ΟΤΕ, το κάνει το μέλος που τα ανεβάζει και γιαυτό τον ευχαριστούμε!!

golity
01-05-07, 19:16
το καλό δεν το κάνει ο ΟΤΕ, το κάνει το μέλος που τα ανεβάζει και γιαυτό τον ευχαριστούμε!!

«Οι του ΟΤΕ» είπα, οπότε αυτός που το ανεβάζει, για να έχει πρόσβαση στα στοιχειά, υποθέτω πως κάποια σχέση θα έχει με τον ΟΤΕ ;)

Όπως και να έχει το πράγμα, σαφώς και τους ευχαριστούμε :)

costa
01-05-07, 20:48
Μαλλον εχουν παθει ταρακουλο.Και εγω ειχα ρωτησει πριν λιγο καιρο στο 134 και το ιδιο μου ειπε μια κοπελα.:whistle:
Μετα ρωτησε και μου ειπε για τις 2 νεες ταχυτητες 4 και 8 mps που θα λανσαρει ο ΟΤΕ μεσα στο Μαιο.
Παντως δεν ειναι απιθανο στο κοντινο μελλον να γινει διπλασιασμος απο οτι ακουγεται.
Καλο μηνα.

Eμενα ο πωλητής μου ειπε για διπλασιασμό της ταχύτητας μεσα στους επομενου 2-3 μηνες!
Πάντως επειδή με ενδιαφέρει το ondsl kit αν ο οτε διπλασιάσει την ταχυτητα θα αυξηθεί και για το
kit εφόσον χρησιμοποιεί το δίκτυο του οτε, ετσι δεν ειναι?:hmm:

nnn
01-05-07, 23:48
Για τις νέες ταχύτητες έχουμε ήδη 2 σχετικά θέματα,συνεχίζουμε εκεί.

babis91
03-05-07, 17:04
Καμια καινουργια ενημερωση για τα DSLM ?????

nanas
03-05-07, 18:18
ρε παιδιά υπάρχει τρόπος να δούμε ποια από τα dslam του πΟΤΕ είναι ADSL 2+ ?

RyDeR
03-05-07, 21:57
ρε παιδιά υπάρχει τρόπος να δούμε ποια από τα dslam του πΟΤΕ είναι ADSL 2+ ?

Οπουδήποτε βλέπεις MA-5600 είναι adsl2+ ready και μάλιστα over ethernet. Αν δεν κάνω λάθος και τα IBAS είναι ready. Σίγουρα υπάρχουν κι άλλα αλλά ας τα πει κάποιος άλλος, δεν τα ξέρω. :oops:

STARJOHN
03-05-07, 22:52
Να ρωτησω κατι τα siemens2 ειναι ADSL2+ ready?

v_zalmas
05-05-07, 12:03
egw katerini pantos imoun se adsl 1 dslam kai egine mia kali imera prin apo mia evdomada mia diakoph mias imeras kai apo tote eimai se adsl2+ me girisan kai se interleaved kai sigxronizome sta 760 me 190 alla exw klaseis kaliteres taxitites kai ping apo prin....gia na katalavete prin katevaza me 55 max ki tora piano 75....pings giro st 25 sto www.forthnet.gr (exw forthnet) alla vlepw pola errors sto modem (speedtouch 585v6 isdn)


DSL Connection

Link Information

Uptime: 4 days, 1:33:22
Modulation: G.992.5 Annex B
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 190 / 766
Data Transferred (Sent/Received) [GB/GB]: 7,00 / 16,09
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 0,0
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 13,0 / 25,5
SN Margin (Up/Down) [dB]: 37,0 / 33,0
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / GSPN
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 265 / 0
FEC Errors (Up/Down): 0 / 0
CRC Errors (Up/Down): 1 / 310
HEC Errors (Up/Down): 0 / 85

dimitris_thass
05-05-07, 12:08
egw katerini pantos imoun se adsl 1 dslam kai egine mia kali imera prin apo mia evdomada mia diakoph mias imeras kai apo tote eimai se adsl2+ me girisan kai se interleaved kai sigxronizome sta 760 me 190 alla exw klaseis kaliteres taxitites kai ping apo prin....gia na katalavete prin katevaza me 55 max ki tora piano 75....pings giro st 25 sto www.forthnet.gr (exw forthnet) alla vlepw pola errors sto modem (speedtouch 585v6 isdn)


DSL Connection

Link Information

Uptime: 4 days, 1:33:22
Modulation: G.992.5 Annex B
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 190 / 766
Data Transferred (Sent/Received) [GB/GB]: 7,00 / 16,09
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 0,0
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 13,0 / 25,5
SN Margin (Up/Down) [dB]: 37,0 / 33,0
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / GSPN
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 265 / 0
FEC Errors (Up/Down): 0 / 0
CRC Errors (Up/Down): 1 / 310
HEC Errors (Up/Down): 0 / 85

Αν δεν αλλάξεις το μήνυμα σου σε Ελληνικά είμαι σίγουρος ότι θα σε γυρίσουν σε dial up
;)

athtsa
07-05-07, 01:51
Μπράβο παιδιά για την πολύ καλή δουλειά!
Θα ήθελα επειδή είμαι νέος στο site να μου εξηγήσει κάποιος τους πίνακες (Εxcel) με το τι είναι το κάθε στοιχείο.Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω πως θα βρώ σε ποιό Dslam ανήκω?

Ευχαριστώ

AMDOpteron
07-05-07, 20:58
Καλησπερα μια ερωτηση...πως ξεχωριζω σε ποιο Dslam απο ολα που εχει η περιοχη μου ειμαι εγω πανω??

vagdsl
09-05-07, 11:47
@siagris:
Υπάρχει αρχείο για το τέλος 4/2006 ?

babis91
11-05-07, 16:33
@siagris:
καμια ενημερωση του dslam υπαρχει ?????????

siagris
11-05-07, 17:10
ΠΑΡΕ ΚΟΣΜΕΕ:worthy:
17341
ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΕΙΝΑΙ 11/5/2007...
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΦΡΕΣΚΑ:hmm:

ownagE_
11-05-07, 17:19
Thankssss :respekt:

@ ADSLgr.com All rights reserved.