PDA

Επιστροφή στο Forum : Μασαμπούκα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

manoulamou
14-05-07, 16:42
ΩΧ παει η διαιτα http://www.cosgan.de/images/smilie/nahrung/e055.gif κι εχω καιρο να φαω σοκολατακια http://www.cosgan.de/images/smilie/nahrung/g010.gif
απο τα γενεθλια (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1156002&postcount=8) της freddy:p
Οριστε κι ενας καλος συνδυασμος γλυκου/παγωτου:
http://blog.so-net.ne.jp/_images/blog/hiromaki/1034034.jpg

Chihiro
14-05-07, 16:44
umeeeeeee!!!!
Εκανα macro στα μακαρόνια..Παραλίγο να γεμίσει ο φακός σάλτσα..

arrow
14-05-07, 17:11
βρε chihiro γιατί μου φαίνεται ότι έβαλες μπόλικο υλικό στα μακαρόνια?

καμμιά σκέτα με τυρί δεν έχει... όλες αυτές οι σάλτσες μου'χουν γυρίσει το άντερο! :stunned:

BlindG
14-05-07, 17:32
Ωχ αμάν :shock:
Όχι τέτοια ρε μσημεριάτικα :( :cry:
Πάει... ΠΟΤΕ δεν θα κάνω δίαιτα :(
Θα μοιάσω του Goodman στα κιλά (και όχι στο ταλέντο) :(
Ρε τι πάθαμε :(
Τα ρέστα μου, Chihiro :worthy:

wesker
14-05-07, 17:32
Είναι μόνο δικιά μου εντύπωση ότι έχει χαλάσει κάπως;

Όχι δεν είναι ιδέα σου. Ο Θανάσης έχει χαλάσει την ποιότητα του εδώ και καιρό. Τόσο όσον αφορά την ποιότητα του φαγητού, του ,μέγεθος της μερίδας, όσο και το service και την ευγένεια του προσωπικού του. Για κάτι γρήγορο σε γύρο προτείνω την "Γυριστρούλα" στο Θησείο.
Όσον αφορά το favorite food αυτό είναι μια δύσκολη ερώτηση. Μέσα στις προτιμήσεις μου είναι το αρνάκι με ρύζι ή πατάτες. :respekt:

manoulamou
14-05-07, 17:40
Δυστυχως στο φακο δεν "γραφουν" καλα τα σκετα μακαρονια με τυρακι:) ...
Πρεπει να βρεθει μερακλης να τα φτιαξει και να τα δειξει απο την καταλληλη γωνια ληψης;)
Για να μην γουργουριζει το στομαχακι διαβαστε τις συνταγες του παππου (http://www.inout.gr/NewPagesHtml/zymarika.html)


http://www.inout.gr/NewPagesImages/SyntagiesPiata/Kreatika/ArniKolokythakia.jpghttp://www.inout.gr/NewPagesImages/SyntagiesPiata/Zymarika/AntzemPilafi.jpghttp://www.inout.gr/NewPagesImages/SyntagiesPiata/Zymarika/MakaronadaTyri.jpg

Chihiro
14-05-07, 17:55
βρε chihiro γιατί μου φαίνεται ότι έβαλες μπόλικο υλικό στα μακαρόνια?

καμμιά σκέτα με τυρί δεν έχει... όλες αυτές οι σάλτσες μου'χουν γυρίσει το άντερο! :stunned:

:sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry::cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

freddy
14-05-07, 18:03
:sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry::cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


ενταξει "αμπαλοι":rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: μη δινεις σημασια κοριτσαρα μου.......
εννοειται οτι ειναι απιστευτοοοοοοοοοοοοο.................

arrow
14-05-07, 18:09
Όχι δεν είναι ιδέα σου. Ο Θανάσης έχει χαλάσει την ποιότητα του εδώ και καιρό.

τι λέει βρε το άτομο!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

παίρνω αεροπλάνο κάθε φορά για να κατέβω στον Θανάση κι εσύ λες έχει χαλάσει!!!

... πάντως το Πάσχα που ήμουν εκεί μια χαρά ήταν... στο service θα συμφωνήσω ότι είναι χλιαροί... ίσως όμως λόγω της πολλής πίεσης πάνω στην δουλειά... τι να πω!!!

πάντως θα δοκιμάσουμε και την εισήγηση σου για την Γυριστρούλα και είδομεν...


:sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry::cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

έλα βρε μην κλαίει... εμείς πάντως σε αγαπάμε... :holdingha

απλά μάθε να μαγειρεύεις λίγο πιο λιτά!

δεν βλέπεις ο τυφλούλης μέστην τύφλα του έπεσε με τα μούτρα μέσα... :rofl:

Chihiro
14-05-07, 18:14
Λιτό είναι απλά είναι μακροφωτογράφιση:p
Δεν το μαγείρεψα εγώ btw...
Μ'αγαπάτε ακόμααα??

arrow
14-05-07, 18:17
Δεν το μαγείρεψα εγώ btw...
Μ'αγαπάτε ακόμααα??

εννοείται... και στα δύο...

1) όλοι e-μαγειρεύουμε εδώ μέσα αν δεν το πήρες χαμπάρι!!!! :cool:

2) άμα δώσεις αφορμή για κάτι διαφορετικό θα είσαι η πρώτη που θα το μάθεις... :rolleyes:

Chihiro
14-05-07, 18:19
Ο αδερφός μου το έφτιαξε γιατί είναι φαγανός!

manoulamou
14-05-07, 18:28
Ολοι σχεδον e-μαγειρευουμε πχ η aria εχει ανεβασει και δικα της γλυκακια:clap:
Ναι μωρεεεε μικιο πεζακι εισαι κι εσυ, μια ψυχουλα τοση δα
σαν το τυφλουλη (λεμε τωρα:p ) Να το κανουμε μακια;
http://cgi2.synapse.ne.jp/~haku2/clip/news/img/chihiro495.gif

Να κι ενα χαλασμενο ... κινητο για να παιζετε....
http://img284.imageshack.us/img284/5972/gsmcakepo8.png

Chihiro
14-05-07, 18:44
ΝΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!
Freddy:p

freddy
14-05-07, 18:45
niiiiiiiiiiiiiiiiiiiii niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii με black κανταδεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

wesker
14-05-07, 20:16
τι λέει βρε το άτομο!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

παίρνω αεροπλάνο κάθε φορά για να κατέβω στον Θανάση κι εσύ λες έχει χαλάσει!!!

Δεν ξέρω εγώ 3 φορές πήγα τον τελευταίο μήνα και τα κεμπαπ του δεν τρώγονταν. Την μια φορά ήταν μαύρα σαν καμένα και την άλλη σχεδόν άψητα. Ίσως να έτυχε θα μου πείς αλλά εμένα με ξένισε.


στο service θα συμφωνήσω ότι είναι χλιαροί... ίσως όμως λόγω της πολλής πίεσης πάνω στην δουλειά... τι να πω!!!

Αυτό για ένα εστιατόριο με φήμη δεν είναι δικαιολογία! Φαντάσου ζήτησα επιπλέον ψωμί και γυρνάει ο σερβιτόρος με τουπέ και μου λέει: "Τι θες; Ψωμί; Να περιμένεις"


πάντως θα δοκιμάσουμε και την εισήγηση σου για την Γυριστρούλα και είδομεν...

Yup yup!!! Είναι ακριβώς απέναντι από τον σταθμό του Θησείου.

k_koulos
14-05-07, 21:23
Ο αδερφός μου το έφτιαξε γιατί είναι φαγανός!

+1 στον αδερφό απο μένα, και μπράβο και σε σένα που δεν δίστασες να το ανεβάσεις!!!

Χμ λές να βγώ για shooting αύριο; έχω κόκορα αλανιάρη με λαζάνια χωριάτικα, αν προλάβω και δεν πεινάω θα τραβήξω καμιά φωτό [αν και χλωμό το βλέπω να μην πεινάω :lol:]

BlindG
14-05-07, 22:21
ΕΥΓΕ ΣΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ!!! :worthy:

arrow
14-05-07, 23:23
Yup yup!!! Είναι ακριβώς απέναντι από τον σταθμό του Θησείου.

την επόμενη φορά που θα βρεθώ εκεί θα το δοκιμάσω και θα σου πω τις εντυπώσεις...

... αν όμως δεν μου αρέσει φρόντισε να φοράς τσίγκινο σώβρακο γιατί θα σου μαυρίσω τα κωλομέρια... :rolleyes:

harris
15-05-07, 00:12
Ο αδερφός μου το έφτιαξε γιατί είναι φαγανός!

Πρέπει να μας κάνει το τραπέζι ο αδερφός σου!!! τέτοια γεύματα χρειάζονται ειδικούς για να εκτιμηθούν!!!



χοληστερίνηηηηηη....... τριγλυκερίδιααααααααααα.........

Ακούω φωνές!!!.............. :scared::scared::scared::vava:

manoulamou
15-05-07, 00:16
Βρε σεις υπαρχει και νημα για Vegans το ξερατε?
Λετε να μας εξοστρακισουν:rofl: κι απ εδω;
Ορματε στα κοψιδια οσο προλαβαινετε....
http://www.inout.gr/NewPagesHtml/ospria.html
http://img.pathfinder.gr/Pathfinder/News/articles/89/7212889.jpghttp://www.inout.gr/NewPagesImages/SyntagiesPiata/Laxanika/ArakasLaderosNtomata.jpg

harris
15-05-07, 00:18
Βρε σεις υπαρχει και νημα για Vegans το ξερατε?


Α... ΟΧΙ! ΌΧΙ!!!

Εγώ με τα τριγλυκερίδιά μου ζω μια χαρά!!! κι η σαλάτα στη θεσούλα της! γιατί να την φάω αφού δεν με τρώει :p

Οι vegans στο νήμα τους, κι εμείς εδώ! μην τα μπλάκουμε παρακαλώ! μην τα μπλέκουμε!._

:twisted::rofl:

k_koulos
15-05-07, 00:23
έ όχι και να μας διώξουν οι υγιεινηστές !!!!!!

α δεν σας είπα, χτές μεσημέρι έφαγα παιδάκια απο προβατίνα, απο τους καλύτερους μεζέδες..... τίγκα στο λίπος, αλλά μια γεύση.... λουκούμι!!!!!

BlindG
15-05-07, 00:39
Μπορούμε να πάρουμε την εικονιζόμενη και να γράψουμε στα παλαιότερα των υποδημάτων μας τη γουρουνολάσπη που μαγειρεύει? :-k

harris
15-05-07, 00:44
χτές μεσημέρι έφαγα παιδάκια απο προβατίνα, απο τους καλύτερους μεζέδες..... τίγκα στο λίπος, αλλά μια γεύση.... λουκούμι!!!!!

Εγώ έφαγα σήμερα στη Λάρισσα!!!

Υποκλίνομαι :worthy:


Μπορούμε να πάρουμε την εικονιζόμενη και να γράψουμε στα παλαιότερα των υποδημάτων μας τη γουρουνολάσπη που μαγειρεύει? :-k

Όλα παίζουν τυφλοφύλακα :clap:

k_koulos
15-05-07, 00:52
Μπορούμε να πάρουμε την εικονιζόμενη και να γράψουμε στα παλαιότερα των υποδημάτων μας τη γουρουνολάσπη που μαγειρεύει? :-k

ξέρεις τι λένε για το που σέρνει καράβι, κανονίσου να σε δούμε σε τίποτα περιοδικά υγιεινής με τίτλο

"είδα το φώς μου με τα λαχανικά" :rofl:

Chihiro
15-05-07, 01:18
:rofl: :rofl:
Ο αδερφούλης μου είναι bon viver, λάτρης του καλού φαγητού και κρασιού..(κάβες κτλ κτλ)
Τι έχουν τα λαχανικάααα!!!Μια χαρά είναι αμα πλαισιώνουν κρεατάκι!!:p

harris
15-05-07, 01:20
:rofl: :rofl:
Ο αδερφούλης μου είναι bon viver, λάτρης του καλού φαγητού και κρασιού..(κάβες κτλ κτλ)
Τι έχουν τα λαχανικάααα!!!Μια χαρά είναι αμα πλαισιώνουν κρεατάκι!!:p

Μα κι εμείς λάτρεις ήμαστε!!! :worthy::respekt:

BlindG
15-05-07, 01:21
Κοίτα, φως με λαχανικά δεν παίζει :p
Αλλά προβλέπω να παίζει κρέας :up: :-k

Chihiro
15-05-07, 01:43
Μετά το φαγάκι επιβάλλεται!!!
:cool: :cool:

BlindG
15-05-07, 01:45
ΩΧ!!! :scared:
Αυτό που θα με κάνει ογκοδέστερο απ'τη roseanne bar !!
ΦΕΡΕ :up:

Πάω να φάω κυδώνι και μετά νανάκια :)

gallahant
15-05-07, 03:36
Ουστ ρε με τα κρεατα σας!:whip: :whip:

(Δεν μ αρεσει το κοκκινο κρεας αλλα τρελλαινομαι για αλλαντικα- τι ειρωνεια ε;)

Βαλτε καμια ωραιοτατη πρασινη σαλατα!! (το κοκκινο(κοκκινο λεγεται;αυτο το μωβ) λαχανο ειναι το αγαπημενο μου)

babality
15-05-07, 09:30
ΩΧ!!! :scared:
Αυτό που θα με κάνει ογκοδέστερο απ'τη roseanne bar !!
ΦΕΡΕ :up:

Πάω να φάω κυδώνι και μετά νανάκια :)
χααααχαχαχαχα ρε τι κυδωνι ρε παππου. εεε θα παρω τα χαπακια για την καρδια μου θα φαω μετα και το κυδωνι μου και θα πεσω για υπνο. Α ρε γέρο:lol:
Ρε κοιτα απο πανω τι εβαλε η αλλη. Να κοντευει το ματι να εκτιναχτει απο την σοκολατα.

BlindG
15-05-07, 09:49
Ρε τράβα στο διάολο πρωί-πρωί να βρεις καμιά στάνη με γουρούνια να μιλήσετε για μουσική :whip: :whip:
Αλλά βέβαια, τι να σου λέει εσένα το κυδώνι. Εσένα και ντουλάπια κουζίνας να σου βάλουνε να φας, θα νομίζεις οτι τρώς βρώμη.... :whip:
ΟΥΣΤ πρωί-πρωί

arrow
15-05-07, 10:00
με τόσο κρεατικό θέλουμε αποτοξίνωση...

... σαλατούλα... ταχίνη και τζατζίκι.... για σήμερα το μεσημέρι...

προηγείται όμως το πρόγευμα! :)

Νικαετός
15-05-07, 10:18
με τόσο κρεατικό θέλουμε αποτοξίνωση...

... σαλατούλα... ταχίνη και τζατζίκι.... για σήμερα το μεσημέρι...





Μεσημέρι?? Μα καλά πού πήγε το φαγητό? :sorry::sorry:


Τίποτα σε Λουφκιά (ή λουθκιά??) μαυρούθκια (Μαυρούφκια??) δεν παίζει?

manoulamou
15-05-07, 10:25
ΕΕΕχμμ:hmm: για κυριλεδες υπαρχει και το trendy brunch (Breakfast + lunch):p

babality
15-05-07, 10:29
Ρε τράβα στο διάολο πρωί-πρωί να βρεις καμιά στάνη με γουρούνια να μιλήσετε για μουσική :whip: :whip:
Αλλά βέβαια, τι να σου λέει εσένα το κυδώνι. Εσένα και ντουλάπια κουζίνας να σου βάλουνε να φας, θα νομίζεις οτι τρώς βρώμη.... :whip:
ΟΥΣΤ πρωί-πρωί
Mην ξεχασεις να πας στο ΙΚΑ και στην τραπεζα να στηθεις στην ουρα πριν ανοιξει παππου. Φρυγανια με μελι εφαγες οταν σηκωθηκες? Τα χαπια σου μην ξεχασεις:rofl::rofl::rofl::rofl:

Για τους υπολοιπους που εχουν ακομα δοντια...:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
17478

BlindG
15-05-07, 10:40
Βλέπω γνωρίζεις εκ των έσω τις παππουδομεθόδους, νιάνιαρο.
Μην αμφιβάλλεις για τα δόντια μου γιατί μπορεί να βρεθείς χωρίς (πάνω ε?) κεφάλι από δαύτα :whip: :whip:
Ακούς εκεί να μας τη λέει το φαφούτικο που δεν έχει αλλάξει ακόμη δόντια :whip:

babality
15-05-07, 11:04
Βλέπω γνωρίζεις εκ των έσω τις παππουδομεθόδους, νιάνιαρο.

Ναι κατα καιρους παιζουν κατι μπαρμπαδια που ενοχλουν τον κοσμο κι εχω μαθει τι παιζει γενικοτερα.
Τελος ξεχασα να σου πω. Μην ξεχνας τη μασελα σου στο ποτηρι. Κοσμος κυκλοφορει στο σπιτι. Κριμα. Εχασες τα μαλλια, να χασεις και την αξιοπρεπεια? Θα μιλας σαν τον Τσακωνα μετα:lol::lol::lol:

BlindG
15-05-07, 11:06
Να μην ξεχάσω να σου βάλω να ακούσεις τα ζουζούνια σου και τα στρουμφάκια που παίζουνε με τον γκαργκαμέλ... :whip:
Α, θες και πιπίλα?
Καλά. Δεν θα το ξεχάσω :whip: :whip: :whip: :whip:

arrow
15-05-07, 12:34
Μεσημέρι?? Μα καλά πού πήγε το φαγητό? :sorry::sorry:


Τίποτα σε Λουφκιά (ή λουθκιά??) μαυρούθκια (Μαυρούφκια??) δεν παίζει?

ότι πεις.... (οι παρενθέσεις σου αχρείαστες... η πρώτη προφορά τέλεια... :oneup:)

έτσι όπως τόβαλες μπορούσα να σε αφήσω παραπονεμένο?... μπαααα

λουφκιά... ρουβίθκια, φασούλια βραστά τζιαι γιαχνί... διάλεξε και πάρε!!! ;)



και καλή όρεξη... :)

Νικαετός
15-05-07, 13:24
Μερσί Mme Arrow, (τέλεια η παράθεση της φωτό) αλλά μάλλον αφού πάρω μια Λουφκιά θα πάω κατευθείαν στο πιάτο του ...vavality, όσο έχω ακόμα δόντια!!!

gallahant
15-05-07, 13:57
λουφκιά... ρουβίθκια, φασούλια βραστά τζιαι γιαχνί... διάλεξε και πάρε!!! ;)




Ρουβιθκια;;;;;;;;; :blink: :blink: Mα καλα ποθεν φτανεις arrow;;; Στη Παφο λαλουμεν τα ρεβιθκια.:whistle:

Παντως μια μαειρισσα λουφκια με τα λαχανα ετρωα την ευχαριστως!!:)

ntampa7
15-05-07, 14:19
τι είναι τα λουφκια?

gallahant
15-05-07, 14:44
τι είναι τα λουφκια?

Στο Ελλαντα νομιζω τα λετε φασολια μαυροματικα.

ntampa7
15-05-07, 14:56
σορρυ δεν ήθελα να θίξω κανέναν απλά δεν το καταλάβαινα και από την εικόνα...

A_gamer
15-05-07, 14:57
Στο Ελλαντα νομιζω τα λετε φασολια μαυροματικα.

:rofl::rofl:

ntampa7
15-05-07, 14:59
τόσο αστείο είναι βρε παιδιά να μη ξέρει κάποιος ότι στη κύπρο τα φασόλια τα μαυρομάτικα τα λένε λουφκια???:hmm:

gallahant
15-05-07, 14:59
σορρυ δεν ήθελα να θίξω κανέναν απλά δεν το καταλάβαινα και από την εικόνα...

Μα δεν εθιξες κανεναν ! Ουτε εγω ηξερα απο παντα οτι τα λετε ετσι στην Ελλαδα, καπου το ειχα ακουσει πριν 2-3 χρονια.:p

Α_gamer: Με μενα γελας?:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.