PDA

Επιστροφή στο Forum : Internet explorer 8



alwaysalone
01-05-09, 13:21
Καλημερα παιδιά,

χθες που εγκατασταθηκε μετα απο το τελευταιο update , ο IE 8.

Μα καλα ΤΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ειναι αυτη.... Εκτος οτι βαρυνε, εκτος οτι απεκτησα προβλημα με τα add-on (επειδη εχω ΗΡ, βεβαια ακολουθησα τις οδηγιες), μου απεκτησε το address bar μια ΒΛΑΚΕΙΑ και μιση.

Εννοω το εξης:

Οταν κατεβαζω τη μπάρα διευθυνσεων με τις προσφατες σελιδες, μου βγαινει στο αναδιπλουμενο μενου και το history και τα προσφατα favorites.

Πως μπορω να τηβγαλω αυτη τη βλακεια? Μου προκαλει προβλημα.

Επισης θεωρω τα υποτιθέμένα προτερηματα της νεας εκδοσης , βλακειες και αχρηστα μπιχλιμπίδια.

Τι καλο προσφερει ο ΙΕ8? πφφφφφφ....

Μου χει μαμησει το λαπτοπ :( Ακουω συνεχως τον επεξεργαστη να κανει υπερωριες.. :( :( Και εγινε και πιο αργο το ανοιγμα... :(:(:(:(

jimmakosx
01-05-09, 19:43
Ευτυχώς που δεν το έκανα εγκατάσταση:whistle: Πήγαινε στο πίνακα ελέγχου και κάνε απεγκατάσταση!;)

chosen0ne
01-05-09, 20:00
Είναι πιο ασφαλής απτον 7...... Αυτό είναι ένα στοιχείο να τον κρατήσεις.
Κι εγώ τα ίδια προβλήματα έχω με σένα φίλε (κυρίως) ότι "βάρυνε" αλλά μην βιαστείς να τον βγάλεις, κάποια ενημέρωση θα βγει σύντομα.......... ;)

iant
02-05-09, 00:15
Firefox....

satcur
02-05-09, 00:41
Firefox....

Συμφωνώ και εγώ χρησιμοποιώ firefox αλλά με δεδομένο ότι ο ΙΕ είναι μέρος του συστήματος (μόνο απενεργοποίηση του μπορεί να γίνει) πρέπει ή δεν πρέπει να εγκαταστήσουμε για λόγους ασφαλείας και μόνο τον ΙΕ8? Τα vista τον έχουν σαν critical update.

chosen0ne
02-05-09, 12:00
Βάλτε τον 8 κι ας μην το χρησιμοποιήσετε ποτέ. Πάντα ο IE έρχεται μαζί και με άλλα "καλούδια" που εγκαθίστανται...... ;)
Πάντως για να μην φτάνουμε και στην υπερβολή.....αν ανοίγεις μια οποιαδήποτε ιστοσελίδα, ανοίγει πιο γρήγορα απτον 7 και ανταποκρίνεται το ίδιο με τον 7...... Αν ανοίξεις καμιά 10αριά καρτέλες, είναι ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ πιο βαρής......... :whistle:
Anyway κι εγώ firefox έχω 3.010 αλλά και τον ΙΕ τον χρησιμοποιώ πολύ συχνά, κάποιες ιστοσελίδες τις εμφανίζει πιο "σωστά" απτο firefox και το ξέρουμε όλοι.......... ;)

jimmakosx
03-05-09, 00:35
Firefox....

+1:oneup:

alwaysalone
03-05-09, 01:50
Δε ξερω...εχω την εντυπωση οτι το browsing βαρυνε λιγο..
Καθε φορα που ανοιγω μια σελιδα, βλεπω το φωτακι με τον σκληρο για αναβοσβηνει για αρκετα λεπτα, μεχρι να σταματησει και να ηρεμήσει , ενω παλιότερα, ανοιγα μια σελιδα και σταματουσε αμέσως να τρεμοσβήνει.. Κρατουσε μονο λιγα δευτερολεπτα....

Τωρα γενικα νιωθω οτι ειναι ΠΙΟ ΑΡΓΟ...

Αυτο το αναδιπλούμενο μενου, μαθαμε πώς βγαινει?

civil
03-05-09, 03:09
Εγω ουτε με τον ΙΕ 7 μπορω να σερφαρω, μεχρι να βρει την πρωτη σελιδα κανει 20 δευτερολεπτα!!!
:evil:

netmail
04-05-09, 19:56
Καλησπέρα, μήπως σας ακούγεται και ένας ενοχλητικός θόρυβος σας κάθε λίγο και λιγάκι αν δεν κουνάτε το ποντίκι ? Πώς βγαίνει άραγε?

vasim
04-05-09, 22:49
Καλησπέρα, μήπως σας ακούγεται και ένας ενοχλητικός θόρυβος σας κάθε λίγο και λιγάκι αν δεν κουνάτε το ποντίκι ? Πώς βγαίνει άραγε?

Μήπως πρέπει να ψάξετε αλλού για θορύβους και όχι στον ΙΕ8?

@ ADSLgr.com All rights reserved.