PDA

Επιστροφή στο Forum : Καρέκλα γραφείου



Σελίδες : 1 [2]

ipo
02-10-09, 10:04
:oneup: Εννοείται πως χωρίς δοκιμή δεν παίρνουμε καρέκλα γραφείου. Οι συμβουλές από χρήστες χρειάζονται κυρίως για τις εντυπώσεις σχετικά με την αντοχή της και τη λειτουργικότητα των μοχλών ρύθμισης.

Whiteyez
02-10-09, 12:36
Την έχω 2.5 βδομάδες. αγορασμένη από τα Carefour 99 euro. Φαίνεται αρκετά καλή μέχρι στιγμής, ελπίζω να αντέξει τα 4,5 χρόνια που άντεξε η προηγούμενη από το Makro.

Mouse Potato
05-10-09, 19:40
Εγώ πήγα σήμερα μια βόλτα απ' τα ΙΚΕΑ και βρήκα την Verner (με συνθετικό δέρμα):

http://www.ikea.com/PIAimages/22307_PE103490_S4.jpg (http://furniture.about.com/od/furniturebytheroom/gr/IKEA_verner.htm)
(κλικ για review)

Στα 79€

Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία από τέτοιου είδους καρέκλες αλλά την βρήκα αρκετά αναπαυτική. Την έχει κανένας; :hmm:

giwrgosth
05-10-09, 19:44
Την ίδια ακριβώς έχω πάρει πριν κανένα χρόνο, αλλά θυμάμαι ότι ήταν γνήσιο δέρμα, να θυμάμαι λάθος? Μπορεί να είναι άλλη έκδοση, γιατί όταν την πήρα ήταν προσφορά και είχε λίγα κομμάτια και μόνο κάτω στα ράφια, όχι στην έκθεση.
Πάντως είναι ακριβώς ίδια, άσχετα αν το δέρμα είναι συνθετικό ή όχι.
Φανταστική! Η πιο καλή που είχα ποτέ. Κάθεσε και νιώθει ξεκούραστα. Να την πάρεις.

Mouse Potato
05-10-09, 19:49
@giwrgosth Η αλήθεια είναι πως μόνο η ποιότητα του δέρματος με χάλασε λίγο. Είναι απίστευτα αναπαυτική και "αγκαλιάζει" όλη την πλάτη μου. Φαίνεται καλό value for money. Θα πάω από βδομάδα να την πάρω.

(δεν αντέχεται άλλο η ξύλινη "σαλονίσια" καρέκλα :twisted:)

ipo
05-10-09, 20:57
Έχει ένα σημαντικό μειονέκτημα: Πλαστική βάση. Πολλοί (90 κιλά τουλάχιστον) έχουν πετάξει καρέκλες που δεν είχαν άλλο πρόβλημα, επειδή έσπασε η βάση (τα "πόδια") ή χαλάρωσε πάρα πολύ η πλαστική υποδοχή του άξονα.

Mouse Potato
05-10-09, 21:05
77 κιλά είμαι. Δεν νομίζω να έχω πρόβλημα με το βάρος... :hmm:

ipo
05-10-09, 21:12
77 κιλά είμαι. Δεν νομίζω να έχω πρόβλημα με το βάρος... :hmm:
Πάντως δεν είναι ευκαιρία αυτή που κοιτάς. Μάλλον ακριβή είναι. Είχα πάρει αντίστοιχη εμφανιστικά (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1435024&postcount=32), αλλά δερμάτινη και με μεταλλική βάση με 50€ (από το Alex Pack).

Σίγουρα να πάρεις έστω και την πιο απλή για να αποφύγεις τη σαλονίσια που θα σου καταστρέψει μέση και αυχένα, αλλά μη βιαστείς. Μία απλή κοστίζει περί τα 30 ευρώ, ενώ με 80 ευρώ να βρεις μπορείς σε διάφορα καταστήματα σαν αυτή που κοιτάς. Αν ψάξεις για προσφορά, ίσως βρεις κάτι σαν αυτό που πήρα εγώ, για μεγαλύτερη αντοχή στο χρόνο και χαμηλότερη τιμή.

Mouse Potato
05-10-09, 21:20
Ευχαριστώ για το info. Έχεις δίκιο, θα πάω να κοιτάξω σε αντίστοιχα καταστήματα να δω μήπως βρω κάτι καλύτερο. Όσο για την καρέκλα που κάθομαι αυτή τη στιγμή ας μην το σχολιάσω :down:

sdikr
05-10-09, 21:24
Πάντως δεν είναι ευκαιρία αυτή που κοιτάς. Μάλλον ακριβή είναι. Είχα πάρει αντίστοιχη εμφανιστικά (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1435024&postcount=32), αλλά δερμάτινη και με μεταλλική βάση με 50€ (από το Alex Pack).

Σίγουρα να πάρεις έστω και την πιο απλή για να αποφύγεις τη σαλονίσια που θα σου καταστρέψει μέση και αυχένα, αλλά μη βιαστείς. Μία απλή κοστίζει περί τα 30 ευρώ, ενώ με 80 ευρώ να βρεις μπορείς σε διάφορα καταστήματα σαν αυτή που κοιτάς. Αν ψάξεις για προσφορά, ίσως βρεις κάτι σαν αυτό που πήρα εγώ, για μεγαλύτερη αντοχή στο χρόνο και χαμηλότερη τιμή.


Δεν είναι απαραίτητο το μέταλλο να είναι καλύτερο,
προσωπικά προτιμώ κάλο πλαστικό παρά μεταλλικό που λυγίζει

Mouse Potato
05-10-09, 21:41
Βρήκα και στο ένθετο των AlexPak:

62405

Στα 60€

Αξίζει τον κόπο άραγε;

ipo
05-10-09, 22:15
Είχα δοκιμάσει παλιά κάποια που της μοιάζει πολύ. Είχε φοβερή στήριξη μέσης (η δική μου δεν έχει και βάζω μαξιλαράκι) και πλάτης, αλλά πολύ όρθια θέση. Δηλαδή ήταν καρέκλα καθαρά εργασίας και όχι εργασίας/αράγματος που μάλλον ταιριάζει πιο πολύ σε γραφείο σπιτιού.

Δεν παίρνεις τίποτε, αν δεν το δοκιμάσεις με την ησυχία σου πρώτα.

giwrgosth
06-10-09, 10:42
Βρήκα και στο ένθετο των AlexPak:

Στα 60€

Αξίζει τον κόπο άραγε;
Δεν την ξέρω, αλλά από το Alex Pak δεν θα αγόραζα ούτε καρφίτσες! Τα προϊόντα του είναι τελείως για τα μπάζα, ότι έχω πάρει από αυτούς ήταν για πέταμα.
Φυσικά δες τη και δοκίμασέ τη, αλλά πιστεύω πως σε σχέση με την άλλη του ΙΚΕΑ θα είναι η μέρα με τη νύχτα.

ipo
06-10-09, 10:48
Δεν την ξέρω, αλλά από το Alex Pak δεν θα αγόραζα ούτε καρφίτσες! Τα προϊόντα του είναι τελείως για τα μπάζα, ότι έχω πάρει από αυτούς ήταν για πέταμα.
Φυσικά δες τη και δοκίμασέ τη, αλλά πιστεύω πως σε σχέση με την άλλη του ΙΚΕΑ θα είναι η μέρα με τη νύχτα.
Με τη δερμάτινη καρέκλα από Alex Pack που ανέφερα παραπάνω δεν αντιμετώπισα πρόβλημα εδώ και 2 χρόνια που την έχω. Πολύ συμφέρουσα αγορά για 50€. Θα έπρεπε να δώσω τουλάχιστον 200€ για να πάρω κάτι καλύτερο.

giwrgosth
06-10-09, 10:53
Με τη δερμάτινη καρέκλα από Alex Pack που ανέφερα παραπάνω δεν αντιμετώπισα πρόβλημα εδώ και 2 χρόνια που την έχω. Πολύ συμφέρουσα αγορά για 50€. Θα έπρεπε να δώσω τουλάχιστον 200€ για να πάρω κάτι καλύτερο.
Για να το λες έτσι θα είναι, αλλά γενικά με το συγκεκριμένο κατάστημα έχω απογοητευτεί σε 3-4 αγορές που έκανα. Πολύ κινεζίλα, αλλά λογικά δεν θα είναι και σε όλα τα προϊόντα τους.
Α και τα πλαστικά στην συγκεκριμένη του ΙΚΕΑ είναι πολύ καλή ποιότητα.

euri
06-10-09, 10:57
Καρέκλα του ΙΚΕΑ με πλαστική βάση με έχει κρατήσει χωρίς "κιχ".

Mouse Potato
07-10-09, 22:12
Τελικά πήρα την MOSES. Σχεδόν μισή τιμή απ' την VERNER

62460

Πιο "μαζεμένη". Η ποιότητα των πλαστικών είναι πολύ καλή. Μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος :p

Sovjohn
01-11-09, 17:50
Δώστε μου τα φώτα σας, ω υπέρτατοι καρεκλοσυζητητές...

Θα εξηγήσω συνοπτικά:

α) Οι προδιαγραφές χρήσης της καρέκλας μου στο σπίτι είναι, καθημερινές κάπου 5 ώρες, Σ/Κ - αργίες πιθανόν και 10 ώρες ανάλογα τη μέρα κτλ. Πρέπει να κρατάει εμένα όμως, βλ. 1.94 / 120 kg.

β) Είχα μια καρέκλα (αγορασμένη από τυχαίο μαγαζί για κάπου 100 € τότε) μέχρι πρότινος, και το 1 από τα 6 πόδια της έμεινε στον τόπο, για την ακρίβεια το πλαστικό "άνοιξε" και το ροδάκι έφευγε μονίμως.

Της έβγαλα όλα τα ροδάκια, για να μη γέρνει, αλλά δεν είναι πια άνετη, χώρια που μου γρατζουνάει το πάτωμα.

Θέλω τη γνώμη σας κυρίως για το από που να πάρω καρέκλα, και δευτερευόντως ποια.

Λόγω του ότι όμως δεν θέλω να μου μείνει στα χέρια σε 2 μήνες:

*Πρέπει να κάνει πάνω από 100 € (αποκλείονται carrefour, alexpak, κτλ)
*Πρέπει να έχει στιβαρή κατασκευή / μεταλλική βάση / κάτι τέλοσπάντων που θα με διασφαλίζει
*ΔΕΝ πρέπει να είναι από τα Sato κτλ, όπου οι μόνες που μου άρεσαν έστω και λίγο έκαναν 500-600 €, και είναι κάπως too much.

Ακούω απόψεις... Μου κάνουν και μικρότερα μέρη σαν ιδέες...

Mouse Potato
01-11-09, 17:54
Όπως έχει αναφερθεί και πάνω πριν την αγοράσεις θα την δοκιμάσεις. Προτείνω ΙΚΕΑ που έχουν σχετικά μεγάλη ποικιλία σε τιμές που ψάχνεις...

Ας μιλήσουν και οι πιο έμπειροι :oops:

aglaisma
02-11-09, 22:10
Επειδη μου μεινανε στον τοπο 4 καρεκλες των 50 και 60 ευρω ως τωρα αποφασισα να δωσω λιγο παραπανω. Αφου γλυτωσα το εμφραγμα στη Μεταμορφωση(τιμες απο 350 εως 1400 ευρω) αγορασα σημερα 2 διευθυντικες των 100 ευρω απο Ερμου, κοντα στο Θησειο. Προοριζονται για γραφειο εταιριας. Αντε να δουμε τι ψαρια πιανουν

euri
02-11-09, 22:14
Δώστε μου τα φώτα σας, ω υπέρτατοι καρεκλοσυζητητές...

Θα εξηγήσω συνοπτικά:

α) Οι προδιαγραφές χρήσης της καρέκλας μου στο σπίτι είναι, καθημερινές κάπου 5 ώρες, Σ/Κ - αργίες πιθανόν και 10 ώρες ανάλογα τη μέρα κτλ. Πρέπει να κρατάει εμένα όμως, βλ. 1.94 / 120 kg.

β) Είχα μια καρέκλα (αγορασμένη από τυχαίο μαγαζί για κάπου 100 € τότε) μέχρι πρότινος, και το 1 από τα 6 πόδια της έμεινε στον τόπο, για την ακρίβεια το πλαστικό "άνοιξε" και το ροδάκι έφευγε μονίμως.

Της έβγαλα όλα τα ροδάκια, για να μη γέρνει, αλλά δεν είναι πια άνετη, χώρια που μου γρατζουνάει το πάτωμα.

Θέλω τη γνώμη σας κυρίως για το από που να πάρω καρέκλα, και δευτερευόντως ποια.

Λόγω του ότι όμως δεν θέλω να μου μείνει στα χέρια σε 2 μήνες:

*Πρέπει να κάνει πάνω από 100 € (αποκλείονται carrefour, alexpak, κτλ)
*Πρέπει να έχει στιβαρή κατασκευή / μεταλλική βάση / κάτι τέλοσπάντων που θα με διασφαλίζει
*ΔΕΝ πρέπει να είναι από τα Sato κτλ, όπου οι μόνες που μου άρεσαν έστω και λίγο έκαναν 500-600 €, και είναι κάπως too much.

Ακούω απόψεις... Μου κάνουν και μικρότερα μέρη σαν ιδέες...

ΙΚΕΑ - μοντέλο Markus: μεταλλική βάση, μηχανισμός ανάκλισης, στήριγμα μέσης, διάτρητη πλάτη ( = ροή αέρα), 200 ευρώ.

vamvakoolas
03-11-09, 12:07
Τελικά πήρα την MOSES. Σχεδόν μισή τιμή απ' την VERNER

62460

Πιο "μαζεμένη". Η ποιότητα των πλαστικών είναι πολύ καλή. Μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος :p

Εχω ιδια, εδω και 15 μερες ειμαι οχι απλα ενθουσιασμενος αλλα χαλαλι και τα λεφτα και η αναμονη (εδωσα 40 ευρα και την συναρμολογησα). Εκανα ρεκορ καθισματος και ηταν αψογη (ουτε καν "καθισε" η καρεκλιτσα). ΑΨΟΓΗ

pronek
06-11-09, 15:08
Εγώ πήγα σήμερα μια βόλτα απ' τα ΙΚΕΑ και βρήκα την Verner (με συνθετικό δέρμα):

http://www.ikea.com/PIAimages/22307_PE103490_S4.jpg (http://furniture.about.com/od/furniturebytheroom/gr/IKEA_verner.htm)
(κλικ για review)

Στα 79€

Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία από τέτοιου είδους καρέκλες αλλά την βρήκα αρκετά αναπαυτική. Την έχει κανένας; :hmm:

Φιλε μου εγω εχω αγοραση αυτην την καρεκλα απο τα ικεα και οφειλω να πω ειναι πολυ βολικη νιωθω σαν διευθυντης :p.Επισης εχει αυτον τον μηχανισμο που πας μπρος πισω χωρις να κουνιεται η καρεκλα δηλαδη μονο το πανω και ειναι πολυ καλο...

firefox
07-11-09, 18:02
έχει πάρει κανένας καρεκλα flexy από κριμιτζά? (κατάστημα κηφισιάς) είναι στα 260 €, τιμή πολύ πρόσφατη. αξίζει τον κόπο? τίς προάλλες που την είδα από κοντά μου φάνηκε ενδιαφέρουσα.

ωστόσο υπάρχει κανένας που την έχει δοκιμάσει?

Manolis_karas
07-11-09, 19:35
μου γρατζουνάει το πάτωμα.
Αν χρησιμοποιείς πολύ, καρέκλα με ροδάκια, για να μην χαλάσει το πάτωμα, να βάλεις ειδικό πλαστικό χαλί (δεν κοστίζει πολύ), την έχω πάθει και με ακριβή καρέκλα, (μήπως το πάτωμα ήταν φτηνό; - κακό;) :hmm:.

vamvakoolas
09-11-09, 14:51
το εχει πλαισιο και βγαινει σε 2 διαστασεις, το εχω δοκιμασει πολυ καλο!

[Insomniac]
05-12-09, 06:43
Παιδιά η καρέκλα μας άφησε χρόνους βραδιάτικα και μπήκα στη διαδικασία να αγοράσω καινούρια το συντομότερο δυνατό.

Έχετε καμιά άποψη για τις διευθυντικές του πλαισίου (http://www.plaisio.gr/Furntiture/Office-Furniture/Chairs/Manager.htm); Συγκεκριμένα μου μπήκε στο μάτι αυτή (http://www.plaisio.gr/Furntiture/Office-Furniture/Chairs/Manager/Topstar-Ortega-Black-8140-TA0.htm).

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

icsd08063
10-02-10, 12:04
Καλημέρα σας...
Στο ίδιο μήκος κύματος και η ερώτηση μου με την προηγούμενη.
Τελευταία, γλυκοκοιτώ αυτή:
http://www.plaisio.gr/Furntiture/Office-Furniture/Chairs/Manager/Torre-Chair-PRO-007.htm

Την έχει κανείς;
Πείτε μου την γνώμη σας. Σκέφτομαι να την παραγγείλω.

Sebu
13-02-10, 11:54
Εχω εδω και 1,5-2 χρονια μια ωραια μαυρη-διχτυωτη που εχει το ΙΚΕΑ. Δεν θυμαμαι ονομα αλλα ειναι η μονη κυριλε που εχει.

Την εχει ακομα 199 ευρω αλλα η καρεκλα τα σπαει. Το καλοκαιρι λογω του οτι η πλατη ειναι ολη διχτυωτη δεν ιδρωνεις και δεν κολλας, εχει πολυ ωραια ανακληση και εγω που ειμαι 1,83 ακομα και στο τερμα ξαπλωτο το κεφαλι μου στηριζεται απο την καρεκλα ανετα και βλεπω τις HD ταινιες μου στο pc στην ξαπλα :p

Οποιος εχει κοντα του ΙΚΕΑ ας κανει μια βολτα (νομιζω οτι λεγοταν MARKUS η καρεκλα αλλα δεν παιρνω και ορκο), στον Κηφισο ειναι στον 1ο οροφο, κοντα στο εστιατοριο, στο τμημα με τα γραφεια και τις καρεκλες γραφειου (ξεχωριζει ως καρεκλα).

Και εγω τοτε ειχα πεταξει μια με δερματίνη των 60 ευρω του Πρακτικερ και ημουν κανα μηνα στο ψαξιμο. Στην Πειραιως σε ολα τα Σατο,Πανω,Κατω οι τιμες ηταν πιασοκ@λε για αυτο που πουλαγαν (ακομα και στα στοκ και καλα της Πειραιως) ενω απο Πλαισιο δεν με ενθουσιασαν οι καρεκλες. Του ΙΚΕΑ την πετυχα τυχαια και την κυνηγαγα κανα μηνα ακομα γιατι εξαφανιζοταν αερα (εφερναν λιγα κομματια και ειχε ζητηση). Για κανα 2μηνο ημουν με καρεκλα της κουζινας αλλα δεν το μετανιωσα καθολου ως αγορα ;)

Ακομα και τωρα ξαπλα σε αυτην γραφω αυτο το ποστ :p

l3ft3r1s
07-05-10, 15:10
Παιδιά ψάχνω και εγώ καρέκλα και έχω 2 ερωτήσεις για το πλαίσιο:
1) Σε ποιο υποκατάσημα τους έχουν τις περισσότερες προς δοκιμή?
2) Για όσους τελικά αγοράσατε απο πλαίσιο, η συναρμολόγηση που "δεν περιλαμβάνεται στην τιμή", παλεύεται ή πρέπει να πληρώσεις τον μάστορα για να στην συναρμολογήσει?

kadronarxis
04-12-11, 15:31
Πήρα αυτήν (http://www.plaisio.gr/Gifts-Gadgets/Bundles/TV-stock/Set-Managerial-Chair-Otello-and-asembly-of-chairs.htm) από Πλαίσιο προ 3 μηνών.
Στο μήνα πάνω, το αφρολέξ της βάσης έχει κάτσει και νιώθω ότι κάθομαι πάνω σε τραπέζι.

Stay away πραγματικά από καρέκλες Πλαισίου, δες αυτή από ΙΚΕΑ που έγραψε ο φίλος πιο πάνω.

[Insomniac]
04-12-11, 18:09
Στο μήνα πάνω, το αφρολέξ της βάσης έχει κάτσει και νιώθω ότι κάθομαι πάνω σε τραπέζι.

Το ίδιο έχει πάθει και η δικιά μου αγορασμένη και αυτή από Πλαίσιο. Δεν θυμάμαι σε πόσες ώρες χρήσης (καθισιού) αλλά δεν άργησε πολύ. Ευτυχώς με ένα έξτρα μαξιλαράκι έστρωσε η κατάσταση και συνεχίζω να τη χρησιμοποιώ.

atrias
07-03-12, 12:23
παιδιά από καρέκλες για γραφείο είναι προτιμότερο το ύφασμα ή το δέρμα?
από μαγαζί που πουλάει τέτοιες καρέκλες μου είπαν ότι το δέρμα είναι μόνο για το μάτι και ότι γενικά είναι καλύτερο το ύφασμα για να αναπνέει αλλά τους πωλητές γενικά δεν τους εμπιστεύομαι γιατί τα λένε όπως τους συμφέρει για να πουλήσουν αυτό που θέλουν.

wizi
07-03-12, 20:42
Μια markus που έχει το ΙΚΕΑ είναι καλή παιδιά;Εννοώ απο άποψη αναπαυτικότητας και αντοχής.Επίσης αξίζει να δώσω 189 για την μαύρη ή μπα;

nyannaco
08-03-12, 09:41
παιδιά από καρέκλες για γραφείο είναι προτιμότερο το ύφασμα ή το δέρμα?
από μαγαζί που πουλάει τέτοιες καρέκλες μου είπαν ότι το δέρμα είναι μόνο για το μάτι και ότι γενικά είναι καλύτερο το ύφασμα για να αναπνέει αλλά τους πωλητές γενικά δεν τους εμπιστεύομαι γιατί τα λένε όπως τους συμφέρει για να πουλήσουν αυτό που θέλουν.Ούτε εγώ εμπιστεύομαι αβασάνιστα τους πωλητές, αλλά στο συγκεκριμένο θέμα ο κ@λ@ς μου λέει ότι έχει δίκιο. Με το δέρμα το μέρος του σώματος που είναι σε επαφή με την καρέκλα δεν αναπνέει. Ειδικά αν τη θέλεις για το σπίτι, το καλοκαίρι που θα είσαι με σορτσάκι, ιδρώνει και κολλάει.

Xefteris
08-03-12, 12:11
Ούτε εγώ εμπιστεύομαι αβασάνιστα τους πωλητές, αλλά στο συγκεκριμένο θέμα ο κ@λ@ς μου λέει ότι έχει δίκιο. Με το δέρμα το μέρος του σώματος που είναι σε επαφή με την καρέκλα δεν αναπνέει. Ειδικά αν τη θέλεις για το σπίτι, το καλοκαίρι που θα είσαι με σορτσάκι, ιδρώνει και κολλάει.


Για αυτό το λόγο είναι κάλο και δέρμα. Προσπάθησε να καθαρίσεις το ύφασμα!
Η σκέψου λίγο το ύφασμα πότε θα αρχίσει να φθείρετε σε σχέση το δέρμα.

ipo
08-03-12, 13:21
Το δέρμα έχει μεγαλύτερη αντοχή στο χρόνο, αλλά είναι λιγότερο άνετο. Το καλοκαίρι ιδρώνεις, το χειμώνα αργεί να ζεσταθεί και το νιώθεις κρύο στην αρχή που κάθεσαι.

Κατά τη γνώμη μου, το καλύτερο είναι το ύφασμα, ενώ το χειρότερο είναι η πλαστική απομίμηση δέρματος που χαλάει γρήγορα και δεν είναι άνετο. Το δέρμα είναι κάπου στα ενδιάμεσα.

no_logo
08-03-12, 13:31
Ούτε εγώ εμπιστεύομαι αβασάνιστα τους πωλητές, αλλά στο συγκεκριμένο θέμα ο κ@λ@ς μου λέει ότι έχει δίκιο. Με το δέρμα το μέρος του σώματος που είναι σε επαφή με την καρέκλα δεν αναπνέει. Ειδικά αν τη θέλεις για το σπίτι, το καλοκαίρι που θα είσαι με σορτσάκι, ιδρώνει και κολλάει.


Το δέρμα έχει μεγαλύτερη αντοχή στο χρόνο, αλλά είναι λιγότερο άνετο. Το καλοκαίρι ιδρώνεις, το χειμώνα αργεί να ζεσταθεί και το νιώθεις κρύο στην αρχή που κάθεσαι.

Κατά τη γνώμη μου, το καλύτερο είναι το ύφασμα, ενώ το χειρότερο είναι η πλαστική απομίμηση δέρματος που χαλάει γρήγορα και δεν είναι άνετο. Το δέρμα είναι κάπου στα ενδιάμεσα.

αφού μιλάμε για σπίτι
το καλοκαίρι βάζεις μια παλιά πετσέτα μπάνιου απάνω στην καρέκλα

Δέρμα ή δερματίνη :oneup:
καθαρίζει, αντέχει, ομορφαίνει δεν παχαίνει

WAntilles
08-03-12, 18:46
αφού μιλάμε για σπίτι
το καλοκαίρι βάζεις μια παλιά πετσέτα μπάνιου απάνω στην καρέκλα

Όλο το χρόνο βασικά.

atrias
08-03-12, 18:52
ευχαριστώ για τις απόψεις

dinosz1000
15-03-12, 17:08
Εγώ θα πρότεινα ύφασμα. Το αληθινό δέρμα είναι πανάκριβο, αυτές που έχουν δερματίνη είναι απαίσιες κ χαλάνε πολύ γρήγορα κ επίσης είτε δέρμα έιτε δερματίνη, το χειμώνα παγώνεις κ το καλοκαίρι ιδρώνεις. Πιστεύω ειδικά για σπίτι δεν αξίζει δέρμα-δερματίνη. Πάντως δεν θα πρότεινα "Δρομέα". Αν κ η καρέκλα που πήρα ήταν γερή (άλλωστε την πλήρωσα και διπλάσια τιμή σε σχέση με τ αλλα μαγαζιά) μόνο ταλαιπωρία κ νεύρα μου χει προσφέρει το συγκεκριμένο μαγαζί.

@ ADSLgr.com All rights reserved.