PDA

Επιστροφή στο Forum : Προπληρωμένες Κάρτες



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

ariadgr
06-10-10, 20:46
χμ παροτι η δικια μου γραφει electronic use only, την εχω χρησιμοποιησει και για φυσικες αγορες,
σε μηχανηματα ομως που δεν θελουν pin.

Electronic Use Only σημαίνει οτι δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί από χειροκίνητο μηχάνημα αφού δεν έχει ανάγλυφους χαρακτήρες.
Βλεπε:
www.creditcardmachine-direct.com/credit-card-manual-imprinter.jpg

k_koulos
06-10-10, 20:56
οκ ευχαριστώ, και γώ για debit του λέω, ή εστω alpha bonus με δωρεάν συνδρομή και επιστροφή ποντων απο wind για να αλλάζει κινητά, αλλά γενικά ειναι τύπος της άρνησης....

τον βλέπω στα ξένα χωρίς πιστωτική να τρέχει like Βέγγος

prodromosfan
06-10-10, 21:05
@ ipo & ariadgr
σορρυ δεν το ηξερα, απλα επειδη το ανεφερε ο φιλος. :sorry:

stamka
12-11-10, 23:19
Μερικοί θεωρούν πλεονέκτημα την ανωνυμία στις προπληρωμένες κάρτες.

Απ΄όσο έχω ακούσει, δεν τίθεται θέμα ταυτοποίησης σε διαδικτυακές συναλλαγές. Το πρόβλημα παρουσιάζεται (σπάνια) σε συναλλαγές δια ζώσης, εάν ο καταστηματάρχης προσπαθήσει να ταυτοποίησει τον κάτοχο της προπληρωμένης κάρτας. Τυπικά είναι δεσμευμένος να κάνει ταυτοποίηση στοιχείων, αλλά δεν ξέρω τι προβλέπεται από τους όρους της σύμβασης στην περίπτωση που η προπληρωμένη κάρτα είναι ανώνυμη (από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών μου είχαν πει πως γίνεται έλεγχος υπογραφής σε ταυτότητα καρτούχου και οπίσθιο μέρος της προπληρωμένης κάρτας).

Στα online καταστήματα οι τράπεζες προτείνουν να αναγράφεται το ονοματεπώνυμο του καρτούχου, όπως στο διαβατήριο, εάν το ζητάει το site.


υπαρχουν τραπεζες που αν το ζητησεις γραφουν το ονομα σου (για χρηση στο εξωτερικο σε ξενοδοχεια βολευει ) πανω αλλα παιρνεις την καρτα μετα απο 7 μερες

grande
26-11-10, 12:31
Mε αυτες τις καρτες μπορεις να παιξεις online Παμε Στοιχημα? δηλ. χωρις πιστωτικη?

pakitis
01-12-10, 00:19
Mε αυτες τις καρτες μπορεις να παιξεις online Παμε Στοιχημα? δηλ. χωρις πιστωτικη?

Το μόνο που μπορώ να σου πω με σιγουριά από προσωπική εμπειρία, είναι ότι με GIFT card από την τράπεζα κύπρου, δε μπορούσα να παίξω. Επαναλαμβάνω όμως ότι ήταν gift card. Είναι για μία χρήση και δεν ξανά γεμίζουν.

alexis_21
01-12-10, 00:28
Το μόνο που μπορώ να σου πω με σιγουριά από προσωπική εμπειρία, είναι ότι με GIFT card από την τράπεζα κύπρου, δε μπορούσα να παίξω.

Σε ποια στοιχηματική εταιρεία?

button
03-12-10, 01:48
βλέπω περίεργα το θέμα η τα βλέπω στραβά

grande
03-12-10, 11:03
Mπορει να μας βoηθησει καποιος που παιζει?
ΠΟΙΑ καρτα και σε ΠΟΙΟ site? Για να μην καθομαστε να ψαχνουμε:)

athletic
20-12-10, 12:05
Κι εγω με αυτό το σκεπτικό ξεκίνησα και πήγα στην Αγροτική της γειτονιάς μου.Αμεση εξυπηρέτηση και μάλιστα η κάρτα είχε διαθέσιμο το υπόλοιπο απο την ίδια στιγμή.Το δοκίμασα μετα απο 10' κάνοντας επιτυχώς συναλλαγή μέσω web.

Πληροφορίες ΑΤΕbank Prepaid Card (http://www.atebank.gr/ATEbank/QuickLinks/ATEBankPrepaid/)

Μοναδικό μειονέκτημα σε σχέση με τις άλλες που βλέπω στον συγκριτικό πίνακα, είναι οτι δεν έχεις δυνατότητα για online/τηλεφωνική ενημέρωση κινήσεων.
Καλημερα.Επειδη εχω και εγω την ιδια καρτα απο ΑΤΕbank,να ρωτησω το εξης:Τη χρησιμοποιησα μονο μια φορα τον Απριλιο φετος για αγορα εισιτηριων για μια συναυλια στα βαλκανια.Τωρα εχει μεσα μονο 7 ευρω.Για να αγορασω καποιο ειδος,τωρα,απο το εξωτερικο,ας πουμε,πρεπει να παω στην ΑΤΕ να φορτισω τη καρτα με το αντιστοιχο ποσο & μετα να ερθω να συμπληρωσω τα σχετικα στοιχεια online? Θα ειμαι ΟΚ? Ευχαριστω πολυ.

Ntalton
24-12-10, 16:18
Καλησπερα! Ξερετε καποιο τροπο για να μπορεσω να περασωτα χρηματα της καρτας Paysafecard στον λογαριασμο μου στο paypal? Ευχαριστω πολυ!

button
24-12-10, 16:45
χμ... δεν ξέρω αν γίνεται:hmm:

Ntalton
26-12-10, 23:32
Βασικα βρηκα 3 2 το http://www.paysafecard2webmoney.com δεν δουλευει για paypal τελικα sites που κανουν αυτην την αλλαγη, αλλα δεν ξερω αν θα πρεπει να τα εμπιστευτω...Εχει κανεις εμπειρια απο τα συγκεκριμενα?
Τα sites ειναι τα
1. http://cards-exchanger.com
2. http://www.psc-exchange.com
3. http://www.paysafecard2webmoney.com
Μηπως δεν επρεπε να βαλω στην φορα τα λινκς?

Και κατι τελευταιο, ξερει κανεις αν μπορω να μεταφερω τα λεφτα που εχω στον λογαριασμο στο sportingbet.gr στο paypal?

button
26-12-10, 23:57
Γίνεται τα λεφτά που έχεις στην paysafecard να τα πάρεις πίσω??

Ntalton
27-12-10, 00:04
Γίνεται τα λεφτά που έχεις στην paysafecard να τα πάρεις πίσω??

Δεν ξερω, αν και δεν νομιζω...:(

alexis_21
02-01-11, 20:02
Μία μικρή διόρθωση για την Prepaid Gift Card της Κύπρου:

Παρέχει δυνατότητα ενημέρωσης για το διαθέσιμο υπόλοιπο με κλήση σε αριθμό που αναγράφεται στην συσκευασία.

ipo
02-01-11, 20:18
Μία μικρή διόρθωση για την Prepaid Gift Card της Κύπρου:

Παρέχει δυνατότητα ενημέρωσης για το διαθέσιμο υπόλοιπο με κλήση σε αριθμό που αναγράφεται στην συσκευασία.
Σ' ευχαριστώ Αλέξη. :oneup: Πέρασα τη διόρθωση στο άρθρο.

alexis_21
02-01-11, 20:23
Σ' ευχαριστώ Αλέξη. :oneup: Πέρασα τη διόρθωση στο άρθρο.

Να 'σαι καλά!

Και εγώ δεν το ήξερα μέχρι που έπεσε μία Prepaid Gift στα χέρια μου.

maldino
03-01-11, 17:19
Καλησπερα στο φορουμ, Θελω αυτες τις μερες να βγαλω στην Eurobank, αλλα ειδα στον πικανα οτι ειναι αποκλειστικα ανωνυμη. Με προβληματιζει γιατι πολλα eshops και paypal ζητανε στοιχεια. Θα εχω προβλημα που ειναι ανωνυμες? Αλλη περιπτωση: Αν κερδισω σε στοιχημα τοτε τα σηκωνω μεσω της prepaid και αναληψη απο ΑΤΜ? Ευχαριστω εκ των προτερων.

advantix
04-01-11, 23:14
Έχω μια PREPAID CARD στην Eurobank και έναν λογαριασμό.
Φόρτιση από το λογαριασμό στην PREPAID CARD κάνω μέσα από το e-banking.
Όμως τώρα, έχω κάποια χρήματα στην PREPAID CARD που δεν τα έχω χρησιμοποιήσει και θέλω να τα γυρίσω πίσω στο λογαριασμό, αλλά μέσα από το e-banking δεν βλέπω τέτοια επιλογή.
Ξέρετε πως γίνετε ;

MaFiOzOs_GR
04-01-11, 23:26
Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά μάλλον γίνεται....

Καταρχήν επιλέγεις την καρτέλα "Κάρτες" και μετά στα αριστερά στις "Συναλλαγές" έχει μια επιλογή "Ανάληψη από κάρτα". Από εκεί πιστεύω γίνεται η δουλεία, στην δικιά μου περίπτωση πάντως μου έχει την προπληρωμένη κάρτα στο πρώτο πεδίο και τον καταθετικό λογαριασμό στο κάτω.Ακρίβ'ως από κάτω υπάρχει ένα κενό πεδίο για να βάλω το ποσό που θέλω να κάνω ανάληψη από την κάρτα.

Δοκίμασε το και πες μας αν δουλεύει όπως πρέπει, ή αν υπάρχει καμια προμήθεια για το άδειασμα της κάρτας (στο στυλ που υπάρχει για την φόρτιση).

advantix
05-01-11, 01:09
Ανάληψη από Κάρτα
Επιλέξτε κάρτα: -Επιλέξτε-
Επιλέξτε λογαριασμό πίστωσης: -Επιλέξτε-
Ποσό:


Ανάληψη από Κάρτα

Από την επιλογή αυτή έχετε τη δυνατότητα να χρεώσετε το πιστωτικό όριο της κάρτας σας και να πιστώσετε τον τραπεζικό λογαριασμό σας στη Eurobank.
Η χρέωση του πιστωτικού ορίου της κάρτας σας πραγματοποιείται ακολουθώντας τα παρακάτω βήματα:
α. Επιλέξτε την κάρτα που θέλετε να χρεωθεί.
β. Επιλέξτε τον λογαριασμό που επιθυμείτε να πιστώσετε.
γ. Πληκτρολογήστε το ποσό χρέωσης πιστωτικού σε ΕΥΡΩ και πατήστε Συνέχεια.
Για τη συναλλαγή αυτή ισχύει το ίδιο επιτόκιο και τα ίδια έξοδα που ισχύουν για ανάληψη λόγω δανείου από τα ταμεία της Τράπεζας και από τα ΑΤΜs.Η συναλλαγή αυτή υπόκειται στα εξής δύο ημερήσια όρια: 1. Το ημερήσιο όριο για μετρητά λόγω δανείου μέσω e-Banking, που είναι έως 2.000 Ευρώ ανά πιστωτική κάρτα εκδόσεως της Τράπεζας. Η συναλλαγή αυτή συνυπολογίζεται στο πιστωτικό όριο της κάρτας που σας έχει χορηγηθεί. 2. Το ημερήσιο όριο των λοιπών συναλλαγών μέσω e-Banking, που είναι έως 12.500 ευρώ και αλλάζει με δική σας εντολή προς την Τράπεζα.

Δεν το προχώρησα :hmm:

ipo
05-01-11, 01:13
Το κείμενο που παρέθεσες αφορά τις πιστωτικές κάρτες και συγκεκριμένα τη δυνατότητα έντοκου δανεισμού και κατάθεσης σε λογαριασμό.
http://www.eurobank.gr/europortal/pdf/HELP/cashadvance.pdf

Μπορείς να βρεις την απάντηση, στο άρθρο που βρίσκεται στην αρχή του νήματος που συζητάμε.
Πίνακας χρεώσεων -> Εκφόρτιση

Αν διαβάσεις το άρθρο, θα βρεις κι άλλες χρήσιμες πληροφορίες.

advantix
05-01-11, 01:16
Το κείμενο που έβαλα ήταν κάτω από το Ανάληψη από Κάρτα και σκέφτηκα μήπως έχει κάποια σχέση με την κίνηση που ήθελα να κάνω.
Κοίταξα από την αρχή αλλά δεν το βρήκα κάτι σχετικό γραμμένο.

l3ft3r1s
05-01-11, 20:48
Το κείμενο που έβαλα ήταν κάτω από το Ανάληψη από Κάρτα και σκέφτηκα μήπως έχει κάποια σχέση με την κίνηση που ήθελα να κάνω.
Κοίταξα από την αρχή αλλά δεν το βρήκα κάτι σχετικό γραμμένο.
Μήπως έχεις και πιστωτική στην eurobank και πήγες να κάνεις ανάληψη από αυτή κατά λάθος? Ή στο εμφάνισε πριν επιλέξεις κάρτα?

MaFiOzOs_GR
05-01-11, 20:53
Μήπως έχεις και πιστωτική στην eurobank και πήγες να κάνεις ανάληψη από αυτή κατά λάθος? Ή στο εμφάνισε πριν επιλέξεις κάρτα?

Το μήνυμα το εμφανίζει ασχέτως του τύπου της κάρτας.
Και σε μένα που εχω προπληρωμενη το εμφάνιζει..

sdikr
05-01-11, 20:56
το μήνυμα αναφέρετε σε κάρτες γενικά, πχ στην πιστωτική θα πάει σαν πιστωτική, στην προπληρωμένη αφού τα λεφτά υπάρχουν μέσα δεν θα σε χρεώσει με τόκους

advantix
05-01-11, 21:42
Μήπως έχεις και πιστωτική στην eurobank και πήγες να κάνεις ανάληψη από αυτή κατά λάθος? Ή στο εμφάνισε πριν επιλέξεις κάρτα
Όχι δεν έχω βγάλει πιστωτική κάρτα.
Είναι όπως τα λέει ο MaFiOzOs_GR.
Θα πάω την Παρασκευή σε μια τράπεζα να ρωτήσω να είμαι σίγουρος.
Το ερώτημα είναι αν είναι δωρεάν η αποφόρτιση, ή χρεώνει κάτι.

AnnitaVini
14-01-11, 14:48
Πολυ χρησιμο αρθρο, εχει πολλα στοιχεια μαζεμενα!!! Απλα αναρωτιμεμαι αν υπαρχει περιπτωση να μη την δεχεται το paypal η το αμαζον...

MaFiOzOs_GR
14-01-11, 14:52
Πολυ χρησιμο αρθρο, εχει πολλα στοιχεια μαζεμενα!!! Απλα αναρωτιμεμαι αν υπαρχει περιπτωση να μη την δεχεται το paypal η το αμαζον...

Το paypall και το amazon δέχονται τα περισσότερα είδη καρτών.Ειδή καρτών εννοώ Visa,Mastercard,American Express κλπ....

Εσένα τι γράφει η προπληρωμένη σου και από πια τράπεζα είναι; :hmm:

GeorgeMan
28-02-11, 19:13
Καλησπερα κι απο εμενα!
Ας θεσω την ερωτηση μου χωρις να χρονοτριβω.

Εχω εναν λογαριασμο στη Eurobank.
Μπορω απ οσο διαβασα να βγαλω μια προπληρωμενη καρτα και να τη "φορτωνω" ηλεκτρονικα μεσω web-banking ετσι ωστε να αγοραζω π.χ. απο ebay.
Ωστοσο για να βγαλω την καρτα, απαιτείται καποιος λογαριασμος ΔΕΚΟ περαν της ταυτοτητας.

Η ερωτηση μου λοιπον ειναι, πώς θα βγαλω την προπληρωμενη καρτα, εφοσον δεν εχω καποιον λογαριασμο στο ονομα μου;

sdikr
28-02-11, 19:16
Καλησπερα κι απο εμενα!
Ας θεσω την ερωτηση μου χωρις να χρονοτριβω.

Εχω εναν λογαριασμο στη Eurobank.
Μπορω απ οσο διαβασα να βγαλω μια προπληρωμενη καρτα και να τη "φορτωνω" ηλεκτρονικα μεσω web-banking ετσι ωστε να αγοραζω π.χ. απο ebay.
Ωστοσο για να βγαλω την καρτα, απαιτείται καποιος λογαριασμος ΔΕΚΟ περαν της ταυτοτητας.

Η ερωτηση μου λοιπον ειναι, πώς θα βγαλω την προπληρωμενη καρτα, εφοσον δεν εχω καποιον λογαριασμο στο ονομα μου;

ΑΦΜ δεν έχεις;
Με αυτό πας και τον λογαριασμό που δεν είναι στό όνομα σου

GeorgeMan
28-02-11, 19:17
Βεβαιως και εχω ΑΦΜ, απλα διαβασα στον οδηγο αυτο:


ταυτότητα, ΑΦΜ, λογαριασμός ΔΕΚΟ
Και απορησα :)

sdikr
28-02-11, 19:21
Βεβαιως και εχω ΑΦΜ, απλα διαβασα στον οδηγο αυτο:


Και απορησα :)

Απο την στιγμή που αναγράφεται στο εκκαθαριστικό διεύθυνση που είναι ίδια δεν θα έχεις πρόβλημα

GeorgeMan
28-02-11, 19:27
Αχα, ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις :)

minasv
13-03-11, 21:07
Καλησπερα, ειμαι νεος στον κοσμο των προπληρωμενων καρτων και δεν γνωριζω πολλα!!

Εχω βγαλει πριν λιγες μερες προπληρωμενη καρτα απο την Eurobank την οποια συνδεσα με τον λογαριασμο ταμιευτηριου μου...γι αυτο θα θελα να ρωτησω καποια πραγματα!

1) Πως μεταφερω χρηματα απο το λογαριασμο ταμιευτηριου στην Prepaid μεσω e-banking;

2) Στην τραπεζα μου ειπαν οτι απο 30 ευρω και πανω μπορω να φορτωνω την καρτα, δλδ δεν μπορω να την φορτωσω με 10 ή 20 ευρω;;; (για την πρωτη φορτιση λεω).

Οποιος εχει καρτα απο την συγκεκρημενη τραπεζα ας με διαφωτισει!

Ευχαριστω!

MaFiOzOs_GR
15-03-11, 21:40
Καλησπέρα φίλε μου, στο ebanking αφού έχεις παέι στην καρτέλα κάρτες, στα αριστερά στις "Συναλλαγές" πατάς "Φόρτιση/Επαναφόρτιση Προπληρωμένης Κάρτας", και μετά σου ζητάει να επιλέξεις πια κάρτα θες να φορτίσεις (την δικιά σου ή κάποιου τρίτου) καθώς και το ποσό μαζί τον λογαριασμό που θα χρεωθεί.

Την κάρτα μπορείς να την φορτίσεις με όσα λεφτά θες (από το ebanking) απλά επειδή κάθε φορά που την φορτίζεις θα σε χρεώνει (υπάρχει πινακάκι στην ίδια σελίδα, με τις χρεώσεις) συμφέρει να βάλεις μια φορά ένα ποσό και μετά να μην ξαναχρειαστεί να φορτίσεις την κάρτα για την επόμενη αγορά.....

Προσωπικά επειδή δεν μου άρεσε το νταβατζιλίκι του 1€ για επαναφόρτιση (για <100€), έχω βγάλει χρεωστική σε άλλη τράπεζα για να κάνω τις αγορές μου.... ;)

blade_
18-03-11, 04:38
σε ποια τραπεζα?ειναι δωρεαν τελειως?

ipo
18-03-11, 16:47
σε ποια τραπεζα?ειναι δωρεαν τελειως?

Προσωπικά επειδή δεν μου άρεσε το νταβατζιλίκι του 1€ για επαναφόρτιση (για <100€), έχω βγάλει χρεωστική σε άλλη τράπεζα για να κάνω τις αγορές μου.... ;)
Δεν αναφέρεται σε προπληρωμένη κάρτα. Για χρεωστικές μπορείς να κοιτάξεις της Alpha Bank, της HSBC, της Πειραιώς, της Κύπρου.

kourampies
20-03-11, 02:33
Γνωρίζει κανείς χρόνους για refunds σε προπληρωμένη Κύπρου; Το ποσό είναι 443€ (σχετικά μεγάλο σε σχέση με τις συνηθισμένες μου συναλλαγές), και η αρχική συναλλαγή ήταν περίπου 20 μέρες πριν το refund, και μέσα στον προηγούμενο μηνιαίο λογαριασμό.

didaskalo
21-03-11, 12:21
Σε μια δική μου περίπτωση,απο συναλλαγή με στο εξωτερικό (αλλά με πολύ μικρότερο ποσό) ήταν 15 ημέρες.

kourampies
22-03-11, 00:52
6 μέρες έκαναν τελικά. Μάλιστα έβαλαν μαζί με τα 443 και ένα μικρό refund που μου έκαναν την παρασκευή στο ebay.:oneup:

mafia1
31-03-11, 20:14
Καλησπέρα.Να κάνω ρωτήσω και εγώ κάτι.Σήμερα έληξε η προπληρωμένη της Κύπρου που έχω.Κοίταξα στο site και λέει πως εάν έχει χρήματα που να καλύπτουν την ανανέωση (5 ευρώ τα οποία υπάρχουν μέσα) ανανεώνεται αυτόματα.Εμένα θα μου στείλουν άλλη κάρτα όμως ή θα χρησιμοποιώ την ίδια;Και άν χρησιμοποιώ την ίδια πώς θα ξέρω πότε λήγει;

KeRMiT75
01-04-11, 21:18
Καλησπέρα.Να κάνω ρωτήσω και εγώ κάτι.Σήμερα έληξε η προπληρωμένη της Κύπρου που έχω.Κοίταξα στο site και λέει πως εάν έχει χρήματα που να καλύπτουν την ανανέωση (5 ευρώ τα οποία υπάρχουν μέσα) ανανεώνεται αυτόματα.Εμένα θα μου στείλουν άλλη κάρτα όμως ή θα χρησιμοποιώ την ίδια;Και άν χρησιμοποιώ την ίδια πώς θα ξέρω πότε λήγει;

Θα σου στείλουν καινούργια.

Απ' ότι θυμάμαι η δική μου ήρθε τον μήνα που έληγε η παλιά.

lanc3lot
28-04-11, 12:19
Καλημέρα, θα είχε ενδιαφέρον αν έχει κάποιος χρόνο και ξέρει τι παίζει, να είχαμε άλλο ένα πεδίο στο παραπάνω πίνακα, με τι επιπλέον προσφορές υπάρχουν σε κάθε κάρτα.

Πχ από όσο γνωρίζω, αν έχεις προ-πληρωμένη κάρτα Τράπεζας Κύπρου, έχεις δωρεάν την κάρτα Athinorama Club.

Δεν ξέρω αν υπάρχουν αντίστοιχες προσφορές και στα υπόλοιπα, ώστε να βοηθηθεί κάποιος να επιλέξει.

Πολύ καλός οδηγός πάντως :) :respekt:

cdem
28-04-11, 14:23
........

Πολύ καλός οδηγός πάντως :) :respekt:
Προσυπογράφω για τον οδηγό.

Υπαρχει κάποιος αντίστοιχος για τις πιστωτικές κάρτες στο φόρουμ;

gazakias
12-05-11, 12:45
Καλησπέρα.Να κάνω ρωτήσω και εγώ κάτι.Σήμερα έληξε η προπληρωμένη της Κύπρου που έχω.Κοίταξα στο site και λέει πως εάν έχει χρήματα που να καλύπτουν την ανανέωση (5 ευρώ τα οποία υπάρχουν μέσα) ανανεώνεται αυτόματα.Εμένα θα μου στείλουν άλλη κάρτα όμως ή θα χρησιμοποιώ την ίδια;Και άν χρησιμοποιώ την ίδια πώς θα ξέρω πότε λήγει;


ενας φίλος μου με προπληρωμένη ΚΥΠΡΟΥ του τη εστειλαν με ληξη οπως η παλια

ελπιζω να βοηθησα

Kezar
12-05-11, 16:39
Καλησπέρα.Να κάνω ρωτήσω και εγώ κάτι.Σήμερα έληξε η προπληρωμένη της Κύπρου που έχω.Κοίταξα στο site και λέει πως εάν έχει χρήματα που να καλύπτουν την ανανέωση (5 ευρώ τα οποία υπάρχουν μέσα) ανανεώνεται αυτόματα.Εμένα θα μου στείλουν άλλη κάρτα όμως ή θα χρησιμοποιώ την ίδια;Και άν χρησιμοποιώ την ίδια πώς θα ξέρω πότε λήγει;


ενας φίλος μου με προπληρωμένη ΚΥΠΡΟΥ του τη εστειλαν με ληξη οπως η παλια

ελπιζω να βοηθησα

νομιζω πας στο καταστημα και σου βγαζουν καινουργια και σου μεταφερουν το ποσο της προηγουμενης σε αυτο...
τουλαχιστον εμενα στην eurobank ayτο εκαναν..

KeRMiT75
14-05-11, 09:30
Καλησπέρα.Να κάνω ρωτήσω και εγώ κάτι.Σήμερα έληξε η προπληρωμένη της Κύπρου που έχω.Κοίταξα στο site και λέει πως εάν έχει χρήματα που να καλύπτουν την ανανέωση (5 ευρώ τα οποία υπάρχουν μέσα) ανανεώνεται αυτόματα.Εμένα θα μου στείλουν άλλη κάρτα όμως ή θα χρησιμοποιώ την ίδια;Και άν χρησιμοποιώ την ίδια πώς θα ξέρω πότε λήγει;


ενας φίλος μου με προπληρωμένη ΚΥΠΡΟΥ του τη εστειλαν με ληξη οπως η παλια

ελπιζω να βοηθησα

Εμένα μου έστειλαν καινούργια, περίπου ένα μήνα πριν λήξει η παλιά, ταχυδρομικώς με τον ίδιο αριθμό και αλλαγμένο το cvv2.

Η ημερομηνία λήξης ήταν διαφορετική, αφού η παλιά θα είχε παρέλθει ήδη. Το πως ο φίλος σου με τη νέα κάρτα και τη παλιά ημερομηνία λήξης μπορεί να κάνει αγορές, αποτελεί μυστήριο για μένα.

Kezar
18-05-11, 18:48
@kermit75 απο ποια τραπεζα ειπαμε?
γιατι δεν εχω ακουσει ποτε να στελνουν σπιτι ολοι στο καταστημα λενε να πας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.