PDA

Επιστροφή στο Forum : Μασαμπούκα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59

evantigger
25-04-08, 14:59
Σόρρυ για το offtopic αλλά ξέρει κανείς ή καμία που μπορώ να βρω να αγοράσω ξύλινα ή μεταλλικά καλαμάκια για να φτιάξω χοιρινά σουβλάκια;

giannhs1984
25-04-08, 15:32
Σόρρυ για το offtopic αλλά ξέρει κανείς ή καμία που μπορώ να βρω να αγοράσω ξύλινα ή μεταλλικά καλαμάκια για να φτιάξω χοιρινά σουβλάκια;
κοψε κλαδια δεντρων και καντα καλαμακια το πιο φτηνο που μπορεις να κανεις
δεν εχετε παει ποτε εκδορμη ρε παιδια?:rofl:

A_gamer
25-04-08, 16:16
Σόρρυ για το offtopic αλλά ξέρει κανείς ή καμία που μπορώ να βρω να αγοράσω ξύλινα ή μεταλλικά καλαμάκια για να φτιάξω χοιρινά σουβλάκια;

Ρώτα σε κανένα σουπερμαρκετ, είναι πολύ πιθανό να έχουν.

megahead13
25-04-08, 19:51
http://www.athensguide.com/photoalbum/athens/kokoretsi.JPGhttp://www.thrakikiagora.gr/news/images/tsantali-krasi-07-04.JPG

Nηστευεις κανεις...:lol::worthy:? Οπως παντα υγιεινη διατροφη..:biggrin: Αινταααααααααααααα....:drunk::drunk:

Ου να μου χαθειτε βλασφημοι: σταυρωνεται ο Κυριος υμων και ολο στα κοψιδια ο ... μυαλος σας,
αντι να τηρειτε ευλαβικα την πατροπαραδοτη νηστεια (http://www.geocities.com/agdemetrios_keratea/FASTING.html?200717) της Μεγαλης Εβδομαδος των Παθων...:viking

Η νηστεία της αγίας και μεγάλης Εβδομάδας μαζί με αυτή της Τετάρ-της και της Παρασκευής είναι οι αρχαιότερες νηστείες της Εκκλησίας και ανάγονται στους αποστολικούς χρόνους. Αρχίζει το βράδυ της Κυ-ριακής των Βαΐων και λήγει τα ξημερώματα της Κυριακής του Πάσχα μετά το τέλος της θείας Λειτουργίας. Νηστεύουμε το κρέας, το ψάρι, τα γαλακτοκομικά, το αλκοόλ και το λάδι. Λάδι καταλύουμε μόνο την Με-γάλη Πέμπτη, λόγω του Μυστικού Δείπνου, δηλαδή της παράδοσης σε μας της θείας Ευχαριστίας. Την Μεγάλη Παρασκευή και το Μεγάλο Σάββατο η νηστεία εντείνεται ακόμη περισσότερο.
***
Τα σάββατα και τις κυριακές απαγορεύεται ρητώς η νηστεία του ελαίου,
λόγω του χαρμόσυνου χαρακτήρα των ημερών αυτών.
Νηστεύεται μόνο το Μεγάλο Σάββατο.
http://dummyblogger.files.wordpress.com/2007/02/paidakia.JPGhttp://www.fotosearch.com/comp/IMP/IMP162/INGUFYTH0092.jpg

εγω δεν νηστευω ουτε μια μερα μαλιστα εχω φαει ηδη δυο καρμποναρες μεσα στην εβδομαδα:rofl:
και το πασχα αχμμμ ναι εκει θα φαω τα κερατα μου
http://img400.imageshack.us/img400/6010/trapeziargonafti78071hj5.jpg
Λυπηθείτε με ρε !@#$!#$! :worthy: :worthy: :worthy: Αλλά που θα πάει. Σε 2 μηνάκια κατεβαίνω! Θα πάω στις ψησταριές στην Πεντέλη και κάνω... Πάσχα!!! :lol:

DOU
25-04-08, 22:36
Λυπηθείτε με ρε !@#$!#$! :worthy: :worthy: :worthy: Αλλά που θα πάει. Σε 2 μηνάκια κατεβαίνω! Θα πάω στις ψησταριές στην Πεντέλη και κάνω... Πάσχα!!! :lol:

Επ! Εσυ σε διαιτα δεν εισαι?:lol::rolleyes:

Ποσοι ειμαστε εδω μεσα? Πιστευω φτανει για ολους...:lol::drunk:

35080

megahead13
25-04-08, 22:56
Επ! Εσυ σε διαιτα δεν εισαι?:lol::rolleyes:
Της πάπιας... :whistle:

giannhs1984
26-04-08, 00:58
Της πάπιας... :whistle:
και του κινεζου..:rofl:

megahead13
26-04-08, 01:36
και του κινεζου..:rofl:
Φυσικά! Με τόσο ρύζι που έχω φάει εδώ πάνω τον τελευταίο καιρό θα μπορούσα να είμαι και Κινέζος... :lol:

intech
26-04-08, 01:40
Φυσικά! Με τόσο ρύζι που έχω φάει εδώ πάνω τον τελευταίο καιρό θα μπορούσα να είμαι και Κινέζος... :lol:
Η και Κορεάτης:)


εχετε παρατηρήσει την τιμή στο ρύζι.....


Βρε παιδιά, Φαντάζεστε κάποιος εκει μέσω κρατικής υπηρεσίας , να βρει το λινκ εκει, να δεί συτά, και να κάνει τι.
Να φάει την Οθόνη....
Ολα καλά αλλα ......

DOU
27-04-08, 01:27
Απο τωρα αρχιζει η πραγματικη μασαμπουκα...:drunk::viking Προτεινω να φτιαξει ο καθενας απο δευτερα μια λιστα με οτι εφαγε το Πασχα...:lol:

megahead13
27-04-08, 06:44
Απο τωρα αρχιζει η πραγματικη μασαμπουκα...:drunk::viking Προτεινω να φτιαξει ο καθενας απο δευτερα μια λιστα με οτι εφαγε το Πασχα...:lol:
Κανονίστε... :cool:

giannhs1984
27-04-08, 22:49
Η και Κορεάτης:)


εχετε παρατηρήσει την τιμή στο ρύζι.....


Βρε παιδιά, Φαντάζεστε κάποιος εκει μέσω κρατικής υπηρεσίας , να βρει το λινκ εκει, να δεί συτά, και να κάνει τι.
Να φάει την Οθόνη....
Ολα καλά αλλα ......
η κινα κυριολεκτικα μετα τις καταστροφες εκει περα ΔΕΝ εχει ρυζι για φετος..
οποτε παρτε οτι ειναι γιατι στο ελλαντα βλεπω η τιμη του ρυζιου να μενει σταθερα εκει που θα μεινει σε λιγο καιρο...

manoulamou
29-04-08, 10:34
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑ πεζακια μου!!!
Μια λιστα, μα ποια λιστα; Δεν εβαψα αυγα ...
Πηρα ετοιμα , οπως εδω και 2-3 χρονακια, Ετσι κι αλλιως και παλιοτερα που ειχα χρονο και κουραγιο, εφτιαχνα γυρω στα 20 υπεροχα
κατακοκκινα αυγουλακια, αφου πρωτα εβαφα χερια, κατσαροχες, νεροχυτες
και για τι;
Σπαγααμε καμια δεκαρια στο τσουγκρισμα, ζητημα να τρωγαμε 1-2 και μετα πεταμα! ΕΕΕ οχι πια....


δεν ειχα κουραγιο :( για μαγειριτσα την Ανασταση. Κυριακη εψησα στο φουρνο με πατατες
τα μπουτια ενος τρυφερου κατσικιου που εξαφανιστηκαν μαζι με μπολικες σαλατες
μαρουλι, χωριατικη, ρωσικη, τσατζικι, 2 μπυρες και 1 αγιωργητικο(ολα αυτα στα 5)!!!
That΄s all folks... Αντε βρε και του χρονου...:worthy:

k_koulos
29-04-08, 13:52
ημερολόγιο δράσης

Μ Σαββάτο: γαρίδες σαγανάκι, μύδια σαγανάκι, γαριδομακαρονάδες, ουζάκια, κολοκυθάκια/μελιτζάνες/πλευρώτους ψητά και ουζάκι, όλα σε ποσότητες και συνταγές άκρως αντίθετες απο το κλήμα της ημέρας:evil:

Μ Σαββάρο απόγευμα: σουβλίζουμε το κοκορέτσι, και ανάβουμε την φωτιά να πέσει λίγη στάχτη, και για να δοκιμάσουμε αν είναι η φωτία καλή τα πρώτα παιδάκια πέφτουνε για το καλό

Μ Σάββατο βράδυ: αυγά, χωριάτικη σαλάτα, πατσάς απο το αρνάκι που θα σουβλιστεί, για το στομάχι "μετά την νηστεία....:rofl:" , και γιαούρτι χωριάτικο πηγμένο εδώ στο σπίτι με γάλα απο τον τσοπάνη της δίπλανης ραχούλας:oneup:

Κυριακή του Πάσχα: πρωί κουλούρια - τσουρέκι με τον καφέ

μετά επίσκεψη στις ψησταρίες του χωρίου [μεζεδάκια κοκορέτσι - παιδάκια - ψωμί - κεφαλοτύρι - και μανουρομυτζήθρα ;)]

μεσημερι αρνί κοκορέτσι τσατζίκι χωριάτικη αυγά
γαλοπιτα - γαλακτομπούρικο - τούρτα

βράδυ τίποτα ένα ποτήρι καλό malt και ένα πούρο για χαλάρωμα και λίγη γιαούρτι σπιτικία πριν τον ύπνο.

Δευτέρα του πάσχα: Πρωι λουκούμι και μαστίχα μετά την εκκλησία, τα πρώτα γλυκά στους γιώργηδες
μεσημέρι: Κατσικάκι στον φούρνο, με μακαρόνια, σαλάτες , γλυκά
βράδυ: ήρεμα πάλυ ένα ποτήρι malt και ένα πούρο,

2 μέρες [σήμερα και αύριο] αδειάζουμε τα έτοιμα απο προχθες και την πέμπτη πάμε για χοντρό βραστό, καμία προβατίνα να λιγδώσει το αντεράκι μας!!:respekt:

EDIT: όπου παραπάνω δεν αναφέρεται υπάρχει άφθονο κρασί απο τα βαρέλια στα σπίτια που μας φιλοξενούσαν, και του δικού μου συμπεριλαμβανομένου

manoulamou
29-04-08, 16:42
:what:Εβδομάδα των διατροφικών... παθών (http://www.e-tipos.com/newsitem?id=33183)
Συναγερμός στα νοσοκομεία για περιστατικά πολυφαγίας (http://www.simerini.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=335166)
Σιγουρα καποιοι θα ειχαν προνοησει για maalox, zantac, losec και λοιπα βοηθηματα .......:rofl:
http://www.coffeeetc.biz/images/sodas.jpg

flamelab
02-05-08, 17:02
Εκκληση : Θέλουμε η manoulamas να ανεβάσει album με συνταγές :protest:

manoulamou
02-05-08, 17:04
Καποιος πεθυμησε κεφτεδακια, πειραζει ναναι με ... συνοδεια;

manoulamou
02-05-08, 17:07
Τωρα ειδικα για συνταγες απλες και γρηγορες κατι γινεται
απο φωτο μονο κλοπιράιτ
καθοτι για ν ανεβασω δικες μου :nono: ο εξοπλισμος μου παναρχαιος!
Οσο για social group μαγειρικης ή album θα το σκεφτω ...
ερχονται μερες δυσκολες και περιπετειωδεις :rolleyes:

flamelab
02-05-08, 17:08
Τωρα ειδικα για συνταγες απλες και γρηγορες κατι γινεται
απο φωτο μονο κλοπιράιτ
καθοτι για ν ανεβασω δικες μου :nono: ο εξοπλισμος μου παναρχαιος
οσο για social group μαγειρικης ή album θα το σκεφτω ...

Κατι θα βρεις :p , μη βιάζεσαι :p

DOU
02-05-08, 17:40
manoulamou σε βλεπω συντομα να "κλεβεις" τη δουλεια της βεφας..:lol::p Μετα μενει ο μαμαλακης να εξολοθρευσεις..:lol:

manoulamou
02-05-08, 17:55
Της Βεφας ουτε με σφαιρες - δεν την παω καθολου και σε τιποτε!
Του Μαμαλακη παλι το site ειναι μια γλυκα (εαν εξαιρεσεις
τα κουραστικα flash) οπως και οι εκπομπες του...:worthy:
Περα απο πλακες εμαθα να μαγειρευω σχετικα προσφατα
λιγα φαγητα και καλα, τοσο καλα ομως, που οταν τα συγκρινω με αλλων πεπειραμενων
λεω πως οντως χαραμιζομαι εδω μεσα (στο σπιτι μου ντεεεε!):redface:

Θεωρω πως η Aria πρεπει να ειναι αριστη μαγειρισσα, ιδιως στα γλυκα...:)

DOU
07-05-08, 02:50
Παει και το πασχααααα...οποιος προλαβε να φαει εφαγε...Απο τωρα ξεκιναμε διαιτα...:lol:
Διαλιεχτε οποια διαιτα πιστευετε οτι σας ταιριαζει..:p:whistle:

ΥΓ manoulamou,καλος κ ο μαμαλακης αλλα σαν το νηστικο αρκουδι δεν εχει.:smoke:http://www.nistikoarkoudi.gr/PhotosAnnouncements/BigBear.jpg



Δίαιτα της πάπιας: Τρώμε απ' όλα και κάνουμε την πάπια.

Δίαιτα της Παναγίας: Αφού την κάνουμε ταράτσα, πιάνουμε την κοιλιά μας και αναφωνούμε: «Ωχ Παναγιά μου!».

Δίαιτα του καλαμποκιού: Τρώμε απ' όλα εκτός από καλαμπόκι!

Δίαιτα των αστροναυτών: Ένα χαπάκι κάθε 8 ώρες μαζί με μια γουλιά νερό. Τίποτε άλλο. Πολυ αποτελεσματική δίαιτα. Σε μια-δυο βδομάδες θα πετάτε αλαφροίσκιωτοι, θα σας «παίρνει» ο αέρας όταν φυσάει κλπ. Σύσταση να μην την κρατήσετε πάνω από μήνα γιατί θα αναληφθείτε (χωρίς επιστροφή) στους ουρανούς.

Δίαιτα της μπανάνας: Δύο μπανάνες το πρωί, μία μπανάνα για κολατσιό, δύο μπανάνες για μεσημέρι, δύο μπανάνες το απόγευμα για γλυκό και μία μπανάνα για βραδινό. Προτείνεται και η αγορά/ενοικίαση τροπικών δέντρων για να μπορείτε να ανεβαίνετε όποτε νιώθετε την ανάγκη, αφού θα αρχίσετε να νιώθετε σα μαϊμού.

Δίαιτα για γκέι: Όπως πριν, αλλά όπου μπανάνες διάβαζε αγγούρια.

Δίαιτα των μήλων: Τρώμε ένα μήλο την ημέρα. Οι γιατροί, για προφανείς [βιοποριστικούς] λόγους, δε συνιστούν αυτή τη δίαιτα.

Δίαιτα της ιππασίας: Το πρωί τρώμε ένα Βρετανικό πρωινό, αυγά τηγανιτά, λουκάνικα, ψωμί με βούτυρο και μαρμελάδες, κρουασάν, γάλα, καφέ, τσάι, σοκολάτα, φρούτα, δημητριακά. Ύστερα κάνουμε τρεις ώρες ιππασία. Το μεσημέρι τρώμε ένα αρνί ψητό της σούβλας μαζί με ένα ολόκληρο γουρουνόπουλο με πατάτες, και για γλυκό τούρτα με σοκολάτα και σαντιγύ. Αμέσως μετά κάνουμε τέσσερις ώρες ιππασία. Το βράδυ χτυπάμε οχτώ σουβλάκια τυλιχτά με απ/ όλα μαζί με τέσσερις μερίδες πατάτες και ακολουθούν άλλες τρεις ώρες ιππασία.
Εξακολουθούμε το πρόγραμμα για μια εβδομάδα. Στο τέλος, το ΑΛΟΓΟ θα έχει χάσει τουλάχιστον είκοσι κιλά...

Δίαιτα των ανθρωποφάγων: Τρώμε μόνο γεωργούς και ψαράδες.

Δίαιτα του καρχαρία: Τρώμε μόνο αθλητές λουόμενους, με λίγο λίπος.

Χημική δίαιτα: Τρώμε ένα χημικό (σκέτο ή Μηχανικό δεν έχει σημασία).

Δίαιτα των μουσικών: Τρώμε το μαέστρο στο φούρνο με πατάτες. (Όσοι είναι μουσικοί θα καταλάβουν).

Δίαιτα του Χάνιμπαλ Λέκτερ: Επαναστατική και ενδιαφέρουσα δίαιτα.
Κάποιοι ισχυρίζονται ότι λύνει αποτελεσματικά πολλά σύγχρονα προβλήματα, όπως του υπερπληθυσμού, της ταφής των νεκρών κ.α. Προβλήματα που προκύπτουν είναι ότι δεν υπάρχει τόση πολύ διαθέσιμη φάβα και καλό Κιάντι.

Μεσογειακή δίαιτα: Τρώμε μερικά φρούτα και λαχανικά (ΜΕΤΑ τη γαλοπούλα, το γουρουνόπουλο της σούβλας, το ρολό κοτόπουλο, το φρικασέ, το σουφλέ, την καρμπονάρα τη ζαμπονοτυρόπιτα, τους λαχανοντολμάδες, το σπετσοφάι, την τούρτα σοκολάτα, τις δίπλες, το μπακλαβά, τα 31 μελομακάρονα και τους 63 κουραμπιέδες). Κάνουν πολύ καλό και βοηθούν στην αύξηση των καύσεων. Και για το βράδυ, ένα γιαουρτάκι μηδέν τοις εκατό (στις πέντε, μετά το ρεβεγιόν)
Συνοδεύουμε με άφθονες ποσότητες ρετσίνας (Μεσογείων φυσικά!).

Σύγχρονη Ελληνική δίαιτα: Αρχίζουμε τη Δευτέρα το πρωί με ένα σκέτο καφέ. Το μεσημέρι τρώμε στη δουλειά ένα σκέτο σάντουιτς με γαλοπούλα. Η δίαιτα τελειώνει το ίδιο βράδυ κατόπιν ωρίμου αποφάσεώς μας ότι δεν αντέχουμε άλλο, οπότε ακολουθεί λουκούλειο δείπνο σε ταβέρνα.

Δίαιτα των αρχαίων Ελλήνων: Σφάζουμε ένα βόδι, κερνάμε τα «παχιά μεριά» στο Δία και χλαπακιάζουμε όλο το υπόλοιπο μαζί με άφθονες ποσότητες οίνου (προσοχή: όχι κρασιού).

Ρωμαϊκή δίαιτα: Τρώμε ό,τι θέλουμε και όσο θέλουμε, φροντίζοντας απλώς μετά να το ξεράσουμε. Ύστερα, στο καπάκι, ξανατρώμε κ.ο.κ.

Κρητική δίαιτα: Τρώμε ....τον πόδα μας! 100% δεν παχαίνει.

Δίαιτα της Ιρακινής αντίστασης: Ένας Αμερικάνος στρατιώτης για πρωινό, δύο για μεσημέρι και ένας Βρετανός για δείπνο. Σε πιο σπάνιες περιπτώσεις, σερβίρονται Ιταλοί και άλλοι.

Δίαιτα του Ποπάι: Τρώμε όσο και όποτε θέλουμε αλλά μόνο ωμό σπανάκι. Αρκετά αποτελεσματική. Πλεονέκτημα: Μπορείτε επιτέλους να εκδικηθείτε προσωπικά μερικούς που τους τα είχατε μαζεμένα.

Δίαιτα της Ελίζαμπεθ Τέιλορ: Παντρευόμαστε το διαιτολόγο.

Δίαιτα με σεξ: Ίσως η καλύτερη.

Δίαιτα του Κώστα Καραμανλή και του Γιώργου Παπανδρέου: Αυστηρή δίαιτα! Κάνουμε όρεξη για όταν βγούμε πρωθυπουργοί.

Δίαιτα των Πρωτόπλαστων: Τρώμε τα πάντα εκτός από μήλα. (Δυστυχώς, την έσπασαν...)

Δίαιτα των Κινέζων Πρωτόπλαστων: Τρώμε το φίδι!

Δίαιτα (εμάς) των κομπιουτεράδων: Δεν είναι ακριβώς δίαιτα, απλά μπροστά στον υπολογιστή ξεχνάμε το φαί, τον ύπνο, τις κοινωνικές συναναστροφές και άλλα παρόμοια ασήμαντα πράγματα.

Πριν κλείσω, να προσθέσω ότι δεν πρέπει να ξεχνάμε ένα βασικό κανόνα:
Μην τρώτε ποτέ με άδειο στομάχι.

manoulamou
07-05-08, 09:34
Απαντουσα σε σχολιο περι Βεφας (http://www.vefashouse.gr/vefashouse/cur_recipe.asp?rdept%5Fid=2) - Μαμαλακη (http://www.eliasmamalakis.gr/recipe.asp)...
Το Νηστικο Αρκουδι (http://www.nistikoarkoudi.gr/lists.asp?rl=3&ord=4) αξεπεραστο ειδικα λογω του σπανιου
στις μερες αυτο-σαρκασμου των Ελληνων νεας κοπης!
Επισης αγαπημενος μου (για αγορες γλυκων και βιβλιων:p) ο εθνικος μας Ζαχαροπλαστης
Στελιος Παρλιαρος (http://www.parliaros.gr/gr/index.html): Ο,τιδηποτε σε σοκολατα (http://www.protoporia.gr/protoporia/product.asp?sku=113711&mscssid=ELQ3QNN5JHSS9PS3JFXTTUK0FUJ2E981) σκετο κακουργημα!!!

k_koulos
07-05-08, 14:49
ολιγον ασχετο, αλλα ισως για καπιους σχετικο.
[το λινκ εμφανιζεται καλυτερα σε εξπλορερ απο οτι σε φωφη]


Εσείς πόσο οινοτουρίστας είστε; Παίρνετε με την πρώτη ευκαιρία τους δρόμους για να επισκεφτείτε οινοποιεία στην Ελλάδα και το εξωτερικό, ή μήπως δεν το κάνετε ποτέ γιατί βαριέστε, δεν σας ενδιαφέρει ή είχατε κάποτε μία αρνητική εμπειρία που σας σημάδεψε;

Είτε έτσι είτε αλλιώς, το Ελληνικό κρασί θέλει να μάθει (από) τις εμπειρίες και τις επιθυμίες σας, για να μπορεί να εξυπηρετήσει σωστά τον Έλληνα - αλλά και τον ξένο - οινοτουρίστα.

Στο τέλος αυτού του post, λίγο παρακάτω, θα βρείτε ένα link που θα σας οδηγήσει στο ηλεκτρονικό ερωτηματολόγιο που φτιάξανε στην ΕΔΟΑΟ (την ΕΘΝΙΚΗ ΔΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΑΜΠΕΛΟΥ ΚΑΙ ΟΙΝΟΥ). Το ερωτηματολόγιο φιλοξενείται στο In2life, που είναι και χορηγός επικοινωνίας του 1ου Συνεδρίου που διοργανώνει η ΕΔΟΑΟ για τον Οινοτουρισμό. Το Συνέδριο θα λάβει χώρα στην Λήμνο, στις αρχές του Ιουνίου.

Τα αποτελέσματα της δημοσκόπησής μας αυτής, τα οποία θα επεξεργαστεί γνωστή εταιρεία ερευνών και δημοσκοπήσεων, θα ανακοινωθούν κατά τη διάρκεια του Συνεδρίου στη Λήμνο. Επιπλέον, όλες οι απαντήσεις θα μπουν σε κλήρωση και ένας τυχερός νικητής θα κερδίσει μια συλλεκτική φιάλη magnum ερυθρού κρασιού από κορυφαίο Ελληνικό οινοποιείο.

http://www.in2life.gr/winequestionnaire.aspx

manoulamou
07-05-08, 18:08
Καθολου ασχετο αφου η οινογνωσια-οινοποσια ειναι αρρηκτα συνδεδεμενη με την Μασαμπουκα!
Η γελοιοδεστερη εικονα ειναι αυτη διαφορων ιδιως κοσμικων, που τριγυριζουν μ ενα ποτηρι αλκοολ στο χερι,
μερικες φορες απασχολουν το αλλο μ ενα τσιγαρακι, ας τ ακουμπουσαν τουλαχιστον καπου αλλου!
Παντως το ερωτηματολογιο πιο χαλια απ ολα εμφανιζεται στην Opera!!!:twisted:

k_koulos
09-05-08, 00:17
στα αρκαδικά highlands ξεκίνησε και επίσημα η σεζόν!!

για τους φίλους της τεχνολογίας ας βάλουν στο google earth, google maps ή σε παρόμοια προγράμματα, την εξής τοποθεσία

37.50673,22.472363

θα τους βγάλει ένα σημείο μέσα στα βουνά, εκεί υπάρχει το εξωκλήσσι του αγιου χριστοφορου , οπού και παραδοσιακά γίνεται το πρώτο πανυγήρι της σεζόν,

εκεί λοιπόν το βράδυ σήμερα τιμήσαμε γουρνοπούλα και κυρίως επειδή το επιβάλει το κρύο αρνί βραστό στα καζάνια και κρασί!!

συνέχεια αύριο το πρώι για όσους δεν δουλέυουν για γλέντι μεσα στα βουνά!!

arrow
09-05-08, 10:39
εγώ σήμερα κερνάω SMP γιατί έχει γεννέθλια το μεγάλο μωράκι μου... :)

... χμ... αν περάσατε από την απόδοση ομάδας στο φόλτινγκ θα ξέρετε για τι πράγμα μιλάω... :whistle:

35948Souvlaki Me Pitta... :)

manoulamou
09-05-08, 11:04
ντεν φολνταρουν ολοι ματια μου:rolleyes:
Προτιμαμε κατι τετοιο: ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΛΑΑΑΑ!!!:worthy:

arrow
09-05-08, 11:52
... βρε μανούλα μου αυτό είναι καλύτερο?... :vava:

άμα φάει κάποιος ένα κομμάτι μετά θέλει και μια ένεση ινσουλίνης για να συνέλθει... :rolleyes:

τόσο παράξενη είμαι τελικά που ψηφίζω θανάση ? :crazy:

manoulamou
09-05-08, 12:13
Μια ζωη την εχουμε κι αν δεν την γλεντησουμε
τι θα καταλαβουμε, αν δεν καζαντησουμε;;;
ΕΕΕ μια φορα στις τοσες δεν πειραζει να εξωκειλουμε!
Ασε να χουμε κατι να θυμομαστε για τα γεραματα μας,
με μονιμα υγιεινη διατροφη δεν χορταινει ουτε καν το ματι σου::sneer:

arrow
09-05-08, 13:07
πέστο ξανά πέστο ξάνα
πέστο ακόμα μια φοράααα! :clap:

ξέχασα να σε πω ότι το σουβλάκι σουβλάκι αλλά είμαι chocaholic! :lol:

35952

Lnk
16-05-08, 01:29
Πώ πω, μου ανοίξατε την όρεξη!:hmm:

DOU
16-05-08, 02:04
Πώ πω, μου ανοίξατε την όρεξη!:hmm:

http://www.kokofresh.gr/images/pics/kalamaki.jpg

Και εχω μια πεινα τωρα...:whistle::lol::lol:

Lnk
16-05-08, 10:34
Πω ρε παναγία μου .....
Κ μια παγωμένη μπυρίτσα κ είμαστε τζέτ!:whistle:

manoulamou
16-05-08, 10:40
Για μην ψαχνεις στα πανω ραφια του ψυγειου προηγουμενα μηνυματα:p
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΑΣ:(τυχαια επιλογη)

arrow
16-05-08, 13:14
φασολάδα...

36599

ή

αστακομακαρονάδα.... 36600

ή κάτι άλλο?... :rolleyes:

DOU
16-05-08, 13:19
Διαλεγω το...κατι αλλο..:p:lol: Φασολαδα...?:dots::rant::protest:

manoulamou
16-05-08, 16:27
Οποιος δεν εχει φαει φασολαδα ακομη και κατακαλοκαιρο
ψηλα στα Πριονια του Ολυμπου, δεν ξερει τι χανει...:worthy:
ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ
και καθως αστακομακαροναδα πραγματικη ή την ακριβοπληρωνεις ή την ξεχνας
εννοειται πως προτιμαμε "κατι αλλο",
δηλαδη δροσερο παγωτακι, βρεεε πονηροι!

Iannis
16-05-08, 21:21
ντεν φολνταρουν ολοι ματια μου:rolleyes:
Προτιμαμε κατι τετοιο: ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΛΑΑΑΑ!!!:worthy:


Οποιος δεν εχει φαει φασολαδα ακομη και κατακαλοκαιρο
ψηλα στα Πριονια του Ολυμπου, δεν ξερει τι χανει...:worthy:
ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ
και καθως αστακομακαροναδα πραγματικη ή την ακριβοπληρωνεις ή την ξεχνας
εννοειται πως προτιμαμε "κατι αλλο",
δηλαδη δροσερο παγωτακι, βρεεε πονηροι!

Μανούλαμας

Εχεις υπτα κίνητρα.

Θελεις τα χάπια για το ζαχαρο απο 2 (μεσημερι-βραδυ) να τα κάνω 3 .

Αν συνεχίσεις έτσι περναω στα σκληρα (ινσουλίνες) δεν θα γλυτώνω το τρύπημα :crazy::crazy:

Lnk
17-05-08, 00:16
Ρε τι θα γίνει πιά! Σταματήστε...
Πάλι μου τρέχουν τα σάλια!:oops:

flamelab
17-05-08, 00:22
Για να ανεβαίνουν οι χοληστερίνες !

36649


36650

arrow
19-05-08, 10:03
.... τα κρεμμυδάκια είναι λίγα και προτιμώ μπολικο τζατζίκι αντί γιαούρτι... :rolleyes:

μια βαθειά ανάσα κι εκπνοή που διώχνει τους ανεπιθύμητους μια κι έξω.... :lol::lol:

DOU
19-05-08, 11:04
Για να αρχιζουν σιγα σιγα οι διαιτες...:mad:σαν πολλες μπυροκοιλιες μαζευτηκανε στο adslgr...:whistle::lol:

manoulamou
19-05-08, 11:25
Σιγα μην αρχισουμε διαιτα απο ... σημερα:rolleyes::: αστε απο (την αλλη) Δευτερα καλυτερα!
Προς το παρον σαν απλο ξεκινημα ... ας μειωσουμε την ποσοτητα που κατανανωνουμε,
να αλλαξουμε το μοντελο (http://www.mednutrition.gr/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=10&Itemid=162) ... διατροφης (http://www.mednutrition.gr/content/view/761/162/)και βεβαιως να μην παραλειπουμε γευματα,
να πινουμε αφθονο νερο και φρεσκους φυσικους χυμους
αντι για μπυρονια και ανθρακουχα αναψυκτικα τιγκα στη ζαχαρη.

arrow
19-05-08, 21:52
άσε φιλενάδα... διαβάζω ένα βιβλίο που μου έστειλε ο προσωπικός μου ταχυδρόμος... :)


Μaximaze your metabolism του Christopher Guerriero... έφτασα στην 75 σελίδα κι ακόμα περιμένω να μπει στο θέμα... βέβαια μιλάμε για 393 σελίδες άρα μέχρι να το διαβάσω μπορεί να περάσουν και 2-3 μήνες "ελεύθερης βοσκής"... :drunk:

k_koulos
20-05-08, 00:59
Γιορτές των Κερασιών – των Νερών – των Φεγγαριών και των Ερώτων
«Σαν του Πλατάνου το νερό, δεν θα ’βρεις σ’ άλλα μέρη
με μια γουλιά δεν θες γιατρό, με δύο βρίσκεις ταίρι »

Συμεών Θαυμαστορείτου, Μελετίου Μάρτυρος. Σελήνη 19 Ημερών, Σάββατο 24 Μάη, την ώρα του σούρουπου...

Ο Πατριωτικός Σύλλογος του Χωριού μας – για 25η συνεχή χρονιά διοργανώνει τη «ΓΙΟΡΤΗ ΤΩΝ ΚΕΡΑΣΙΩΝ» και σας καλεί στο όμορφο Χωριό μας για μια αξέχαστη βραδιά.
Κερασάκι γλυκό (χειροποίητο εννοείται, φτιαγμένο από τις νοικοκυρές του Πλατάνου), λικέρ κεράσι και βύσσινο (αφροδισιακό και αγχολυτικό ειδικά φτιαγμένο για Σας) κερασόπιτες, διάφορες άλλες κερασογεύσεις, ψητό γουρουνόπουλο, άφθονο και εξαιρετικό κρασί είναι μερικά από τα εδέσματα που θα υπάρχουν στους μπουφέδες του Συλλόγου.

Ξεχάστε λοιπόν προβλήματα, σκοτούρες, στεναχώριες – έστω και για μια βραδιά - κι ελάτε να διασκεδάσετε μαζί μας με ζωντανή Δημοτική μουσική.
Σίγουρα θα το ευχαριστηθείτε και ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΤΕ !!!!!

Το χορευτικό συγκρότημα του Πολιτιστικού Συλλόγου Τυρού Αρκαδίας
«Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ» θα παρουσιάσει Παραδοσιακούς Δημοτικούς Χορούς

Στα πλαίσια των εκδηλώσεων θα λειτουργήσει έκθεση παλαιάς ασπρόμαυρης φωτογραφίας.


ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΟΥ ΚΥΝΟΥΡΙΑΣ

εδω (http://www.flashearth.com/?lat=37.344485&lon=22.668618&z=12.9&r=0&src=msl) θα βρειτε το χωριο [το οποίο δεν ειναι δικο μου χωριο, αλλα ειναι υπεροχο......

ακόμα ο δρομος δεν ξέρω αν επιτρέπει στον οδηγό να πιει ακόμα κ μισο ποτηράκι]

manoulamou
20-05-08, 09:33
Ξεχασες το ... απαραιτητο link:
http://www.agrotravel.gr/agro/site/AgroTravel/t_docpage?doc=/Documents/Agrotravel/event/arcadia/giortikerasiwnplatanos
Για κοιτα πμως βρε ... κουλα πραματα:
(1) Εκτος απ την πανδαισια των κερασιων εχει ΚΑΙ ψητο γουρουνοπουλο
(2) Γινεται τη μερα που εχει γενεθλια η κορη μου
(3)ειδα και το πατρογονικο χωριουδακι μου λιιιιιγο παρακατω: Κelefa' ... :clap::clap:

arrow
20-05-08, 16:56
γιαμ γιαμ κεράσια... :oneup:

midnightsun
20-05-08, 18:31
36880
υγιεινή διατροφή :cool:

manoulamou
20-05-08, 18:34
36880
υγιεινή διατροφή :cool:

before / after (http://images.google.gr/images?gbv=2&hl=el&q=before+after+weight+loss&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CF%89%CE%BD) :respekt:

@ ADSLgr.com All rights reserved.