PDA

Επιστροφή στο Forum : DSL ΟΧΙ γιατί.....μαζεύω ελιές!!!!



Σελίδες : [1] 2

sonyp900
07-12-05, 14:18
Καλημέρα σε όλους! Ανοίγω αυτό το θέμα για να ακολουθήσουν και άλλοι συναγωνιστές που έχουν αντιμετωπίσει παρόμοιες τραγελαφικές καταστάσεις με τον ΟΤΕ.
Δουλεύω σαν ΙΤ personel σε μια στρατιωτική υπηρεσία στα Χανιά. Έχω ήδη μια γραμμή ADSL και πριν 3 μέρες έκανα αίτηση μέσω του τηλεφωνίου μας στον ΟΤΕ για ADSL σε ένα άλλο κτήριο. Σήμερα αποφάσισα να τους ενοχλήσω λίγο μιας και δεν είχα νέα. Πήρα λοιπόν τηλέφωνο τον υπέυθηνο του τηλεφωνικού κέντρου στη δουλειά μου και................κρατηθείτε τώρα...........μου είπε το εξής:
Ο μοναδικός υπάλληλος του ΟΤΕ που ασχολείται με το ADSL στα Χανιά δεν μπορεί να αλλάξει την γραμμή επειδή...........ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΖΕΥΕΙ ΕΛΙΕΣ!!!!!!!!!!!!!! :worthy:
Μετά από το σημερινό δεν έχω το κουράγιο ούτε τη θέληση να ξανασχολιάσω κάτι για τον πΟΤΕ. :respekt:

manicx
07-12-05, 14:21
:lol:

Με πέθανες στο γέλιο!

Cafeeine
07-12-05, 14:35
πωπωω... Και για να είναι ελαιοπαραγωγός το παληκάρι πάει να πεί οτι ούτε να τον λαδώσεις δεν γίνεται...
Και καλά αυτός καλά κάνει και μαζέυει ελιές, το τηλεφωνικό κέντρο τι στο διάολο κάθεται και το λέει? Λες και ενδιαφέρει τον πελάτη που έχει πάει ο υπάλληλος!

lefterism
07-12-05, 14:54
καλα κανει και μαζευει τις ελιες του ο ανθρωπος....

party-pooper
07-12-05, 14:56
:lol: :lol: :lol:

wintech2003
07-12-05, 15:27
Πλακα πλακα εχτες ακουγα στις ειδήσεις οτι οι έλληνες δεν "γουστάρουν" να δουλευουν στις ελιες πλεον (ειναι demonde...) και γι'αυτο φερνουν εργατικά χέρια απο Βουλγαρία, Αλβανία κτλ. Μεροκάματο 40€ την μέρα!

Α ρε ελληνα!!

blend
07-12-05, 15:29
Γιατί δεν ζητάς να σου στείλουν κανά ντενεκέ λάδι???

sonyp900
07-12-05, 15:38
Τόσα χρόνια σε αυτή τη δουλειά έχω δει και ακούσει πολλά και διάφορα, αλλά αυτό πάλι ρε παιδιά............δεν ξέρω τι να πω και δεν θέλω γιατί μπορεί να γελάμε αλλα είναι να βγαίνεις και εκτός εαυτού. Αυτός από τον ΟΤΕ που το είπε σε εμάς αυτό, προφανώς δεν περίμενε ότι θα γίνονταν θέμα και στο ίντερνετ.............:D
Τεσπα.........απλά περιμένω και προσεύχομαι να μην βρέξει και χρειαστεί να πάρει και άλλη άδεια.....................:worthy:

Thm@
07-12-05, 15:41
εχω ξεραθει στα γελια εδω μεσα, η γραμματεα με κοιταει και με ενα ματι περιεργο

blend
07-12-05, 15:42
εχω ξεραθει στα γελια εδω μεσα, η γραμματεα με κοιταει και με ενα ματι περιεργο

Τυφλή είναι η καημένη απο το άλλο μάτι??

apostolt
07-12-05, 16:21
ωραια πραγματα ρε παιδια....... τι να πω
μετα σου λεει σοβαρη εταιρεια ο οτε.....................

nnn
07-12-05, 16:27
Η λύση είναι απλή.
Μαζεύεις εσύ τις ελιές και εκείνος σου περνάει την Adsl :D

Μήπως να πάει στο Fun section?

giannis42
07-12-05, 16:32
Με τετοιο μισθο που περνουν:p...λογικο να μαζευουν ελιες

Hengeo
07-12-05, 16:44
Καλημέρα σε όλους! Ανοίγω αυτό το θέμα για να ακολουθήσουν και άλλοι συναγωνιστές που έχουν αντιμετωπίσει παρόμοιες τραγελαφικές καταστάσεις με τον ΟΤΕ.
Δουλεύω σαν ΙΤ personel σε μια στρατιωτική υπηρεσία στα Χανιά. Έχω ήδη μια γραμμή ADSL και πριν 3 μέρες έκανα αίτηση μέσω του τηλεφωνίου μας στον ΟΤΕ για ADSL σε ένα άλλο κτήριο. Σήμερα αποφάσισα να τους ενοχλήσω λίγο μιας και δεν είχα νέα. Πήρα λοιπόν τηλέφωνο τον υπέυθηνο του τηλεφωνικού κέντρου στη δουλειά μου και................κρατηθείτε τώρα...........μου είπε το εξής:
Ο μοναδικός υπάλληλος του ΟΤΕ που ασχολείται με το ADSL στα Χανιά δεν μπορεί να αλλάξει την γραμμή επειδή...........ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΖΕΥΕΙ ΕΛΙΕΣ!!!!!!!!!!!!!! :worthy:
Μετά από το σημερινό δεν έχω το κουράγιο ούτε τη θέληση να ξανασχολιάσω κάτι για τον πΟΤΕ. :respekt:

:shock: :eek: :rotfl: :worthy: Αν είναι δυνατόν! Τι να σχολιάσεις;...

mrsaccess
07-12-05, 16:48
LOL! sonyp900, να υποθέσω ότι δεν είσαι Κρητικός, ε;
Και εγώ όταν είχα πρωτοέρθει είχα πάθει ένα σχετικό πολιτισμικό σοκ. (πχ το κουρείο κλειστό γιατί ο κομμωτής πήγε για ελιές κτλ). :D

Αλλά τα Χανιά είναι αλλού. Έχω ξαναπεί για το ταμία του ΟΤΕ που άρχισε να φωνάζει σε κοπελιά που είχε πάει Tellas "Ρε που πάτε; Πάτε στις tellas και τις forthnet και νομίζετε ότι θα γλυτώσετε από τον ΟΤΕ; Ο ΟΤΕ είναι ένας ρε! Όπου και να'πάτε εδώ θα έρθετε πάλι να μας τα σκάσετε!" :lol: :evil:

spirosta
07-12-05, 17:01
Πήγαινε να βοηθήσεις στις ελιες να τελειώσει μια ώρα αρχίτερα να δεις DSL.

poromenos
07-12-05, 18:00
χαχα τι αλλο θα ακουσουμε.........

ας παει στο fun section!

papdoux
07-12-05, 18:07
Φιλε μου, να εισαι καλα, μου εφτιαξες τη διαθεση με αυτο...
Εχω πεθανει απο τα γελια :rotfl: :rotfl:

Βλεπεις ειναι ο καιρος για τις ελιες. Αμα καλουσες κατα Σεπτεμβρη μπορει να ειχε παρει αδεια για τον τρυγο

sonyp900
07-12-05, 19:29
LOL! sonyp900, να υποθέσω ότι δεν είσαι Κρητικός, ε;
Και εγώ όταν είχα πρωτοέρθει είχα πάθει ένα σχετικό πολιτισμικό σοκ. (πχ το κουρείο κλειστό γιατί ο κομμωτής πήγε για ελιές κτλ). :D

Αλλά τα Χανιά είναι αλλού. Έχω ξαναπεί για το ταμία του ΟΤΕ που άρχισε να φωνάζει σε κοπελιά που είχε πάει Tellas "Ρε που πάτε; Πάτε στις tellas και τις forthnet και νομίζετε ότι θα γλυτώσετε από τον ΟΤΕ; Ο ΟΤΕ είναι ένας ρε! Όπου και να'πάτε εδώ θα έρθετε πάλι να μας τα σκάσετε!" :lol: :evil:

Φίλε mrsaccess είμαι Κρητικός και μάλιστα από το Ακρωτήρι αν έχεις ακούσει. Φυσικά και δεν με παραξένεψε η δικαιολογία (είναι όντως πραγματική). Με εξόργησε το γεγονός ότι ΜΟΝΟ 1 υπάλληλος σε όλα τα Χανιά μπορεί να κάνει το συγκεκριμένο πράγμα!!!!!!!!!!!
Ήμαρτον, αν πάθει ο άνθρωπος κάτι δηλαδή θα σταματήσουμε το ADSL στον νομό???????
Από την άλλη πάλι σκέφτηκα μήπως σηκώνουν τίποτα κρυφά HotSpots στα χωράφια.......εκεί που δεν πάνε καλώδια......................... :p

euri
07-12-05, 19:34
Πλέον αποκτά νέες διαστάσεις και νόημα η...προτροπή: "Ρε δε πας να τινάξεις καμιά ελιά".

kvas
07-12-05, 20:22
Πλέον αποκτά νέες διαστάσεις και νόημα η...προτροπή: "Ρε δε πας να τινάξεις καμιά ελιά".


Τι να κανει ο ανθρωπος, ξέρετε πόσο πάει το λάδι φέτος;;
:D :D :D :D

PLS_CY
07-12-05, 20:35
Πέραν του αστείου της υπόθεσης βλέπουμε άλλη μια φορά πως δουλεύει ο ΟΤΕ. Καλά έκανε ο άνθρωπος και πήγε να μαζέψει ελιές. Αλλά το θέμα είναι ότι δεν αντικαταστάθηκε και έμεινε ολόκληρη πόλη χωρίς υποστήριξη. Τι πάει να πει δηλαδή είναι ο μοναδικός? Αν έχεις μια υπηρεσία κόβεις το κεφάλι σου να την υποστηρίζεις, γιατί έχεις και κάποιους πελάτες που σε πληρώνουν.

πονοκεφαλος
07-12-05, 20:46
οταν πρωτοηρθα στο ρεθυμνο για σπουδες μου ειχε φανει απο αστειο εως πολυ επαναστατικο ή και πολυ γλυκουλι...οταν ομως τυχαινουν δυο τρεις στραβες κ δεν εισαι σε φαση -ελα μωρε σιγα πηγε να μαζεψει ελιες δεν πειραζει θα αγορασω αυριο αυτο που ηθελα- , αλλα πηγαινεις στο φαρμακειο η στο νοσοκομειο η στο κτελ η στον οτε κ ο υπαλληλος-γιατρος-οδηγος θεωρει απολυτα φυσιολογικο να λειπει-τρωει-πηγε να παρει τα κοριτσια απο το σχολειό-πηγε διπλα στη λαικη κ δε συμαζευεται...τελος παντων, ασχετο με το θεμα αλλα θελω να τους σφαξω.μας εχουν ρουφηξει το αιμα τοσα χρονια...

PLS_CY
07-12-05, 20:54
Αυτό ακριβώς είναι. Και άντε για κάποιον home user δεν έγινε και τίποτα. Αλλά για μια επιχείρηση αυτό σημαίνει χαμένα λεφτά. Για κάποια κλινική μπορεί να σημαίνει πολύ χειρότερα. Και εδώ μιλάμε για έναν οργανισμό σαν τον ΟΤΕ. Αλλού αυτό το πράγμα θα σήκωνε μυνήσεις

JoeBar
07-12-05, 21:03
Πάρε στον ΟΤΕ και ζήτα τους 1 τενεκέ λάδι για την καθυστέρηση που σου έχουν κάνει! :twisted:

Σοβαρά μιλάω...

gravis
07-12-05, 21:57
Παιδια μισο λεπτο γιατι θα τρελαθω με αυτα που λέτε!. Ο άνθρωπος πήρε κανονικη αδεια, την νομιμη αδεια υποθέτω , ωραια!, λοιπον, ο καθένας την άδεια του δεν μπορει να την ξοδέψει όπου θέλει? αυτος ο άνθρωπος που τυγχάνει να δουλευει στον ΟΤΕ ,ειχε καποιεσ ελιες και αποφάσισε να τις μαζέψει, δεν ειναι υποχρεωμένος επειδη ο ΟΤΕ δεν έχει επαρκει άτομα , να μην παρει ποτε άδεια και να τρέχει για τις δικες σας adsl!.
Με αυτο το σκεπτικό και εναν οδοκαθαριστη θα πρέπει να του απαγορευσουμε να πάρει αδεια για να παει μαζευει γρούβες ,γιατι ετσι του κάπνισε να την περαση την άδεια του, επειδη εμεις θέλουμε ο καδος τις γειτονιας μας να ειναι πάντα καθαρος.
Λοιπον αντι να τα βάλετε με τον Οργανισμο ΟΤΕ που δεν έχει τα επαρκη άτομα, τα βαζετε με τον συγκεκριμενο άνθρωπο.
Εαν κατι δεν καταλαβα σωστα η δεν συμφωνείτε σε κατι πειτε μου.

vasper
07-12-05, 22:15
Ο gravis έχει δίκιο. Ο άνθρωπος πήρε την άδειά του. Ο ανόητος που είπε ότι φταίει ο συνάδελφός του, γιατί μαζεύει ελιές, είναι το πρόβλημα... Ευτυχώς πάντως που δεν είχε πάει ο άνθρωπος για ....τεκνοποίηση.... να τον κάνει ρεζίλι!!!!!

euri
07-12-05, 22:19
Το ότι ο άνθρωπος πήρε άδεια και τη χρησιμοποιεί κατ' αυτόν τον τρόπο είναι δικαίωμά του. Αν δεν κάνω λάθος, στο δημόσιο υπάρχει θεσμοθετημένη τέτοιου είδους άδεια για αγροτικές εργασίες. Οπότε καλά έκανε και πήγε.

Το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι δεν υπάρχει κάποιος για να αναπληρώσει, έστω και προσωρινά, τη θέση και να αναλάβει τα καθήκοντα του αδειούχου.

Πάντως, το γεγονός με τις ελιές παραμένει αστείο... :haha

PLS_CY
07-12-05, 22:21
Δεν νομίζω να τα έβαλε κανένας με τον υπάλληλο, αλλοίμονο. Ίσα ίσα που αν είναι όντως ο μοναδικός θα πρέπει να τραβά μεγάλο ζόρι μόνος του. Απλά έχει πλάκα το ότι μάθαμε και το λόγο που πήρε άδεια. Η ουσία είναι ότι στον ΟΤΕ όπως φαίνεται θεωρείται φυσιολογικό να έχει ένα και μόνο άνθρωπο για μια πόλη και να μην έχει αντικαταστάτη σε περίπτωση απουσίας του. Αυτά τα πράγματα ούτε τα περίπτερα δεν τα κάνουν που λέει ο λόγος, όχι ένας ολόκληρος οργανισμός.

mrsaccess
07-12-05, 22:58
Εγώ προτείνω τότε να κάνεις αίτηση όταν βγαίνει η καινούργια τσικουδιά, μήπως και τον πετύχεις σε καμμιά καλή στιγμή και σου βάλει 1024 αντί για 384 :lol:

Το αστείο είναι πως όταν είχα κάνει αίτηση πριν 1 και κάτι χρόνο, έπαιρνα τηλεφωνο τον τοπικό ΟΤΕ για κάποια προβλήματα και μου έλεγαν "πάρ'τε σε αυτό το τηλέφωνο το τμήμα adsl!" Φανταζόμουν ο κακομοίρης ολόκληρο τμήμα και απορούσα που δεν σήκωναν κανένα από τα 3-4 τηλέφωνα που μου είχαν δώσει.
Τώρα ξέρω, ήταν ένα ολόκληρο τμήμα του ενός ατόμου! :D

WAntilles
07-12-05, 23:03
Ο άνθρωπος καλά έκανε και πήρε άδεια.

Οι γελοίοι και ανίκανοι προϊστάμενοί του όμως, που έχουν επανδρώσει το υπεύθυνο DSL τμήμα για μια ολόκληρη πόλη μόνο με αυτόν, έπρεπε ήδη να είχαν πάρει μόνιμη άδεια και να έχουν πάει σπίτι τους.

mrsaccess
07-12-05, 23:18
Ένα εφιαλτικό σενάριο μου ήρθε στο μυαλό.

Αν αυτός ο υπάλληλος φύγει με την εθελούσια, τι θα κάνουμε; :scared:

NoYmErOs
07-12-05, 23:40
Γιατί δεν ζητάς να σου στείλουν κανά ντενεκέ λάδι???


Πήγαινε να βοηθήσεις στις ελιες να τελειώσει μια ώρα αρχίτερα να δεις DSL.


Πλέον αποκτά νέες διαστάσεις και νόημα η...προτροπή: "Ρε δε πας να τινάξεις καμιά ελιά".


Ένα εφιαλτικό σενάριο μου ήρθε στο μυαλό.
Αν αυτός ο υπάλληλος φύγει με την εθελούσια, τι θα κάνουμε; :scared:



Εδώ δες απαντήσεις ....
έχω πέσει κάτω από τα γέλια...:rotfl::rotfl::rotfl:

Cafeeine
08-12-05, 00:22
Πλέον αποκτά νέες διαστάσεις και νόημα η...προτροπή: "Ρε δε πας να τινάξεις καμιά ελιά".
:respekt:

pelasgian
08-12-05, 00:26
Να και ένας υπάλληλος που ΛΑΔΩΝΕΤΑΙ και δε ντρέπεται να το ομολογήσει!

Andrew
08-12-05, 00:28
Τεχνικοί ΟΤΕ στα Χανιά και να ξέρουν τίποτα? Μπααααααααααααααααααααααααααα.
Μπορείς να καταλάβεις γιατί ο ΟΤΕ πάει μπροστά. Ετσι με την εθελούσια κάποιος (που αξίζει) θα πάρει ένα καλό εφάπαξ και θα πάει για κάτι καλύτερο.

pelasgian
08-12-05, 00:29
Με τετοιο μισθο που περνουν:p...λογικο να μαζευουν ελιες

Με τέτοιο μισθό που παίρνουν πάλι καλά να λες που δεν ΒΓΑΖΟΥΝ ελιές, γιατί θα γίνουν ένα πράγμα σαν τον πρώην πρωθυπουργό.

Hengeo
08-12-05, 00:38
Εννοείται ότι ο άνθρωπος δεν φταίει σε τίποτα. Σαφώς και δικαιούται την άδεια. Τα χάλια του ΟΤΕ κοροιδεύουμε-γελάμε... :|

ReverseR
08-12-05, 00:42
Εμένα πάντως μου αρέσουν αυτά. Από το "μας συγχορείτε ο υπεύθυνος λέιπει με πολυήμερη άδεια", προτιμώ το "φίλε μου είσαι άτυχος, το αφεντικό βγάζει το λάδι του."


Τεσπα περαστικά στον φίλο μας

Cafeeine
08-12-05, 00:48
"φίλε μου είσαι άτυχος, το αφεντικό βγάζει το λάδι του."

Και το δικό σου λάδι θα βγάλει! :lol:

sonyp900
08-12-05, 12:09
Για να ξεκαθαρήσω κάτι.......σε καμιά περίπτωση δεν έγραψα αυτό το ποστ για να εκθέσω τον υπάλληλο ή να τον κατακρίνω. Μπορεί να κάνει ότι θέλει στην άδειά του. Το μόνο που ήθελα να κάνω ήταν να καυτηριάσω το απόλυτο χάος που επικρατεί σε όλες τις δημόσιες υπηρεσίες/ΔΕΚΟ. Άλλοστε με τον συγκεκριμένο υπάλληλο έχω συνεργαστεί άλλες 3 φορές. Δεν μπορείς κύριε ΟΤΕ να έχεις 1 μόνο άτομο σε ένα νομό όπως στα Χανιά να ασχολείται με τις "Νέες Τεχνολογίες" όπως τις λένε και αυτοί. Τέλος πάντων............άντε να έρθει και η Δευτέρα, μπας και δούμε φως. Καλημέρα σε όλους.

NoYmErOs
08-12-05, 13:10
Δεν μπορει να πέρνει άδεια ενα υπάλληλος και να τον δικαιολογούν έτσι!!!.. τι με ενδιαφέρει τί κάνει ποιός εκεί μέσα.. εγώ θέλω μια απάντηση, που στην χειρότερη περίπτωση ας είναι και η "πάρτε απο δευτέρα".

Δηλαδή τώρα τον δικαιολόγησε και όλα οκ ?

nrg_polini
08-12-05, 18:48
LOL! sonyp900, να υποθέσω ότι δεν είσαι Κρητικός, ε;
Και εγώ όταν είχα πρωτοέρθει είχα πάθει ένα σχετικό πολιτισμικό σοκ. (πχ το κουρείο κλειστό γιατί ο κομμωτής πήγε για ελιές κτλ). :D

Αλλά τα Χανιά είναι αλλού. Έχω ξαναπεί για το ταμία του ΟΤΕ που άρχισε να φωνάζει σε κοπελιά που είχε πάει Tellas "Ρε που πάτε; Πάτε στις tellas και τις forthnet και νομίζετε ότι θα γλυτώσετε από τον ΟΤΕ; Ο ΟΤΕ είναι ένας ρε! Όπου και να'πάτε εδώ θα έρθετε πάλι να μας τα σκάσετε!" :lol: :evil:

Ο ΟΤΕΣ ειναι ΜΕΓΑΛΟΣ, ειναι ΜΑΚΡΥΣ :haha

Για το θεμα, δεν βλεπω την τραγικοτητα, αδεια πειρε ο ανθρωπος δηλαδη αμα την επαιρνε για να ξεγεννησει η γυναικα του θα σας πειραζει λιγοτερο που δεν θα ειχατε dsl? Το τραγικο ειναι οτι δεν ειχαν αλλο υπαλληλο για αυτη τη δουλεια, οχι γιατι πηρε αδεια!! :roll:

leventopaido
09-12-05, 20:08
Παιδιά και εγώ μαζεύω Ελιές και μάλιστα Λαδολιές και Χοντρολιές. Έχω και δύο Μανάκια...

sonyp900
15-12-05, 12:59
Και όπως είναι φυσικό.............ακόμα περιμένω!!!! Ο τεχνικός είναι ακόμη σε άδεια "λένε" και εγώ περιμένω με τον εξοπλισμό σαν τον λαλάκα. :evil:
Ότι και να πει κανείς πια για αυτόν τον καρκινογόνο οργανισμό (πΟΤΕ), δεν έχει και άδικο.

haniotis
15-12-05, 21:44
και εγω περιμενω για ενεργοποιηση του adsl in a box.Κουραγιο...

Cafeeine
15-12-05, 21:51
Δοκίμασες το Adsl-in-a-Ντενεκέ ? με δώρο 2 λίτρα παρθένο

sdikr
15-12-05, 21:54
Δοκίμασες το Adsl-in-a-Ντενεκέ ? με δώρο 2 λίτρα παρθένο


Θα σου κάνω μύνηση γιατί παραλίγο να μου καταστρέψεις μια 19αρα TFT (απο τον καφε που έπεσε πάνω της) :p

:respekt:

WAntilles
15-12-05, 21:57
Δοκίμασες το Adsl-in-a-Ντενεκέ ? με δώρο 2 λίτρα παρθένο

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

theodoros2004
15-12-05, 21:59
Δοκίμασες το Adsl-in-a-Ντενεκέ ? με δώρο 2 λίτρα παρθένο

Με 0 οξέα κιολας....πιο παρθενο δεν γινετε!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.