PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με το κοκκινο χρωμα...



Σελίδες : [1] 2

nothing
14-05-09, 12:57
θελω να αναφερω κατι που παρατηρω στην οθονη...
τα κοκκινα γραμματα εμφανιζονται λιγο καπως...δε ξερω πως να το πω ακριβως...
λιγο σαν να "θολωνουν", πως οταν εχεις μυωπια οι εξω γραμμες δεν ειναι καθαρες,καπως ετσι....
δοκιμασα να αλλαξω καποιες ρυθμισεις ειτε οθονης ειτε καρτας αλλα αυτο δε το καταφερα...

καρτα γραφικων : http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1212605&category=69977735&Manufacturer=Palit&HYKARTAGRAFIKONTYPOSCHIPSET=NVIDIA&catalog=20&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BE6D1C166B2ADF9B3B92C0C5AE07278EC0479891E7C42A71CCD3BE2ED8178E0C028F7D5FBA1CB9323C5650C2FA20D9 2A73C561986569AD81245EA5196EC47F4697B3BFA6C9FBFC615E3EDFA8E3CAF249D6DA5C304FEDF168AD2A3CB7026071EAB239D6CCB8CF6E76EABD5D B1C08976DC5FCFA94716E51D49A1
οθονη : http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169352

psolord
14-05-09, 13:16
Ψηφιακή σύνδεση ή αναλογική? Χρησιμοποιείς την Native ανάλυση?

nothing
14-05-09, 14:14
λοιπον πριν μερικες μερες εβαλα hdmi καλωδιο...
επισης απο το control panel της nvidia βλεπω :
native resolution :1680 by 1050
current resolution : 1680 by 1050
οποτε υποθετω πως η απαντηση ειναι ναι χρησιμοποιω την native αναλυση...

psolord
14-05-09, 14:34
Μήπως έχεις πειράξει τα hue/saturation από το μενού ελέγχου της οθόνης (αν έχει)? Μήπως τα έχεις πειράξει απο τον πίνακα ελέγχου της Nvidia?

nothing
14-05-09, 14:54
απο nvidia ειχα παιξει με τις ρυθμισεις αλλα αποσο θυμαμαι δεν ειχα αποθηκευσει τις αλλαγες...
οσο αφορα την οθονη εχω πειραξει διαφορα οπως αντιθεση,φωτεινοτητα αλλα και πριν νομιζω ηταν ετσι...
κατσε να δοκιμασω ενα λεπτο να σου πω διαφορα αν και νομιζω οτι το ειχα δοκιμασει αυτο...

........Auto merged post: nothing πρόσθεσε 2 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα αργότερα ........

καμια διαφορα οπως θυμομουν....

........Auto merged post: nothing πρόσθεσε 2 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα αργότερα ........

απο καρτα γραφικων τι μπορει να πειραξω ωστε να δοκιμασω που φτιαχνει?
δοκιμασα στο colour channels εκει που ειναι ολα μαζι αλλα τιποτα,επισης μονο στο καναλι για το κοκκινο..επισης τιποτα...
δοκιμασα και κατι με gamma που εχει και εφερα το κοκκινο εκει που υποτιθεται επρεπε να ειναι αλλα δεν εφτιαχνε το συγκεκριμενο...
να πω φυσικα πως δεν εκανα καποια αποθηκευση οσο τα δοκιμαζα αυτα και οτι αλλαζαν οι χρωματισμοι αλλα το συγκεκριμενο δεν εφτιαχνε....

psolord
14-05-09, 15:56
Δεν θυμάμαι να είχα προσέξει τίποτα τέτοιο στην πολύ παλαιότερη της δικής σου, Samsung 226BW που έχω. Άρα θα μου φαινόταν περίεργο αν είναι τελικά αδυναμία του hardware.

Είπες την έχεις συνδέσει με HDMI? Όχι DVI? Άρα μιας και έχει ιδιότητες τηλεόρασης, μήπως έχεις ενεργοποιήσει κάνα χαζό-φίλτρο της τηλεόρασης? Noise reduction, mpeg artifacts reduction, sharpness στο θεό ή στην κόλαση κλπ?

Είναι καθαρή η οθόνη σου?

Προσπάθησες να την συνδέσεις με το VGA?

nothing
14-05-09, 19:40
λοιπον στην αρχη την ειχα με rgb το κλασσικο και ναμαι ειλικρινης δε θυμαμαι καθολου αν τοχε αυτο..θα το ελεγξω και αυτο παντως...
εγω δεν ενεργοποιησα τιποτα αλλα θα κοιταξω αν βρω αυτα που λες και ενημερωνω παλι..
να πω πως αυτο συμβαινει ΜΟΝΟ στο κοκκινο χρωμα δηλαδη ολα τα υπολοιπα τα δειχνει κανονικα χωρις να εχει προβλημα...
δηλαδη κειμενο με κοκκινα γραμματα με ζαλιζει για να καταλαβεις...

........Auto merged post: nothing πρόσθεσε 25 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα αργότερα ........

και αυτο που εχω παρατηρησει γενικα ειναι πως δεν μαφηνει η οθονη απο το μενου της να αλλαξω οξυτητα,χρωμα,αποχρωση κατι το οποιο μου φαινεται περιεγο...
οπως επισης το Image sharpening δεν μαφηνει να την αλλαξω το control panel της nvidia...

psolord
14-05-09, 21:16
Χμμμ...ναι το έχω δει και εγώ αυτό με τις ρυθμίσεις σε κάτι φάσεις. Σε digital συνδέσεις, υποτίθεται οτι στέλνονται όλες οι απαιτούμενες πληροφορίες απο τον ελεγκτή της συσκευής απεικόνισης (dvd player, pc, Κλπ)

Μπορείς να βγάλεις μια φωτογραφία με το κινητό σου μεγάλα κόκκινα γράμματα να δούμε πως φαίνονται?

nothing
15-05-09, 02:28
ναι θα το κανω...
μαλλον το εκανα αλλαεπειδη εχω ενα προβλημα με τις usb και δεν βλεπει τους "σκληρους" γενικα θα τις σηκωσω το σαββατο γιατι αυριο λογω δουλειας θα λειπω απο το πωι μεχρι τα ξημερωματα...
ευχαριστω για τη βοηθεια και θα επανερθω σαββατο μεσημερακι περιπου...
επισης επειδη εβγαλα φωτογραφιες απο κοντα αλλα δεν φαινοντουσαν καλα μεγενθυνα με ctrl++ το μεγεθος της "σελιδας" και παρατηρησα οτι αυτο εφτιαχνε καπως οσο το μεγενθυνα που φανταζομαι οτι ειναι λογικο αφου υπαρχει "χωρος" να απλωθει περρισσοτερο το γραμμα....
αλλα ειπα να το αναφερω μπας και βοηθησει...

nothing
16-05-09, 13:23
οριστε και οι φωτογραφιες....
θα καταλαβεις ποια ειναι αυτη που εχω μεγενθυνει την σελιδα μιας και θα ειναι πολυ πιο καθαρα τα γραμματα...
[ειναι η τελευταια για να μην σε κουραζω...:p]

halvas69
17-05-09, 12:08
Να σκεφτείς πόσο πρόβλημα έχεις με το κόκκινο, οι επικεφαλίδες που δείχνεις κανονικά είναι πορτοκαλί και όχι κόκκινα.
Έχεις δοκιμάσει να γυρίσεις σε default ρυθμίσεις, την οθόνη και την κάρτα γραφικών ?

nothing
17-05-09, 13:01
δεν ξερω αν ισχυει αυτο που λες καθως ολα τα υπολοιπα που ειναι πορτοκαλι μια χαρα μου τα δειχνει...
πχ..αστερακια που εχεις εσυ...
νεα μηνυματα σε ενα θεμα...
smileys,
τα auto merge μυνηματα που προστιθονται αυτοματα σε ενωση μηνυματος ολα αυτα μια χαρα πορτοκαλι τα εχω...
εισαι σιγουρος πως αυτες οι επικεφαλιδες ειναι πορτοκαλι και οχι κοκκινες?
[το ρωταω γιατι σε ενα ακομη φορουμ που ξερω ακριβως τα χρωματα του και εκει εχω προβλημα μονο με το κοκκινο...]

ναι τα ειχα δοκιμασει και απο default και ειδικα οταν ειχα βαλει το hdmi πρωτη φορα η εικονα ηταν παραποιημενη τρελα...
τα χρωματα ηταν πολυ εντονα (σε σημειο που το φορουμ εδω φαινοταν σκουρο μπλε,το βαθυ της θαλασσας) και γενικα πολυ λαθος οι αυτοματες ρυθμισεις...
αλλα ακομη και τοτε το κοκκινο δεν ηταν σωστο...

επισης τα γραμματα στην υπογραφη μου που λενε τα stats πορτοκαλι δεν ειναι και για σενα?ή μηπως εγω νομιζω οτι εχω βαλει πορτοκαλι....?:hmm:

sdikr
17-05-09, 13:58
Κόκκινα γίνονται όταν περνάει το ποντίκι απο επάνω


Αυτό με την παραμόρφωση το έχω δεί και σε άλλες οθόνες όταν η συνδεσή είναι μέσω HDMI
Αν είσαι σε windows ενεργοποίησε το cleartype

nothing
17-05-09, 14:05
Κόκκινα γίνονται όταν περνάει το ποντίκι απο επάνω


Αυτό με την παραμόρφωση το έχω δεί και σε άλλες οθόνες όταν η συνδεσή είναι μέσω HDMI
Αν είσαι σε windows ενεργοποίησε το cleartype

μα ειπα και εγω αφου θυμομουν οτι ηταν κοκκινα γενικα οταν περναει το mouse...
cleartype ε?

μου ακουστηκε καπως κινεζικο μπορω να πω αλλα θα το ψαξω :p

sdikr
17-05-09, 14:10
μα ειπα και εγω αφου θυμομουν οτι ηταν κοκκινα γενικα οταν περναει το mouse...
cleartype ε?

μου ακουστηκε καπως κινεζικο μπορω να πω αλλα θα το ψαξω :p

Δεξί κλικ στην επιφάνεια εργάσιας, properties, εμφάνιση, εφε

nothing
17-05-09, 14:17
καλα εγω πριν απαντησεις ειχα κατεβασει απο microsoft το tool που εχει και το δοκιμασα αλλα δυστυχως η βελτιωση ειναι ελαχιστη...
αλλαζει καπως και τις γραμματοσειρες γενικα ε?

halvas69
17-05-09, 18:40
Κόκκινα γίνονται όταν περνάει το ποντίκι απο επάνω

Εχμ κάτι δεν πάει καλά τότε ούτε με εμένα ...... :what:
Λεω για να το λέει και ο admin έτσι θα είναι, οπότε άλλαξα και το skin από liquid σε default, μήπως έφταιγε αυτό.
Αλλά δεν......
Κοίτα το screenshot σε σχέση με το όνομα σου που είναι κόκκινο, εγώ πορτοκαλί το βλέπω.

sdikr
17-05-09, 21:56
καλα εγω πριν απαντησεις ειχα κατεβασει απο microsoft το tool που εχει και το δοκιμασα αλλα δυστυχως η βελτιωση ειναι ελαχιστη...
αλλαζει καπως και τις γραμματοσειρες γενικα ε?

Ναι τις κάνει λίγο ποιο smooth, έχεις δυνάτοτητα να αλλάξεις τρόπο σύνδεσης τις όθονης;


Εχμ κάτι δεν πάει καλά τότε ούτε με εμένα ...... :what:
Λεω για να το λέει και ο admin έτσι θα είναι, οπότε άλλαξα και το skin από liquid σε default, μήπως έφταιγε αυτό.
Αλλά δεν......
Κοίτα το screenshot σε σχέση με το όνομα σου που είναι κόκκινο, εγώ πορτοκαλί το βλέπω.


Καλό!!
στο δίκο σου screenshot βγαίνει ποιο πολύ στο πορτοκαλί, στο δικό μου είναι ποιο πολύ στο κόκκινο.
Μπορείς να το δοκιμάσεις με αλλο Browser;

halvas69
17-05-09, 22:16
Και σε ΙΕ-8 το ίδιο γίνεται...:rofl:
Μπρρρρ να φωνάξω παπά ?

sdikr
17-05-09, 22:44
Και σε ΙΕ-8 το ίδιο γίνεται...:rofl:
Μπρρρρ να φωνάξω παπά ?

Στο δεύτερο είναι ποιο κόκκινο αν πρόσεξες

mpetou
19-05-09, 21:07
λοιπον επειδη ετυχε να δουλεψω με αυτη την οθονη μπορω να σου πω με σιγουρια
οτι για οθονη υπολογιστη δεν κανει εχει αθλια ποιοτητα πανελ και εικονας
τζαμπα σπαταλας το χρονο σου να της κανεις ρυθμισεις.
Η οθονη αυτη ειναι αχρηστη πραγματικα ειναι πολυ χειροτερη απο τις οθονες τον 150
ευρω....

Αν μπορεις γυρισε την πισω και παρε μια αλλη......

nothing
20-05-09, 01:55
δε ξερω τι προβληματα ειχες αλλα εμενα ολα τα αλλα ειναι απο πολυ καλα εως φοβερα...
μη μιλησω για ποιοτητα εικονας σε ταινιες που εχω ηδη δει...
το προβλημα μου ειναι το κοκκινο οταν σερφαρω σε σελιδες....
πχ στου πλαισιου τη σελιδα η λωριδα ειναι αρκετα εντονη...
αλλα το μεγαλο προβλημα ειναι στις γραμματοσειρες...
αυιο θα το ελεγξω με την rgb συνδεση να δω αν εχει διαφορα...

mpetou
20-05-09, 05:19
μαλλον δεν εχεις δει αλλες οθονες 22'' και σου φενεται αυτη καλη αμα την βαλεις διπλα
στην LG W2252TQ που κανει 159 ευρω θα παθεις σοκ απο την διαφορα ποιοτητας.
Τεραστια διαφορα αυτη η οθονη που εχεις ειναι οτι χειροτερο εχω δει εγω σε 22''
στην κυριολεξια δεν βλεπεται και μου λες οτι ειναι ωραια ?
Σαν tv ειναι ωραια για τα λευτα της αλλα σαν οθονη για pc ειναι πραγματικα εντελως αχρηστη

JULIANIK
20-05-09, 07:29
Κατι τετοια διαβαζω και ελπιζω να μου κρατησει η crt μου
οσο το δυνατον περισσοτερο... :(

Εντελως τυχαια, εβελπα αυτο το βιντεακι για μια Dell
http://www.youtube.com/watch?v=6n8P7cf_5Kk&fmt=18
και λεει κατι παρομοιο για 'red glow' (στο 4':18")
Ριξε μια ματια μηπως αναφερει κατι σχετικο/χρησιμο στη συνεχεια, η στα σχολια. :hmm:

nothing
20-05-09, 12:24
μαλλον δεν εχεις δει αλλες οθονες 22'' και σου φενεται αυτη καλη αμα την βαλεις διπλα
στην LG W2252TQ που κανει 159 ευρω θα παθεις σοκ απο την διαφορα ποιοτητας.
Τεραστια διαφορα αυτη η οθονη που εχεις ειναι οτι χειροτερο εχω δει εγω σε 22''
στην κυριολεξια δεν βλεπεται και μου λες οτι ειναι ωραια ?
Σαν tv ειναι ωραια για τα λευτα της αλλα σαν οθονη για pc ειναι πραγματικα εντελως αχρηστη

λοιπον οι αφορισμοι δεν ειναι καλο πραγμα...
ναι ειδα και αλλες οθονες και μαλιστα ηταν διπλα διπλα...
οταν λες δε βλεπεται θελω να καταλαβω τι λες γιατι εμενα την εχουν δει ατομα αρκετα και την ωρα που λειτουγουσε και ολη μου λεγαν καλα λογια(δεν ειπα οτι ειναι φανταστικη)...
επισης στα λεφτα της με tv-tuner που ηθελα ηταν και σχεδιαστικα ωραια και απο τιμη αρκετα καλη...
επισης δεν ειμαι ουτε γραφιστας ουτε εχω σχεση με επαγγελμα design που μπορει να χρειαζεται οθονες με πολυ καλα panel...
απο εκει και περα εγω εχω φτιαξει ολες τις ρυθμισεις οπως μαρεσουν και ειμαι πολυ ευχαριστημενος εκτος αυτου του προβληματος που λεω και προσπαθω να βω λυση...
επισης οταν λες οτι χειροτερο εχεις δει σημαινει οτι εχεις παρει μπροστα σου και ρυθμισει ολες τις οθονες στα 22'' και ετσι εχεις δει τι ειναι σωστο αποτελεσμα και τι οχι??
τελος παντων δεν θελω αντιλογο θελω βοηθεια στο συγκεκριμενο και αν δε βρω λυση τοτε σκεφτομαστε την αλλαγη...

thePrince
20-05-09, 12:51
Η οθόνη χρειάζεται καλιμπράρισμα, οι εργοστασιακές ρυθμίσεις gamma είναι κουτουρού. Αν δεν έχεις κάποιον γνωστό με hardware calibrator θα πρέπει είτε να αγοράσεις ένα είτε... να τη συνηθίσεις έτσι όπως είναι. Απλά πράγματα!

dikal
20-05-09, 13:08
Έτσι κι αλλιώς τα κόκκινα γράμματα σε μπλε φόντο δεν είναι ό,τι καλύτερο για το μάτι.
Δοκίμασέ τα σε λευκό ή κίτρινο φόντο πχ και θα δεις ότι είναι πεντακάθαρα. Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις του χρώματος από την οθόνη (γάμα, θερμοκρασία) για να γίνουν πιο ευδιάκριτα τα γράμματα.

nothing
20-05-09, 13:45
λοιπον:
1)@thePrince οχι δεν εχω γνωστο,αλλα και απο το control panel της nvidia που το πειραξα δεν ειδα καμια διαφορα προς το καλυτερο και ας ακολουθουσα τις οδηγιες (παρολα αυτα θα το ξαναδοκιμασω ωστε να εξαλειψω οποιαδηποτε λαθη μου)
2)@dikal δεν ηταν θεμα φοντου καθως μου το εκανε και σε ασπρο φοντο (στου πλαισιου) και στο μπλε (εδω) και σε αλλο φορουμ με μαυρο φοντο...αρα αυτο δε φταει...
3)το σημαντικοτερο ειναι πως εβαλα το κλασσικο καλωδιο (rgb) να δω τι γινεται μιας και δεν θυμομουν και ολα ειναι μια χαρα...:hmm:
αρα κατι γινεται στη συνδεση με το hdmi που ζωηρευουν τα χρωματα γενικα....:hmm:

mpetou
21-05-09, 00:21
φιλε μου ειτε θες να το πιστεψεις ειτε οχι αυτη η οθονη ειναι εντελως μα εντελως
αχρηστη πολυ κακη ποιοτητα δηλαδη πολυ χειροτερη απο τις αλλες οθονες των 150 ευρω..

Το προβλημα που εχεις με το κοκκινο δεν λυνεται γιατι αυτη ειναι η ποιοτητα της οθονης
ουτε με καλιμπραρισμα λυνεται ουτε με τιποτα μονο με αλλαγη.

Και απο αυτα που σου λεω τιποτα δεν ειναι υπερβολη για να καταλαβεις την διαφορα δες
μονος σου μια LG W2252TQ που κανει 159 ευρω...
Τρελη διαφορα στην ποιοτητα η μερα με την νυχτα παρολο που και οι 2 εχουνε tn panel
στο μοντελο που εχεις βαλανε πανελ που ειτανε για τα σκουπιδια και το ονομασανε tv.
Δεν λεω ομως σαν tv παιζει καλα αλλα σαν οθονη ΗΥ δεν κανει τιποτα....

nothing
21-05-09, 02:25
να το δεχτω εγω οτι ειναι χαλια και να το ξεπερασουμε αυτο....
αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι πως με rgb ολα μια χαρα ενω αυτο συμβαινει με το hdmi...
και φυσικα και οι 2 εξοδοι ειναι απο την nvidia και την onboard την εχω σε "αχρηστια".
υπαρχει περιπτωση να φταιει το καλωδιο για το συγκεκριμενο?
[αν φτασουμε στην περιπτωση που τελικα δεν γινει τιποτα τοτε ναι θα προσπαθησω να διεκδικησω αλλαγη οθονης...]

mpetou
21-05-09, 03:23
αμα την βαλεις στην επιλογη της εικονας αθλητικα καπως ετσι φτιαχνει καπως το πραμα με το κοκκινο αλλα και παλλι ειναι μαυρα χαλια τα χρωματα ολα και οχι μονο το κοκκινο ειναι οτι να νε γκριζαρει και σα να μοβιζει.
Παρε την lg και πες το και ζητα για αλλαγη καποιο αλλο μοντελο με καλυτερη ποιοτητα
μην κανεις αλλαγη με την ιδια γιατι αυτο το μοντελο ειναι χαμηλη ποιοτητα.
Εμενα ειχε χαλασει η δικια μου και μου δωσανε μια σαν την δικια σου για ποιο καλη και καλα
αλλα μολις ειδα την εικονα της τους την γυρισα πισω οπως ειτανε δε βλεποτανε ....

psolord
21-05-09, 10:11
Έχεις δοκιμάσει σύνδεση με την on-board?

nothing
21-05-09, 11:47
@psolord να ειμαι ειλικρινης οχι και δεν ξερω να την ενεργοποιω:oops: (ή τουλαχιστον δεν εχω δοκιμασει κιολας...)...
να υποθεσω γινεται απο το Bios?
@mpetou το θεμα ειναι ομως να δεχτουνε την αλλαγη...(απο περιεργεια να σε ρωτησω τι καρτα γραφικων ειχες με την συγκεκριμενη οθονη?)

και επισης ειναι οτι απευθυνομαι στην lg ή στο πλαισιο αποπου εγινε και η αγορα..?

psolord
21-05-09, 12:06
Απο το bios θα γίνεται. Απλά θα την ενεργοποιήσεις και θα επιλέξεις init display first....την on board. Απλά για να δοκιμάσεις έτσι απο περιέργεια. Θα πρέπει μετά το power off να βγάλεις την κάρτα που έχεις μέσα. Αν είναι άλλης εταιρείας το τσιπ ΑΤΙ/Nvidia, τότε θα πρέπει να φροντίσεις να απεγκαταστήσεις τους drivers, πριν το τελευταίο shutdown.

nothing
21-05-09, 12:15
χμ..αρκετα μπελαλιδικο το βλεπω αυτο...(μιας και ati onboard,nvidia η αλλη...)
θα δουμε...αυριο θα το σκεφτω(αλλα μαλλον με βλεπω να παιρνω τηλεφωνο την lg...)

mpetou
21-05-09, 12:40
σε nvidia 8600 την δοκιμασα αυτη την οθονη

nothing
28-05-09, 14:10
επανερχομαι απλα για ενημερωση επι του θεματος...
τελικα αφου δοκιμασα τα παντα για να ειμαι καλυμμενος πηρα τηλεφωνο και ζητησα αντικατασταση και μαλιστα τους τονισα οτι ισως ειναι προβλημα παραγωγης μιας και μου το ανεφεραν και αλλοι αυτο το ζητημα...
μαλλον δεν το σημειωσε αυτο πουθενα το παιδι της εξυπηρετησης (παρολα αυτα πολυ ευγενικος και γενικα μια χαρα συνεννοησιμος) και σημερα το πρωι μου φεραν αλλη οθονη ιδιο μοντελο ομως....:down:
εγω το προειδοποιησε το παιδι που την εφερε και μαλιστα στο πρωινο τηλεφωνο οτι κατα 99% θα ξαναρθει μιας και ειναι προβλημα της σειρας αυτο.
την δοκιμαζω φυσικα με τα ιδια αποτελεσματα και αυτη μαλιστα κανει και το εξης κουλο :
ασχετως τι ρυθμισεις εχω κανει σε φωτισμους κλπ κλπ μετα απο 10 λεπτα επιστρεφει στο κανονικο προφιλ χωρις να εχει κρατησει τιποτα απο ρυθμισεις...
φυσικα πηρα αμεσως τηλεφωνο και ενημερωσα με ολες τις λεπτομερειες αυτη τη φορα και του επισημανα (ηταν αλλος σημερα στο τηλ) να τα σημειωσει καθως δεν γινεται να κανουμε συνεχως την ιδια ιστορια...περιμενω τηλεφωνο απο το service ωστε να συννενοηθω για να μη φερουν το ιδιο μοντελο...

psolord
28-05-09, 16:29
Alman?

nothing
28-05-09, 17:55
Alman?
παρακαλω?σορρυ αλλα δε το επιασα...:oops:

psolord
28-05-09, 19:02
παρακαλω?σορρυ αλλα δε το επιασα...:oops:

Αυτοί με τους οποίους μιλάς, η Alman Hellas είναι?:)

nothing
28-05-09, 19:08
ναμαι ειλικρινης δε ξερω...
εγω παιρνω το 801 11 200 900 και με αυτους μιλαω.το τηλ το βρηκα απο τη σελιδα της lg...
γιατι ρωτας ομως?ειναι κατι συγκεκριμενο που κανουν αυτοι ή ετσι απο περιεργεια?
[εννοω δεν προκειται να βρω ακρη λες?]

mpetou
28-05-09, 20:29
ζητησε να σου φερουνε αυτο το μοντελο

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169550

θα δεις διαφορα στην ποιοτητα

αν και το βλεπω δυσκολο να σου δωσουνε το συγκεκριμενο μοντελο ...

psolord
28-05-09, 20:39
ναμαι ειλικρινης δε ξερω...
εγω παιρνω το 801 11 200 900 και με αυτους μιλαω.το τηλ το βρηκα απο τη σελιδα της lg...
γιατι ρωτας ομως?ειναι κατι συγκεκριμενο που κανουν αυτοι ή ετσι απο περιεργεια?
[εννοω δεν προκειται να βρω ακρη λες?]

Απλά ρωτάω, διότι τελευταία ενημέρωση που είχα, ήταν οτι το support για τα προιόντα Samsung και LG, το έχει αναλάβει η Alman Hellas, που απλά είναι αισχρή εταιρεία.

nothing
28-05-09, 21:39
ζητησε να σου φερουνε αυτο το μοντελο

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169550

θα δεις διαφορα στην ποιοτητα

αν και το βλεπω δυσκολο να σου δωσουνε το συγκεκριμενο μοντελο ...

απλα θελω να εχει και tv tuner γι αυτο αν μπορεις προτεινε καποια αλλη...

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169356 αυτη πως σου φαινεται??
αφου ειναι tv και εχει και hdmi μου κανει ωστε να εχω και το pc συνδεδεμενο επανω πιστευω...
ή επειδη ειναι της ιδιας σειρας θα ειναι τα ιδια χαλια?απλα ειναι 23"...

mpetou
29-05-09, 03:47
τα ιδια χαλια....
αμα θες tv παρε tv αμα θες μονιτορ παρε μονιτορ

nothing
29-05-09, 16:12
ξαναλεω οτι θελω και τα 2...
δηλαδη δεν υπαρχει tv που να εχει καλη εικονα σε pc?

psolord
29-05-09, 16:27
Για τις ίντσες που κοιτάς δεν ξέρω. H δικιά μου Philips PFL329603D/10 έχει! Όχι καλή! Τέλεια! Είναι 32'' όμως και κάνει κάνα χιλιάρικο ακόμα! Για τηλεόραση με μη ΤΝ panel σε 32'' πρέπει να υπολογίζεις πάνω απο 600 ευρώ!

nothing
29-05-09, 16:41
εχετε καπως μπερδευτει...δε ζητησα να μην εχει tn panel και διαφορα που λενε οτι δεν βλεπονται...λεω οτι εχω ενα προβλημα με το κοκκινο και αυτο μονο...κατα τα αλλα για μενα (και το τονιζω αυτο) ειναι παραπανω απο καλα...δε μπορω να δεχτω πια οτι ολες εχουν προβλημα με το κοκκινο..ειναι απιθανο αυτο...

mpetou
30-05-09, 02:17
σου ξαναλεω οτι η οθονη σου δεν εχει μονο με το κοκκινο προβλημα
με ολα τα χρωματα εχει....
σε αυτη την κατηγορια η lg δεν εχει καλη οθονη-tv για να σου δωσει οποτε κανε συμβιβασμο
ισως σε αυτη την κατηγορια η samsung ειναι καλυτερη αλλα δεν την εχω δει οποτε δεν ξερω

αυτη που εχεις ειναι tv και σαν tv στα λευτα της αποδιδει καλα αλλα σαν μονιτορ ειναι χαλια
τωρα αμα τα θες και τα 2 σε αυτη την τιμη ειναι σιγουρο οτι δεν θα παρεις κατι ποιοτικο

nothing
30-05-09, 02:48
μαλλον δεν με καταλαβαινεις...εμενα το θεμα μου ειναι με το κοκκινο...τα αλλα χρωματα μια χαρα τα ρυθμιζα...(τουλαχιστον για αυτα που θελω εγω ηταν κατα τα αλλα ολα οκ,αλλο στο εμπειρο ματι φυσικα)
αλλα τελος παντων το θεμα ειναι πως εχω lg και δε νομιζω οτι μπορουν να μου δωσουν samsung...(θα το ηθελα με αυτα που βλεπω τωρα αλλα δυστυχως...)

@ ADSLgr.com All rights reserved.