PDA

Επιστροφή στο Forum : Προπληρωμένες Κάρτες



Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9

CrazyScientist
20-10-11, 12:56
Μάλλον σε λογαριασμό εθνικής εννοεί που όμως τον κινεί μέσω κάρτας ατμ

Ναι αυτο εννοω !!!

ipo
21-10-11, 00:03
Να κάνω μια ερώτηση και εγώ , έχω Paypal και τελευταία φορά όταν μου βάλανε λεφτά μέσω paypal έκανα withdraw σε κάρτα Εθνικής Τράπεζας και είδα μου έφαγε 3 - 4 € είναι δυνατόν; Ενώ έλεγε ότι θέλει 1€ προμήθεια στο paypal..
Τα περισσότερα λεφτά στα πήρε η τράπεζά σου, ως "πληρωμή εισερχόμενου εμβάσματος". Υπάρχουν ελληνικές τράπεζες που χρεώνουν λιγότερο τα εισερχόμενα εμβάσματα.

CrazyScientist
21-10-11, 21:16
Τα περισσότερα λεφτά στα πήρε η τράπεζά σου, ως "πληρωμή εισερχόμενου εμβάσματος". Υπάρχουν ελληνικές τράπεζες που χρεώνουν λιγότερο τα εισερχόμενα εμβάσματα.

Το paypal γραφει οτι σου παιρνει 0,65€ ;;; πως γινεται να σου ξαναπαιρνει και η τραπεζα; Για πες μερικες τραπεζες..

ipo
23-10-11, 13:51
Το paypal γραφει οτι σου παιρνει 0,65€ ;;; πως γινεται να σου ξαναπαιρνει και η τραπεζα; Για πες μερικες τραπεζες..
Η προμήθεια των τραπεζών, όπως και οι φόροι, δεν έχουν συνήθως άμεσα συνδεδεμένη αιτία. Απλά εκείνος που τις εισάγει, κοιτάζει τι κάνει ο ανταγωνισμός, εξετάζει αν έχει εναλλακτικές ο πληρωτής (ώστε να μην του φύγει) και εκτιμά πόσο μπορεί να χρεώσει ώστε να μην τον εξαγριώσει (ευχαριστημένος έτσι κι αλλιώς δε θα είναι με την προμήθεια). Κατόπιν εισαγωγής της προμήθειας, γίνεται εκτίμηση των αντιδράσεων των πελατών, η οποία σε δεύτερο χρόνο αξιοποιείται για τη μετέπειτα τιμολογιακή πολιτική.

Οι τράπεζες που ζητάς είναι δύο (ξεχνάμε τη Royal Bank of Scotland): Attica Bank και HSBC, οι οποίες έχουν μηδενική προμήθεια πληρωμής εισερχόμενου εμβάσματος (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=153326). Γι' αυτό λέμε ότι η HSBC έχει την καλύτερη χρεωστική κάρτα.

CrazyScientist
24-10-11, 15:41
Η προμήθεια των τραπεζών, όπως και οι φόροι, δεν έχουν συνήθως άμεσα συνδεδεμένη αιτία. Απλά εκείνος που τις εισάγει, κοιτάζει τι κάνει ο ανταγωνισμός, εξετάζει αν έχει εναλλακτικές ο πληρωτής (ώστε να μην του φύγει) και εκτιμά πόσο μπορεί να χρεώσει ώστε να μην τον εξαγριώσει (ευχαριστημένος έτσι κι αλλιώς δε θα είναι με την προμήθεια). Κατόπιν εισαγωγής της προμήθειας, γίνεται εκτίμηση των αντιδράσεων των πελατών, η οποία σε δεύτερο χρόνο αξιοποιείται για τη μετέπειτα τιμολογιακή πολιτική.

Οι τράπεζες που ζητάς είναι δύο (ξεχνάμε τη Royal Bank of Scotland): Attica Bank και HSBC, οι οποίες έχουν μηδενική προμήθεια πληρωμής εισερχόμενου εμβάσματος (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=153326). Γι' αυτό λέμε ότι η HSBC έχει την καλύτερη χρεωστική κάρτα.


η HSBC σου δινει με την χρεωστικη και ΙΒΑΝ ; γιατι τα ψιλομπερδεψα..

Thanasis159
26-10-11, 09:42
η HSBC σου δινει με την χρεωστικη και ΙΒΑΝ ; γιατι τα ψιλομπερδεψα..

Όντως τα μπέρδεψες. Η χρεωστική κάρτα δεν λειτουργεί αυτόνομα, όπως ο prepaid, αλλά συνδέεται με καταθετικό λογαριασμό. Ο καταθετικός λογαριασμός αυτός, υπάρχει και σε μορφή Iban.

ipo
26-10-11, 10:11
Όντως τα μπέρδεψες. Η χρεωστική κάρτα δεν λειτουργεί αυτόνομα, όπως ο prepaid, αλλά συνδέεται με καταθετικό λογαριασμό. Ο καταθετικός λογαριασμός αυτός, υπάρχει και σε μορφή Iban.
Επειδή το "υπάρχει σε μορφή IBAN" ενδέχεται να μπερδέψει τον αναγνώστη, θα ήθελα να σημειώσω ότι ο καταθετικός λογαριασμός αντιστοιχεί σε έναν αριθμό, τον οποίο μπορείς να δίνεις για να σου καταθέτουν χρήματα. Ο αριθμός αυτός μπορεί να είναι ο παλαιός/εσωτερικός της τράπεζας, καθώς και το διατεταγμένο υπερσύνολό του στη μορφή IBAN. Κάθε λογαριασμός αντιστοιχεί σε έναν IBAN.

Thanasis159
26-10-11, 21:43
Επειδή το "υπάρχει σε μορφή IBAN" ενδέχεται να μπερδέψει τον αναγνώστη, θα ήθελα να σημειώσω ότι ο καταθετικός λογαριασμός αντιστοιχεί σε έναν αριθμό, τον οποίο μπορείς να δίνεις για να σου καταθέτουν χρήματα. Ο αριθμός αυτός μπορεί να είναι ο παλαιός/εσωτερικός της τράπεζας, καθώς και το διατεταγμένο υπερσύνολό του στη μορφή IBAN. Κάθε λογαριασμός αντιστοιχεί σε έναν IBAN.

Σωστή η επεξήγηση και απόλυτα κατατοπιστική. Να προσθέσω επιπλέον ότι όλοι οι λογαριασμοί σε μορφή IBAN ελληνικών τράπεζων, αποτελούνται από 27 χαρακτήρες, ξεκινώνας από τα δύο αγγλικά γράμματα GR και συνεχίζοντας με 25 νούμερα. :)

Ge0rgia
28-10-11, 00:19
πολυ καλη προσπαθεια κ πολυ απλοποιημενο μπραβο!!!
ωστοσο για μεγαλο ποσο σε μαγαζια (οχι online) δεν την δεχονται επειδη δεν εχει ονομα επανω, τουλαχιστον της eurobank που εχω εγω

Thanasis159
28-10-11, 00:31
Της Marfin είναι επώνυμη, όπως και άλλες φαντάζομαι. Άρα δεν θα έχεις πρόβλημα! :)

Ge0rgia
28-10-11, 00:43
Της Marfin είναι επώνυμη, όπως και άλλες φαντάζομαι. Άρα δεν θα έχεις πρόβλημα! :)

thanks! :) μαλλον θα πρεπει να αλλαξω, μια φορα μου "την ειπαν" κ οτι μου κανουν χαρη που την δεχονται γιατι το ποσο ηταν μονο 30€!!! anyway

blade_
28-10-11, 04:41
ενδιαφερον αυτο..

αραγε εχουν γινει κ αλλες επωνυμες?και γω της eurobank εχω..

CrazyScientist
28-10-11, 18:31
μαλιστα θα παω στην HSBC να δω τι παιζει και θα γραψω.. δηλαδη αν θες να παρεις λεφτα απο paypal (ειναι συνδεδεμενη με Κυπρου) για να τα κανεις withdraw δεν θα σου παρει καθολου λεφτα παρα μονο το paypal προμηθεια..

Rightman
29-10-11, 16:31
Έχω μια PREPAID CARD στην Eurobank και έναν λογαριασμό.
Φόρτιση από το λογαριασμό στην PREPAID CARD κάνω μέσα από το e-banking.


30 έως 100€: 1 € (2 € αρχική) Αυτές οι προμήθειες είναι και στο e-banking;

blade_
29-10-11, 20:58
ναι

μονο που μεσω ιντερνετ μπορεις να βαλεις και λιγοτερα απο 30 ευρω

goku
14-11-11, 20:56
φίλε μου, πρόσφατα έβγαλα την προπληρωμένη κάρτα της αγροτικής τράπεζας για μένα και θα ήθελα να πω κάποια πραγματάκια για να ενημερώσεις τα πινακάκια σου, λοιπόν:

1) θέλει ταυτότητα ΚΑΙ αφμ.

2) σχετικά με την online ενημέρωση, για το e-banking δεν ξέρω γιατί δεν έχω, αλλά όταν την έβγαλα δήλωσα το email μου και μου έρχεται κάθε μήνα λογαριασμός σε ηλεκτρονική μορφή, είναι ακριβώς όπως στην έντυπη έκδοση απλώς είναι ηλεκτρονική έκδοση και όχι έντυπη.

3)σχετικά με την έκδοση, δεν ξέρω τι γινόταν παλιά αλλά όταν πήγα είχε εκεί ένα πακέτο κάρτες, μου έβγαλε μια αίτηση να συμπληρώσω, έδωσα και τα δικαιολογητικά, τα πέρασε στον υπολογιστή και τέλος. Είναι μέχρι να ποιάσεις σειρά αν έχει ουρά, μετά είναι εύκολη διαδικασία. Εγώ μένω σε χωριό με λίγο κόσμο και πήγα ώρα που δεν είχε δουλειά και την έβγαλα σε 10 λεπτά.

Αυτά.

Gianniskriti
14-11-11, 20:59
φίλε μου, πρόσφατα έβγαλα την προπληρωμένη κάρτα της αγροτικής τράπεζας για μένα και θα ήθελα να πω κάποια πραγματάκια για να ενημερώσεις τα πινακάκια σου, λοιπόν:

1) θέλει ταυτότητα ΚΑΙ αφμ.

2) σχετικά με την online ενημέρωση, για το e-banking δεν ξέρω γιατί δεν έχω, αλλά όταν την έβγαλα δήλωσα το email μου και μου έρχεται κάθε μήνα λογαριασμός σε ηλεκτρονική μορφή, είναι ακριβώς όπως στην έντυπη έκδοση απλώς είναι ηλεκτρονική έκδοση και όχι έντυπη.

3)σχετικά με την έκδοση, δεν ξέρω τι γινόταν παλιά αλλά όταν πήγα είχε εκεί ένα πακέτο κάρτες, μου έβγαλε μια αίτηση να συμπληρώσω, έδωσα και τα δικαιολογητικά, τα πέρασε στον υπολογιστή και τέλος. Είναι μέχρι να ποιάσεις σειρά αν έχει ουρά, μετά είναι εύκολη διαδικασία. Εγώ μένω σε χωριό με λίγο κόσμο και πήγα ώρα που δεν είχε δουλειά και την έβγαλα σε 10 λεπτά.

Αυτά.

Φίλε μου το αφμ το θέλουν μόνο για να άρση του περιορισμού ορίου χρήσης, απλά δεν μπήκαν καν στον κόπο να στο διευκρινήσουν. Δηλ χωρίς να δηλώσεις αφμ έχεις ετήσιο οριο χρήσης x, ενώ δηλώνοντας το αφμ αυτό το όριο ξεκλειδώνει (οχι απεριόριστα, υπάρχουν όρια από τράπεζα ελλάδας)

stefanos1999
03-12-11, 14:38
υπαρχει προπληρωμενη που δεν χρεωνει προμηθεια για αγορες σε νομισμα εκτος ευρώ?
η webuy της πειραιως χρεώνει 1%...

rte
07-01-12, 01:05
Στον πινακα για την προπληρωμενη καρτα της Τραπεζας Κυπρου αναφερει μεταξυ αλλων στους τροπους φορτισης :''ταμεία 3ης τράπεζας πληρωμή πιστωτικής κάρτας".Δηλαδη,μπορεις να τη φορτισεις μεσω της Eurobank π.χ?

KeRMiT75
07-01-12, 09:26
Στον πινακα για την προπληρωμενη καρτα της Τραπεζας Κυπρου αναφερει μεταξυ αλλων στους τροπους φορτισης :''ταμεία 3ης τράπεζας πληρωμή πιστωτικής κάρτας".Δηλαδη,μπορεις να τη φορτισεις μεσω της Eurobank π.χ?

Δεν έχω δοκιμάσει από το ταμείο 3ης τράπεζας, αλλά εγώ φορτίζω τη κάρτα μου μέσω του webbanking της Εθνικής.

blkik
15-01-12, 13:44
υπαρχει προπληρωμενη που δεν χρεωνει προμηθεια για αγορες σε νομισμα εκτος ευρώ?
η webuy της πειραιως χρεώνει 1%...

Δεν ξέρω αν υπάρχει και άλλη πάντως στην Eurobank μονο φόρτιση πληρώνω.
Δεν ήξερα ότι η Πειραιώς χρεώνει και τις συναλλαγές καθαρή κλοπή.

Στις Eurobank γενικα δεν πληρώνω έξοδα. Εχει πρόγραμμα δωρεάν συναλλαγών για ένα ύψος καταθέσεων(νομίζω 3000€ και πάνω)

madrax
18-01-12, 15:44
Πολύ καλή ενημέρωση :)

rte
20-01-12, 14:11
Aπο 15/2 αλλαζει η τιμολογηση της Κυπρου prepaid card :http://www.prepaidcards.gr/default.asp?siteID=1&pageID=11&langID=1

USBCE
21-01-12, 01:41
Aπο 15/2 αλλαζει η τιμολογηση της Κυπρου prepaid card :http://www.prepaidcards.gr/default.asp?siteID=1&pageID=11&langID=1

Ρε τους :censored: . Από τις prepaid πάτε να βγάλετε ρε αλήτες....

kourampies
22-01-12, 22:13
Ρε τους :censored: . Από τις prepaid πάτε να βγάλετε ρε αλήτες....

Όσο δεν χρεώνονται οι κινήσεις, μικρό το κακό...

thanos1916
31-01-12, 19:02
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για τις προπληρωμένες ,συγκεκριμένα της eurobank .Το διαθέσιμο υπόλοιπο εμφάνιζεται με πλην και οι χρεώσεις με συν (δηλαδή όπως και στις πιστωτικές που αν πληρώσεις π.χ. 1€ παραπάνω και την ξοφλήσεις στο βγάζει πλην);

stefp
01-02-12, 13:02
πάντως στην Κύπρου που έτυχε να κοιτάξω χτες, οι χρεώσεις είναι με συν, ενώ με πλην μπροστά εμφανίζεται η "πίστωση", αν δηλαδή σου προστεθούν λεφτά στην κάρτα (αν κάνεις κατάθεση π.χ.). Το υπόλοιπο πάντως εμφανίζεται χωρίς πρόσημο εκεί σε ξεχωριστό πεδίο (Κύπρου πάντα..)

thanos1916
01-02-12, 19:42
Οκ.Ίσως έτσι να δουλεύει το σύστημα της τράπεζας ,άρα δεν θα πρέπει να ανησυχώ για κάτι.
Ευχαριστώ.

στεφανος
04-02-12, 22:09
μου εχουν μεινει καποια δολλαρια μετα το ταξιδι μου στην αμερικη και θα ηθελα να μθω αν γινεται να τα βαλω σε μια προπληρωμενη καρτα για ονλαιν αγορες απο αμερικη
ευχαριστω πολυ

PeriZ
13-02-12, 12:58
σκέφτομαι να βγάλω την προπληρωμένη απο την ΑΤΕ για αγορές απο ebay... την έχει χρησιμοποιήσει κανείς στο paypal? πως την ενεργοποιείς αφού είναι ανώνυμη και δεν έχει statement?

nnn
13-02-12, 12:59
Παίρνεις έναν κωδικό από την τράπεζα για να ενεργοποιηθεί για το Paypal.

goku
13-02-12, 13:04
σκέφτομαι να βγάλω την προπληρωμένη απο την ΑΤΕ για αγορές απο ebay... την έχει χρησιμοποιήσει κανείς στο paypal? πως την ενεργοποιείς αφού είναι ανώνυμη και δεν έχει statement?

Φίλε μου, εγώ έχω προπληρωμένη της ΑΤΕ και την έχω συνδέσει επιτυχώς με το paypal.


Παίρνεις έναν κωδικό από την τράπεζα για να ενεργοποιηθεί για το Paypal.

όσον αφορά τον κωδικό για το paypal αυτοί εκεί στο τοπικό κατάστημα που έβγαλα την κάρτα δεν ξέρανε την τύφλα τους, τελικά έστειλα αίτηση αλλά δεν με ενημερώσανε ποτές για τον κωδικό. Αλλά όμως δεν χρειάζεται να ανυσηχείς, όταν βγάλεις την κάρτα θα δηλώσεις και το email σου και κάθε μήνα σου έρχεται αναλυτική κατάσταση, όπως έρχεται το έντυπο στις πιστωτικές κάρτες (δηλαδή απλά σου έρχεται σε ηλεκτρονική μορφή), και εκεί θα γράφει τον κωδικό, εγώ από εκεί τον έμαθα.

PeriZ
13-02-12, 13:11
κατάλαβα... επειδή όμως είναι κάπως επείγουσα η αγορά, θέλω μια κάρτα που να μπορώ να μάθω τον κωδικό του paypal πιο σύντομα απο τον μήνα... ξέρετε καμιά που να το κάνει αυτό με οποιοδήποτε τρόπο? η υποχρεωτικά περιμένεις στο τέλος του μήνα για να μάθεις την κίνηση?

goku
13-02-12, 13:39
κατάλαβα... επειδή όμως είναι κάπως επείγουσα η αγορά, θέλω μια κάρτα που να μπορώ να μάθω τον κωδικό του paypal πιο σύντομα απο τον μήνα... ξέρετε καμιά που να το κάνει αυτό με οποιοδήποτε τρόπο? η υποχρεωτικά περιμένεις στο τέλος του μήνα για να μάθεις την κίνηση?

όσον αφορά την προπληρωμένη της ΑΤΕ όπως είπα στο τοπικό κατάστημα που πήγα αυτοί εκεί δεν ξέρανε την τύφλα τους, εσύ ίσως είσαι ποιό τυχερός και το μάθεις ποιό γρήγορα. Επίσης τώρα δεν ξέρω τι παίζει αλλά παλιότερα, πριν 2-3 χρόνια τουλάχιστον, είχα βγάλει την προπληρωμένη της Eurobank και όταν ήθελα να μάθω τον κωδικό πήρα τηλέφωνο, έδωσα τα στοιχεία μου και μου έδωσαν αμέσως τον κωδικό. Τώρα δεν ξέρω τι παίζει.

ipo
13-02-12, 14:24
κατάλαβα... επειδή όμως είναι κάπως επείγουσα η αγορά, θέλω μια κάρτα που να μπορώ να μάθω τον κωδικό του paypal πιο σύντομα απο τον μήνα... ξέρετε καμιά που να το κάνει αυτό με οποιοδήποτε τρόπο? η υποχρεωτικά περιμένεις στο τέλος του μήνα για να μάθεις την κίνηση?
Μπορείς να κάνεις αγορά με το PayPal χωρίς να καταχωρήσεις τον κωδικό της κάρτας.

PeriZ
13-02-12, 14:28
Μπορείς να κάνεις αγορά με το PayPal χωρίς να καταχωρήσεις τον κωδικό της κάρτας.

εννοείς χωρίς να γίνει η επιβεβαίωση? ποιος ο λόγος ύπαρξής της τότε?

ipo
13-02-12, 14:39
εννοείς χωρίς να γίνει η επιβεβαίωση?
Αυτό εννοώ.

goku
13-02-12, 15:01
εννοείς χωρίς να γίνει η επιβεβαίωση? ποιος ο λόγος ύπαρξής της τότε?


Αυτό εννοώ.

αν δεν κάνεις επιβεβαίωση έχει όριο στις πληρωμές.

PeriZ
13-02-12, 15:06
αν δεν κάνεις επιβεβαίωση έχει όριο στις πληρωμές.

α μάλιστα! ξέρουμε και πόσο είναι αυτό? δεν θα περάσω τα 400-500 ευρω... καλύπτομαι αραγε?

goku
13-02-12, 15:25
α μάλιστα! ξέρουμε και πόσο είναι αυτό? δεν θα περάσω τα 400-500 ευρω... καλύπτομαι αραγε?

δεν πρέπει να υπάρχει στάνταρ ποσό, σύμφωνα με αυτό (https://www.paypal-apac.com/th/security-centre/your-guide-to-verification/account-sending-and-withdraw-limits.aspx?) το λινκ λέει το εξής:


To see your sending and withdrawal limits, simply log in to your account and click the 'View limits' link on the 'Overview' page.

για πήγαινε εκεί να δεις.

Thanasis159
13-02-12, 22:10
Της Marfin μπορείς σίγουρα να μάθεις άμεσα το κωδικό για το Paypal. Μόλις πατήσεις το κουμπί για να γίνει το verification και σου τραβήξει το 1.5€, τους παίρνεις ένα τηλ και σου λένε κατευθείαν τον κωδικό σου.

KeRMiT75
14-02-12, 00:07
Επίσης από το www.i-cardonline.gr μπορείς να δεις άμεσα τις συναλλαγές σου για την προπληρωμένη της τράπεζας Κύπρου, συμπεριλαμβανομένου του κωδικού του paypal.

alexgk
14-02-12, 00:09
Μπορείς να κάνεις αγορά με το PayPal χωρίς να καταχωρήσεις τον κωδικό της κάρτας.
Σε αυτήν την περίπτωση όμως μπορείς να κάνεις αγορά χωρίς να έχεις καταχωρήσει κάποια κάρτα (χρεωστική, πιστωτική);

Thanasis159
14-02-12, 01:25
Επίσης από το www.i-cardonline.gr μπορείς να δεις άμεσα τις συναλλαγές σου για την προπληρωμένη της τράπεζας Κύπρου, συμπεριλαμβανομένου του κωδικού του paypal.

Είσαι απόλυτα σίγουρος ότι μιλάμε για άμεσα; Ακόμα και όταν η συναλλαγή είναι σε δέσμευση, πριν χρεωθεί;

ipo
14-02-12, 02:43
Σε αυτήν την περίπτωση όμως μπορείς να κάνεις αγορά χωρίς να έχεις καταχωρήσει κάποια κάρτα (χρεωστική, πιστωτική);
Εννοώ ότι μπορείς να καταχωρήσεις κάρτα στο PayPal, να μην την εξακριβώσεις (verify) και να κάνεις κανονικά αγορά με το PayPal, το οποίο θα τραβήξει χρήματα από τη μη εξακριβωμένη κάρτα.

KeRMiT75
14-02-12, 10:17
Είσαι απόλυτα σίγουρος ότι μιλάμε για άμεσα; Ακόμα και όταν η συναλλαγή είναι σε δέσμευση, πριν χρεωθεί;

Απόλυτα σίγουρος είμαι μόνο για το ότι δε χρειάζεται να περιμένει ο φίλος ένα μήνα για να πληροφορηθεί τον κωδικό του paypal, είτε από το λογαριασμό είτε από το τηλέφωνο, επειδή το έκανα και εγώ προσφάτως.

Εφόσον όμως δεν μπερδεύω κάτι πάρα πολύ αυτή τη στιγμή, ναι, βλέπεις και τα ποσά που δεσμέυονται άμεσα, όμως ίσως μόνο αθροιστικά (αυτό το σημείο δεν το θυμάμαι καλά). Δε βλέπεις δηλαδή, ποιός δέσμευσε ποιό ποσό, παρά μόνο το συνολικά δεσμευμένο ποσό στο πεδίο "συναλλαγές σε εκκρεμότητα".

Αν δεν το επιβεβαιώσει κανένας συμφορουμίτης, θα το προσέξω καλύτερα την επόμενη φορά και θα ενημερώσω.

PeriZ
14-02-12, 10:58
εμένα με καλύψατε! ευχαριστώ πάρα πολύ! :worthy:

alexgk
15-02-12, 05:51
Εννοώ ότι μπορείς να καταχωρήσεις κάρτα στο PayPal, να μην την εξακριβώσεις (verify) και να κάνεις κανονικά αγορά με το PayPal, το οποίο θα τραβήξει χρήματα από τη μη εξακριβωμένη κάρτα.
Κατάλαβα. Σε ευχαριστώ. :p

USBCE
16-02-12, 06:59
Εφόσον όμως δεν μπερδεύω κάτι πάρα πολύ αυτή τη στιγμή, ναι, βλέπεις και τα ποσά που δεσμέυονται άμεσα, όμως ίσως μόνο αθροιστικά (αυτό το σημείο δεν το θυμάμαι καλά). Δε βλέπεις δηλαδή, ποιός δέσμευσε ποιό ποσό, παρά μόνο το συνολικά δεσμευμένο ποσό στο πεδίο "συναλλαγές σε εκκρεμότητα".


Αρχικά, μέχρι να χρεωθεί το ποσό, βλέπεις πόσα λεφτά έχουν δεσμευτεί από το σύνολό σου, χωρίς περαιτέρω πληροφορίες. Όταν γίνει η χρέωση πας στην καρτέλα μηνιαίες συναλλαγές και βλέπεις λεπτομέρειες.

Gianniskriti
16-02-12, 22:23
Φίλε αν τελικα παρεις την προπληρωμενη της ΑΤΕ, μην αγχωνεσαι. Μετα που θα την καταχωρησεις στο paypal πας σε οποιοδήποτε Καταστημα στην εξυπηρετηση πελατων (δηλαδη οχι στα ταμεια που χρειαζεται αναμονή, αλλά στο πλάι), και αιτεισαι να σου πουν τοκν κωδικο paypal, πλεον ετσι γινεται σιγουρα γιατι το εκανα, την ιδια μερα το μεσημερι θα εχεις λαβει ενα e-mail Με τον κωδικο του paypal.

@ ADSLgr.com All rights reserved.