PDA

Επιστροφή στο Forum : Μασαμπούκα



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

octap
23-01-06, 11:51
Πωπω τι μου θυμήσατε τώρα!!!
Είχα 4 σουβλάκια στο ψυγείο απο χτες και ξέχασα να τα πάρω στην δουλειά και με έχει κόψει πείνα απο τις 11 :-k
Κρίμα!!!:oops:

Edit: Με βλέπω να χτυπάω την γνωστή αραβική με κοτόπουλο απο το γνωστό
Edit2: Totally :offtopic:

freddy
24-01-06, 10:04
χιονιζει.............:D :D
τι τρωμε οταν χιονιζει?????????

paketwmenh
26-01-06, 19:17
μμμ...φακές?:what:
Τραχανά ίσως... ή μήπως φασολάδα όπως προείπε ο φίλος Tar_Aldarion?
Θα μπορούσαμε να φάμε και κρεατόσουπα όταν χιονίζει ή...πατσά...μπλιάξ...:thumbdown

lamesaint
26-01-06, 19:26
μμμ...φακές?:what:
Τραχανά ίσως... ή μήπως φασολάδα όπως προείπε ο φίλος Tar_Aldarion?
Θα μπορούσαμε να φάμε και κρεατόσουπα όταν χιονίζει ή...πατσά...μπλιάξ...:thumbdown

Ε όχι και μπλιάξ....Ειδικά μετά από "ξίδια" , σώζει ζωές!!! :D
Ή ψιλικομμένος από τον Ηλία στην Εγνατία στην Θεσσαλονίκη (τι θυμηθηκα τώρα...)

paketwmenh
26-01-06, 19:34
Ε όχι και μπλιάξ....Ειδικά μετά από "ξίδια" , σώζει ζωές!!! :D
Ή ψιλικομμένος από τον Ηλία στην Εγνατία στην Θεσσαλονίκη (τι θυμηθηκα τώρα...)

Η μαύρη μου αλήθεια είναι ότι δεν έχω φάει και ποτέ...αλλά μόνο στην ιδέα ανατριχιάζω..
Να το προσπαθήσω δηλαδή ε?Γιατί και από ξύδια, καλά πάμε..

ShadowAngel
26-01-06, 21:13
Μακαρόνια με κιμά ασφαλώς και Κρέπες, πολλές Κρέπες!!!:thumb_dup

supermario
27-01-06, 11:13
Ε όχι και μπλιάξ....Ειδικά μετά από "ξίδια" , σώζει ζωές!!! :D
Ή ψιλικομμένος από τον Ηλία στην Εγνατία στην Θεσσαλονίκη (τι θυμηθηκα τώρα...)

Οχι απλα σωζει ζωες. Νεκρους ανασταινει μετα απο τα "ξυδια"....:D

babality
27-01-06, 12:29
Εμενα καμια κρεπα η βρωμικο με στρωνει μετα απο ξυδεμποριο. Τωρα για πατσα μια φορα εφαγα και μετα ηθελα να ξερασω τις επομενες 5 ωρες. Μιλαμε για καταστροφη!

freddy
27-01-06, 13:21
Εμενα καμια κρεπα η βρωμικο με στρωνει μετα απο ξυδεμποριο. Τωρα για πατσα μια φορα εφαγα και μετα ηθελα να ξερασω τις επομενες 5 ωρες. Μιλαμε για καταστροφη!

χχαχαχαχαχα αληθεια babality? τρωνε και τα κοαλα πατσα? εγω νομιζα οτι τρωνε μονο ευκαληπτο(το διορθωσα γιατι εχω ενα κοαλα διπλα μου και διαμαρτυρεται:D )......
το βρωμικο στην καβαλας..αχ το βρωμικο στην καβαλας....:( :(
θελω βρωμικα απο την καβαλας..........:(

babality
27-01-06, 14:26
χχαχαχαχαχα αληθεια babality? τρωνε και τα κοαλα πατσα? εγω νομιζα οτι τρωνε μονο κρεας......
το βρωμικο στην καβαλας..αχ το βρωμικο στην καβαλας....:( :(
θελω βρωμικα απο την καβαλας..........:(
Ωωωωωωωω ξερω ποιο εννοειτε κ. Freddy. κυριοιιιιιι Καβαλας βρωμικο ονοματι "TURBO"
Εεεετσι!!!

lamesaint
28-01-06, 00:58
Η μαύρη μου αλήθεια είναι ότι δεν έχω φάει και ποτέ...αλλά μόνο στην ιδέα ανατριχιάζω..
Να το προσπαθήσω δηλαδή ε?Γιατί και από ξύδια, καλά πάμε..

Θα σου πρότεινα μια βόλτα από τον Ζήκο, στην πλ. Καλογήρων στην Δάφνη , κατά προτίμηση μετά από καμμιά κρασοποτοκατάνυξη , και ζήτα έναν ψιλοκομμένο (είναι για αρχάριους :D....). Έτσι τον ξεκίνησα και γώ, στον (πάλαι ποτέ) Ηλία στην Εγνατία στην Σαλονίκη.

BlindG
28-01-06, 04:08
εεεε.... Ζήκος τέλος.... Τουλάχιστον έτσι όπως ήταν....

lamesaint
28-01-06, 13:06
εεεε.... Ζήκος τέλος.... Τουλάχιστον έτσι όπως ήταν....

Σωστό και αυτό , αλλά ακόμα τον φτιάχνει ωραίο.

Επίσης και η Λαδόκολα απέναντι είναι καλή φάση.

Αλλά το καλύτερό μου είναι ο Ρήγας στην Σεβαστουπόλεως με ότι νοστιμιές έχει στην στόφα!! Γνωστός είναι και για τις πανσέτες βεβαίως βεβαίως. Α! και καλές τιμές και τηγανητό παγωτό στο τέλος.

Δεν κάνουμε την 19η εκεί?

paketwmenh
28-01-06, 13:11
Έεεεεεεετσι παρακαλώ να πέφτουν οι ιδέες!
Με εκπλήσσετε με το πόσα στέκια σωστών καλοφαγάδων γνωρίζετε!
ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!:clap:

lamesaint
28-01-06, 13:36
χιονιζει.............:D :D
τι τρωμε οταν χιονιζει?????????

Λουκάνικα στα κάρβουνα, με μπόλικο λεμόνι και κρασάκι κόκκινο άφθονο :-) δίπλα στο τζάκι.....:up::up:

freddy
28-01-06, 14:22
στο τζακι....................ετσι ειπες την μαγικη λεξη, διπλα στο τζακι!!!! αυτο ηθελα να ακουσω...κερδιζεις!!!!

Νικαετός
28-01-06, 14:31
Από τις ομορφότερες εμπειρίες της ζωής μου ...αρκετά νεότερος αποκλεισμένος από τα χιόνια σε χωριάτικο σπίτι κάπου στα Πιέρια με πολύ πολύ κρασί , χωριάτικα πικάντικα λουκάνικα ,ολονυκτία στο τζάκι με όλη την Λίμνη πολυφύτου στα πόδια μας , (το σπίτι ακριβώς σε φρύδι με τον γκρεμό από κάτω ) ...κάπου εκεί νομίζω πως έγινε η μεγάλη μου κόρη :D .

Αχ ...τι μου θυμίζετε , να είστε καλά !

freddy
28-01-06, 14:36
να ειστε καλα να ξαναζησετε και καλυτερες εμπειριες κ. Nikoseagle!!!

Νικαετός
28-01-06, 16:06
να ειστε καλα να ξαναζησετε και καλυτερες εμπειριες κ. Nikoseagle!!!

Να είσαι καλά !! Αλλά μάλλον στην ...επόμενη ζωή ! Τώρα αυτά είναι για σας ...να ζήσετε και να χαρείτε την ζωή σας , γιατί η ρημάδα είναι πολύ σύντομη !

Τώρα εγώ , μόνο γουρουνόπουλο με τα φιλαράκια !

Πάντως ειλικρινά : Εύχομαι όλοι να ζήσετε , πολύ πολύ όμορφες στιγμές με αυτούς που αγαπάτε και να τα λέτε μετά από 20 - 30 χρόνια από σήμερα , στο virtual στέκι adslgr.com , παρέα με νέους ανθρώπους !!! Αυτό που μου προσφέρει , αυτό το φόρουμ είναι ανεκτίμητο !

freddy
28-01-06, 16:19
τιποτε δεν αποκλειεται....!!!!

BlindG
28-01-06, 20:22
Να είσαι καλά !! Αλλά μάλλον στην ...επόμενη ζωή ! Τώρα αυτά είναι για σας ...να ζήσετε και να χαρείτε την ζωή σας , γιατί η ρημάδα είναι πολύ σύντομη !

Τώρα εγώ , μόνο γουρουνόπουλο με τα φιλαράκια !

Πάντως ειλικρινά : Εύχομαι όλοι να ζήσετε , πολύ πολύ όμορφες στιγμές με αυτούς που αγαπάτε και να τα λέτε μετά από 20 - 30 χρόνια από σήμερα , στο virtual στέκι adslgr.com , παρέα με νέους ανθρώπους !!! Αυτό που μου προσφέρει , αυτό το φόρουμ είναι ανεκτίμητο !

Έχω κάποιες αντιρίσεις !

Καταρχάς προτιμώ να τα λέω τσαλακώνοντας(/σαβουριάζοντας/μασαμπουκώνοντας/γουρουνιάζοντας) παρά σε virtual στέκι :p

Κατα δεύτερον, γιατι είναι "για εμάς" αυτά??? Σε καμία των περιπτώσεων δεν "είναι για εμάς"!!! Είναι για ΟΛΟΥΣ και για "εσάς" !!! Οκ, ίσως να μην χρειάζεται πελαργός αλλά ΣΩΠΟΔΗΠΟΤΕ μπορούν να επαναληφθούν!!!!

lamesaint
28-01-06, 20:36
Ολοι μαζί λοιπόν για την 19η!!!:)

BlindG
28-01-06, 20:53
Αν δεν γίνει μέσα στις πρώτες 15 μέρες του Φεβρουαρίου....

freddy
28-01-06, 21:09
τωρα ομως εγω πεινασαα!!!!! και τι θα φαωωωω.....:(

BlindG
28-01-06, 22:30
Ζυμαρικά σε οποιαδήποτε παραλαγή.

Edit: εεεεεε επειδή .... ναι, αυτό, οι παραλαγές ΔΕΝ θα πρέπει να περιλαμβάνουν μπρόκολα, μελιτζάνες και άλλες τέτοιες αηδίες. Καλά είναι τα λαχανοζαρζαβατικά, αλλά ΟΧΙ με Ζυμαρικά.

freddy
28-01-06, 22:47
καλα και χρυσα τα ζυμαρικα..αλλα προτιμαω κρεας και πιο συγκεκριμενα σουβλακι...
αν και τελευταια δε μπορω να φαω ουτε το μισο τοση ορεξη εχω

sdikr
29-01-06, 02:44
Ανοίξε ενα καινούργιο γυράδικο εδώ στην Θεσσαλονική, είχε μεσα στον κατάλογο κάτι περίεργα σάντουιτς, ενα μάλιστα ήταν 47 πόντους μετα συγχωρήσεως!! :p

Πράγματικά επαθα πλάκα 2 μέρες έτρωγα γύρο!!

freddy
29-01-06, 14:59
ετσι πρεπει.......!!!!!!!!!!!!:D :D ή τρωμε ή δεν τρωμε..μισα πραγματα θα κανουμε?

BlindG
29-01-06, 15:01
Γύρος... bandwidth....Γύρος.... Bandwidth.... Τώρα που κάνω δίαιτα μπορώ να παω σκανδιναβία για να μην θυμάμαι τέτοια πράγματα και μόλις τελειώσει η δίατα, θα μαζέψω τα 1500 DVD που θα έχω κατεβάσει μέχρι τότε και θα ξανακατέβω.....

freddy
29-01-06, 20:42
υπομονη μεχρι να σταματησεις τη διαιτα λοιπον....

BlindG
29-01-06, 23:22
Σκανδιναβία τώρα!!!
Μπορεί και ο sdikr να θέλει να έρθει. Όχι γιατί κάνει δίαιτα αλλά γιατί δεν του αρέσουν τα σουβλάκια ;)

freddy
30-01-06, 21:50
ουτε εμενα μου αρεσουν;) .. (θελω να τρωω μονο καθε μερα)

babality
31-01-06, 10:59
ενα μάλιστα ήταν 47 πόντους μετα συγχωρήσεως!! :p
Πράγματικά επαθα πλάκα
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :up: :up: :up: :p :p :p :lol:

freddy
31-01-06, 12:14
πεινασααααααααααααααααααααααα

babality
04-02-06, 18:08
πεινασααααααααααααααααααααααα
Δε σε χαλαει που τρωω τωρα Γιουβετσακι κατευθειαν απο τον πυλο:oneup::clap::oneup::twisted:

WAntilles
04-02-06, 19:15
...κάτι περίεργα σάντουιτς...

Ζαμπόν-τυρί; :mrgreen:

babality
07-02-06, 10:46
Αυτη τη στιγμη παιζει στο γραφειο μου μπουγατσα homemade εξτρατερεστιαλ:lol:
Μιλαμε για κομματι της ταξεως των 3 κανονικων κομματιων
ΑΑΑΑΑΑΡΡΡΡΡΡΡΓΓΓΓΚΚΚΚΚ!!!!!
Σε κανα διωρακι σκαει και στο γραφειο Γαλακτομπουρεκο απο το θρυλικο Κοσμικον. Σημειωση το γραφειο μου ειναι στα Οινοφυτα ε? Αλλα εχουμε αντιπροσωπους γιαυτες τις δουλειες.:p

babality
07-02-06, 13:14
Το γαλακτομπουρεκο ειναι γεγονος. Σερβιρεται αμεσα και ειμαι ετοιμος για πολλαπλα καταγματα στο στομαχι:rofl:

A Hellene
07-02-06, 13:32
Χοιρινές κοτολέτες πανέ, που είχα καιρό να φάω...

Σκέτα γλυφιτζούρια!

freddy
09-02-06, 17:05
μα γιατι στην πετρουπολη δεν υπαρχει ενα καλο σουβλατζιδικο μα γιατι????:(

A Hellene
09-02-06, 17:07
Μήπως επειδή έχει καλές πιτσαρίες???

freddy
09-02-06, 17:14
η αληθεια ειναι οτι δε πολυτρελαινομαι για πιτσες, οποτε και δεν ξερω...

A Hellene
09-02-06, 17:22
Για να μην παρεξηγηθώ, αστειεύθηκα! Δεν γνωρίζω κάτι για αυτό που έγραψα προηγουμένως.
Αποφεύγω τελευταία το πρόχειρο φαγητό έξω, μια που δεν με βοηθά και η καθιστική ζωή που κάνω...

freddy
09-02-06, 21:10
ναι το ξερω το καταλαβα δεν παρεξηγηθηκατε...:D

Νικαετός
09-02-06, 21:16
Αυτη τη στιγμη παιζει στο γραφειο μου μπουγατσα homemade εξτρατερεστιαλ:lol:
Μιλαμε για κομματι της ταξεως των 3 κανονικων κομματιων
ΑΑΑΑΑΑΡΡΡΡΡΡΡΓΓΓΓΚΚΚΚΚ!!!!!
Σε κανα διωρακι σκαει και στο γραφειο Γαλακτομπουρεκο απο το θρυλικο Κοσμικον. Σημειωση το γραφειο μου ειναι στα Οινοφυτα ε? Αλλα εχουμε αντιπροσωπους γιαυτες τις δουλειες.:p

Παραμονές Χριστουγέννων ,ξεκίνησα για Λάρισα (πεθερά :() ,2 ταψιά (μεγάλα) από το Κοσμικό, μόλις βγαλμένα από τον φούρνο σχεδόν καυτά, μέχρι την Τανάγρα είχα καταβροχθίσει το ένα ...η σύζυγος "σερβίριζε" (στην μαμά της την πήγαινα καλέ) και εγώ ...έτρωγα ...τελικά μετά από ομηρικές μάχες , εφτασε στην πεθερά το μισό από το δεύτερο ταψί ...σε 3 ώρες 1 και μισό μεγάλο ,είναι προσωπικό ρεκόρ LOL . (Άξιζε και τον στομαχόπονο όλη την υπόλοιπη μέρα και το βράδυ :up:) .

freddy
09-02-06, 21:31
δεν αμφιβαλλω οτι αξιζε..
ο Παππους μου ειχε φαει μονος του ενα ταψι με μελομακαρονα....:)

babality
10-02-06, 12:13
Παραμονές Χριστουγέννων ,ξεκίνησα για Λάρισα (πεθερά :() ,2 ταψιά (μεγάλα) από το Κοσμικό, μόλις βγαλμένα από τον φούρνο σχεδόν καυτά, μέχρι την Τανάγρα είχα καταβροχθίσει το ένα ...η σύζυγος "σερβίριζε" (στην μαμά της την πήγαινα καλέ) και εγώ ...έτρωγα ...τελικά μετά από ομηρικές μάχες , εφτασε στην πεθερά το μισό από το δεύτερο ταψί ...σε 3 ώρες 1 και μισό μεγάλο ,είναι προσωπικό ρεκόρ LOL . (Άξιζε και τον στομαχόπονο όλη την υπόλοιπη μέρα και το βράδυ :up:) .
Θελετε να γινουμε φιλοι?:worthy: :worthy: :worthy: :lol:

FFGR
10-02-06, 14:55
Παραμονές Χριστουγέννων ,ξεκίνησα για Λάρισα (πεθερά :() ,2 ταψιά (μεγάλα) από το Κοσμικό, μόλις βγαλμένα από τον φούρνο σχεδόν καυτά, μέχρι την Τανάγρα είχα καταβροχθίσει το ένα ...η σύζυγος "σερβίριζε" (στην μαμά της την πήγαινα καλέ) και εγώ ...έτρωγα ...τελικά μετά από ομηρικές μάχες , εφτασε στην πεθερά το μισό από το δεύτερο ταψί ...σε 3 ώρες 1 και μισό μεγάλο ,είναι προσωπικό ρεκόρ LOL . (Άξιζε και τον στομαχόπονο όλη την υπόλοιπη μέρα και το βράδυ :up:) .
Θελετε να γινουμε φιλοι?:worthy: :worthy: :worthy: :lol:

Δικός μου φίλος θα γίνει που μένω και Λάρισα αυτόν τον καιρό (φοιτιτική ζωη, δεν χρειάζεται να σας πω πως είναι το ψυγείο μου μέσα :lol::lol::lol:

babality
15-02-06, 09:43
Εεεεερε το βραδακι με περιμενει αλλη μια βασανιστικη νυχτα στην ταβερνα του Μιστερ Λουκιδελη με τα κλασικα. Ξερετε τωρα...Τυροκροκετες, ψαρονεφρια, κοψιδια, μπιφτεκια, κρασια, φλογερες παστουρμα, τζατζικια, σαγανακια, πατατες, καβουροσαλατες και τα σχετικα.
Ααααααρε Λουκιδελη:worthy:

freddy
15-02-06, 10:48
αληθειαααααααα??? ωραια πραγματα...:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.