PDA

Επιστροφή στο Forum : Μασαμπούκα



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

daffy
30-12-05, 03:17
Λοιπόν, έχουμε και λέμε..

Σπετσοφάι με μπόλικες πιπεριές.
Όλων των ειδών τα (ΚΑΛΑ) κινέζικα (τηγανιτά ρύζια με λαχανικά, γλυκόξυνα, spring rolls, μαύρα μανιτάρια απ'όλα κοινώς).
Οτιδήποτε ψημμένο στο τζάκι (και κλασσικά λίγο καμμένο εξωτερικά) συμπεριλαμβανομένων λουκανίκων, σουβλακίων, πατατών γεμιστών με τυρί..
Μακαρόναδοειδη όλων των ειδών κυρίως με άσπρες σάλτσες και άπειρα μανιτάρια.
Ούζο σε ταβέρνα με μπεκρή μεζέ και τηγανιτά κολοκυθάκια να τα βουτάς στο τζατζίκι και να λιώνουν στο στόμα σου (η εν λόγο διαδικασία γίνεται και με πατάτες).
Ξέχειλες κρέπες από πανδαισίες υλικών (αλμυρές πάντα με έξτρα κρέμα γάλακτος).
Πίτσες πάντα με λεπτή ζύμη, να μπορείς να τυλίξεις το κομμάτι και να το βάλεις όλο στο στόμα σου να μασουλάς ένα 5λεπτο με ένα χαμόγελο ηλιθίου..
Από γλυκά τα πάντα με ιδιαίτερη αδυναμία στο τσίζκεικ.

Αυτές είναι οι αδυναμίες μου, κατά τα άλλα τρώω τα πάντα :p
Πείνασα τώρα, πάω να φάω γαρίδες με γλυκόξυνη.

ΥΓ. Θανάσης Κεμπάμπ Πάουερ :thumb_dup

FODaki
04-01-06, 11:50
παστιτσιο το οποιο φτιαχνω κι ολας...
μμμμμ.... επισης πολλα πολλα γλυκα ειδικα brownies με παγωτο ειναι απιστευτο

gatoulas
04-01-06, 12:14
παστιτσιο το οποιο φτιαχνω κι ολας...

Και αντί για μπεσαμέλ (μπλιούχ) βάζουμε Μοτσαρέλα!!!
Ίδιο χρώμα, άλλη γεύση!

FODaki
06-01-06, 12:56
Και αντί για μπεσαμέλ (μπλιούχ) βάζουμε Μοτσαρέλα!!!
Ίδιο χρώμα, άλλη γεύση!

δεν το εχω δοκιμασει να σου πω την αληθεια μου... sounds tasty!! :) αλλα ετσι κι αλλιως εγω βαζω τυρια στην μπεσαμελ...:p

Hengeo
06-01-06, 16:46
Δεν θέλω τέτοια.....
Εγώ θέλω μια φρατζόλα ψωμί.... να την κόψω σε φέτες..... να τις περάσω λίγες λίγες προς το τζάκι.... λίγο λαδάκι.... τρίψιμο λίγο σκορδάκι.....
Μια πατάτα σε αλουμινόχαρτο στριμογμένη στην θράκα.....
Απο δίπλα το λουκανικάκι... λίγο κρασάκι.....
φφφφφφφ μου ανοίξατε την όρεξη!!!

Εναλλακτικά: ψωμί με καλαμάκια με το ψωμί να έχει ψηθεί μαζί με τα καλαμάκια στο ζουμί που βγάζουν και από πάνω ρίγανη και λεμόνι! Γιαμ!!

Επίσης κορυφαίος συνδιασμός: Ψωμί, φέτα, ελαιόλαδο, ρίγανη. Όλα τα λεφτά!

* Hengeo ξαφνικά άριχσαν να του τρέχουν τα σάλια...

gatoulas
06-01-06, 18:47
Τα καλαμάκια είναι πλαστικά, δέ θα λιώσουν; :what:
Πιο καλό θα ήταν με σουβλάκια. :twisted:

FODaki
07-01-06, 16:04
εμα... σταματηστεεεε.. με κολαζετε!!!!:twisted:

haniotis
07-01-06, 20:13
εχετε δοκιμασει πιλαφι κρητικο με βραστο ζιγουρι σε γαμο?να γλυφετε τα δακτυλα σας!!!!!!!!!!

freddy
07-01-06, 21:02
οχι εγω τουλαχιστον δεν εχω δοκιμασει...ωραιο ε?

haniotis
07-01-06, 21:16
Απο οσους μη Κρητικους που εχουν δοκιμασει μου λενε τα καλυτερα.Οπως και στακα με τηγανητες πατατες,συγκλινα,απακια,χοχλιους και αλλα.Εδω στη Κρητη εχουμε πηξει στη χοληστερινη :lol:

freddy
08-01-06, 17:16
εχετε φαει παστιτσαδα απο κερκυρα? απιστευτο....:D

A Hellene
08-01-06, 19:30
Το έχουμε νομίζω ξαναπεί: Τίποτε σαν το Ξύγκι Ούρου με Αρκουδολουκάνικο (Βασική Εκπαίδευση, Εγχειρίδιο: "Ο ΑΣΤΕΡΙΞ ΣΤΟΣ ΕΛΒΕΤΟΥΣ").

freddy
08-01-06, 19:34
ετσι ετσιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)

Hengeo
09-01-06, 22:10
εχετε φαει παστιτσαδα απο κερκυρα? απιστευτο....:D

Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ...


Απο οσους μη Κρητικους που εχουν δοκιμασει μου λενε τα καλυτερα.Οπως και στακα με τηγανητες πατατες,συγκλινα,απακια,χοχλιους και αλλα.Εδω στη Κρητη εχουμε πηξει στη χοληστερινη :lol:

Στάκα; Πωπω τι μου θύμισες τώρα!!

sokratis
11-01-06, 05:57
Σούπα γιουβαρλάκια της μαμάς άλλα όχι αυγολέμονο, με φρέσκια τριμένη ντομάτα. Άλλο πραμα...

johnkall69
11-01-06, 09:15
Έλεος ρε παιδιά με τα κεμπάμπ του Θανάση .. τίποτα το σπουδαίο .. :thumbdown Δοκιμάστε απο τον Διόνυσο στην Δάφνη και μετά ελάτε να μου ξαναπείτε για κεμπάμπ..! 1,75€ το πουλάει Νίκο Τσιαμτσίκα άν βλέπεις τι γράφω!:haha Αλλά το αξίζει και με το παραπάνω !! :D 2 αγαπημένα φαγητά εχω.. Σουβλάκια & καλαμαράκια τηγανητά με πολύ αλάτι και λεμόνι (φυσικά να συνοδεύοντε και με πατάτες) αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ :roll:

babality
11-01-06, 09:28
Tα κεμπαπια του Θαναση ειναι must.
Κοινη γνωμη:thumbsup1

ermis333
11-01-06, 09:56
Οτιδήποτε κάνει κακό στην υγεία τρώγεται με μεγάλη χαρά και απόλαυση.

Καλό φαί δίχως κρέας = σεξ χωρίς οργασμό.

1.Όλα τα σουβλιστά στα κάρβουνα
2. Σουβλάκια (γύρος-πίττα-κεμπάμπ-καλαμάκι), πίττες του παππού,
3. Σαλάτες γιατί αν δεν φάμε και καμιά σαλάτα στα 40 πάμε για τα ραπανάκια.

johnkall69
11-01-06, 10:04
Οτιδήποτε κάνει κακό στην υγεία τρώγεται με μεγάλη χαρά και απόλαυση.

Καλό φαί δίχως κρέας = σεξ χωρίς οργασμό.


ΣΟΦΑ ΛΟΓΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ!!!

Babality, κάνε μια δοκιμή και απο το μαγαζί που είπα και θα αλλάξεις γούστο όπως άλλαξαν αρκετοί φίλοι μου ώς τώρα :thumbsup1:thumbsup1

babality
11-01-06, 13:22
ΣΟΦΑ ΛΟΓΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ!!!

Babality, κάνε μια δοκιμή και απο το μαγαζί που είπα και θα αλλάξεις γούστο όπως άλλαξαν αρκετοί φίλοι μου ώς τώρα :thumbsup1:thumbsup1
Ενας Θεος ξερει ποσο σοφα ειναι αυτα τα λογια.
Φιλε μου johnkall69 πιστεψε με ειμαι τοσο κοιλιοδουλος πυ λιγα πραματα δεν εχω φαει σ'αυτες τις γειτονιες. Αλλα τα κεμπαπια του Θανασακη θα με στοιχειωνουν για μια ζωη:thumbsup1 :thumb_dup :thumb_dup :thumbsup1

freddy
11-01-06, 13:28
Ενας Θεος ξερει ποσο σοφα ειναι αυτα τα λογια.
Φιλε μου johnkall69 πιστεψε με ειμαι τοσο κοιλιοδουλος πυ λιγα πραματα δεν εχω φαει σ'αυτες τις γειτονιες. Αλλα τα κεμπαπια του Θανασακη θα με στοιχειωνουν για μια ζωη:thumbsup1 :thumb_dup :thumb_dup :thumbsup1



:respekt: :respekt: :respekt: ετσι ετσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
αλλα και του Σαββα τα σουβλακακια δεν ειναι επικα καλο μου babality????:thumb_dup :thumb_dup

freddy
11-01-06, 13:37
επισης τα σουβλακια της κερκυρας ειναι απιστευτα....
πολυ πικαντικα (βαζουν μια απιστευτη κοκκινη σαλτσα μεσα) αν φας μια φορα τα θυμασαι αρκετο καιρο μετα...
εφαγα αυτο το καλοκαιρι, ακομα τα νοσταλγω.....

babality
11-01-06, 13:41
:respekt: :respekt: :respekt: ετσι ετσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
αλλα και του Σαββα τα σουβλακακια δεν ειναι επικα καλο μου babality????:thumb_dup :thumb_dup
Σαββα Σαββα τι μου θυμιζει το ονομα:-k
Πλατεια Εξαρχειων κυριοιιιιιι.
Σαββας κεμπαπ για ατελειωτες νυχτες καθισμενος στη λεκανη:lol:

freddy
11-01-06, 13:45
Σαββα Σαββα τι μου θυμιζει το ονομα:-k
Πλατεια Εξαρχειων κυριοιιιιιι.
Σαββας κεμπαπ για ατελειωτες νυχτες καθισμενος στη λεκανη:lol:

τουλαχιστον θα εχεις περασει καλα πριν :haha :haha :haha :haha :haha

babality
11-01-06, 13:53
τουλαχιστον θα εχεις περασει καλα πριν :haha :haha :haha :haha :haha


:respekt: :respekt: :respekt: ετσι ετσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
αλλα και του Σαββα τα σουβλακακια δεν ειναι επικα καλο μου babality????:thumb_dup :thumb_dup
Οντως δε βαριεσαι?
Χαααααχαχαχ πλακα πλακα μια χαρα σουβλακια. Τα τιμαω γενικοτερα οποτε εχω την ευκαιρια και στανταρ Χριστουγεννα που πηγαινουμε με τη γυναικα και σταματαει παντα λιγο πριν σκασει.:haha
ΣΑΒΒΑΣ ΛΕΜΕ:thumbsup1

freddy
11-01-06, 13:56
Οντως δε βαριεσαι?
Χαααααχαχαχ πλακα πλακα μια χαρα σουβλακια. Τα τιμαω γενικοτερα οποτε εχω την ευκαιρια και στανταρ Χριστουγεννα που πηγαινουμε με τη γυναικα και σταματαει παντα λιγο πριν σκασει.:haha
ΣΑΒΒΑΣ ΛΕΜΕ:thumbsup1

υπερβολες τωρα σταματαει λιγο πριν σκασει:oops: :oops: :oops:
αφου δε ξερει μαλλον που ειναι τα ορια της....χαχαχαχα

babality
11-01-06, 15:11
υπερβολες τωρα σταμταει λιγο πριν σκασει:oops: :oops: :oops:
αφου δε ξερει μαλλον που ειναι τα ορια της....χαχαχαχα
χαχαχα στανταρ:D

johnkall69
12-01-06, 04:29
Βρε μπάς και είστε βαλτοί απο τον Θανάση ? :D

Cafeeine
12-01-06, 04:37
Βαλτοί είναι να μου ανοίξουν την όρεξη!:twisted: [smilie=10,40,10] :twisted: [smilie=10,40,10] :twisted: [smilie=10,40,10]

ψάχνει το μενού της 24ωρης σουβλακερί ...

freddy
12-01-06, 10:47
Βρε μπάς και είστε βαλτοί απο τον Θανάση ? :D



Μα δε μιλαμε για τον θαναση τωρα....για Σαββα λεμε.
εσυ που μενεις Δαφνη εχεις φαει Λαδοκολα?

babality
12-01-06, 12:57
johnkall69 λες να ειμαστε βαλτοι?:D :D :D Δικιο εχει ο freddy. Λαδοκολα τι σου λεει? εεεεεετσι:thumbsup1 Αμελετητα στη λαδοκολα:D
Cafeeine αυτο ηθελα να σε κανω να ψαχνεσαι βραδιατικα:D

freddy
12-01-06, 13:07
johnkall69 λες να ειμαστε βαλτοι?:D :D :D Δικιο εχει ο freddy. Λαδοκολα τι σου λεει? εεεεεετσι:thumbsup1 Αμελετητα στη λαδοκολα:D
Cafeeine αυτο ηθελα να σε κανω να ψαχνεσαι βραδιατικα:D


Η freddy!!!!γιατι ολοι μου αλλαζετε το φυλοοοοοοοοοοο???:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Cafeeine
12-01-06, 17:34
εσυ που μενεις Δαφνη εχεις φαει Λαδοκολα?
Βέβαια! Εδω και το adslgr έχει συνεστιάσει στη Λαδόκολλα (Πριν προσκολλήσουμε στον Καλαμπόκα :cool: ).


Cafeeine αυτο ηθελα να σε κανω να ψαχνεσαι βραδιατικα
Τελικά δεν υπέκυψα!

babality
13-01-06, 11:35
Βέβαια! Εδω και το adslgr έχει συνεστιάσει στη Λαδόκολλα (Πριν προσκολλήσουμε στον Καλαμπόκα :cool: ). Καλα γινοντε συνεστιασεις σε "ξεκοιλιαστηρια" και μας λετε για καφεδες και τετοια? χαχαχαχαχα για κανονιστε παρακαλω κανα συμποσιο. και επισης...Για ενημερωστε κ.Cafeeine τι εστι Καλαμποκας.


Τελικά δεν υπέκυψα!
Καλα γινοντε συνεστιασεις σε "ξεκοιλιαστηρια" και μας λετε για καφεδες και τετοια? χαχαχαχαχα για κανονιστε παρακαλω κανα συμποσιο. και επισης...Για ενημερωστε κ.Cafeeine τι εστι Καλαμποκας.
Κακως εγω υποκυπτω παντα:D

freddy
13-01-06, 12:05
Καλα γινοντε συνεστιασεις σε "ξεκοιλιαστηρια" και μας λετε για καφεδες και τετοια? χαχαχαχαχα για κανονιστε παρακαλω κανα συμποσιο. και επισης...Για ενημερωστε κ.Cafeeine τι εστι Καλαμποκας.
Κακως εγω υποκυπτω παντα:D

:offtopic: να ρωτησω κατι? πως γινεται αυτα που ειχες στην παραθεση να ειναι ιδια με αυτα που γραφεις? μπερδευτηκα....:(

BlindG
13-01-06, 13:53
Λαδόκολλα rules!
To ίδιο και ο Σέσουλας (αλλά αυτός είναι στου διαόλου τη μάνα...)
freddy: Μη μας κατηγοράς... Έχεις δεί εσύ πουθενά καμία "freddy"? Εγώ όχι πάντως :D

freddy
13-01-06, 17:57
Λαδόκολλα rules!
To ίδιο και ο Σέσουλας (αλλά αυτός είναι στου διαόλου τη μάνα...)
freddy: Μη μας κατηγοράς... Έχεις δεί εσύ πουθενά καμία "freddy"? Εγώ όχι πάντως :D


που ειναι ο Σεσουλας...?
δε σας κατηγορω:( :( :( .....

babality
17-01-06, 10:51
:offtopic: να ρωτησω κατι? πως γινεται αυτα που ειχες στην παραθεση να ειναι ιδια με αυτα που γραφεις? μπερδευτηκα....:(
εγω να δεις πως μπερδευτηκα μαυτο που εγραψες τωρα:?:

BlindG
17-01-06, 11:08
O Σεσσουλας είναι στο Περιπτέρι.
Το θέμα είναι όμως οτι είναι "μικρό" μέρος και γενικώς πρέπει να περιμένεις για να φάς (εκτός αν το φάρδος σου ξεπερνάει το Ριο-Αντίριο!)

Cafeeine
17-01-06, 14:25
Μην ανυσηχείτε... μόλις σφίξουν λίγο τα στομάχια απο τα πάθη των εορτών θα έχουμε και νέες συνεστιάσεις...
ακονίζει τα μαχαιροπήρουνα ...

freddy
17-01-06, 15:36
χεχεχεχε αντε να σε δωωω αν προλαβω εν δρασει

BlindG
17-01-06, 16:19
Όνειρο απατηλό. Εγώ να μου ΣΦΙΞΕΙ θέλω αλλά μάλλον μας έχει χαλάσει τη γραμμή ο ΟΤΕ και αυτό ακούει "ΧΑΛΑΡΩΣΕ!"...

Χάλια μιλάμε... ΧΑΛΙΑ.

paketwmenh
18-01-06, 10:47
Τώρα εγώ που θέλω σουβλάκια 10 η ώρα το πρωί με αυτά που λέτε, είμαι πολύ εκτός τόπου και χρόνου?:oops:

paris
18-01-06, 23:10
επειδη είναι η αγαπημένη ασχολία του Έλληνα (και δική μου) δεν μπορούσα να μην απαντήσω σε κάτι τέτοιο....

λοιπόν έχουμε και λέμε: ό,τι έχει σχέση με ζυμαρικά και ρύζια (θα ήμουν ευτυχισμένη στο Πεκίνο... μήπως να την κάνω γι άλλες πολιτείες?)

:thumb_dup

FODaki
18-01-06, 23:18
επειδη είναι η αγαπημένη ασχολία του Έλληνα (και δική μου) δεν μπορούσα να μην απαντήσω σε κάτι τέτοιο....

λοιπόν έχουμε και λέμε: ό,τι έχει σχέση με ζυμαρικά και ρύζια (θα ήμουν ευτυχισμένη στο Πεκίνο... μήπως να την κάνω γι άλλες πολιτείες?)

:thumb_dup

ναι προτινω να πας και να με παρεις(paris) μαζι σου!!!:p

paris
18-01-06, 23:22
ναι προτινω να πας και να με παρεις(paris) μαζι σου!!!:p

κοιτα... θα το σκεφτώ:-k εξαρτάται τι θα έχω λαμβάνειν....

BlindG
20-01-06, 14:03
Κοίτα που κατάντησε η "μασαμπούκα":haha
Συνεχίστε εσείς, θα υπάρξει κοινό, σίγουρα!!! :D

Tar-Aldarion
21-01-06, 12:04
Πιλάφι με κοτόπουλο στην γάστρα και για τον χειμώνα φασολάδα πηχτή!!

BlindG
22-01-06, 02:08
Tar-Aldarion: Θες να "πάμε" όλοι μαζί παρέα τώρα που έρχεται και η ρούσικη βαρυχειμωνιά εεεεε?????

babality
23-01-06, 11:41
Μην ανυσηχείτε... μόλις σφίξουν λίγο τα στομάχια απο τα πάθη των εορτών θα έχουμε και νέες συνεστιάσεις...
* Cafeeine ακονίζει τα μαχαιροπήρουνα ...
Αστα αυτα...Μου χρωστας μια εξηγηση.
Τι εστι Καλαμποκας?????:D

@ ADSLgr.com All rights reserved.